Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiс пен толықтыру енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 18 ақпандағы № 76 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешiмдерiне мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.06.2022 № 361 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2) "Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1165 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 83-84, 607-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі мынадай мазмұндағы 9-тармақпен толықтырылсын:
"9. "ЮНЕСКО аясындағы Орталық Азия өңірлік гляциологиялық орталығы (2-санат)" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі (бұдан әрі – Орталық), Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің "География және су қауіпсіздігі институты" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – акционерлік қоғам) 2012 жылғы 29 мамырда Астанада жасалған, 2017 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңымен ратификацияланған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Білім, ғылым және мәдениет мәселелері жөніндегі Біріккен Ұлттар Ұйымы (ЮНЕСКО) арасындағы Қазақстан Республикасында Орталық Азия өңірлік гляциологиялық орталығын құру (2-санат) туралы келісімге сәйкес қызметінің негізгі мәні бойынша сатып алатын тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер:
1) акционерлік қоғам мен Орталықтың жұмыс істеуі үшін қажетті тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер: арнайы киім, шығыс материалдары, жанар-жағармай материалдары, стационарларды қамтамасыз етуге арналған отын мен көмір, жету қиын биік таулы жерлерде жұмыс істеуге арналған экспедициялық және арнайы керек-жарақтар;
2) ұйымдастыру техникасы, компьютерлер, өлшеу аспаптары, метеорологиялық жабдық пен аспаптар, зертханалық жабдық, пилотсыз ұшу аппараттары (дрон), экспедициялық зерттеулерге қызмет көрсетуге арналған арнайы машиналар мен жүріп өту мүмкіндігі жоғары автокөлік техникасы;
3) техникалық қолдауымен ArcGIS (ESRI) үстелдік және серверлік бағдарламалары;
4) серверлік бағдарламалық қамтылымды өрістетуге арналған серверлер;
5) талшықты-оптикалық кәбілді, байланыс жабдығын орнату, әкімшілік ғимарат пен ғылыми стационарлар үшін құрылымдалған кәбілдік желіні монтаждау жөніндегі көрсетілетін қызметтер мен жұмыстар;

О внесении изменения и дополнения в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2021 года № 76.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменение и дополнение:
1) Утратил силу постановлением Правительства РК от 03.06.2022 № 361 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1165 "Об утверждении перечня товаров, работ, услуг, приобретаемых в соответствии с международными договорами Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 83-84, ст. 607):
перечень товаров, работ, услуг, приобретаемых в соответствии с международными договорами Республики Казахстан, утвержденный указанным постановлением, дополнить пунктом 9 следующего содержания:
"9. Товары, работы и услуги, приобретаемые товариществом с ограниченной ответственностью "Центрально-Азиатский региональный гляциологический центр (категории 2) под эгидой ЮНЕСКО" (далее – Центр), акционерным обществом "Институт географии и водной безопасности" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (далее – акционерное общество) по основному предмету деятельности в соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Организацией Объединенных Наций по вопросам образования, науки и культуры (ЮНЕСКО) о создании в Республике Казахстан Центрально-Азиатского регионального гляциологического центра (категории 2) под эгидой ЮНЕСКО, совершенным в Астане 29 мая 2012 года, ратифицированным Законом Республики Казахстан от 1 марта 2017 года:
1) товары, работы, услуги, необходимые для функционирования акционерного общества и Центра: спецодежда, расходные материалы, горюче-смазочные материалы, дрова и уголь для обеспечения стационаров, экспедиционные и специальные снаряжения для работы в труднодоступной высокогорной местности;
2) оргтехника, компьютеры, измерительные приборы, метеорологическое оборудование и приборы, лабораторное оборудование, беспилотные летательные аппараты (дрон), спецмашины и автотранспортная техника высокой проходимости для обслуживания экспедиционных исследований;
3) настольные и серверные программы ArcGIS (ESRI) с технической поддержкой;
4) серверы для развертывания серверного программного обеспечения;
5) услуги и работы по установке волоконно-оптического кабеля, оборудования связи, монтажу структурированной кабельной сети для административного здания и научных стационаров;

6) Орталық Азия өңірінің биік таулы аудандарында Орталықтың зерттеу бағдарламаларын қамтамасыз ету мақсатында үй-жайларды, жабдықтарды, техниканы, автокөлік құралдарын жалға алу;
7) әкімшілік ғимараттың және ғылыми стационарлардың қызметтік үй-жайларын офистік жиһазбен, жабдықпен, аспаптармен және шығыс материалдарымен жарақтандыру, үй-жайларды, өлшеу аспаптарын/жабдықтарды және автокөлік техникасын жөндеуге арналған пайдалану шығыстары;
8) ғылыми-ұйымдастырушылық сүйемелдеу: ғылыми мақалаларды жариялау, жинақтарды, монографияларды, атластарды, мерзімді журналдарды басып шығару, патенттеу және талдамалық материалдарды сатып алу;
9) Қазақстан Республикасының аумағындағы дүлей табиғи қауіптер: селдер, көшкіндер, су тасқыны және басқа да төтенше гидрометеорологиялық құбылыстар, су және экологиялық қауіпсіздік қатерлеріне байланысты ғылыми-қолданбалы жұмыстар;
10) Орталықтың әкімшілік ғимаратын және ғылыми стационарларды салу үшін қажетті тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер.".
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 03.06.2022 № 361 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин

6) аренда помещений, оборудования, техники, автотранспортных средств в целях обеспечения исследовательских программ Центра в высокогорных районах Центрально-Азиатского региона;
7) оснащение служебных помещений административного здания и научных стационаров офисной мебелью, оборудованием, приборами и расходными материалами, эксплуатационные расходы на ремонт помещений, измерительных приборов/оборудования и автотранспортной техники;
8) научно-организационное сопровождение: публикация научных статей, издание сборников, монографии, атласов, периодических журналов, патентование и приобретение аналитических материалов;
9) научно-прикладные работы, связанные с угрозами стихийных природных опасностей: селей, лавин, оползней, наводнений и других экстремальных гидрометеорологических явлений, водной и экологической безопасности на территории Республики Казахстан;
10) товары, работы и услуги, необходимые для строительства административного здания Центра и научных стационаров.".
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 03.06.2022 № 361 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин