"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 3 қарашадағы № 733 қаулысы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 15.11.2020 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 24 сәуiрдегi № 387 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 22, 205-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі туралы ережеде:
16-тармақта:
ведомстволардың функцияларында:
458) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"458) "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" 2009 жылғы 28 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабы 3-тармағының бірінші бөлігіне және 5-тармағына сәйкес күдікті операцияны жүргізуді тоқтата тұру туралы ақпаратты Қазақстан Республикасының құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдарына беру және бұл туралы Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасын хабардар ету;";
466) тармақша алып тасталсын;
468) және 469) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"468) өзінің интернет-ресурсында орналастырылатын терроризмді және экстремизмді, жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбелерін жасау және оларды тиісті мемлекеттік органдар мен ұйымдарға электрондық түрде жіберу;
469) өзінің интернет-ресурсында орналастырылатын Ақшаны жылыстатуға қарсы күрестің қаржылық шараларын әзірлеу тобының (ФАТФ) ұсынымдарын орындамайтын және (немесе) жеткілікті түрде орындамайтын мемлекеттердің (аумақтардың) тізбесін жасау;";
471), 472) және 473) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"471) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" 2009 жылғы 28 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 1-тармағының 7) (адвокаттарды қоспағанда), 13), 15) және 16) тармақшаларында көзделген қаржы мониторингі субъектілері хабарламаларының мемлекеттік электрондық тізілімін жүргізу;
472) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" 2009 жылғы 28 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 1-тармағының 7) (адвокаттарды қоспағанда), 13), 15) және 16) тармақшаларында көзделген қаржы мониторингі субъектілерінен хабарламалар қабылдауды жүзеге асыру;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 ноября 2020 года № 733.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 15.11.2020.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 22, ст. 205) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 16:
в функциях ведомств:
подпункт 458) изложить в следующей редакции:
"458) передача в правоохранительные и специальные государственные органы Республики Казахстан информации о приостановлении проведения подозрительной операции в соответствии с частью первой пункта 3 и пунктом 5 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 28 августа 2009 года "О противодействии легализации (отмывания) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма" и уведомление об этом Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;";
подпункт 466) исключить;
подпункты 468) и 469) изложить в следующей редакции:
"468) составление перечней организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма, распространением оружия массового уничтожения, которые размещаются на своем интернет-ресурсе, и направление их соответствующим государственным органам и организациям в электронном виде;
469) составление перечня государств (территорий), которые не выполняют и (или) недостаточно выполняют рекомендации Группы разработки финансовых мер борьбы с отмыванием денег (ФАТФ), который размещается на своем интернет-ресурсе;";
подпункты 471), 472) и 473) изложить в следующей редакции:
"471) ведение государственного электронного реестра уведомлений субъектов финансового мониторинга, предусмотренных подпунктами 7) (за исключением адвокатов), 13), 15) и 16) пункта 1 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 28 августа 2009 года "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма", в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях";
472) осуществление приема уведомлений от субъектов финансового мониторинга, предусмотренных подпунктами 7) (за исключением адвокатов), 13), 15) и 16) пункта 1 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 28 августа 2009 года "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма", в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях";

473) қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл саласында тәуекелдерді бағалауды жүргізу және кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдерін төмендетуге бағытталған шараларды іске асыру жөніндегі жұмысты үйлестіру;";
476), 477), 478), 479) және 480) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"476) "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" 2009 жылғы 28 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 12-бабының 8-тармағы бірінші бөлігінің 1) тармақшасында көзделген операцияны жүргізу не операцияны жүргізуден бас тарту туралы шешім қабылдау және оны электрондық тәсілмен қаржы мониторингі субъектілеріне жеткізу;
477) ұйымды немесе жеке тұлғаны терроризмді және экстремизмді, жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбелерінен алып тастау туралы өтінішті қарау;
478) күдікті операцияны тоқтата тұру туралы не күдікті операцияны тоқтата тұру қажеттігінің жоқтығы туралы шешім қабылдау және күдікті операция туралы хабарламаны берген қаржы мониторингі субъектісіне және мемлекеттік органға электрондық тәсілмен жеткізу;
479) олар қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға бағытталған деп пайымдауға негіздер бар операциялардың қатысушылары болып табылатын тұлғалардың банктік шоттар бойынша шығыс операцияларын немесе электрондық ақшамен жасалатын операцияларын тоқтата тұру туралы шешім қабылдау немесе оны "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" 2009 жылғы 28 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында көзделген қаржы мониторингі субъектілерінің назарына жеткізу;
480) банктік шоттар бойынша шығыс операцияларының немесе электрондық ақшамен жасалатын операциялардың тоқтатыла тұру туралы Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасын, олар қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) немесе терроризмді қаржыландыруға бағытталған деп пайымдауға негіздер бар күдікті операцияларды тоқтата тұру қажеттігі туралы шешімдерді берген Қазақстан Республикасының құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдарын хабардар ету;";
482) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"482) қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға), терроризмді қаржыландыруға қатысы бар жеке тұлғаларды, ұйымдар мен бенефициарлық меншік иелерін, басқа да байланысты қылмыстарды, ақшамен және (немесе) өзге мүлікпен операцияларды анықтау, сондай-ақ осындай тұлғалардың ақшасын және (немесе) өзге де мүлкін іздестіру мақсатында шет мемлекеттің құзыретті органымен халықаралық ынтымақтастық;";
485) және 486) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:

473) координация работы по проведению оценки рисков в сфере противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма и реализации мер, направленных на снижение рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма;";
подпункты 476), 477), 478), 479) и 480) изложить в следующей редакции:
"476) принятие решения о проведении операции либо отказе в проведении операции, предусмотренной подпунктом 1) части первой пункта 8 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 28 августа 2009 года "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма", и доведение его до субъектов финансового мониторинга электронным способом;
477) рассмотрение заявления об исключении организации или физического лица из перечней организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма, распространением оружия массового уничтожения;
478) принятие решения о приостановлении подозрительной операции либо отсутствии необходимости в приостановлении подозрительной операции и доведение его до субъекта финансового мониторинга и государственного органа, представившего сообщение о подозрительной операции, электронным способом;
479) принятие решения о приостановлении расходных операций по банковским счетам или операций с электронными деньгами лиц, являющихся участниками операций, по которым имеются основания полагать, что они направлены на легализацию (отмывание) доходов, полученных преступным путем, или финансирование терроризма, и доведение его до субъектов финансового мониторинга, предусмотренных подпунктом 1) пункта 1 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 28 августа 2009 года "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма";
480) информирование о приостановлении расходных операций по банковским счетам или операций с электронными деньгами Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, правоохранительных и специальных государственных органов Республики Казахстан, представивших решения о необходимости приостановления подозрительных операций, по которым имеются основания полагать, что они направлены на легализацию (отмывание) доходов, полученных преступным путем, или финансирование терроризма;";
подпункт 482) изложить в следующей редакции:
"482) международное сотрудничество с компетентным органом иностранного государства с целью выявления физических лиц, организаций и бенефициарных собственников, причастных к легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, финансированию терроризма, других связанных преступлений, операций с деньгами и (или) иным имуществом, а также поиска денег и (или) иного имущества таких лиц;";
подпункты 485) и 486) изложить в следующей редакции:

"485) қылмыстық кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру типологияларын, схемалары мен тәсілдерін бекіту және оларды өзінің интернет-ресурсында орналастыру арқылы қаржы мониторингі субъектілерінің назарына жеткізу;
486) жеке және заңды тұлғалардың қызметі қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және (немесе) терроризмді қаржыландырумен байланысты деп пайымдауға негіздер болған кезде Қазақстан Республикасының құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдарына олардың құзыретіне сәйкес ақпарат жіберу және бұл туралы Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасын хабардар ету;";
мынадай мазмұндағы 487-1), 487-2), 487-3), 487-4), 487-5), 487-6), 487-7), 487-8), 487-9), 487-10), 487-11), 487-12) және 487-13) тармақшалармен толықтырылсын:
"487-1) Біріккен Ұлттар Ұйымының Қауіпсіздік Кеңесінен алған ақпарат негізінде "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" 2009 жылғы 28 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 4-тармағының 7) тармақшасында және 5-тармағының 7) тармақшасында көрсетілген ұйымдардың және (немесе) жеке тұлғалардың тізімдерін жасау;
487-2) терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне енгізілген жеке тұлғалардың ақшамен және (немесе) өзге мүлікпен жасалатын операцияларды тоқтатып қою бойынша қолданылатын шаралардың ішінара немесе толық күшін жою туралы өтініштерін Біріккен Ұлттар Ұйымы Қауіпсіздік Кеңесінің тиісті Комитетінің қарауын қамтамасыз ету және қабылданған шешім туралы өтініш берушіні, сондай-ақ өтінішті қанағаттандыру туралы қаржы мониторингі субъектісін хабардар ету;
487-3) террористік әрекетке қатысы бар тұлғалардың тізімін қалыптастыру және оны өзінің интернет-ресурсында орналастыру;
487-4) террористік әрекетке қатысы бар тұлғалар тізіміндегі жеке тұлғаларды "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" 2009 жылғы 28 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 4-тармағына сәйкес терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне енгізу жөнінде шаралар қабылдау;
487-5) ұйымды немесе жеке тұлғаны жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесінен алып тастау туралы шешімді өзінің интернет-ресурсында орналастыру және оны тиісті мемлекеттік органдар мен ұйымдарға жіберу;
487-6) "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" 2009 жылғы 28 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 12-1-бабының 6-тармағына сәйкес жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне енгізілген тұлғалардың операцияларын жүргізуді тоқтата тұру және осы шешімді қаржы мониторингі субъектісінің назарына жеткізу;

"485) утверждение типологий, схем и способов легализации (отмывания) преступных доходов и финансирования терроризма и доведение их до субъектов финансового мониторинга путем размещения на своем интернет-ресурсе;
486) направление информации в правоохранительные и специальные государственные органы Республики Казахстан в соответствии с их компетенцией при наличии оснований полагать, что деятельность физических и юридических лиц связана с легализацией (отмыванием) доходов, полученных преступным путем, и (или) финансированием терроризма, и уведомление об этом Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;";
дополнить подпунктами 487-1), 487-2), 487-3), 487-4), 487-5), 487-6), 487-7), 487-8), 487-9), 487-10), 487-11), 487-12) и 487-13) следующего содержания:
"487-1) составление списка организаций и (или) физических лиц, указанных в подпункте 7) пункта 4 и подпункте 7) пункта 5 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 28 августа 2009 года "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма", на основании информации, полученной от Совета Безопасности Организации Объединенных Наций;
487-2) обеспечение рассмотрения заявления о частичной или полной отмене применяемых мер по замораживанию операций с деньгами и (или) иным имуществом физических лиц, включенных в перечень организаций, и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма, соответствующим Комитетом Совета Безопасности Организации Объединенных Наций и информирование заявителя о принятом решении, а также субъекта финансового мониторинга об удовлетворении заявления;
487-3) формирование списка лиц, причастных к террористической деятельности, и размещение его на своем интернет-ресурсе;
487-4) принятие мер по включению физических лиц из списка лиц, причастных к террористической деятельности, в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма, в соответствии с пунктом 4 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 28 августа 2009 года "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма";
487-5) размещение на своем интернет-ресурсе решения об исключении организации или физического лица из перечня организаций и лиц, связанных с финансированием распространения оружия массового уничтожения, и направление его соответствующим государственным органам и организациям;
487-6) приостановление проведения операции лиц, включенных в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием распространения оружия массового уничтожения, в соответствии с пунктом 6 статьи 12-1 Закона Республики Казахстан от 28 августа 2009 года "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма", и доведение данного решения до субъекта финансового мониторинга;

487-7) "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" 2009 жылғы 28 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 12-1-бабының 6-тармағында көзделген операцияны жүргізу не операцияны жүргізуден бас тарту туралы шешім қабылдау және оны қаржы мониторингі субъектілерінің назарына жеткізу, сондай-ақ Біріккен Ұлттар Ұйымы Қауіпсіздік Кеңесінің тиісті Комитетін операция жүргізуге рұқсат беру ниеті туралы хабардар ету;
487-8) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Біріккен Ұлттар Ұйымы Қауіпсіздік Кеңесінің тиісті Комитетін жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне енгізілген жеке тұлғалардың Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын кесіп өткені туралы хабардар ету;
487-9) Қазақстан Республикасының құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдарының өтініші негізінде шет мемлекеттердің құзыретті органдарына ақшамен және (немесе) өзге де мүлікпен операцияларды іздестіру және (немесе) тоқтата тұру туралы сұрау салу жіберу;
487-10) шет мемлекеттердің құзыретті органдарының ақшамен және (немесе) өзге мүлікпен операцияларды тоқтата тұру туралы сұрау салуды қанағаттандырғаны туралы Қазақстан Республикасының тиісті құқық қорғау немесе арнаулы мемлекеттік органдарын және Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасын хабардар ету;
487-11) Ақшаны жылыстатуға қарсы күрестің қаржылық шараларын әзірлеу тобы (ФАТФ) анықтаған кірістерді заңдастырудың (жылыстатудың) және терроризмді қаржыландырудың тәуекелдерін төмендету жөніндегі шаралар туралы шешімді қаржы мониторингі субъектілерінің назарына жеткізу;
487-12) тиісті мемлекеттік органдарға кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдерін бағалау жөніндегі есепті жіберу, сондай-ақ осы есептен жариялануға жататын ақпаратты өзінің интернет-ресурсында орналастыру;
487-13) "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" 2009 жылғы 28 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 1-тармағының 7) (адвокаттарды қоспағанда), 13), 15) және 16) тармақшаларында көрсетілген қаржы мониторингі субъектілерінің, сондай-ақ бухгалтерлік есепке алу саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын бухгалтерлік ұйымдардың және кәсіби бухгалтерлердің Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінде айқындалған тәртіппен Қазақстан Республикасының қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы заңнамасын сақтауын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру және бұл туралы Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасына хабардар ету;".

487-7) принятие решения о проведении операции либо отказе в проведении операции, предусмотренной пунктом 6 статьи 12-1 Закона Республики Казахстан от 28 августа 2009 года "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма", и доведение его до субъектов финансового мониторинга, а также уведомление соответствующего Комитета Совета Безопасности Организации Объединенных Наций о намерении разрешить проведение операции;
487-8) уведомление в соответствии с законодательством Республики Казахстан соответствующего Комитета Совета Безопасности Организации Объединенных Наций о пересечении Государственной границы Республики Казахстан физическими лицами, включенными в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием распространения оружия массового уничтожения;
487-9) направление запроса о поиске и (или) приостановлении операций с деньгами и (или) иного имущества в компетентные органы иностранных государств на основании обращения правоохранительных или специальных государственных органов Республики Казахстан;
487-10) уведомление соответствующих правоохранительных или специальных государственных органов Республики Казахстан и Генеральной прокуратуры Республики Казахстан о получении ответа компетентного органа иностранного государства об удовлетворении запроса о приостановлении операций с деньгами и (или) иным имуществом;
487-11) доведение решения о мерах по снижению рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма, выявленных Группой разработки финансовых мер борьбы с отмыванием денег (ФАТФ), до субъектов финансового мониторинга;
487-12) направление соответствующим государственным органам отчета по оценке рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма, а также размещение на своем интернет-ресурсе информации из данного отчета, подлежащей опубликованию;
487-13) осуществление государственного контроля за соблюдением субъектами финансового мониторинга, указанными в подпунктах 7) (за исключением адвокатов), 13), 15) и 16) пункта 1 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 28 августа 2009 года "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма", а также бухгалтерскими организациями и профессиональными бухгалтерами, осуществляющими предпринимательскую деятельность в сфере бухгалтерского учета, законодательства Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма в порядке, определенном Предпринимательским кодексом Республики Казахстан, и уведомление об этом Генеральной прокуратуры Республики Казахстан";".

2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулы 2020 жылғы 15 қарашадан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин

2. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Настоящее постановление вводится в действие с 15 ноября 2020 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин