"Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігінiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1111 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 2 сәуірдегі № 163 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 581 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.08.2022 № 581 қаулысымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігінiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1111 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 40, 522-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігі туралы ережеде:
16-тармақта:
орталық аппараттың функцияларында:
16-2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"16-2) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын iске асыратын бiлiм беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын әзірлеу және бекіту;";
20-1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"20-1) мектепке дейінгі, орта, техникалық және кәсiптiк, орта білімнен кейінгі ұйымдарды, сондай-ақ арнайы бiлiм беру ұйымдарын жабдықтармен және жиһазбен жарақтандыру нормаларын әзiрлеудi ұйымдастыру және бекіту;";
30) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"30) тиісті саланың уәкілетті органдарымен келісу бойынша жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында кәсіптік қызметті жүзеге асыратын педагогтерді қоспағанда, педагог лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларын бекіту;";
31-1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"31-1) мемлекеттік орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының басшыларын конкурстық орналастыру қағидаларын әзірлеу және бекіту;";
33) тармақша алып тасталсын;
34) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"34) педагогтерді қайта даярлау мен олардың біліктілігін арттыруды ұйымдастыру;";
39-1) тармақша алып тасталсын;
45) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"45) мәдениет және өнер, дене шынықтыру және спорт мамандықтары бойынша техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын, сондай-ақ жоғары білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқуға рұқсат беру қағидаларын әзірлеу және бекіту;";
61-14) және 61-15) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1111 "Вопросы Министерства образования и науки Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 апреля 2020 года № 163. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 581.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.08.2022 № 581.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п.2
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1111 "Вопросы Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 40, ст. 522) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве образования и науки Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 16:
в функциях центрального аппарата:
подпункт 16-2) изложить в следующей редакции:
"16-2) разработка и утверждение типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие образовательные программы технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования;";
подпункт 20-1) изложить в следующей редакции:
"20-1) организация разработки и утверждение норм оснащения оборудованием и мебелью организаций дошкольного, среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, а также специальных организаций образования;";
подпункт 30) изложить в следующей редакции:
"30) по согласованию с уполномоченными органами соответствующей отрасли утверждение типовых квалификационных характеристик должностей педагогов, за исключением педагогов, осуществляющих профессиональную деятельность в организациях высшего и (или) послевузовского образования;";
подпункт 31-1) изложить в следующей редакции:
"31-1) разработка и утверждение правил конкурсного замещения руководителей государственных организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования;";
подпункт 33) исключить;
подпункт 34) изложить в следующей редакции:
"34) организация переподготовки и повышения квалификации педагогов;";
подпункт 39-1) исключить;
подпункт 45) изложить в следующей редакции:
"45) разрабатывает и утверждает правила выдачи разрешения на обучение в форме экстерната в организациях образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования по специальностям культуры и искусства, физической культуры и спорта, а также образовательные программы высшего образования;";
подпункты 61-14) и 61-15) изложить в следующей редакции:

"61-14) педагогтердің біліктілігін арттыру курстарын ұйымдастыру және өткізу, сондай-ақ педагогтің қызметін курстан кейінгі қолдау қағидаларын бекіту;
61-15) педагогтердің біліктілігін арттыру курстарының білім беру бағдарламаларын әзірлеу, келісу және бекіту қағидаларын бекіту;";
61-27) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"61-27) мәдениет және өнер, дене шынықтыру және спорт мамандықтары бойынша сырттай және кешкі оқу, сондай-ақ экстернат нысандарында білім алуға жол берілетін техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің мамандықтары мен біліктіліктерінің тізбесін бекіту;";
65) және 66) тармақшалар алып тасталсын;
70) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"70) білім беру ұйымын басқарудың алқалы органдарын сайлау тәртібін қоса алғанда, жұмысты ұйымдастырудың үлгілік қағидаларын бекіту;";
80) тармақша алып тасталсын;
82) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"82) даму мүмкіндігі шектеулі балаларға арналған арнаулы білім беру ұйымдарының білім беру қызметін регламенттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін әзірлеу және бекіту;";
87) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"87) білім беру және балалардың құқықтарын қорғау саласында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын әзірлеу және бекіту;";
87-1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"87-1) арнаулы әлеуметтік қызметтер ұсынатын субъектінің меншік нысанына қарамастан, әлеуметтік жұмыскерлерге қойылатын біліктілік талаптары мен оларды аттестаттау қағидаларын әзірлеу және халықты әлеуметтік қорғау және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органдармен келісу бойынша бекіту;";
88) тармақша алып тасталсын;
94) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"94) жеке және заңды тұлғалармен, халықты әлеуметтік қорғау және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органдармен және басқа да мемлекеттік органдармен арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсыну мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасауды жүзеге асыру;";
96) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"96) біліктілікті қашықтықтан арттыруды қамтамасыз ету қағидаларын әзірлеуді ұйымдастыру және бекіту;";
97) тармақша алып тасталсын;
101) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"101) білім беру ұйымдарында эксперимент режимінде іске асырылатын білім беру бағдарламаларын әзірлеу, сынақтан өткізу және енгізу қағидаларын әзірлеу және бекіту;";
105-2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"105-2) рұқсат беру талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, рұқсаттар және хабарламалар саласындағы уәкілетті органмен және ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен келісу және оларды бекіту;";
108) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"108) білім беру саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыру;";
110) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"110) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жобаларына сараптама ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын бекіту;";
112) тармақша алып тасталсын;
114) және 115) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:

"61-14) утверждение правил организации и проведения курсов повышения квалификации педагогов, а также посткурсового сопровождения деятельности педагога;
61-15) утверждение правил разработки, согласования и утверждения образовательных программ курсов повышения квалификации педагогов;";
подпункт 61-27) изложить в следующей редакции:
"61-27) утверждение перечня специальностей и квалификаций технического и профессионального, послесреднего образования, получение которых в формах заочного и вечернего обучения, а также экстерната по специальностям культуры и искусства, физической культуры и спорта допускается;";
подпункты 65), 66) исключить;
подпункт 70) изложить в следующей редакции:
"70) утверждение типовых правил организации работы, включая порядок избрания коллегиального управления организацией образования;";
подпункт 80) исключить;
подпункт 82) изложить в следующей редакции:
"82) разработка и утверждение нормативных правовых актов Республики Казахстан, регламентирующих образовательную деятельность специальных организаций образования, для детей с ограниченными возможностями в развитии;";
подпункт 87) изложить в следующей редакции:
"87) разработка и утверждение стандартов оказания специальных социальных услуг в области образования и защиты прав детей;";
подпункт 87-1) изложить в следующей редакции:
"87-1) разработка и по согласованию с уполномоченными органами в области социальной защиты населения и здравоохранения утверждение квалификационных требований к социальным работникам и правил их аттестации независимо от формы собственности субъекта, предоставляющего специальные социальные услуги;";
подпункт 88) исключить;
подпункт 94) изложить в следующей редакции:
"94) осуществление взаимодействия с физическими и юридическими лицами, уполномоченными органами в области социальной защиты населения и здравоохранения и другими государственными органами по вопросам предоставления специальных социальных услуг;";
