Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің республикалық мемлекеттік заңды тұлғаларының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 17 тамыздағы № 564 қаулысы.
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 4) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналардың:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес республикалық мемлекеттік заңды тұлғалардың;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес республикалық мемлекеттік мекемелердің атауы өзгертілсін.
2. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитеті осы қаулыға 1-қосымшада көрсетілген республикалық мемлекеттік заңды тұлғаларға қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласын (аясын) басқару жөніндегі уәкілетті орган;
2) Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Архив істері және құжаттаманы басқару комитеті осы қаулыға 2-қосымшада көрсетілген республикалық мемлекеттік мекемелерге қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласын (аясын) басқару жөніндегі уәкілетті орган болып айқындалсын.
3. Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен бірлесіп, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын өзге де шаралар қабылдасын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 17 тамыздағы
№ 564 қаулысына
1-қосымша
Атауы өзгертілетін республикалық мемлекеттік заңды тұлғалардың тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Абай атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық опера және балет театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Абай атындағы Қазақ ұлттық опера және балет театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "М. Әуезов атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Мұхтар Әуезов атындағы Қазақ ұлттық драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "М. Лермонтов атындағы Мемлекеттік академиялық орыс драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Михаил Лермонтов атындағы Ұлттық орыс драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.

О некоторых вопросах республиканских государственных юридических лиц Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 августа 2021 года № 564.
В соответствии с подпунктом 4) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Переименовать:
1) республиканские государственные юридические лица согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) республиканские государственные учреждения согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Определить:
1) Комитет культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан уполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении республиканских государственных юридических лиц, указанных в приложении 1 к настоящему постановлению;
2) Комитет по делам архивов и управления документацией Министерства культуры и спорта Республики Казахстан уполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении республиканских государственных учреждений, указанных в приложении 2 к настоящему постановлению.
3. Министерству культуры и спорта Республики Казахстан совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 августа 2021 года № 564
Перечень переименовываемых республиканских государственных юридических лиц
1. Республиканское государственное казенное предприятие "Казахский государственный академический театр оперы и балета имени Абая" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Казахский национальный театр оперы и балета имени Абая" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
2. Республиканское государственное казенное предприятие "Казахский государственный академический театр драмы имени М. Ауэзова" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Казахский национальный театр драмы имени Мухтара Ауэзова" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
3. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный академический русский театр драмы имени М. Лермонтова" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Национальный русский театр драмы имени Михаила Лермонтова" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.

4. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Құрманғазы атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық халық аспаптар оркестрі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық халық аспаптар оркестрі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
5. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Құдыс Қожамияров атындағы Республикалық мемлекеттік ұйғыр музыкалық комедия театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Құдыс Қожамияров атындағы республикалық мемлекеттік академиялық ұйғыр музыкалық комедия театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
6. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Республикалық мемлекеттік корей музыкалық комедия театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Республикалық мемлекеттік академиялық корей музыкалық комедия театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
7. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Республикалық неміс драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Республикалық академиялық неміс драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
8. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Ғ. Мүсірепов атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық балалар мен жасөспірімдер театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Ғабит Мүсірепов атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық балалар мен жасөспірімдер театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
9. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Н. Сац атындағы Орыс мемлекеттік академиялық балалар мен жасөспірімдер театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Наталья Сац атындағы Орыс мемлекеттік академиялық балалар мен жасөспірімдер театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
10. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Қазақстан Республикасының мемлекеттік орталық музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Республикасының мемлекеттік орталық музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.

4. Республиканское государственное казенное предприятие "Казахский государственный академический оркестр народных инструментов имени Курмангазы" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Казахский национальный оркестр народных инструментов имени Курмангазы" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
5. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный республиканский уйгурский театр музыкальной комедии имени Куддуса Кужамьярова" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский государственный академический уйгурский театр музыкальной комедии имени Куддуса Кужамьярова" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
6. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный республиканский корейский театр музыкальной комедии" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский государственный академический корейский театр музыкальной комедии" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
7. Республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский немецкий драматический театр" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский академический немецкий драматический театр" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
8. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный академический казахский театр для детей и юношества имени Г. Мусрепова" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Государственный академический казахский театр для детей и юношества имени Габита Мусрепова" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
9. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный академический русский театр для детей и юношества имени Н. Сац" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Государственный академический русский театр для детей и юношества имени Наталии Сац" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
10. Республиканское государственное казенное предприятие "Центральный государственный музей Республики Казахстан" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Центральный государственный музей Республики Казахстан" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.

11. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Ә. Қастеев атындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік өнер музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Әбілхан Қастеев атындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік өнер музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
12. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Сирек кездесетін қияқты саз аспаптарының мемлекеттік коллекциясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Сирек кездесетін қияқты саз аспаптарының мемлекеттік коллекциясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
13. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Мәдениеттерді жақындастыру орталығы" мемлекеттік музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Мәдениеттерді жақындастыру орталығы" мемлекеттік музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
14. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Ордабасы" ұлттық тарихи-мәдени қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Ордабасы" ұлттық тарихи-мәдени қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
15. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Есік" мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Есік" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
16. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Берел" мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Берел" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
17. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Жамбыл атындағы Қазақ мемлекеттік филармониясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Жамбыл атындағы Қазақ мемлекеттік филармониясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
18. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Қазақстан Республикасының "Салтанат" мемлекеттік би ансамблі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Республикасының "Салтанат" мемлекеттік би ансамблі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.

11. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный музей искусств Республики Казахстан им. А. Кастеева" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Государственный музей искусств Республики Казахстан имени Абылхана Кастеева" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
12. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственная коллекция уникальных смычковых музыкальных инструментов" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Государственная коллекция уникальных смычковых музыкальных инструментов" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
13. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный музей "Центр сближения культур" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Государственный музей "Центр сближения культур" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
14. Республиканское государственное казенное предприятие "Национальный историко-культурный заповедник "Ордабасы" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Национальный историко-культурный заповедник "Ордабасы" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
15. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный историко-культурный заповедник-музей "Иссык" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Есік" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
16. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный историко-культурный заповедник-музей "Берел" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Берел" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
17. Республиканское государственное казенное предприятие "Казахская государственная филармония имени Жамбыла" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Казахская государственная филармония имени Жамбыла" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
18. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный ансамбль танца Республики Казахстан "Салтанат" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Государственный ансамбль танца Республики Казахстан "Салтанат" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.

19. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Қазақстан Камератасы" классикалық музыка ансамблі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Камератасы" классикалық музыка ансамблі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
20. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Қазақстан Республикасының мемлекеттік академиялық би театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Республикасының мемлекеттік академиялық би театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
21. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Қазақконцерт" мемлекеттік концерттік ұйымы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Роза Бағланова атындағы "Қазақконцерт" мемлекеттік концерттік ұйымы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
22. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Қазқайтажаңарту" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазқайтажаңарту" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
23. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
24. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Отырар мемлекеттік археологиялық қорық-музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Отырар" мемлекеттік археологиялық музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
25. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Ұлытау" ұлттық тарихи-мәдени және табиғи қорық-музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Ұлытау" ұлттық тарихи-мәдени және табиғи музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
26. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Әзірет Сұлтан" мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Әзірет Сұлтан" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.

19. Республиканское государственное казенное предприятие "Ансамбль классической музыки "Камерата Казахстана" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Ансамбль классической музыки "Камерата Казахстана" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
20. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный академический театр танца Республики Казахстан" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Государственный академический театр танца Республики Казахстан" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
21. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственная концертная организация "Казақконцерт" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Государственная концертная организация "Қазақконцерт имени Розы Баглановой" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
22. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казреставрация" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казреставрация" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
23. Республиканское государственное казенное предприятие "Национальный музей Республики Казахстан" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Национальный музей Республики Казахстан" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
24. Республиканское государственное казенное предприятие "Отрарский государственный археологический заповедник-музей" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Государственный археологический музей-заповедник "Отырар" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
25. Республиканское государственное казенное предприятие "Национальный историко-культурный и природный заповедник-музей "Улытау" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Национальный историко-культурный и природный музей-заповедник "Ұлытау" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
26. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный историко-культурный заповедник-музей "Азрет-Султан" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Әзірет Сұлтан" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.

27. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Абайдың "Жидебай-Бөрілі" мемлекеттік тарихи-мәдени және әдеби-мемориалдық қорық-музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Абайдың "Жидебай-Бөрілі" мемлекеттік тарихи-мәдени және әдеби-мемориалдық музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
28. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Ежелгі Тараз ескерткіштері" мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Ежелгі Тараз ескерткіштері" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
29. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Таңбалы" мемлекеттік тарихи-мәдени және табиғи қорық-музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Таңбалы" мемлекеттік тарихи-мәдени және табиғи музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
30. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Бозоқ" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Бозоқ" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
31. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Ботай" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Ботай" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
32. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Сарайшық" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Сарайшық" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
33. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Қ. Қуанышбаев атындағы мемлекеттік академиялық қазақ музыкалық драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Қалибек Қуанышбаев атындағы мемлекеттік академиялық қазақ музыкалық драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.

27. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный историко-культурный и литературно-мемориальный заповедник-музей Абая "Жидебай-Борили" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Государственный историко-культурный и литературно-мемориальный музей-заповедник Абая "Жидебай-Бөрілі" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
28. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный историко-культурный заповедник-музей "Памятники древнего Тараза" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Ежелгі Тараз ескерткіштері" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
29. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный историко-культурный и природный заповедник-музей "Танбалы" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Государственный историко-культурный и природный музей-заповедник "Таңбалы" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
30. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Бозок" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан" в республиканское государственное казенное предприятие "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Бозоқ" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
31. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Ботай" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан" в республиканское государственное казенное предприятие "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Ботай" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
32. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Сарайшык" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Сарайшық" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
33. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный академический казахский музыкально-драматический театр имени К. Куанышбаева" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Государственный академический казахский музыкально-драматический театр имени Калибека Куанышбаева" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.

34. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
35. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Зағип және нашар көретін азаматтарға арналған республикалық кітапхана" республикалық мемлекеттік мекемесі − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Зағип және нашар көретін азаматтарға арналған республикалық кітапхана" республикалық мемлекеттік мекемесі.
36. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Нұр-Сұлтан қаласындағы Қазақстан Республикасының Ұлттық академиялық кітапханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Нұр-Сұлтан қаласындағы Қазақстан Республикасының Ұлттық академиялық кітапханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 17 тамыздағы
№ 564 қаулысына
2-қосымша
Атауы өзгертілетін республикалық мемлекеттік мекемелердің тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Орталық мемлекеттік архив" республикалық мемлекеттік мекемесі − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Архив істері және құжаттаманы басқару комитетінің "Орталық мемлекеттік архив" республикалық мемлекеттік мекемесі.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Орталық мемлекеттік кино-фото құжаттар мен дыбыс жазбалары архиві" республикалық мемлекеттік мекемесі − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Архив істері және құжаттаманы басқару комитетінің "Орталық мемлекеттік кино-фото құжаттар мен дыбыс жазбалары архиві" республикалық мемлекеттік мекемесі.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Орталық мемлекеттік ғылыми-техникалық құжаттама архиві" республикалық мемлекеттік мекемесі − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Архив істері және құжаттаманы басқару комитетінің "Орталық мемлекеттік ғылыми-техникалық құжаттама архиві" республикалық мемлекеттік мекемесі.
4. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Қолжазбалар және сирек кітаптар ұлттық орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесі − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Архив істері және құжаттаманы басқару комитетінің "Қолжазбалар және сирек кітаптар ұлттық орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесі.

34. Республиканское государственное учреждение "Национальная библиотека Республики Казахстан" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное учреждение "Национальная библиотека Республики Казахстан" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
35. Республиканское государственное учреждение "Республиканская библиотека для незрячих и слабовидящих граждан" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное учреждение "Республиканская библиотека для незрячих и слабовидящих граждан" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
36. Республиканское государственное учреждение "Национальная академическая библиотека Республики Казахстан в городе Нур-Султане" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное учреждение "Национальная академическая библиотека Республики Казахстан в городе Нур-Султане" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 августа 2021 года № 564
Перечень переименовываемых республиканских государственных учреждений
1. Республиканское государственное учреждение "Центральный государственный архив" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное учреждение "Центральный государственный архив" Комитета по делам архивов и управления документацией Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
2. Республиканское государственное учреждение "Центральный государственный архив кино-фотодокументов и звукозаписи" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное учреждение "Центральный государственный архив кино-фотодокументов и звукозаписи" Комитета по делам архивов и управления документацией Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
3. Республиканское государственное учреждение "Центральный государственный архив научно-технической документации" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное учреждение "Центральный государственный архив научно-технической документации" Комитета по делам архивов и управления документацией Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Республиканское государственное учреждение "Национальный центр рукописей и редких книг" Министерства культуры и спорта Республики в республиканское государственное учреждение "Национальный центр рукописей и редких книг" Комитета по делам архивов и управления документацией Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.

5. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық архиві" республикалық мемлекеттік мекемесі − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Архив істері және құжаттаманы басқару комитетінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық архиві" республикалық мемлекеттік мекемесі.
6. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Тіл саясаты комитетінің "Қазақстан Республикасы Ұлттық мемлекеттік кітап палатасы" республикалық мемлекеттік мекемесі − Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Архив істері және құжаттаманы басқару комитетінің "Қазақстан Республикасы Ұлттық мемлекеттік кітап палатасы" республикалық мемлекеттік мекемесі.

5. Республиканское государственное учреждение "Национальный архив Республики Казахстан" Министерства культуры и спорта Республики в республиканское государственное учреждение "Национальный архив Республики Казахстан" Комитета по делам архивов и управления документацией Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
6. Республиканское государственное учреждение "Национальная государственная книжная палата Республики Казахстан" Комитета языковой политики Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в республиканское государственное учреждение "Национальная государственная книжная палата Республики Казахстан" Комитета по делам архивов и управления документацией Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.