Шымкент қаласының білім беру және мәдениет ұйымдарына атау беру және атауын өзгерту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 27 қарашадағы № 799 қаулысы.
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 4-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасының аумағындағы әуежайларға, порттарға, теміржол вокзалдарына, теміржол стансаларына, метрополитен стансаларына, автовокзалдарға, автостансаларға, физикалық-географиялық және мемлекет меншігіндегі басқа да объектілерге атау беру, сондай-ақ оларды қайта атау, олардың атауларының транскрипциясын нақтылау мен өзгерту және мемлекеттік заңды тұлғаларға, мемлекет қатысатын заңды тұлғаларға жеке адамдардың есімін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 5 наурыздағы № 281 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., № 11, 81-құжат) сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шымкент қаласы білім басқармасының "№ 72 жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Сағадат Нұрмағамбетовтің есімі берілсін.
2. Шымкент қаласының мынадай мәдениет және білім беру ұйымдарының атауы:
1) Шымкент қаласы мәдениет, тілдерді дамыту және архивтер басқармасының "Отырар" қалалық ғылыми-әмбебап кітапханасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі – Шымкент қаласының мәдениет, тілдерді дамыту және архивтер басқармасының "Әл-Фараби атындағы қалалық ғылыми-әмбебап кітапхана" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
2) Шымкент қаласының білім басқармасының "Хамза атындағы № 53 жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Шымкент қаласы білім басқармасының "Сабыр Рақымов атындағы № 53 жалпы орта білім беретін мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі болып өзгертілсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин

О присвоении наименования и переименовании организаций образования и культуры города Шымкента
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 ноября 2020 года № 799.
В соответствии с подпунктом 4-1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 1996 года № 281 "Об утверждении Правил присвоения наименования аэропортам, портам, железнодорожным вокзалам, железнодорожным станциям, станциям метрополитена, автовокзалам, автостанциям, физико-географическим и другим объектам государственной собственности на территории Республики Казахстан, а также переименования, уточнения и изменения транскрипции их наименований и присвоения собственных имен лиц государственным юридическим лицам, юридическим лицам с участием государства" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., № 11, ст. 81) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Присвоить коммунальному государственному учреждению "Общеобразовательная средняя школа № 72" управления образования города Шымкента имя Сагадата Нурмагамбетова.
2. Переименовать следующие организации культуры и образования города Шымкента:
1) коммунальное государственное учреждение "Городская научно-универсальная библиотека "Отырар" управления культуры, развития языков и архивов города Шымкента в коммунальное государственное учреждение "Городская научно-универсальная библиотека имени аль-Фараби" управления культуры, развития языков и архивов города Шымкента;
2) коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная средняя школа № 53 имени Хамзы" управления образования города Шымкента в коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная средняя школа № 53 имени Сабыра Рахимова" управления образования города Шымкента.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин