Тұтынушылардың құқықтарын қорғау жөніндегі ведомствоаралық кеңес туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 625 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 29 сәуірдегі № 268 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.04.2022 № 268 қаулысымен.
"Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы" 2010 жылғы 4 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңы 4-бабының 1-3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Тұтынушылардың құқықтарын қорғау жөніндегі ведомствоаралық кеңес (бұдан әрі – Кеңес) құрылсын.
2. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Кеңестің құрамы;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Кеңес туралы ереже бекітілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 1 қазандағы
№ 625 қаулысына
1-қосымша
Тұтынушылардың құқықтарын қорғау жөніндегі ведомствоаралық кеңестің құрамы
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрі, төраға
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция вице-министрі, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің төрағасы, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті төрағасының орынбасары, хатшы
Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министрі
Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму вице-министрі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министрі
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі
Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министрі
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министрі
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі
Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі
Қазақстан Республикасының Әділет вице-министрі
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар вице-министрі
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасының Бəсекелестікті қорғау жəне дамыту агенттігі төрағасының орынбасары (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаттары (келісу бойынша)
"Атамекен" Қазақстан Республикасының ұлттық кәсіпкерлер палатасы басқарма төрағасының орынбасары (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау коалициясының төрағасы (келісу бойынша)
"Қазақстан" тұтынушылардың құқықтарын қорғау қоғамы" қоғамдық бірлестігінің төрағасы (келісу бойынша)
"Әділет" тұтынушылардың құқықтарын қорғау қоғамы" қоғамдық бірлестігінің төрағасы (келісу бойынша)
"Гарант" тұтынушылардың құқықтарын қорғау қоғамдық бірлестігінің төрағасы (келісу бойынша)
"Сапа" тұтынушылардың құқықтарын қорғау ұлттық қоғамы" қоғамдық бірлестігінің төрағасы (келісу бойынша)
"Қазақстан тұтынушылар лигасы" қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігінің басқарма төрағасы (келісу бойынша)
Қазақстан Төрелік палатасының төрағасы (келісу бойынша)
Медиаторлардың ұлттық палатасы басқармасының төрағасы (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 1 қазандағы
№ 625 қаулысына
2-қосымша
Тұтынушылардың құқықтарын қорғау жөніндегі ведомствоаралық кеңес туралы ереже

О Межведомственном совете по защите прав потребителей
Постановление Правительства Республики казахстан от 1 октября 2020 года № 625. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2022 года № 268.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.04.2022 № 268.
В соответствии с подпунктом 1-3) статьи 4 Закона Республики Казахстан от 4 мая 2010 года "О защите прав потребителей" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать Межведомственный совет по защите прав потребителей (далее – Совет).
2. Утвердить:
1) состав Совета согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) положение о Совете согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 1 октября 2020 года № 625
Состав
Межведомственного совета по защите прав потребителей
Министр торговли и интеграции Республики Казахстан, председатель
вице-министр торговли и интеграции Республики Казахстан, заместитель председателя
председатель Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан, заместитель председателя
заместитель председателя Комитета по защите прав потребителей Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан, секретарь
вице-министр финансов Республики Казахстан
вице-министр национальной экономики Республики Казахстан
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
вице-министр информации и общественного развития Республики Казахстан
вице-министр здравоохранения Республики Казахстан
вице-министр культуры и спорта Республики Казахстан
вице-министр образования и науки Республики Казахстан
вице-министр энергетики Республики Казахстан
вице-министр сельского хозяйства Республики Казахстан
вице-министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
вице-министр юстиции Республики Казахстан
вице-министр по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
заместитель Министра иностранных дел Республики Казахстан
заместитель Министра внутренних дел Республики Казахстан
заместитель председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан (по согласованию)
депутаты Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
заместитель председателя правления Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию)
председатель Коалиции защиты прав потребителей Республики Казахстан (по согласованию)
председатель общественного объединения "Общество защиты прав потребителей "Казахстан" (по согласованию)
председатель общественного объединения "Общество защиты прав потребителей "Адилет" (по согласованию)
председатель общественного объединения по защите прав потребителей "Гарант" (по согласованию)
председатель общественного объединения "Национальное общество защиты прав потребителей "Сапа" (по согласованию)
председатель правления объединения юридических лиц "Ассоциация "Лига Потребителей Казахстана" (по согласованию)
председатель Арбитражной палаты Казахстана (по согласованию)
председатель правления Национальной палаты медиаторов (по согласованию)
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 1 октября 2020 года № 625
Положение
о Межведомственном совете по защите прав потребителей

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Тұтынушылардың құқықтарын қорғау жөніндегі ведомствоаралық кеңес (бұдан әрі – Кеңес) – Қазақстан Республикасының Үкіметі жанынан құрылатын консультациялық-кеңесші орган.
2. Кеңес тұтынушылардың құқықтарын қорғау мәселелері бойынша ұсыныстар мен ұсынымдарды әзірлеу мақсатында құрылды.
3. Кеңес өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерін және өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
2-тарау. Кеңестің міндеті
4. Кеңестің негізгі міндеті тұтынушылардың құқықтарын қорғау және:
1) тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласында мемлекеттік саясатты;
2) тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік органдардың, тұтынушылар дауларын сотқа дейін реттеу субъектілерінің және тұтынушылардың заңды мүдделерін білдірушілердің қызметін;
3) тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасын;
4) тұтынушылардың қоғамдық бірлестіктерінің, қауымдастықтардың (одақтардың), оның ішінде олардың қоғамдық бақылауды жүзеге асыру қызметтерін жетілдіру мәселелері бойынша ұсынымдар мен ұсыныстар әзірлеу болып табылады.
3-тарау. Кеңес қызметінің тоқтатылуы
5. Кеңестің қызметін ұйымдастыру және оның тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультациялық-кеңесші органдар мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулыққа сәйкес жүзеге асырылады.

Глава 1. Общие положения
1. Межведомственный совет по защите прав потребителей (далее – Совет) – консультативно-совещательный орган, создаваемый при Правительстве Республики Казахстан.
2. Совет создан в целях выработки предложений и рекомендаций по вопросам защиты прав потребителей.
3. Совет в своей деятельности руководствуется Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
Глава 2. Задачи Совета
4. Основной задачей Совета является выработка рекомендаций и предложений по вопросам защиты прав потребителей и совершенствования:
1) государственной политики в сфере защиты прав потребителей;
2) деятельности государственных органов в сфере защиты прав потребителей, субъектов досудебного урегулирования потребительских споров и представителей законных интересов потребителей;
3) законодательства Республики Казахстан в сфере защиты прав потребителей;
4) деятельности общественных объединений потребителей, ассоциаций (союзов), в том числе по осуществлению ими общественного контроля.
Глава 3. Организация и порядок деятельности Совета
5. Организация и порядок деятельности Совета осуществляется в соответствии с Инструкцией о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247.