"Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 желтоқсандағы № 1539 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 ақпандағы № 26 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 желтоқсандағы № 1539 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 8, 159-құжат) мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
1) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградаларымен марапаттау (ведомстволық наградаларынан айыру) қағидаларын:
мынадай мазмұндағы "Архив саласының үздігі" төсбелгісі" деген кіші бөліммен және 77-1-тармақпен толықтырылсын:
"Архив саласының үздігі" төсбелгісі
77-1. "Архив саласының үздігі" төсбелгісімен архив ісін дамытуға ерекше үлес қосқаны, архив ісін жетілдіруге белсене қатысқаны үшін осы салада кемінде 15 жыл жұмыс өтілі бар архив ісі саласының жұмыскерлері марапатталады.";
2) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградаларының тізбесінде және сипаттамаларында:
"1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградаларының тізбесі" деген бөлімде:
"Төсбелгілер" деген кіші бөлім:
9-тармақ мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
"6) "Архив саласының үздігі".";
"2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградаларының сипаттамалары (бұдан әрі – сипаттамалар)" деген бөлімде:
"Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің төсбелгілері" деген кіші бөлімде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің төсбелгілері";
мынадай мазмұндағы "Архив саласының үздігі (51-1-қосымша)" деген тараумен толықтырылсын:
"Архив саласының үздігі" (51-1-қосымша)
"Архив саласының үздігі" төсбелгісі екі бөліктен тұрады − негізгі бөлік және таған.
Төсбелгі диаметрі 34 мм шеңбер нысанында алтын түстес металдан жасалады. Шеңбердің ішінде Абылай ханның мөрі басылған ежелгі қағаз орамының, сиясауытқа салынып тұрған құс қауырсынының символдық бейнелері, екі қаріппен – араб және латын графикасымен жазылған жазулар, сондай-ақ шеңбердің төменгі бөлігінде алтын түстес "АРХИВ САЛАСЫНЫҢ ҮЗДІГІ" деген жазу бар.
Төсбелгінің артқы беті де алтын түстес, ою-өрнекпен жиектелген, ортасында Қазақстан Республикасы шекарасының бейнесі және "Архив саласының үздігі" деген жазу бар.

О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2011 года № 1539 "О ведомственных наградах некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 февраля 2021 года № 26.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2011 года № 1539 "О ведомственных наградах некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 8, ст. 159) следующие изменение и дополнения:
1) Правила награждения ведомственными наградами (лишения ведомственных наград) некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан, утвержденные указанным постановлением:
дополнить подразделом "Нагрудный знак "Архив саласының үздігі" и пунктом 77-1 следующего содержания:
"Нагрудный знак "Архив саласының үздігі"
77-1. Нагрудным знаком "Архив саласының үздігі" награждаются работники сферы архивного дела, имеющие стаж работы в данной сфере не менее 15 лет, за особый вклад в развитие архивного дела, активное участие в совершенствовании архивного дела.";
2) в перечне и описаниях ведомственных наград некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в разделе "1. Перечень ведомственных наград некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан":
в подразделе "Нагрудные знаки":
пункт 9 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) "Архив саласының үздігі".";
в разделе "2. Описания ведомственных наград некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан" (далее – описания):":
в подразделе "Нагрудные знаки Министерства культуры и спорта Республики Казахстан":
в заголовок вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
дополнить главой "Архив саласының үздігі (приложение 51-1)" следующего содержания:
"Архив саласының үздігі" (приложение 51-1)
Нагрудный знак "Архив саласының үздігі" состоит из двух частей – основной части и колодки.
Нагрудный знак изготавливается из металла золотистого цвета в форме круга диаметром 34 мм. Внутри круга имеются cимволические изображения древнего свитка с печатью Абылай хана, птичьего пера, окунутого в чернильницу, надписи в двух шрифтах – арабской и латинской графиках, а также на нижней части круга − надпись золотистого цвета "АРХИВ САЛАСЫНЫҢ ҮЗДIГI".
Оборотная сторона нагрудного знака золотистого цвета с орнаментальным кантом, посередине − изображение границ Республики Казахстан и надпись "Архив саласының үздігі".

Төсбелгі құлақша мен шығыршық арқылы көгілдір түсті қатқыл лентамен қапталған ені 34 мм және биіктігі 18 мм тікбұрышты тағанмен жалғанады.
Төсбелгі киімге визорлы бекіткіші бар түйреуіш арқылы бекітіледі.";
осы қаулыға қосымшаға сәйкес сипаттамаларға 51-1-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 1 ақпандағы
№ 26 қаулысына
қосымша
Сипаттамаларға 51-1-қосымша
"Архив саласының үздігі" төсбелгісі

Нагрудный знак при помощи ушки и кольца соединяется с прямоугольной колодкой шириной 34 мм и высотой 18 мм, обтянутой муаровой лентой голубого цвета.
Нагрудный знак при помощи булавки с визорным замком крепится к одежде.";
дополнить приложением 51-1 к описаниям согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 1 февраля 2021 года № 26
Приложение 51-1
к описаниям
Нагрудный знак "Архив саласының үздігі"