"TURKISTAN" арнайы экономикалық аймағын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 29 қарашадағы № 693 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 3 маусымдағы № 370 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "TURKISTAN" арнайы экономикалық аймағын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 29 қазандағы № 693 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "TURKISTAN" арнайы экономикалық аймағы туралы ережеде:
1-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"АЭА аумағы Қазақстан Республикасы аумағының ажырамас бөлігі болып табылады және 3987,39 гектарды құрайды. АЭА аумағының құрамына 6 субаймақ: ауданы 861,75 гектар тарихи орталық, ауданы 1578,64 гектар әкімшілік іскерлік орталық, ауданы 365 гектар, 35 гектар және 180 гектар өнеркәсіптік аймақтар, ауданы 967 гектар әуежай кіреді.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. АЭА қызметінің оны құру мақсаттарына сәйкес келетін басым түрлерінің тізбесін, сондай-ақ көрсетілген тізбеге қызметтің басым түрлерін енгізу тәртібін мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен және салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің түсуін қамтамасыз ету саласында басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органмен келісу бойынша арнайы экономикалық және индустриялық аймақтарды құру, оның жұмыс істеуі және оны тарату саласындағы мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік орган айқындайды.";
көрсетілген қаулымен бекітілген "TURKISTAN" арнайы экономикалық аймағы туралы ережеге қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 3 маусымдағы
№ 370 қаулысына
қосымша
"TURKISTAN" арнайы
экономикалық аймағы
туралы ережеге
қосымша
"TURKISTAN" арнайы экономикалық аймағы шекарасының жоспары
6 субаймақтың жалпы ауданы S= 3987,39 га

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2018 года № 693 "О создании специальной экономической зоны "TURKISTAN"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июня 2021 года № 370.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2018 года № 693 "О создании специальной экономической зоны "TURKISTAN" следующие изменения:
в Положении о специальной экономической зоне "TURKISTAN", утвержденном указанным постановлением:
часть вторую пункта 1 изложить в следующей редакции:
"Территория СЭЗ является неотъемлемой частью территории Республики Казахстан и составляет 3987,39 гектара. В состав территории СЭЗ входят 6 субзон: исторический центр площадью 861,75 гектара, административный деловой центр площадью 1578,64 гектара, промышленные зоны площадью 365, 35 и 180 гектаров, аэропорт площадью 967 гектаров.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Перечень приоритетных видов деятельности СЭЗ, соответствующих целям ее создания, а также порядок включения приоритетных видов деятельности в указанный перечень определяются уполномоченным государственным органом, осуществляющим государственное регулирование в сфере создания, функционирования и упразднения специальных экономических и индустриальных зон, по согласованию с уполномоченным органом по государственному планированию и уполномоченным органом, осуществляющим руководство в сфере обеспечения поступлений налогов и других обязательных платежей в бюджет.";
приложение к Положению о специальной экономической зоне "TURKISTAN", утвержденному вышеуказанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 3 июня 2021 года № 370
Приложение
к Положению о специальной
экономической зоне
"TURKISTAN"
План границ специальной экономической зоны "TURKISTAN"
Общая площадь 6-ти субзон S = 3987,39