Нұр-Сұлтан қаласының кейбір білім беру және мәдениет ұйымдарына атау беру және атауларын өзгерту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 23 қыркүйектегі № 669 қаулысы.
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 4-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасының аумағындағы әуежайларға, порттарға, теміржол вокзалдарына, теміржол стансаларына, метрополитен стансаларына, автовокзалдарға, автостансаларға, физикалық-географиялық және мемлекет меншігіндегі басқа да объектілерге атау беру, сондай-ақ оларды қайта атау, олардың атауларының транскрипциясын нақтылау мен өзгерту және мемлекеттік заңды тұлғаларға, мемлекет қатысатын заңды тұлғаларға жеке адамдардың есімін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 5 наурыздағы № 281 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Нұр-Сұлтан қаласының мынадай білім беру және мәдениет ұйымдарына:
1) Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "№ 35 мектеп-лицей" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Нәзір Төреқұловтың есімі;
2) Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "№ 51 мектеп-гимназия" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Мұстафа Шоқайдың есімі;
3) Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "№ 53 мектеп-лицей" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Бауыржан Момышұлының есімі;
4) Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "№ 54 мектеп-лицей" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнына Ақселеу Сейдімбектің есімі;
5) Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "№ 61 орта мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Қаныш Сәтбаевтың есімі;
6) Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "№ 67 гимназия" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттiк коммуналдық кәсiпорнына Ілияс Есенберлиннің есімі;
7) Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "№ 74 мектеп-гимназия" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттiк коммуналдық кәсiпорнына Мұқағали Мақатаевтың есімі;
8) Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "№ 78 мектеп-гимназия" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Смағұл Сәдуақасұлының есімі;
9) Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "№ 86 мектеп-гимназия" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Мұхтар Әуезовтің есімі;
10) Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "№ 90 гимназия" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Қайым Мұхамедхановтың есімі;
11) Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "Мемлекеттік академиялық филармония" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнына Еркеғали Рахмадиевтің есімі берілсін.
2. Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "Nomad City Hall" (Номад Сити Холл) мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының атауы Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "Әзірбайжан Мәмбетов атындағы мемлекеттік драма және комедия театры" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны болып өзгертілсін.

О присвоении наименований и переименовании некоторых организаций образования и культуры города Нур-Султана
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2021 года № 669.
В соответствии с подпунктом 4-1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 1996 года № 281 "Об утверждении Правил присвоения наименования аэропортам, портам, железнодорожным вокзалам, железнодорожным станциям, станциям метрополитена, автовокзалам, автостанциям, физико-географическим и другим объектам государственной собственности на территории Республики Казахстан, а также переименования, уточнения и изменения транскрипции их наименований и присвоения собственных имен лиц государственным юридическим лицам, юридическим лицам с участием государства" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Присвоить имена следующим организациям образования и культуры города Нур-Султана:
1) коммунальному государственному учреждению "Школа-лицей № 35" акимата города Нур-Султана имя Назира Торекулова;
2) коммунальному государственному учреждению "Школа-гимназия № 51" акимата города Нур-Султана имя Мустафы Шокая;
3) коммунальному государственному учреждению "Школа-лицей № 53" акимата города Нур-Султана имя Бауыржана Момышулы;
4) государственному коммунальному предприятию на праве хозяйственного ведения "Школа-лицей № 54" акимата города Нур-Султана имя Акселеу Сейдимбека;
5) коммунальному государственному учреждению "Средняя школа № 61" акимата города Нур-Султана имя Каныша Сатпаева;
6) государственному коммунальному предприятию на праве хозяйственного ведения "Гимназия № 67" акимата города Нур-Султана имя Ильяса Есенберлина;
7) государственному коммунальному предприятию на праве хозяйственного ведения "Школа-гимназия № 74" акимата города Нур-Султана имя Мукагали Макатаева;
8) коммунальному государственному учреждению "Школа-гимназия № 78" акимата города Нур-Султана имя Смагула Садуакасулы;
9) коммунальному государственному учреждению "Школа-гимназия № 86" акимата города Нур-Султана имя Мухтара Ауэзова;
10) коммунальному государственному учреждению "Гимназия № 90" акимата города Нур-Султана имя Кайыма Мухамедханова;
11) государственному коммунальному казенному предприятию "Государственная академическая филармония" акимата города Нур-Султана имя Еркегали Рахмадиева.
2. Переименовать государственное коммунальное казенное предприятие "Nomad City Hall" (Номад Сити Холл) акимата города Нур-Султана в государственное коммунальное казенное предприятие "Государственный театр драмы и комедии имени Азербайжана Мамбетова" акимата города Нур-Султана.

3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин

3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин