Қазақстан Республикасының жастарын қолдау жөніндегі 2021 – 2025 жылдарға арналған кешенді жоспарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 29 желтоқсандағы № 918 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 28 наурыздағы № 247 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.03.2023 № 247 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының жастарын қолдау жөніндегі 2021 - 2025 жылдарға арналған кешенді жоспар (бұдан әрі – Кешенді жоспар) бекітілсін.
2. Кешенді жоспарды орындауға жауапты орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдары:
1) Кешенді жоспарда көзделген іс-шаралардың уақтылы іске асырылуын қамтамасыз етсін;
2) жылына екі рет, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 10 қаңтарынан және 10 шілдесінен кешіктірмей, Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігіне Кешенді жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі есепті кезеңнен кейінгі жылдың 25 шілдесінен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына Кешенді жоспар іс-шараларының орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат беріп тұрсын.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 17.03.2023 № 236 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 918 қаулысымен
бекітілген

Об утверждении Комплексного плана по поддержке молодежи Республики Казахстан на 2021 – 2025 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2020 года № 918. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2023 года № 247.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.03.2023 № 247.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Комплексный план по поддержке молодежи Республики Казахстан на 2021 – 2025 годы (далее – Комплексный план).
2. Центральным государственным и местным исполнительным органам, ответственным за исполнение Комплексного плана:
1) обеспечить своевременную реализацию мероприятий, предусмотренных в Комплексном плане;
2) два раза в год, не позднее 10 января и 10 июля года, следующего за отчетным периодом, представлять информацию о ходе исполнения Комплексного плана в Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан.
3. Министерству информации и общественного развития Республики Казахстан не позднее 25 июля года, следующего за отчетным периодом, представлять в Аппарат Правительства Республики Казахстан сводную информацию о ходе выполнения мероприятий Комплексного плана.
Сноска. Пункт 3 - в редакции постановления Правительства РК от 17.03.2023 № 236 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2020 года № 918
КОМПЛЕКСНЫЙ ПЛАН

Қазақстан Республикасының жастарын қолдау жөніндегі 2021 – 2025 жылдарға арналған КЕШЕНДІ ЖОСПАР
Ескерту. Кешенді жоспарға өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 31.08.2021 № 589; 31.12.2022 № 1145; 17.03.2023 № 236 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Р/с №
Іс-шараның атауы
Аяқталу нысаны
Орындауға жауаптылар
Орындау мерзімі
Болжамды шығыстар
(мың теңге)
Қаржыландыру көзі
1
2
3
4
5
6
7

по поддержке молодежи Республики Казахстан на 2021 – 2025 годы
Сноска. Комплексный план с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 31.08.2021 № 589; от 17.03.2023 № 236 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
п/п
Наименование мероприятия Форма завершения Ответственные за исполнение Срок исполнения Предполагаемые расходы
(тыс. тенге)
Источники финансирования
1 2 3 4 5 6 7

1. Қолжетімді және сапалы білім беруді қамтамасыз ету, ғылыми-техникалық әлеуетін дамыту
1
Өңірлер мен техникалық, кәсіптік және жоғары білім беру ұйымдарының мамандықтары бөлінісінде еңбек нарығының қажеттіліктеріне талдау жүргізу
талдау
АҚДМ, Еңбекмині, ОМ, ҒЖБМ, ЖАО, жұмыс берушілердің республикалық бірлестіктері (келісу бойынша)
2021 – 2025 жылдар
талап етілмейді
-
2
Кәсіптік бағдарлау жұмысына, жастарды еңбек нарығының қажеттіліктері туралы хабардар етуге бағытталған іс-шараларды іске асыру
жоба
АҚДМ, ОМ, ҒЖБМ, Еңбекмині, ЖАО
2021 –2025 жылдар
АҚДМ 2021 жыл – 20 000 2022 жыл – 20 000 2023 жыл – 20 000 2024 жыл – 20 000 2025 жыл – 20 000
РБ ("Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыру" 007 бюджеттік бағдарламасы)
ЖАО 2021 жыл – 84 579
2022 жыл – 86 404
2023 жыл – 84 799
2024 жыл – 78 749
2025 жыл – 80 045
ЖБ
3
Жас ғалымдарды, сондай-ақ стартап-жобаларды қолдау жөніндегі іс-шаралар кешенін іске асыру
грант
ҒЖБМ, ЦДИАӨМ, ЖАО
2021 – 2025 жылдар
ҒЖБМ 2021 жыл –3 000 000
2022 жыл – 3 000 000
2023 жыл – 8 028 000
РБ ( "Ғылымды дамыту" 217 бюджеттік бағдарламасы)
ЖАО 2021 жыл –96 665
2022 жыл – 96 665
2023 жыл – 47 590
2024 жыл – 43 372
2025 жыл – 43 372
ЖБ
2. Саламатты өмір салтын қалыптастыру және бұқаралық спортты дамыту
4
Жастар ресурстық орталықтары мен жастар денсаулық орталықтары арасындағы өзара іс-қимылды қамтамасыз ету жөніндегі бірлескен жоспарды әзірлеу және іске асыру
бірлескен жоспар
АҚДМ,
ДСМ,
ЖАО
2021 жыл
талап етілмейді
-
5
Аудан орталықтары мен шағын қалаларда жастарға арналған мәдени-демалыс орталықтары желісін, оның ішінде мемлекеттік-жекешелік әріптестік тетігін белсенді тарту арқылы дамыту
АҚДМ-ға ақпарат
ЖАО
2021 –
2025 жылдар
2021 жыл – 3 360 604
2022 жыл – 417 475
2023 жыл – 417 695
2024 жыл – 417 725
2025 жыл – 417 935
ЖБ,
демеушілік қаражатты тарту
6
Жастар арасында суицидтердің алдын алу жөніндегі шаралар кешенін әзірлеу және іске асыру
жоба
АҚДМ, ДСМ, ОАМ,
ЖАО
2021 –
2025 жылдар
АҚДМ 2021 жыл – 20 000
2022 жыл – 20 000
2023 жыл – 20 000
2024 жыл – 20 000
2025 жыл – 20 000
РБ ("Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыру" 007 бюджеттік бағдарламасы)
ЖАО 2021 жыл – 179 892 2022 жыл – 180 131 2023 жыл – 181 435 2024 жыл – 181 915 2025 жыл – 182 254
ЖБ
7
Жастар арасында саламатты өмір салтын қалыптастыру бойынша "Fitness Park" жобасын іске асыру
Үкіметке ақпарат
АҚДМ,
МСМ,
ЖАО
2021 –
2025 жылдар
АҚДМ
2021 жыл – 20 000
2022 жыл – 20 000
2023 жыл – 20 000
2024 жыл – 20 000
2025 жыл – 20 000
РБ (007 "Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыру" бюджеттік бағдарламасы)
ЖАО
2021 жыл – 781 199
2022 жыл – 803 494

1. Обеспечение доступного и качественного образования, развитие научно-технического потенциала
1
Проведение анализа потребностей рынка труда в разрезе регионов и специальностей организаций технического, профессионального и высшего образования
анализ
МИОР, МТСЗН, МП, МНВО, МИО, республиканские объединения работодателей (по согласованию)
2021 – 2025 годы
не требуется
-
2
Реализация мероприятий, направленных на профориентационную работу, информирование молодежи о потребностях рынка труда
проект
МИОР, МП, МНВО, МТСЗН, МИО
2021 – 2025 годы
МИОР
2021 год – 20 000
2022 год – 20 000
2023 год – 20 000
2024 год – 20 000
2025 год – 20 000
РБ (бюджетная программа 007 "Реализация государственной молодежной и семейной политики")
МИО
2021 год – 84 579
2022 год – 86 404
2023 год – 84 799
2024 год – 78 749
2025 год – 80 045
МБ
3
Реализация комплекса мероприятий по поддержке молодых ученых, а также стартап-проектов
грант
МНВО, МЦРИАП, МИО
2021 – 2025 годы
МНВО
2021 год – 3 000 000
2022 год – 3 000 000
2023 год – 8 028 000
РБ (бюджетная программа 217 "Развитие науки"
МИО
2021 год –96 665
2022 год – 96 665
2023 год – 47 590
2024 год – 43 372
2025 год – 43 372
МБ
2. Формирование здорового образа жизни и развитие массового спорта
4
Разработка и реализация совместного плана по обеспечению взаимодействия между молодежными ресурсными центрами и молодежными центрами здоровья
совместный план
МИОР,
МЗ, МИО
2021 год
не требуется
-
5
Развитие сети культурно-досуговых центров для молодежи в районных центрах и малых городах, в том числе через активное привлечение механизма государственно-частного партнерства
информация
в МИОР
МИО
2021 – 2025 годы
2021 год – 3 360 604
2022 год – 417 475
2023 год – 417 695
2024 год – 417 725
2025 год – 417 935
МБ,
привлечение спонсорских средств
6
Разработка и реализация комплекса мер по профилактике суицидов среди молодежи
проект
МИОР,
МЗ, МП,
МИО
2021 – 2025 годы
МИОР
2021 год – 20 000
2022 год – 20 000
2023 год – 20 000
2024 год – 20 000
2025 год – 20 000
РБ
(бюджетная программа 007 "Реализация государственной молодежной и семейной политики")
МИО
2021 год – 179 892
2022 год – 180 131
2023 год – 181 435
2024 год – 181 915
2025 год – 182 254
МБ
7
Реализация проекта "Fitness Park" по формированию здорового образа жизни среди молодежи
информация
в Правительство
МИОР,
МКС, МИО
2021 – 2025 годы
МИОР
2021 год – 20 000
2022 год – 20 000
2023 год – 20 000
2024 год – 20 000
2025 год – 20 000
РБ
(бюджетная программа 007 "Реализация государственной молодежной и семейной политики")
МИО
2021 год – 781 199
2022 год – 803 494

2023 жыл – 826 542
2024 жыл – 840 369
2025 жыл – 864 782
ЖБ
8
Ауладағы спорт алаңдары базасында балалар мен жастар арасында спорттық іс-шаралар өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
ЖАО
2021 –
2025 жылдар
ЖАО
2021 жыл – 299 585
2022 жыл – 271 862
2023 жыл – 271 970
2024 жыл – 272 204
2025 жыл – 272 343
ЖБ
9
Жастар арасында репродуктивті денсаулықты сақтау мәселелері бойынша консультациялық қызметтер көрсету
Үкіметке ақпарат
АҚДМ,
ДСМ, ЖАО
2021 –
2025 жылдар
АҚДМ
2021 жыл – 12 000
2022 жыл – 11 769
2023 жыл – 11 769
2024 жыл – 11 769
2025 жыл – 11 769
РБ (007 "Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыру" бюджеттік бағдарламасы)
ДСМ
2021 жыл – 34 774
2022 жыл – 35 089
2023 жыл – 35 089
РБ (070 "Қоғамдық денсаулықты қорғау" бюджеттік бағдарламасы)
ЖАО
2021 жыл – 32 517
2022 жыл – 32 721
2023 жыл – 32 914
2024 жыл – 33 771
2025 жыл – 34 048
ЖБ
10
Әрбір өңірде кемінде 50 спорт алаңын (футбол, волейбол, баскетбол, street workout) салу бойынша "Қолжетімді спорт" жобасын іске асыру
Үкіметке ақпарат
АҚДМ, МСМ, ЖАО
2021 –
2025 жылдар
ЖАО
2021 жыл – 401 965
2022 жыл – 419 265
2023 жыл – 443 465
2024 жыл – 453 317
2025 жыл – 469 917
ЖБ
11
Насихаттаудың қазіргі заманғы әдістері арқылы жастар арасында психикалық, мінез-құлқындағы өзгерістердің (аурулардың), оның ішінде психобелсенді заттарды қолданумен байланысты алдын алуға бағытталған іс-шаралар кешенін өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
ЖАО
2021 –
2025 жылдар
ЖАО
2021 жыл – 66 102
2022 жыл – 68 388
2023 жыл – 69 777
2024 жыл – 66 525
2025 жыл – 66 812
ЖБ
12
ҮЕҰ тарта отырып, мүмкіндігі шектеулі жастарға арналған іс-шаралар кешенін іске асыру
Үкіметке ақпарат
АҚДМ, Еңбекмині,
ЖАО
2021 –
2025 жылдар
ЖАО
2021 жыл – 44 499
2022 жыл – 44 662
2023 жыл – 44 301
2024 жыл – 40 945
2025 жыл – 41 185
ЖБ
13
Өз денсаулығына жауапкершілікпен қарауға тәрбиелеу жөнінде түсіндіру жұмыстарын жүргізу
Үкіметке ақпарат
АҚДМ,
ДСМ,
ЖАО
2021 –
2025 жылдар
талап етілмейді
-
14
Мектеп психологтарына жастардың өзекті проблемалары жөнінде әдістемелік ұсынымдар әзірлеу
әдістемелік ұсынымдар
АҚДМ,
БҒМ, ДСМ,
ЖАО
2021 жыл
талап етілмейді
-
3. Жастарды жұмысқа орналастыру және кәсіпкерлік қызметті дамыту үшін жағдай жасау
15
Жастарды, оның ішінде ауылдық жерлерден және NEET санатындағы жастарды жұмысқа орналастыруға жәрдемдесу
АҚДМ-ға ақпарат
Еңбекмині,
ЖАО
2021 –
2025 жылдар
ЖАО
2021 жыл – 413 118
2022 жыл – 370 937
2023 жыл – 414 093
2024 жыл – 326 298
2025 жыл – 326 298
ЖБ
16
Өмірде қиын жағдайға тап болған жастарды жұмыспен қамтуды және жұмысқа орналастыруды қамтамасыз етуге (NEET санатындағы жастардың үлесін азайту) бағытталған іс-шараларды іске асыру
Үкіметке ақпарат
АҚДМ, Еңбекмині,
ЖАО
2021 –
2025 жылдар
ЖАО

2023 год – 826 542
2024 год – 840 369
2025 год – 864 782
МБ
8
Проведение спортивных мероприятий среди детей и молодежи на базе дворовых спортивных площадок
информация
в МИОР
МИО
2021 – 2025 годы
МИО
2021 год – 299 585
2022 год – 271 862
2023 год – 271 970
2024 год – 272 204
2025 год – 272 343
МБ
9
Оказание консультативных услуг по вопросам сохранения репродуктивного здоровья среди молодежи
информация
в Правительство
МИОР,
МЗ, МИО
2021 – 2025 годы
МИОР
2021 год – 12 000
2022 год – 11 769
2023 год – 11 769
2024 год – 11 769
2025 год – 11 769
РБ
(бюджетная программа 007 "Реализация государственной молодежной и семейной политики")
МИО
МЗ
2021 год – 34 774
2022 год – 35 089
2023 год – 35 089
РБ (бюджетная программа 070 "Охрана общественного здоровья")
МИО
2021 год – 32 517
2022 год – 32 721
2023 год – 32 914
2024 год – 33 771
2025 год – 34 048
МБ
10
Реализация проекта "Доступный спорт" по строительству не менее 50 спортивных площадок (для футбола, волейбола, баскетбола, street workout) в каждом регионе
информация
в Правительство
МИОР, МКС,
МИО
2021 – 2025 годы
МИО
2021 год – 401 965
2022 год – 419 265
2023 год – 443 465
2024 год – 453 317
2025 год – 469 917
МБ
11
Проведение комплекса мероприятий, направленных на профилактику психических, поведенческих расстройств (заболеваний), в том числе связанных с употреблением психоактивных веществ, среди молодежи через современные методы пропаганды
информация
в МИОР
МИО
2021 – 2025 годы
МИО
2021 год – 66 102
2022 год – 68 388
2023 год – 69 777
2024 год – 66 525
2025 год – 66 812
МБ
12
Реализация комплекса мероприятий для молодежи с ограниченными возможностями с привлечением НПО
информация
в Правительство
МИОР, МТСЗН,
МИО
2021 – 2025 годы
МИО
2021 год – 44 499
2022 год – 44 662
2023 год – 44 301
2024 год – 40 945
2025 год – 41 185
МБ
13
Проведение разъяснительной работы по воспитанию ответственного отношения к своему здоровью
информация
в Правительство
МИОР,
МЗ, МИО
2021 – 2025 годы
не требуется
-
14
Разработка методических рекомендаций для школьных психологов по актуальным проблемам молодежи
методические рекомендации
МИОР,
МОН, МЗ,
МИО
2021 год
не требуется
-
3. Создание условий для трудоустройства молодежи и развития предпринимательской деятельности
15
Содействие в трудоустройстве молодых людей, в том числе из сельской местности и категории NEET
информация
в МИОР
МТСЗН,
МИО
2021 – 2025 годы
МИО
2021 год – 413 118
2022 год – 370 937
2023 год – 414 093
2024 год – 326 298
2025 год – 326 298
МБ
16
Реализация мероприятий, направленных на обеспечение занятости и трудоустройства молодежи, оказавшейся в трудной жизненной ситуации (снижение доли молодежи категории NEET)
информация
в Правительство
МИОР,
МТСЗН, МИО,
2021 – 2025 годы
МИО

2021 жыл –100 316
2022 жыл – 101 906
2023 жыл – 103 575
2024 жыл – 68 716
2025 жыл – 68 716
ЖБ
17
NEET жастарды әлеуметтендіру және жұмыспен қамтамасыз ету жөніндегі шараларды әзірлеу және іске асыру
жоба
АҚДМ, ОМ, ҒЖБМ, Еңбекмині, ЖАО
2021 – 2025 жылдар
АҚДМ 2021 жыл – 40 000
2022 жыл – 26 800
2023 жыл – 26 800
2024 жыл – 26 800
2025 жыл – 26 800
РБ ("Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыру" 007 бюджеттік бағдарламасы)
ЖАО 2021 жыл – 61 538
2022 жыл – 62 056
2023 жыл – 58 585
2024 жыл – 52 991
2025 жыл – 53 369
ЖБ
18
"Zhas Project" жобасын іске асыру
Үкіметке ақпарат
АҚДМ,
ЖАО
2021 –
2025 жылдар
АҚДМ
2021 жыл – 1 859 900*
2022 жыл – 1 831 500*
2023 жыл – 1 831 500*
2024 жыл – 1 831 500*
2025 жыл – 1 831 500*
РБ (007 "Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыру" бюджеттік бағдарламасы)
ЖАО
2021 жыл – 169 682
2022 жыл – 184 824
2023 жыл – 185 108
2024 жыл – 185 274
2025 жыл – 185 348
ЖБ
19
Жастар ресурстық орталықтарының ЖОО, ТжКБ түлектерін жұмысқа орналастыру бойынша бос орындар жәрмеңкесін өткізуі
Үкіметке ақпарат
АҚДМ, Еңбекмині, ЖАО, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)
2021 –
2025 жылдар
талап етілмейді
-
20
"Профнавигация" жобасын іске асыру
Үкіметке ақпарат
АҚДМ
2021 –
2025 жылдар
АҚДМ
2021 жыл – 25 809
2022 жыл – 25 809
2023 жыл – 25 809
2024 жыл – 25 809
2025 жыл – 25 809
РБ (007 "Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыру" бюджеттік бағдарламасы)
21
Инклюзивті қоғамды құруға және дамытуға бағытталған жастар бастамаларын қолдау
Үкіметке ақпарат
АҚДМ,
ЖАО
2021 –
2025 жылдар
АҚДМ
2021 жыл – 20 000
2022 жыл – 20 000
2023 жыл – 20 000
2024 жыл – 20 000
2025 жыл – 20 000
РБ (007 "Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыру" бюджеттік бағдарламасы)
ЖАО
2021 жыл – 9 117
2022 жыл – 9 328
2023 жыл – 9 459
2024 жыл – 9 716
2025 жыл – 10 043
ЖБ

2021 год – 100 316
2022 год – 101 906
2023 год – 103 575
2024 год – 68 716
2025 год – 68 716
МБ
17
Разработка и реализация мер по обеспечению занятости и социализации молодежи NEET
проект
МИОР, МП, МНВО, МТСЗН,
МИО
2021 – 2025 годы
МИОР
2021 год – 40 000
2022 год – 26 800
2023 год – 26 800
2024 год – 26 800
2025 год – 26 800
РБ
(бюджетная программа 007 "Реализация государственной молодежной и семейной политики")
МИО
2021 год – 61 538
2022 год – 62 056
2023 год – 58 585
2024 год – 52 991
2025 год – 53 369
МБ
18
Реализация проекта "Zhas Project"
информация
в Правительство
МИОР,
МИО
2021 – 2025 годы
МИОР
2021 год – 1 859 900*
2022 год – 1 831 500*
2023 год – 1 831 500*
2024 год – 1 831 500*
2025 год – 1 831 500*
РБ
(бюджетная программа 007 "Реализация государственной молодежной и семейной политики")
МИО
2021 год – 169 682
2022 год – 184 824
2023 год – 185 108
2024 год – 185 274
2025 год – 185 348
МБ
19
Проведение ярмарок вакансий по трудоустройству выпускников ВУЗов, ТиПО молодежными ресурсными центрами
информация
в Правительство
МИОР, МТСЗН,
МИО,
НПП "Атамекен" (по согласованию)
2021 – 2025 годы
не требуется
-
20
Реализация проекта "Профнавигация"
информация в Правительство
МИОР
2021 – 2025 годы
2021 год – 25 809
2022 год – 25 809
2023 год – 25 809
2024 год – 25 809
2025 год – 25 809
РБ
(бюджетная программа 007 "Реализация государственной молодежной и семейной политики")
21
Поддержка молодежных инициатив, направленных на создание и развитие инклюзивного общества
информация
в МИОР
МИОР,
МИО
2021 – 2025 годы
МИОР
2021 год – 20 000*
2022 год – 20 000*
2023 год – 20 000*
2024 год – 20 000*
2025 год – 20 000*
РБ
(бюджетная программа 007 "Реализация государственной молодежной и семейной политики")
МИО
2021 год – 9 117
2022 год – 9 328
2023 год – 9 459
2024 год – 9 716
2025 год – 10 043
МБ

4. Жастар үшін қолжетімді тұрғын үй жүйесін дамыту
22
Колледждер мен ЖОО студенттерінің жатақханалардағы орындармен қамтамасыз етілуіне мониторинг жүргізу
анықтама
ОМ, ҒЖБМ, ЖАО
2021 – 2025 жылдар
талап етілмейді
-
23
Қолданыстағы бағдарламалар шеңберінде жастардың тұрғын үй мәселелерінің шешілуін мониторингтеу
анықтама
ИИДМ, ОМ, ҒЖБМ, АҚДМ, ҰЭМ, ЖАО
2021 –2025 жылдар
талап етілмейді
-
24
Жұмыс істейтін жастарды сатып алу құқығынсыз жалға берілетін тұрғын үймен қамтамасыз ету үшін жағдай жасау
АҚДМ-ға ақпарат
ЖАО
2021 –
2025 жылдар
талап етілмейді
-
25
Жас отбасыларға жеңілдікпен кредит беру жөніндегі өңірлік жобаларды енгізу бойынша (оның ішінде қолданыстағы "Отбасы банк" АҚ өнімдері шеңберінде) ұсыныстар әзірлеу
АҚДМ-ға ақпарат
ЖАО,
"Отбасы банк" АҚ (келісу бойынша)
2021 –
2025 жылдар
талап етілмейді
-

4. Развитие системы доступного жилья для молодежи
22
Проведение мониторинга обеспеченности студентов колледжей и ВУЗов местами в общежитиях
справка
МП, МНВО,
МИО
2021 – 2025 годы
не требуется
-
23
Мониторинг решения жилищных вопросов молодежи в рамках действующих программ
справка
МИИР, МП, МНВО,
МИОР,
МНЭ,
МИО
2021 – 2025 годы
не требуется
-
24
Создание условий для обеспечения работающей молодежи арендным жильем без права выкупа
информация
в МИОР
МИО
2021 – 2025 годы
не требуется
-
25
Разработка предложений по внедрению региональных проектов по льготному кредитованию для молодых семей (в том числе в рамках действующих продуктов АО "Отбасы банк")
информация
в МИОР
МИО,
АО "Отбасы банк" (по согласованию)
2021 – 2025 годы
не требуется
-

5. Жастардың құқықтық мәдениетінің деңгейін арттыру, сыбайлас жемқорлық көріністеріне төзбеушілікке тәрбиелеу
26
Жастардың құқықтық мәдениетін арттыруға бағытталған іс-шараларды жүргізу
Үкіметке ақпарат
АҚДМ,
ЖАО
2021 –
2025 жылдар
АҚДМ
2021 жыл – 20 000
2022 жыл – 20 000
2023 жыл – 20 000
2024 жыл – 20 000
2025 жыл – 20 000
РБ (007 "Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыру" бюджеттік бағдарламасы)
ЖАО
2021 жыл – 107 453
2022 жыл – 108 000
2023 жыл – 108 617
2024 жыл – 104 099
2025 жыл – 104 419
ЖБ
27
Жастардың бойында сыбайлас жемқорлыққа қарсы сананы қалыптастыру жөніндегі іс-шаралар кешенін жүргізу
жоба
АҚДМ, СҚА (келісу бойынша), ҒЖБМ, ЖАО
2021 – 2025 жылдар
АҚДМ 2021 жыл – 20 000
2022 жыл – 20 000
2023 жыл – 20 000
2024 жыл – 20 000
2025 жыл – 20 000
РБ ("Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыру" 007 бюджеттік бағдарламасы)
ЖАО 2021 жыл – 124 520 2022 жыл – 124 648 2023 жыл – 124 883 2024 жыл – 122 717 2025 жыл – 122 850
ЖБ
28
Жасөспірімдер мен жастардың девиантты мінез-құлқының алдын алу бойынша ақпараттық-түсіндіру жұмысын жүргізу
Үкіметке ақпарат
АҚДМ, ОМ, ІІМ, ЖАО
2021 – 2025 жылдар
ЖАО 2021 жыл – 97 481
2022 жыл – 97 230
2023 жыл – 97 330
2024 жыл – 97 330
2025 жыл – 97 330
ЖБ
29
Қылмыстық жазасын өтеген жастар қатарындағы адамдарды оңалту және бейімдеу жөніндегі іс-шаралар кешенін жүргізу
Үкіметке ақпарат
АҚДМ, ІІМ,
ЖАО
2021 –
2025 жылдар
АҚДМ
2021 жыл – 20 000
2022 жыл – 20 000
2023 жыл – 20 000
2024 жыл – 20 000
2025 жыл – 20 000
РБ (007 "Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыру" бюджеттік бағдарламасы)
ЖАО
2021 жыл – 76 640
2022 жыл – 76 640
2023 жыл – 76 740
2024 жыл – 76 740
2025 жыл – 76 840
ЖБ
6. Қоғамдық сананы жаңғырту шеңберінде жастарды рухани-адамгершілік және отбасылық құндылықтарға тарту
30
Ұрпақтар сабақтастығын қамтамасыз ету және Қазақстан халқының дәстүрлерін танымал ету жөніндегі шаралар кешенін іске асыру
Үкіметке ақпарат
АҚДМ,
МСМ,
ЖАО
2021 –
2025 жылдар
АҚДМ
2021 жыл – 20 000
2022 жыл – 20 000
2023 жыл – 20 000
2024 жыл – 20 000
2025 жыл – 20 000
РБ (007 "Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыру" бюджеттік бағдарламасы)
МСМ
2021 жыл – 718 578
2022 жыл – 355 548
2023 жыл – 41 021
РБ (033 "Мәдениет және өнер саласының бәсекеге қабілеттілігін арттыру, Қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен танымал ету және архив ісін іске асырудың тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы)
ЖАО
2021 жыл – 79 807
2022 жыл – 80 310
2023 жыл – 81 284
2024 жыл – 76 954
2025 жыл – 77 328
ЖБ
31
Жастар арасында мемлекеттік тілді дәріптеу жөнінде іс-шаралар жүргізу
Үкіметке ақпарат
АҚДМ,
МСМ, ЖАО
2021 –
2025 жылдар
АҚДМ

5. Повышение уровня правовой культуры молодежи, воспитания нетерпимости к проявлениям коррупции
26
Проведение мероприятий, направленных на повышение правовой культуры у молодежи
информация
в Правительство
МИОР,
МИО
2021 – 2025 годы
МИОР
2021 год – 20 000*
2022 год – 20 000*
2023 год – 20 000*
2024 год – 20 000*
2025 год – 20 000*
РБ
(бюджетная программа 007 "Реализация государственной молодежной и семейной политики")
МИО
2021 год – 107 453
2022 год – 108 000 2023 год – 108 617
2024 год – 104 099
2025 год – 104 419
МБ
27
Проведение комплекса мероприятий по формированию антикоррупционного сознания у молодежи
проект
МИОР, АПК (по согласованию),
МНВО,
МИО
2021 – 2025 годы
МИОР
2021 год – 20 000
2022 год – 20 000
2023 год – 20 000
2024 год – 20 000
2025 год – 20 000
РБ
(бюджетная программа 007 "Реализация государственной молодежной и семейной политики")
МИО
2021 год – 124 520
2022 год – 124 648
2023 год – 124 883
2024 год – 122 717
2025 год – 122 850
МБ
28
Проведение информационно-разъяснительной работы по профилактике девиантного поведения подростков и молодежи
информация в Правительство
МИОР, МП,
МВД, МИО
2021 – 2025 годы
МИО
2021 год – 97 481
2022 год – 97 230
2023 год – 97 330
2024 год – 97 330
2025 год – 97 330
МБ
29
Проведение комплекса мероприятий по реабилитации и адаптации лиц из числа молодежи, отбывших уголовное наказание
информация
в Правительство
МИОР, МВД, МИО
2021 – 2025 годы
МИОР
2021 год – 20 000*
2022 год – 20 000*
2023 год – 20 000*
2024 год – 20 000*
2025 год – 20 000*
РБ (бюджетная программа 007 "Реализация государственной молодежной и семейной политики")
МИО
2021 год – 76 640
2022 год – 76 640
2023 год – 76 740
2024 год – 76 740
2025 год – 76 840
МБ
6. Приобщение молодежи к духовно-нравственным и семейным ценностям в рамках модернизации общественного сознания
30
Реализация комплекса мер по обеспечению преемственности поколений и популяризации традиций народа Казахстана
информация
в Правительство
МИОР,
МКС, МИО
2021 – 2025 годы
МИОР
2021 год – 20 000*
2022 год – 20 000*
2023 год – 20 000*
2024 год – 20 000*
2025 год – 20 000*
РБ
(бюджетная программа 007 "Реализация государственной молодежной и семейной политики")
МКС
2021 год – 718 578
2022 год – 355 548
2023 год – 41 021
РБ
(бюджетная программа 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела")
МИО
2021 год – 79 807
2022 год – 80 310
2023 год – 81 284
2024 год – 76 954
2025 год – 77 328
МБ
31
Проведение мероприятий по популяризации государственного языка среди молодежи
информация
в Правительство
МИОР,
МКС, МИО
2021 – 2025 годы
МИОР

2021 жыл – 22 000
2022 жыл – 22 000
2023 жыл – 22 000
2024 жыл – 22 000
2025 жыл – 22 000
РБ (007 "Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыру" бюджеттік бағдарламасы)
МСМ
2021 жыл – 4 971
2022 жыл – 4 971
2023 жыл – 4 971
2024 жыл – 4 971
2025 жыл – 4 971
РБ (021 "Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту" бюджеттік бағдарламасы)
ЖАО
2021 жыл – 203 829
2022 жыл – 409 883
2023 жыл – 330 948
2024 жыл – 251 900
2025 жыл – 126 300
ЖБ
32
Жастарды әскери-патриоттық тәрбиелеу бойынша шаралар кешенін іске асыру
жоба
Қорғанысмині, ҒЖБМ, ОМ, АҚДМ, ІІМ, ЖАО
2021 – 2025 жылдар
АҚДМ 2021 жыл – 20 000
2022 жыл – 20 000
2023 жыл – 20 000
2024 жыл – 20 000
2025 жыл – 20 000
РБ ("Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыру" 007 бюджеттік бағдарламасы)
ЖАО 2021 жыл – 165 740 2022 жыл – 164 369 2023 жыл 162 391 2024 жыл – 159 965 2025 жыл – 161 679
ЖБ
33
Жастар мен балалар арасында интернетке тәуелділік пен құмар ойындардың алдын алу жөніндегі шаралар кешенін әзірлеу және іске асыру
Үкіметке ақпарат
АҚДМ,
ЦДИАӨМ,
ЖАО
2021 –
2025 жылдар
АҚДМ
2021 жыл – 20 000
2022 жыл – 20 000
2023 жыл – 20 000
2024 жыл – 20 000
2025 жыл – 20 000
РБ (007 "Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыру" бюджеттік бағдарламасы)
ЖАО
2021 жыл – 33 619
2022 жыл – 34 060
2023 жыл – 34 263
2024 жыл – 34 458
2025 жыл – 34 731
ЖБ
34
Жастар арасында отбасылық құндылықтарды нығайту жөніндегі шараларды институционалдау
Үкіметке ақпарат
АҚДМ,
ЖАО
2021 –
2025 жылдар
АҚДМ
2021 жыл – 25 000
2022 жыл – 25 000
2023 жыл – 25 000
2024 жыл – 25 000
2025 жыл – 25 000
РБ (007 "Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыру" бюджеттік бағдарламасы)
ЖАО
2021 жыл – 52 459
2022 жыл – 53 238
2023 жыл – 54 017
2024 жыл – 52 853
2025 жыл – 53 363
ЖБ
35
Дағдарыс орталықтарының қызметін жетілдіру, отбасылық-тұрмыстық зорлық-зомбылықтың алдын алу және агрессорлармен жұмыс жөніндегі шараларды әзірлеу және іске асыру
жоба
АҚДМ, Еңбекмині,ОМ, ДСМ,
ІІМ, ЖАО
2021 – 2025 жылдар
АҚДМ 2021 жыл – 15 000
2022 жыл – 0
2023 жыл – 14 520
2024 жыл – 14 520
2025 жыл – 14 520
РБ ("Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыру" 007 бюджеттік бағдарламасы)
ЖАО
2021 жыл – 56 653
2022 жыл – 61 530
2023 жыл – 62 683
2024 жыл – 64 795
2025 жыл – 67 027
ЖБ
36
Өмірде қиын жағдайда жүрген балалы отбасыларды қолдау жөніндегі шаралар кешенін әзірлеу және іске асыру
жоба
АҚДМ, Еңбекмині, ОМ, ЖАО
2021 – 2025 жылдар
АҚДМ
2021 жыл – 30 000
2022 жыл – 30 000
2023 жыл – 30 000
2024 жыл – 30 000
2025 жыл – 30 000
РБ ("Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыру" 007 бюджеттік бағдарламасы)
ЖАО
2021 жыл – 85 808

2021 год – 22 000
2022 год – 22 000
2023 год – 22 000
2024 год – 22 000
2025 год – 22 000
РБ
(бюджетная программа 007 "Реализация государственной молодежной и семейной политики")
МКС
2021 год – 4 971
2022 год – 4 971
2023 год – 4 971
2024 год – 4 971
2025 год – 4 971
РБ
(бюджетная программа 021 "Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана")
МИО
2021 год – 203 829
2022 год – 409 883
2023 год – 330 948
2024 год – 251 900
2025 год – 126 300
МБ
32
Реализация комплекса мер по военно-патриотическому воспитанию молодежи
проект
МО, МНВО, МП, МИОР, МВД, МИО
2021 – 2025 годы
МИОР
2021 год – 20 000
2022 год – 20 000
2023 год – 20 000
2024 год – 20 000
2025 год – 20 000
РБ (бюджетная программа 007 "Реализация государственной молодежной и семейной политики")
МИО
2021 год – 165 740
2022 год – 164 369
2023 год – 162 391
2024 год – 159 965
2025 год – 161 679
МБ
33
Разработка и реализация комплекса мер по профилактике интернет-зависимости и азартных игр среди молодежи и детей
информация
в Правительство
МИОР,
МЦРИАП,
МИО
2021 – 2025 годы
МИОР
2021 год – 20 000
2022 год – 20 000
2023 год – 20 000
2024 год – 20 000
2025 год – 20 000
РБ
(бюджетная программа 007 "Реализация государственной молодежной и семейной политики")
МИО
2021 год – 33 619
2022 год – 34 060
2023 год – 34 263
2024 год – 34 458
2025 год – 34 731
МБ
34
Институционализация мер по укреплению семейных ценностей среди молодежи
информация
в Правительство
МИОР,
МИО
2021 – 2025 годы
МИОР
2021 год – 25000
2022 год – 25000
2023 год – 25000
2024 год – 25000
2025 год – 25000
РБ
(бюджетная программа 007 "Реализация государственной молодежной и семейной политики")
МИО
2021 год – 52 459
2022 год – 53 238
2023 год – 54 017
2024 год – 52 853
2025 год – 53 363
МБ
35
Разработка и реализация мер по совершенствованию деятельности кризисных центров, профилактике семейно-бытового насилия и работе с агрессорами
проект
МИОР, МТСЗН, МП, МЗ, МВД, МИО
2021 – 2025 годы
МИОР
2021 год – 15 000
2022 год – 0
2023 год – 14 520
2024 год – 14 520
2025 год – 14 520
РБ
(бюджетная программа 007 "Реализация государственной молодежной и семейной политики")
МИО
2021 год – 56 653
2022 год – 61 530
2023 год – 62 683
2024 год –64 795
2025 год – 67 027
МБ
36
Разработка и реализация комплекса мер по поддержке семей с детьми, находящихся в трудной жизненной ситуации
проект
МИОР,
МТСЗН,
МП,
МИО
2021 – 2025 годы
МИОР
2021 год – 30 000
2022 год – 30 000
2023 год – 30 000
2024 год – 30 000
2025 год – 30 000
РБ
(бюджетная программа 007 "Реализация государственной молодежной и семейной политики")
МИО
2021 год – 85 808

2022 жыл – 86 187
2023 жыл – 86 640
2024 жыл – 113 903
2025 жыл – 114 126
ЖБ
37
Шетелде тұратын және оқитын қазақстандық жастарды шоғырландыру жөніндегі жобаларды іске асыру
жоба
АҚДМ,
СІМ, ҒЖБМ, ОМ
2021 –
2025 жылдар
АҚДМ
2021 жыл – 20 000
2022 жыл – 10 104
2023 жыл – 10 404
2024 жыл – 10 404
2025 жыл – 10 404
РБ ("Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыру" 007 бюджеттік бағдарламасы)
38
Жастардың белсенді азаматтық ұстанымын, сыни ойлау дағдыларын, басқалардың пікіріне толеранттылықты қалыптастыру
жоба
АҚДМ,
ҒЖБМ, ЖАО, ОМ
2022 – 2025 жылдар
АҚДМ
2021 жыл – 20 000
2022 жыл – 20 000
2023 жыл – 20 000
2024 жыл – 20 000
2025 жыл – 20 000
РБ ("Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыру" 007 бюджеттік бағдарламасы)
ЖАО
2021 жыл – 168 614
2022 жыл – 153 452
2023 жыл – 169 408
2024 жыл – 56 308
2025 жыл – 56 739
ЖБ
39
Жастардың психикалық денсаулығына ықпал ететін жобаларды іске асыру
Үкіметке ақпарат
АҚДМ,
ДСМ, ЖАО
2021 –
2025 жылдар
АҚДМ
2021 жыл – 20 000*
2022 жыл – 20 000*
2023 жыл – 20 000*
2024 жыл – 20 000*
2025 жыл – 20 000*
РБ (007 "Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыру" бюджеттік бағдарламасы)
ЖАО
2021 жыл – 23 770
2022 жыл – 23 770
2023 жыл – 24 270
2024 жыл – 24 270
2025 жыл – 24 370
ЖБ
39-1
Жастар саясатын дамыту және өңірлік даму мәселелері бойынша жергілікті атқарушы және өкілді органдар жанындағы консультативтік-кеңесші органдардың жұмысына зияткерлік элитаның сараптамалық қоғамдастығын, азаматтық қоғам өкілдерін, мәдениет қайраткерлерін тарту
жоба
ЖАО
2023 –
2025 жылдар
талап етілмейді
-
7. Экологиялық мәдениетті қалыптастыру
40
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.12.2022 № 1145 қаулысымен.
41
"Жасыл ел" еңбек жасақтарының жұмысын ұйымдастыру
АҚДМ-ға ақпарат
ЖАО
2021 –
2025 жылдар
ЖАО
2021 жыл – 589 843
2022 жыл – 607 599
2023 жыл – 613 889
2024 жыл – 467 678
2025 жыл – 467 678
ЖБ
42
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.12.2022 № 1145 қаулысымен.
42-1
Жастардың экологиялық мәдениетінің деңгейін , жастардың экологиялық мінез-құлық және экологиялық өмір салтын жүргізу туралы хабардар болуын арттыруға бағытталған іс-шаралар кешенін ұйымдастыру
жоба
ЖАО
2023 – 2025 жылдар
талап етілмейді
-
42-2
Жастарды экологиялық қызметке тарту және өңірлік деңгейде жастардың экологиялық бастамаларын қолдау
жоба
ЖАО
2023 – 2025 жылдар
талап етілмейді
-
8. Дарынды жастардың дамуына жәрдемдесу
43
"Тәуелсіздік ұрпағы" жобасын іске асыру
Үкіметке ақпарат
АҚДМ,
ЖАО
2021 –
2025 жылдар
2021 жыл – 25 000*
2022 жыл – 25 000*
2023 жыл – 25 000*
2024 жыл – 25 000*
2025 жыл – 25 000*
РБ (007 "Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыру" бюджеттік бағдарламасы)
ЖАО

2022 год – 86 187
2023 год – 86 640
2024 год – 113 903
2025 год – 114 126
МБ
37
Реализация проектов по консолидации казахстанской молодежи, проживающей и обучающейся за рубежом
проект
МИОР,
МИД, МНВО, МП
2021 – 2025 годы
МИОР
2021 год – 20 000
2022 год – 10 404
2023 год – 10 404
2024 год – 10 404
2025 год – 10 404
РБ
(бюджетная программа 007 "Реализация государственной молодежной и семейной политики")
38
Формирование активной гражданской позиции молодежи, навыков критического мышления, толерантности к мнению других
проект
МИОР,
МНВО, МИО, МП
2021 – 2025 годы
МИОР
2021 год – 20 000
2022 год – 20 000
2023 год – 20 000
2024 год – 20 000
2025 год – 20 000
РБ
(бюджетная программа 007 "Реализация государственной молодежной и семейной политики")
МИО
2021 год – 168 614
2022 год – 153 452
2023 год – 169 408
2024 год – 56 308
2025 год – 56 739
МБ
39
Реализация проектов, содействующих психическому здоровью молодежи
информация
в Правительство
МИОР,
МЗ, МИО
2021 – 2025 годы
МИОР
2021 год – 20 000*
2022 год – 20 000*
2023 год – 20 000*
2024 год – 20 000*
2025 год – 20 000*
РБ
(бюджетная программа 007 "Реализация государственной молодежной и семейной политики")
МИО
2021 год –23 770
2022 год – 23 770
2023 год – 24 270
2024 год –24 270
2025 год – 24 370
МБ
39-1
Вовлечение экспертного сообщества интеллектуальной элиты, представителей гражданского общества, деятелей культуры в работу консультативно-совещательных органов при местных исполнительных и представительных органах по вопросам развития молодежной политики и регионального развития
проект
МИО
2023 – 2025 годы
не требуется
-
7. Формирование экологической культуры
40
Исключен постановлением Правительства РК от 31.12.2022 № 1145.
41
Организация работы трудовых отрядов "Жасыл ел"
информация в МИОР
МИО
2021 – 2025 годы
МИО
2021 год – 589 843
2022 год – 607 599
2023 год – 613 889
2024 год – 467 678
2025 год – 467 678
МБ
42
Исключен постановлением Правительства РК от 31.12.2022 № 1145.
42-1
Организация комплекса мероприятий, направленных на повышение уровня экологической культуры молодежи, информированности молодежи об экологичном поведении и ведения экологического образа жизни
проект
МИО
2023 – 2025 годы
не требуется
-
42-2
Вовлечение молодежи в экологическую деятельность и поддержка экологических инициатив молодежи на региональном уровне
проект
МИО
2023 – 2025 годы
не требуется
-
8. Содействие развитию талантливой молодежи
43
Реализация проекта "Поколение Независимости"
информация
в Правительство
МИОР,
МИО
2021 – 2025 годы
МИОР
2021 год – 25 000*
2022 год – 25 000*
2023 год – 25 000*
2024 год – 25 000*
2025 год – 25 000*
РБ
(бюджетная программа 007 "Реализация государственной молодежной и семейной политики")
МИО

2021 жыл – 33 443
2022 жыл – 33 607
2023 жыл – 34 155
2024 жыл – 34 410
2025 жыл – 34 807
ЖБ
44
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.12.2022 № 1145 қаулысымен.
45
"Дарын" мемлекеттік жастар сыйлығын беру рәсімін өткізу
сыйлық беру
АҚДМ
2021 –
2025 жылдар
2021 жыл – 6 500
2022 жыл – 6 500
2023 жыл – 6 500
2024 жыл – 6 500
2025 жыл – 6 500
РБ (007 "Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыру" бюджеттік бағдарламасы)
46
Талантты жастарды қолдау жөніндегі шаралар кешенін іске асыру
Үкіметке ақпарат
АҚДМ,
МСМ, ЖАО
2021 –
2025 жылдар
талап етілмейді
-
9. Жастар саясатын институционалдық дамыту, ғылыми-зерттеу және әдістемелік қамтамасыз ету
47
"Қазақстан жастары" жастардың даму индексін әзірлеу және мониторинг жүргізу
Үкіметке ақпарат
АҚДМ,
ЖАО
2023 жыл,
2025 жыл
АҚДМ
2023 жыл – 25 581*
2025 жыл – 25 711*
РБ (007 "Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыру" бюджеттік бағдарламасы)
ЖАО
2021 жыл – 7 800
2022 жыл – 7 800
2023 жыл – 14 400
2024 жыл – 7 800
2025 жыл – 14 600
ЖБ
48
"Қазақстан жастары" ұлттық баяндамасын дайындау және таныстыру
Үкіметке ұлттық баяндама
АҚДМ, "Жастар" ҒЗО (келісу бойынша)
2021 – 2025 жылдар
АҚДМ
2021 жыл – 14 454
2022 жыл – 14 490
2023 жыл – 10 949
2024 жыл – 10 950
2025 жыл – 10 952
РБ ("Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыру" 007 бюджеттік бағдарламасы)
49
Жастардың өзекті мәселелері бойынша қоғамдық пікірді салмақтау
әлеуметтік зерттеу
АҚДМ,
ЖАО
2021 –
2025 жылдар
АҚДМ
2021 жыл – 29 337
2022 жыл – 29 337
2023 жыл – 27 505
2024 жыл – 27 505
2025 жыл - 27 505
РБ (007 "Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыру" бюджеттік бағдарламасы)
ЖАО
2021 жыл – 33 478
2022 жыл – 34 990
2023 жыл – 35 177
2024 жыл – 58 318
2025 жыл – 58 331
ЖБ
50
Жастарды мемлекеттік қолдаудың қолданыстағы шаралары мен құралдарының тиімді іске асырылуына қоғамдық мониторинг жүргізу
анықтама
АҚДМ, Еңбекмині, ОМ және ҒЖБМ, ҰЭМ, ДСМ, ІІМ, Қорғанысмині, ИИДМ, МСМ
2022 және 2024 жылдар бойы
талап етілмейді
-
51
Жастар ресурстық орталықтарының қызметін жетілдіру жөніндегі шаралар кешенін қабылдау
Үкіметке ақпарат
АҚДМ,
ЖАО,
"Жастар" ҒЗО (келісу бойынша)
2021 –
2025 жылдар
АҚДМ
2021 жыл – 9 200
2022 жыл – 9 200
2023 жыл – 9 200
2024 жыл – 9 200
2025 жыл – 9 200
РБ (007 "Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыру" бюджеттік бағдарламасы)
ЖАО
2021 жыл – 288 754
2022 жыл – 291 591
2023 жыл – 296 586
2024 жыл – 193 271
2025 жыл – 193 651
ЖБ
52
Мәдени-демалыс ұйымдарының қызметін жетілдіру жөніндегі ұсыныстарды пысықтау және енгізу
Үкіметке ақпарат
АҚДМ, МСМ,
ЖАО
2021 жыл
талап етілмейді
-

2021 год – 33 443
2022 год – 33 607
2023 год – 34 155
2024 год – 34 410
2025 год – 34 807
МБ
44
Исключен постановлением Правительства РК от 31.12.2022 № 1145.
45
Проведение церемонии вручения Государственной молодежной премии "Дарын"
вручение премии
МИОР
2021 – 2025 годы
2021 год – 6 500
2022 год – 6 500
2023 год – 6 500
2024 год – 6 500
2025 год – 6 500
РБ
(бюджетная программа 007 "Реализация государственной молодежной и семейной политики")
46
Реализация комплекса мер по поддержке талантливой молодежи
информация
в МИОР
МИОР,
МКС, МИО
2021 – 2025 годы
не требуется
-
9. Институциональное развитие, научно-исследовательское и методическое обеспечение молодежной политики
47
Разработка и проведение мониторинга индекса развития молодежи "Қазақстан жастары"
информация
в Правительство
МИОР,
МИО
2023 год,
2025 год
МИОР
2023 год – 25 581*
2025 год – 25 711*
РБ
(бюджетная программа 007 "Реализация государственной молодежной и семейной политики")
МИО
2021 год – 7 800
2022 год – 7 800
2023 год – 14 400
2024 год – 7 800
2025 год – 14 600
МБ
48
Подготовка и презентация Национального доклада "Молодежь Казахстана"
Национальный доклад в Правительство
МИОР, НИЦ "Молодежь" (по согласованию)
2021 – 2025 годы
МИОР
2021 год – 14 454
2022 год – 14 490
2023 год – 10 949
2024 год – 10 950
2025 год – 10 952
РБ
(бюджетная программа 007 "Реализация государственной молодежной и семейной политики")
49
Проведение замеров общественного мнения по актуальным вопросам молодежи
социологические исследования
МИОР,
МИО
2021 – 2025 годы
МИОР
2021 год – 29 337
2022 год – 29 337
2023 год – 27 505
2024 год – 27 505
2025 год – 27 505
РБ
(бюджетная программа 007 "Реализация государственной молодежной и семейной политики")
МИО
2021 год – 33 478
2022 год – 34 990
2023 год – 35 177
2024 год – 58 318
2025 год – 58 331
МБ
50
Проведение общественного мониторинга за эффективной реализацией действующих мер и инструментов государственной поддержки молодежи
информация
в Правительство
МИОР,
МТСЗН, МП, МНВО, МНЭ, МЗ, МВД, МО, МИИР, МКС
в течение 2022 и
2024 годов
не требуется
-
51
Принятие комплекса мер по совершенствованию деятельности молодежных ресурсных центров
информация
в Правительство
МИОР,
МИО, НИЦ "Молодежь" (по согласованию)
2021 – 2025 годы
МИОР
2021 год – 9 200
2022 год – 9 200
2023 год – 9 200
2024 год – 9 200
2025 год – 9 200
РБ
(бюджетная программа 007 "Реализация государственной молодежной и семейной политики")
МИО
2021 год – 288 754
2022 год – 291 591
2023 год – 296 586
2024 год – 193 271
2025 год – 193 651
МБ
52
Проработка и внесение предложений по совершенствованию деятельности культурно- досуговых организаций
информация
в Правительство
МИОР, МКС,
МИО
2021 год
не требуется
-

10. Ақпараттық қолдау
53
Мемлекеттік жастар саясаты саласындағы бірыңғай интернет-ресурсты қолдау
www.eljastary.kz сайты
АҚДМ
2021 – 2025 жылдар
АҚДМ
2021 жыл – 336
2022 жыл – 674
2023 жыл – 9 531
2024 жыл – 8 931
2025 жыл – 8 931
РБ ("Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыру" 007 бюджеттік бағдарламасы)
54
Мемлекеттік жастар саясаты шараларын ақпараттық-талдамалық қолдау
Үкіметке ақпарат
АҚДМ
ЖАО
2021 –
2025 жылдар
АҚДМ
2021 жыл – 43 169*
2022 жыл – 43 256*
2023 жыл – 43 342*
2024 жыл – 43 342*
2025 жыл – 43 342*
РБ (007 "Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыру" бюджеттік бағдарламасы)
ЖАО
2021 жыл – 77 449
2022 жыл – 77 449
2023 жыл – 77 649
2024 жыл – 77 649
2025 жыл – 77 949
ЖБ
55
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.12.2022 № 1145 қаулысымен.
Ескерту
* Іс-шаралар жоспарын қаржыландыру көлемі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тиісті қаржы жылдарына арналған республикалық бюджетті бекіткен кезде нақтыланатын болады
Аббревиатуралар мен қысқартулардың толық жазылуы:
АҚДМ
"Атамекен" ҰКП
БҒМ
ДСМ
Еңбекмині
ЖАО
"Жастар" ЗҒО
ЖБ
ИИДМ
Қорғанысмині
МСМ
"Отбасы банк" АҚ
РБ
СҚА
СІМ
ҰЭМ
ҮЕҰ
ЦДИАӨМ
ІІМ
ҒЖБМ
ЭТРМ
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
"Атамекен" ұлттық кәсіпкерлер палатасы
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі жергілікті атқарушы органда
"Жастар" ғылыми-зерттеу орталығы
жергілікті бюджет
Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
"Отбасы банк" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамы
республикалық бюджет
Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
үкіметтік емес ұйымдар
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі

10. Информационное сопровождение
53
Сопровождение единого интернет-ресурса в сфере государственной молодежной политики
сайт www.eljastary.kz
МИОР,
МИО
2021 – 2025 годы
МИОР
2021 год – 336
2022 год – 336
2023 год – 336
2024 год – 336
2025 год – 336
РБ
(бюджетная программа 007 "Реализация государственной молодежной и семейной политики")
МИО
2021 год – 12 600
2022 год – 12 600
2023 год – 12 800
2024 год – 12 800
2025 год – 13 100
МБ
54
Информационно-аналитическое сопровождение мер государственной молодежной политики
информация в Правительство
МИОР,
МИО
2021 – 2025 годы
МИОР
2021 год – 43 169*
2022 год – 43 256*
2023 год – 43 342*
2024 год – 43 342*
2025 год – 43 342*
РБ
(бюджетная программа 007 "Реализация государственной молодежной и семейной политики")
МИО
2021 год – 77 449
2022 год – 77 449
2023 год – 77 649
2024 год – 77 649
2025 год – 77 949
МБ
55
Исключен постановлением Правительства РК от 31.12.2022 № 1145.
Примечание:
*Объемы финансирования Комплексного плана по поддержке молодежи Республики Казахстан на 2021 - 2025 годы будут уточняться при утверждении республиканского бюджета на соответствующие финансовые годы в соответствии с законодательством Республики Казахстан
Расшифровка аббревиатур и сокращений:
МИОР
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
НПП "Атамекен"
МОН
Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен"
Министерство образования и науки Республики Казахстан
МЗ
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МТСЗН
МИО
НИЦ "Молодежь"
МБ
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
местные исполнительные органы
Научно-исследовательский центр "Молодежь"
местный бюджет
МИИР
МО
МКС
АО "Отбасы банк"
РБ
АПК
МИД
МНЭ
НПО
МЦРИАП
МВД
МНВО
МЭПР
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Министерство обороны Республики Казахстан
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
акционерное общество "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы банк"
республиканский бюджет
Агентство по противодействию коррупции Республики Казахстан
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
неправительственные организации
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан