"Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанында Шетелдiк инвесторлар кеңесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 30 маусымдағы № 3985 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 4 мамырдағы № 289 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанында Шетелдiк инвесторлар кеңесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 30 маусымдағы № 3985 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі А. Мамин
"Қазақстан Республикасы Президентінің жанында Шетелдік инвесторлар кеңесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 30 маусымдағы № 3985 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанында Шетелдік инвесторлар кеңесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 30 маусымдағы № 3985 Жарлығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесі туралы ережеде:
мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
"4.1. "Қазақстан шетелдік инвесторлар кеңесі" қауымдастығы шетелдік тараптан хатшылық (бұдан әрі – шетелдік тараптан хатшылық) болып табылады.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Халықаралық ұйымдардың және шетелдік компаниялардың, олар ұсынған үміткерлердің Қазақстан Республикасының экономикасына жер қойнауын пайдалану саласында жұмыс істейтін инвесторлар үшін кемінде 500 миллион АҚШ долларына және экономиканың өзге де секторларындағы инвесторлар үшін кемінде 125 миллион АҚШ долларына баламалы сомада тікелей инвестициялар салуы Кеңестің мүшелігіне қабылдану үшін негізгі өлшем болып табылады.
Қазақстан Республикасының экономикасында қолайлы инвестициялық ахуал қалыптастыру және инвестициялық процестерді жандандыру жөніндегі жұмысқа белсенді қатысатын халықаралық және өзге де ұйымдардың, банктердің өкілдері де Кеңестің мүшелері бола алады.
Алайда, үміткерлерге алдымен Комиссияның шешімі бойынша Кеңестің байқаушысы мәртебесі беріледі.";
14-тармақ алып тасталсын;
15, 16, 17-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Жұмыс органы өтінімдерді олардың келіп түсу кезектілігі тәртібімен қарайды және олар осы Ереженің 13-тармағында белгіленген өлшемдерге сай келген жағдайда, Комиссияның қарауына шығарылады.

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 30 июня 1998 года № 3985 "Об образовании Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 мая 2021 года № 289
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 30 июня 1998 года № 3985 "Об образовании Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 30 июня 1998 года № 3985 "Об образовании Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан"
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 30 июня 1998 года № 3985 "Об образовании Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в Положении о Совете иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Секретариатом с иностранной стороны является ассоциация "Казахстанский совет иностранных инвесторов" (далее – секретариат с иностранной стороны).";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Основным критерием для приема в члены Совета является вложение в экономику Республики Казахстан международными организациями и иностранными компаниями, представленными их претендентами, прямых инвестиций на сумму, эквивалентную не менее 500 миллионам долларов США, для инвесторов, работающих в сфере недропользования, и не менее 125 миллионам долларов США, для инвесторов – в иных секторах экономики.
Членами Совета также могут быть представители международных и иных организаций, банков, активно участвующих в работе по формированию благоприятного инвестиционного климата и активизации инвестиционных процессов в экономике Республики Казахстан.
Однако первоначально претендентам по решению Комиссии предоставляется статус наблюдателя Совета.";
пункт 14 исключить;
пункты 15, 16, 17 изложить в следующей редакции:
"15. Заявки рассматриваются рабочим органом Совета в порядке очередности их поступления и, в случае их соответствия критериям, установленным пунктом 13 настоящего Положения, выносятся на рассмотрение Комиссии.

16. Егер Кеңестің жұмыс органының ұсынымына сәйкес үміткер осы Ереженің 13-тармағында белгіленген өлшемдерді қанағаттандырмаса, бірақ қызметін экономиканың басым секторында жүзеге асырса, үміткердің өтінімі төменде келтірілген шарттардың кемінде 6-ына сәйкес болған жағдайда, Кеңес байқаушыларының құрамына қосу үшін Комиссияның қарауына енгізілуі мүмкін:
1) Қазақстан Республикасында кемінде 3 жыл инвестициялық қызметті жүзеге асыру;
2) жетпіс пайызын қазақстандық қызметкерлер атқаруға тиіс жаңа жұмыс орындарын құру;
3) әлеуметтік-экономикалық дамуға үлес (қазақстандық мамандарды оқыту, тең еңбек шарттарын жасау, Қазақстан Республикасында әлеуметтік маңызы бар жобаларды іске асыруға қатысу, Қазақстан Республикасында "экологиялық таза жобаларды" іске асыру, Қазақстан Республикасының инвестициялық беделін арттыру жөніндегі жұмысқа қатысу);
4) Қазақстан Республикасының аумағында экспортқа бағдарланған өнім өндірісі;
5) Қазақстан Республикасына технологиялар импорты;
6) Қазақстан Республикасы экономикасының даму әлеуеттеріне сәйкес келу;
7) нарықтағы және саладағы көшбасшылық, халықаралық рейтингтік агенттіктерден жоғары рейтингтер;
8) Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары, қазақстандық және шетелдік өнеркәсіптік және іскерлік қауымдастықтар, Қазақстан Республикасында аккредиттелген дипломатиялық өкілдіктер ұсынымдарының болуы;
9) халықаралық ұйымның немесе шетелдік компанияның тәжірибесі мен іскерлік беделі.
17. Комиссия шешімі оң болған жағдайда, компанияның мәртебесін екі жылдан соң қайта қарау және Комиссияның оң шешімі болған жағдайда оны шетелдік тараптан Кеңестің құрамына енгізу мүмкіндігімен үміткер Кеңес байқаушыларының құрамына енгізіледі.";
мынадай мазмұндағы 17-1-тармақпен толықтырылсын:
"17-1. Кеңес төрағасының шешімі бойынша үміткер Кеңес құрамына байқаушы мәртебесі берілмей енгізілуі мүмкін.";
19, 20, 21-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Комиссия қазақстандық тараптан алты өкілден және шетелдік тараптан алты өкілден тұрады.
Қазақстандық тараптан лауазымы бойынша: Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары немесе әлеуметтік-экономикалық мәселелерге жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі (Комиссия төрағасы), Қазақстан Республикасының Сыртқы істер, Әділет, Ұлттық экономика, Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрліктері бірінші басшыларының орынбасарлары, Кеңестің жұмыс органының бірінші басшысы (Комиссия хатшысы) Комиссия мүшелері болып табылады.

16. В случае, если в соответствии с рекомендацией рабочего органа Совета претендент не удовлетворяет критериям, установленным пунктом 13 настоящего Положения, но осуществляет деятельность в приоритетном секторе экономики, заявка претендента может быть внесена на рассмотрение Комиссии для включения в состав наблюдателей Совета при соответствии не менее чем 6 из нижеприведенных условий:
1) осуществление инвестиционной деятельности в Республике Казахстан сроком не менее 3 лет;
2) создание новых рабочих мест, семьдесят процентов которых должно быть занято казахстанскими сотрудниками;
3) вклад в социально-экономическое развитие (обучение казахстанских специалистов, создание равных условий труда, участие в реализации социально значимых проектов в Республике Казахстан, реализация "экологически чистых проектов" в Республике Казахстан, участие в работе по повышению инвестиционного имиджа Республики Казахстан);
4) производство экспортоориентированной продукции на территории Республики Казахстан;
5) импорт технологий в Республику Казахстан;
6) соответствие приоритетам развития экономики Республики Казахстан;
7) лидерство на рынке и в отрасли, высокие рейтинги от международных рейтинговых агентств;
8) наличие рекомендаций государственных органов Республики Казахстан, казахстанских и иностранных промышленных и деловых ассоциаций, дипломатических представительств, аккредитованных в Республике Казахстан;
9) опыт и деловая репутация международной организации или иностранной компании.
17. При положительном решении Комиссии претендент включается в состав наблюдателей Совета с возможностью пересмотра статуса компании через два года и его включения в состав Совета с иностранной стороны в случае положительного решения Комиссии.";
дополнить пунктом 17-1 следующего содержания:
"17-1. По решению Председателя Совета претендент может быть включен в состав Совета без предоставления статуса наблюдателя.";
пункты 19, 20, 21 изложить в следующей редакции:
"19. Комиссия состоит из шести представителей с казахстанской стороны и шести представителей с иностранной стороны.
Членами Комиссии с казахстанской стороны являются по должности: заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан или помощник Президента Республики Казахстан, курирующий социально-экономические вопросы (председатель Комиссии), заместители первых руководителей министерств иностранных дел, юстиции, национальной экономики, индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, первый руководитель рабочего органа Совета (секретарь Комиссии).

20. Комиссия отырыстары қажеттілігіне қарай, бірақ жылына кемінде бір рет өткізіледі. Комиссияның шешімдері көпшілік дауыспен қабылданады. Дауыстар тең бөлінген жағдайда, Комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
21. Комиссия Қазақстан Республикасының Президентіне Кеңестің шетелдік тараптан құрамы, Кеңес қызметінің тиімділігін арттыру бойынша ұсынымдар тұжырымдайды, осы Ереженің 6-тарауында айқындалған тәртіппен Кеңес байқаушыларының құрамын бекітеді, Кеңес мақсаттары үшін Кеңес мүшелерінің және оларға тиісті компаниялардың қызметін бағалауды жүзеге асырады.";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Байқаушылар Кеңестің жалпы және аралық отырыстарына, тақырыптық кездесулеріне, жұмыс топтарына және Төрағаның қосымша кездесулеріне қатыса алады, сондай-ақ жұмыс органымен келісім бойынша баяндама жасай алады.";
29, 30, 31-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Кеңеске Кеңестің жалпы отырыстарының хаттамалық тапсырмаларын орындау, инвестициялық саясатты жетілдіру, Қазақстан Республикасының инвестициялық ахуалын жақсарту, жергілікті қамтуды дамыту, Қазақстанның индустриялық-инновациялық дамуы және Қазақстанға инвестицияларды жүзеге асыратын компаниялардың операциялық қызметі мәселелерінде шетелдік инвесторларға жәрдемдесу, Қазақстан Республикасы экономикасының цифрлық саласын дамыту бойынша ұсынымдар мен ұсыныстар тұжырымдау мақсатында Комиссияның шешімдерімен Кеңестің бірлескен тұрақты жұмыс топтары құрылуы мүмкін.
30. Барлығы Кеңестің бесеуден аспайтын бірлескен тұрақты жұмыс тобы құрылуы мүмкін.
31. Бірлескен жұмыс топтары туралы ережелерді, қазақстандық және шетелдік тараптардан құрамдарды, жылдық жұмыс жоспарлары мен есептерді тұрақты жұмыс топтарының тең төрағалары бекітеді.";
мынадай мазмұндағы 31-1-тармақпен толықтырылсын:
"31-1. Экономиканың қандай да бір саласында шетелдік инвесторлардың ұсынымдарын пысықтау және мәселелерін жедел түрде шешу мақсатында Кеңестің жалпы және аралық отырыстарының, сондай-ақ Кеңес төрағасының тақырыптық және қосымша кездесулерінің қорытындысы бойынша Кеңестің бірлескен уақытша жұмыс топтары құрылуы мүмкін.
Кеңестің бірлескен уақытша жұмыс топтары Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімімен немесе осы жұмыс тобының қызметіне байланысты мәселелерге жетекшілік ететін министрлік басшысының шешімі бойынша құрылады.";
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"32. Кеңестің бірлескен тұрақты жұмыс топтарының қызметіне жалпы басшылықты қазақстандық және шетелдік тараптардан тең төрағалар жүзеге асырады.
Осы жұмыс тобының қызметіне байланысты мәселелерге жетекшілік ететін министрліктің бірінші басшысы деңгейіндегі лауазымды адам бірлескен тұрақты жұмыс тобының қазақстандық тараптан тең төрағасы бола алады.
Басшыларының бірі Кеңес мүшесі болып табылатын халықаралық ұйымның немесе шетелдік компанияның қазақстандық өкілдігінің басшысы бірлескен тұрақты жұмыс тобының шетелдік тараптан тең төрағасы бола алады.";
34-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

20. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости, но не менее одного раза в год. Решения Комиссии принимаются большинством голосов. В случае равного распределения голосов, решающим является голос председателя Комиссии.
21. Комиссия вырабатывает рекомендации Президенту Республики Казахстан по составу Совета с иностранной стороны, повышению эффективности деятельности Совета, утверждает составы наблюдателей Совета в порядке, определяемом главой 6 настоящего Положения, осуществляет оценку деятельности членов Совета и соответствующих им компаний для целей Совета.";
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Наблюдатели могут участвовать на пленарном и промежуточном заседаниях, тематических встречах, рабочих группах и дополнительных встречах Председателя, Совета, а также выступать с докладом по согласованию с рабочим органом.";
пункты 29, 30, 31 изложить в следующей редакции:
"29. В целях выработки рекомендаций и предложений Совету по исполнению протокольных поручений пленарных заседаний Совета, совершенствованию инвестиционной политики, улучшению инвестиционного климата Республики Казахстан, содействию иностранных инвесторов в вопросах развития местного содержания, индустриально-инновационного развития Казахстана и операционной деятельности компаний, осуществляющих инвестиции в Казахстан, развитию цифровой отрасли экономики Республики Казахстан решениями Комиссии могут создаваться совместные постоянные рабочие группы Совета.
30. Всего может быть создано не более пяти совместных постоянных рабочих групп Совета.
31. Положения о совместных постоянных рабочих группах, составы с казахстанской и иностранной сторон, годовые планы работ и отчеты утверждаются сопредседателями совместных постоянных рабочих групп Совета.";
дополнить пунктом 31-1 следующего содержания:
"31-1. В целях проработки рекомендаций и оперативного решения вопросов иностранных инвесторов в той или иной сфере экономики, по итогам пленарных и промежуточных заседаний Совета, а также тематических и дополнительных встреч Председателя Совета могут создаваться совместные временные рабочие группы Совета.
Совместные временные рабочие группы Совета создаются распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан или по решению руководителя министерства, курирующего вопросы, связанные с деятельностью данной рабочей группы.";
пункт 32 изложить в следующей редакции:
"32. Общее руководство деятельностью совместных постоянных рабочих групп Совета осуществляют сопредседатели от казахстанской и иностранной сторон.
Сопредседателем совместной постоянной рабочей группы с казахстанской стороны может быть должностное лицо на уровне первого руководителя министерства, курирующего вопросы, связанные с деятельностью данной рабочей группы.
Сопредседателем совместной постоянной рабочей группы с иностранной стороны могут быть глава казахстанского представительства международной организации или иностранной компании, один из руководителей, который является членом Совета.";
пункт 34 изложить в следующей редакции:

"34. Жұмыс топтары Кеңеске ұсынымдар тұжырымдайды, олар алдын ала Кеңестің аралық отырыстарында талқыланады, Кеңестің жалпы отырыстарында қаралады және олардың хаттамаларымен бекітіледі.";
36, 37, 38-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"36. Кеңестің жалпы отырыстары жылына бір рет, маусымның әр екінші бейсенбісінде өткізіледі.
Қажет болған кезде Кеңес төрағасы Кеңеске мүше болып табылатын халықаралық ұйымдар мен шетелдік компаниялардың басшыларымен қосымша жұмыс кездесулерін, оның ішінде бейнеконференцбайланыс арқылы өткізеді.
37. Жалпы отырыстың негізгі тақырыбы мен өткізілетін орнын Кеңес төрағасы айқындайды.
38. Кеңестің жалпы отырысы мынадай 2 сессиядан тұрады:
1) ашық сессия – бұқаралық ақпарат құралдарының қатысуымен өткізіледі, оның барысында Кеңестің алдыңғы жалпы отырысының хаттамалық тапсырмаларының орындалуы туралы есеп, отырыстың негізгі тақырыбы және Кеңестің жұмыс топтарының жыл бойы тұжырымдалған ұсынымдары туралы қорытынды баяндама талқыланады;
2) жабық сессия – бұқаралық ақпарат құралдарының қатысуынсыз өткізіледі және Кеңес мүшелерінің түрлі мәселелерді еркін талқылауын көздейді.";
40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"40. Кеңестің жалпы отырыстары арасындағы кезеңде Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің төрағалығымен Кеңестің аралық отырысы өткізіледі.
Қажет болған кезде Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Кеңеске мүше жергілікті компаниялардың басшыларымен қосымша тақырыптық кездесулер өткізеді.
41. Кеңестің аралық отырысына, тақырыптық кездесулері мен оның төрағасының қосымша кездесулеріне Кеңестің мүшелері және байқаушылары, Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының басшылары, Кеңестің бірлескен тұрақты жұмыс топтарының тең төрағалары, сондай-ақ Кеңестің шетелдік мүшелерінің Қазақстан Республикасындағы тұрақты өкілдері қатыса алады.
42. Кеңестің аралық отырыстарында Кеңестің соңғы жалпы отырысының хаттамалық шешімдерін орындаудың алдын ала нәтижелері, Кеңестің жалпы отырыстарына дайындық барысы, Кеңестің жұмыс топтары тұжырымдаған ұсынымдар талқыланады.
Кеңестің тақырыптық кездесулерінде шетелдік инвесторлардың ағымдағы проблемалары, кездесу тақырыбы бойынша Кеңестің жұмыс топтары тұжырымдаған ұсынымдар талқыланады.
43. Кеңестің бірлескен тұрақты жұмыс топтарының тең төрағалары аталған ұсынымдарды мәлімдейді және талқылау қорытындысы бойынша олар Кеңестің аралық отырысы мен тақырыптық кездесуінің хаттамасын дайындау кезінде ескеріледі.
44. Қажет болған кезде Кеңестің жалпы және аралық отырыстарына, тақырыптық кездесулері мен Кеңес төрағасының қосымша кездесулеріне Қазақстан Республикасының мүдделі мемлекеттік органдарының өкілдері, сондай-ақ Кеңестің құрамына кірмейтін халықаралық ұйымдар мен шетелдік компаниялардың өкілдері шақырылуы мүмкін.

"34. Рабочие группы вырабатывают рекомендации Совету, которые предварительно обсуждаются на промежуточных заседаниях Совета, рассматриваются и утверждаются протоколом пленарных заседаний Совета.";
пункты 36, 37, 38 изложить в следующей редакции:
"36. Пленарные заседания Совета проводятся один раз в год, каждый второй четверг июня.
При необходимости Председатель Совета проводит дополнительные рабочие встречи, в том числе посредством видеоконференцсвязи, с руководителями международных организаций и иностранных компаний, являющимися членами Совета.
37. Основная тема и место проведения пленарного заседания определяются председателем Совета.
38. Пленарное заседание Совета состоит из 2 сессий:
1) открытая сессия – проводится с участием средств массовой информации, в ходе которой обсуждаются отчет об исполнении протокольных поручений предыдущего пленарного заседания Совета, основная тема заседания и итоговый доклад о выработанных в течение года рекомендациях рабочих групп Совета;
2) закрытая сессия – проводится без участия средств массовой информации и предполагает свободное обсуждение различных вопросов членами Совета.";
пункты 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 изложить в следующей редакции:
"40. В период между пленарными заседаниями Совета проводится промежуточное заседание под председательством Премьер-Министра Республики Казахстан.
При необходимости Премьер-Министр Республики Казахстан проводит дополнительные тематические встречи с руководителями местных компаний-членов Совета.
41. В промежуточном заседании, тематических встречах Премьер-Министра Республики Казахстан и дополнительных встречах Председателя Совета могут принимать участие члены и наблюдатели Совета, руководители государственных органов Республики Казахстан, сопредседатели совместных постоянных рабочих групп Совета, а также постоянные представители иностранных членов Совета в Республике Казахстан.
42. На промежуточных заседаниях Совета обсуждаются предварительные результаты исполнения протокольных решений последнего пленарного заседания Совета, ход подготовки к пленарным заседаниям Совета, рекомендации, выработанные рабочими группами Совета.
На тематических встречах Совета обсуждаются текущие проблемы иностранных инвесторов, рекомендации по тематике встречи, выработанные рабочими группами Совета.
43. Данные рекомендации озвучиваются сопредседателями совместных рабочих групп Совета и по итогам обсуждения учитываются при подготовке протокола промежуточного заседания и тематической встречи Совета.
44. При необходимости на пленарные и промежуточные заседания Совета, тематические встречи и дополнительные встречи Председателя Совета могут быть приглашены представители заинтересованных государственных органов Республики Казахстан, а также международных организаций и иностранных компаний, не входящие в состав Совета.

45. Кеңестің жалпы және аралық отырыстарының, тақырыптық кездесулері мен оның төрағасының қосымша кездесулерінің қорытындысы бойынша қабылданған шешімдер хаттамамен ресімделеді.
46. Кеңестің жұмыс органы Кеңестің жалпы отырысы немесе оның төрағасының қосымша кездесуі өткізілген күннен бастап бір ай мерзімде Қазақстан Республикасының Премьер-Министрімен және мүдделі мемлекеттік органдармен келісілген Кеңестің жалпы отырысы және Кеңес төрағасының қосымша кездесулері хаттамасының жобасын енгізеді, оған тапсырмаларды орындауды бақылаудың бекітілуі қоса беріледі.
47. Кеңестің жұмыс органы Кеңестің жалпы және аралық отырыстарының, тақырыптық кездесулерінің, сондай-ақ оның төрағасының қосымша кездесулерінің хаттамасы мен оларға қосымшаларды отырысқа қатысушыларға оған қол қойылған кезден бастап бір ай ішінде таратуды қамтамасыз етеді.
48. Кеңестің жұмыс органы:
1) Кеңестің, Кеңестің бірлескен жұмыс топтары мен Комиссияның құрамдары бойынша ұсынымдар дайындау және Комиссияның қарауына енгізу;
2) Кеңестің жалпы және аралық отырыстарын, тақырыптық кездесулері мен оның төрағасының қосымша кездесулерін ұйымдастыру және өткізу;
3) бірлескен жұмыс топтарының қызметін үйлестіру;
4) Кеңестің, оның бірлескен жұмыс топтарының және Комиссияның хаттамалық шешімдерін орындау мониторингін жүргізу жөніндегі функцияларды орындайды.";
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесі туралы ережеге қосымшада:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Халықаралық ұйымның/шетелдік компанияның Қазақстан Республикасының аумағындағы инвестициялық қызметінің мерзімін көрсете отырып, Қазақстанда инвестициялық жобаларды іске асыруға қатысуы туралы ақпарат.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Қазақстандық қызметкерлердің компания қызметкерлерінің жалпы санына проценттік арақатынасын көрсете отырып, олардың саны және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі іс-шаралар.".
2. Осы Жарлық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев

45. Решения, принятые по итогам пленарных и промежуточных заседаний, тематических встреч и дополнительных встреч Председателя Совета, оформляются протоколом.
46. Рабочий орган Совета вносит согласованный с Премьер-Министром Республики Казахстан и заинтересованными государственными органами проект протокола пленарного заседания Совета и дополнительных встреч Председателя Совета с приложением закрепления контроля исполнения поручений в месячный срок со дня проведения пленарного заседания или дополнительной встречи Председателя Совета.
47. Рабочий орган Совета обеспечивает рассылку протокола пленарных и промежуточных заседаний, тематических встреч, а также дополнительных встреч Председателя Совета и приложений к ним участникам заседаний в течение месяца с момента его подписания.
48. Рабочий орган Совета выполняет функции по:
1) подготовке и внесению на рассмотрение Комиссии рекомендаций по составам Совета, совместных рабочих групп Совета и Комиссии;
2) организации и проведению пленарных заседаний и промежуточных заседаний, тематических встреч и дополнительных встреч Председателя Совета;
3) координации деятельности совместных рабочих групп;
4) ведению мониторинга исполнения протокольных решений Совета, его совместных рабочих групп и Комиссии.";
в приложении к Положению о Совете иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Информация об участии международной организации/иностранной компании в реализации инвестиционных проектов в Казахстане с указанием срока инвестиционной деятельности на территории Республики Казахстан.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Численность казахстанских сотрудников с указанием процентного соотношения их численности к общей численности сотрудников компании и мероприятия по повышению их квалификации.".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан
К.Токаев