"Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 23 шiлдедегi № 471 қаулысы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 87-88, 631-құжат) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген 13-қосымшада:
реттік нөмірі 2-жол мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
"
7)
COVID-19 коронавирусына қарсы күрес шеңберіндегі эпидемияға қарсы іс-шараларға тартылған жұмыскерлерге
1-тәуекел тобы – 20 ЕТЖМ мөлшерінде,
2-тәуекел тобы – 10 ЕТЖМ,
3-тәуекел тобы – 5 ЕТЖМ.
Үстемеақы белгілеу тәртібін денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган айқындайды
";
мынадай мазмұндағы ескертпемен толықтырылсын:
"Ескертпе: аббревиатураның толық жазылуы:
ЕТЖМ – заңнамада белгіленген ең төменгі айлық жалақы мөлшері.".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2020 жылғы 1 сәуірден бастап туындаған құқықтық қарым-қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин

О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 июля 2020 года № 471.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 87-88, ст. 631) следующие дополнения:
в приложении 13 к указанному постановлению:
строку, порядковый номер 2, дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"
7)
работникам, задействованным в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусом COVID-19
1 группа риска в размере 20 МРЗП,
2 группа риска – 10 МРЗП,
3 группа риска – 5 МРЗП.
Порядок установления надбавки определяется уполномоченным органом в области здравоохранения
";
дополнить примечанием следующего содержания:
"Примечание: расшифровка аббревиатуры:
МРЗП - установленный законодательством минимальный размер месячной заработной платы.".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 апреля 2020 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин