"Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 4 мамырдағы № 290 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
"2. Кіріспе" деген бөлімде:
2.1-кіші бөлімінің 28) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"28) кредитор – жергілікті атқарушы орган (сенім білдірілген адам (агент) арқылы), микроқаржы ұйымы/екінші деңгейдегі банктер/кредиттік серіктестіктер/"АШҚҚҚ" АҚ;";
"5. "Еңбек" бағдарламасының негізгі бағыттары, мақсаты мен міндеттеріне қол жеткізу жолдары, тиісті шаралар" деген бөлімде:
"5.2. Екінші бағыт: жаппай кәсіпкерлікті дамыту" деген кіші бөлімде:
"5.2.2. Кәсіпкерлік бастамаларды қолдау" деген тармақ мынадай мазмұндағы жиырма бірінші бөлікпен толықтырылсын:
"Жамбыл облысы халқының табысын арттыру жобасы шеңберінде жергілікті атқарушы орган бұдан бұрын берілген кредиттер/микрокредиттер бойынша соңғы қарыз алушылар қайтарған қаражат есебінен сенім білдірілген адам (агент) арқылы кредиттік келісімнің қолданысы мерзімінен аспайтын мерзімге жобаны іске асыру шарттарымен соңғы қарыз алушыларды қайта кредиттеуді/микрокредиттеуді жүзеге асырады.";
"5.3. Үшінші бағыт: халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесу және еңбек ресурстарының ұтқырлығы арқылы еңбек нарығын дамыту" деген кіші бөлімде:
"5.3.1. Жұмыспен қамтамасыз етуге жәрдемдесу" деген тармақ:
мынадай мазмұндағы сексен үшінші бөлікпен толықтырылсын:
"Алғашқы жұмыс орны" жобасы бойынша жұмысқа орналастырылған жеке тұлғалардың еңбекақысын қоса қаржыландыру және субсидиялау ЖАО-ның шешімі бойынша жүзеге асырылады.";
мынадай мазмұндағы тоқсан алтыншы бөлікпен толықтырылсын:
"Ұрпақтар келісімшарты" жобасы бойынша жұмысқа орналастырылған жеке тұлғалардың еңбекақысын қоса қаржыландыру және субсидиялау ЖАО шешімі бойынша жүзеге асырылады.";
"5.3.2. Еңбек ресурстарының ұтқырлығын арттыру" деген тармақта:
он алтыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Еңбек" бағдарламасына қатысушыларға және олардың отбасы мүшелеріне, сондай-ақ отбасылық жағдайына қарамастан жалғызбасты адамдарға бір рет отағасына және отбасының әрбір мүшесіне жетпіс АЕК мөлшерінде көшуге материалдық көмек беріледі.".

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2018 года № 746 "Об утверждении Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 мая 2021 года № 290
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2018 года № 746 "Об утверждении Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек" следующие изменения и дополнения:
в разделе "2. Введение":
подпункт 28) подраздела 2.1 изложить в следующей редакции:
"28) кредитор – местный исполнительный орган (через поверенного (агента), микрофинансовая организация/банки второго уровня/кредитные товарищества /АО "ФФПСХ";";
в разделе "5. Основные направления, пути достижения поставленных целей и задач программы "Еңбек", соответствующие меры":
в подразделе "5.2. Второе направление: развитие массового предпринимательства":
пункт "5.2.2. Поддержка предпринимательских инициатив" дополнить частью двадцать первой следующего содержания:
"В рамках проекта по повышению доходов населения Жамбылской области местный исполнительный орган через поверенного (агента) за счет средств, возвращенных конечными заемщиками по ранее выданным кредитам/микрокредитам, осуществляет повторное кредитование/ микрокредитование конечных заемщиков на условиях реализации проекта на срок, не превышающий срок действия кредитного соглашения.";
в подразделе "5.3. Третье направление: развитие рынка труда через содействие занятости населения и мобильность трудовых ресурсов":
пункт "5.3.1. Содействие в обеспечении занятости":
дополнить частью восемьдесят третьей следующего содержания:
"Софинансирование и субсидирование оплаты труда физических лиц, трудоустроенных по проекту "Первое рабочее место", осуществляются по решению МИО.";
дополнить частью девяносто шестой следующего содержания:
"Софинансирование и субсидирование оплаты труда физических лиц, трудоустроенных по проекту "Контракт поколений", осуществляются по решению МИО.";
в пункте "5.3.2. Повышение мобильности трудовых ресурсов":
часть шестнадцатую изложить в следующей редакции:
"Участникам программы "Еңбек" и членам их семей, а также одиноким лицам, независимо от семейного положения, предоставляется материальная помощь на переезд – единовременно в размере семидесяти МРП на главу и каждого члена семьи.".

2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин