Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Этносаралық қатынастарды дамыту комитетін құру және мемлекеттік меншіктің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 29 сәуірдегі № 253 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Этносаралық қатынастарды дамыту комитеті құрылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің "Дінтану сараптамасы орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесі таратылсын.
3. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
4. Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі Қазақстан Республикасының заңнамаcында белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен бірлесіп, осы қаулының 2-тармағынан туындайтын шараларды қабылдасын;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 29 сәуірдегі
№ 253 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер
1. "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
13-бөлімде:
мына:
"
13
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі, оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:
344
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігіне бағынысты мемлекеттік мекемелер, оның ішінде:
30
1)
"Дінтану сараптамасы орталығы" РММ
30
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
13
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
340
".
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.10.2023 № 866 қаулысымен.
3. "Рухани жаңғыру" қазақстандық қоғамдық даму институты" коммерциялық емес акционерлік қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 23 сәуірдегі № 225 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ- ы 2019 ж. , № 11-12 109-құжат):
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

Об образовании Комитета по развитию межэтнических отношений Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан и некоторых вопросах государственной собственности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2020 года № 253.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать Комитет по развитию межэтнических отношений Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан.
2. Ликвидировать республиканское государственное учреждение "Центр религиоведческой экспертизы" Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан.
3. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
4. Министерству информации и общественного развития Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан принять меры, вытекающие из пункта 2 настоящего постановления;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 апреля 2020 года № 253
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений":
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в разделе 13:
строки:
"
13
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан с учетом подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:
344
государственные учреждения, подведомственные Министерству информации и общественного развития Республики Казахстан, в том числе:
30
1)
РГУ "Центр религиоведческой экспертизы"
30
"
изложить в следующей редакции:
"
13
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
340
".
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 04.10.2023 № 866.
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 23 апреля 2019 года № 225 "О создании некоммерческого акционерного общества "Казахстанский институт общественного развития "Рухани жаңғыру" (САПП Республики Казахстан 2019 г., № 11-12, ст. 109):
пункт 2 изложить в следующей редакции:

"2. Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасының "Болашаққа көзқарас: қоғамдық сананы жаңғырту" атты бағдарламалық мақаласының (бұдан әрі – бағдарлама) жылжыту стратегиясын әзірлеуді және іске асыруды, бағдарламаны іске асыруға қатысатын барлық құрылымдарды талдамалық және әдістемелік сүйемелдеуді, оның ішінде қоғамдық-саяси ахуалды мониторингтеу мен талдауды, азаматтық қоғамдағы процестерді болжауды, ғылыми зерттеулер жүргізуді және мемлекеттік жастар мен отбасы саясатын іске асыруды әдістемелік қамтамасыз етуді жүзеге асыру КеАҚ қызметінің негізгі нысанасы болып айқындалсын".
4. "Конфессияаралық және өркениетаралық диалогты дамыту жөніндегі Н. Назарбаев орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамын құру және Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің жекелеген ведомстволық бағынысты ұйымдарын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 25 сәуірдегі № 226 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2019 ж., № 11-12, 110-құжат):
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасының конфессияаралық және өркениетаралық диалогты сақтау және қамтамасыз ету жөніндегі бастамаларын халықаралық деңгейде ілгерілету, дін саласындағы ахуалды зерделеу, дінтану сараптамасы объектілеріне кешенді сараптаманы ұйымдастыруды қамтамасыз ету, сондай-ақ Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлері Съезінің идеяларын танымал ету қоғам қызметінің негізгі нысанасы болып айқындалсын.".

"2. Определить основным предметом деятельности НАО обеспечение разработки и реализации стратегии продвижения программной статьи Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы "Взгляд в будущее: модернизация общественного сознания" (далее – программа), аналитического и методического сопровождения всех структур, участвующих в реализации программы, в том числе мониторинга и анализа общественно-политической обстановки, прогнозирование процессов в гражданском обществе, проведение научных исследований и осуществление методического обеспечения реализации государственной молодежной и семейной политики.".
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2019 года № 226 "О создании некоммерческого акционерного общества "Центр Н. Назарбаева по развитию межконфессионального и межцивилизационного диалога" и реорганизации отдельных подведомственных организаций Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан 2019 г., № 11-12, ст. 110):
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Определить основным предметом деятельности общества продвижение на международном уровне инициатив Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы по сохранению и обеспечению межконфессионального и межцивилизационного диалога, изучение ситуации в религиозной сфере, обеспечение организации комплексной экспертизы объектов религиоведческой экспертизы, а также популяризации идей Съезда лидеров мировых и традиционных религий.".