подпункт 96) изложить в следующей редакции:
"96) организация разработки и утверждение правил обеспечения дистанционного повышения квалификации;";
подпункт 97) исключить;
подпункт 101) изложить в следующей редакции:
"101) разработка и утверждение правил разработки, апробации и внедрения образовательных программ, реализуемых в режиме эксперимента в организациях образования;";
подпункт 105-2) изложить в следующей редакции:
"105-2) разработка, согласование с уполномоченным органом в сфере разрешений и уведомлений и уполномоченным органом в сфере информатизации и утверждение нормативных правовых актов об утверждении разрешительных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им;";
подпункт 108) изложить в следующей редакции:
"108) реализация единой государственной политики в области образования;";
подпункт 110) изложить в следующей редакции:
"110) утверждение правил организации и проведения экспертизы проектов коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности;";
подпункт 112) исключить;
подпункты 114) и 115) изложить в следующей редакции:

"114) бiлiм беру жүйесінің сапасын сырттай және iшкi бағалау үшін статистикалық және талдамалық бағалау көрсеткіштерінің кешені көмегімен білім беру мониторингін жүзеге асыру;
115) жалпы білім беретін пәндер бойынша халықаралық олимпиадалар мен ғылыми жобалар конкурстарына (ғылыми жарыстарға) қатысушылар құрамын қалыптастыру қағидаларын әзірлеу және бекіту;";
119) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"119) заңнамада белгіленген тәртіппен жергілікті атқарушы органдардың білім беруді басқару органдарына, білім беру ұйымдарына, денсаулық сақтау және халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарына, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдарға, мүмкіндігі шектеулі балаларға арналған арнаулы білім беру ұйымдарына, балалардың білім алуға құқығын қамтамасыз ету, тамақтануды, жеткізуді, демалуды, сауықтыруды және бос уақытты ұйымдастыру бойынша білім беру ұйымдарына бара отырып, профилактикалық бақылау жүргізудің жартыжылдық тізімін бекіту;";
121) тармақша алып тасталсын;
130) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"130) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және бекіту;";
141) және 142) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"141) бала асырап алу жөніндегі агенттіктер жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды Қазақстан Республикасы азаматтарының отбасыларына орналастыруға жәрдем көрсету жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту;";
142) жетім балаларды және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды есепке алуды ұйымдастыру және олар туралы ақпаратқа қол жеткізу қағидаларын бекіту;";
мынадай мазмұндағы 155), 156), 157), 158), 159), 160), 161), 162), 163), 164) 165) және 166) тармақшалармен толықтырылсын:
"155) орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің жүргізуі үшін міндетті құжаттардың тізбесін және олардың нысандарын бекіту;
156) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) білім беруді басқару органдарының бірінші басшыларын лауазымға тағайындауды және лауазымнан босатуды келісу;
157) жекеменшік білім беру ұйымдарында орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын, оқуға ата-ана төлемақысының шекті мөлшерін бекiту;
158) әкімшілік-аумақтық бірлікті басқару схемаларын қалыптастыру кезінде қолданылатын білім беруді басқару органдары (облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың білім басқармалары, сондай-ақ оларға есеп беретін және олардың бақылауындағы, аудандарда, қалаларда немесе облыстық және республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы аудандарда орналасатын білім бөлімдері) арасында функцияларды бөлуді бекіту;

"114) проведене образовательного мониторинга с помощью комплекса статистических и аналитических оценочных показателей для внешней и внутренней оценки качества системы образования;
115) разработка и утверждение правил формирования состава участников международных олимпиад и конкурсов научных проектов (научных соревнований) по общеобразовательным предметам;";
подпункт 119) изложить в следующей редакции:
"119) в установленном законодательством порядке утверждение полугодового списка проведения профилактического контроля с посещением органов управления образования местных исполнительных органов, организаций образования, организаций здравоохранения и социальной защиты населения для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, специальных организаций образования для детей с ограниченными возможностями, организаций образования по обеспечению прав детей на образование, организацию питания, подвоза, отдыха, оздоровления и досуга;";
подпункт 121) исключить;
подпункт 130) изложить в следующей редакции:
