Қазақстан Республикасында Де Монтфорт Қазақстан университетін құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 27 сәуірдегі № 270 қаулысы.
"Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 65-бабының 4-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасында Де Монтфорт Қазақстан университеті (De Montfort University Kazakhstan) (бұдан әрі – университет) құрылсын.
Университет қызметінің негізгі нысанасы жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім саласындағы білім беру қызметтерін ұсыну болып табылады.
2. Университет:
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігінің Де Монтфорт Лестер университетінің (De Montfort University Leicester) атынан Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс істейтін, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беретін шетелдік оқу орны болып табылады;
Қазақстан Республикасының аумағында жауапкершілігі шектеулі серіктестік ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға мәртебесі болады деп белгіленсін.
3. Университет жалпы білім беретін пәндерді қоса отырып, аккредиттелуі Қазақстан Республикасының аумағында танылатын Де Монтфорт Лестер университетінің білім беру бағдарламалары негізінде білім беру қызметін жүзеге асырады.
4. Университетте білім беру процесі ағылшын тілінде жүргізіледі, үлесі 70 %-тен аспайтын Де Монтфорт Лестер университетінің профессорлық-оқытушылық құрамы мен басқа да халықаралық қызметкерлер тартылады, күндізгі және қашықтан оқыту нысаны бойынша жүзеге асырылады.
5. Білім беру қызметін ұйымдастыру, оқуға қабылдау және білім беру сапасын басқару тәртібі Де Монтфорт Лестер университетінің білім беру сапасынан төмен емес деңгейде білім беруді қамтамасыз ететін университеттің ішкі құжаттарымен реттеледі.
6. Университетті қаржыландыру инвестициялық қаражат және білім алушылардың оқу ақысынан түсетін қаражат, заңды және жеке тұлғалардың қайырымдылық жарналары, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен жүзеге асырылады.
7. Университет жыл сайын Қазақстан Республикасының азаматтарына қабылданатын студенттердің жалпы санының кемінде 7 %-і көлемінде гранттар мен стипендиялар бөледі. Гранттардың мөлшерін университет дербес айқындайды.
8. Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
9. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин

О создании в Республике Казахстан Университета Де Монтфорт Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 2021 года № 270.
В соответствии с пунктом 4 статьи 65 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать в Республике Казахстан Университет де Монтфорт Казахстан (De Montfort University Kazakhstan) (далее – университет).
Основным предметом деятельности университета является предоставление образовательных услуг в сфере высшего и (или) послевузовского образования.
2. Определить, что университет:
является иностранным учебным заведением высшего и послевузовского образования, действующим на территории Республики Казахстан от имени Университета Де Монтфорт Лестер (De Montfort University Leicester) Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии;
имеет статус юридического лица на территории Республики Казахстан с организационно-правовой формой товарищества с ограниченной ответственностью.
3. Университет осуществляет образовательную деятельность на основе образовательных программ Университета де Монтфорт Лестер, аккредитация которых признается на территории Республики Казахстан, с включением общеобразовательных дисциплин.
4. Образовательный процесс в университете ведется на английском языке с привлечением профессорско-преподавательского состава Университета де Монтфорт Лестер и других международных сотрудников, доля которых составляет не более 70 %, и осуществляется по очной и дистанционной форме обучения.
5. Порядок организации образовательной деятельности, приема на обучение и управления качеством образования регулируется внутренними документами университета, обеспечивающими качество образования не ниже уровня качества образования в Университете де Монтфорт Лестер.
6. Финансирование университета осуществляется за счет инвестиционных средств и средств, поступающих за обучение обучающихся, благотворительных пожертвований юридических и физических лиц, а также иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
7. Университет ежегодно выделяет гранты и стипендии гражданам Республики Казахстан в объеме не менее 7 % от общего количества принимаемых обучающихся. Размер грантов определяется университетом самостоятельно.
8. Министерству образования и науки Республики Казахстан принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
9. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин