Қазақстан Республикасында азаматтық қоғамды дамыту тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын (бірінші кезең: 2020 – 2025 жылдар) бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 29 желтоқсандағы № 917 қаулысы.
"Қазақстан Республикасында азаматтық қоғамды дамыту тұжырымдамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 27 тамыздағы № 390 Жарлығының 2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасында азаматтық қоғамды дамыту тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бірінші кезең: 2020 – 2025 жылдар) (бұдан әрі – Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Іс-шаралар жоспарының орындалуына жауапты орталық мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері мен ұйымдар (келісу бойынша):
1) Іс-шаралар жоспарын іске асыру бойынша қажетті шараларды қабылдасын;
2) жарты жылда бір рет, есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігіне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 17.03.2023 № 236 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі жылына екі рет, 25 шілдеге және 25 қаңтарға қарай Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат беріп тұрсын.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 17.03.2023 № 236 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 917 қаулысымен
бекітілген

Об утверждении Плана мероприятий по реализации Концепции развития гражданского общества в Республике Казахстан (первый этап: 2020 – 2025 годы)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2020 года № 917.
В соответствии с пунктом 2 Указа Президента Республики Казахстан от 27 августа 2020 года № 390 "Об утверждении Концепции развития гражданского общества в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Концепции развития гражданского общества в Республике Казахстан (первый этап: 2020 – 2025 годы) (далее – План мероприятий).
2. Центральным государственным органам, акиматам областей, городов Астаны, Алматы, Шымкента и организациям (по согласованию), ответственным за исполнение Плана мероприятий:
1) принять необходимые меры по реализации Плана мероприятий;
2) представлять раз в полугодие не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным полугодием, информацию о ходе выполнения Плана мероприятий в Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 17.03.2023 № 236 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Министерству информации и общественного развития Республики Казахстан представлять два раза в год, к 25 июля и 25 января, сводную информацию о ходе выполнения Плана мероприятий в Аппарат Правительства Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 3 - в редакции постановления Правительства РК от 17.03.2023 № 236 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан А. Мамин
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2020 года № 917
План

Қазақстан Республикасындағы азаматтық қоғамды дамытудың тұжырымдамасын іске асыру бойынша іс-шаралар жоспары (бірінші кезең: 2020 – 2025 жылдар)
Ескерту. Жоспарға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 17.03.2023 № 236 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Р/с №
Іс-шараның атауы
Аяқталу нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
Болжамды шығыстар
(мың теңге)
Қаржыландыру көздері
кестенің жалғасы
1
2
3
4
5
6
7
I. Азаматтық қоғамды дамытуды құқықтық реттеу құралдарын жетілдіру
1.
"Қоғамдық бақылау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
АҚДМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2021 жылғы
маусым
талап етілмейді
2.
Заңнамаға қоғамдық кеңестер мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
АҚДМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2020 жылғы
желтоқсан
талап етілмейді
3.
Заңнамаға ақпаратқа қол жеткізу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
АҚДМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2020 жылғы
желтоқсан
талап етілмейді
4.
Азаматтардың реформалар мен ұсыныстарға бастама жасауы үшін бірыңғай заңды онлайн-петиция институтын құру мақсатында нормативтік-құқықтық базаны әзірлеу
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
АҚДМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2021 жылғы
маусым
талап етілмейді
5.
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қайырымдылық және волонтерлік қызмет мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
АҚДМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2022 жыл
талап етілмейді
6.
"Қазақстан Республикасының заңнамасына коммерциялық емес ұйымдар қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
АҚДМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2023 жыл
талап етілмейді
7.
ҮЕҰ-ға арналған гранттар беру қағидаларына өзгерістер енгізу
бұйрық
АҚДМ
2021 жыл
талап етілмейді
8.
ҮЕҰ-ға арналған сыйлықақылар беру қағидаларына өзгерістер енгізу
бұйрық
АҚДМ
2021 жыл
талап етілмейді
II. Азаматтық белсенділікті қолдау және дамыту
9.
Елдің әлеуметтік-экономикалық дамуына волонтерлік қызметтің қосқан үлесін бағалау әдістемесін әзірлеу
ұсынымдар
АҚДМ
2022 жыл
талап етілмейді
10.
Салалық волонтерлікті дамытуға бағытталған әлеуметтік жобаларды іске асыру
АҚДМ-ға ақпарат
АҚДМ, мүдделі мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері

мероприятий по реализации Концепции развития гражданского общества в Республике Казахстан (первый этап: 2020 – 2025 годы)
Сноска. План с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 17.03.2023 № 236 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
п/п
Наименование мероприятия Форма завершения Ответственные исполнители Срок исполнения Предполагаемые расходы (тыс.тг.) Источники финансирования
1 2 3 4 5 6 7
I. Совершенствование инструментов правового регулирования развития гражданского общества
1.
Разработка проекта Закона Республики Казахстан "Об общественном контроле"
проект Закона Республики Казахстан
МИОР, заинтересованные государственные органы
июнь
2021 года
не требуется
2.
Разработка изменений и дополнений в законодательство по вопросам общественных советов
проект Закона Республики Казахстан
МИОР, заинтересованные государственные органы
декабрь
2020 года
не требуется
3.
Разработка изменений и дополнений в законодательство по вопросам доступа к информации
проект Закона Республики Казахстан
МИОР, заинтересованные государственные органы
декабрь
2020 года
не требуется
4.
Разработка нормативно-правовой базы в целях создания единого легитимного института онлайн-петиций для инициирования гражданами реформ и предложений
проект Закона Республики Казахстан
МИОР, заинтересованные государственные органы
июнь
2021 года
не требуется
5.
Разработка проекта Закона Республики Казахстан "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам благотворительности и волонтерской деятельности"
проект Закона Республики Казахстан
МИОР, заинтересованные государственные органы
2022 год
не требуется
6.
Разработка проекта Закона Республики Казахстан "О внесении изменений в законодательство Республики Казахстан по вопросам деятельности некоммерческих организаций"
проект Закона Республики Казахстан
МИОР, заинтересованные государственные органы
2023 год
не требуется
7.
Внесение изменений в Правила предоставления грантов для НПО
приказ
МИОР
2021 год
не требуется
8.
Внесение изменений в Правила присуждения премий для НПО
приказ
МИОР
2021 год
не требуется
II. Поддержка и развитие гражданской активности
9.
Разработка методики оценки вклада волонтерской деятельности в социально-экономическое развитие страны
рекомендации
МИОР
2022 год
не требуется
10.
Реализация социальных проектов, направленных на развитие отраслевого волонтерства
информация
в МИОР
МИОР, заинтересованные государственные органы, акиматы
областей, городов Астаны, Алматы, Шымкента
в течение

2021 – 2023 жылдар ішінде
2021 жыл – 69 580
2022 жыл – 21 175
2023 жыл – 21 175
РБ 004
"Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым-қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету"
11.
"Жыл волонтері" халықаралық сыйлығын өткізу
сыйлық номинанттарының тізімі
АҚДМ, облыстардың, Астана, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл сайын
талап етілмейді
12.
"Жомарт жүрек" сыйлығы шеңберінде қайырымдылық жасаушыларға, меценаттарға, волонтерлерге құрмет көрсету
сыйлық номинанттарының тізімі
АҚДМ, облыстардың, Астана, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл сайын
талап етілмейді
13.
ҮЕҰ арналған өңірлік ресурстық орталықтардың қызметін ұйымдастыру
АҚДМ-ға ақпарат
облыстардың, Астана, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл сайын
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
14.
Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы қайырымдылықты дамыту мәселелері жөніндегі кеңестің отырысында қайырымдылық саласының өзекті мәселелерін қарау және талқылау
Кеңес хаттамасы
АҚДМ, мүдделі мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл сайын
талап етілмейді
15.
Азаматтардың шешім қабылдауға қатысуына бағытталған әлеуметтік жобаны іске асыру
қорытынды
есептер
АҚДМ, мүдделі мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
2021 – 2023 жылдар ішінде
2021 жыл – 9 079
2022 жыл – 9 079
2023 жыл – 9 079
РБ 004
"Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым-қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету"
16.
"Асар" үшжақты әріптестік платформасын дамыту (мемлекет, бизнес, ҮЕҰ)
форум
ұсынымдары
АҚДМ, мүдделі мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
2021 – 2023 жылдар ішінде
2021 жыл – 8 392
2022 жыл – 8 392
2023 жыл – 8 392
РБ 004
"Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым-қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету"
17.
Азаматтық қоғамның әлеуетін арттыру мәселелері бойынша ЖОО-лардың ҮЕҰ-мен өзара іс-қимыл тетіктерін дамыту
АҚДМ-ға ақпарат
ҒЖБМ, АҚДМ, мүдделі мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері, ҮЕҰ (келісу бойынша)
2021 – 2025 жылдар ішінде
талап етілмейді
III. Азаматтар мен азаматтық қоғам институттарының шешімдер қабылдау процесіне және мемлекеттік істерді басқаруға қатысу деңгейін арттыру
18.
Қоғамдық бақылауды ұйымдастыру және жүргізу тәртібін әзірлеу және бекіту және азаматтардың реформалар мен ұсыныстарға бастама жасауы үшін бірыңғай онлайн-петиция институтын құру тетіктерін әзірлеу
бұйрық,
АҚДМ-ға ақпарат
АҚДМ
2022 жыл
талап етілмейді
19.
Нормативтік-құқықтық актілердің жобаларына сыбайлас жемқорлыққа қарсы ғылыми сараптама жүргізу
АҚДМ-ға ақпарат
СЖҚА, мүдделі мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері

2021 – 2023 годов
2021 год – 69 580
2022 год – 21 175
2023 год – 21 175
РБ 004 "Обеспечение укрепления взаимоотношения институтов гражданского общества и государства"
11.
Проведение международной премии "Волонтер года"
список номинантов премии
МИОР, акиматы областей, городов Астаны, Алматы, Шымкента
ежегодно
не требуется
12.
Чествование благотворителей, меценатов, волонтеров в рамках премии "Жомарт жүрек"
список номинантов премии
МИОР, акиматы областей, городов Астаны, Алматы,
Шымкента
ежегодно
не требуется
13.
Организация деятельности региональных ресурсных центров для НПО
информация
в МИОР
акиматы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента
ежегодно
в пределах предусмотренных средств
МБ
14.
Рассмотрение и обсуждение актуальных вопросов сферы благотворительности на заседании Совета по вопросам развития благотворительности при Правительстве Республики Казахстан
протокол
Совета
МИОР, заинтересованные государственные органы, акиматы областей, городов Астаны, Алматы, Шымкента
ежегодно
не требуется
15.
Реализация социального проекта, направленного на участие граждан в принятии решений
итоговые отчеты
МИОР, заинтересованные государственные органы, акиматы
областей, городов Астаны, Алматы, Шымкента
в течение
2021 – 2023 годов
2021 год – 9 079
2022 год – 9 079
2023 год – 9 079
РБ 004 "Обеспечение укрепления взаимоотношения институтов гражданского общества и государства"
16.
Развитие платформы трехстороннего партнерства "Асар" (государство, бизнес, НПО)
рекомендации форума
МИОР, заинтересованные государственные органы, акиматы областей, гг. Астаны, Алматы, Шымкент
в течение
2021 – 2023 годов
2021 год – 8 392
2022 год – 8 392
2023 год – 8 392
РБ 004 "Обеспечение укрепления взаимоотношения институтов гражданского общества и государства"
17.
Развитие механизмов взаимодействия ВУЗов с НПО по вопросам повышения потенциала гражданского общества
информация
в МИОР
МНВО, МИОР, заинтересованные государственные органы, акиматы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента, НПО (по согласованию)
в течение
2021 - 2025 годов
не требуется
III. Повышение уровня участия граждан и институтов гражданского общества в процессе принятия решений и управлении государственными делами
18.
Разработка и утверждение порядка организации и проведения общественного контроля и разработка механизмов по созданию единого института онлайн-петиций для инициирования гражданами реформ и предложений
приказ,
информация
в МИОР
МИОР,
заинтересованные государственные органы, акиматы
областей,
городов Алматы,
Астаны, Шымкента
2021 год
не требуется
19.
Проведение научной антикоррупционной экспертизы проектов нормативных правовых актов
информация в МИОР
АПК,
заинтересованные государственные органы, акиматы
областей,
городов Астаны, Алматы,
Шымкента
в течение

2021 – 2023 жылдар ішінде
2021 жыл – 2 954
2022 жыл – 4 149
2023 жыл – 4 149
РБ 015
"Нормативтік құқықтық актілердің жобаларына сыбайлас жемқорлыққа қарсы сараптама жүргізу"
20.
Қазақстан Республикасындағы қоғамдық кеңестердің қызметі туралы кешенді баяндама дайындау
баяндама
АҚДМ
2021 – 2023 жылдар ішінде
2021 жыл – 7 307
2022 жыл – 7 307
2023 жыл – 7 307
РБ 004
"Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым-қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету"
21.
ҮЕҰ, сарапшылар қауымдастығының сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениетті қалыптастыруға қатысуын кеңейту
ұсынымдар
АҚДМ, СЖҚА, мүдделі
органдар
2021 жыл
2021 жыл – 4026
РБ 004
"Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым-қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету"
22.
Уәкілетті орган жанындағы ҮЕҰ-мен өзара іс-қимыл жөніндегі үйлестіру кеңесінің қызметін ұйымдастыру
отырыс
хаттамасы
АҚДМ
жартыжылдық бойынша, 2020 – 2025 жылдар ішінде
талап етілмейді
23.
ҮЕҰ өзара іс-қимыл жөніндегі өңірлік кеңестердің қызметін жандандыру
ұсынымдар
облыстардың, Астана, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл сайын
талап етілмейді
24.
ҮЕҰ-мен бірлесіп, өңірлерде жергілікті өзін-өзі басқаруды іске асыру қағидаттарын, тетіктерін түсіндіру бойынша ақпараттық науқандар өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
облыстардың, Астана, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл сайын
талап етілмейді
25.
Ластауыштардың шығарындылары мен тасымалдарының мемлекеттік тіркелімін интернет-ресурста орналастыру арқылы халықтың қоршаған ортаға эмиссиялар туралы ақпаратқа қол жеткізуін қамтамасыз ету
тіркелім
ЭГТРМ
2021 – 2022 жылдар ішінде
2021 жыл – 9 402
2022 жыл – 9 447
РБ 037
"Қоршаған орта сапасын тұрақтандыру және жақсарту"
26.
Қоршаған ортаның жай-күйі туралы және Қазақстан Республикасының табиғи ресурстарын пайдалану туралы ұлттық баяндаманы мемлекеттік және орыс тілдерінде дайындау
ұлттық баяндама
ЭГТРМ
2021 – 2022 жылдар ішінде
2021 жыл – 18 095
2022 жыл – 18 223
РБ 037
"Қоршаған орта сапасын тұрақтандыру және жақсарту"
27.
"Экологиялық ақпарат беру" мемлекеттік қызметін көрсету
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
ЭГТРМ
2021 – 2022 жылдар ішінде
2021 жыл – 3 282
2022 жыл – 3 273
РБ 037
"Қоршаған орта сапасын тұрақтандыру және жақсарту"
28.
Жергілікті қоғамдастықтың мүдделері мен қажеттіліктерін бағалау негізінде ауылдық/қалалық аумақтарды инклюзивті жоспарлау тәсілдерін енгізу
ұсынымдар
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
2021 – 2022 жылдар ішінде
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
IV. Азаматтық қоғам институттарының әлеуетін нығайту
29.
"ҮЕҰ академиясы" жобасын іске асыру
ұсынымдар, қорытынды
есептер
АҚДМ

2021 – 2023 годов
2021 год – 2 954
2022 год – 4 149
2023 год – 4 149
РБ 015
"Проведение антикоррупционной экспертизы проектов нормативных правовых актов"
20.
Подготовка комплексного доклада о деятельности общественных советов в Республике Казахстан
доклад
МИОР
в течение
2021 – 2023 годов
2021 год – 7 307
2022 год – 7 307
2023 год – 7 307
РБ 004 "Обеспечение укрепления взаимоотношения институтов гражданского общества и государства"
21.
Расширение участия НПО, экспертного сообщества в формировании антикоррупционной культуры
рекомендации
МИОР, АПК, заинтересованные органы
2021 год
2021 год – 4 026
РБ 004 "Обеспечение укрепления взаимоотношения институтов гражданского общества и государства"
22.
Организация деятельности Координационного совета по взаимодействию с НПО при уполномоченном органе
протокол
заседания
МИОР
по полугодиям, в течение
2020 – 2025 годов
не требуется
23.
Активизация деятельности региональных советов по взаимодействию с НПО
рекомендации
акиматы областей, городов Астаны, Алматы, Шымкента
ежегодно
не требуется
24.
Проведение информационных кампаний в регионах по разъяснению принципов, механизмов реализации местного самоуправления совместно с НПО
информация
в МИОР
акиматы областей, городов Астаны, Алматы, Шымкента
ежегодно
не требуется
25.
Обеспечение доступа населения к информации об эмиссиях в окружающую среду путем размещения Государственного регистра выбросов и переноса загрязнителей на интернет-ресурсе
регистр
МЭГПР
в течение
2021 – 2022 годов
2021 год – 9 402
2022 год – 9 447
РБ 037 "Стабилизация и улучшение качества окружающей среды"
26.
Подготовка Национального доклада о состоянии окружающей среды и об использовании природных ресурсов Республики Казахстан на государственном и русском языках
национальный
доклад
МЭГПР
в течение
2021 – 2022 годов
2021 год – 18 095
2022 год – 18 223
РБ 037 "Стабилизация и улучшение качества окружающей среды"
27.
Оказание государственной услуги "Предоставление экологической информации"
государственная услуга
МЭГПР
в течение
2021 – 2022 годов
2021 год – 3 282
2022 год – 3 273
РБ 037 "Стабилизация и улучшение качества окружающей среды"
28.
Внедрение подходов инклюзивного планирования сельских/городских территорий на основе оценки интересов и потребностей местного сообщества
рекомендации
акиматы
областей,
городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
в течение
2021 - 2022 годов
в пределах предусмотренных средств
МБ
IV. Укрепление потенциала институтов гражданского общества
29.
Реализация проекта "Академия НПО"
рекомендации, итоговые отчеты
МИОР
в течение

2021 – 2023 жылдар ішінде
2021 жыл – 15 483
2022 жыл – 15 483
2023 жыл – 15 483
РБ 004
"Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым-қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету"
30.
Қазақстанның Азаматтық форумын ұйымдастыру және өткізу
ұсынымдар
АҚДМ, мүдделі
мемлекеттік органдар
2022 жыл
2022 жыл – 43 476
РБ 004 "Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым-қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету"
31.
Өңірлік Азаматтық форумдарды ұйымдастыру және өткізу
ұсынымдар
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 жыл
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
32.
Қоршаған ортаны қорғау мәселелері бойынша ҮЕҰ-мен, Орхус орталықтарымен, мемлекеттік органдармен, табиғат пайдаланушылармен кеңес
кеңес
ЭТРМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2021 – 2023 жылдар ішінде
2021 жыл – 390
2022 жыл – 390
2023 жыл – 390
РБ 037 "Қоршаған орта сапасын тұрақтандыру және жақсарту"
V. Қазақстандағы БҰҰ-ның орнықты даму мақсаттарын имплементациялауға азаматтық қоғамды тарту
33.
Азаматтық қоғам ұйымдарының қатысуымен ОДМ-ді іске асырудың қоғамдық мониторингін ұйымдастыру
АҚДМ-ға ақпарат
АҚДМ, мүдделі
мемлекеттік органдар
2021 – 2025 жылдар ішінде
талап етілмейді
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АҚДМ – Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
ЖОО – жоғары оқу орны
ОДМ – орнықты даму мақсаттары
СЖҚА – Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
ҮЕҰ – үкіметтік емес ұйымдар
ҒЖБМ – Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
ЭТРМ – Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі.

2021 – 2023 годов
2021 год – 15 483
2022 год – 15 483
2023 год – 15 483
РБ 004 "Обеспечение укрепления взаимоотношения институтов гражданского общества и государства"
30.
Организация и проведение Гражданского форума Казахстана
рекомендации
МИОР,
заинтересованные государственные органы
2022 год
2022 год – 43 476
РБ 004 "Обеспечение укрепления взаимоотношения институтов гражданского общества и государства"
31.
Организация и проведение региональных гражданских форумов
рекомендации
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
2022 год
в пределах предусмотренных средств
МБ
32.
Совещание с НПО, Орхусскими центрами, государственными органами, природопользователями по вопросам охраны окружающей среды
совещание
МЭПР, заинтересованные государственные органы
в течение
2021 – 2023 годов
2021 год – 390
2022 год – 390
2023 год – 390
РБ 037 "Стабилизация и улучшение качества окружающей среды"
V. Вовлечение гражданского общества в имплементацию целей устойчивого развития ООН в Казахстане
33.
Организация общественного мониторинга реализации ЦУР с участием организаций гражданского общества
информация
в МИОР
МИОР, заинтересованные государственные органы
в течение
2021 – 2025 годов
не требуется
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИОР – Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
ВУЗ – высшее учебное заведение
ЦУР – цели устойчивого развития
АПК – Агентство по противодействию коррупции Республики Казахстан
НПО – неправительственные организации
МНВО – Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
МЭПР – Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.