Қазақстан Республикасы азаматтарының және Қазақстан Республикасының аумағында болатын өзге де адамдардың кейбір құжаттарын жарамды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 11 мамырдағы № 283 қаулысы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 2020 жылғы 16 наурыздан бастап қолданысқа енгізіледі
"Әлеуметтік-экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 16 наурыздағы № 286 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Төтенше жағдай кезеңінде, сондай-ақ ол аяқталған күнінен бастап күнтізбелік 60 күн ішінде жарамдылық мерзімі өткен немесе мерзімі өтетін мынадай құжаттар көрсетілген кезеңде Қазақстан Республикасының аумағында жарамды деп танылсын:
1) "Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабында көрсетілген жеке басты куәландыратын құжаттар;
2) жүргізуші куәліктері, оның ішінде уақытша, міндетті техникалық қарап-тексеруден өту туралы куәліктер;
3) азаматтық және қызметтік қаруды және оның патрондарын сатып алуға, сақтауға және алып жүруге рұқсаттар;
4) кіруге және кетуге арналған рұқсаттар (визалар), Қазақстан Республикасында уақытша және тұрақты тұруға арналған рұқсаттар, еңбекші көшіп келушіге және шетелдік жұмыс күшін тартуға жұмыс берушіге рұқсаттар, пана іздеуші адамның куәлігі.
2. Төтенше жағдай режимі кезеңінде және ол аяқталған күнінен бастап күнтізбелік 60 күн ішінде он алты жасқа толған және жеке басты куәландыратын құжат алмаған Қазақстан Республикасының азаматтары үшін туу туралы куәлік немесе Қазақстан Республикасы азаматының паспорты көрсетілген кезеңде жеке басын куәландыратын негізгі құжат болып табылады деп белгіленсін.
3. Виза алуды талап етпейтін тәртіппен келген, сондай-ақ төтенше жағдай режимінің қолданылу кезеңінде мерзімі өткен Қазақстан Республикасынан шығарып жіберу туралы шешім қабылданған шетелдіктердің Қазақстан Республикасында рұқсат етілген болу мерзімі төтенше жағдай режимінің қолданылу мерзімі аяқталған күнінен бастап күнтізбелік 60 күнге ұзартылсын.
4. Осы қаулы 2020 жылғы 16 наурыздан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин

О признании действительными некоторых документов граждан Республики Казахстан и иных лиц, пребывающих на территории Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 мая 2020 года № 283
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 16.03.2020.
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 16 марта 2020 года № 286 "О мерах по обеспечению социально-экономической стабильности" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Признать действительными на территории Республики Казахстан в период действия чрезвычайного положения, а также в течение 60 календарных дней со дня его прекращения следующие документы, срок действия которых истек или истекает в указанный период:
1) документы, удостоверяющие личность, указанные в статье 6 Закона Республики Казахстан "О документах, удостоверяющих личность";
2) водительские удостоверения, в том числе временные, свидетельства о прохождении обязательного технического осмотра;
3) разрешения на приобретение, хранение и ношение гражданского и служебного оружия и патронов к нему;
4) разрешения на въезд и выезд (визы), разрешения на временное и постоянное проживание в Республике Казахстан, разрешения трудовому иммигранту и работодателю на привлечение иностранной рабочей силы, свидетельства лица, ищущего убежище.
2. Установить, что для граждан Республики Казахстан, достигших в период действия режима чрезвычайного положения и в течение 60 календарных дней со дня его прекращения шестнадцатилетнего возраста и не получивших документ, удостоверяющий личность, основным документом, удостоверяющим их личность, на указанный период является свидетельство о рождении или паспорт гражданина Республики Казахстан.
3. Продлить на 60 календарных дней со дня прекращения срока действия режима чрезвычайного положения срок разрешенного пребывания в Республике Казахстан иностранцам, прибывшим в порядке, не требующем получения визы, а также в отношении которых было принято решение о выдворении из Республики Казахстан, у которых такой срок истек в период действия режима чрезвычайного положения.
4. Настоящее постановление вводится в действие с 16 марта 2020 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин