"Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 24 қыркүйектегі № 607 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 87-88, 631-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 5-қосымшада:
реттік нөмірі 3-жолда:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"
4)
Мамандарға сәбилер үйлерінде, балалар үйлерінде және жетім балаларға, ата -анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған интернат-үйлерде жұмыс істегені үшін:
ұйымның бірінші басшысы және оның орынбасарлары, дәрігерлер
БЛА-дан 210 %
орта медициналық персонал
БЛА-дан 120 %
педагогикалық персонал
БЛА-дан 120 %
санитар, күтуші
БЛА-дан 50 %
";
мынадай мазмұндағы 11) және 12) тармақшалармен толықтырылсын:
"
11)
Есі дұрыс емес күйде қоғамға қауіпті әрекеттер жасаған немесе қылмыс жасағаннан кейін психикасы бұзылған адамдарды мәжбүрлеп емдеу жөніндегі мамандандырылған психиатриялық ауруханада жұмыс істегені үшін
БЛА-дан 200 %
12)
Мамандарға медициналық ұйымдар үшін медициналық, санитариялық-шаруашылық және арнайы мүлікті жинақтаумен және сақтаумен, бейбіт және соғыс уақытында төтенше жағдайлардың салдарын жою жөніндегі медициналық қызметті қалыптастырумен тұрақты жұмыс істегені, төтенше жағдайларда халыққа шұғыл медициналық көмек көрсету үшін дәрі-дәрмек пен медициналық мүліктің резервін қамтамасыз еткен үшін:
ұйымның бірінші басшысы және оның орынбасарлары, дәрігерлер
БЛА-дан 100 %
орта медициналық персонал
БЛА-дан 80 %
";
реттік нөмірі 5-жол мынадай мазмұндағы 7) және 8) тармақшалармен толықтырылсын:
"
7)
Жұмысы психоэмоциялық және дене жүктемелері дәрежесімен ұштасатын, жіті бақыланатын республикалық психиатриялық аурухананың мамандарына:
Жұмысы психоэмоциялық және дене жүктемелері дәрежесімен ұштасатын, жіті бақыланатын мамандандырылған үлгідегі республикалық психиатриялық аурухананың мамандарына
ұйымның бірінші басшысы және оның орынбасарлары, дәрігерлер
БЛА-дан 150 %
орта медициналық персонал
БЛА-дан 80 %

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2020 года № 607.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 87-88, ст. 631) следующие изменения и дополнения:
в приложении 5 к указанному постановлению:
в строке, порядковый номер 3:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"
4)
Специалистам за работу в домах ребенка, детских домах и школах-интернатах для детей сирот и детей, оставшихся без попечения родителей:
первый руководитель организации и его заместители, врачи
210 % от БДО
средний медицинский персонал
120 % от БДО
педагогический персонал
120 % от БДО
санитарка, няня
50 % от БДО
";
дополнить подпунктами 11) и 12) следующего содержания:
"
11)
За работу в специализированной психиатрической больнице по принудительному лечению лиц, совершивших общественно опасные деяния в состоянии невменяемости или у которых после совершения преступления наступило психическое расстройство
200 % от БДО
12)
Специалистам за постоянную работу с накоплением и хранением медицинского, санитарно-хозяйственного и специального имущества для медицинских организаций, формированием медицинской службы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций в мирное и военное время, обеспечение резерва медикаментов и медицинского имущества для экстренной медицинской помощи населению в чрезвычайных ситуациях:
первый руководитель организации и его заместители, врачи
100 % от БДО
средний медицинский персонал
80 % от БДО
";
строку, порядковый номер 5, дополнить подпунктами 7) и 8) следующего содержания:
"
7)
Специалистам республиканской психиатрической больницы специализированного типа с интенсивным наблюдением, работа которых сопряжена со степенью психоэмоциональных и физических нагрузок:
Специалистам республиканской психиатрической больницы специализированного типа с интенсивным наблюдением, работа которых сопряжена со степенью психоэмоциональных и физических нагрузок
первый руководитель организации и его заместители, врачи
150 % от БДО
средний медицинский персонал
80 % от БДО