"130) разработка и утверждение подзаконных нормативных правовых актов, определяющих порядок оказания государственных услуг;";
подпункты 141) и 142) изложить в следующей редакции:
"141) утверждение правил аккредитации агентств по усыновлению и организаций по оказанию содействия в устройстве детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, в семьи граждан Республики Казахстан;
142) утверждение правил организации учета детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, и доступа к информации о них;";
дополнить подпунктами 155), 156), 157), 158), 159), 160), 161), 162), 163), 164), 165) и 166) следующего содержания:
"155) утверждение перечня документов, обязательных для ведения педагогами организаций среднего, технического и профессионального, послереднего образования, и их формы;
156) согласование назначения на должности и освобождения от должностей первых руководителей органов управления образованием областей, городов республиканского значения, столицы, районов (городов областного значения;
157) утверждение государственного образовательного заказа на среднее образование в частных организациях образования, предельного размера родительской платы за обучение;
158) утверждение распределения функций между органами управления образования (управления образования областей, городов республиканского значения, столицы, а также подотчетные и подконтрольные им отделы образования, располагаемые в районах, городах или районах в городах областного и республиканского значения, столицы), применяемого при формировании схем управления административно-территориальной единицей;

159) педагогтік әдепті бекіту;
160) педагог лауазымдарының тізбесін бекіту;
161) мемлекеттік ұйымдар педагогтерінің жалақысын есептеу қағидаларын бекіту;
162) педагогтік қайта даярлау тәртібін бекіту;
163) педагогтің жұмыс уақыты мен демалыс уақыты режимінің ерекшеліктерін айқындау қағидаларын бекіту;
164) тәлімгерлікті ұйымдастыру тәртібін және тәлімгерлікті жүзеге асыратын педагогтерге қойылатын талаптарды бекіту;
165) педагогтерге біліктілік санаттарын беру (растау) қағидаларын бекіту;
166) Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын, жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды өз отбасына тәрбиелеуге қабылдауға тілек білдірген Қазақстан Республикасының азаматтарын психологиялық даярлау бағдарламасының мазмұнына қойылатын талаптарды, оларды психологиялық даярлау жөніндегі қызметті ұйымдастыру тәртібін және осындай даярлықтан өткені туралы сертификаттың нысанын бекіту;";
ведомстволардың функцияларында:
11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"11) білім беру ұйымдарынан шығатын ресми құжаттарды апостильдеу рәсімін жүзеге асыру;";
24) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"24) мемлекеттік бюджет есебінен іске асырылатын іргелі және қолданбалы ғылыми зерттеулердің ғылыми, ғылыми-техникалық жобалары мен бағдарламаларын әзірлеуді және олардың қалыптастыру, орындау және аяқтау сатыларында іске асырылуын жүзеге асыруды ұйымдастыру;";
34) және 35) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"34) ғылыми зерттеулерді және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды мемлекеттік-жекешелік әріптестік негізінде ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын әзірлеу;
35) уәкілетті органның және салалық уәкілетті органдардың ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет туралы есептерді мемлекеттік есепке алуға ұсынуын бақылауды жүзеге асыру;";
39) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"39) ғылыми және ғылыми-техникалық қызмет саласын салааралық үйлестіруді жүзеге асыру және оған басшылық ету;";
43) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"43) өз құзыреті шеңберінде мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу жөнінде ұсыныстар енгізу, көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасына ішкі бақылау жүргізу;";
мынадай мазмұндағы 78), 79), 80), 81) және 82) тармақшалармен толықтырылсын:
"78) орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің жүргізуі үшін міндетті құжаттардың тізбесін және олардың нысандарын әзірлеу;

159) утверждение педагогической этики;
160) утверждение перечня должностей педагогов;
161) утверждение правил исчисления заработной платы педагогов государственных организаций;
162) утверждение порядка педагогической переподготовки;
163) утверждение правил определения особенности режима рабочего времени и времени отдыха педагога;
164) утверждение порядка организации наставничества и требования к педагогам, осуществляющим наставничество;
165) утверждение правил присвоения (подтверждения) квалификационных категорий педагогов;
166) утверждение требований к содержанию программы психологической подготовки, порядка организации деятельности по психологической подготовке граждан Республики Казахстан, постоянно проживающих на территории Республики Казахстан, желающих принять детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, на воспитание в свою семью, и формы сертификата о прохождении такой подготовки;";
в функциях ведомства:
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) осуществление процедуры апостилирования официальных документов, исходящих из организаций образования;";
подпункт 24) изложить в следующей редакции:
"24) организация разработки научных, научно-технических проектов и программ фундаментальных и прикладных научных исследований, реализуемых за счет государственного бюджета, и осуществления их реализации на стадиях формирования, исполнения и завершения;";
подпункты 34) и 35) изложить в следующей редакции:
"34) разработка правил организации и проведения научных исследований и опытно-конструкторских работ на основе государственно-частного партнерства;
35) осуществление контроля за предоставлением на государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, отчетов о научной и (или) научно-технической деятельности уполномоченным органом и отраслевыми уполномоченными органами;";
подпункт 39) изложить в следующей редакции:
"39) осуществление межотраслевой координации и руководство в области науки и научно-технической деятельности;";
подпункт 43) изложить в следующей редакции:
"43) разработка в рамках своей компетенции подзаконных нормативных правовых актов, определяющих порядок оказания государственных услуг, внесение предложений по внесению изменений и (или) дополнений в реестр государственных услуг, проводение внутреннего контроля за качеством оказываемых государственных услуг;";
дополнить подпунктами 78), 79), 80), 81) и 82) следующего содержания:
"78) разработка перечня документов, обязательных для ведения педагогами организаций среднего, технического и профессионального, послереднего образования, и их формы;

79) педагогтердің біліктілігін арттыру курстарының білім беру бағдарламаларын әзірлеу, келісу және бекіту қағидаларын әзірлеу;
80) әкімшілік-аумақтық бірлікті басқару схемаларын қалыптастыру кезінде қолданылатын білім беруді басқару органдары (облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың білім басқармалары, сондай-ақ оларға есеп беретін және олардың бақылауындағы, аудандарда, қалаларда немесе облыстық және республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы аудандарда орналасатын білім бөлімдері) арасында функцияларды бөлуді әзірлеу;
81) жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды Қазақстан Республикасы азаматтарының отбасыларына орналастыруға жәрдем көрсету жөніндегі ұйымды аккредиттеуді жүргізу;
82) жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды Қазақстан Республикасы азаматтарының отбасыларына орналастыруға жәрдем көрсету жөніндегі ұйымды аккредиттеу туралы немесе аккредиттеуден бас тарту туралы шешімдерді, жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды Қазақстан Республикасы азаматтарының отбасыларына орналастыруға жәрдем көрсету жөніндегі ұйымдардың қызметін ұзарту (ұзартудан бас тарту), тоқтата тұру, жаңарту және тоқтата тұру туралы дәлелді шешімдерді беру;".
2. Осы қаулы 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармақтың алпыс алтыншы және тоқсаныншы абзацтарын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин

79) разработка правил разработки, согласования и утверждения образовательных программ курсов повышения квалификации педагогов;
80) разработка распределения функций между органами управления образования (управления образования областей, городов республиканского значения, столицы, а также подотчетные и подконтрольные им отделы образования, располагаемые в районах, городах или районах в городах областного и республиканского значения, столицы), применяемого при формировании схем управления административно-территориальной единицей;
81) проведение аккредитации организаций по оказанию содействия в устройстве детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, в семьи граждан Республики Казахстан;
82) выдача решений об аккредитации организаций по оказанию содействия в устройстве детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, в семьи граждан Республики Казахстан или отказе в аккредитации, мотивированных решений о продлении (об отказе в продлении), приостановлении, возобновлении и прекращении деятельности организации по оказанию содействия в устройстве детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, в семьи граждан Республики Казахстан.".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания, за исключением абзацев шестьдесят шестого и девяностого пункта 1, которые вводятся в действие с 1 января 2021 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин