"Астана халықаралық әуежайы" акционерлік қоғамының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 10 шiлдедегi № 436 қаулысы.
"Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 11-бабының 4) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Астана халықаралық әуежайын қайта атау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 20 маусымдағы № 381 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2017 ж., № 24, 191-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Астана халықаралық әуежайы" акционерлік қоғамы "Нұрсұлтан Назарбаев халықаралық әуежайы" акционерлік қоғамы болып қайта аталсын.".
2. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер бекітілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 10 шілдедегі
№ 436 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер
1. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен қатысу үлестері республикалық меншікте қалатын акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
"Нұр-Сұлтан қаласы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 21-180-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"21-180. "Нұрcұлтан Назарбаев халықаралық әуежайы" акционерлік қоғамы.".
2. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігіне" деген бөлімде:
реттік нөмірі 389-1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"389-1. "Нұрcұлтан Назарбаев халықаралық әуежайы" акционерлік қоғамы.".

О некоторых вопросах акционерного общества "Международный аэропорт Астана"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 436.
В соответствии с подпунктом 4) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июня 2017 года № 381 "О переименовании Международного аэропорта Астана" (САПП Республики Казахстан, 2017 г., № 24, ст. 191) следующее изменение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Переименовать акционерное общество "Международный аэропорт Астана" в акционерное общество "Международный аэропорт Нурсултан Назарбаев".".
2. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 июля 2020 года № 436
Изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли участия которых остаются в республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "г. Нур-Султан":
строку, порядковый номер 21-180, изложить в следующей редакции:
"21-180. Акционерное общество "Международный аэропорт Нурсултан Назарбаев".".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124):
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Министерству индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан":
строку, порядковый номер 389-1, изложить в следующей редакции:
"389-1. Акционерное общество "Международный аэропорт Нурсултан Назарбаев".".

3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.10.2023 № 862 қаулысымен.

3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 04.10.2023 № 862.