Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Жекешелендіру объектілерін сату қағидасын бекіту туралы" 2011 жылғы 9 тамыздағы № 920 және "Тәуелсіз консультантты тарту қағидаларын бекіту туралы" 2016 жылғы 29 маусымдағы № 382 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 16 сәуірдегі № 247 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Жекешелендіру объектілерін сату қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 9 тамыздағы № 920 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Жекешелендiру объектiлерiн сату қағидасында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Жекешелендіру объектілерін сату қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 100-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және жекешелендіру объектілерін аукцион мен тендер, жабық тендер, қор биржасындағы сауда-саттық, екі кезеңді рәсімдер арқылы конкурс нысанындағы сауда-саттықтарда, сондай-ақ тікелей атаулы сату арқылы сату, акционерлік қоғамдардың мемлекетке тиесілі акцияларына құқықты куәландыратын туынды бағалы қағаздарды сату тәртібін реттейді.";
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы Қағидада мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:";
1) және 2) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"1) ағымдағы баға – жекешелендіру объектісінің бағаны көтеру аукционы нысанындағы сауда-саттық барысында қалыптасатын бағасы немесе бағаны төмендету аукционы нысанындағы сауда-саттық барысында қалыптасатын жарияланған баға;
2) алғашқы баға – тәуелсіз консультанттар немесе бағалаушы ұсынған жекешелендіру объектісінің құнын бағалау туралы есептің негізінде айқындалатын және мемлекеттік меншік объектілерін жекешелендіру мәселелері жөніндегі комиссия белгілейтін жекешелендіру объектісінің бағасы;";
20) және 21) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"20) сауда-саттықтың бағаны көтеру әдісі – бастапқы бағасы алдын ала жарияланған қадаммен арттырылатын аукцион нысанындағы сауда-саттықта қолданылатын әдіс;
21) сауда-саттықтың бағаны төмендету әдісі – бастапқы бағасы жарияланған қадаммен төмендетiлетiн аукцион нысандағы сауда-саттықта қолданылатын әдіс;";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Комиссия";
14-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Сауда-саттықты ұйымдастыру және өткізу үшін сатушы міндетті түрде комиссия құрады, оның құрамына сатушының, басқа да мемлекеттік атқарушы органдардың (аумақтық бөлімшелердің) және (немесе) өкілді органдардың, Қазақстан Республикасының "Атамекен" ұлттық кәсіпкерлер палатасы мен өңірлік кәсіпкерлер палаталарының (жергілікті атқарушы органдар жанындағы комиссияларға) өкілдері енгізіледі. Комиссия мүшелерінің саны кемінде 5 адамды құрайды. Сатушының өкілі комиссия төрағасы болып табылады. Хатшы комиссия мүшесі болып табылмайды.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Сауда-саттықты өткізуге дайындық";

О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 9 августа 2011 года № 920 "Об утверждении Правил продажи объектов приватизации" и от 29 июня 2016 года № 382 "Об утверждении Правил привлечения независимого консультанта"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2021 года № 247.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 9 августа 2011 года № 920 "Об утверждении Правил продажи объектов приватизации":
в Правилах продажи объектов приватизации, утвержденных указанным постановлением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила продажи объектов приватизации (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 100 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" (далее – Закон) и регулируют порядок продажи объектов приватизации на торгах в форме аукциона и тендера, закрытого тендера, торгов на фондовой бирже, конкурса путем двухэтапных процедур, прямой адресной продажи, продажи производных ценных бумаг, удостоверяющих право на акции акционерных обществ, принадлежащих государству.";
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
в пункте 2:
в абзац первый внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
подпункты 1) и 2) изложить в следующей редакции:
"1) текущая цена – цена объекта приватизации, складывающаяся в ходе торгов в форме аукциона на повышение цены, или объявленная цена, складывающаяся в ходе торгов в форме аукциона на понижение цены;
2) начальная цена – цена объекта приватизации, определяемая на основании отчета об оценке стоимости объекта приватизации, представленного независимыми консультантами или оценщиком, и устанавливаемая комиссией по вопросам приватизации объектов государственной собственности;";
подпункты 20) и 21) изложить в следующей редакции:
"20) метод торгов на повышение цены – метод, применяемый на торгах в форме аукциона, при котором стартовая цена повышается с объявленным шагом;
21) метод торгов на понижение цены – метод, применяемый на торгах в форме аукциона, при котором стартовая цена понижается с объявленным шагом;";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Комиссия";
абзац первый пункта 14 изложить в следующей редакции:
"14. Для организации и проведения торгов продавцом в обязательном порядке формируется комиссия, в состав которой включаются представители продавца, других государственных органов (территориальных подразделений) и (или) представительных органов, Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" и региональных палат предпринимателей (в Комиссии при местных исполнительных органах). Число членов комиссии составляет не менее 5 человек. Председателем комиссии является представитель продавца. Секретарь не является членом комиссии.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Подготовка к проведению торгов";

17-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) әрбiр жекешелендiру объектiсiнiң сауда-саттық нысаны айқындалады;";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Сауда-саттық өткiзiлетiндiгi туралы хабарламаны сатушы олар өткiзiлгенге дейiн кемiнде күнтізбелік он бес күн қалғанда жариялайды.
Хабарлама қазақ және орыс тiлдерiнде тізілімнің веб-порталында жарияланады.
Монополияға қарсы заңнаманың талаптары қолданылатын акцияларды, ұйымдардың жарғылық капиталдарындағы үлестерді, мүліктік кешендер ретінде мемлекеттік кәсіпорындарды сату туралы хабарламаны объект (сату кестесі) бойынша ақпарат тізілімге енгізілген күннен бастап күнтізбелік алпыс күн өткеннен кейін жариялауға жол беріледі.";
26-тармақтың бірінші бөлігінің бірінші абзацына орыс тілінде өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
28-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Жоғарыда көрсетілген деректер өзгерген кезде қатысушы бір жұмыс күні ішінде тізілімнің веб-порталындағы деректерге тиісті өзгерістер енгізеді.";
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"32. Аукционға, тендерге және жабық тендерге қатысушылардың өтінімдері және оларға қоса берілетін электрондық (сканерленген) құжаттардың көшірмелері тізілімнің дерекқорында сақталады және сауда-саттықтың өткізілетіні туралы хабарламада көрсетілген күн мен уақытқа дейін жүктеу және қарау үшін қолжетімсіз болады.";
39-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Егер сауда-саттыққа шығарылған акционерлік қоғамдар акцияларының және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің жарғылық капиталдарына қатысу үлестерінің мемлекетке тиесілі жүз пайызы өткізілген үш сауда-саттық нәтижесі бойынша сатылмаған болса, аталған заңды тұлғалар қосылу не бірігу арқылы қайта ұйымдастырылуға немесе таратылуға жатады.";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Аукцион өткiзу";
40 және 41-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"40. Аукцион екі әдіспен:
1) бағаны көтеру;
2) бағаны төмендету арқылы өткізіледі.
Аукционды бағаны көтеру әдісін қолдана отырып өткiзген кезде жекешелендiру объектiсiнiң бастапқы бағасы жекешелендіру объектісінің алғашқы бағасына тең болады.
Аукционды бағаны төмендету әдісін қолдана отырып өткізген кезде жекешелендіру объектісінің бастапқы бағасы алғашқы бағаны 3-ке тең арттыру коэффициентіне көбейту жолымен айқындалады.
41. Жекешелендiру объектiсi бірінші сауда-саттыққа аукционға бағаны көтеру әдісі қолданыла отырып шығарылады.
Жекешелендiру объектiсi екінші сауда-саттыққа аукционға бағаны төмендету әдiсi қолданыла отырып, алғашқы бағаның елу пайызы мөлшеріндегі ең төмен баға белгіленіп шығарылады.
Жекешелендiру объектiсi үшінші сауда-саттыққа аукционға бағаны төмендету әдiсi қолданыла отырып, ең төмен баға белгіленбей шығарылады.
Аукцион нысанындағы әрбір кейінгі сауда-саттық алдыңғы аукцион күнінен бастап күнтізбелік отыз күннен кешіктірілмей өткізіледі.";

подпункт 3) пункта 17 изложить в следующей редакции:
"3) определяется форма торгов по каждому объекту приватизации;";
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Извещение о проведении торгов публикуется продавцом не менее чем за пятнадцать календарных дней до их проведения.
Извещение публикуется на казахском и русском языках на веб-портале реестра.
Опубликование извещения о продаже акций, долей в уставных капиталах организаций, государственных предприятий как имущественных комплексов, подпадающих под требования антимонопольного законодательства, допускается по истечении шестидесяти календарных дней с даты включения информации по объекту (график продажи) в реестр.";
абзац первый части первой пункта 26 изложить в следующей редакции:
"26. До публикации извещения о продаже по каждому объекту приватизации продавец обеспечивает включение в реестр электронных копий следующих документов:";
часть вторую пункта 28 изложить в следующей редакции:
"При изменении вышеуказанных данных участник в течение одного рабочего дня вносит соответствующие изменения в данные на веб-портале реестра.";
пункт 32 изложить в следующей редакции:
"32. Заявки и прилагаемые к ним электронные (сканированные) копии документов участников аукциона, тендера и закрытого тендера хранятся в базе данных реестра и недоступны для загрузки и просмотра до времени и даты, указанных в извещении о проведении торгов.";
часть вторую пункта 39 изложить в следующей редакции:
"В случае, если выставленные на торги сто процентов акций акционерных обществ и доли участия в уставных капиталах товариществ с ограниченной ответственностью, принадлежащих государству, не реализованы по результатам трех проведенных торгов, данные юридические лица подлежат реорганизации путем присоединения либо слияния или подлежат ликвидации.";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Проведение аукциона";
пункты 40 и 41 изложить в следующей редакции:
"40. Аукцион проводится двумя методами:
1) на повышение цены;
2) на понижение цены.
При проведении аукциона с применением метода на повышение цены стартовая цена объекта приватизации равна начальной цене объекта приватизации.
При проведении аукциона с применением метода на понижение цены стартовая цена объекта приватизации определяется путем умножения начальной цены на повышающий коэффициент, равный 3.
41. Объект приватизации на первые торги выставляется на аукцион с применением метода на повышение цены.
На вторые торги объект приватизации выставляется на аукцион с применением метода на понижение цены с установлением минимальной цены в размере пятидесяти процентов от начальной цены.
На третьи торги объект приватизации выставляется на аукцион с применением метода на понижение цены без установления минимальной цены.
Каждый последующий торг в форме аукциона проводится не позднее тридцати календарных дней с даты предыдущего аукциона.";

44 және 45-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"44. Жекешелендіру объектісі бойынша аукцион басталған сәтте тіркелген қатысушылар болмаған жағдайда, осы жекешелендіру объектісі бойынша аукцион өтпеді деп танылады және сатушы тізілімнің веб-порталы қалыптастыратын өткізілмеген аукцион туралы актіге қол қояды.
45. Егер аукцион залында бағаны көтеру аукционы басталғаннан кейін жиырма минут ішінде қатысушылардың бірде-біреуі жекешелендіру объектісін бастапқы баға бойынша сатып алу ниетін растамайтын болса, онда осы жекешелендіру объектісі бойынша бағаны көтеру аукционы өткізілмеді деп танылады.
Егер жекешелендіру объектісінің бағасы белгіленген ең төменгі мөлшерге жетсе және тіркелген қатысушылардың бірде-біреуі жекешелендіру объектісін сатып алу ниетін растамаса, онда бағаны төмендету аукционы өткізілмеді деп танылады.
Егер бағаны төмендету аукционы аяқталатын сәтте сағат 17:00-де аукцион жеңімпазы айқындалмаса, онда осы жекешелендіру объектісі бойынша аукцион өтпеді деп танылады.
Осы Қағиданың осы тармағында көзделген жағдайларда сатушы тізілімнің веб-порталы қалыптастыратын өткізілмеген аукцион туралы актіге қол қояды және осы жекешелендіру объектісі өткізілмеген сауда-саттық шарттарымен сауда-саттыққа қайтадан шығарылады.";
47 және 48-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"47. Бағаны көтеру аукционы:
1) егер аукцион залында бастапқы баға расталған сәттен бастап жиырма минут ішінде қатысушылардың бірі жекешелендіру объектісінің бастапқы бағасын осы Қағиданың 46-тармағына сәйкес белгіленген қадамға ұлғайту арқылы жекешелендіру объектісін сатып алу ниетін растаса, онда бастапқы баға белгіленген қадамға ұлғайтылады;
1-1) егер аукцион залында бастапқы баға расталғаннан кейін жиырма минут ішінде қатысушылардың бірде-біреуі жекешелендіру объектісінің бастапқы бағасын ұлғайту жолымен жекешелендіру объектісін сатып алу ниетін растамайтын болса, онда бастапқы бағаны растаған қатысушы жеңімпаз болып танылады, ал осы сату объектісі бойынша аукцион өткізілген болып танылады;
2) егер ағымдағы баға ұлғайғаннан кейін жиырма минут ішінде қатысушылардың бірде-біреуі жекешелендіру объектісінің ағымдағы құнын ұлғайту жолымен жекешелендіру объектісін сатып алу ниетін растамайтын болса, онда жекешелендіру объектісін сатып алу ниетін соңғы растаған қатысушы жеңімпаз болып танылады, ал осы жекешелендіру объектісі бойынша аукцион өткізілген болып танылады;
3) егер бағаны көтеру аукционы аяқталатын сәтте сағат 17:00-де аукцион жеңімпазы айқындалмаса, онда жекешелендіру объектісін сатып алу ниетін растаған соңғы қатысушы жеңімпаз деп танылады және осы жекешелендіру объектісі бойынша аукцион өткізілген болып танылады.
Жекешелендіру объектісі бойынша бағаны көтеру аукционы қатысушылардың бірі ұсынған ең жоғары бағаға дейін жүргізіледі.
Бір ғана қатысушы қатысқан бағаны көтеру аукционы, егер қатысушы бастапқы бағаны растаса, өтті деп танылады.

пункты 44 и 45 изложить в следующей редакции:
"44. В случае отсутствия зарегистрированных участников на момент начала аукциона по объекту приватизации, аукцион по данному объекту приватизации признается несостоявшимся и продавцом подписывается акт о несостоявшемся аукционе, формируемый веб-порталом реестра.
45. Если в течение двадцати минут с начала аукциона на повышение цены в аукционном зале ни один из участников не подтвердил свое желание приобрести объект приватизации по стартовой цене, то аукцион на повышение цены по данному объекту приватизации признается несостоявшимся.
Если цена объекта приватизации достигла установленного минимального размера и ни один из зарегистрированных участников не подтвердил свое желание приобрести объект приватизации, то аукцион на понижение цены признается несостоявшимся.
Если на момент завершения аукциона на понижение цены в 17:00 часов победитель аукциона не определен, то аукцион по данному объекту приватизации признается несостоявшимся.
В случаях, предусмотренных данным пунктом настоящих Правил, продавцом подписывается акт о несостоявшемся аукционе, формируемый веб-порталом реестра, и данный объект приватизации вновь выставляется на торги с условиями несостоявшихся торгов.";
пункты 47 и 48 изложить в следующей редакции:
"47. Аукцион на повышение цены:
1) если в течение двадцати минут с момента подтверждения стартовой цены в аукционном зале один из участников подтвердит свое желание приобрести объект приватизации путем увеличения стартовой цены объекта приватизации на шаг, установленный согласно пункту 46 настоящих Правил, то стартовая цена увеличивается на установленный шаг;
1-1) если в течение двадцати минут после подтверждения стартовой цены в аукционном зале ни один из участников не подтвердит свое желание приобрести объект приватизации путем увеличения стартовой цены, то победителем признается участник, подтвердивший стартовую цену, а аукцион по данному объекту продажи признается состоявшимся;
2) если в течение двадцати минут после увеличения текущей цены ни один из участников не подтвердит свое желание приобрести объект приватизации путем увеличения текущей цены, то победителем признается участник, последним подтвердивший свое желание приобрести объект приватизации, а аукцион по данному объекту приватизации признается состоявшимся;
3) если на момент завершения аукциона на повышение цены в 17:00 часов победитель аукциона не определен, то победителем признается участник, последним подтвердивший свое желание приобрести объект приватизации, и аукцион по данному объекту приватизации признается состоявшимся.
Аукцион по объекту приватизации на повышение цены идет до максимально предложенной цены одним из участников.
Аукцион на повышение цены, в котором участвовал только один участник, признается состоявшимся, если участник подтвердил стартовую цену.

48. Бағаны төмендету аукционы:
1) егер аукцион басталған кезден бастап екі минут ішінде қатысушылардың бірде-біреуі аукционда жекешелендіру объектісін сатып алу ниетін растамайтын болса, жекешелендіру объектісінің бастапқы бағасы осы Қағиданың 46-тармағына сәйкес белгіленген қадамға азаяды;
2) егер баға азайтылғаннан кейін екі минут ішінде қатысушылардың бірде-біреуі жекешелендіру объектісін сатып алу ниетін растамайтын болса, жекешелендіру объектісінің соңғы ағымдағы бағасы белгіленген қадамға азаяды.
Жекешелендіру объектісін ағымдағы баға бойынша сатып алу ниетін бірінші болып растаған қатысушы бағаны төмендету аукционының жеңімпазы болып танылады және осы жекешелендіру объектісі бойынша аукцион өткізілген болып танылады.
Бір ғана қатысушы қатысқан бағаны төмендету аукционы, егер қатысушы бастапқы және жарияланған бағаны растаса, өтті деп танылады.";
5-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-тарау. Тендердi және жабық тендерді өткiзу";
57-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"57. Тендер ашық болуға тиіс. Ұлт қауiпсiздiгiн, қоршаған табиғи ортаны қорғауды, Қазақстан Республикасының сыртқы экономикалық жағдайын қозғайтын ерекше жағдайларда Қазақстан Республикасы Yкiметiнің шешімі бойынша тендер жабық өткiзiлуi мүмкiн.";
60-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"60. Жекешелендіру объектісін екінші және үшінші тендерге немесе жабық тендерге шығару кезінде бастапқы баға алдыңғы тендердің немесе жабық тендердің бастапқы бағасының елу пайызына төмендетіледі.
Әрбір келесі тендер немесе жабық тендер алдыңғы тендер немесе жабық тендер өткізілген күннен бастап күнтізбелік отыз күннен кешіктірілмей өткізіледі.";
62-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"62. Жекешелендіру объектісі бойынша тендер немесе жабық тендер басталған сәтте тіркелген қатысушылар болмаған жағдайда тендер немесе жабық тендер өтпеді деп танылады. Егер қатысушы бастапқы бағадан кем болмайтын құн ұсынса, бір ғана қатысушы қатысқан тендер немесе жабық тендер өтті деп танылады.";
69-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"69. Жеңімпаз сауда-саттық нәтижелері туралы хаттамаға не сатып алу-сату шартына осы Қағиданың 67 және 68-тармақтарында көрсетілген мерзімдерде қол қоймаған жағдайда, сатушы тізілімнің веб-порталында қалыптастырылатын сауда-саттық нәтижелерінің күшін жою туралы актіге қол қояды және осы жекешелендіру объектісі күші жойылған сауда-саттық талаптарымен сауда-саттыққа қайтадан шығарылады.";
6-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-тарау. Қазақстан Республикасының немесе шет мемлекеттердің аумағында жұмыс істейтін қор биржаларында мемлекетке тиесілі бағалы қағаздарды сату";
7-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-тарау. Екi кезеңдi рәсiмдер арқылы конкурс";
75-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

48. Аукцион на понижение цены:
1) если в течение двух минут с начала аукциона ни один из участников не подтвердит свое желание приобрести объект приватизации в аукционе, то стартовая цена объекта приватизации уменьшается на шаг, установленный согласно пункту 46 настоящих Правил;
2) если в течение двух минут после уменьшения цены ни один из участников не подтвердил свое желание приобрести объект приватизации, то последняя текущая цена объекта приватизации уменьшается с установленным шагом.
Победителем аукциона на понижение цены признается участник, первым подтвердивший свое желание приобрести объект приватизации по текущей цене, и аукцион по данному объекту приватизации признается состоявшимся.
Аукцион на понижение цены, в котором участвовал только один участник, признается состоявшимся, если участник подтвердил стартовую или объявленную цену.";
заголовок главы 5 изложить в следующей редакции:
"Глава 5. Проведение тендера и закрытого тендера";
часть первую пункта 57 изложить в следующей редакции:
"57. Тендер должен быть открытым. В исключительных случаях, затрагивающих национальную безопасность, охрану окружающей природной среды, внешнеэкономическое положение Республики Казахстан, по решению Правительства Республики Казахстан тендер может быть закрытым.";
пункт 60 изложить в следующей редакции:
"60. При выставлении объекта приватизации на второй и третий тендеры или закрытый тендер стартовая цена снижается на пятьдесят процентов от стартовой цены предыдущего тендера или закрытого тендера.
Каждый последующий тендер или закрытый тендер проводятся не позднее тридцати календарных дней с даты предыдущего тендера или закрытого тендера.";
часть первую пункта 62 изложить в следующей редакции:
"62. В случае отсутствия зарегистрированных участников на момент начала тендера или закрытого тендера по объекту приватизации тендер или закрытый тендер признаются несостоявшимися. Тендер или закрытый тендер, в которых участвовал только один участник, признаются состоявшимися, если участник предложил стоимость не менее стартовой цены.";
пункт 69 изложить в следующей редакции:
"69. В случае неподписания победителем протокола о результатах торгов либо договора купли-продажи в сроки, указанные в пунктах 67 и 68 настоящих Правил, продавцом подписывается акт об отмене результатов торгов, формируемый на веб-портале реестра, и данный объект приватизации вновь выставляется на торги с условиями отмененных торгов.";
заголовок главы 6 изложить в следующей редакции:
"Глава 6. Продажа ценных бумаг, принадлежащих государству, на фондовых биржах, функционирующих на территории Республики Казахстан или иностранных государств";
заголовок главы 7 изложить в следующей редакции:
"Глава 7. Конкурс путем двухэтапных процедур";
пункт 75 изложить в следующей редакции:

"75. Екі кезеңді рәсімдер арқылы конкурс жекешелендіру бағасының басымдығын және (немесе) өзге де шарттарын айқындайтын Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша тәуелсіз консультанттардың қатысуымен өткізіледі.";
76-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) сатушының жекешелендiру объектiсiн сату туралы хабарламаны тізілімнің веб-порталында қазақ және орыс тiлдерiнде жариялауы, сондай-ақ тәуелсіз консультанттың әлеуетті сатып алушыларға (инвесторларға) сату туралы ұсынысты жіберуі;";
8-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"8-тарау. Акционерлік қоғамдардың мемлекетке тиесілі акцияларына құқықты куәландыратын туынды бағалы қағаздарды сату";
9-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"9-тарау. Тiкелей атаулы сату";
84-тармақта:
бесінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Тікелей атаулы сату туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімінде объектінің және стратегиялық инвестордың атауы, сондай-ақ осы тармақта көрсетілген міндеттемелер тізбесінен міндеттемелерді қабылдау туралы стратегиялық инвесторға қойылатын талаптар және міндеттемелерді орындау мерзімдері қамтылады.";
алтыншы және жетінші бөліктер алып тасталсын;
86-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мүлiктiк жалдау (жалға алу) немесе сенімгерлік басқару мерзімі ішінде нарықтық құн Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің базалық мөлшерлемесіне сәйкес индекстеуге жатады және сатып алу-сату шарты жасалған күннен кейін үш жылдан аспайтын мерзімге бөлу арқылы төленуі мүмкін. Жекешелендіру объектісін бөліп-бөліп төлей отырып, нарықтық құны бойынша сатып алу мүмкіндігі сатып алу құқығымен мүлiктiк жалдауға (жалға алуға) немесе сенімгерлік басқаруға беру жөніндегі тендердің шарттарына енгізіледі. Нарықтық бағаны бөліп-бөліп төлеудің мерзімі мен тәртібі сатып алу-сату шартында ескеріледі.";
10-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"10-тарау. Есеп айырысу тәртiбi";
94-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"94. Бастапқы жарнаны сатып алушы сатып алу-сату шартына қол қойылған күннен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде енгізеді. Кейіннен енгізілетін сомаларға пайыздар Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің базалық мөлшерлемесіне сүйене отырып есептеледі. Келесі сомаларды енгізу кемінде тоқсанына бір рет жүзеге асырылуда тиіс.";
2) күші жойылды – ҚР Үкіметінің 11.07.2023 № 550 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

"75. Конкурс путем двухэтапных процедур проводится с участием независимых консультантов по решению Правительства Республики Казахстан, определяющего приоритет цены и (или) иных условий приватизации."
подпункт 2) пункта 76 изложить в следующей редакции:
"2) публикацию продавцом извещения о продаже объекта приватизации на казахском и русском языках на веб-портале реестра, а также рассылку независимым консультантом предложения о продаже потенциальным покупателям (инвесторам);";
заголовок главы 8 изложить в следующей редакции:
"Глава 8. Продажа производных ценных бумаг, удостоверяющих права на акции акционерных обществ, принадлежащие государству";
заголовок главы 9 изложить в следующей редакции:
"Глава 9. Прямая адресная продажа";
в пункте 84:
часть пятую изложить в следующей редакции:
"Решение Правительства Республики Казахстан о прямой адресной продаже включает наименование объекта и стратегического инвестора, а также требования к стратегическому инвестору о принятии обязательств из перечня обязательств, указанных в настоящем пункте, и сроки исполнения обязательств.";
части шестую и седьмую исключить;
абзац второй пункта 86 изложить в следующей редакции:
"Рыночная стоимость в течение срока имущественного найма (аренды) или доверительного управления подлежит индексации в соответствии с базовой ставкой Национального Банка Республики Казахстан и может быть выплачена в рассрочку, которая предоставляется на срок не более трех лет после даты заключения договора купли-продажи. Возможность приобретения объекта приватизации по рыночной стоимости в рассрочку включается в условия тендера по передаче в имущественный найм (аренду) или доверительное управление с правом выкупа. Срок и порядок выплаты рыночной цены в рассрочку оговариваются в договоре купли-продажи.";
заголовок главы 10 изложить в следующей редакции:
"Глава 10. Порядок расчетов";
часть первую пункта 94 изложить в следующей редакции:
"94. Первоначальный взнос вносится покупателем в течение тридцати календарных дней со дня подписания договора купли-продажи. На последующие вносимые суммы начисляются проценты, исходя из базовой ставки Национального Банка Республики Казахстан. Внесение последующих сумм должно осуществляться не реже одного раза в квартал.";
2) Утратил силу постановлением Правительства РК от 11.07.2023 № 550 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 11.07.2023 № 550 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин