Теміржол вокзалы кешенінің және кейбір теміржол станцияларының атауларын және кейбір теміржол станциялары атауларының транскрипциясын өзгерту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 23 қазандағы № 703 қаулысы.
"Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы" 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 4-1) тармақшасына және "Қазақстан Республикасының аумағындағы әуежайларға, порттарға, теміржол вокзалдарына, теміржол стансаларына, метрополитен стансаларына, автовокзалдарға, автостансаларға, физикалық-географиялық және мемлекет меншігіндегі басқа да объектілерге атау беру, сондай-ақ оларды қайта атау, олардың атауларының транскрипциясын нақтылау мен өзгерту және мемлекеттік заңды тұлғаларға, мемлекет қатысатын заңды тұлғаларға жеке адамдардың есімін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 5 наурыздағы № 281 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., № 11, 81-құжат) сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес теміржол вокзалы кешенінің және теміржол станцияларының атаулары өзгертілсін.
2. Осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес теміржол станциялары атауларының транскрипциясы өзгертілсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 23 қазандағы
№ 703 қаулысына
1-қосымша
Атауы өзгертілуге тиіс теміржол вокзалы кешені мен теміржол станцияларының тізбесі
Нұр-Сұлтан қаласы бойынша
жаңа темір жол вокзалы кешені – Нұрлы жол теміржол вокзалы кешені
Ақмола облысы бойынша
Ақмола облысының тасымалдау бөлімшесінің Астана Нұрлы-жол теміржол станциясы – Нұр-Сұлтан Нұрлы жол теміржол станциясы
Ақмола облысының тасымалдау бөлімшесінің ОП-39 теміржол станциясы – Өндіріс теміржол станциясы
Ақтөбе облысы бойынша
Ақтөбе тасымалдау бөлімшесінің Компала теміржол станциясы – Көкала теміржол станциясы
Жамбыл облысы бойынша
Жамбыл тасымалдау бөлімшесінің Луговая теміржол станциясы – Түрксіб теміржол станциясы
Қарағанды облысы бойынша
Қарағанды тасымалдау бөлімшесінің Весна теміржол станциясы – Ақжолтай теміржол станциясы
Қарағанды тасымалдау бөлімшесінің Промежуточная теміржол станциясы – Мыңбала теміржол станциясы
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша
Солтүстік Қазақстан тасымалдау бөлімшесінің Новоишимская теміржол станциясы – Жаңаесіл теміржол станциясы
Солтүстік Қазақстан тасымалдау бөлімшесінің Володарское теміржол станциясы – Саумалкөл теміржол станциясы
Шығыс Қазақстан облысы бойынша
Шығыс Қазақстан тасымалдау бөлімшесінің Серебрянка теміржол станциясы – Күмістау теміржол станциясы
Шығыс Қазақстан тасымалдау бөлімшесінің Селезновка теміржол станциясы – Көкжиек теміржол станциясы
Шығыс Қазақстан тасымалдау бөлімшесінің Огневка теміржол станциясы – Таусамалы теміржол станциясы
Шығыс Қазақстан тасымалдау бөлімшесінің Зыряновск теміржол станциясы – Алтай теміржол станциясы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 23 қазандағы
№ 703 қаулысына
2-қосымша
Атауларының транскрипциясы өзгертілуге тиіс теміржол станцияларының тізбесі
Жамбыл облысы бойынша
Бурул станциясы – Бурыл станциясы
Асса станциясы – Аса станциясы
Жума станциясы – Жұма станциясы
Каратау станциясы – Қаратау станциясы
Актаутас станциясы – Ақтаутас станциясы
Табак-Булак станциясы – Табақбұлақ станциясы
Жанатас станциясы – Жаңатас станциясы
Кумшагал станциясы – Құмшағыл станциясы
Акыр-Тюбе станциясы – Ақыртөбе станциясы
Курагаты станциясы – Қорағаты станциясы

О переименовании железнодорожного вокзального комплекса и некоторых железнодорожных станций и изменении транскрипций названий некоторых железнодорожных станций
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2020 года № 703.
В соответствии с подпунктом 4-1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 1996 года № 281 "Об утверждении Правил присвоения наименования аэропортам, портам, железнодорожным вокзалам, железнодорожным станциям, станциям метрополитена, автовокзалам, автостанциям, физико-географическим и другим объектам государственной собственности на территории Республики Казахстан, а также переименования, уточнения и изменения транскрипции их наименований и присвоения собственных имен лиц государственным юридическим лицам, юридическим лицам с участием государства" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., № 11, ст. 81) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Переименовать железнодорожный вокзальный комплекс и железнодорожные станции согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Изменить транскрипций названий железнодорожных станций согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 октября 2020 года № 703
Перечень железнодорожного вокзального комплекса и железнодорожных станций, подлежащих переименованию
по городу Нур-Султану
новый железнодорожный вокзальный комплекс – на железнодорожный вокзальный комплекс Нұрлы жол
по Акмолинской области
железнодорожную станцию Астана Нурлы-жол Акмолинского отделения перевозок – на железнодорожную станцию Нұр-Сұлтан Нұрлы жол
железнодорожную станцию ОП-39 Акмолинского отделения перевозок – на железнодорожную станцию Өндіріс
по Актюбинской области
железнодорожную станцию Компала Актюбинского отделения перевозок – на железнодорожную станцию Көкала
по Жамбылской области
железнодорожную станцию Луговая Жамбылского отделения перевозок – на железнодорожную станцию Түрксіб
по Карагандинской области
железнодорожную станцию Весна Карагандинского отделения перевозок – на железнодорожную станцию Ақжолтай
железнодорожную станцию Промежуточная Карагандинского отделения перевозок – на железнодорожную станцию Мыңбала
по Северо-Казахстанской области
железнодорожную станцию Новоишимская Северо-Казахстанского отделения перевозок – на железнодорожную станцию Жаңаесіл
железнодорожную станцию Володарское Северо-Казахстанского отделения перевозок – на железнодорожную станцию Саумалкөл
по Восточно-Казахстанской области
железнодорожную станцию Серебрянка Восточно-Казахстанского отделения перевозок – на железнодорожную станцию Күмістау
железнодорожную станцию Селезновка Восточно-Казахстанского отделения перевозок – на железнодорожную станцию Көкжиек
железнодорожную станцию Огневка Восточно-Казахстанского отделения перевозок – на железнодорожную станцию Таусамалы
железнодорожную станцию Зыряновск Восточно-Казахстанского отделения перевозок – на железнодорожную станцию Алтай
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 октября 2020 года № 703
Перечень железнодорожных станций, транскрипций названий которых подлежат изменению
по Жамбылской области
станция Бурул – на станцию Бурыл
станция Асса – на станцию Аса
станция Жума – на станцию Жұма
станция Каратау – на станцию Қаратау
станция Актаутас – на станцию Ақтаутас
станция Табак-Булак – на станцию Табақбұлақ
станция Жанатас – на станцию Жаңатас
станция Кумшагал – на станцию Құмшағыл
станция Акыр-Тюбе – на станцию Ақыртөбе
станция Курагаты – на станцию Қорағаты