8)
Жұмысы психоэмоциялық және дене жүктемелері дәрежесімен ұштасқан республикалық лепрозорий мамандарына:
Жұмысы психоэмоциялық және дене жүктемелері дәрежесімен ұштасқан республикалық лепрозорий мамандарына
ұйымның бірінші басшысы және оның орынбасарлары, дәрігерлер
БЛА-дан 250 %
орта медициналық персонал
БЛА-дан 150 %
";
көрсетілген қаулыға 21-қосымшада:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 9 және 10-жолдармен толықтырылсын:
"
9.
Жұмысы психоэмоциялық және дене жүктемелері дәрежесімен ұштасқан республикалық лепрозорий мамандарына:
1) ұйымның бірінші басшысы және оның орынбасарлары, дәрігерлер;
2) орта медициналық персонал
Алапес микобактериялары тудыратын созылмалы инфекциялық аурулармен ауыратын науқастармен жұмыстағы үнемі жүйке-эмоциялық күйзеліс. Зор шыдамдылық таныту және аса зейінді болу, психоэмоциялық ширығу – науқастарымен қарым-қатынастың күрделілігі, сондай-ақ патогенді инфекциямен жанасудың тұрақты тәуекелінің болуы
10.
Жұмысы психоэмоциялық және дене жүктемелері дәрежесімен ұштасатын, жіті бақыланатын мамандандырылған үлгідегі республикалық психиатриялық аурухананың мамандарына:
1) ұйымның бірінші басшысы және оның орынбасарлары, дәрігерлер;
2) орта медициналық персонал
Мәжбүрлеп емдеуде жүрген, есі дұрыс емес күйде қоғамға қауіпті әрекеттер жасаған немесе қылмыс жасағаннан кейін психикасы бұзылған науқастармен жұмыстағы үнемі жүйке-эмоциялық күйзеліс. Зор шыдамдылық таныту және аса зейінді болу, психоэмоциялық ширығу – айналасындағыларға ерекше қауіп төндіретін және тұрақты және қарқынды бақылауды талап ететін, ауыр психикалық бұзылулардан зардап шегетін науқастармен қарым-қатынаста болудың күрделілігі.
".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2020 жылғы 1 шілдеден бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин

8)
Специалистам республиканского лепрозория, работа которых сопряжена со степенью психоэмоциональных и физических нагрузок:
Специалистам республиканского лепрозория, работа которых сопряжена со степенью психоэмоциональных и физических нагрузок
первый руководитель организации и его заместители, врачи
250 % от БДО
средний медицинский персонал
150 % от БДО
";
приложение 21 к указанному постановлению:
дополнить строками, порядковые номера 9 и 10, следующего содержания:
"
9.
Специалистам республиканского лепрозория, работа которых сопряжена со степенью психоэмоциональных и физических нагрузок:
1) первый руководитель организации и его заместители, врачи;
2) средний медицинский персонал
Постоянное нервно - эмоциональное напряжение в работе с больными с хроническими инфекционными заболеваниями, вызываемыми микобактериями лепры. Обладание высокой терпеливостью и вниманием, психоэмоциональное напряжение - сложность контакта с больными, также наличие постоянного риска контакта с патогенной инфекцией.
10.
Специалистам республиканской психиатрической больницы специализированного типа с интенсивным наблюдением, работа которых сопряжена со степенью психоэмоциональных и физических нагрузок:
1) первый руководитель организации и его заместители, врачи;
2) средний медицинский персонал
Постоянное нервно-эмоциональное напряжение в работе с больными, находящимися на принудительном лечении, совершившими общественно опасные деяния в состоянии невменяемости или у которых после совершения преступления наступило психическое расстройство. Обладание высокой терпеливостью и вниманием, психоэмоциональное напряжение - сложность контакта с больными, представляющими особую опасность для окружающих и требующими постоянного и интенсивного наблюдения, страдающими тяжелыми психическими расстройствами.
".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 июля 2020 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин