"Қолданбалы этносаяси зерттеулер институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігін құру және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 2 мамырдағы № 262 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жарғылық капиталына мемлекет жүз процент қатысатын "Қолданбалы этносаяси зерттеулер институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі (бұдан әрі – серіктестік) құрылсын.
2. Серіктестік қызметінің негізгі нысанасы этносаралық қатынастар саласындағы қолданбалы этносаяси зерттеулер болып айқындалсын.
3. Серіктестіктің жарғылық капиталы осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) теңгеріміндегі республикалық мүлік есебінен қалыптастырылсын.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Министрлікпен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) серіктестіктің жарғысын бекітуді және оны Қазақстан Республикасының әділет органдарында тіркеуді;
2) серіктестіктің мемлекеттік қатысу үлесін иелену және пайдалану құқығын Министрлікке беруді;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгеріс пен толықтырулар бекітілсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 2 мамырдағы
№ 262 қаулысына
қосымша
"Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Қолданбалы этносаяси зерттеулер институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жарғылық капиталына берілетін республикалық мүліктің тізбесі
Р/с
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны
1
Кондиционерлеуге арналған жабдық
дана
3
2
"Seven Hills of Kazakhstan" ЖШС термопринтері
дана
1
3
"Seven Hills of Kazakhstan" ЖШС деректерді жинау терминалы
дана
1
4
Электрографиялық көшіру машинасы
дана
1
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 2 мамырдағы
№ 262 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгеріс пен толықтырулар
1. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен қатысу үлестері республикалық меншікте қалатын акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:

О создании товарищества с ограниченной ответственностью "Институт прикладных этнополитических исследований" и внесении изменения и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 мая 2020 года № 262.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать товарищество с ограниченной ответственностью "Институт прикладных этнополитических исследований" (далее – товарищество) со стопроцентным участием государства в его уставном капитале.
2. Определить основным предметом деятельности товарищества прикладные этнополитические исследования в области межэтнических отношений.
3. Уставный капитал товарищества сформировать за счет республиканского имущества, находящегося на балансе Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан (далее – Министерство) согласно приложению к настоящему постановлению.
4. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Министерством в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) утверждение устава товарищества и его регистрацию в органах юстиции Республики Казахстан;
2) передачу Министерству прав владения и пользования государственной долей участия товарищества;
3) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
5. Утвердить прилагаемые изменение и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 мая 2020 года № 262
Перечень республиканского имущества, передаваемого в уставный капитал товарищества с ограниченной ответственностью "Институт прикладных этнополитических исследований Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан"
№ п/п
Наименование
Единица измерения
Количество
1
Оборудование для кондиционирования
штук
3
2
Термопринтер ТОО "Seven Hills of Kazakhstan"
штук
1
3
Терминал сбора данных ТОО "Seven Hills of Kazakhstan"
штук
1
4
Машина копировальная электрографическая
штук
1
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 мая 2020 года № 262
Изменение и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли участия которых остаются в республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:

"Нұр-Сұлтан қаласы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 21-195-жолмен толықтырылсын:
"21-195. "Қолданбалы этносаяси зерттеулер институты" ЖШС".
2. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігіне" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 375-9-6-жолмен толықтырылсын:
"375-9-6. "Қолданбалы этносаяси зерттеулер институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.".
3. "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
13-бөлімде:
мына:
"
13
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі, оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:

раздел "г. Нур-Султан" дополнить строкой, порядковый номер 21-195, следующего содержания:
"21-195. ТОО "Институт прикладных этнополитических исследований".".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
раздел "Министерству общественного развития Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 375-9-6, следующего содержания:
"375-9-6. Товарищество с ограниченной ответственностью "Институт прикладных этнополитических исследований".".
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений":
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в разделе 13:
строку:
"
13
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан с учетом подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:

340
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
13
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі, оған ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:
386
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігіне бағынысты мемлекеттік мекемелер, оның ішінде:
46
1)
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің "Қоғамдық келісім" РММ
46
".
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.10.2023 № 866 қаулысымен.

340
"
изложить в следующей редакции:
"
13
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан с учетом подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:
386
государственные учреждения, подведомственные Министерству информации и общественного развития Республики Казахстан, в том числе:
46
1)
РГУ "Қоғамдық келісім" Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан"
46
".
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 04.10.2023 № 866.