"Цифрландыру, ғылым және инновациялар есебінен технологиялық серпіліс" ұлттық жобасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 12 қазандағы № 727 қаулысы. Күші жойылды -Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 22 қыркүйектегі № 828 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 22.09.2023 № 828 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 қарашадағы № 790 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің 85-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Цифрландыру, ғылым және инновациялар есебінен технологиялық серпіліс" ұлттық жобасы (бұдан әрі – ұлттық жоба) бекітілсін.
2. Ұлттық жобаны іске асыруға жауапты орталық, жергілікті атқарушы органдар, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар (келісу бойынша) және өзге ұйымдар (келісу бойынша):
1) ұлттық жобаны іске асыру жөнінде шаралар қабылдасын;
2) "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 қарашадағы № 790 қаулысында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде ұлттық жобаның іске асырылу барысы туралы ақпарат беріп тұрсын.
3. Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ұлттық жобаның жергілікті бюджеттер қаражаты есебінен көзделген іс-шараларын қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 12 қазандағы
№ 727 қаулысымен
бекітілген
"Цифрландыру, ғылым және инновациялар есебінен технологиялық серпіліс" ұлттық жобасы
1. Паспорт
Ескерту. 1-бөлімге өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 30.11.2021 № 853; 31.12.2021 № 982 қаулыларымен.
1. Атауы
"Цифрландыру, ғылым және инновациялар есебінен технологиялық серпіліс" ұлттық жобасы
2. Ұлттық жобаны әзірлеу мақсаты
Қазақстаның цифрлық трансформация есебінен тиімді мемлекеттік басқаруы бар, сенімді деректер негізінде шешім қабылдайтын, сондай-ақ цифрлық дәуірде инфрақұрылымды тиімді және қауіпсіз пайдалануды қамтамасыз ететін, елдің әлеуметтік-экономикалық дамуына ғылымның қосатын үлесін арттыратын заманға сай елге айналуы

Об утверждении национального проекта "Технологический рывок за счет цифровизации, науки и инноваций"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2021 года № 727. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2023 года № 828.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 22.09.2023 № 828 (вводится в действие с 01.01.2024).
В соответствии с пунктом 85 Системы государственного планирования в Республике Казахстан, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2017 года № 790, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый национальный проект "Технологический рывок за счет цифровизации, науки и инноваций" (далее - национальный проект).
2. Центральным, местным исполнительным органам, государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан (по согласованию), и иным организациям (по согласованию), ответственным за реализацию национального проекта:
1) принять меры по реализации национального проекта;
2) представлять информацию о ходе реализации национального проекта в порядке и сроки, установленные постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2017 года № 790 "Об утверждении Системы государственного планирования в Республике Казахстан".
3. Акимам областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить финансирование мероприятий национального проекта, предусмотренных за счет средств местных бюджетов.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 октября 2021 года № 727
Национальный проект "Технологический рывок за счет цифровизации, науки и инноваций"
Сноска. Национальный проект с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 30.11.2021 № 853; от 31.12.2021 № 982.
1. Паспорт
1. Наименование
Национальный проект "Технологический рывок за счет цифровизации, науки и инноваций"
2. Цель разработки национального проекта
Становление Казахстана современной страной с эффективным государственным управлением за счет цифровой трансформации, принимающим решения на основе достоверных данных, а также обеспечивающим эффективное и безопасное использование инфраструктуры в цифровую эпоху, увеличивающим вклад науки в социально-экономическое развитие страны

3. Іске асыру мерзімі
2021 – 2025 жылдар
4. Күтілетін әлеуметтік-экономикалық әсер, игілік алушыларға пайдасы
Күтілетін экономикалық тиімділік (сапалық және сандық мәнде)
Криптоиндустриядан жыл сайын 79 млрд теңге салық;
АКТ саласындағы ЖІӨ үлесін 5%-ға дейін ұлғайту;
ҒТҚН коммерцияландыру жобаларын және қолданбалы ғылыми зерттеулерді жеке қоса қаржыландыру үлесі – 50 %
Күтілетін әлеуметтік әсер (сапалық және сандық мәнде)
Мемлекеттік қызметтер смартфонда 5 минут ішінде көрсетіледі;
Кепілдендірілген жылдамдықтағы интернет (қалалар – 10мб/сек, ауылдар – 5 мб/сек);
100 000 жаңа жұмыс орнын құру;
Ғалымдар мен зерттеушілер санын 34 мың адамға дейін ұлғайту.
5. Ұлттық жобаны іске асыру үшін қажетті қаржыландыру көлемі
2 255 900 313 мың теңге
6. Ұлттық жобаны әзірлеушінің атауы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі, Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
7. Ұлттық жобаны іске асыруға жауапты мемлекеттік органдар мен ұйымдардың атауы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі, Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі, Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі, Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі, Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі, Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі, Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі, Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі, Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі, Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі, Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі, Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігінің Санитарлық-эпидемиологиялық бақылау комитеті, Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі, Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы, Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты, Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі, Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі, Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті, орталық мемлекеттік органдар, жергілікті атқарушы органдар, "Астана" халықаралық қаржы орталығы" әкімшілігі" АҚ, "QazaqGaz" ұлттық компаниясы" АҚ, "Электр энергиясы мен қуаты рыногының қазақстандық операторы" АҚ, "KEGOC" АҚ, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КеАҚ, "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" АҚ, "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы, "Қазақтелеком" АҚ, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ, "Қазсушар" РМК, "Транстелеком" АҚ.

3. Сроки реализации
2021 - 2025 годы
4. Ожидаемый социально-экономический эффект, польза для благополучателей
Ожидаемый экономический эффект (в качественном и количественном выражении)
79 млрд тенге налогов ежегодно от криптоиндустрии;
увеличение доли ВВП в сфере ИКТ до 5 %;
доля частного софинансирования проектов коммерциализации РННТД и прикладных научных исследований - 50 %.
Ожидаемый социальный эффект (в качественном и количественном выражении)
Государственные услуги за 5 минут на смартфоне;
интернет с гарантированной скоростью (города - 10 мб/сек, села - 5 мб/сек);
создание 100 000 новых рабочих мест;
увеличение численности ученых и исследователей до 34 тысяч человек.
5. Объем финансирования, необходимый для реализации национального проекта
2 255 900 313 тысячи тенге
6. Наименование разработчика национального проекта
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, Министерство образования и науки Республики Казахстан
7. Наименования государственных органов и организаций, ответственных за реализацию национального проекта
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, Национальный Банк Республики Казахстан, Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан, Министерство иностранных дел Республики Казахстан, Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, Министерство образования и науки Республики Казахстан, Министерство национальной экономики Республики Казахстан, Министерство финансов Республики Казахстан, Министерство юстиции Республики Казахстан, Министерство энергетики Республики Казахстан, Министерство культуры и спорта Республики Казахстан, Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан, Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы, Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, Министерство здравоохранения Республики Казахстан, Комитет санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан, Министерство внутренних дел Республики Казахстан, Генеральная прокуратура Республики Казахстан, Верховный суд Республики Казахстан, Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан, Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан, Комитет национальной безопасности Республики Казахстан, местные исполнительные органы, акционерное общество "Администрация Международного финансового центра "Астана", акционерное общество "Национальная компания "QazaqGaz", акционерное общество "Казахстанский оператор рынка электрической энергии и мощности", акционерное общество "KEGOC", некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан", акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан темір жолы", Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен", акционерное общество "Казахтелеком", акционерное общество "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казводхоз" Комитета по водным ресурсам Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан, акционерное общество "Транстелеком"

8. Ұлттық жобаның жетекшісі және кураторы
Жетекшісі – Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрі Б.Б. Мусин.
Кураторы – Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі А.Ұ. Мамин.
1.1. Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің жоғары тұрған құжаттарымен өзара байланыс
Р/с
Атауы 2050 стратегиясы Ұлттық даму жоспары
(жалпыұлттық басымдықтар мен міндеттер, стратегиялық көрсеткіштер)
Ұлттық қауіпсіздік стратегиясы (бағыт / НИ) Елдің аумақтық даму жоспары Саланы, аяны дамыту тұжырымдамалары (болған жағдайда)
1
2
3
4
5
6
7
"Цифрландыру, ғылым және инновациялар есебінен технологиялық серпіліс" ұлттық жорбасы

8. Руководитель и куратор национального проекта
Руководитель - Министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан Мусин Б.Б.
Куратор - Премьер-Министр Республики Казахстан Мамин А.У.
1.1. Взаимосвязь с вышестоящими документами Системы государственного планирования
п/п
Наименование
Стратегия 2050
Национальный план развития
(общенациональные приоритеты и задачи,
стратегические показатели)
Стратегия национальной безопасности (направление/ ЦИ)
План территориального развития страны
Концепции развития отрасли, сферы (при наличии)
1
2
3
4
5
6
7
1
Национальный проект "Технологический рывок за счет цифровизации, науки и инноваций"

3. Алда жарияланған қағидаттарға сәйкес халыққа және мемлекетке қызмет етуді барлығынан жоғары қоятын кәсіпқой мемлекеттік аппарат қалыптастыру міндеті тұр.
4. Мемлекеттік аппарат бизнес-қоғамдастықпен өзара іс-қимылдың жаңа жүйесін құруы тиіс.
1-жалпыұлттық басымдық. Әділ әлеуметтік саясат
Әлеуметтік қызметтер көрсетудің өтініш беру нысанынан – өмірлік қиын жағдайда адамдарды көрсетілетін қызметтермен қамтуды кеңейту үшін анықтау нысанына
2-міндет. Әлеуметтік әл-ауқатты қамтамасыз ету
2-жалпыұлттық басымдық. Қолжетімді және тиімді денсаулық сақтау жүйесі
Қалалық және ауылдық елді мекендер арасындағы медициналық қызмет көрсету сапасындағы теңсіздіктен – барлық жерде сапалы медициналық қызмет көрсетуге.
4-міндет. Денсаулық сақтаудың бірыңғай цифрлық кеңістігін құру
3-жалпыұлттық басымдық. Сапалы білім
Білім беру сапасындағы алшақтықтардан –
сапалы білім алуға қолжетімділікті теңестіруге
2-міндет. Оқыту үшін қолайлы жағдайлар мен орта жасау
5-міндет. Цифрлық экономика үшін адами капиталды дамыту
6-міндет. Қазақстандық ғылымның жаһандық бәсекеге қабілеттілігін арттыру және оның елдің әлеуметтік-экономикалық дамуына қосатын үлесін ұлғайту
4-жалпыұлттық басымдық. Азаматтардың мүдделерін қорғайтын әділ және тиімді мемлекет
Полиция жұмысының күштік моделінен – қауіпсіз және құқықтық қоғам құру үшін құқық қорғау органдарының азаматтармен өзара іс-қимылының сервистік моделіне
1-міндет. Сот жүйесіне және сот төрелігінің сапасына деген сенімді арттыру
5-жалпыұлттық басымдық. Мемлекеттік басқарудың жаңа моделі
Іс-әрекеттерді орындау процесінің күрделілігінен – мемлекеттік басқару тиімділігіне интеграцияланған тәсіл және қоғам мен бизнестің нақты сұраныстарын өлшеу негізінде нәтижелер мен сапалы өзгерістерді басқаруға;
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы формалды тәсілден – азаматтардың сұраулары мен болашақ үміттері негізінде проактивті қызмет көрсетуге.
1-міндет. Мемлекеттік басқару тиімділігіне интеграцияланған тәсіл
2-міндет. Мемлекеттік басқарудың сервистік және "адам-орталық" моделін қалыптастыру
3-міндет. Ашық үкімет
4-міндет. Нәтижеге және азаматтардың мүдделеріне бағдарлануды арттыру
8-жалпыұлттық басымдық. Әртараптандырылған және инновациялық экономика құру
Жоғары әкімшілік бақылаудан – кәсіпкерлік қызметті оңайлатуға және заңды түрде жүргізуге.
4-міндет. Салауатты бәсекелестік ортаны қамтамасыз ету
5-міндет. Жаңа жағдайларға бейімдеу үшін агроөнеркәсіптік секторды реформалау
10-міндет. Инфрақұрылымды дамыту және экономиканың базалық салаларын цифрландыру
11-міндет. Технологиялық даму есебінен экономиканы әртараптандыру
12-міндет. Жасанды интеллект элементтерін енгізу және Big Data технологиясын кеңінен пайдалану
13-міндет. Венчурлік қаржыландыруды дамыту
16-міндет. Бәсекеге қабілетті және тиімді қаржы нарығы
10-жалпыұлттық басымдық. Теңгерімді аумақтық даму
6-міндет. "Smart City" ("Ақылды қала") тұжырымдамасын іске асыру.
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласын және цифрлық саланы дамыту тұжырымдамасы

3. Предстоит сформировать профессиональный государственный аппарат, для которого в соответствии с провозглашенными принципами служения народу и государству превыше всего.
4. Государственный аппарат должен выстроить новую систему взаимодействия с бизнес-сообществом.
Общенациональный приоритет 1. Справедливая социальная политика
От заявительной формы оказания социальных услуг к выявительной для расширения охвата услугами лиц в трудной жизненной ситуации.
Задача 2. Обеспечение социального благополучия
Общенациональный приоритет 2. Доступная и эффективная система здравоохранения
От неравенства в качестве медицинского обслуживания между городскими и сельскими населенными пунктами к повсеместному оказанию качественных медицинских услуг.
Задача 4. Создание единого цифрового пространства здравоохранения
Общенациональный приоритет 3. Качественное образование
От разрывов в качестве образования к выравниванию доступа к качественному образованию
Задача 2. Создание благоприятных условий и среды для обучения
Задача 5. Развитие человеческого капитала для цифровой экономики
Задача 6. Повышение глобальной конкурентоспособности казахстанской науки и увеличение ее вклада в социально-экономическое развитие страны
Общенациональный приоритет 4. Справедливое и эффективное государство на защите интересов граждан
От силовой модели работы полиции к сервисной модели взаимодействия правоохранительных органов с гражданами для построения безопасного и правового общества.
Задача 1. Повышение доверия к судебной системе и качеству правосудия
Общенациональный приоритет 5. Новая модель государственного управления
От сложности процесса выполнения действий к управлению результатами и качественными изменениями на основе интегрированного подхода к эффективности государственного управления и замера реальных запросов общества и бизнеса;
от формализованного подхода в сфере государственных услуг к проактивному оказанию услуг на основе запросов и будущих ожиданий граждан.
Задача 1. Интегрированный подход к эффективности государственного управления
Задача 2. Формирование сервисной и "человекоцентричной" модели государственного управления
Задача 3. Открытое правительство
Задача 4. Повышение ориентированности на результат и интересы граждан
Общенациональный приоритет 8. Построение диверсифицированной и инновационной экономики
От повышенного административного контроля к упрощению и легальному ведению предпринимательской деятельности.
Задача 4. Обеспечение здоровой конкурентной среды
Задача 5. Реформирование агропромышленного сектора для адаптации к новым условиям
Задача 10. Развитие инфраструктуры и цифровизация базовых отраслей экономики
Задача 11. Диверсификация экономики за счет технологического развития
Задача 12. Внедрение элементов искусственного интеллекта и повсеместное использование технологии Big Data
Задача 13. Развитие венчурного финансирования
Задача 16. Конкурентный и эффективный финансовый рынок
Общенациональный приоритет 10. Сбалансированное территориальное развитие
Задача 6. Реализация концепции "Smart City" ("Умный город")
Концепция развития отрасли информационно-коммуникационных технологий и цифровой сферы

4.1 Болашақ қоғамы
4.1.1 Әділ әлеуметтік саясат
4.1.2 Қолжетімді және тиімді денсаулық сақтау жүйесі
4.1.3 Сапалы білім беру
4.1.4 Азаматтардың мүдделерін қорғауда әділ және тиімді мемлекет
4.2 Цифрландыру арқылы экономикалық бәсекелестікті дамыту
4.2.1 Инновациялық бизнес-модельдерді дамыту үшін реттеушілік талаптарды жетілдіру және цифрлық инфрақұрылым ұсыну
4.2.2 Жергілікті компаниялардың қатысуын күшейту жолымен бәсекелес ортаны қамтамасыз ету және саланы дамыту

4.1 Социум будущего.
4.1.1 Справедливая социальная политика.
4.1.2 Доступная и эффективная система здравоохранения.
4.1.3 Качественное образование.
4.1.4 Справедливое и эффективное государство на защите интересов граждан.
4.2 Развитие экономической конкурентности через цифровизацию.
4.2.1 Совершенствование регуляторных требований и предоставление цифровой инфраструктуры для развития инновационных бизнес-моделей.
4.2.2 Обеспечение конкурентной среды и развитие отрасли путем усиления участия локальных компаний.

5. Жауапкершілік пен өкілеттіктерді бөлу
Р/с
Атауы Орындауға жауаптылар Өкілеттіктер
1
2
3
4
I бағыт. Қызметтерді 5 минут ішінде көрсету
1-міндет. Мемлекеттік қызметтерді көрсету тәсілдерін трансформациялау
1
Цифрланған өмірлік жағдайлардың үлесі
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі
А.С. Жамбакин
ЦДИАӨМ – өмірлік жағдайлардың тізбесін қалыптастыру және олардың реинжинирингі;
ОМО – өмірлік жағдайларды ренижинирингтеу, ТС цифрлау нәтижелері бойынша әзірленген ұсынымдарды іске асыру
2
Проактивті өмірлік жағдайлардың үлесі
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі Ә.Н. Тұрысов
ЦДИАӨМ – белсенді өмірлік жағдайлардың тізбесін айқындау, бекіту және оларды көрсету тәртібі;
ОМО – мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге өзгерістер енгізу
2-міндет. Барлық мемлекеттік қызметтердің смартфондағы қолжетімділігін қамтамасыз ету
3
Смартфондағы қолжетімді мемлекеттік қызметтердің үлесі
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі Ә.Н. Тұрысов
ЦДИАӨМ – Egovmobile арқылы мемлекеттік қызметтерді электрондық форматқа көшіру бойынша шаралар қабылдау
ОМО – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді электрондық форматқа көшіру, мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін анықтайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге өзгерістер енгізу бойынша шаралар қабылдайды
3-міндет. ХҚКО-ны жаңғырту және дамыту
4
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының қызмет көрсету сапасына қанағаттану үлесі
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі
А.Е. Оразбек, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі
Ә.Н. Тұрысов, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары
ЦДИАӨМ – мемлекеттік корпорацияға қызмет көрсету сапасын арттыру жөнінде шаралар қабылдау
ЖАО – мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыруды, оған қолжетімділікті қамтамасыз етеді
II бағыт. АТ саласының дамуы
1-міндет. ҚР АКТ-өнімінің жергілікті мазмұнын ұлғайту
5
АТ-компаниялар есебінен салық түсімдері үлесінің өсуі
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі Ә.Н. Тұрысов, "Зерде" холдингі" АҚ басқармасының төрағасы
А.А. Әбдірәсілов, ОМО, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ төрағасы
А.М. Сәтқалиев (келісу бойынша)
ЦДИАӨМ – ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласында тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер өндірісінде жергілікті қамтуды дамыту үшін жағдай жасау;
"Зерде" холдингі" АҚ – ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласында жергілікті қамтуды дамытуға жәрдемдесу;
ОМО, ЖАО – АКТ саласында жергілікті қамту үлесінің өсуін қамтамасыз ету;
"Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ – АКТ саласындағы отандық шағын және орта кәсіпорындарды қолдау

5. Распределение ответственности и полномочий
№ п/п
Наименование
Ответственные за исполнение
Полномочия
1
2
3
4
Направление I. Услуги за 5 минут
Задача 1. Трансформация подходов оказания государственных услуг
1
Доля оцифрованных жизненных ситуаций
Вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С.
МЦРИАП - формирование перечня жизненных ситуаций и их реинжиниринг;
ЦГО - реализация рекомендаций, выработанных по результатам реинжиниринга жизненных ситуаций, оцифровка жизненных ситуаций.
2
Доля проактивных жизненных ситуаций
Вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Турысов А.Н.
МЦРИАП - определение, утверждение перечня проактивных жизненных ситуаций и порядок их оказания;
ЦГО - внесение изменений в подзаконные нормативные правовые акты, определяющие порядок оказания государственной услуги.
Задача 2. Обеспечение доступности всех государственных услуг на смартфоне
3
Доля государственных услуг, доступных на смартфонах
Вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Турысов А.Н.
МЦРИАП - принятие мер по переводу госуслуг в электронный формат посредством Egov mobile;
ЦГО - принимают меры по переводу государственных услуг в электронный формат в соответствии с законодательством Республики Казахстан, внесение изменений в подзаконные нормативные правовые акты, определяющие порядок оказания государственной услуги.
Задача 3. Модернизация и развитие ЦОН
4
Доля удовлетворенности качеством обслуживания Государственной корпорации "Правительство для граждан"
Вице-министры цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Оразбек А.Е., Турысов А.Н., заместители акимов областей и городов республиканского значения
МЦРИАП - принятие мер по повышению качества обслуживания НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан";
МИО - обеспечивают повышение качества, доступность оказания государственных услуг.
Направление II. Развитие ИТ отрасли
Задача 1. Увеличение местного содержания ИКТ-продукции Республики Казахстан
5
Рост доли налоговых поступлений за счет ИТ-компаний
Вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., председатель правления АО "Холдинг "Зерде" Абдрасилов А.А. (по согласованию), ЦГО, заместители акимов областей и городов республиканского значения, председатель правления АО "ФНБ "Самрук-Казына" Саткалиев А.М. (по согласованию)
МЦРИАП - создание условий для развития местного содержания в производстве товаров, работ и услуг в отрасли информационно-коммуникационных технологий;
АО "Холдинг "Зерде" - содействие развитию местного содержания в отрасли информационно-коммуникационных технологий;
ЦГО, МИО - обеспечение роста доли местного содержания в сфере ИКТ;
АО "ФНБ "Самрук-Казына" - поддержка отечественных малых и средних предприятий в сфере ИКТ.

2-міндет. АКТ экспортын 500 млн долларға дейін жеткізу
6
АТ өнімдері экспортының көлемі
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Б.Б. Мусин, "Зерде" холдингі" АҚ басқармасының төрағасы
А.А. Әбдірәсілов, "Astana Hub" IT-стартаптардың халықаралық технопаркі басқармасының төрағасы М.Мәдиев (келісу бойынша), мүдделі органдар мен ұйымдар
ЦДИАӨМ – АТ өнімдері экспорты көлемінің өсуі үшін жағдай жасау
"Зерде" холдингі" АҚ – АТ өнімдері экспортының көлемін арттыруға жәрдемдесу
"Astana Hub" IT-стартаптар халықаралық технопаркі" КҚ – АТ өнімдері экспортының көлемін арттыру үшін отандық стартаперлерді қолдау
7
Криптоиндустриясының әлемдік айналымынан үлесі
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.Е.Оразбек
ЦДИАӨМ – цифрлық майнингті жүзеге асыру жөніндегі қызмет туралы хабардар ету, криптоиндустрияның қазақстандық нарықпен және жеке тұлғалармен өзара іс-қимыл тетігі жөніндегі регламентті әзірлеу және бекіту тәртібін айқындайды
8
АКТ саласындағы білікті кадрлардың саны
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі
А.С. Жамбакин, ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары
ЦДИАӨМ – ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласындағы мамандықтар бойынша техникалық, кәсіптік, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды отандық және шетелдік жоғары оқу орындарында даярлау және қайта даярлау үшін жағдайлар жасау;
БҒМ – Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласындағы ғылыми және ғылыми-техникалық қызметті, оның ішінде технологияларды коммерцияландыру үшін жағдайлар жасау арқылы мемлекеттік қолдау;
ЖАО – ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласындағы мамандықтар бойынша кәсіптік, техникалық, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында оқытуды ұйымдастыру
III бағыт. Халық үніне құлақ асатын және тиімді мемлекет
1-міндет. МО арасындағы құжат айналымы мен сұратуларды қысқарту
9
Электрондық құжат айналымын 50 % қысқарту (%)
ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі
Ғ.Р. Әбдірахымов, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі
А.С. Жамбакин
ЦДИАӨМ – мемлекеттік органдарда электрондық құжат айналымы жүйесін енгізу
2-міндет. Салалық деректерді онлайн есепке алуға көшу
10
Кәсіпкерлік субъектілерінен цифрлық форматта алынатын (бақылау, қадағалау) алынатын есептік деректердің үлесі
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі Жанасова А.Ж., ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова
ЦДИАӨМ – мемлекеттік органдардың архитектурасын іске асыру шеңберінде деректерді талдауды жүзеге асыру
Қаржымині, ҰЭМ – қаржы нарығында датацентрлік қадағалауды дамыту
3-міндет. Азаматтар мен мемлекеттік аппараттың өзара іс-қимылының цифрлық құралдарын енгізу
11
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына қанағаттану деңгейі
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі Ә.Н. Тұрысов, орталық мемлекеттік органдар, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары, "Зерде" холдингі" АҚ басқарма төрағасы А.А. Әбдірәсілов, (келісу бойынша), "ҰАТ" АҚ басқарма төрағасы Р.А. Коняшкин (келісу бойынша), "Азаматтарға арналған үкімет" ММ" КеАҚ басқармасының төрағасы
Ә.Ғ. Қожықов (келісу бойынша)
ЦДИАӨМ, ОМО, ЖАО, "Зерде" холдингі" АҚ, "ҰАТ" АҚ, "Азаматтарға арналған үкімет" МК" КеАҚ – көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасын арттыру бойынша шаралар қабылдау
4-міндет. Цифрлық әкімдікті дамыту
12
Цифрлық стандартқа сәйкес келетін әкімдіктердің үлесі (үлгілік архитектура, эталондық стандарт)
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары
ЦДИАӨМ – ЖАО үлгілік архитектурасын және ақылды қалалардың эталондық стандартын әзірлеу және бекіту;
ЖАО – эталондық стандарт талаптарының іске асырылуын, әзірленетін архитектуралардың үлгілік архитектураға сәйкестігін қамтамасыз ету.
IV бағыт. Жайлы өмір сүруге арналған цифрлық құралдар
1-міндет. Еңбек шарттарын цифрландыру
13
Электрондық нысанда тіркелген еңбек шарттарының үлесі
ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі Е.Д. Оспанов, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары, "ЕРДО" АҚ президенті Д.Р. Арғандықов (келісу бойынша)
Еңбекмині, ЖАО –қызметкер бейіндерінің жүйесін және еңбек шарттарын есепке алуды енгізу, архив құжаттарын цифрлау
2-міндет. Денсаулық сақтау жүйесін цифрландыру
14
Ehealth ядросымен деректер алмасуды қамтамасыз ететін медициналық ұйымдардың үлесі
ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі Ж.К. Бүркітбаев, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары, ҰҚК төрағасы К.Қ. Мәсімов, ҚР Ішкі істер министрі Е.З. Тұрғымбаев, ҚР Қорғаныс министрі М.К. Бектанов, ПІБ басқарушысы Е.Е. Баттақов, РЭДСО А.А. Сарманов, (келісу бойынша), жеке медициналық қызмет көрсетушілер
ДСМ, ЖАО, ҰҚК, ІІМ, Қорғанысмині, ПІБ –eHealth ядросының архитектуралық шешімін енгізу
15
Халыққа қашықтықтан көрсетілетін медициналық қызметтердің үлесі
ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі Ж.К. Бүркітбаев, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары, РЭДСО бас директоры А.А. Сарманов (келісу бойынша)
ДСМ, ЖАО – медициналық қызметтер көрсету процестерін трансформациялау

Задача 2. Доведение ИКТ экспорта до 500 млн долларов
6
Объем экспорта ИТ продукции
Вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК
Жамбакин А.С., председатель правления АО "Холдинг "Зерде" Абдрасилов А.А. (по согласованию), генеральный директор КФ "Международный технопарк IT-стартапов "Astana Hub" Мадиев М. (по согласованию), заинтересованные органы и организации
МЦРИАП - создание условий для роста объема экспорта ИТ продукции;
АО "Холдинг "Зерде" - содействие росту объема экспорта ИТ продукции;
КФ "Международный технопарк IT-стартапов "Astana Hub" - поддержка отечественных стартаперов для роста объема экспорта ИТ продукции.
7
Доля от мирового оборота криптоиндустрии
Вице-министр цифрового развития, инновация и аэрокосмической промышленности РК Оразбек А.Е.
МЦРИАП - определение порядка информирования о деятельности по осуществлению цифрового майнинга, разработка и утверждение регламента по механизму взаимодействия криптоиндустрии с казахстанским рынком и физическими лицами.
8
Количество квалифицированных кадров в сфере ИКТ
Вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., заместители акимов областей и городов республиканского значения
МЦРИАП - создание условий для подготовки и переподготовки специалистов с техническим, профессиональным, высшим и послевузовским образованием по специальностям в отрасли информационно-коммуникационных технологий в отечественных и зарубежных высших учебных заведениях;
МОН - государственная поддержка научной и научно-технической деятельности в области информационно-коммуникационных технологий, в том числе посредством создания условий для коммерциализации технологий;
МИО - организация обучения в организациях профессионального, технического, высшего и послевузовского образования по специальностям в области информационно-коммуникационных технологий.
Направление III. Слышащее и эффективное государство
Задача 1. Сокращение документооборота и запросов между государственными органами
9
Сокращение электронного документооборота на 50 %
вице-министр культуры и спорта РК Абдрахимов Г.Р., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С.
МЦРИАП - внедрение системы электронного документооборота в государственных органах.
Задача 2. Переход на онлайн учет отраслевых данных
10
Доля отчетных данных, получаемых от субъектов предпринимательства (контроль, надзор) в цифровом формате
Вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., вице-министр торговли и интеграции РК Жанасова А.Ж., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р.
МЦРИАП - осуществление аналитики данных в целях перевода их в цифровой формат в рамках реализации архитектуры государственных органов;
МФ, МНЭ - развитие дата-центричного надзора на финансовом рынке.
Задача 3. Внедрение цифровых инструментов взаимодействия граждан и государственного аппарата
11
Уровень удовлетворенности качеством оказания государственных услуг
Вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Турысов А.Н, заместители акимов областей и городов республиканского значения, председатель правления АО "Холдинг "Зерде" Абдрасилов А.А. (по согласованию), председатель правления АО "НИТ" Коняшкин Р.А. (по согласованию), председатель правления НАО "ГК "Правительство для граждан" Кожихов А.Г. (по согласованию)
МЦРИАП, ЦГО, МИО, АО "Холдинг "Зерде", АО "НИТ", НАО "ГК "Правительство для граждан" - принятие мер по повышению качества оказываемых государственных услуг.
Задача 4. Развитие цифрового акимата
12
Доля акиматов, соответствующих цифрому стандарту (типовая архитектура, эталонный стандарт)
Вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., заместители акимов областей и городов республиканского значения
МЦРИАП - разработка и утверждение типовой архитектуры МИО и эталонного стандарта умных городов;
МИО - обеспечение реализации требований эталонного стандарта, соответствие разрабатываемых архитектур с типовой архитектурой.
Направление IV. Цифровые инструменты для комфортной жизни
Задача 1. Оцифровка трудовых договоров
13
Доля зарегистрированных в электронной форме трудовых договоров
Вице-министр труда и социальной защиты населения РК Оспанов Е.Д., заместители акимов областей и городов республиканского значения, президент АО "ЦРТР" Аргандыков Д.Р. (по согласованию)
МТСЗН, МИО - внедрение системы профилей работника и учета трудовых договоров.
Оцифровка архивных документов.
Задача 2. Цифровизация системы здравоохранения
14
Доля медицинских организаций, обеспечивающих обмен данными с ядром Ehealth
Вице-министр здравоохранения РК Бүркітбаев Ж.К., заместители акимов областей и городов республиканского значения, Председатель КНБ Масимов К.К. (по согласованию), Министр внутренних дел РК Тургумбаев Е.З., Министр обороны РК Бектанов М.К., Управляющий делами Президента РК Баттаков Е.Е., генеральный директор РЦЭЗ Сарманов А.А. (по согласованию), частные поставщики медицинских услуг
МЗ, МИО, КНБ, МВД, МО, УДП - внедрение архитектурного решения ядра Ehealth.
15
Доля дистанционных медицинских услуг, оказанных населению
Вице-министр здравоохранения РК Бүркітбаев Ж.К., заместители акимов областей и городов республиканского значения, генеральный директор РЦЭЗ Сарманов А.А. (по согласованию)
МЗ, МИО - трансформация процессов оказания медицинских услуг.

3-міндет. Үйде мектеп контентіне 24/7 қолжетімділік
16
Цифрлық форматқа көшірілген оқулықтардың үлесі
ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар орынбасарлары
БҒМ, ЦДИАӨМ, ЖАО – оқулықтардың цифрлық портфелін құру
17
Интернетпен қамтамасыз етілген орта білім беру ұйымдарының үлесі ішкі контент үшін (Қазақстан ішінде) 100 мб/с төмен емес және сыртқы контент үшін 8 мб/с төмен емес.
ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар орынбасарлары
БҒМ, ЦДИАӨМ, ЖАО –интеграцияланған білім беру онлайн-платформасын енгізу
100 мб/с төмен емес және сыртқы контент үшін 20 мб/с төмен емес.
4-міндет. Қоғамдық қауіпсіздіктің цифрлық шаралары
18
Республикалық маңызы бар қалаларда және облыс орталықтарында бірыңғай бейнебақылау жүйесіне интеграцияланған камералар үлесінің өсуі
ҚР Ішкі істер министрінің орынбасары С.С. Сәрсенов, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар орынбасарлары
ІІМ, ЖАО – бейнебақылау жүйесімен "толық қамту" жабынын енгізу
19
Полицияны цифрлық құралдармен жабдықтау деңгейі
ҚР Ішкі істер министрінің орынбасары С.С. Сәрсенов, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары
ІІМ, ЖАО – ЖБО, оның ішінде шағын қалаларда жаңғырту
20
Электрондық форматта тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтардың үлесі
БП орынбасары Ә.Қ. Шындалиев (келісу бойынша), ҚР Ішкі істер министрінің орынбасары С.С. Сәрсенов
БП, ІІМ – құқық бұзушылық туралы хабарламаларды қабылдау заңдылығы
V бағыт. Технологиялық және инновациялық бизнесті дамыту
1-міндет. Бизнестегі инновацияларды дамыту
21
Инновациялық белсенді кәсіпорындардың үлесі
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова, ҚР Ауыл шаруашылығы вице-министрі Р.Е. Манатаев, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары, "Атамекен" ҰКП басқармасының төрағасы
А.И. Мырзахметов (келісу бойынша), ҚР Энергетика вице-министрі
Ж.З. Жахметова
ЦДИАӨМ, ҰЭМ, ИИДМ, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша), ЭМ, АШМ, ДСМ – қолайлы экожүйені ынталандыру үшін акселерациялық және инкубаторлық бағдарламаларды ұйымдастыру,
22
Инновациялық өнімнің үлесі
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Ұлттық экономика вице-министрі Ә.С. Қуантыров, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова, "Атамекен" ҰКП басқармасының төрағасы
А.И. Мырзахметов (келісу бойынша),
ҚР Энергетика вице-министрі
Ж.З. Жахметова, ҚР Ауыл шаруашылығы вице-министрі
Р.Е. Манатаев, ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі Б. Есенбаев, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов
ЦДИАӨМ, ҰЭМ, ИИДМ, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша), ЭМ, АШМ, ДСМ, ЭГТРМ – реттеуші және АТ-құмсалғышты іске қосу, кәсіпкерлік қызмет бойынша деректердің талдамалық платформасын енгізу, ұлттық майнингтік пулды құру.
23
"Заңды және жеке тұлғалар үшін айыру қабілеті орташа ЖҚЗ қолжетімді деректері көлемінің өсуі"
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі М.С. Олжабеков, "Қазақстан ғарыш сапары" ҰК" АҚ Басқарма төрағасы А.А. Айымбетов (келісу бойынша)
ЦДИАӨМ, "ҚҒС" ҰК" АҚ – салаларды цифрландыруда ЖҚЗ пайдалану үшін жағдайлар жасау (пайдаланушыларға ғарыш түсірілімдері негізінде ЖҚЗ дерекқорына онлайн-қолжетімділікті қамтамасыз ету). 2025 жылға қарай айыру қабілеті орташа қазақстандық ЖҚЗ ғарыш жүйесін алмастыруды қамтамасыз ету
24
"Бәйтерек" ғарыштық зымыран кешенін құрудың аяқталу деңгейі (%)
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі М.С. Олжабеков "Бәйтерек" БК" АҚ (келісу бойынша)
ЦДИАӨМ, "Бәйтерек" БК" АҚ – сынақтан өткен "Бәйтерек" ғарыш зымыран кешенін құру
2-міндет. Ауыл шаруашылығын цифрландыру
25
Цифрланған жер деректерінің үлесі**
ҚР Ауыл шаруашылығы вице-министрі Е.Қ. Манатаев, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары
АШМ, ЖАО – жайылымдар мен суармалы жерлер алаңдарын цифрландыру
3-міндет. Отын-энергетика кешенін цифрландыру
26
Деректерді есепке алу аспаптары арқылы беретін, шикі мұнай және газ конденсаты айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыратын субъектілердің мұнайдың жалпы айналымының үлесі
ҚР Энергетика вице-министрі
Ж.З. Жахметова
ЭМ – өндірістік объектілерді шикі мұнайды және газ конденсатын есепке алу аспаптарымен жарақтандыру және шикі мұнай мен газ конденсатын есепке алу аспаптарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету тәртібінің реинжинирингі
27
Ұлттық және өңірлік электр желілерінде электр энергиясының нормативтік-техникалық ысыраптарының деңгейін төмендету
ҚР Энергетика вице-министрі
Ж.З. Жахметова, ҚР Ұлттық экономика вице-министрі А.С. Қуантыров, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚПР Сауда және интеграция вице-министрі
А.Ж. Жанасова, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ басқармасының төрағасы
А.М. Сәтқалиев (келісу бойынша), "KEGOC" АҚ басқармасының төрағасы Б.Т. Қажиев (келісу бойынша), "ЭҚРҚО" АҚ басқармасының төрағасы Б.Н. Ильяс (келісу бойынша), облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары
ЭМ, ҰЭМ, ЦДИАӨМ, ИСМ, ИИДМ – Қазақстанның біртұтас электр энергетикалық жүйесін басқаруды ұйымдастыру тәртібінің реинжинирингі
4-міндет. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және құрылыс саласын цифрландыру
28
Қала құрылысы кадастрының цифрлық жоспарлы негізін құру үшін құрылыс салынған аумақтардағы түгенделген жер асты және жер үсті коммуникацияларының үлесі
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары, "Мемградкадастр" РМК (келісу бойынша)
ИИДМ – Е-құрылыс толымдылығын бақылау мен мониторингін жүзеге асыру;
ЖАО – Е-құрылысты өзекті деректермен толықтыруды қамтамасыз ету
5-міндет. Цифрлық экологиялық мониторинг және геологиялық деректер
29
Нормативтік ластаушы заттар (шығарындылар) көлемінің төмендеуі
ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі
А.Ә. Пірімқұлов
ЭГТРМ – қоршаған ортаны қорғау, жасыл экономиканы дамыту саласындағы процестерді басқаруды үйлестіру
6-міндет. Көлік саласын цифрландыру
30
Қазақстанның Дүниежүзілік банк рейтингінде "логистика тиімділігі" көрсеткіші бойынша орны
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова
ИИДМ – инфрақұрылымды жаңғырту және жаңасын салу, жаңа логистикалық маршруттар мен схемаларды әзірлеу, логистикалық ағындарды оңтайландыру, барлық процестерді цифрландыру, кедендік, салықтық және басқа да рәсімдерді оңайлату және жеделдету.
VI бағыт. Сапалы интернет және ақпараттық қауіпсіздік

Задача 3. Доступность школьного контента из дома 24/7
16
Доля учебников, переведенных в цифровой формат
Вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., заместители акимов областей и городов республиканского значения
МОН, МЦРИАП, МИО - создание цифрового портфеля учебников
17
Доля организаций среднего образования, обеспеченных интернетом не ниже 100 мб/с для внутреннего контента (внутри Казахстана) и 8 мб/с для внешнего контента
Вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., заместители акимов областей и городов республиканского значения
МОН, МЦРИАП, МИО - Внедрение интегрированной образовательной онлайн-платформы.
100 мб/с для внутреннего контента (внутри Казахстана) и 20 мб/с для внешнего контента
Задача 4. Развитие цифровых мер общественной безопасности
18
Увеличение количества камер видеонаблюдения в городах республиканского значения и областных центрах
Заместитель Министра внутренних дел РК Сарсенов С.С., заместители акимов областей и городов республиканского значения
МВД, МИО - внедрение "коврового" покрытия системой видеонаблюдения.
19
Уровень оснащения полиции цифровыми инструментами
Заместитель Министра внутренних дел РК Сарсенов С.С., заместители акимов областей и городов республиканского значения
МВД, МИО - модернизация ЦОУ, в том числе в малых городах.
20
Доля уголовных правонарушений, зарегистрированных в электронном формате
Заместитель Генерального Прокурора РК Чиндалиев А.К. (по согласованию), заместитель Министра внутренних дел РК Сарсенов С.С.
ГП, МВД - омниканальность приема сообщений о правонарушениях.
V направление. Развитие технологического и инновационного бизнеса
Задача 1. Развитие инноваций в бизнесе
21
Доля инновационно активных предприятий
Вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р., вице-министр сельского хозяйства РК Манатаев Р.Е., заместители акимов областей и городов республиканского значения, председатель правления НПП "Атамекен" Мырзахметов А.И. (по согласованию), вице-министр энергетики РК Жахметов Ж.З.
МЦРИАП, МНЭ, МИИР, НПП "Атамекен" (по согласованию), МЭ, МСХ, МЗ - организация акселерационных и инкубаторских программ для стимулирования благоприятной экосистемы,
22
Объем инновационной продукции
Вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., вице-министр национальной экономики РК Қуантыров А.С., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р, председатель правления НПП "Атамекен" Мырзахметов А.И. ( по согласованию), вице-министр энергетики РК Жахметова Ж.З., вице-министр сельского хозяйства РК Манатаев Р.Е., вице-министр здравоохранения РК Есенбаев Б., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А.
МЦРИАП, МНЭ, МИИР, НПП "Атамекен" (по согласованию), МЭ, МСХ, МЗ, МЭГПР - запуск регуляторной ИТ-песочницы, внедрение аналитической платформы данных по предпринимательской деятельности, создание национального майнингового пула.
23
Рост объема доступных данных ДЗЗ среднего разрешения для юридических и физических лиц
Вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Олжабеков М.С., председатель правления АО "НК "Қазақстан Ғарыш Сапары" Айымбетов А.А. (по согласованию)
МЦРИАП, АО "НК "Қазақстан ғарыш сапары" - создание условий для использования ДЗЗ в цифровизации отраслей (онлайн-доступ пользователям к базе данныз ДЗЗ на основе космических снимков). Обеспечение к 2025 году замещение казахстанской космической системы ДЗЗ среднего разрешения.
24
Уровень завершенности создания космического ракетного комплекса "Байтерек"
Вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Олжабеков М.С., генеральный директор АО "СП "Байтерек" Мустафинов К.Е. (по согласованию)
МЦРИАП, АО "СП "Байтерек" - создание космического ракетного комплекса Байтерек, прошедшего испытание.
Задача 2. Цифровизация сельского хозяйства
25
Доля оцифрованных земельных данных **
Вице-министр сельского хозяйства РК Манатаев Р.Е., заместители акимов областей и городов республиканского значения
МСХ, МИО - оцифровка площадей пастбищ и орошаемых земель.
Задача 3. Цифровизация топливно-энергетического комплекса
26
Доля общего оборота нефти субъектами, осуществляющими деятельность в сфере оборота сырой нефти и газового конденсата, передающими данные посредством приборов учета
Вице-министр энергетики РК Жахметова Ж.З., вице-министр национальной экономики РК Куантыров А.С., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., вице-министр торговли и интеграции РК Жанасова А.Ж., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р., председатель правления АО "КОРЭМ" Ильяс Б.Н. (по согласованию)
МЭ - реинжиниринг порядка оснащения производственных объектов приборами учета сырой нефти и газового конденсата и обеспечения функционирования приборов учета сырой нефти и газового конденсата.
27
Снижение уровня нормативно-технических потерь электроэнергии в национальных и региональных электрических сетях
Вице-министр энергетики РК Жахметова Ж.З., вице-министр национальной экономики РК Қуантыров А.С., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., вице-министр торговли и интеграции РК Жанасова А.Ж., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р., председатель правления АО "ФНБ "Самрук-Казына" Саткалиев А.М., председатель правления АО "KEGOC" Кажиев Б.Т. (по согласованию), председатель правления АО "КОРЭМ" Ильяс Б.Н. (по согласованию), заместители акимов областей и городов республиканского значения
МЭ, МНЭ, МЦРИАП, МТИ, МИИР - реинжиниринг порядка организации управления единой электроэнергетической системой Казахстана.
Задача 4. Цифровизация сферы жилищно-коммунального хозяйства и строительства
28
Доля инвентаризованных подземных и надземных коммуникаций на застроенных территориях для создания цифровой плановой основы градостроительного кадастра
Вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р., заместители акимов областей и городов республиканского значения, генеральный директор РГП "Госградкадастр" Мусабаев Т.Т. (по согласованию)
МИИР - осуществление контроля и мониторинга наполняемости е-Курылыс;
МИО - обеспечения наполнения е-Курылыс актуальными данными.
Задача 5. Цифровой экологический мониторинг и геологические данные
29
Снижение объема нормативных загрязняющих веществ (выбросов)
Вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А.
МЭГПР - координации процессов управления в сферах охраны окружающей среды, развития "зеленой экономики",
Задача 6. Цифровизация транспортной отрасли
30
Место Казахстана в рейтинге Всемирного Банка по показателю "Эффективность логистики"
Вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р.
МИИР - модернизация инфраструктуры и строительство новой, разработка новых логистических маршрутов и схем, оптимизация логистических потоков, цифровизация всех процессов, упрощение и ускорение таможенных, налоговых и других процедур.
Направление VI. Качественный интернет и информационная безопасность

1-міндет. Азаматтарды 100 % сапалы интернетпен қамтамасыз ету
31
Интернетке кең жолақты қолжетімділіктің үй желілеріне ену деңгейі (%)
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі
А.Е. Оразбек, байланыс операторлары (келісу бойынша)
ЦДИАӨМ – интернеттің қазақстандық сегментінің кеңістігінде кең жолақты желіні ұлғайту
32
5G интернеті бар қалалар саны
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі
А.Е. Оразбек, байланыс операторлары (келісу бойынша)
ЦДИАӨМ – 4G мобильді технологиясына көшумен және 2G/3G технологиясынан кезең-кезеңмен бас тартумен технологиялық бейтараптықты қолдану;
FWA арқылы қала маңында интернеттің таралуы
33
Базасында байланыс жабдығы орнатылған ауыл шаруашылығы, өнеркәсіп және өңдеу кәсіпорындарының АШТӨ-нің жалпы санындағы үлесі (статистикалық деректерге сәйкес)
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі
А.Е. Оразбек, ҚР Ауыл шаруашылығы министрі Р.Е. Манатаев
ЦДИАӨМ – қол жетімді байланыс жабдықтарын танымал ету және оны қолдануға үйрету;
АШМ – байланыс технологияларын қолдану саласындағы АШТӨ қызметін субсидиялау.
2-міндет. Өңірлік дата хаб құру
34
Азия-Еуропа жалпы трафигінен оқшау өңделетін транзиттік деректердің үлесі
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі
А.Е. Оразбек, "Қазақтелеком" АҚ төрағасы К.Б. Есекеев (келісу бойынша), ұялы байланыс операторлары (келісу бойынша)
ЦДИАӨМ, "Қазақтелеком" АҚ – Транскаспий және трансшекаралық ТОБЖ магистральдарын салу
35
Қазақстан аумағына тартылған Бигтех-қатысушылар саны
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі
А.Е. Оразбек, "АХҚО" Әкімшілігі" АҚ басқармасының төрағасы Е.Б. Рысмағамбетов (келісу бойынша)
Ағылшын құқығымен "жасыл" tier-IV ДӨО құру
3-міндет. Дербес және мемлекеттік деректерді қорғау
36
Ақпараттық жүйелердің қорғалу деңгейі
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі
А.Е. Оразбек
ЦДИАӨМ – АКТ және АҚ мамандары үшін киберполигонды қамтамасыз ету, Bugbounty енгізу
37
Дербес деректерге қол жеткізуді бақылау сервисіне қосылған мемлекеттік жүйелердің үлесі
ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының орынбасары Д.Е. Ерғожин (келісу бойынша)
ЦДИАӨМ-дербес деректерді пайдалануға келісімді басқару платформасын әзірлеу және дамыту.
VII бағыт. Ғылымның кадрлық әлеуетін нығайту –басты назарда ғалым
1-міндет. Ғалымдар мен зерттеушілер санын 1,5 есеге ұлғайту
38
2020 жылы зерттеушілердің жалпы санынан зерттеушілер санының өсуі
ҚР Білім және ғылым вице-министрі
Қ.А. Ерғалиев, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі
А.С. Жамбакин, ҚР Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі А.С. Сапаров, ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі А.Ә. Сарбасов, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов, ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі А. Ғиният, ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі
Н.М. Дәуешов, ҚР Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахимов, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министр М.К. Қарабаев, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі
Е.Қ. Қазанбаев, ҚР Қорғаныс министрінің орынбасары Д.Ш. Тұяқов, ТЖМ аппарат басшысы А.К. Тиес, СЖРА төрағасы Қ.Н. Келімбетов (келісу бойынша)
БҒМ, АШМ, Еңбекмині, ЭБЖМ, ДСМ, МСМ, ЭМ, ИДМ, ЦДИАӨМ, ИСМ, Қорғанысмині, ТЖМ – қызметкерлерді тарту үшін салалардағы даму секторларын айқындау.
39
ҒЗТКЖ-ны жүзеге асырған ғалымдар мен зерттеушілердің жалпы санынан жас ғалымдардың үлесі
ҚР Білім және ғылым вице-министрі
Қ.А. Ерғалиев, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі
А.С. Жамбакин, ҚР Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі А.С. Сапаров, ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі
А.Ә. Сарбасов, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов, ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі А. Ғиният, ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі
Н.М. Дәуешов, ҚР Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахимов, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министр М.К. Қарабаев, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі
Е.Қ. Қазанбаев, ҚР Қорғаныс министрінің орынбасары
Д.Ш. Тұяқов, ТЖМ аппарат басшысы А.К. Тиес, СЖРА төрағасы
Қ.Н. Келімбетов (келісу бойынша)
БҒМ, ҒЗИ, ЖОО –неғұрлым перспективалы студенттер мен магистранттар қатарынан жас ғалымдар резервін қалыптастыру, жас ғалымдарға конкурстар өткізу.
VIII бағыт. Ғылыми экожүйенің бәсекеге қабілеттілігін арттыру
1-міндет. ҒЗИ сапасын арттыру
40
"Ғылыми-зерттеу институттарының сапасы" көрсеткіші бойынша ДЭФ ЖБИ рейтингінде Қазақстан позициясының өсуі
ҚР Білім және ғылым вице-министрі
Қ.А. Ерғалиев, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі
А.С. Жамбакин, ҚР Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі А.С. Сапаров, ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі
А.Ә. Сарбасов, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов, ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі А. Ғиният, ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі
Н.М. Дәуешов, ҚР Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министр М.К. Қарабаев, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі
Е.Қ. Қазанбаев, ҚР Қорғаныс министрінің орынбасары
Д.Ш. Тұяқов, ТЖМ аппарат басшысы А.К. Тиес
БҒМ, АШМ, Еңбекмині, ЭГТРМ, ДСМ, МСМ, ЭМ, ИИДМ, ЦДИАӨМ, СИМ, Қорғанысмині, ТЖМ, ҰЭМ – ҒЗИ-дың технологиялық жарақтану деңгейін арттыру;
Ғылыми ұйымдар мен ғалымдардың ғылыми-зерттеу қызметін рейтингтік бағалау жүйесін енгізу.
41
Индекстелетін ғылыми журналдардағы мақалалардың жалпы саны бойынша InCites елдік рейтингінде Қазақстан позициясының өсуі
ҚР Білім және ғылым вице-министрі
Қ.А. Ерғалиев, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі
А.С. Жамбакин, ҚР Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі А.С. Сапаров, ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі
А.Ә. Сарбасов, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов, ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі А. Ғиният, ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі
Н.М. Дәуешов, ҚР Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахимов, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министр М.К. Қарабаев, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі
Е.Қ. Қазанбаев, ҚР Қорғаныс министрінің орынбасары
Д.Ш. Тұяқов, ТЖМ аппарат басшысы А.К. Тиес.
БҒМ, АШМ, Еңбекмині, ЭГТРМ, ДСМ, МСМ, ЭМ, ИИДМ, ЦДИАӨМ, СИМ, Қорғанысмині, ТЖМ – халықаралық ғылыми базаларға ұлттық тіркеуді қамтамасыз ету.
IX бағыт. Елдің дамуына ғылымның үлесін арттыру: "Ғылым – өндіріс – бизнес"
1-міндет. Елдің дамуында ғылымның қосқан үлесінің өсуі
42
Бюджеттен қаржыландырылатын қолданбалы ғылыми зерттеулердің жалпы санынан коммерцияландырылған ғылыми әзірлемелердің үлесі
ҚР Білім және ғылым вице-министрі
Қ.А. Ерғалиев, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі
А.С. Жамбакин, ҚР Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі А.С. Сапаров,
ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі
А.Ә. Сарбасов, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов, ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі А. Ғиният, ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі
Н.М. Дәуешов, ҚР Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахимов, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министр М.К. Қарабаев, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі
Е.Қ. Қазанбаев, ҚР Қорғаныс министрінің орынбасары
Д.Ш. Тұяқов, ТЖМ аппарат басшысы А.К. Тиес, СЖРА төрағасы
Қ.Н. Келімбетов (келісу бойынша)
БҒМ, Қорғанысмині, АШМ, Еңбекмині, ЭГТРМ, ДСМ, МСМ, ЭМ, ИИДМ, ЦДИАӨМ, ИСМ,ТЖМ – жобаларды коммерцияландыру және қолданбалы ғылыми зерттеулер бойынша конкурстар өткізу
43
Мемлекеттік бюджет есебінен жүргізілген ҒЗЖ шеңберінде ұлттық өтінім берушілердің патенттік белсенділігінің 2020 жылға қатысты өсуі
ҚР Білім және ғылым вице-министрі
Қ.А. Ерғалиев, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі
А.С. Жамбакин, ҚР Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі А.С. Сапаров,
ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі
А.Ә. Сарбасов, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов, ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі А. Ғиният, ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі
Н.М. Дәуешов, ҚР Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахимов, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министр М.К. Қарабаев, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі
Е.Қ. Қазанбаев, ҚР Қорғаныс министрінің орынбасары
Д.Ш. Тұяқов, ТЖМ аппарат басшысы А.К. Тиес, СЖРА төрағасы
Қ.Н. Келімбетов (келісу бойынша)
БҒМ, АШМ, Еңбекмині, ЭБЖМ, ДСМ, МСМ, ЭМ, ИДМ, ЦДИАӨМ, ИСМ, ТЖМ – әріптестікті тарту үшін салалардағы даму секторларын айқындау, ҒЗЖ конкурстарын өткізу;
Әділетмині – заңнама талаптарын жеңілдету.
X бағыт. Ғылымды әкімшілендіруді жетілдіру
1-міндет. Заңнаманы жетілдіру және ғылымды бюрократиясыздандыру
44
Ғылымды мемлекеттік әкімшілендіруге ғылыми қоғамдастықтың, бизнестің және басқа да стейкхолдерлердің қанағаттану дәрежесі (әлеуметтік сауалнама нәтижелері бойынша %-бен)
ҚР Білім және ғылым вице-министрі
Қ.А. Ерғалиев, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі
А.С. Жамбакин, ҚР Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі А.С. Сапаров, ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі
А.Ә. Сарбасов, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов, ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі А. Ғиният, ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі
Н.М. Дәуешов, ҚР Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахимов, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министр М.К. Қарабаев, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі
Е.Қ. Қазанбаев, ҚР Қорғаныс министрінің орынбасары
Д.Ш. Тұяқов, ТЖМ аппарат басшысы А.К. Тиес, СЖРА төрағасы
Қ.Н. Келімбетов (келісу бойынша)
БҒМ, Қорғанысмині, АШМ, Еңбекмині, ЭГТРМ, ДСМ, МСМ, ЭМ, ИИДМ, ЦДИАӨМ, ИСМ, ТЖМ – ғылымды әкімшілендіруді жетілдіру, әлеуметтік сауалнамалар жүргізу.
"Цифрландыру, ғылым және
инновациялар есебінен
технологиялық серпіліс" ұлттық
жобасына қосымша
"Цифрландыру, ғылым және инновациялар есебінен технологиялық серпіліс" ұлттық жобасын іске асыру жөніндегі жоспар-кестесі

Задача 1. Обеспечение 100 % граждан качественным интернетом
31
Уровень проникновения домашних сетей широкополосного доступа в интернет
Вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК
Оразбек А.Е., операторы связи (по согласованию)
МЦРИАП - увеличение широкополосной сети в пространстве казахстанского сегмента интернета
32
Количество городов с 5G Интернетом
Вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК
Оразбек А.Е., операторы связи (по согласованию)
МЦРИАП - применение технологической нейтральности с переходом на мобильную технологию 4G и поэтапным отказом от технологии 2G/3G;
Распространение интернета в пригородах по FWA
33
Доля сельскохозяйственных, промышленных и обрабатывающих предприятий, на базе которых установлено оборудование связи, от общего числа сельскохозяйственных товаропроизводителей (согласно статистическим данным)
Вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК
Оразбек А.Е., вице-министр сельского хозяйства РК
Манатаев Р.Е.
МЦРИАП - популяризация доступного оборудование связи и обучение его применению;
МСХ - субсидирование деятельности сельскохозяйственных товаропроизводителей в сфере применения технологий связи.
Задача 2. Создание регионального дата хаба
34
Доля транзитных данных, обрабатываемых локально от общего трафика Азия-Европа
Вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК
Оразбек А.Е., председатель АО "Казахтелеком" Есекеев К.Б. (по согласованию), операторы сотовой связи (по согласованию)
МЦРИАП, АО "Казахтелеком" - прокладка транскаспийского и трансграничного ВОЛС магистралей
35
Количество Бигтех-участников, привлеченных на территорию Казахстана
Вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Оразбек А.Е., председатель правления АО "Администрация "МФЦА" Рысмагамбетов Е.Б. (по согласованию)
Создание "зеленого" ЦОД TIER-IV под английским правом
Задача 3. Защита персональных и государственных данных
36
Уровень защищенности информационных систем
Вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Оразбек А.Е.
МЦРИАП - обеспечение киберполигона для специалистов ИКТ и ИБ, внедрение Bug bounty
37
Доля государственных систем, подключенных к сервису контроля доступа к персональным данным
Заместитель Председателя Комитета национальной безопасности РК Ергожин Д.Е. (по согласованию)
Направление VII. Укрепление кадрового потенциала науки - в центре внимания ученый
Задача 1. Увеличение численности ученых и исследователей в 1,5 раза
38
Прирост численности исследователей от общего количества исследователей в 2020 году
Вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А.,
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., первый вице-министр труда и социальной защиты населения РК Сарбасов А.А., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А,
вице-министр здравоохранения РК Гиният А., вице-министр культуры и спорта РК Дауешов Н.М., вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К.,
вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К.,
заместитель Министра обороны РК Туяков Д.Ш., руководитель аппарата МЧС Тиес А.К.
председатель АСПР Келимбетов К.Н. (по согласованию)
МОН, МСХ, МТСЗН, МЭГПР, МЗ, МКС, МЭ, МИИР, МЦРИАП, МТИ, МО, МЧС - принятие мер по увеличению численности ученых и исследователей.
39
Доля молодых ученых от общего количества ученых и исследователей, осуществляющих НИОКР
Вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А.,
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., первый вице-министр труда и социальной защиты населения РК Сарбасов А.А., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А,
вице-министр здравоохранения РК Гиният А., вице-министр культуры и спорта РК Дауешов Н.М., вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К.,
вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К.,
заместитель Министра обороны РК Туяков Д.Ш., руководитель аппарата МЧС Тиес А.К.
председатель АСПР Келимбетов К.Н. (по согласованию)
МОН, НИИ, ВУЗы - формирование резерва молодых ученых из числа наиболее перспективных студентов и магистрантов, проведение конкурса для молодых ученых.
Направление VIII. Повышение конкурентоспособности научной экосистемы
Задача 1. Повышение качества НИИ
40
Рост позиции Казахстана в рейтинге ГИК ВЭФ по показателю "Качество научно-исследовательских институтов"
Вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А.,
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., первый вице-министр труда и социальной защиты населения РК Сарбасов А.А., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А,
вице-министр здравоохранения РК Гиният А., вице-министр культуры и спорта РК Дауешов Н.М., вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К.,
вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К.,
заместитель Министра обороны РК Туяков Д.Ш., руководитель аппарата МЧС Тиес А.К.
председатель АСПР Келимбетов К.Н. (по согласованию)
МОН, МСХ, МТСЗН, МЭГПР, МЗ, МКС, МЭ, МИИР, МЦРИАП, МТИ, МО, МЧС, МНЭ - повышение уровня технологической оснащенности НИИ;
внедрение системы рейтинговой оценки научно-исследовательской деятельности научных организаций и ученых.
41
Рост позиции Казахстана в страновом рейтинге InCites по общему количеству статей в индексируемых научных журналах
Вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А.,
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., первый вице-министр труда и социальной защиты населения РК Сарбасов А.А., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А,
вице-министр здравоохранения РК Гиният А., вице-министр культуры и спорта РК Дауешов Н.М., вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К.,
вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К.,
заместитель Министра обороны РК Туяков Д.Ш., руководитель аппарата МЧС Тиес А.К.
председатель АСПР Келимбетов К.Н. (по согласованию)
МОН, МСХ, МТСЗН, МЭГПР, МЗ, МКС, МЭ, МИИР, МЦРИАП, МТИ, МО, МЧС - обеспечение национальной подпиской к международным научным базам.
Направление IX. Повышение вклада науки в развитие страны "Наука-производство-бизнес"
Задача 1. Рост вклада науки в развитие страны
42
Доля коммерциализируемых научных разработок от общего количества прикладных научных исследований, финансируемых из бюджета
Вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А.,
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., первый вице-министр труда и социальной защиты населения РК Сарбасов А.А., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А,
вице-министр здравоохранения РК Гиният А., вице-министр культуры и спорта РК Дауешов Н.М., вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К.,
вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К.,
заместитель Министра обороны РК Туяков Д.Ш., руководитель аппарата МЧС Тиес А.К.
МОН, МО, МСХ, МТСЗН, МЭГПР, МЗ, МКС, МЭ, МИИР, МЦРИАП, МТИ, МЧС - проведение конкурсов по коммерциализации проектов и прикладных научных исследований.
43
Прирост патентной активности от национальных заявителей в рамках научно-исследовательских работ, реализованных за счет государственного бюджета относительно 2020 года
Вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А.,
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., первый вице-министр труда и социальной защиты населения РК Сарбасов А.А., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А,
вице-министр здравоохранения РК Гиният А., вице-министр культуры и спорта РК Дауешов Н.М., вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К.,
вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К.,
заместитель Министра обороны РК Туяков Д.Ш., руководитель аппарата МЧС Тиес А.К.
МОН, МО, МСХ, МТСЗН, МЭГПР, МЗ, МКС, МЭ, МИИР, МЦРИАП, МТИ, МЧС - определение секторов развития в сферах для привлечения партнерства, проведение конкурсов научно-исследовательских работ;
МЮ - смягчение требований законодательства.
Направление X. Совершенствование администрирования науки
Задача 1. Совершенствование законодательства и дебюрократизация науки
44
Степень удовлетворенности научного сообщества, бизнеса и других стейкхолдеров государственным администрированием науки (по результатам социологического опроса в %)
Вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А.,
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., первый вице-министр труда и социальной защиты населения РК Сарбасов А.А., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А,
вице-министр здравоохранения РК Гиният А., вице-министр культуры и спорта РК Дауешов Н.М., вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К.,
вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К.,
заместитель Министра обороны РК Туяков Д.Ш., руководитель аппарата МЧС Тиес А.К.
МОН, МО, МСХ, МТСЗН, МЭГПР, МЗ, МКС, МЭ, МИИР, МЦРИАП, МТИ, МЧС - совершенствование администрирования науки, проведение социологических опросов.
Приложение
к национальному проекту
"Технологический рывок за счет
цифровизации, науки и
инноваций"
План-график по реализации национального проекта "Технологический рывок за счет цифровизации, науки и инноваций"

Ескерту. Қосымшаға өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 30.11.2021 № 853; 31.12.2021 № 982 қаулыларымен.
Р/с
Атауы
Орындалу мерзімдері
Орындауға жауаптылар
Өткен жылғы факт
Барлық қаржыландыру (мың теңге)
Қаржыландыру көздері
2021 2022 2023 2024 2025 РБ ЖБ Бюджеттен тыс қаражат
жылдық жоспар алд. жылғы фактіге %
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
1-стратегиялық көрсеткіш: 2025 жылға қарай IMD цифрлық бәсекеге қабілеттілік рейтингінде 33 (68,9) орын
2-стратегиялық көрсеткіш: 2025 жылға қарай "Инновациялық әлеует" дүниежүзілік экономикалық форумының жаһандық бәсекеге қабілеттілік индексінде 70-орын
I бағыт. Қызметтерді 5 минут ішінде көрсету
67 084 449
73 670 978
76 654 592
83 275 686
15 791 877
316 477 582
316 477 582
0
20 000
1
1-міндет. Мемлекеттік қызметтерді көрсету тәсілдерін трансформациялау
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин
42 506 368
42 949 886
45 536 660
45 657 754
1 791 877
178 442 545
178 442 545
20 000
1
1-көрсеткіш. Цифрланған өмірлік жағдайлардың үлесі (%)
2025 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин
0
-
30
50
70
80
4 885 098
4 885 098
20 000
1
1-іс-шара. ОМО және ЖАО-да (GovTech) және ұлттық компанияларда цифрлық трансформация бағдарламаларын іске асыру үшін бизнес процестердің (G2C, G2B, G2G) реинжинирингі
жыл сайын
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ЦДИАӨМ ЦТД директоры Н.А. Бажаева, "Зерде" холдингі" АҚ басқарма төрағасы А.А. Әбдірәсілов (келісу бойынша), "АХҚО" әкімшілігі" АҚ басқарма төрағасы Е.Б. Рысмағамбетов (келісу бойынша)
663 198
757 300
757 300
757 300
2 935 098
2 935 098
2
2-іс-шара.
Мемлекеттік басқарудың тиімділігін арттыру бойынша пилоттық шешімдерге арналған инновациялық зертханаларды іске қосу (GovTech)
2022 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ЦДИАӨМ МКҚК төрағасы Д.Н. Бекманов, "Зерде" холдингі" АҚ басқарма төрағасы А.А. Әбдірәсілов (келісу бойынша), "АХҚО" әкімшілігі" АҚ басқарма төрағасы Е.Б. Рысмағамбетов (келісу бойынша), UNDR, "ҰАТ" АҚ басқарма төрағасы Р.А. Коняшкин (келісу бойынша)
20 000
20 000
20 000
3
2-іс-шара. Азаматтың цифрлық профилін құру және сүйемелдеу (Smart Data Management)
2023 жылғы желтоқсан
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, МЦРИАПЦТД директоры Н.А. Бажаева, ҚР Әділет вице-министрі А.Х Әмірғалиев, ІІМ министрінің орынбасары С.С. Сәрсенов, ҰҚК төрағасының орынбасары Д.Е. Ерғожин (келісу бойынша), ҚР Ұлттық экономика вице-министрі Ә.С. Қуантыров, ҚР Қаржы вице-министрі Б.Д. Қожахметов, ҰБ төрағасының орынбасары Б.Ш. Шолпанқұлов (келісу бойынша)
650 000
650 000
650 000
1 950 000
1 950 000
2
2-көрсеткіш. Проактивті өмірлік жағдайлардың үлесі (%)
2025 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі Ә.Н. Тұрысов
0
-
15
25
40
50
173 742 273
173 742 273
4
1-іс-шара. Цифрлық биометриялық сәйкестендірудің ұлттық платформасын әзірлеу
2022 жылғы желтоқсан
ҰБ төрағасының орынбасары Б.Ш. Шолпанқұлов (келісу бойынша), ҚТД ҰБ директоры Т.К. Мағзұмов, ҰҚК төрағасының орынбасары Д.Е. Ерғожин (келісу бойынша), ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ІІМ министрінің орынбасары С.С. Сәрсенов
қаржыландыру талап етілмейді
5
2-іс-шара. Азаматтардың барлық мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді бір терезеде алу мүмкіндігін қамтамасыз ету
2025 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі Ә.Н. Тұрысов, МКҚК төрағасы Д.Н. Бекманов

Сноска. План-график с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 30.11.2021 № 853; от 31.12.2021 № 982.
№ п/п
Наименование
Срок завершения
Ответственные за исполнение
Факт пред. года
Всего финансирование (тысяч тенге)
Источники финансирования
2021
2022
2023
2024
2025
РБ
МБ
Внебюджетные средства
План на год
% к факту пред. года
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Стратегический показатель 1: 33 (68,9) место к 2025 году в Рейтинге цифровой конкурентоспособности IMD
Стратегический показатель 2: 70 место к 2025 году в Глобальном индексе конкурентоспособности Всемирного экономического форума "Инновационный потенциал"
Направление I. Услуги за 5 минут
67 084 449
73 670 978
76 674 592
83 275 686
15 791 877
316 497 582
316 477 582
0
20 000
1
Задача 1. Трансформация подходов оказания государственных услуг
Вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С.
42 506 368
42 949 886
45 556 660
45 657 754
1 791 877
178 462 545
178 442 545
20 000
1
Показатель 1. Доля оцифрованных жизненных ситуаций (%)
2025 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С.
0
-
30
50
70
80
4 885 098
4 885 098
20 000
1
Мероприятие 1. Реинжиниринг бизнес процессов (G2C, G2B, G2G) для реализации программ цифровой трансформации в ЦГО и МИО (GovTech) и национальных компаниях
ежегодно
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., директор ДЦТ МЦРИАП Бажаева Н.А., председатель правления АО "Холдинг "Зерде" Абдрасилов А.А. (по согласованию), председатель правления АО "Администрация "МФЦА" Рысмагамбетов Е.Б. (по согласованию)
663 198
757 300
757 300
757 300
2 935 098
2 935 098
2
Мероприятие 2. Запуск инновационной лаборатории для пилотирования решений по повышению эффективности государственногоуправления (GovTech)
2022 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., председатель КГУ МЦРИАП Бекманов Д.Н., председатель правления АО "Холдинг "Зерде" Абдрасилов А.А. (по согласованию), председатель правления АО "Администрация "МФЦА" Рысмагамбетов Е.Б. (по согласованию), UNDP, председатель правления АО "НИТ" Коняшкин Р.А. (по согласованию)
20 000
20 000
20 000
3
Мероприятие 2. Создание и сопровождение цифрового профиля гражданина (Smart Data Management)
декабрь 2023 года
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., директор ДЦТ МЦРИАПБажаева Н.А., вице-министр юстиции РК Амиргалиев А.Х. заместитель Министра внутренних дел РК Сарсенов С.С., заместитель Председателя КНБ Ергожин Д.Е. (по согласованию), вице-министр национальной экономики РК Куантыров А.С., вице-министр финансов РК Кожахметов Б.Д., заместитель Председателя НБ Шолпанкулов Н.Б. (по согласованию)
650 000
650 000
650 000
1 950 000
1 950 000
2
Показатель 2. Доля проактивных жизненных ситуаций (%)
2025 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Турысов А.Н.
0
-
15
25
40
50
173 742 273
173 742 273
4
Мероприятие 1. Разработка национальной платформы цифровой биометрической идентификации
декабрь 2022 года
заместитель Председателя НБ Шолпанкулов Б.Ш. (по согласованию), директор ДФТ НБ Магзумов Т.К., заместитель Председателя КНБ Ергожин Д.Е. (по согласованию), вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., заместитель Министра внутренних дел РК Сарсенов С.С.
финансирование не требуется
5
Мероприятие 2. Обеспечение возможности получения гражданами всех государственных услуг в одном окне
2025 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Турысов А.Н., председатель КГУ МЦРИАП Бекманов Д.Н.

1 410 000
1411000
704 000
3 525 000
3 525 000
6
3-іс-шара. Мемлекеттік органдардың қызметтерін автоматтандыру және электрондық форматқа көшіру (2020 жылы – 90 %), неғұрлым сұранысқа ие қызметтерді проактивті көрсету (2020 жылы – 19 қызмет)
жыл сайын
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі Ә.Н. Тұрысов, ЦДИАӨМ МКҚК төрағасы Д.Н. Бекманов
92%
93%
94%
95%
100%
24 қызмет
29 қызмет
34 қызмет
39 қызмет
44 қызмет
41 843 170
42 192 586
42 202 885
42 208 620
168 447 261
168 447 261
7
4-іс-шара. "Бизнеске арналған Үкіметті" ендіру
2023 жылғы желтоқсан
"Атамекен" ҰКП басқарма төрағасы А.И. Мырзахметов (келісу бойынша), ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Ұлттық экономика вице-министрі Ә.С. Қуантыров, ҚР Қаржы вице-министрі Б.Д. Қожахметов
қаржыландыру талап етілмейді
8
5-іс-шара. Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік қызметтердің трансформациясы және реинжирингі
2023 жылғы желтоқсан
ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі Е.Д Оспанов. ЦДИАӨМ ЦД директоры Д.Н. Иралимов, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары, "ЕРДО" Презиенті АҚ Д.Р. Арғандықов (келісу бойынша), "Азаматтарға арналған үкімет" ММ" КеАҚ басқармасының төрағасы Ә.Ғ. Қожықов (келісу бойынша), мүдделі МО
195 158
293 799
114 503
603 460
603 460
9
6-іс-шара. Архивтік деректерді цифрлау
жыл сайын
ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі Ғ.Р. ӘбдіРахымов, МСМ ЦӘЖД директоры Н.Н. Нұрғалиев
256 588
256 588
238 979
752 155
752 155
10
7-іс-шара. "Отбасының цифрлық әлеуметтік картасын" енгізу және сүйемелдеу
2022 жыл
ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі Е.Д. Оспанов, Еңбекмині ЦД директоры Д.М. Иралимов
64 729
80 447
84 395
229 571
229 571
11
8-іс-шара. Азаматтың цифрлық "әлеуметтік әмиянын" енгізу
2022 жыл
ҚР Сауда және интеграция вице-министрі А.Ж. Жанасова, СИМ ЦД директоры А.С. Рзаева, ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі Е.Д. Оспанов, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҰБ төрағасының орынбасары Б.Ш. Шолпанқұлов (келісу бойынша), мүдделі орталық мемлекеттік органдар, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары
қаржыландыру талап етілмейді
2
2-міндет. Барлық мемлекеттік қызметтердің смартфондағы қолжетімділігін қамтамасыз ету
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі Ә.Н. Тұрысов
0
0
5 000 000
9 000 000
14 000 000
28 000 000
28 000 000
3
1-көрсеткіш. Смартфондардағы қолжетімді мемлекеттік қызметтердің үлесі (%)
2025 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі Ә.Н. Тұрысов
7
70
80
90

1 410 000
1411000
704 000
3 525 000
3 525 000
6
Мероприятие 3. Автоматизация и перевод в электронный формат услуг государственных органов,
(2020 год - 90 %), проактивное оказание наиболее востребованных услуг (2020 год - 19 услуг)
ежегодно
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Турысов А.Н., председатель КГУ МЦРИАП Бекманов Д.Н.
92 %
93 %
94 %
95 %
100 %
24 услуг
29 услуг
34 услуги
39 услуг
44 услуги
41 843 170
42 192 586
42 202 885
42 208 620
168 447 261
168 447 261
7
Мероприятие 4. Внедрение "Правительство для бизнеса"
декабрь 2023 года
председатель НПП "Атамекен" Мырзахметов А.И. (по согласованию), вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., вице-министр национальной экономики РК Куантыров А.С., вице-министр финансов РК Кожахметов Б.Д.
финансирование не требуется
8
Мероприятие 5. Трансформация и реинжиринг государственных услуг социально-трудовой сферы
декабрь 2023 года
вице-министр труда и социальной защиты населения РК Оспанов Е.Д., директор ДЦ МТСЗН Иралимов Д.Н., заместители акимов областей и городов республиканского значения, президент АО "ЦРТР" Аргандыков Д.Р. (по согласованию), председатель правления НАО "ГК "Правительство для граждан" Кожихов А.Г. (по согласованию), заинтересованные ГО
195 158
293 799
114 503
603 460
603 460
9
Мероприятие 6. Оцифровка Национального архивного фонда
ежегодно
вице-министр культуры и спорта РК Абдрахимов Г.Р., директор ДЦАР МКС Нургалиев Н.Н.
256 588
256 588
238 979
752 155
752 155
10
Мероприятие 7. Внедрение и сопровождение "Цифровой социальной карты семьи"
2023 год
вице-министр труда и социальной защиты населения РК Оспанов Е.Д., директор ДЦ МТСЗН Иралимов Д.Н.
64 729
80 447
84 395
229 571
229 571
11
Мероприятие 8. Внедрение цифрового "социального кошелька" гражданина
2022 год
вице-министр торговли и интеграции РК Жанасова А.Ж., директор ДЦ МТИ Рзаева А.С., вице-министр труда и социальной защиты населения РК Оспанов Е.Д., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., заместитель Председателя НБ Шолпанкулов Б.Ш. (по согласованию), заинтересованные центральные государственные органы, заместители акимов областей и городов республиканского значения
финансирование не требуется
2
Задача 2. Обеспечение доступности всех государственных услуг на смартфоне
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Турысов А.Н.
0
0
5 000 000
9 000 000
14 000 000
28 000 000
28 000 000
3
Показатель 1. Доля государственных услуг, доступных на смартфонах (%)
2025 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Турысов А.Н.
7
70
80
90

100
-
28 000 000
28 000 000
12
1-іс-шара. Кез келген уақытта, кез келген жерде және кез келген құрылғыда ақпарат пен қызметтердің қолжетімділігін қамтамасыз ету үшін цифрлық "фронт-офисті" құру
2023 жылғы желтоқсан
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі Ә.Н. Тұрысов, ЦДИАӨМ МКҚК төрағасы Д.Н. Бекманов
қаржыландыру талап етілмейді
13
2-іс-шара. Бейне - ХҚКО енгізу
2023 жылғы желтоқсан
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі Ә.Н. Тұрысов, ЦДИАӨМ МКҚК төрағасы Д.Н. Бекманов
қаржыландыру талап етілмейді
14
3-іс-шара. Платформалық модельге көшу
2023 жылғы желтоқсан
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ЦДИАӨМ ЦТД директоры Н.А. Бажаева, СЖРА төрағасы Қ.Н. Келімбетов (келісу бойынша)
5 000 000
9 000 000
14 000 000
28 000 000
28 000 000
3
3-міндет. ХҚКО-ны жаңғырту және дамыту
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрлері А.Е. Оразбек, Ә.Н. Тұрысов
24 578 081
30 721 092
26 117 932
28 617 932
0
110 035 037
110 035 037
4
1-көрсеткіш. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының қызмет көрсету сапасына қанағаттану үлесі (%)
2025 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.Е. Оразбек, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі Ә.Н. Тұрысов, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары
80
83
84
84
85
85
110 035 037
110 035 037
15
1-іс-шара. Ауылдық елді мекендерде көрсетілетін қызметтер бойынша "Қазпошта" АҚ шығындарын өтеу арқылы халық аз қоныстанған пункттерде мемлекеттік қызметтер көрсету пункттерін ашу
2023 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.Е. Оразбек, ЦДИАӨМ БСМСИД директоры Г.С. Бөкеева, "Қазпошта" АҚ басқарма төрағасы К.К. Алпысбаев (келісу бойынша)
6 143 011
6 121 445
6 121 445
18 385 901
18 385 901
16
2-іс-шара. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының 115 фронт-офисін жаңғырту (қызметті алу уақытын барынша азайту үшін сервисті арттыру, секторларды қайта конфигурациялау)
2023 жылғы желтоқсан
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі Ә.Н. Тұрысов, ЦДИАӨМ МКҚК төрағасы Д.Е. Бекманов, "Азаматтарға арналған үкімет" ММ" КеАҚ басқарма төрағасы Ә.Ғ. Қожықов (келісу бойынша), "ҰАТ" АҚ басқарма төрағасы Р.А. Коняшкин (келісу бойынша), мүдделі МО
500 000
3 000 000
3 500 000
3 500 000
17
3-іс-шара. "Қызметтерді өз бетінше электрондық түрде алу үшін Халыққа қызмет көрсету орталықтарын азаматтарға онлайн-кеңес беруге қайта бағдарлау (2021 жылдан бастап енгізіледі) "
жыл сайын
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі Ә.Н. Тұрысов, ЦДИАӨМ МКҚК төрағасы Д.Е. Бекманов
24 578 081
24 578 081
19 496 487
19 496 487
88 149 136
88 149 136
II бағыт. АТ саласының дамуы

100
-
28 000 000
28 000 000
12
Мероприятие 1. Создание цифрового "фронт-офиса" для обеспечения доступности информации и услуг в любое время, в любом месте и на любом устройстве
декабрь 2023 года
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Турысов А.Н., председатель КГУ МЦРИАП Бекманов Д.Н.
финансирование не требуется
13
Мероприятие 2. Внедрение видео-ЦОН
декабрь 2023 года
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Турысов А.Н., председатель КГУ МЦРИАП Бекманов Д.Н.
финансирование не требуется
14
Мероприятие 3. Переход на платформенную модель
декабрь 2025 года
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., директор ДЦ МЦРИАПБажаева Н.А., председатель АСПР Келимбетов К.Н. (по согласованию)
5 000 000
9 000 000
14 000 000
28 000 000
28 000 000
3
Задача 3. Модернизация и развитие ЦОН
вице-министры цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Оразбек А.Е., Турысов А.Н.
24 578 081
30 721 092
26 117 932
28 617 932
0
110 035 037
110 035 037
4
Показатель 1. Доля удовлетворенности качеством обслуживания Государственной корпорации "Правительство для граждан" (%)
2025 год
вице-министры цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Оразбек А.Е., Турысов А.Н., заместители акимов областей и городов республиканского значения
80
83
84
84
85
85
110 035 037
110 035 037
15
Мероприятие 1. Открытие пунктов оказания государственных услуг в малонаселенных пунктах посредством возмещения затрат АО "Казпочта" по услугам, оказываемым в сельских населенных пунктах
2023 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Оразбек А.Е., директор ДГПИОС МЦРИАП Букеева Г.С., председатель правления АО "Казпочта" Алпысбаев К.К. (по согласованию)
6 143 011
6 121 445
6 121 445
18 385 901
18 385 901
16
Мероприятие 2. Модернизация 115 фронт-офисов Государственной корпорации "Правительство для граждан" (повышение сервисности, реконфигурация секторов для минимазации времени получения услуги)
декабрь 2023 года
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Турысов А.Н., председатель КГУ МЦРИАП Бекманов Д.Н., председатель правления НАО "ГК "Правительство для граждан" Кожихов А.Г. (по согласованию), председатель правления АО "НИТ" Коняшкин Р.А. (по согласованию), заинтересованные ГО
500 000
3 000 000
3 500 000
3 500 000
17
Мероприятие 3. Переориентация ЦОНов на онлайн-консультирование граждан для самостоятельного получения услуг в электронном виде (вводится с 2021 года)
ежегодно
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Турысов А.Н., председатель КГУ МЦРИАП Бекманов Д.Н.
24 578 081
24 578 081
19 496 487
19 496 487
88 149 136
88 149 136
Направление II. Развитие ИТ отрасли

2 959 733
2 860 873 1 848 190 1 848 190 1 848 190 11 365 176 10 365 176 1 000 000 0
4
1-міндет. Қазақстан Республикасының АКТ-өнімінің жергілікті мазмұнын ұлғайту
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин
2 759 733
2 660 873
1 000 000
1 000 000
1 000 000
8 420 606
8 420 606
5
1-көрсеткіш. АТ-компаниялар есебінен салық түсімдері үлесінің өсуі (%)
жыл сайын
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, "Зерде" холдингі" АҚ басқарма төрағасы А.А. Әбдірәсілов, ОМО, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ төрағасы А. Сәтқалиев (келісу бойынша)
10
13
15
20
8 593 476
8 593 476
18
1-іс-шара. Мемлекеттік органдар мен квазимемлекеттік компаниялардың шетелде шығарылған бағдарламалық өнімдерді есептен шығаруының оңайлатылған тетігін бекіту
2021 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ЦДИАӨМ ААКТДД директоры Д.М. Ахмедиев, "Зерде" холдингі" АҚ басқармасының төрағасы А.А. Әбдірәсілов, мүдделі ОМО
қаржыландыру талап етілмейді
19
2-іс-шара. МО-мен және мемлекеттік және квазимемлекеттік секторлардың кәсіпорындарымен off-take келісімшарттар жасасу тетігін енгізу
2022 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ЦДИАӨМ ААКТДД директоры Д.М. Ахмедиев, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары, "Зерде" холдингі" АҚ басқарма төрағасы А.А. Әбдірәсілов, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ төрағасы А. Сәтқалиев (келісу бойынша)
қаржыландыру талап етілмейді
20
3-іс-шара. Мемлекеттік және квазимемлекеттік секторларда бәсекеге қабілетті қазақстандық IT-әзірлемелерді сатып алу тетігін әзірлеу
2021 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ЦДИАӨМ ААКТДД директоры Д.М. Ахмедиев, "Зерде" холдингі" АҚ басқарма төрағасы А.А. Әбдірасілов, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ төрағасы А.Сәтқалиев (келісу бойынша)
қаржыландыру талап етілмейді
21
4-іс-шара. Астана Хаб экожүйесі үшін акселерациялық және инкубаторлық бағдарламаларды ұйымдастыру (бірлік)
2025 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ЦДИАӨМ ААКТДД директоры Д.М. Ахмедиев, "Astana Hub" IT-стартаптардың халықаралық технопаркі басқарма төрағасы М. Мәдиев (келісу бойынша)
70
78
85
93

2 959 733
2 860 873
1 848 190
1 848 190
1 848 190
11 538 046
10 538 046
1 000 000
0
4
Задача 1. Увеличение местного содержания ИКТ-продукции Республики Казахстан
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С.
2 759 733
2 660 873
1 000 000
1 000 000
1 000 000
8 593 476
8 593 476
5
Показатель 1. Рост доли налоговых поступлений за счет ИТ-компаний (%)
ежегодно
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., председатель правления АО "Холдинг "Зерде" Абдрасилов А.А. (по согласованию), ЦГО, заместители акимов областей и городов республиканского значения, председатель правления АО "ФНБ "Самрук-Казына" Саткалиев А.М. (по согласованию)
10
13
15
20
8 593 476
8 593 476
18
Мероприятие 1. Утверждение упрощенного механизма списания государственными органами и квазигосударственными компаниями программных продуктов иностранного происхождения
2021 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., директор ДРИИКТ МЦРИАП Ахмедиев Д.М., председатель правления АО "Холдинг "Зерде" Абдрасилов А.А. (по согласованию), заинтересованные ЦГО
финансирование не требуется
19
Мероприятие 2. Внедрение механизма заключения off-take контрактов с ГО и предприятиями государственного и квазигосударственного секторов
2022 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., директор ДРИИКТ МЦРИАП Ахмедиев Д.М., заместители акимов областей и городов республиканского значения, председатель правления АО "Холдинг "Зерде" Абдрасилов А.А. (по согласованию), председатель правления АО "ФНБ "Самрук-Казына" Саткалиев А.М. (по согласованию)
финансирование не требуется
20
Мероприятие 3. Разработка механизма закупа конкурентоспособных казахстанских IT-разработок в государственном и квазигосударственном секторах
2021 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., директор ДРИИКТ МЦРИАП Ахмедиев Д.М., председатель правления АО "Холдинг "Зерде" Абдрасилов А.А. (по согласованию), председатель правления АО "ФНБ "Самрук-Казына" Саткалиев А.М. (по согласованию)
финансирование не требуется
21
Мероприятие 4. Организация акселерационных и инкубаторских программ для экосистемы Астана Хаб (ед.)
2025 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., директор ДРИИКТ МЦРИАП Ахмедиев Д.М., председатель правления КФ "Международный технопарк IT-стартапов "Astana Hub" Мадиев М. (по согласованию)
70
78
85
93

102
2 759 733
2 660 873
1 000 000
1 000 000
1 000 000
8 593 476
8 593 476
Тұрақты жұмыс орындарын құру
3 000
5 002
10 000
10 001
10 001
38 004
5
2-міндет. АКТ экспортын 500 млн долларға дейін жеткізу
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин
200 000
200 000
848 190
848 190
848 190
2 944 570
1 944 570
1 000 000
6
1-көрсеткіш. АТ өнімдері экспортының көлемі
2025 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, "Зерде" холдингі" АҚ басқарма төрағасы А.А. Әбдірәсілов, "Astana Hub" IT-стартаптардың халықаралық технопаркі басқарма төрағасы М. Мәдиев (келісу бойынша), мүдделі органдар мен ұйымдар
14 070 000
21 000 000
42 000 000
84 000 000
147 000 000
210 000 000
1 944 570
1 944 570
22
1-іс-шара. Реттеуші АТ құмсалғышты іске қосу
2023 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ЦДИАӨМ ААКТДД директоры Д.М. Ахмедиев, "АХҚО" әкімшілігі" АҚ басқарма төрағасы Е.Б. Рысмағамбетов, "Astana Hub" IT-стартаптардың халықаралық технопаркі басқарма төрағасы М. Мәдиев (келісу бойынша)
қаржыландыру талап етілмейді
23
2-іс-шара. АКТ өнімдерінің экспорттық әлеуетін ынталандыру бойынша мемлекеттік қолдау шараларын ұсыну
2023 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ЦДИАӨМ ААКТДД директоры Д.М. Ахмедиев, "Зерде" холдингі" АҚ басқарма төрағасы А.А. Әбдірәсілов (келісу бойынша)
108 190
108 190
108 190
324 570
324 570
23
2-іс-шара.
АКТ өнімдерінің экспорттық әлеуетін ынталандыру бойынша мемлекеттік қолдау шараларын ұсыну
2022 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ЦДИАӨМ ААКТДД директоры Д.М. Ахмедиев, "Зерде" холдингі" АҚ басқарма төрағасы А.А. Әбдірәсілов (келісу бойынша)
қаржыландыру талап етілмейді
24
3-іс-шара. Экспортқа бағдарланған отандық АТ-компанияларының пулын қалыптастыру
2022 жылғы желтоқсан
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ЦДИАӨМ ААКТДД директоры Д.М. Ахмедиев, "Зерде" холдингі" АҚ басқарма төрағасы А.А. Әбдірәсілов, "Astana Hub" IT-стартаптардың халықаралық технопаркі басқарма төрағасы М. Мәдиев (келісу бойынша), Қазақстандық АТ компанияларының қауымдастығы (келісу бойынша)
қаржыландыру талап етілмейді
25
4-іс-шара. Бірыңғай инвестициялық платформа құру
2023 жыл
ҚР Сыртқы істер вице-министрі А.А. Айдаров, СІМ ЦД директоры Т.А. Қанафин, "АХҚО" әкімшілігі" АҚ басқарма төрағасы Е.Б. Рысмағамбетов (келісу бойынша), ҚР Сауда және интеграция вице-министрі Ә.Ж. Жанасова, "KazakhIn vest" АҚ басқарма төрағасы М.Б. Юсупова (келісу бойынша)
-
Техникалық құжаттаманы әзірлеу нәтижелері бойынша
26
5-іс-шара.
"TradeDataHub" сауда бойынша мәліметтердің талдамалық платформасын енгізу
2022 жылғы желтоқсан
ҚР Сауда және интеграция вице-министрі А.Ж. Жанасова, СИМ ЦД директоры А.С. Рзаева,
ҚР Қаржы вице-министрі Б.Д. Қожахметов, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин,
ҚР Ауыл шаруашылығы вице-министрі Ж.А.Өсербай,
СЖРА төрағасы Қ.Н. Келімбетов (келісу бойынша),
ҚР Ұлттық экономика вице-министрі Ә.С. Қуантыров,
ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі Ж.Қ. Бүркітбаев,
"БҚОД" АҚ басқарма төрағасы Ә.Н. Мұхамеджанов (келісу бойынша),
"ҚТЖ" ҰК" АҚ басқарма төрағасы Н.Е. Сауранбаев (келісу бойынша)
қаржыландыру талап етілмейді
27
6-іс-шара.
Салалардың (көлік, өнеркәсіп, құрылыс, ТКШ, жер қойнауын пайдалану (ҚПҚ)) тәуекелдерін басқару платформасын құру және енгізу
2023 жылғы желтоқсан
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова, ИИДМ ЦТД директоры А.С. Дүйсембаева, "QazIndustry" ҚИЭО" АҚ басқарма төрағасы Б.Т. Бекенов (келісу бойынша)
540 000
540 000
540 000
1 620 000
1 620 000
28
7-іс-шара.
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың басымдық берілген тауарларын таңбалау процесін автоматтандыру
2022 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин,
ЦДИАӨМ ЭӨДД директоры Ж.Ұ. Мұхамеджанов, ҚР Ұлттық экономика вице-министрі Ә.С. Қуантыров,
"Қазақтелеком" АҚ төрағасы К.Е. Есекеев (келісу бойынша)
"ITProm" ЗТБ (келісу бойынша)
"Қазақтелеком" АҚ қаражаты есебінен
29
8-іс-шара. Капитал нарықтарынан инвестициялар тарту және IPO-ға шығуды ынталандыру тетіктерін енгізу және бағдарламасын әзірлеу
2022 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі Жамбакин А.С., ИЭҒТДД директоры О. Тілеуғазыұлы, "АХҚО" әкімшілігі" АҚ басқарма төрағасы Е.Б. Рысмағамбетов
қаржыландыру талап етілмейді
30
9-іс-шара.
IT қызметтері мен өнімдерінің экспортын арттыру үшін өңірлік акселерациялық бағдарламаларды іске қосу
2025 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ДРИИКТ директоры Д.М. Ахмедиев, "Astana Hub" IT-стартаптардың халықаралық технопаркі басқарма төрағасы М. Мәдиев (келісім бойынша, "Зерде" холдингі" АҚ басқарма төрағасы А.А. Әбдірәсілов
17
қаржыландыру талап етілмейді
7
3-көрсеткіш. Криптоиндустрияның әлемдік айналымындағы үлесі (%)
2025 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.Е. Оразбек
0
-
-
0
1
1
31
1-іс-шара.
Екінші деңгейдегі қазақстандық банктермен өзара іс-қимыл жасай отырып, АХҚО криптобиржасының жұмыс істеу тетігі бойынша пилоттық жобаны іске қосу
2023 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.Е. Оразбек, АҚК төрағасы Р.К. Әбдіхалықов, ҰБ төрағасының орынбасары Б.Ш. Шолпанқұлов (келісу бойынша), "АХҚО" әкімшілігі" АҚ Басқарма төрағасы Е.Б. Рысмағамбетов (келісу бойынша), АРРФР төрағасының орынбасарлары Н.А. Әбдірахманов, М.Ж. Хаджиева (келісу бойынша), АФМ төрағасының орынбасары Е.А. Оспанов (келісу бойынша), мүдделі МО және ұйымдар
қаржыландыру талап етілмейді
32
2-іс-шара. Пилоттың қорытындысы бойынша криптобиржа қызметі бойынша заңнаманы жетілдіру қажеттілігін қарау
2023 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.Е. Оразбек, АҚК төрағасы Р.К. Әбдіхалықов, ҰБ төрағасының орынбасары Б.Ш. Шолпанқұлов (келісу бойынша), "АХҚО" әкімшілігі" АҚ Басқарма төрағасы Е.Б. Рысмағамбетов (келісу бойынша), АРРФР төрағасының орынбасарлары Н.А. Әбдірахманов, М.Ж. Хаджиева (келісу бойынша), АФМ төрағасының орынбасары Е.А. Оспанов (келісу бойынша), мүдделі МО және ұйымдар
қаржыландыру талап етілмейді
33
3-іс-шара. Бірыңғай ұлттық майнинг пулын құру
2022 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.Е. Оразбек, АҚК төрағасы Р.К. Әбдіхалықов, ҰБ төрағасының орынбасары Б.Ш. Шолпанқұлов (келісу бойынша), ҚНДРА төрағасының орынбасарлары Н.А. Әбдірахманов (келісу бойынша), ҚМА төрағасының орынбасары Е.А. Оспанов (келісу бойынша), "АХҚО" әкімшілігі" АҚ басқарма төрағасы Е.Б. Рысмағамбетов, мүдделі МО
қаржыландыру талап етілмейді
34
4-іс-шара. Ұлттық цифрлық валютаны енгізу (пилоттық жоба)
2022 жылғы желтоқсан
ҰБ төраға орынбасары Б.Ш. Шолпанқұлов, ҚТД директоры Т.К. Мағзұмов, Қаржы вице-министрі Б.Д. Қожахметов, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин
қаржыландыру талап етілмейді
8
4-көрсеткіш. АКТ саласындағы білікті кадрлардың саны (бірлік)
жыл сайын
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары

102
2 759 733
2 660 873
1 000 000
1 000 000
1 000 000
8 593 476
8 593 476
Создание постоянных рабочих мест
3 000
5 002
10 000
10 001
10 001
38 004
5
Задача 2. Доведение ИКТ экспорта до 500 млн долларов
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С.
200 000
200 000
848 190
848 190
848 190
2 944 570
1 944 570
1 000 000
6
Показатель 1. Объем экспорта ИТ продукции
2025 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., председатель правления АО "Холдинг "Зерде" Абдрасилов А.А. (по согласованию), генеральный директор КФ "Международный технопарк IT-стартапов "Astana Hub" Мадиев М. (по согласованию), заинтересованные органы и организации
14 070 000
21 000 000
42 000 000
84 000 000
147 000 000
210 000 000
1 944 570
1 944 570
22
Мероприятие 1. Запуск регуляторной ИТ песочницы
2023 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., директор ДРИИКТ МЦРИАП Ахмедиев Д.М., председатель правления АО "Администрация "МФЦА" Рысмагамбетов Е.Б. (по согласованию), генеральный директор КФ "Международный технопарк IT-стартапов "Astana Hub" Мадиев М. (по согласованию)
финансирование не требуется
23
Мероприятие 2. Предоставление мер государственной поддержки по стимулированию экспортного потенциала продукции ИКТ
2023 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., директор ДРИИКТ МЦРИАП Ахмедиев Д.М., председатель правления АО "Холдинг "Зерде" Абдрасилов А.А. (по согласованию)
108 190
108 190
108 190
324 570
324 570
24
Мероприятие 3. Формирование пула отечественных ИТ компаний, ориентированных на экспорт
2022 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., директор ДРИИКТ МЦРИАП Ахмедиев Д.М., председатель правления АО "Холдинг "Зерде" Абдрасилов А.А. (по согласованию), генеральный директор КФ "Международный технопарк IT-стартапов "Astana Hub" Мадиев М. (по согласованию), Казахстанская ассоциация ИТ компаний (по согласованию)
финансирование не требуется
25
Мероприятие 4. Создание единой инвестициионной платформы
2023 год
вице-министр иностранных дел РК Айдаров А.А., директор ДЦ МИД Канафин Т.А., председатель правления АО "Администрация "МФЦА" Рысмагамбетов Е.Б. (по согласованию), вице-министр торговли и интеграции РК Жанасова А.Ж., председатель правления АО "KazakhInvest" Юсупов М.Б. (по согласованию)
-
по результатам разработки технической документации
0
26
Мероприятие 5. Внедрение аналитической платформы данных по торговле "TradeDataHub"
2022 год
вице-министр торговли и интеграции РК Жанасова А.Ж., директор ДЦ МТИ Рзаева А., вице-министр финансов РК Кожахметов Б.Д., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., вице-министр сельского хозяйства РК Осербай Ж.А., председатель АСПР Келимбетов К.Н. (по согласованию), вице-министр национальной экономики РК Куантыров А.С., вице-министр здравоохранения РК Буркитбаев Ж.К., председатель правления АО "ЦДЦБ" Мухамеджанов А.Н. (по согласованию), председатель правления АО "КТЖ" Сауранбаев Н.Е. (по согласованию)
финансирование не требуется
27
Мероприятие 6. Создание и внедрение платформы управления рисками отраслей (транспорт, промышленность, строительство, ЖКХ, недропользование (ТПИ))
декабрь 2023 года
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р, директор ДЦТ МИИР Дюсембаева А.С., председатель правления АО "КЦИЭ "QazIndustry" Бекенов Б.Т. (по согласованию)
540 000
540 000
540 000
1 620 000
1 620 000
28
Мероприятие 7. Автоматизация процесса маркировки приоритетных товаров информационно-коммуникационных технологий
2022 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., директор ДРЭП МЦРИАП Мухамеджанов Ж.У., вице-министр финансов РК Кожахметов Б.Д., вице-министр национальной экономики РК Куантыров А.С. председатель правления АО "Казахтелеком" Есекеев К.Б. (по согласованию), ОЮЛ "ITProm" (по согласованию)
за счет средств АО "Казахтелеком"
29
Мероприятие 8. Внедрение механизмов и разработка программы привлечения инвестиций с рынков капитала и стимулирования выхода на IPO
2022 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., директор ДИЭНТР МЦРИАП Тілеуғазыұлы О., председатель правления АО "Администрация "МФЦА" Рысмагамбетов Е.Б. (по согласованию)
финансирование не требуется
30
Мероприятие 9. Запуск региональных акселерационных программ для увеличения экспорта IT услуг и продуктов
2025 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., директор ДРИИКТ МЦРИАП Ахмедиев Д.М., генеральный директор КФ "Международный технопарк IT-стартапов "Astana Hub" Мадиев М. (по согласованию), председатель правления АО "Холдинг "Зерде" Абдрасилов А.А. (по согласованию)
17
финансирование не требуется
7
Показатель 3. Доля от мирового оборота криптоиндустрии (%)
2025 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Оразбек А.Е.
0
-
-
0
1
1
31
Мероприятие 1. Запуск пилотного проекта по механизму функционирования криптобиржи МФЦА с взаимодействием с казахстанскими банками второго уровня
2023 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Оразбек А.Е., председатель КИБ МЦРИАП Абдикаликов Р.К., заместитель Председателя НБ Шолпанкулов Б.Ш. (по согласованию), председатель правления АО "Администрация "МФЦА" Рысмагамбетов Е.Б. (по согласованию), заместители председателя АРРФР Абдрахманов Н.А., Хаджиева М.Ж. (по согласованию), заместитель председателя АФМ Оспанов Е.А. (по согласованию), заинтересованные ГО и организации
финансирование не требуется
32
Мероприятие 2. Рассмотрение необходимости совершенствования законодательства по деятельности криптобирж по итогам пилота
2023 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Оразбек А.Е., председатель КИБ МЦРИАП Абдикаликов Р.К., заместитель Председателя НБ Шолпанкулов Б.Ш. (по согласованию), председатель правления АО "Администрация "МФЦА" Рысмагамбетов Е.Б. (по согласованию), заместители председателя АРРФР Абдрахманов Н.А., Хаджиева М.Ж. (по согласованию), заместитель председателя АФМ Оспанов Е.А. (по согласованию), заинтересованные ГО и организации
финансирование не требуется
33
Мероприятие 3. Создание единого национального майнингового пула
2022 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Оразбек А.Е., председатель КИБ МЦРИАП Абдикаликов Р.К., заместитель Председателя НБ Шолпанкулов Б.Ш. (по согласованию), заместитель председателя АФМ Оспанов Е.А. (по согласованию), председатель правления АО "Администрация "МФЦА" Рысмагамбетов Е.Б. (по согласованию), заинтересованные ГО
финансирование не требуется
34
Мероприятие 4. Внедрение национальной цифровой валюты (пилотный проект)
декабррь 2022
заместитель Председателя НБ Шолпанкулов Б.Ш., директор ДФТ НБ Магзумов Т.К., вице-министр финансов РК
Кожахметов Б.Д., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С.
финансирование не требуется
8
Показатель 4. Количество квалифицированных кадров в сфере ИКТ (ед.)
ежегодно
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., заместители акимов областей и городов республиканского значения

12 000
20 000
40 000
60 000
80 000
100 000
1 000 000
0
1 000 000
35
1-іс-шара.
20 заманауи бағдарламалау мектебін ашу
2025 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ААКТДД директоры Д.М. Ахмедиев, ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары, QWANT инновациялық бағдарламалау мектебінің директоры Э. Обри, "АХҚО" әкімшілігі" АҚ басқарма төрағасы Е.Б. Рысмағамбетов (келісу бойынша)
5
5
5
5
200 000
200 000
200 000
200 000
200 000
1 000 000
1 000 000
36
2-іс-шара. IT бағдарламалау мектептеріне ваучерлерді бөлу (бірлік)
2025 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ААКТДД директоры Д.М. Ахмедиев, "Astana Hub" IT-стартаптардың халықаралық технопаркі басқарма төрағасы М. Мәдиев (келісу бойынша), Әлем бағдарламалау мектебі (келісу бойынша), облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары, ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев
2 000
4 000
6 000
8 000
НҚА әзірлеу нәтижесі бойынша
37
3-іс-шара. Бейінді университеттердің өңірлік университеттерге қамқорлығы
2025 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ААКТДД директоры Д.М. Ахмедиев, "Зерде" холдингі" АҚ Басқарма төрағасы А.А. Әбдірәсілов (келісу бойынша)
НҚА әзірлеу нәтижесі бойынша
Тұрақты жұмыс орындарын құру
3 000
4 000
11 000
10 000
10 000
38 000
III бағыт. Халық үніне құлақ асатын және тиімді мемлекет
3 458 017
1 383 892 1 309 985 1 287 872 846 606 8 286 371 8 286 371 0 0
6
1-міндет. МО арасындағы құжат айналымы мен сұратуларды қысқарту
ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі Ғ.Р. Әбдірахымов, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин
2 836 650
1 317 663
1 242 776
1 235 073
846 606
7 478 768
7 478 768
9
1-көрсеткіш. Электрондық құжат айналымды 50 % қысқарту (%)
2025 жыл
ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі Ғ.Р. Әбдірахымов, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин
0
35
40
45
50
7 478 768
7 478 768
38
1-іс-шара. Жобалық басқару процесін автоматтандыру
2025 жыл
ҚР Ұлттық экономика вице-министрі Ә.С. Қуантыров, ЦАҚД директоры З.Д. Шалғынбаев
техникалық құжаттаманы әзірлеу нәтижелері бойынша
39
2-іс-шара. Бюджеттік жоспарлау процесін автоматтандыру (бюджеттік жоспарлау)
2021 жылғы желтоқсан
ҚР Қаржы вице-министрі Б.Д. Қожахметов, ЦД директоры Е. Беркешов
488 034
488 034
488 034
40
3-іс-шара. Заңға тәуелді актілерді қоса алғанда, заң шығару процесін цифрландыру
2025 жылғы желтоқсан
ҚР Әділет вице-министрі А.Х. Әмірғалиев, ЦД директоры А.Б. Ильясов, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, "Зерде" холдингі" АҚ басқармасының төрағасы А.А. Әбдірәсілов, "ҰАТ" АҚ басқарма төрағасы Р.А. Коняшкин (келісу бойынша)

12 000
20 000
40 000
60 000
80 000
100 000
1 000 000
0
1 000 000
35
Мероприятие 1. Открытие 20 современных школ программирования (ед.)
2025 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., директор ДРИИКТ МЦРИАП Ахмедиев Д.М., вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., заместители акимов областей и городов республиканского значения, генеральный директор инновационной школы программирования QWANT Обри Э., председатель правления АО "Администрация "МФЦА" Рысмагамбетов Е.Б. (по согласованию)
5
5
5
5
200 000
200 000
200 000
200 000
200 000
1 000 000
1 000 000
36
Мероприятие 2. Выделение ваучеров IT школам программирования (ед.)
2025 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., директор ДРИИКТ МЦРИАП Ахмедиев Д.М., генеральный директор КФ "Международный технопарк IT-стартапов "Astana Hub" Мадиев М. (по согласованию), школа программирования "Алем" (по согласованию), заместители акимов областей и городов республиканского значения, вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А.
2 000
4 000
6 000
8 000
по результатам разработки НПА
37
Мероприятие 3. Шефство профильных университетов над региональными университетами
2025 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., директор ДРИИКТ МЦРИАП Ахмедиев Д.М., председатель правления АО "Холдинг "Зерде" Абдрасилов А.А. (по согласованию)
по результатам разработки НПА
по результатам разработки НПА
Создание постоянных рабочих мест
3 000
4 000
11 000
10 000
10 000
38 000
Направление III. Слышащее и эффективное государство
3 458 017
1 383 892
1 309 985
1 287 872
846 606
8 286 371
8 286 371
0
0
6
Задача 1. Сокращение документооборота и запросов между ГО
вице-министр культуры и спорта РК Абдрахимов Г.Р., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С.
2 836 650
1 317 663
1 242 776
1 235 073
846 606
7 478 768
7 478 768
9
Показатель 1. Сокращение электронного документооборота на 50 % (%)
2025 год
вице-министр культуры и спорта РК Абдрахимов Г.Р., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С.
0
20
35
40
45
50
7 478 768
7 478 768
38
Мероприятие 1. Автоматизация процесса проектного управления
2025 год
вице-министр национальной экономики РК Куантыров А.С., директор ДЦЗИ МНЭ Шалгинбаев З.Д.
по результатам разработки технической документации
39
Мероприятие 2. Автоматизация процесса бюджетного планирования (Бюджетное планирование)
декабрь 2021 года
вице-министр финансов РК
Кожахметов Б.Д., директор ДЦ МФ Беркешев Е.
488 034
488 034
488 034
40
Мероприятие 3. Цифровизация законотворческого процесса, включая подзаконные акты
2025 год
вице-министр юстиции РК Амиргалиев А.Х., директор ДЦ МЮ Ильясов А.Б., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., председатель правления АО "Холдинг "Зерде" Абдрасилов А.А. (по согласованию), председатель правления АО "НИТ" Коняшкин Р.А. (по согласованию)

61 689
86 949
82 763
80 796
51 105
363 302
363 302
41
4-іс-шара. Мемлекеттік қызметшілерді жылжымалы цифрлық құралдармен (планшеттер, смартфондар) қамтамасыз ету
2025 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.Е. Оразбек, АҚК төрағасы Р.К. Әбдіхалықов
51 175
76 763
76 763
76 763
76 763
358 227
358 227
42
5-іс-шара. Салалық, ведомстволық және статистикалық деректер мен есептілікті жинау процестерінің реинжинирингі
2023 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ЦТД департаменті директоры Н.А. Бажаева, ҚР Ұлттық экономика вице-министрі Ә.С. Қуантыров, СЖРА ҰСБ төрағасы Н.С.Айдапкелов, ОМО, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары
қаржыландыру талап етілмейді
43
6-іс-шара.
Статистикалық ақпаратты қалыптастыру кезінде деректердің баламалы көздерін (үлкен деректерді) қолдану
2025 жыл
СЖРА ҰСБ төрағасы Н.С.Айдапкелов (келісу бойынша),ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ОМО, жеке сектор
44
7-іс-шара. Интеграцияланған деректер базасын (ИДБ) енгізу
2021 жылғы желтоқсан
Қаржы вице-министрі Б.Д. Қожахметов, ЦД директоры Е. Беркешов
573 999
573 999
573 999
45
8-іс-шара.
Smart Data Ukimet енгізу
2021 жылғы желтоқсан
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ЦТД департаменті директоры Н.А. Бажаева, "ҰАТ" АҚ басқарма төрағасы Р.А. Коняшкин (келісу бойынша)
701 890
718 738
718 738
718 738
718 738
3 576 842
3 576 842
46
9-іс-шара.
Smart Bridge витрина сервисін дамыту
2021 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, МКҚК төрағасы Д.Н. Бекманов
290124
374 808
364 512
358 776
1 388 220
1 388 220
47
10-іс-шара.Салықтық және кедендік әкімшілендіруге жасанды зердені енгізу
2023 жыл
ҚР Қаржы вице-министрі Б.Д. Қожахмет, Қаржымині ЦД директоры Е. Беркешев
қаржыландыру талап етілмейді
48
11-іс-шара.
Сот ісін жүргізуде жасанды интеллект элементтері бар смарт-көмекшіні енгізу
2022 жыл
ҚК департаменті басшысының орынбасары Н.Т. Байтілесов
19 500
19 500
19 500
49
12-іс-шара.
"Сот смарт-аналитикасы" сервисін іске асыру
2022 жыл
ҚК департаменті басшысының орынбасары Н.Т. Байтілесов (келісу бойынша), "Атамекен" ҰКП басқарма төрағасы А.И. Мырзахметов (келісу бойынша), ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, мүдделі орталық мемлекеттік органдар, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары
40 905
40 905
40 905
50
13-іс-шара. Салықтық әкімшілендіруді автоматтандыру (СӘАЖ)
2021 жылғы желтоқсан
ҚР Қаржы вице-министрі Б.Д. Қожахметов, "ЭҚО" АҚ басқарма төрағасы Э.Ш. Қазғанбаев (келісу бойынша)
669 739
669 739
669 739
7
2-міндет. Салалық деректерді онлайн есепке алуға көшу
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі Ә.Ж. Жанасова, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова
76 315
66 228
67 209
52 799
0
262 551
262 551
0
10
1-көрсеткіш. Кәсіпкерлік субъектілерінен цифрлық форматта алынатын (бақылау, қадағалау) алынатын есептік деректердің үлесі
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі Ә.Ж. Жанасова, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова
0
-
20
40
45
50
262 551
262 551
51
1-іс-шара.
Нарық субъектілерінің нақты уақыт режимінде сатып алынған және өткізілген сынықтар туралы міндетті есептілігін белгілей отырып, қара және түсті металдар сынықтарын есепке алудың интеграцияланған ақпараттық жүйесін енгізу
2022 жылғы желтоқсан
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова, ИИДМ ЦТД директоры А.С. Дүйсембаева, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин
ЖАТ әзірлеу нәтижелері бойынша
52
2-іс-шара.
Дене шынықтыру және спорт саласын цифрландыру
2022 жыл
ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі Е.Т. Қожағапанов, ЦӘЖД директоры Н.Н. Нұрғалиев, "Зерде" холдингі" АҚ басқарма төрағасы А.А. Әбдірәсілов, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары
76 315
66 228
67 209
52 799
262 551
262 551
53
3-іс-шара. Барлық өткізілетін мәдени іс-шаралар, театр маусымдары, кітапхана, музей және көрме қорлары туралы ақпараттың қолжетімділігін қамтамасыз ету (е-мәдениет)
2025 жыл
ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі Н.М. Дәуешов, МСМ ЦӘЖД директоры Н.Н. Нұрғалиев, мүдделі орталық мемлекеттік органдар, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары
техникалық құжаттама әзірлеу нәтижелері бойынша
54
4-іс-шара. Кәсіпкерлік субъектісінің цифрлық бейінін жасау
2023 жылғы желтоқсан
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі вице-министрі А.С. Жамбакин, ЦДИАӨМ ЦТД департаменті директоры Н.А. Бажаева, ҚР Ұлттық экономика вице-министрі Ә.С. Қуантыров, ҚР Қаржы вице-министрі Б.Д. Қожахметов, "Атамекен" ҰКП басқарма төрағасы А.И. Мырзахметов (келісу бойынша)
қаржыландыру талап етілмейді
55
5-іс-шара. Көлденең мониторингті енгізу
2023 жыл
ҚР Қаржы вице-министрі Б.Д. Қожахметов, ҚаржыминіЦД директоры Е. Беркешов
қаржыландыру талап етілмейді
0
56
6-іс-шара. Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау жүйесін құру және енгізу
2023 жылғы желтоқсан
ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі Е.А. Қиясов, ЦД директоры Б. Есебаев, ДСМ СЭБК төрағасы А.С. Есмағамбетова, РЭДСО бас директоры А.А. Сарманов (келісу бойынша), ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин
ЖАТ әзірлеу нәтижелері бойынша
57
7-іс-шара. ҚР ҰБ базасында төлем деректерін фискалдандыру және талдау бойынша платформа әзірлеу
2022 жылғы желтоқсан
ҰБ төрағасының орынбасары Б.Ш. Шолпанқұлов (келісу бойынша), ҚТД департаменті Т.Қ. Мағзұмов (келісу бойынша), ҚР Қаржы вице-министрі Б.Д. Қожахметов, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі Ә.Ж. Жанасова
қаржыландыру талап етілмейді
8
3-міндет. Азаматтар мен мемлекеттік аппараттың өзара іс-қимылының цифрлық құралдарын енгізу
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі Ә.Н. Тұрысов
0
0
0
0
0
0
0
0
11
1-көрсеткіш. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына қанағаттану деңгейі (%)
2025 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі Ә.Н. Тұрысов, ОМО, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары, "Зерде" холдингі" АҚ басқарма төрағасы А.А. Әбдірәсілов, (келісу бойынша), "ҰАТ" АҚ басқарма төрағасы Р.А. Коняшкин (келісу бойынша), "Азаматтарға арналған үкімет" ММ" КеАҚ басқарма төрағасы Ә.Ғ. Қожықов (келісу бойынша)
75
76
77
78
79
80
жалғасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
58
1-іс-шара. Мемлекеттік сервистер мен өнімдерді бағалау бойынша цифрлық құралдарды енгізу
2022 жылғы желтоқсан
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі
вице-министрі Ә.Н. Тұрысов, МКҚК төрағасы Д.Н. Бекманов, ОМО, "Зерде" холдингі" АҚ басқарма төрағасы А.А. Әбдірәсілов, (келісу бойынша), "ҰАТ" АҚ басқарма төрағасы Р.А. Коняшкин (келісу бойынша), "Азаматтарға арналған үкімет" ММ" КеАҚ басқарма төрағасы Ә.Ғ. Қожықов (келісу бойынша)
қаржыландыру талап етілмейді
59
2-іс-шара. Жасанды интеллектіні қолдана отырып, мемлекеттік қызметтер мен сервистерді ұсыну мәселелері бойынша виртуалды консультантты дамыту
2022 жылғы желтоқсан
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі
вице-министрі Ә.Н. Тұрысов, ЦДИАӨМ МКҚК төрағасы Д.Н. Бекманов, "ҰАТ" АҚ басқарма төрағасы Р.А. Коняшкин (келісу бойынша), "Азаматтарға арналған үкімет" ММ" КеАҚ басқарма төрағасы Ә.Ғ. Қожықов (келісу бойынша), мүдделі МО
қаржыландыру талап етілмейді
60
3-іс-шара. Азаматтарды хабардар етудің бірыңғай нүктесін құру
(азаматтың жеке электрондық мекенжайы/мессенджер)
2022 жылғы желтоқсан
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі
вице-министрі Ә.Н. Тұрысов, ЦДИАӨМ МКҚК төрағасы Д.Н. Бекманов, "Қазақтелеком" АҚ басқарма төрағасы Қ.Б. Есекеев (келісу бойынша), ұялы байланыс операторлары (келісу бойынша), қазақстандық тауар өндірушілер (келісу бойынша) және БҚ әзірлеушілері (келісу бойынша)
қаржыландыру талап етілмейді
61
4-іс-шара. Өтініштер мен өтініштер беру үшін цифрлық құралдарды енгізу
2022 жылғы желтоқсан
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ЦТД директоры Н.А. Бажаева, ҚР Ақпарат және қоғамдық даму вице-министрі Б.А. Тілепов
қаржыландыру талап етілмейді
62
5-іс-шара. Халықаралық әдістемелер негізінде мемлекеттік қызметшілерді автоматтандырылған психологиялық тестілеуді енгізу
2023 жыл
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының бірінші орынбасары О.А. Бектенов, МҚІА төрағасының орынбасары М.Е. Дәуешов
техникалық құжаттаманы әзірлеу нәтижелері бойынша
9
4-міндет. Цифрлық әкімдікті дамыту
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, облыстар әкімдерінің орынбасарлары
545 052
545 052
545 052
0
12
1-көрсеткіш. Цифрлық стандартқа сәйкес келетін әкімдіктердің үлесі (үлгілік архитектура, эталондық стандарт) (%)
2025 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары
40
60
90

61 689
86 949
82 763
80 796
51 105
363 302
363 302
41
Мероприятие 4. Обеспечение переносными цифровыми инструментами государственных служащих (планшеты, смартфоны)
2021-2025
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Оразбек А.Е., председатель КИБ МЦРИАП Абдикаликов Р.К.
51 175
76 763
76 763
76 763
76 763
358 227
358 227
42
Мероприятие 5. Реинжиниринг процессов сбора отраслевых, ведомственных и статистических данных и отчетности
2023 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., директор ДЦТ МЦРИАП Бажаева Н.А., вице-министр национальной экономики РК Куантыров А.С., председатель БНС АСПР Айдапкелов Н.А., ЦГО, заместители акимов областей и городов республиканского значения
финансирование не требуется
43
Мероприятие 6. Применение альтернативных источников данных (больших данных) при формировании статистической информации
2025 год
председатель БНС АСПР Айдапкелов Н.А. (по согласованию), вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., ЦГО, частный сектор
финансирование не требуется
44
Мероприятие 7. Внедрение интегрированной базы данных (ИБД)
декабрь 2021 года
вице-министр финансов РК
Кожахметов Б.Д., директор ДЦ МФ Беркешев Е.
573 999
573 999
573 999
45
Мероприятие 8. Внедрение Smart Data Ukimet
декабрь 2021 года
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., директор ДЦТ МЦРИАП Бажаева Н.А., председатель правления АО "НИТ" Коняшкин Р.А. (по согласованию)
701 890
718 738
718 738
718 738
718 738
3 576 842
3 576 842
46
Мероприятие 9. Развитие и сопровождение витрины сервисов Smart Bridge
2021 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., председатель КГУ МЦРИАП Бекманов Д.Н.
290124
374 808
364 512
358 776
1 388 220
1 388 220
47
Мероприятие 10. Внедрение искусственного интеллекта в налоговое и таможенное администрирование
2023 год
вице-министр финансов РК
Кожахметов Б.Д., директор ДЦ МФ Беркешев Е.
финансирование не требуется
48
Мероприятие 11. Внедрение смарт-помощника с элементами искусственного интеллекта в судопроизводстве
2022 год
заместитель руководителя Департамента ВС Байтилесов Н.Т.
19 500
19 500
19 500
49
Мероприятие 12. Реализация сервиса "Судебная смарт-аналитика"
2022 год
заместитель руководителя Департамента ВС Байтилесов Н.Т. (по согласованию), председатель правления НПП "Атамекен" Мырзахметов А.И. (по согласованию), вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., заинтересованные центральные государственные органы, заместители акимов областей и городов республиканского значения
40 905
40 905
40 905
50
Мероприятие 13. Автоматизация налогового администрирования (ИСНА)
декабрь 2021 года
вице-министр финансов РК
Кожахметов Б.Д., директор ДЦ МФ Беркешев Е., председатель правления АО "ЦЭФ" Казганбаев Э.Ш. (по согласованию)
669 739
669 739
669 739
7
Задача 2. Переход на онлайн учет отраслевых данных
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., вице-министр торговли и интеграции РК Жанасова А.Ж., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р.
76 315
66 228
67 209
52 799
0
262 551
262 551
0
10
Показатель 1. Доля отчетных данных, получаемых от субъектов предпринимательства (контроль, надзор) в цифровом формате
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., вице-министр торговли и интеграции РК
Жанасова А.Ж., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р.
0
-
20
40
45
50
262 551
262 551
51
Мероприятие 1. Внедрение интегрированной информационной системы учета лома черных и цветных металлов с установлением обязательной отчетности субъектов рынка о закупленном и реализованном ломе в режиме реального времени
декабрь
2022 года
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р, директор ДЦТ МИИР Дюсембаева А.С., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С.
по результатам разработки ЗНП
52
Мероприятие 2. Цифровизация сферы физической культуры и спорта
2022 год
вице-министр культуры и спорта РК Кожагапанов Е.Т., директор ДЦАР МКС Нургалиев Н.Н., председатель правления АО "Холдинг "Зерде" Абдрасилов А.А. (по согласованию), заместители акимов областей и городов республиканского значения
76 315
66 228
67 209
52 799
262 551
262 551
53
Мероприятие 3. Обеспечение доступности информации о всех проводимых культурных мероприятиях, театральных сезонах, фондах библиотек, музеев и выставок (е-культура)
2025 год
вице-министр культуры и спорта РК Дауешов Н.М., директор ДЦАР МКС Нургалиев Н.Н., заинтересованные центральные государственные органы, заместители акимов областей и городов республиканского значения
по результатам разработки технической документации
54
Мероприятие 4. Создание цифрового профиля субъекта предпринимательства
декабрь 2023 года
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., директор ДЦТ МЦРИАП Бажаева Н.А., вице-министр национальной экономики РК Куантыров А.С., вице-министр финансов РК Кожахметов Б.Д., председатель правления НПП "Атамекен" Мырзахметов А.И. (по согласованию)
финансирование не требуется
55
Мероприятие 5. Внедрение горизонтального мониторинга
2023 год
вице-министр финансов РК Кожахметов Б.Д., директор ДЦ МФ Беркешев Е.
финансирование не требуется
0
56
Мероприятие 6. Создание и внедрение системы санитарно-эпидемиологического надзора
декабрь 2023 года
вице-министр здравоохранения РК Киясов Е.А., директор ДЦ МЗ Есенбаев Б., председатель КСЭК МЗ Есмагамбетова А.С., генеральный директор РЦЭЗ Сарманов А.А. (по согласованию), вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С.
по результатам разработки ЗНП
57
Мероприятие 7. Разработка платформы на базе НБ РК по фискализации и анализу платежных данных
декабрь 2022 года
заместитель Председателя НБ Шолпанкулов Б.Ш. (по согласованию), директор ДФТ НБ Магзумов Т.К., вице-министр финансов РК Кожахметов Б.Д., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., вице-министр торговли и интеграции РК Жанасова А.Ж.
финансирование не требуется
8
Задача 3. Внедрение цифровых инструментов взаимодействия граждан и государственного аппарата
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Турысов А.Н.
0
0
0
0
0
0
0
0
11
Показатель 1. Уровень удовлетворенности качеством оказания государственных услуг (%)
2025 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Турысов А.Н, заместители акимов областей и городов республиканского значения, председатель правления АО "Холдинг "Зерде" Абдрасилов А.А. (по согласованию), председатель правления АО "НИТ" Коняшкин Р.А. (по согласованию), председатель правления НАО "ГК "Правительство для граждан" Кожихов А.Г. (по согласованию)
75
76
77
78
79
80
58
Мероприятие 1. Внедрение цифровых инструментов по оценке государственных сервисов и продуктов
декабрь 2022 года
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Турысов А.Н., председатель КГУ МЦРИАП Бекманов Д.Н., председатель правления АО "Холдинг "Зерде" Абдрасилов А.А. (по согласованию), председатель правления АО "НИТ" Коняшкин Р.А. (по согласованию), председатель правления НАО "ГК "Правительство для граждан" Кожихов А.Г. (по согласованию)
финансирование не требуется
59
Мероприятие 2. Развитие виртуального консультанта по вопросам предоставления государственных услуг и сервисов с применением искусственного интеллекта
декабрь 2022 года
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Турысов А.Н., председатель КГУ МЦРИАП Бекманов Д.Н., председатель правления АО "НИТ" Коняшкин Р.А. (по согласованию), председатель правления НАО "ГК "Правительство для граждан" Кожихов А.Г. (по согласованию), заинтересованные ГО
финансирование не требуется
60
Мероприятие 3. Создание единой точки уведомления граждан (личный электронный адрес гражданина/мессенджер)
декабрь 2022 года
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Турысов А.Н., председатель КГУ МЦРИАП Бекманов Д.Н., председатель правления АО "Казахтелеком" Есекеев К.Б. (по согласованию), операторы сотовой связи (по согласованию), казахстанские производители оборудования (по согласованию) и разработчики ПО (по согласованию)
финансирование не требуется
61
Мероприятие 4. Внедрение цифровых инструментов для подачи обращений и петиций
декабрь 2022 года
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., директор ДЦТ МЦРИАП Бажаева Н.А., вице-министр информации и общественного развития РК Тлепов Б.А.
финансирование не требуется
62
Мероприятие 5. Внедрение автоматизированного психологического тестирования государственных служащих на основе международных методик
2023 год
первый заместитель председателя Агентства РК по противодействию коррупции Бектенов О.А., заместитель председателя АДГС Дауешов М.Е.
по результатам разработки технической документации
9
Задача 4. Развитие цифрового акимата
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., заместители акимов областей и городов республиканского значения
545 052
545 052
545 052
0
12
Показатель 1. Доля акиматов, соответствующих цифровому стандарту (типовая архитектура, эталонный стандарт) (%)
2025 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., заместители акимов областей и городов республиканского значения
40
60
90

100
63
1-іс-шара. ЖАО үлгілік архитектурасын әзірлеу (электрондық әкімдік)
2022 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ӨӨІД директоры С.Р. Нұртазаев, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары, "Зерде" холдингі" АҚ басқарма төрағасы А.А. Әбдірәсілов
545 052
545 052
545 052
64
2-іс-шара. "Ақылды" қалалардың эталондық стандартын әзірлеу
2022 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ӨӨІД директоры С.Р. Нұртазаев, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары
қаржыландыру талап етілмейді
65
3-іс-шара. Smart City тұжырымдамасын әзірлеу және іске асыру
2023 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ӨӨІД директоры С.Р. Нұртазаев
қаржыландыру талап етілмейді
66
4с-шара. ТМС халыққа және бизнеске ұсынатын цифрлық қызметтерді енгізу
2021 жыл
облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ӨӨІД директоры С.Р. Нұртазаев
қаржыландыру талап етілмейді
IV бағыт. Жайлы өмір сүруге арналған цифрлық құралдар
7 064 638
3 863 405
4 832 143
3 005 005
1 214 417
19 979 606
19 979 606
0
0
10
1-міндет. Еңбек шарттарын цифрландыру
0
0
169 617
151 875
169 710
491 202
491 202
13
1-көрсеткіш. Электрондық нысанда тіркелген еңбек шарттарының үлесі (%)
2023 жыл
ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі Е.Д. Оспанов,
облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары, "ЕРДО" АҚ Президенті Д.Р. Арғандыков (келісу бойынша)
65
70
85
100
-
-
491 202
491 202
67
1-іс-шара. Қызметкер бейіндерінің жүйесін және еңбек шарттарын есепке алуды енгізу және қолдау
2023 жылғы желтоқсан
ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі Е.Д. Оспанов,
ЦД директоры Д.Н. Иралимов, "ЕРДО" АҚ Президенті Д.Р. Арғандықов (келісу бойынша), жеке компаниялар (келісу бойынша)
73 832
58 038
74 054
205 924
205 924
68
2-іс-шара. Электрондық еңбек биржасы базасында цифрлық жұмыспен қамту орталықтарын енгізу және қолдау
2023 жылғы желтоқсан
ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі Е.Д. Оспанов, Еңбекмині ЦД директоры Д.Н. Иралимов, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі
вице-министрі Ә.Н. Тұрысов
95 785
93 837
95 656
285 278
285 278
11
2-міндет. Денсаулық сақтау жүйесін цифрландыру
ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі Ж.Қ. Бүркітбаев
326 500
0
0
0
0
326 500
326 500
14
1-көрсеткіш. Ehealth ядросымен деректер алмасуды қамтамасыз ететін медициналық ұйымдардың үлесі (%)
2025 жылғы желтоқсан
ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі Ж.Қ. Бүркітбаев, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары, ҰҚК төрағасы К.Қ. Мәсімов, ҚР Ішкі істер министрінің орынбасары С.С. Сәрсенов, ҚР Қорғаныс министрінің орынбасары Д.Ш. Тұяқов, ПІБ басқарушысы Е.Е. Баттаков, РЭДСО Ә.А. Сарманов, (келісу бойынша), жеке медициналық қызмет көрсетушілер
0
-
50
65
80
90
326 500
326 500
69
1-іс-шара. Халықтың ұлттық электрондық денсаулық паспорттарын клиникалық деректермен толықтыру
2024 жылғы желтоқсан
ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі Ж.Қ. Бүркітбаев, ЦД директоры Б. Есенбаев, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары, МАЖ жеткізушілері, РЭДСО бас директоры Ә.А. Сарманов (келісу бойынша)
81 625
81 625
81 625
70
2-іс-шара. Зертханалық зерттеулер деректерін орталықтандыру
2023 жылғы желтоқсан
ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі Ж.Қ. Бүркітбаев, ЦД директоры Б. Есенбаев, ҚР ДСМ "ҰСО" ШЖҚ РМК бас директоры К.О. Балықбаев, РЭДСО бас директоры Ә.А. Сарманов (келісу бойынша), облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары
81 625
81 625
81 625
71
3-іс-шара. Жедел медициналық көмек станциясын Ehealth ядросына қосу
2025 жылғы желтоқсан
ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі Ж.Қ. Бүркітбаев, ЦД директоры Б. Есенбаев, МАЖ жеткізушілері (келісу бойынша), ҚР ДСМ "ҰШМҮО" ШЖҚ РМК төрағасы Н. Ақылбеков
(келісу бойынша), ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, РЭДСО бас директоры Ә.А. Сарманов (келісу бойынша)
қаржыландыру талап етілмейді
72
4-іс-шара. Ehealth ядросының архитектуралық шешімін енгізу және дамыту
2021 жылғы желтоқсан
ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі Ж.Қ. Бүркітбаев, ЦД директоры Б. Есенбаев, РЭДСО бас директоры Ә.А. Сарманов (келісу бойынша)
81 625
81 625
81 625
73
5-іс-шара. Мемлекеттік медициналық мекемелерді дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету процесін автоматтандыру
2023 жылғы желтоқсан
ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі Ж.Қ. Бүркітбаев, ЦД директоры Б. Есенбаев, "СК Фармация" ЖШС төрағасы Е.С. Есқалиев (келісу бойынша), МФБК төрағасы Б.С. Байсеркин, "ДЗСҰО" ШЖҚ РМК бас директоры Е.К. Дәуітбаев (келісу бойынша), облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары, РЭДСО бас директоры Ә.А. Сарманов (келісу бойынша)
81 625
81 625
81 625
74
6-іс-шара. Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры қаражаты қосып жазылуын болдырмау және жұмсалуының ашықтығын қамтамасыз ету үшін цифрлық технологияларды енгізу
2023 жылғы желтоқсан
ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі М.Е.Шоранов, ЦД директоры Б. Есенбаев, РЭДСО бас директоры Ә.А. Сарманов (келісу бойынша), мүдделі орталық мемлекеттік органдар, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары
қаржыландыру талап етілмейді
75
7-іс-шара. Цифрлық медициналық аппараттармен (PACS) интеграцияланған медициналық бейнелерді өңдеу, сақтау және беру жүйелерін енгізу
2025 жылғы желтоқсан
ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі Ж.Қ. Бүркітбаев, ЦД директоры Б. Есенбаев, РЭДСО бас директоры Ә.А. Сарманов (келісу бойынша), облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары
медициналық ұйымдардың қаражаты есебінен
15
2-көрсеткіш. Халыққа қашықтықтан көрсетілген медициналық қызметтердің үлесі (%)
2025 жылғы желтоқсан
ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі Ж.Қ. Бүркітбаев, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары, РЭДСО бас директоры Ә.А. Сарманов (келісу бойынша)
0
-
5
7
9
10
76
1-іс-шара. Медициналық қызметтерді қашықтықтан көрсету форматына ауыстыру
2023 жылғы желтоқсан
облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары, ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі Ж.Қ. Бүркітбаев, РЭДСО бас директоры Ә.А. Сарманов (келісу бойынша), жеке серіктестер
медициналық ұйымдардың қаражаты есебінен
77
2-іс-шара. "Ақылды білезіктерді" пайдалана отырып, телемедицинаны және азаматтардың денсаулығына қашықтықтан мониторинг жүргізуді енгізу
2025 жыл
ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі Ж.Қ. Бүркітбаев, ЦД директоры Б. Есенбаев, РЭДСО бас директоры Ә.А. Сарманов (келісу бойынша), мүдделі орталық мемлекеттік органдар, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар орынбасарлары
медициналық ұйымдардың қаражаты есебінен
12

100
545 052
545 052
63
Мероприятие 1. Разработка типовой архитектуры МИО (электронный акимат)
2022 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., директор ДВР МЦРИАП Нуртазаев С.Р., заместители акимов областей и городов республиканского значения, председатель правления АО "Холдинг "Зерде" Абдрасилов А.А. (по согласованию)
545 052
545 052
545 052
64
Мероприятие 2. Разработка Эталонного стандарта "умных" городов
2022 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., директор ДВР МЦРИАП Нуртазаев С.Р., ЦГО, заместители акимов областей и городов республиканского значения
финансирование не требуется
65
Мероприятие 3. Разработка и реализация концепции Smart City
2023 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., директор ДВР МЦРИАП Нуртазаев С.Р.
финансирование не требуется
66
Мероприятие 4. Внедрение цифровых услуг, предоставляемых СЕМ населению и бизнесу
2022 год
заместители акимов областей и городов республиканского значения, вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., директор ДВР МЦРИАП Нуртазаев С.Р.
финансирование не требуется
Направление IV. Цифровые инструменты для комфортной жизни
7 064 638
3 863 405
4 832 143
3 005 005
1 214 417
19 979 606
19 979 606
0
0
10
Задача 1. Оцифровка трудовых договоров
вице-министр труда и социальной защиты населения РК Оспанов Е.Д.
0
0
169 617
151 875
169 710
491 202
491 202
13
Показатель 1. Доля зарегистрированных в электронной форме трудовых договоров (%)
2023 год
вице-министр труда и социальной защиты населения РК Оспанов Е.Д., заместители акимов областей и городов республиканского значения, президент АО "ЦРТР" Аргандыков Д.Р. (по согласованию)
65
70
85
100
-
-
491 202
491 202
67
Мероприятие 1. Внедрение и сопровождение системы профилей работника и учета трудовых договоров
декабрь 2023 года
вице-министр труда и социальной защиты населения РК Оспанов Е.Д., директор ДЦ МТСЗН Иралимов Д., президент АО "ЦРТР" Аргандыков Д.Р. (по согласованию), частные компании (по согласованию)
73 832
58 038
74 054
205 924
205 924
68
Мероприятие 2. Внедрение и сопровождение цифровых центров занятости на базе электронной биржи труда
декабрь 2023 года
вице-министр труда и социальной защиты населения РК Оспанов Е.Д., директор ДЦ МТСЗН Иралимов Д., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Турысов А.Н.
95 785
93 837
95 656
285 278
285 278
11
Задача 2. Цифровизация системы здравоохранения
вице-министр здравоохранения РК Буркитбаев Ж.К.
326 500
0
0
0
0
326 500
326 500
14
Показатель 1. Доля медицинских организаций, обеспечивающих обмен данными с ядром Ehealth (%)
декабрь 2025 года
вице-министр здравоохранения РК Буркитбаев Ж.К., заместители акимов областей и городов республиканского значения, Председатель КНБ Масимов К.К. (по согласованию), заместитель Министра внутренних дел РК Сарсенов С.С., заместитель Министра обороны РК Туяков Д.Ш., Управляющий УДП Баттаков Е.Е., генеральный директор РЦЭЗ Сарманов А.А. (по согласованию), частные поставщики медицинских услуг
0
-
50
65
80
90
326 500
326 500
69
Мероприятие 1. Наполнение клиническими данными национальных электронных паспортов здоровья населения
декабрь 2024 года
вице-министр здравоохранения РК Буркитбаев Ж.К., директор ДЦ МЗ Есенбаев Б., заместители акимов областей и городов республиканского значения, поставщики МИС, генеральный директор РЦЭЗ Сарманов А.А. (по согласованию)
81 625
81 625
81 625
70
Мероприятие 2. Централизация данных лабораторных исследований
декабрь 2023 года
вице-министр здравоохранения РК Буркитбаев Ж.К., директор ДЦ МЗ Есенбаев Б., генеральный директор РГП на ПХВ "НЦЭ" МЗ Балыкбаев К.О., генеральный директор РЦЭЗ Сарманов А.А. (по согласованию), заместители акимов областей и городов республиканского значения
81 625
81 625
81 625
71
Мероприятие 3. Подключение станций скорой медицинской помощи к ядру Ehealth
декабрь 2025 года
вице-министр здравоохранения РК Буркитбаев Ж.К., директор ДЦ МЗ Есенбаев Б., поставщики МИС (по согласованию), председатель РГП на ПХВ "НКЦЭМ" МЗ Ахильбеков Н. (по согласованию), вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., генеральный директор РЦЭЗ Сарманов А.А. (по согласованию)
финансирование не требуется
72
Мероприятие 4. Внедрение и развитие архитектурного решения ядра Ehealth
декабрь 2021 года
вице-министр здравоохранения РК Буркитбаев Ж.К., директор ДЦ МЗ Есенбаев Б., генеральный директор РЦЭЗ Сарманов А.А. (по согласованию)
81 625
81 625
81 625
73
Мероприятие 5. Автоматизация процесса лекарственного обеспечения государственных медицинских учреждений
декабрь 2023 года
вице-министр здравоохранения РК Буркитбаев Ж.К., директор ДЦ МЗ Есенбаев Б., председатель ТОО "СК Фармация" Ескалиев Е.С. (по согласованию), председатель КМФК Байсеркин Б.С., генеральный директор РГП на ПХВ "НЦЭЛС" Даутбаев Е.К. (по согласованию), заместители акимов областей и городов республиканского значения, генеральный директор РЦЭЗ Сарманов А.А. (по согласованию)
81 625
81 625
81 625
74
Мероприятие 6. Внедрение цифровых технологий для исключения приписок и обеспечения прозрачности расходования средств Фонда социального медицинского страхования
декабрь 2023 года
вице-министр здравоохранения РК Шоранов М.Е., директор ДЦ МЗ Есенбаев Б., генеральный директор РЦЭЗ Сарманов А.А. (по согласованию), заинтересованные центральные государственные органы, заместители акимов областей и городов республиканского значения
финансирование не требуется
75
Мероприятие 7. Внедрение систем обработки, хранения и передачи медицинских изображений, интегрированных с цифровыми медицинскими аппаратами (PACS)
декабрь 2025 года
вице-министр здравоохранения РК Буркитбаев Ж.К., директор ДЦ МЗ Есенбаев Б., генеральный директор РЦЭЗ Сарманов А.А. (по согласованию), заместители акимов областей и городов республиканского значения
собственные средства медицинских организаций
15
Показатель 2. Доля дистанционных медицинских услуг, оказанных населению (%)
декабрь 2025 года
вице-министр здравоохранения РК Буркитбаев Ж.К., заместители акимов областей и городов республиканского значения, генеральный директор РЦЭЗ Сарманов А.А. (по согласованию)
0
-
5
7
9
10
76
Мероприятие 1. Перевод на дистанционный формат медицинских услуг
декабрь 2023 года
заместители акимов областей и городов республиканского значения, вице-министр здравоохранения РК Буркитбаев Ж.К., генеральный директор РЦЭЗ Сарманов А.А. (по согласованию), частные партнеры
собственные средства медицинских организаций
77
Мероприятие 2. Внедрение телемедицины и дистанционного мониторинга здоровья граждан с использованием "умных браслетов"
2025 год
вице-министр здравоохранения РК Буркитбаев Ж.К., директор ДЦ МЗ Есенбаев Б., генеральный директор РЦЭЗ Сарманов А.А. (по согласованию), заинтересованные центральные государственные органы, заместители акимов областей и городов республиканского значения
собственные средства медицинских организаций
12

3-міндет. Үйде мектеп контентіне 24/7 қолжетімділік
ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев
0
0
0
0
0
0
0
16
1-көрсеткіш. Цифрлық форматқа көшірілген оқулықтардың үлесі (%)
2025 жыл
ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар орынбасарлары
70
80
85
90
95
100
78
1-іс-шара. Оқулықтардың цифрлық портфелін құру
жыл сайынғы желтоқсан
ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, ЦД директоры Г.Г. Жүсіпова,
оқу баспалары (келісу бойынша), облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары
қаржыландыру талап етілмейді
79
2-іс-шара. Кіріктірілген білім беру онлайн-платформасын енгізу
2023 жыл
ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, ЦД директоры Г.Г. Жүсіпова, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин
қаржыландыру талап етілмейді
17
2-көрсеткіш. Интернетпен қамтамасыз етілген орта білім беру ұйымдарының үлесі ішкі контент үшін (Қазақстан ішінде) 100 мб/с төмен емес және сыртқы контент үшін 8 мб/с төмен емес. (%)
2025 жыл
ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары
80
85
90
95
100
100 мб/с төмен емес және сыртқы контент үшін 20 мб/с төмен емес. (%)
83
85
85
86
86
87
80
1-іс-шара. ҚР Білім беру ұйымдарының инфрақұрылымын тексеру (интернет, WiFi, дербес компьютерлер, ноутбуктер және басқалар)
жыл сайынғы желтоқсан
ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, ЦД директоры Г.Г. Жүсіпова, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин
қаржыландыру талап етілмейді
81
2-іс-шара. Орта білім беру ұйымдарын интернет желісіне қол жеткізумен қамтамасыз ету (ішкі контент үшін (Қазақстан ішінде) 100 мб/с төмен емес және сыртқы контент үшін 8 мб/с төмен емес)
жыл сайынғы желтоқсан
облыстар және республикалық маңызы бар қалалар орынбасарлары, ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.Е. Оразбек
ЖАО-ның көзделген қаражат шеңберінде
13
4-міндет. Қоғамдық қауіпсіздіктің цифрлық шараларын дамыту
Ішкі істер министрінің орынбасары С.С. Сәрсенов
6 738 138
3 863 405
4 662 526
2 853 130
1 044 707
19 161 904
19 161 904
18
1-көрсеткіш. Республикалық маңызы бар қалаларда және облыс орталықтарында бірыңғай бейнебақылау жүйесіне интеграцияланған камералар үлесінің өсуі (%)
2025 жыл
Ішкі істер министрінің орынбасары С.С. Сәрсенов, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары
0
15
15
20
25
25
11 313 420
11 313 420
82
1-іс-шара. Азаматтардың хабарламаларын қабылдау бірізділігі процесін енгізу және сүйемелдеу
2025 жылғы желтоқсан
Ішкі істер министрінің орынбасары С.С. Сәрсенов, АБД директоры С.Л. Варго

Задача 3. Доступность школьного контента из дома 24/7
вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А.
0
0
0
0
0
0
0
16
Показатель 1. Доля учебников, переведенных в цифровой формат (%)
2025 год
вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., заместители акимов областей и городов республиканского значения
70
80
85
90
95
100
78
Мероприятие 1. Создание цифрового портфеля учебников
декабрь, ежегодно
вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., директор ДЦ МОН Жусупова Г.Г., учебные издательства (по согласованию), заместители акимов областей и городов республиканского значения
финансирование не требуется
79
Мероприятие 2. Внедрение интегрированной образовательной онлайн-платформы
2023 года
вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., директор ДЦ МОН Жусупова Г.Г., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С.
финансирование не требуется
17
Показатель 2. Доля организаций среднего образования, обеспеченных интернетом не ниже 100 мб/с для внутреннего контента (внутри Казахстана) и 8 мб/с для внешнего контента (%)
2025 жыл
вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., заместители акимов областей и городов республиканского значения
80
85
90
95
100
не ниже 100 мб/с для внутреннего контента (внутри Казахстана) и 20 мб/с для внешнего контента (%)
83
85
85
86
86
87
80
Мероприятие 1. Ревизия инфраструктуры организаций образования Республики Казахстан (интернет, WiFi, персональные компьютеры, ноутбуки и прочее)
декабрь, ежегодно
вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., директор ДЦ МОН Жусупова Г.Г., заместители акимов областей и городов республиканского значения, вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С.
финансирование не требуется
81
Мероприятие 2. Обеспечение организаций среднего образования доступом к сети Интернет (не ниже 100 мб/с для внутреннего контента (внутри Казахстана) и 8 мб/с для внешнего контента (%))
декабрь, ежегодно
заместители акимов областей и городов республиканского значения, вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Оразбек А.Е.
в рамках предусмотренных средств МИО
13
Задача 4. Развитие цифровых мер общественной безопасности
заместитель Министра внутренних дел РК Сарсенов С.С.
6 738 138
3 863 405
4 662 526
2 853 130
1 044 707
19 161 904
19 161 904
18
Показатель 1. Увеличение количества камер видеонаблюдения в городах республиканского значения и областных центрах (%)
2025 год
заместитель Министра внутренних дел РК Сарсенов С.С., заместители акимов областей и городов республиканского значения
0
15
15
20
25
25
11 313 420
11 313 420
82
Мероприятие 1. Внедрение и сопровождение процесса омниканальности приема сообщений граждан
декабрь 2025 года
заместитель Министра внутренних дел РК Сарсенов С.С., директор ДИС МВД Варго С.Л.

13 911
255 242
255 242
255 242
255 242
1 034 877
1 034 877
83
2-іс-шара. Қазақстан Республикасы ІІМ Ахуалдық орталығының модификациясы
2023 жылғы желтоқсан
Ішкі істер министрінің орынбасары С.С. Сәрсенов, АБД директоры С.Л. Варго, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, Қаржы вице-министрі Б.Д. Қожахметов
259 000
286 845
545 845
545 845
84
3-іс-шара. Облыс орталықтарын, республикалық маңызы бар қалаларды және астананы бейнебақылау жүйесімен
(ЖБО-ға шығару арқылы) "Толық қамту"
2025 жылғы желтоқсан
Ішкі істер министрінің орынбасары С.С. Сәрсенов, АБД директоры С.Л. Варго, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары
ЖАО бөлінген бюджет қаражаты шегінде
85
4-іс-шара. Пенитенциарлық мекемелерде және полицияның қызметтік үй-жайларында және халықпен өзара іс-қимылды жүзеге асыратын барлық жедел-тергеу бөлімшелерінде жаппай бейнебақылау енгізу (объектілер)
2023 жыл
Ішкі істер министрінің орынбасары С.С. Сәрсенов, АБД директоры С.Л. Варго, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары
52 мекеме
34 мекеме
17 мекеме
3 823 464
3 608 163
2 039 781
9 471 408
9 471 408
86
5-іс-шара. Ұлттық бейнемониторинг жүйесін енгізу үшін ІІМ, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының, облыстық маңызы бар қалалардың және шағын қалалардың ЖБО-сын қосымша жарақтандыру
2024 жылғы желтоқсан
Ішкі істер министрінің орынбасары С.С. Сәрсенов, АБД директоры С.Л. Варго, "МТҚ" АҚ басқарма төрағасы Е.Е. Оспанов (келісу бойынша)
81 752
86 538
93 000
261 290
261 290
2025 жылғы желтоқсан
Ішкі істер министрінің орынбасары С.С. Сәрсенов, АБД директоры С.Л. Варго, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары, "МТҚ" АҚ басқарма төрағасы Е.Е. Оспанов (келісу бойынша)
ЖАО бөлінген бюджет қаражаты шегінде
87
6-іс-шара. Шағын қалаларды жедел басқару орталықтарын құру
2025 жылғы желтоқсан
Ішкі істер министрінің орынбасары С.С. Сәрсенов, АБД директоры С.Л. Варго, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, Қаржы вице-министрі Б.Д. Қожахметов
жобалау құжаттамасын әзірлеу нәтижелері бойынша
19
2-көрсеткіш. Полицияны цифрлық құралдармен жабдықтау деңгейі (%)
2025 жыл
Ішкі істер министрінің орынбасары С.С. Сәрсенов, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары
0
20
40
60
80
100
805 784
805 784
88
1-іс-шара. "Цифрлық полицей" жобасын іске асыру
2025 жылғы желтоқсан
Ішкі істер министрінің орынбасары С.С. Сәрсенов, АБД директоры С.Л. Варго, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары
ЖАО бөлінген бюджет қаражаты шегінде
89
2-іс-шара. "Әкімшілік өндірістердің бірыңғай тізілімі" жобасын дамыту
2021 жылғы желтоқсан
ҚР Бас прокурордың орынбасары Ә.Қ. Шындалиев, ҚСжАЕК төрағасы С.Н. Нұрлыбай (келісу бойынша), мүдделі МО, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары

13 911
255 242
255 242
255 242
255 242
1 034 877
1 034 877
83
Мероприятие 2. Модификация Ситуационного центра МВД Республики Казахстан
декабрь 2023 года
заместитель Министра внутренних дел РК Сарсенов С.С., директор ДИС МВД Варго С.Л., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., вице-министр финансов РК Кожахметов Б.Д.
259 000
286 845
545 845
545 845
84
Мероприятие 3. "Ковровое" покрытие системой видеонаблюдения областных центров, городов республиканского значения и столицы (с выводом в ЦОУ)
декабрь 2025 года
заместитель Министра внутренних дел РК Сарсенов С.С., директор ДИС МВД Варго С.Л., заместители акимов областей и городов республиканского значения
в пределах выделенных бюджетных средств МИО
85
Мероприятие 4. Введение сплошного видеонаблюдения в пенитенциарных учреждениях и служебных помещениях полиции и во всех оперативно-следственных подразделениях, осуществляющих взаимодействие с населением (объекты)
2023 год
заместитель Министра внутренних дел РК Сарсенов С.С., директор ДИС МВД Варго С.Л., заместители акимов областей и городов республиканского значения
52 учреждения
34 учреждения
17 учреждений
3 823 464
3 608 163
2 039 781
9 471 408
9 471 408
86
Мероприятие 5. Дооснащение ЦОУ МВД городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента, городов областного значения и малых городов для внедрения национальной системы видеомониторинга
декабрь 2024 года
заместитель Министра внутренних дел РК Сарсенов С.С., директор ДИС МВД Варго С.Л., председатель правления АО "ГТС" Оспанов Е.Е. (по согласованию)
81 752
86 538
93 000
261 290
261 290
декабрь 2025 года
заместитель Министра внутренних дел РК Сарсенов С.С., директор ДИС МВД Варго С.Л., заместители акимов областей и городов республиканского значения, председатель правления АО "ГТС" Оспанов Е.Е. (по согласованию)
в пределах выделенных бюджетных средств МИО
87
Мероприятие 6. Создание центров оперативного управления малых городов
декабрь 2025 года
заместитель Министра внутренних дел РК Сарсенов С.С., директор ДИС МВД Варго С.Л., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., вице-министр финансов РК Кожахметов Б.Д.
по результатам разработки проектной документации
19
Показатель 2. Уровень оснащения полиции цифровыми инструментами (%)
2025 год
заместитель Министра внутренних дел РК Сарсенов С.С., заместители акимов областей и городов республиканского значения
0
20
40
60
80
100
2 051 037
2 051 037
88
Мероприятие 1. Реализация проекта "Цифровой полицейский"
декабрь 2025 года
заместитель Министра внутренних дел РК Сарсенов С.С., директор ДИС МВД Варго С.Л., заместители акимов областей и городов республиканского значения
в пределах выделенных бюджетных средств МИО
89
Мероприятие 2. Развитие проекта "Единый реестр административных производств"
декабрь 2021 года
заместитель Генерального Прокурора РК Чиндалиев А.К., председатель КПСиСУ ГП Нурлыбай С.Н. (по согласованию), заинтересованные ГО, заместители акимов областей и городов республиканского значения

43 842
125 462
169 304
169 304
90
3-іс-шара. ҚР ІІМ біріктірілген деректер банкін түрлендіру (Бірыңғай ақпараттық жүйе)
2024 жылғы желтоқсан
Ішкі істер министрінің орынбасары С.С. Сәрсенов, АБД директоры С.Л. Варго, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Ұлттық экономика вице-министрі Ә.С. Қуантыров,Қаржы вице-министрі Б.Д. Қожахметов
390 489
245 991
636 480
636 480
91
4-іс-шара. Полицияның цифрлық құралдарының ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету
2025 жылғы желтоқсан
Ішкі істер министрінің орынбасары С.С. Сәрсенов, АБД директоры С.Л. Варго, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин,ҚР Қаржы вице-министрі Б.Д. Қожахметов
374 861
435 196
435 196
1 245 253
1 245 253
20
3-көрсеткіш. Электрондық форматта тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтардың үлесі (%)
2025 жыл
БП орынбасары Шындалиев А.К., (келісу бойынша), ІІМ министрінің орынбасары Сарсенов С.С
60
65
70
75
80
6 393 411
6 393 411
92
1-іс-шара. Қылмыстық-атқару жүйесінің орталықтандырылған автоматтандырылған деректер базасы
2023 жылғы желтоқсан
ІІМ министрінің орынбасары Сарсенов С.С., АБД директоры Варго С.Л., ЦДИАӨМ, Қаржы вице-министрі Қожахметов Б.Д.
120 790
120 790
120 790
93
2-іс-шара. "Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімін" дамыту
2023 жылғы желтоқсан
ҚР Бас прокурордың орынбасары Ә.Қ. Шындалиев, ҚСжАЕК төрағасы С.Н. Нұрлыбай (келісу бойынша), мүдделі МО, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары
51 083
204 656
255 739
255 739
94
3-іс-шара. Ішкі істер органдарында есепте тұрған адамдарды бақылау құралдарын енгізу
2025 жылғы желтоқсан
Ішкі істер министрінің орынбасары С.С. Сәрсенов, АБД директоры С.Л. Варго
25 621
354 269
354 269
354 269
1 684 391
1 684 391
Ішкі істер министрінің орынбасары С.С. Сәрсенов, АБД директоры С.Л. Варго, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары
ЖАО бөлінген бюджет қаражаты шегінде
95
4-іс-шара. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының (ІІМ) электрондық қылмыстық ісін дамыту шеңберінде сотқа дейінгі тергеп-тексеру процестерін цифрландыру үшін сотқа дейінгі тергеп-тексеру бөлімшелерін жарақтандыру
2025 жылғы желтоқсан
Ішкі істер министрінің орынбасары С.С. Сәрсенов, АБД директоры С.Л. Варго, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары, БП ҚСжАЕК төрағасы С.Н. Нұрлыбай (келісу бойынша)
ЖАО көзделген бюджет қаражаты шегіндев
2024 жылғы желтоқсан
Ішкі істер министрінің орынбасары С.С. Сәрсенов, АБД директоры С.Л. Варго

43 842
125 462
169 304
169 304
90
Мероприятие 3. Модификация интегрированного банка данных МВД РК (Единая информационная система)
декабрь 2024 года
заместитель Министра внутренних дел РК Сарсенов С.С., директор ДИС МВД Варго С.Л., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., вице-министр национальной экономики РК Куантыров А.С., вице-министр финансов РК Кожахметов Б.Д.
390 489
245 991
636 480
636 480
91
Мероприятие 4. Обеспечение информационной безопасности цифровых инструментов полиции
декабрь 2025 года
заместитель Министра внутренних дел РК Сарсенов С.С., директор ДИС МВД Варго С.Л., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., вице-министр финансов РК Кожахметов Б.Д.
374 861
435 196
435 196
1 245 253
1 245 253
20
Показатель 3. Доля уголовных правонарушений, зарегистрированных в электронном формате (%)
2025 год
заместитель Генерального Прокурора РК Чиндалиев А.К. (по согласованию), заместитель Министра внутренних дел РК Сарсенов С.С.
60
65
70
75
80
6 393 411
6 393 411
92
Мероприятие 1. Централизованная автоматизированная база данных уголовно-исполнительной системы
декабрь 2023 года
заместитель Министра внутренних дел РК Сарсенов С.С., директор ДИС МВД Варго С.Л., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., вице-министр финансов РК Кожахметов Б.Д.
120 790
120 790
120 790
93
Мероприятие 2. Развитие "Единый реестр досудебных расследований"
декабрь 2023 года
заместитель Генерального Прокурора РК Чиндалиев А.К. (по согласованию), председатель КПСиСУ ГП Нурлыбай С.Н. (по согласованию), заинтересованные ГО, заместители акимов областей и городов республиканского значения
51 083
204 656
255 739
255 739
94
Мероприятие 3. Внедрение средств контроля за лицами, состоящими на учетах в органах внутренних дел
декабрь 2025 года
заместитель Министра внутренних дел РК Сарсенов С.С., директор ДИС МВД Варго С.Л.
25 621
354 269
354 269
354 269
1 088 428
1 088 428
заместитель Министра внутренних дел РК Сарсенов С.С., директор ДИС МВД Варго С.Л., заместители акимов областей и городов республиканского значения
в пределах выделенных бюджетных средств МИО
95
Мероприятие 4. Оснащение подразделений досудебного расследования для цифровизации процессов досудебного расследования в рамках развития Электронного уголовного дела Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (МВД)
декабрь 2025 года
заместитель Министра внутренних дел РК Сарсенов С.С., директор ДИС МВД Варго С.Л., заместители акимов областей и городов республиканского значения, председатель КПСиСУ ГП Нурлыбай С.Н. (по согласованию)
в пределах предусмотренных средств МИО
декабрь 2024 года
заместитель Министра внутренних дел РК Сарсенов С.С., директор ДИС МВД Варго С.Л.

2 337 275
1 469 432
3 806 707
3 806 707
96
5-іс-шара. "Талдау орталығын" дамыту
2023 жылғы желтоқсан
ҚР Бас прокурордың орынбасары Ә.Қ. Шындалиев, ҚСжАЕК төрағасы С.Н. Нұрлыбай (келісу бойынша), мүдделі МО, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары
55 372
276 217
331 589
331 589
97
6-іс-шара. "Тексеру субъектілері мен объектілерінің бірыңғай тізілімі" жобасын дамыту
2023 жылғы желтоқсан
ҚР Бас прокурордың орынбасары Ә.Қ. Шындалиев, ҚСжАЕК төрағасы С.Н. Нұрлыбай (келісу бойынша), мүдделі МО, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары
46 818
147 377
194 195
194 195
V бағыт. Технологиялық және инновациялық бизнесті дамыту
45 071 503
48 871 737
74 139 651
50 854 322
35 586 015
254 523 228
200 819 407
7 202 943
46 500 878
14
1-міндет. Бизнестегі инновацияларды дамыту
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова, ҚР Ауыл шаруашылығы вице-министрі Ж.А.Өсербай, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары
21 883 995
24 256 474
52 992 424
25 451 176
25 136 475
149 720 544
144 740 544
0
4 980 000
21
2-көрсеткіш. Инновациялық белсенді кәсіпорындардың үлесі (%)
2025 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова, ҚР Ауыл шаруашылығы вице-министрі Ж.А.Өсербай, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары, "Атамекен" ҰКП басқарма төрағасы А.И. Мырзахметов (келісу бойынша), ҚР Энергетика вице-министрі Ж.З. Жахметова
11,50
12,50
14,00
15,50
17,50
20,00
18 226 000

2 337 275
1 469 432
3 806 707
3 806 707
96
Мероприятие 5. Развитие "Аналитического центра"
декабрь 2023 года
заместитель Генерального Прокурора РК Чиндалиев А.К. (по согласованию), председатель КПСиСУ ГП Нурлыбай С.Н. (по согласованию), заинтересованные ГО, заместители акимов областей и городов республиканского значения
55 372
276 217
331 589
331 589
97
Мероприятие 6. Развитие проекта "Единый реестр субъектов и объектов проверок"
декабрь 2023 года
заместитель Генерального Прокурора Чиндалиев А.К. (по согласованию), председатель КПСиСУ ГП Нурлыбай С.Н. (по согласованию), заинтересованные ГО, заместители акимов областей и городов республиканского значения
46 818
147 377
194 195
194 195
Направление V. Развитие технологического и инновационного бизнеса
45 071 503
48 871 737
74 139 651
50 854 322
35 586 015
254 523 228
200 819 407
7 202 943
46 500 878
14
Задача 1. Развитие инноваций в бизнесе
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р., вице-министр сельского хозяйства РК Осербай Ж.А., заместители акимов областей и городов республиканского значения
21 883 995
24 256 474
52 992 424
25 451 176
25 136 475
149 720 544
144 740 544
0
4 980 000
21
Показатель 2. Доля инновационно активных предприятий (%)
2025 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р., вице-министр сельского хозяйства РК Осербай Ж.А., заместители акимов областей и городов республиканского значения, председатель правления НПП "Атамекен" Мырзахметов А.И. (по согласованию), вице-министр энергетики РК Жахметов Ж.З.
11,50
12,50
14,00
15,50
17,50
20,00
18 226 000

13 246 000
4 980 000
98
Іс-шара. Модельдік цифрлық фабрикаларды тираждау үшін жағдай жасау
2022 жылғы желтоқсан*
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова, ЦТД директоры А.С. Дүйсембаева, "QazIndustry" ҚИЭО" АҚ басқарма төрағасы Б.Т. Бекенов (келісу бойынша), ИТП ДКҚ бас директоры А.С. Сембин
(келісу бойынша), жеке компаниялар (келісу бойынша)
қаржыландыру талап етілмейді
99
Іс-шара. Тауарлардың электрондық каталогын енгізу
2022 жылғы ақпан
ҚР Қаржы вице-министрі Б.Д. Қожахметов, ЦД директоры Е. Беркешов, ҚР Сыртқы істер вице-министрі Ә.Ж. Жанасова, "ЭҚО" АҚ басқарма төрағасы Е.Қазғанбаев (келісу бойынша)
қаржыландыру талап етілмейді

13 246 000
4 980 000
98
Мероприятие 1. Создание условий для тиражирования модельных цифровых фабрик
декабрь 2022 года
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р., директор ДЦТ МИИР Дюсембаева А.С., председатель правления АО "КЦИЭ "QazIndustry" Бекенов Б.Т. (по согласованию), генеральный директор АКФ "ПИТ" Сембин А. С. (по согласованию), частные компании (по согласованию)
финансирование не требуется
99
Мероприятие 2. Внедрение электронного каталога товаров
февраль 2022 года
вице-министр финансов РК Кожахметов Б.Д., директор ДЦ МФ Беркешев Е., вице-министр торговли и интеграции РК Жанасова А.Ж., председатель правления АО "ЦЭФ" Казганбаев Е.Ш. (по согласованию)
финансирование не требуются

100
Іс-шара. Smart industry management platform енгізу
2025 жыл
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова, ЦТД директоры А.С. Дүйсембаева, ИТП ДКҚ төрағасы А.С. Сембин
техникалық құжаттаманы әзірлеу нәтижелері бойынша
101
Іс-шара. Отандық цифрлық технологияларды пайдаланатын өнеркәсіптік кәсіпорындарды ынталандыру мақсатында өнеркәсіптік кәсіпорындар үшін амортизацияның қосарланған коэффициентінің тетігін енгізу
2025 жыл
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова, ЦТД директоры А.С. Дүйсембаева, ҚР Қаржы вице-министрі Б.Д. Қожахметов, ҚР Ұлттық Экономика вице-министрі Ә.С. Қуантыров, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, "QazIndustry" ҚИЭО" АҚ басқарма төрағасы Б.Т. Бекенов (келісу бойынша)
қаржыландыру талап етілмейді

100
Мероприятие 3. Внедрение Smart industry management platform
2025 год
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р., директор ДЦТ МИИР Дюсембаева А.С., генеральный директор АКФ "ПИТ" Сембин А.С.
по результатам разработки технической документации
101
Мероприятие 4. Внедрение механизма двойного коэффициента амортизации для промышленных предприятий с целью стимулирования промышленных предприятий, использующих отечественные цифровые технологии
2025 год
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р., директор ДЦТ МИИР Дюсембаева А.С., вице-министр финансов РК Кожахметов Б.Д., вице-министр национальной экономики РК Куантыров А.С., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., председатель правления АО "КЦИЭ "QazIndustry" Бекенов Б.Т. (по согласованию)
финансирование не требуется

102
Іс-шара. Қаржылық қолдау шараларының реинжинирингі және цифрландыру
2023 жылғы желтоқсан
ҚР Ұлттық Экономика вице-министрі Ә.С. Қуантыров, ЦАҚД директоры З.Д. Шалғынбаев, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин
қаржыландыру талап етілмейді
103
Іс-шара. АӨК мемлекеттік қолдау шараларын ұсыну процесін автоматтандыру және цифрландыру
2022 жылғы шілде
ҚР Ауыл шаруашылығы вице-министрі Ж.А.Өсербай, МҚДАӨКЦД директоры Б.Қ. Алпысбеков, "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ басқарма төрағасы А.Ә. Әріпханов (келісу бойынша), ҚР Ұлттық Экономика вице-министрі Ә.С. Қуантыров
қаржыландыру талап етілмейді

102
Мероприятие 5. Реинжиниринг и цифровизация финансовых мер поддержки
декабрь 2023 года
вице-министр национальной экономики РК Куантыров А.С., директор ДЦЗИ МНЭ Шалгинбаев З.Д., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С.
финансирование не требуется
103
Мероприятие 6. Автоматизация и цифровизация процесса предоставления мер государственной поддержки в АПК
июль 2022 года
вице-министр сельского хозяйства РК Осербай Ж.А., директор ДРГУЦАПК МСХ Алпысбеков Б.К., председатель правления АО НУХ "Байтерек" Арифханов А.Б. (по согласованию), вице-министр национальной экономики РК Куантыров А.С.
финансирование не требуется

104
Іс-шара. Отандық АКТ-шешімдер негізінде өндірістік және басқару процестерін цифрландыру кезінде заңды тұлғалардың шығындарын субсидиялау
2022 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ЦДИАӨМ ААКТДД директоры Д.М. Ахмедиев, ҚР Ұлттық Экономика вице-министрі Ә.С. Қуантыров, ҚР Қаржы вице-министрі Б.Д. Қожахметов, "АХҚО" әкімшілігі" АҚ басқарма төрағасы Е.Б. Рысмағамбетов (келісу бойынша)
қаржыландыру талап етілмейді

104
Мероприятие 7. Субсидирование затрат юридических лиц при цифровизации производственных и управленческих процессов на основе отечественных ИКТ-решений
2022 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., директор ДРИИКТ МЦРИАП Ахмедиев Д.М., вице-министр национальной экономики РК Куантыров А.С., вице-министр финансов РК Кожахметов Б.Д., председатель правления АО "Администрация "МФЦА" Рысмагамбетов Е.Б. (по согласованию)
финансирование не требуется

105
8-іс-шара. Инновациялық гранттар беру (стартаптар үшін коммерцияландыруға, кәсіпорындарға технологияларды жаңғырту үшін консорциумдарғанысаналы технологиялық платформаларды, технологиялық ваучерлерді іске асыру үшін)
2025 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ЦДИАӨМ ИЭҒТДД директоры О. Тілеуғазыұлы, "QAZINNOVATIONS" ИДҰА" АҚ басқарма төрағасының міндетін атқарушы Б.С. Әлин (келісу бойынша), Астана Хаб бас директоры М. Мәдиев (келісу бойынша)
50-ден кем емес
50-ден кем емес
5 800 000
5 800 000
11 600 000
11 600 000
106
9-іс-шара. Венчурлік қорларды қолдау
2022 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ЦДИАӨМ ААКТДД директоры Д.М. Ахмедиев, "Зерде" холдингі" АҚ басқарма төрағасы, А.А. Әбдірәсілов, "QazTech Ventures" АҚ басқарма төрағасы, "Өнімді инновацияларды ынталандыру" МУК директоры М.М. Сартбаев (келісу бойынша)
1 039 500
3 160 500
4 200 000
4 200 000
107
10-іс-шара. Бірлесіп инвестициялау қорын және мемлекет қатысатын қорларды құру (бірлік)
2025 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ЦДИАӨМ ААКТДД директоры Д.М. Ахмедиев, "Зерде" холдингі" АҚ басқарма төрағасы А.А. Әбдірәсілов, "QazTech Ventures" АҚ, "АХҚО" әкімшілігі, АҚ басқарма төрағасы Е.Б. Рысмағамбетов
1
қаржыландыру талап етілмейді
108
11-іс-шара. Өңірлерді бизнес-инкубациялауды ендіру
2025 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ЦДИАӨМ ААКТДД директоры Д.М. Ахмедиев, "QAZINNOVATIONS" ИДҰА" АҚ басқарма төрағасының міндетін атқарушы Б.С. Әлин (келісу бойынша), "Astana Hub" IT-стартаптардың халықаралық технопаркі басқарма төрағасы М. Мәдиев (келісу бойынша) "ИТП" ДКҚ төрағасы А.С. Сембин (келісу бойынша)
50-ден кем емес
50-ден кем емес
100-ден кем емес
809 000
837 000
1 646 000
1 646 000
109
12-іс-шара. "ҚР мұнай-газ кешені үшін технологиялық шешімдердің интерактивті матрицасы" жобасын құру
2025 жыл
ҚР Энергетика вице-министрі Ж.З. Жахметова, ЭМ ЦД директоры Л.Р. Бейсебаева, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Қаржы вице-министрі Б.Д. Қожахметов
-
-
240 000
180 000
180 000
180 000
780 000
780 000
110
13-іс-шара. Өнімділіктің өсуі барысында алынған кірістерді салықтардың кейбір түрлерінен босату
2023 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ЦДИАӨМ ААКТДД директоры Д.М. Ахмедиев, ҚР Қаржы вице-министрі Б.Д. Қожахметов
қаржыландыру талап етілмейді

105
Мероприятие 8. Предоставление инновационных грантов (для стартапов на коммерциализацию, предприятиям на модернизацию технологий, консорциумам для реализации целевых технологических платформ, технологические ваучеры) (проекты)
2025 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., директор ДИЭНТР МЦРИАП Тлеугазыулы О., исполняющий обязанности председателя правления АО "НАРИ "QAZINNOVATIONS" Алин Б.С. (по согласованию), генеральный директор "Астана Хаб" Мадиев М. (по согласованию)
не менее 50
не менее 50
5 800 000
5 800 000
11 600 000
11 600 000
106
Мероприятие 9. Поддержка венчурных фондов
2022 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., директор ДРИИКТ МЦРИАП Ахмедиев Д.М., председатель правления АО "Холдинг "Зерде" Абдрасилов А.А. (по согласованию), председатель правления АО "QazTech Ventures", директор ГУП "Стимулирование продуктивных инноваций" Сартбаев М.М. (по согласованию)
1 039 500
3 160 500
4 200 000
4 200 000
107
Мероприятие 10. Создание фонда соинвестирования и фондов с государственным участием (ед.)
2025 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., директор ДРИИКТ МЦРИАП Ахмедиев Д.М., председатель правления АО "Холдинг "Зерде" Абдрасилов А.А. (по согласованию), АО "QazTech Ventures", председатель правления АО "Администрация "МФЦА" Рысмагамбетов Е.Б. (по согласованию)
1
Финансирование не требуется
108
Мероприятие 11. Внедрение в регионах бизнес-инкубирования
2025 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., директор ДРИИКТ МЦРИАП Ахмедиев Д.М., исполняющий обязанности председателя правления АО "НАРИ "QAZINNOVATIONS" Алин Б.С. (по согласованию), генеральный директор "Астана Хаб" Мадиев М. (по согласованию), генеральный директор АКФ "ПИТ" Сембин А.С. (по согласованию)
не менее 50
не менее 50
не менее 100
809 000
837 000
1 646 000
1 646 000
109
Мероприятие 12. Создание проекта "Интерактивная матрица технологических решений для нефтегазового комплекса Республики Казахстан"
2025 год
вице-министр энергетики РК Жахметова Ж.З., директор ДЦ МЭ Бейсебаева Л.Р., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Кожахметов Б.Д.
-
-
240 000
180 000
180 000
180 000
780 000
780 000
110
Мероприятие 13. Освобождение от некоторых видов налогов доходов, полученных в ходе прироста производительности
2023 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., директор ДРИИКТ МЦРИАП Ахмедиев Д.М., вице-министр финансов РК Кожахметов Б.Д.
финансирование не требуется

111
14-іс-шара. 3 сектор үшін нысаналы технологиялық бағдарламалар әзірлеу
2023 жыл
ҚР Энергетика вице-министрі Ж.З. Жахметов, ЭМ ЦД директоры Л.Р. Бейсебаева, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова, ҚР Ауыл шаруашылығы вице-министрі Ж.А.Өсербай, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин
қаржыландыру талап етілмейді
жалғасы
22
2-көрсеткіш. Инновациялық өнімнің үлесі (трлн теңге)
2025 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Ұлттық экономика вице-министрі Ә.С. Қуантыров, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р.Щеглова, "Атамекен" ҰКП басқарма төрағасы А.И. Мырзахметов (келісу бойынша), ҚР Энергетика вице-министрі Ж.З. Жахметова, ҚР Ауыл шаруашылығы вице-министрі Ж.А.Өсербай, ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі Б. Есенбаев, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов
1,7
1,8
1,9
2,1
2,3
2,5
25 107 952
25 107 952
112
1-іс-шара. "Инновациялық технологиялар паркі" инновациялық кластері шеңберінде Индустрия 4.0 экожүйесін дамыту
2025 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ЦДИАӨМ ИЭҒТДД директоры О.Тілеуғазыұлы, "ИТП" ДКҚ төрағасы А.С. Сембин (келісу бойынша)
657 501
1 193 376
1 847 675
3 698 552
3 698 552
113
2-іс-шара. Индустрия 4.0 технологиялық платформасын дамыту және төртінші өнеркәсіптік революция үлестес орталығы жанында білім базасын құру
2025 жыл
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова, ИИДМ ЦТД директоры А.С. Дүйсембаева, "АХҚО" әкімшілігі" АҚ Басқарма төрағасы Е.Б. Рысмағамбетов (келісу бойынша), ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин
қаржыландыру талап етілмейді
114
3-іс-шара. Технологиялық саясатты қалыптастыру және іске асыру (инновацияларды енгізу бойынша стандарттарды енгізу, халықаралық жобаларға қатысу, нысаналы технологиялық бағдарламалар, технологиялық платформалар, технологиялық құзыреттердің салалық орталықтары бойынша әдістеме, Инновациялық обсерватория құру)
2025 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ЦДИАӨМ ИЭҒТДД директоры О. Тілеуғазыұлы "QAZINNOVATIONS" ИДҰА" АҚ басқарма төрағасының міндетін атқарушы Б.С. Әлин (келісу бойынша)
468 800
468 800
471 800
1 409 400
1 409 400
115
4-іс-шара. Ғылыми зерттеу орталықтарын дамыту (мақсатты қаржыландыру бағдарламасы, болашақ экономикасы) (жобалар)
2024 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице- министрі А.С. Жамбакин, ЦДИАӨМ ИЭҒТДД директоры О. Тілеуғазыұлы, ҰҚК Төраға орынбасары Д.Е. Ерғожин (келісу бойынша), ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі А.Ғиният, ҚР Энергетика вице-министрі К. Рахымов, Астана Хаб бас директоры М. Мәдиев (келісу бойынша)
1-ден кем емес
1-ден кем емес
2-ден кем емес
10 000 000
10 000 000
20 000 000
20 000 000

111
Мероприятие 14. Разработка целевых технологических программ для 3 секторов
2023 год
вице-министр энергетики РК Жахметова Ж.З., директор ДЦ МЭ Бейсебаева Л.Р., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р., вице-министр сельского хозяйства РК Осербай Ж.А., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С.
финансирование не требуется
22
Показатель 2. Обьем инновационной продукции (трлн тенге)
2025 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., вице-министр национальной экономики РК Куантыров А.С., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р., председатель правления НПП "Атамекен" Мырзахметов А.И. (по согласованию), вице-министр энергетики РК Жахметова Ж.З., вице-министр сельского хозяйства РК Осербай Ж.А., вице-министр здравоохранения РК Есенбаев Б., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А.
1,7
1,8
1,9
2,1
2,3
2,5
25 107 952
25 107 952
112
Мероприятие 1. Развитие экосистемы Индустрии 4.0 в рамках инновационного кластера "Парк инновационных технологий"
2025 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., директор ДИЭНТР МЦРИАП Тлеугазыулы О., генеральный директор АКФ "ПИТ" Сембин А. (по согласованию)
657 501
1 193 376
1 847 675
3 698 552
3 698 552
113
Мероприятие 2. Развитие технологической платформы Индустрии 4.0. и создание базы знаний при аффилиированном центре четвертой промышленной революции
2025 год
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р., директор ДЦТ МИИР Дюсембаева А.С., председатель правления АО "Администрация "МФЦА" Рысмагамбетов Е.Б. (по согласованию), вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С.
финансирование не требуется
114
Мероприятие 3. Формирование и реализация технологической политики (внедрение стандартов по внедрению инноваций, участие в международных проектах, методология по целевым технологическим программам, технологическим платформам, отраслевым центрам технологических компетенций, создание инновационной обсерватории)
2025 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., директор ДИЭНТР МЦРИАП Тлеугазыулы О., исполняющий обязанности председателя правления АО "НАРИ "QAZINNOVATIONS" Алин Б.С. (по согласованию)
468 800
468 800
471 800
1 409 400
1 409 400
115
Мероприятие 4. Развитие центров научного исследования (Программа целевого финансирования, Экономика будущего) (проекты)
2024 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., директор ДИЭНТР МЦРИАП Тлеугазыулы О., заместитель Председателя КНБ Ергожин Д.Е. (по согласованию), вице-министр здравоохранения РК Гиният А., вице-министр энергетики РК Рахимов К., генеральный директор "Астана Хаб" Мадиев М. (по согласованию)
не менее 1
не менее 1
не менее 2
10 000 000
10 000 000
20 000 000
20 000 000

116
5-іс-шара. Жобалау алдындағы зерттеулер жүргізу және конструкциялық материалдарды, аспаптарды, компоненттер мен АЖК ЗТ кіші жүйелерін жобалау әдістері мен құралдарын әзірлеу. Техникалық ұсынысты (алғыжобаны) және АЖК ЗТ эскиздік жобасын әзірлеу.
2025 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі М.С. Олжабеков, ЦДИАӨМ АҒК төрағасы Б.Ш. Оралмағамбетов, "Ұлттық ғарыштық зерттеулер мен технологиялар орталығы" АҚ Басқарма төрағасы М.Р. Нұрғожин
техникалық құжаттама әзірлеу нәтижесі бойынша

116
Мероприятие 5. Проведение предпроектных исследований, разработка методов и инструментария проектирования конструкционных материалов, приборов, компонентов и подсистем РН СЛК. Разработка технического предложения (аванпроект) и эскизного проекта РН СЛК.
2025 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Олжабеков М.С., председатель АКК МЦРИАП Оралмагамбетов Б.Ж., председатель правления АО "Национальный центр космических исследований и технологий" Нургужин М.Р. (по согласованию)
по результатам разработки технической документации

117
6-іс-шара. Астрофизика саласындағы білім беру, ғылыми зерттеулер мен халықаралық ынтымақтастықтың сапасын кешенді арттыру үшін Қазақстанның Ұлттық астрономиялық обсерваториясын құру.
2025 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі М.С. Олжабеков, АҒК төрағасы Б.Ш. Оралмағамбетов, "Ұлттық ғарыштық зерттеулер мен технологиялар орталығы" АҚ Басқарма төрағасы М.Р. Нұрғожин (келісу бойынша), "В.Г. Фесенков атындағы астрофизика институты" ЕЖШС директоры Ш.Т. Омаров (келісу бойынша)
техникалық құжаттама әзірлеу нәтижесі бойынша
23
3-көрсеткіш. "Заңды және жеке тұлғалар үшін айыру қабілеті орташа ЖҚЗ қолжетімді деректерінің көлемінің өсуі" (млн ш.м.)
2025 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі М.С. Олжабеков, "Қазақстан Ғарыш Сапары" ҰК" АҚ басқарма төрағасы А.А. Айымбетов (келісу бойынша)

117
Мероприятие 6. Создание Национальной астрономической обсерватории Казахстана для комплексного повышения качества образования, научных исследований и международного сотрудничества в области астрофизики
2025 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Олжабеков М.С., председатель АКК МЦРИАП Оралмагамбетов Б.Ш., председатель правления АО "Национальный центр космических исследований и технологий" Нургужин М.Р (по согласованию), директор ДТОО "Астрофизический институт имени В.Г. Фесенкова" Омаров Ч.Т. (по согласованию)
по результатам разработки технической документации
23
Показатель 3. Рост объема доступных данных ДЗЗ среднего разрешения для юридических и физических лиц (млн кв км)
2025 годы
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Олжабеков М.С., председатель правления АО "НК "Қазақстан Ғарыш Сапары" Айымбетов А.А. (по согласованию)

834,25
936,45
1038,65
1038,65
1038,65
18 000 000
18 000 000
118
1-іс-шара. KazEOSat-MR айыру қабілеті орташа спутниктер топтамасын құру
2025 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі М.С. Олжабеков, АҒК төрағасы Б.Ж. Оралмағамбетов, "Қазақстан Ғарыш Сапары" ҰК" АҚ басқарма төрағасы А.А. Айымбетов (келісу бойынша)
5 000 000
7 000 000
6 000 000
18 000 000
18 000 000
119
2-іс-шара.
Жер, орман, су ресурстары, жер қойнауын пайдалану, экология және төтенше жағдайлар салаларындағы субъектілерден қызметін мемлекеттік бақылау және мониторингтеу тиімділігін арттыру үшін ғарыштық мониторингті енгізу мақсатында нормативтік құқықтық құжаттарға өзгерістер әзірлеу және / немесе енгізу
2025 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-мнистрі М.С. Олжабеков, АҒК төрағасы Б.Ж. Оралмағамбетов, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Прімқұлов, ҚР Ауыл шаруашылығы вице-министрі Ж.Ә. Өсербай, ТЖМ Аппарат басшысы А.С. Тиес, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова
қаржыландыру талап етілмейді
24
4-көрсеткіш. "Бәйтерек" ғарыштық зымыран кешенін құруының аяқталу деңгейі (%)
2023 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі М.С. Олжабеков "Бәйтерек" БК" АҚ бас директоры Қ.Е. Мұстафин (келісу бойынша)
2,6
53,2
100
90 702 646
90 702 646
120
3-іс-шара. Ұшқышсыз ғарыш аппараттарын ұшыруға арналған орта класты жаңа буын ғарыштық мақсаттағы зымыран базасындағы "Бәйтерек" ғарыштық зымыран кешенін құру
жыл сайын
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі М.С. Олжабеков, АҒК төрағасы Б.Ж. Оралмағамбетов, "Бәйтерек" БК" АҚ бас директоры Қ.Е. Мұстафин (келісу бойынша)
20 844 495
20 855 974
46 686 123
90 702 646
90 702 646
Тұрақты жұмыс орындарын құру
2 000
3 000
9 000
5 000
5 000
24 000
15
2-міндет. Ауыл шаруашылығын цифрландыру
ҚР Ауыл шаруашылығы вице-министрі Ж.Ә. Өсербай, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары
7 426 069
10 451 125
11 458 884
9 959 403
6 618 641
45 914 122
45 914 122
25
1-көрсеткіш. Цифрланған жер деректерінің үлесі (МЖК ААЖ)** (%)
2025 жыл
ҚР Ауыл шаруашылығы вице-министрі Ж.Ә. Өсербай, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары
70
80
85
90
95
45 914 122
45 914 122
121
1-іс-шара. Ақпараттық жүйелерді шоғырландыру арқылы жер мен жылжымайтын мүліктің мемлекеттік кадастрын автоматтандыру және орталықтандыру (МЖК ААЖ, ЖМТ МДҚ)
2021 жылғы желтоқсан
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі Ә.Н. Тұрысов, ЦДИАӨМ ЦШД директоры Ж.Ж. Садуақасова, "Азаматтарға арналған үкімет" ММ" КеАҚ басқарма төрағасы Ә.Ғ. Қожықов (келісу бойынша)

834,25
936,45
1038,65
1038,65
1038,65
18 000 000
18 000 000
118
Мероприятие 1. Создание группировки спутников среднего разрешения KazEOSat-MR
2025 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Олжабеков М.С., председатель АКК МЦРИАП Оралмагамбетов Б.Ш., председатель правления АО "НК "Қазақстан Ғарыш Сапары" Айымбетов А.А. (по согласованию)
5 000 000
7 000 000
6 000 000
18 000 000
18 000 000
119
Мероприятие 2. Разработка и/или внесение изменений в нормативные правовые документы с целью внедрения космического мониторинга для повышения эффективности государственного контроля и мониторинга деятельности субъектов в сферах земельных, лесных, водных ресурсов, недропользования, экологии и чрезвычайных ситуаций
2025 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Олжабеков М.С., председатель АКК МЦРИАП Оралмагамбетов Б.Ш., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А., вице-министр сельского хозяйства РК Осербай Ж.А., руководитель аппарата МЧС Тиес А.С., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р.
финансирование не требуется
24
Показатель 4. Уровень завершенности создания космического ракетного комплекса "Байтерек" (%)
2023 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Олжабеков М.С., генеральный директор АО "СП "Байтерек" Мустафинов К.Е. (по согласованию)
2,6
53,2
100
90 702 646
90 702 646
120
Мероприятие 3. Создание космического ракетного комплекса "Байтерек" на базе ракеты космического назначения среднего класса нового поколения для запусков беспилотных космических аппаратов
ежегодно
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Олжабеков М.С., председатель АКК МЦРИАП Оралмагамбетов Б.Ж., генеральный директор АО "СП "Байтерек" Мустафинов К.Е. (по согласованию)
20 844 495
20 855 974
46 686 123
90 702 646
90 702 646
Создание постоянных рабочих мест
2 000
3 000
9 000
5 000
5 000
24 000
15
Задача 2. Цифровизация сельского хозяйства
вице-министр сельского хозяйства РК Осербай Ж.А., заместители акимов областей и городов республиканского значения
7 426 069
10 451 125
11 458 884
9 959 403
6 618 641
45 914 122
45 914 122
25
Показатель 1. Доля оцифрованных земельных данных * (%)
2025 год
вице-министр сельского хозяйства РК Осербай Ж.А., заместители акимов областей и городов республиканского значения
70
80
85
90
95
45 914 122
45 914 122
121
Мероприятие 1. Автоматизация и централизация государственного кадастра земли и недвижимости путем консолидации информационных систем (АИС ГЗК, ГБД РН)
декабрь 2021 года
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Турысов А.Н., директор ДЦР МЦРИАП Садвакасова Ж.Ж., председатель правления НАО "ГК "Правительство для граждан" Кожихов А.Г. (по согласованию),

499 000
511 391
525 306
1 535 697
1 535 697
122
2-іс-шара. Өңірлік геоақпараттық деректерді цифрландыру
2022 жылғы желтоқсан
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі Ә.Н. Тұрысов, ЦДИАӨМ ЦШД директоры Ж.Ж. Садуақасова, ҚР Ауыл шаруашылығы вице-министрі Ж.Ә. Өсербай, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары, "Азаматтарға арналған үкімет" ММ" КеАҚ басқарма төрағасы Ә.Ғ. Қожықов (келісу бойынша)
қаржыландыру талап етілмейді
123
3-іс-шара. "Ұлттық кеңістіктік деректер инфрақұрылымы" жобасын құру
2022 жылғы желтоқсан
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі Ә.Н. Тұрысов, ЦДИАӨМ ГКК төрағасы Қ.А. Бекмұқашев
2 352 109
5 471 306
5 699 433
4 304 576
0
17 827 424
17 827 424
124
4-іс-шара. ҚР аумағын жергілікті жердің қазіргі жағдайына сәйкес келетін цифрлық топографиялық карталармен қамтамасыз ету
2025 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі Ә.Н. Тұрысов, ГКК төрағасы Қ.А. Бекмұқашев
1 990 556
1 896 415
2 177 047
2 060 032
3 009 931
11 133 981
11 133 981
125
5-іс-шара. "Цифрлық агроөнеркәсіп" жобасын іске асыру
2025 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі М.С. Олжабеков, ЦДИАӨМ АҒК төрағасы Б.Ж. Оралмағамбетов, "Ұлттық ғарыштық зерттеулер мен технологиялар орталығы" АҚ басқарма төрағасы М.Р. Нұрғожин (келісу бойынша), "В.Г. Фесенков атындағы Ғарыштық техника және технологиялар институты" ЕЖШС Ш.Т. Омаров (келісу бойынша)
техникалық құжаттаманы әзірлеу нәтижелері бойынша
126
3-іс-шара. ЖҚЗ ғарыштық түсірілімдері негізінде экономика салаларында ЖҚЗ деректерін қолдану
2025 жылғы желтоқсан
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі М.С. Олжабеков, ЦДИАӨМ АҒК төрағасы Б.Ж. Оралмағамбетов, "Қазақстан Ғарыш Сапары" ҰК" АҚ басқарма төрағасы А.А. Айымбетов (келісу бойынша), ҚР Ауыл шаруашылығы вице-министрі Ж.Ә. Өсербай
3 083 404
3 083 404
3 083 404
3 083 404
3 083 404
15 417 020
15 417 020
16
3-міндет. Отын-энергетикалық кешенді цифрландыру
ҚР Энергетика вице-министрі Ж.З. Жахметова
458 280
4 200 559
401 440
200 000
200 000
5 460 279
615 766
4 844 513
26
1-көрсеткіш. Шикі мұнай және газ конденсаты айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыратын субъектілердің деректерді есепке алу аспаптары арқылы беретін мұнайдың жалпы айналымының үлесі
2025 жыл
ҚР Энергетика вице-министрі Ж.З. Жахметова, ҚР Ұлттық экономика вице-министрі Ә.С. Қуантыров, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі Ә.Ж. Жанасова, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова, "ЭҚРҚО" АҚ басқарма төрағасы Б.Н. Ильяс (келісу бойынша)
0
60
75
90
92
95
615 766
615 766

499 000
511 391
525 306
1 535 697
1 535 697
122
Мероприятие 2. Цифровизация региональных геоинформационных данных
декабрь 2022 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Турысов А.Н., директор ДЦР МЦРИАП Садвакасова Ж.Ж., вице-министр сельского хозяйства РК Осербай Ж.А., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р., заместители акимов областей и городов республиканского значения, председатель правления НАО "ГК "Правительство для граждан" Кожихов А.Г. (по согласованию)
финансирование не требуется
123
Мероприятие 3. Создание проекта "Национальная инфраструктура пространственных данных"
декабрь 2022 года
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Турысов А.Н., председатель КГК МЦРИАП Бекмукашев К.А.
2 352 109
5 471 306
5 699 433
4 304 576
0
17 827 424
17 827 424
124
Мероприятие 4. Обеспечение территории Республики Казахстан цифровыми топографическими картами, соответствующими современному состоянию местности
2025 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Турысов А.Н., председатель КГК МЦРИАП Бекмукашев К.А.
1 990 556
1 896 415
2 177 047
2 060 032
3 009 931
11 133 981
11 133 981
125
Мероприятие 5. Реализация проекта "Цифровое агропредприятие"
2025 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Олжабеков М.С., председатель АКК МЦРИАП Оралмагамбетов Б.Ш., председатель правления АО "Национальный центр космических исследований и технологий" Нургужин М.Р. (по согласованию), директор ДТОО "Астрофизический институт имени В.Г. Фесенкова" Омаров Ч.Т. (по согласованию)
по результатам разработки технической документации
126
Мероприятие 6. Применение данных ДЗЗ в отраслях экономики на основе космических снимков ДЗЗ
декабрь 2025 года
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Олжабеков М.С., председатель АКК МЦРИАП Оралмагамбетов Б.Ш., председатель правления АО "НК "Қазақстан Ғарыш Сапары" Айымбетов А.А. (по согласованию), вице-министр сельского хозяйства РК Осербай Ж.А.
3 083 404
3 083 404
3 083 404
3 083 404
3 083 404
15 417 020
15 417 020
16
Задача 3. Цифровизация топливно-энергетического комплекса
вице-министр энергетики РК Жахметова Ж.З.
458 280
4 200 559
401 440
200 000
200 000
5 460 279
615 766
4 844 513
26
Показатель 1. Доля общего оборота нефти субъектами, осуществляющими деятельность в сфере оборота сырой нефти и газового конденсата, передающими данные посредством приборов учета
2025 год
вице-министр энергетики РК Жахметова Ж.З., вице-министр национальной экономики РК Куантыров А.С., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., вице-министр торговли и интеграции РК Жанасова А.Ж., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р., председатель правления АО "КОРЭМ" Ильяс Б.Н. (по согласованию)
0
60
75
90
92
95
615 766
615 766

127
1-Іс-шара. Шикі мұнай мен газ конденсатын есепке алуды автоматтандыру
2023 жылғы желтоқсан
ҚР Энергетикавице-министрі Ж.З. Жахметова, ЭМ ЦД директоры Л.Р. Бейсебаева, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Қаржы вице-министрі Б.Д. Қожахметов, "МГАТО" АҚ бас директоры С.Н. Серғазиев (келісу бойынша)
207 576
206 750
201 440
615 766
615 766
128
2-іс-шара. ҚР жер қойнауын пайдалануды басқару процесін автоматтандыру
2024 жылғы желтоқсан
ҚР Энергетика вице-министрі Ж.З. Жахметова, ЭМ ЦД директоры Бейсебаева Л.Р., ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, Қаржы вице-министрі Б.Д. Қожахметов, "МГАТО" АҚ бас директоры С.Н. Серғазиев (келісу бойынша)
жобалау және техникалық құжаттаманы әзірлеу нәтижелері бойынша
129
3-іс-шара. Газ құбырлары объектілері (AGIS) бойынша талдамалық геоақпараттық жүйені құру және енгізу
2023 жыл
ҚР Энергетика вице-министрі Ж.З. Жахметова, ЭМ ЦАД директорының орынбасары Л.Р. Бейсебаева, "QazaqGaz" ҰК" АҚ басқарма төрағасы К.К. Шәріпбаев (келісу бойынша)
"QazaqGaz" ҰК" АҚ қаржысы есебінен
27
2-көрсеткіш. Ұлттық және өңірлік электр желілерінде электр энергиясының нормативтік-техникалық ысыраптарының деңгейін төмендету (%)
2025 жыл
ҚР Энергетика вице-министрі Ж.З. Жахметова, ҚР Ұлттық экономика вице-министрі Ә.С. Қаунтыров, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі Ә.Ж. Жанасова, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ басқарма төрағасы А.Сәтқалиев ( келісу бойынша), "KEGOC" АҚ басқарма төрағасы Б.Т. Қажиев (келісу бойынша), "ЭҚРҚО" АҚ басқарма төрағасы Б.Н. Ильяс (келісу бойынша), облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары
14,50
14,79
14,76
13,92
13,89
13,84
4 844 513
4 844 513
130
1-іс-шара. "Smart Grid" тұжырымдамасын әзірлеу
2022 жыл
ҚР Энергетика вице-министрі Ж.З. Жахметова, ЭМ ЦД директоры Л.Р. Бейсебаева
42 000
42 000
42 000
131
2-іс-шара. Нұр-Сұлтан қ. "Smart Grid" пилоттық жобасына жобалық құжаттаманы әзірлеу
2022 жыл
ҚР Энергетика вице-министрі Жахметова Ж.З., ЭМ ЦД директоры Л.Р.Бейсебаева, Нұр-Сұлтан қ. әкімінің орынбасары М.Е. Бектұрова
45 000
45 000
45 000
132
3-іс-шара. Smart metering технологиясы (энергия ресурстарын ақылды есепке алу), коммуникация жүйелері үшін стандарттар әзірлеу
2025 жыл
ҚР Энергетика вице-министрі Ж.З. Жахметова, ЭМ ЦД директоры Л.Р.Бейсебаева, СИМ ТРМК төрағасы А.Б. Әбенов, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, "ЭҚРҚО" АҚ басқарма төрағасы Б.Н. Ильяс (келісу бойынша)
тартылған қаражат есебінен

127
Мероприятие 1. Автоматизация учета сырой нефти и газового конденсата
декабрь 2023 года
вице-министр энергетики РК Жахметова Ж.З., директор ДЦ МЭ Бейсебаева Л.Р., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., вице-министр финансов РК Кожахметов Б.Д., генеральный директор АО "ИАЦНГ" Сергазиев С.Н. (по согласованию)
207 576
206 750
201 440
615 766
615 766
128
Мероприятие 2. Автоматизация процесса управления недропользованием Республики Казахстан
декабрь 2024 года
вице-министр энергетики РК Жахметова Ж.З., директор ДЦ МЭ Бейсебаева Л.Р., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., вице-министр финансов РК Кожахметов Б.Д., генеральный директор АО "ИАЦНГ" Сергазиев С.Н. (по согласованию)
по результатам разработки проектной и технической документации
129
Мероприятие 3. Создание и внедрение аналитической геоинформационной системы по объектам газопроводов (AGIS)
2023 год
вице-министр энергетики РК Жахметова Ж.З., заместитель директора ДЦИ МЭ Бейсебаева Л.Р., председатель правления АО "НК "QazaqGaz" Шарипбаев К.К. (по согласованию)
за счет средств АО "НК "QazaqGaz"
27
Показатель 2. Снижение уровня нормативно-технических потерь электроэнергии в национальных и региональных электрических сетях (%)
2025 год
вице-министр энергетики РК Жахметова Ж.З., вице-министр национальной экономики РК Куантыров А.С., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., вице-министр торговли и интеграции РК Жанасова А.Ж., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р., председатель правления АО "ФНБ "Самрук-Казына" Саткалиев А.М. (по согласованию), председатель правления АО "KEGOC" Кажиев Б.Т. (по согласованию), председатель правления АО "КОРЭМ" Ильяс Б.Н. (по согласованию), заместители акимов областей и городов республиканского значения
14,50
14,79
14,76
13,92
13,89
13,84
4 844 513
4 844 513
130
Мероприятие 1. Разработка концепции "Smart Grid"
2022 год
вице-министр энергетики РК Жахметова Ж.З., директор ДЦ МЭ Бейсебаева Л.Р.,
42 000
42 000
42 000
131
Мероприятие 2. Разработка проектной документации на пилотный проект "Smart Grid" города Нур-Султана
2022 год
вице-министр энергетики РК Жахметова Ж.З., директор ДЦ МЭ Бейсебаева Л.Р., заместитель акима города Нур-Султана Бектурова М.Е.
45 000
45 000
45 000
132
Мероприятие 3. Разработка стандартов для технологии Smart metering (Умный учет энергоресурсов), систем коммуникаций
2025 год
вице-министр энергетики РК Жахметова Ж.З., директор ДЦ МЭ Бейсебаева Л.Р., председатель КТРМ МТИ Абенов А.Б., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., председатель правления АО "КОРЭМ" Ильяс Б.Н. (по согласованию)
за счет привлеченных средств

133
4-іс-шара. Келісілген тізбеге сәйкес Smart Grid (Электрмен жабдықтаудың ақылды желілері) жобасы шеңберінде энергия кәсіпорындарының объектілері үшін деректерді беру инфрақұрылымымен қамтамасыз ету
2025 жыл
ҚР Энергетика вице-министрі Ж.З. Жахметова, ЭМ ЦД директоры Л.Р. Бейсебаева, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, "ЭҚРҚО" АҚ басқарма төрағасы Б.Н. Ильяс (келісу бойынша)
техникалық құжаттама әзірлеу нәтижесі бойынша

133
Мероприятие 4. Обеспечение инфраструктурой передачи данных для объектов энергопредприятий в рамках проекта Smart Grid (Умные сети электроснабжения) в соответствии с согласованным перечнем
2025 год
вице-министр энергетики РК Жахметова Ж.З., директор ДЦ МЭ Бейсебаева Л.Р., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С, председатель правления АО "КОРЭМ" Ильяс Б.Н. (по согласованию)
по итогам разработки технической документации

134
5-іс-шара. Жөндеу регламенттерін басқару үшін толық паспорттаумен және функционалмен электр генерациялайтын ұйымдардың жабдықтары паркінің жай-күйін мониторингтеу үшін платформалық шешімді енгізу бойынша "Генерацияның цифрлық картасы" жобасын іске асыру
2025 жыл
ҚР Энергетика вице-министрі Ж.З. Жахметова, ЭМ ЦД директоры Л.Р. Бейсебаева, "ЭҚРҚО" АҚ басқарма төрағасы Б.Н. Ильяс (келісу бойынша), ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары

134
Мероприятие 5. Реализация проекта "Цифровая карта генерации" по внедрению платформенного решения для мониторинга состояния парка оборудований электрогенерирующих организаций, с полной паспортизацией и функционалом для управления ремонтными регламентами
2025 год
вице-министр энергетики РК Жахметова Ж.З., директор ДЦ МЭ Бейсебаева Л.Р., председатель правления АО "КОРЭМ" Ильяс Б.Н. (по согласованию), вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., заместители акимов областей и городов республиканского значения

100 000
200 000
200 000
200 000
200 000
900 000
900 000
135
6-іс-шара. Электр энергиясын тұтынушыларға арналған цифрлық кабинет құру және енгізу
2022 жыл
ҚР Энергетика вице-министрі Ж.З. Жахметова, ЭМ ЦД директоры Бейсебаева Л.Р., "ЭҚРҚО" АҚ басқарма төрағасы Б.Н. Ильяс (келісу бойынша), облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары, БҚДА төрағасының орынбасары М.Т. Омаров (келісу бойынша)
50 000
50 000
50 000
136
7-іс-шара. Келісілген тізбеге сәйкес Бірыңғай цифрлық платформаға және SCADA жүйесіне деректерді бере отырып, көтерме және бөлшек сауда нарығының субъектілерін электр энергиясын коммерциялық есепке алудың цифрлық жүйелерімен және телеметрия жүйелерімен жабу
2025 жыл
ҚР Ұлттық экономика вице-министрі Ә.С. Қуантыров, ЦАҚД директоры З.Д. Шалғынбаев, ҚР Энергетика вице-министрі Ж.З. Жахметова, СИМ ТРМК төрағасы А.Б. Әбенов, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова, "ЭҚРҚО" АҚ басқарма төрағасы Б.Н. Ильяс (келісу бойынша), "KEGOC" АҚ басқарма төрағасы Б.Т. Қажиев (келісу бойынша)
Тізбені бекіту қорытындылары бойынша
Электр нарығы субъектілерінің өз қаражаты есебінен
137
8-іс-шара. SCADA/EMS диспетчерлік басқару және деректерді жинау жүйесін жаңғырту ("Қазақстанның интеллектуалдық энергия жүйесі" нысаналы мақсатына сәйкес)
2025 жыл
ҚР Энергетика вице-министрі Ж.З. Жахметова, ЭМ ЦД директоры Л.Р. Бейсебаева, "KEGOC" АҚ басқарма төрағасы Б.Т. Қажиев (келісу бойынша), "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ басқарма төрағасы А.М. Сәтқалиев (келісу бойынша), Ұлттық экономика вице-министрі Ә.С. Қуантыров
150 704
3 656 809
3 807 513
3 807 513
138
9-іс-шара. "ЭҚРҚО" АҚ базасында құзыреттілік орталығын құру (деректерді жинау, мониторинг, стандарттау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру, модельдеу, деректерді талдау)
2025 жыл
ҚР Энергетика вице-министрі Ж.З. Жахметова, ЭМ ЦД директоры Л.Р. Бейсебаева, "ЭҚРҚО" АҚ басқарма төрағасы Б.Н. Ильяс (келісу бойынша)
қаржыландыру талап етілмейді
17
4-міндет. ТКШ және құрылыс саласын цифрландыру
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова
2 483 159
4 314 273
3 840 778
3 977 086
360 837
14 976 133
6 775 825
7 202 943
997 365
28
1-көрсеткіш. Қала құрылысы кадастрының цифрлық жоспарлы негізін құру үшін құрылыс салынған аумақтардағы түгенделген жер асты және жер үсті коммуникацияларының үлесі (%; РБ/ЖБ, РБ, ЖБ)
жыл сайын
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова, Облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары, "Мемградкадастр" РМК бас директоры Т.Т. Мұсабаев (келісу бойынша)
58

100 000
200 000
200 000
200 000
200 000
900 000
900 000
135
Мероприятие 6. Создание и внедрение цифрового кабинета для потребителей электроэнергии
2022 год
вице-министр энергетики РК Жахметова Ж.З., директор ДЦ МЭ Бейсебаева Л.Р., председатель правления АО "КОРЭМ" Ильяс Б.Н. (по согласованию), заместители акимов областей и городов республиканского значения, заместитель председателя АЗРК Омаров М.Т. (по согласованию)
50 000
50 000
50 000
136
Мероприятие 7. Покрытие цифровыми системами коммерческого учета электроэнергии и системами телеметрии субъектов оптового и розничного рынка с передачей данных на единую цифровую платформу и систему SCADA в соответствии с согласованным перечнем
2025 год
вице-министр национальной экономики РК Куантыров А.С., директор ДЦЗИ МНЭ Шалгинбаев З.Д., вице-министр энергетики РК Жахметова Ж.З., председатель КТРМ МТИ Абенов А.Б., заместители акимов областей и городов республиканского значения, вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р., председатель правления АО "КОРЭМ" Ильяс Б.Н. (по согласованию), председатель правления АО "KEGOC" Кажиев Б.Т. (по согласованию)
за счет собственных средств субъектов рынка электрической энергии
137
Мероприятие 8. Модернизация системы диспетчерского управления и сбора данных SCADA/EMS (в соответствии с целевым видением "Интеллектуальная энергосистема Казахстана")
2025 год
вице-министр энергетики РК Жахметова Ж.З., директор ДЦ МЭ Бейсебаева Л.Р., председатель правления АО "KEGOC" Кажиев Б.Т. (по согласованию), председатель правления АО "ФНБ "Самрук-Казына" Саткалиев А.М. (по согласованию), вице-министр национальной экономики РК Куантыров А.С.
150 704
3 656 809
-
-
-
3 807 513
-
-
3 807 513
138
Мероприятие 9. Создание центра компетенции на базе АО "КОРЭМ" (сбор данных, мониторинг, организация работ по стандартизации, моделирование, аналитика данных)
2025 год
вице-министр энергетики РК Жахметова Ж.З., директор ДЦ МЭ Бейсебаева Л.Р., председатель правления АО "КОРЭМ" Ильяс Б.Н. (по согласованию)
финансирование не требуется
17
Задача 4. Цифровизация сферы жилищно-коммунального хозяйства и строительства
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р.
2 483 159
4 314 273
3 840 778
3 977 086
360 837
14 976 133
6 775 825
7 202 943
997 365
28
Показатель 1. Доля инвентаризованных подземных и надземных коммуникаций на застроенных территориях для создания цифровой плановой основы градостроительного кадастра (%; РБ/МБ, РБ, МБ)
ежегодно
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р., заместители акимов областей и городов республиканского значения, генеральный директор РГП "Госградкадастр" Мусабаев Т.Т. (по согласованию)
58

62,7
108,1
73,9
86
100
12 497 196
4 296 888
7 202 943
997 365
7,1
10,5
147,9
12,4
14,6
17,6
50,9
52,2
102,6
61,5
71,4
82,4
139
1-іс-шара. Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін бақылауды автоматтандыру
2022 жылғы желтоқсан
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова, ИИДМ ЦД директоры Ә.С. Дүйсембаева, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары
қаржыландыру талап етілмейді
140
2-іс-шара. BIM енгізу
2022 жылғы желтоқсан
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова, ИИДМ ЦД директоры Ә.С. Дүйсембаева
қаржыландыру талап етілмейді
141
3-іс-шара. Мемлекеттік қала құрылысы кадастрын автоматтандыру
2022 жылғы желтоқсан
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова, ИИДМ ЦД директоры Ә.С. Дүйсембаева, "Мемградкадастр" РМК бас директоры Т.Т. Мұсабаев (келісу бойынша)
218 652
531 486
750 138
750 138
142
4-іс-шара. Қала құрылысы кадастрының цифрлық жоспарлы негізін құру үшін елді мекендердің құрылыс салынған аумақтарында жер асты және жер үсті коммуникацияларын түгендеу
2024 жыл
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова, ИИДМ ЦД директоры Ә.С. Дүйсембаева, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары, "Мемградкадастр" РМК Бас директоры Т.Т. Мұсабаев (келісу бойынша)
1 309 280
699 016
846 839
934 039
3 789 174
3 789 174
304 337
2 674 399
2 142 922
2 081 285
7 202 943
7 202 943
143
5-іс-шара. Мемлекеттік қала құрылысы кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесін толтыру үшін жалпы мемлекеттік маңызы бар қала құрылысы жобаларын әзірлеу және түзету
2025 жыл
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова, ИИДМ ЦД директоры Ә.С. Дүйсембаева, "Мемградкадастр" РМК Бас директоры Т.Т. Мұсабаев (келісу бойынша)
711 068
827 402
407 465
189 916
100 662
2 236 513
2 236 513
144
6-іс-шара. Тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласында байланыс деректерін, қызмет көрсетілетін аумақты және олардың сайттардағы рейтингтерін көрсете отырып, басқарушылар мен сервистік компаниялардың (домофондық, лифтілік, ТҚҚ және т. б.) тізімін қалыптастыра отырып, электрондық ресурстарды орталықтандырылған жинауды және сақтауды автоматтандыру
2022 жылғы желтоқсан
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Щеглова Д.Р., ИИДМ ЦД директоры Ә.С. Дүйсембаева, "Казцентр ЖКХ" АҚ басқарма төрағасы Е.У. Төлеуов (келісу бойынша)
158 474
113 456
224 900
240 360
260 175
997 365
997 365
18
5-міндет. Цифрлық экологиялық мониторинг және геологиялық деректер
ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов

62,7
108,1
73,9
86
100
12 497 196
4 296 888
7 202 943
997 365
7,1
10,5
147,9
12,4
14,6
17,6
50,9
52,2
102,6
61,5
71,4
82,4
139
Мероприятие 1. Автоматизация контроля за архитектурной, градостроительной и строительной деятельностью
декабрь 2022 года
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р., директор ДЦТ МИИР Дюсембаева А.С., заместители акимов областей и городов республиканского значения
финансирование не требуется
140
Мероприятие 2. Внедрение BIM в государственной экспертизе
декабрь 2022 года
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р., директор ДЦТ МИИР Дюсембаева А.С.
финансирование не требуется
141
Мероприятие 3. Автоматизация государственного градостроительного кадастра
декабрь 2023 года
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р., директор ДЦТ МИИР Дюсембаева А.С., генеральный директор РГП "Госградкадастр" Мусабаев Т.Т. (по согласованию)
218 652
531 486
750 138
750 138
142
Мероприятие 4. Инвентаризация подземных и надземных коммуникаций на застроенных территориях населенных пунктов для создания цифровой плановой основы градостроительного кадастра
2024 год
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р., директор ДЦТ МИИР Дюсембаева А.С., заместители акимов областей и городов республиканского значения, генеральный директор РГП "Госградкадастр" Мусабаев Т.Т. (по согласованию)
1 309 280
699 016
846 839
934 039
3 789 174
3 789 174
304 337
2 674 399
2 142 922
2 081 285
7 202 943
7 202 943
143
Мероприятие 5. Разработка и корректировка градостроительных проектов общегосударственного значения для наполнения автоматизированной информационной системы государственного градостроительного кадастра
2025 год
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р., директор ДЦТ МИИР Дюсембаева А.С., генеральный директор РГП "Госградкадастр" Мусабаев Т.Т. (по согласованию)
711 068
827 402
407 465
189 916
100 662
2 236 513
2 236 513
144
Мероприятие 6. Автоматизация централизованного сбора и хранения электронных ресурсов в сфере жилищных отношений и жилишно-коммунального хозяйства с формированием списка управляющих и сервисных компаний (домофонные, лифтовые, ТБО и т.д.), с указанием контактных данных, обслуживаемой территории и их рейтингами на сайтах
декабрь 2022 года
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р., директор ДЦТ МИИР Дюсембаева А.С., председатель правления АО "Казцентр ЖКХ" Толуов Е.У. (по согласованию)
158 474
113 456
224 900
240 360
260 175
997 365
997 365
18
Задача 5. Цифровой экологический мониторинг и геологические данные
вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А.

320 000
345 288
64 388
64 403
40 062
834 141
234 141
600 000
29
1-көрсеткіш. Нормативтік ластаушы заттар (шығарындылар) көлемінің төмендеуі (млн. тонна)
2024 жыл
ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов
4,5
4,49
4,48
4,47
834 141
234 141
600 000
145
1-іс-шара. Есептілікті, ластауыштардың шығарындылары мен тасымалдарының тіркелімін автоматтандыруға және қоғамдық тыңдаулар өткізуге арналған экологиялық мониторингтің цифрлық платформаларын енгізу және дамыту.
2025 жыл
ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов, Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің төрағасы З.С. Жолдасов, ЭСТДД директоры А.Р. Ширанов, ЭГТРМ ЦМҚБД директоры Қ.О. Шалабаев, "ҚОҚ АТО" РМК бас директоры Ж.С. Самат (келісу бойынша)
техникалық құжаттаманы әзірлеу нәтижелері бойынша
146
2-іс-шара. Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардағы бақылау-өткізу пункттерін автоматтандыру жөніндегі жобаны іске асыру
2023 жылғы шілде
ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі Ә.Л. Шалабекова, Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті төрағасының міндетін атқарушы Е.Н. Құтпанбаев, ЭГТРМ ЦМҚБД директоры Қ.О. Шалабаев, табиғат қорғау мекемелері (келісу бойынша)
жобалау құжаттамасын әзірлеу нәтижелері бойынша
147
3-іс-шара. "ҚР қоршаған ортасы мен табиғи ресурстарының жай-күйі туралы Ұлттық деректер банкі" ақпараттық жүйесін құру және енгізу
2025 жыл
ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов, Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің төрағасы З.С. Жолдасов, ЭГТРМ ЭСТДД директоры А.Р. Ширанов, ЦМҚБД директоры Қ.О. Шалабаев, "ЖТИБХО" КеАҚ басқарма төрағасы Ж.А. Қазжанов (келісу бойынша), "ҚОҚ АТО" РМК бас директоры Ж.С. Самат (келісу бойынша)
техникалық құжаттаманы әзірлеу нәтижелері бойынша
148
4-іс-шара. "Балықтар мен басқа да су жануарларының мониторингі" ақпараттық-коммуникациялық қызметін құру және енгізу
2025 жыл
ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі Ә.Л. Шалабекова, Балық шаруашылығы комитетінің төрағасы Н.Т. Жүнісов, ЭГТРМ ЦМҚБД директоры Қ.О. Шалабаев, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин
65 288
64 388
64 403
40 062
234 141
234 141
149
5-іс-шара. Гидротехникалық құрылыстарды цифрландыру және орталықтандырылған диспетчерлендіруді енгізу, оның ішінде гидротехникалық құрылыстардағы су ресурстарын есепке алу, бақылау және мониторингі жөніндегі процестерді цифрландыру.
2022 жылғы желтоқсан
ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі С.С. Қожаниязов, Су ресурстары комитетінің төрағасы Н.Ж. Алдамжаров, "Қазсушар" РМК бас директоры А.А. Елжасов (келісу бойынша), ЭГТРМ ЦМҚБД директоры Қ.О. Шалабаев

320 000
345 288
64 388
64 403
40 062
834 141
234 141
600 000
29
Показатель 1. Снижение объема нормативных загрязняющих веществ (выбросов) (млн тонн)
2024 год
вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А.
4,5
4,49
4,48
4,47
834 141
234 141
600 000
145
Мероприятие 1. Внедрение и развитие цифровых платформ экологического мониторинга, предназначенных в том числе для автоматизации отчетности, регистра выбросов и переноса загрязнителей и проведения общественных слушаний.
2025 год
вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А., председатель КЭРК МЭГПР Жолдасов З. С., директор ДЭПУР МЭГПР Ширанов А.Р., директор ДЦКГУ МЭГПР Шалабаев К.У., генеральный директор РГП "ИАЦ ООС" Самат Ж.С. (по согласованию)
по результатам разработки технической документации
146
Мероприятие 2. Реализация проекта по автоматизации контрольно-пропускных пунктов на особо охраняемых природных территориях
июль 2023 года
вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Шалабекова А.Л., исполняющий обязанности председателя КЛХЖМ МЭГПР Кутпанбаев Е.Н., директор ДЦКГУ МЭГПР Шалабаев К.У., природоохранные учреждения (по согласованию)
по результатам разработки проектной документации
147
Мероприятие 3. Создание и внедрение информационной системы "Национальный банк данных о состоянии окружающей среды и природных ресурсов Республики Казахстан"
2025 год
вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А., председатель КЭРК МЭГПР Жолдасов З. С., директор ДЭПУР МЭГПР Ширанов А.Р., директор ДЦКГУ МЭГПР Шалабаев К.У., председатель правления НАО "МЦЗТИП" Казжанова Ж.А. (по согласованию), генеральный директор РГП "ИАЦ ООС" Самат Ж.С. (по согласованию)
по результатам разработки технической документации
148
Мероприятие 4. Создание и внедрение информационно-коммуникационной услуги "Мониторинг рыб и других водных животных"
2025 год
вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Шалабекова А.Л., председатель КРХ МЭГПР Жунусов Н.Т., директор ДЦКГУ МЭГПР Шалабаев К.У., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С.
65 288
64 388
64 403
40 062
234 141
234 141
149
Мероприятие 5. Цифровизация гидротехнических сооружений и внедрение централизованной диспетчеризации, в том числе цифровизация процессов по учету, контролю и мониторингу водных ресурсов на гидротехнических сооружениях
декабрь 2022 года
вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Кожаниязов С.С., председатель КВР МЭГПР Алдамжаров Н. Ж., генеральный директор РГП "Казводхоз" Елжасов А. А. (по согласованию), директор ДЦКГУ МЭГПР Шалабаев К.У.

320 000
280 000
600 000
600 000
150
6-іс-шара. "Минералдық ресрурс ұлттық деректер банкі" ақпараттық жүйесін енгізу
2022 жылғы шілде
ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов, Геология комитетінің төрағасы Т.Б. Сәтиев, "Қазгеология" АҚ басқарма төрағасы Ә.К. Боранбаев ЭГТРМ ЦМҚБД директоры Қ.О. Шалабаев
жобалау құжаттарын әзірлеу нәтижелері бойынша
151
7-іс-шара. "Цифрлық карьер" жобасын іске асыру
2025 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі Олжабеков М.Ж., АҒК төрағасы Б.Ж. Оралмағамбетов, "Ұлттық ғарыштық зерттеулер мен технологиялар орталығы" АҚ басқарма төрағасы М.Р. Нұрғожин, "Ғарыштық техника және технологиялар институты" ЕЖШС директоры Д.Ш. Ахмедов (келісу бойынша)
техникалық құжаттаманы әзірлеу нәтижелері бойынша
19
6-міндет. Көлік саласын цифрландыру
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова
12 500 000
5 304 018
5 381 737
11 202 254
3 230 000
37 618 009
2 539 009
35 079 000
30
1-көрсеткіш. Қазақстанның Дүниежүзілік банк рейтингінде "логистика тиімділігі" көрсеткіші бойынша орны (%)
2025 жыл
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Б.С. Қамалиев
-
-
60
-
55
-
37 513 991
2 434 991
35 079 000
152
1-іс-шара. Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарында бақылаудың ашық жүйесін енгізу
2025 жылғы желтоқсан
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Б.С. Қамалиев, ИИДМ АЖК төрағасы Т.Т.Абдуллин, "Қазавтожол" ҰК" АҚ басқарма төрағасы А. Маратұлы (келісу бойынша)
12 500 000
3 700 000
2 300 000
7 129 000
25 629 000
25 629 000
153
2-іс-шара. Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарында автоматтандырылған өлшеу станцияларын (АӨС) орнату (бірл.)
2025 жылғы желтоқсан
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Б.С. Қамалиев, ИИДМ АЖК төрағасы Т.Т.Абдуллин, "Қазавтожол" ҰК" АҚ басқарма төрағасы А. Маратұлы (келісу бойынша)
10
15
18
20
1 500 000
2 250 000
2 700 000
3 000 000
9 450 000
9 450 000
154
3-іс-шара. Көліктік бақылаудың зияткерлік жүйесін енгізу
2022 жылғы желтоқсан
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Б.С. Қамалиев, ИИДМ КК төрағасы С.К. Ғылымов, ҰҚК төрағасының орынбасары Д.Е. Ерғожин (келісу бойынша), "Зерде" холдингі" АҚ басқарма төрағасы А.А. Әбдірәсілов (келісу бойынша)
300 000
300 000
600 000
600 000
155
4-іс-шара. Көліктің барлық түрлерінің бірыңғай дерекқорын құру
2023 жылғы желтоқсан
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова, ИИДМ ЦД директоры Ә.С. Дүйсембаева, ҚР Ауыл шаруашылығы вице-министрі Ж.Ә. Өсербай
қаржыландыру талап етілмейді

320 000
280 000
600 000
600 000
150
Мероприятие 6. Внедрение информационной системы "Национальный банк данных минеральных ресурсов"
июль 2022 года
вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А., председатель КГ МЭГПР Сатиев Т.Б., председатель правления АО "Казгеология" Боранбаев А.К., директор ДЦКГУ МЭГПР Шалабаев К.У.
по результатам разработки технической документации
151
Мероприятие 7. Реализация проекта "Цифровой карьер"
2025 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Олжабеков М.С., председатель АКК МЦРИАП Оралмагамбетов Б.Ш., председатель правления АО "Национальный центр космических исследований и технологий" Нургужин М.Р. (по согласованию), директор ДТОО "Институт космической техники и технологий" Ахмедов Д.Ш. (по согласованию)
по результатам разработки технической документации
19
Задача 6. Цифровизация транспортной отрасли
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р.
12 500 000
5 304 018
5 381 737
11 202 254
3 230 000
37 618 009
2 539 009
35 079 000
30
Показатель 1. Место Казахстана в рейтинге Всемирного Банка по показателю "Эффективность логистики" (%)
2025 год
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Камалиев Б.С.
-
-
60
-
55
-
37 618 009
2 539 009
35 079 000
152
Мероприятие 1. Внедрение открытой системы взимания платы на автомобильных дорогах республиканского значения
декабрь 2025 года
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Камалиев Б.С., председатель КАД МИИР Абдуллин Т.Т., председатель правления "НК "Казавтожол" Аскар Маратулы (по согласованию)
12 500 000
3 700 000
2 300 000
7 129 000
25 629 000
25 629 000
153
Мероприятие 2. Установка автоматизированных станций измерения (АСИ) на автомобильных дорогах республиканского значения (ед.)
декабрь 2025 года
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Камалиев Б.С., председатель КАД МИИР Абдуллин Т.Т., председатель правления АО "НК "Казавтожол" Аскар Маратулы (по согласованию)
10
15
18
20
1 500 000
2 250 000
2 700 000
3 000 000
9 450 000
9 450 000
154
Мероприятие 3. Внедрение и сопровождение интеллектуальной системы транспортного контроля
декабрь 2023 года
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Камалиев Б.С., председатель Комитета транспорта МИИР Гилимов С.К., заместитель Председателя КНБ Ергожин Д.Е. (по согласованию), председатель правления АО "Холдинг "Зерде" Абдрасилов А.А. (по согласованию)
300 000
300 000
600 000
600 000
155
Мероприятие 4. Создание единой базы данных всех видов транспорта
декабрь 2023 года
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р., директор ДЦТ МИИР Дюсембаева А.С., вице-министр сельского хозяйства РК Осербай Ж.А.
финансирование не требуется

156
5-іс-шара. Су көлігі бойынша жүйені енгізу және сүйемелдеу
2023 жылғы желтоқсан
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова, ИИДМ ЦД директоры Ә.С. Дүйсембаева, ҰҚК төрағасының орынбасары Д.Е. Ерғожин (келісу бойынша), "Қазақстан су жолдары" РМК (келісу бойынша)
104 018
226 737
843 254
1 069 991
1 069 991
157
6-іс-шара. Көлік құжаттарын басқаруды автоматтандыру және орталықтандыру
2022 жылғы желтоқсан
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова, ИИДМ ЦД директоры Ә.С. Дүйсембаева
75 000
75 000
75 000
158
7-іс-шара. Теңіз өткізу пункттерінде электрондық құжат айналымының ұлттық сегментін құру
2025 жыл
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова, ИИДМ ЦД директоры Ә.С. Дүйсембаева, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, Қаржы вице-министрі Б.Д. Қожахметов, ҰҚК төрағасының орынбасары Д.Е. Ерғожин (келісу бойынша), "АТСП" ҰК" АҚ басқарма төрағасы А.Н. Түрікпенбаев (келісу бойынша), "Құрық порты" ЖШС бас директоры С.Ж. Ахметов (келісу бойынша)
230 000
230 000
230 000
690 000
690 000
159
8-іс-шара. Қағазсыз тасымалдар мен транзитті қамтамасыз ету үшін цифрлық экожүйе құру
2025 жыл
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова, ИИДМ ЦД директоры Ә.С. Дүйсембаева, "ҚТЖ" ҰК" АҚ басқарма төрағасы Н.Е. Сауранбаев (келісу бойынша)
жобалау құжаттамасын әзірлеу нәтижелері бойынша
VI бағыт. Сапалы интернет және ақпараттық қауіпсіздік
35 179 160
17 704 400
206 548 721
212 326 773
282 079 888
753 838 942
58 584 942
0
695 254 000
20
1-міндет. 100 % азаматтарды сапалы интернетпен қамтамасыз ету
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.Е. Оразбек
34 964 000
17 480 000
131 980 000
133 980 000
228 000 000
546 404 000
17 000 000
529 404 000
31
1-көрсеткіш. интернетке кең жолақты қол жетімділіктің үй желілеріне ену деңгейі (%)
2025 жылғы желтоқсан
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.Е. Оразбек, байланыс операторлары (келісу бойынша)
84,2
91,6
92,4
92,6
92,8
95
87 404 000
87 404 000
160
1-іс-шара. Ауылдық елді мекендерді КЖҚ-мен қамтамасыз ету
2024 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.Е. Оразбек, ЦДИАӨМ ТК төрағасы Е.Б. Мейрамов, байланыс операторлары (келісу бойынша)
34 960 000
17 480 000
17 480 000
17 480 000
87 400 000
87 400 000

156
Мероприятие 5. Внедрение и сопровождение системы по водному транспорту
декабрь 2023 года
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р., директор ДЦТ МИИР Дюсембаева А.С., заместитель Председателя КНБ Ергожин Д.Е. (по согласованию), РГП "Қазақстан су жолдары" (по согласованию)
104 018
226 737
843 254
1 174 009
1 174 009
157
Мероприятие 6. Автоматизация и централизация управления транспортными документами
декабрь 2022 года
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р., директор ДЦТ МИИР Дюсембаева А.С.
75 000
75 000
75 000
158
Мероприятие 7. Создание национального сегмента электронного документооборота в морских пунктах пропуска
2025 год
годы
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р., директор ДЦТ МИИР Дюсембаева А.С., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., вице-министр финансов РК Кожахметов Б.Д., заместитель Председателя КНБ Ергожин Д.Е. (по согласованию), председатель правления АО "НК "АМТП" Турикпенбаев А.Н. (согласованию), генеральный директор ТОО "Порт Курык" Ахметов С.Ж. (по согласованию)
230 000
230 000
230 000
690 000
690 000
159
Мероприятие 8. Создание цифровой экосистемы для обеспечения безбумажных перевозок и транзита
2025 год
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р, директор ДЦТ МИИР Дюсембаева А.С., председатель правления АО "НК "КТЖ" Сауранбаев Н.Е. (по согласованию)
по результатам разработки проектной документации
Направление VI. Качественный интернет и информационная безопасность
35 179 160
17 704 400
206 548 721
212 326 773
282 079 888
753 838 942
58 584 942
0
695 254 000
20
Задача 1. Обеспечение 100 % граждан качественным интернетом
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Оразбек А.Е.
34 964 000
17 480 000
131 980 000
133 980 000
228 000 000
546 404 000
17 000 000
529 404 000
31
Показатель 1. Уровень проникновения домашних сетей широкополосного доступа в интернет (%)
декабрь 2025 года
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Оразбек А.Е., операторы связи (по согласованию)
84,2
91,6
92,4
92,6
92,8
95
87 404 000
87 404 000
160
Мероприятие 1. Обеспечение ШПД сельских населенных пунктов
2024 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Оразбек А.Е., председатель КТ МЦРИАП Мейрамов Е.Б., операторы связи (по согласованию)
34 960 000
17 480 000
17 480 000
17 480 000
87 400 000
87 400 000

286 АЕМ-де FWA технологиясын 3G/4G-ге ауыстыру
120 АЕМ-де спутниктік трансмиссияны радиорелелік байланыс желілеріне және ТОБЖ ауыстыру
362 АЕМ-де мобильді КЖҚ қызметтерінің сапасын жақсарту
Халық саны 50 адам және одан астам 561 АЕМ-де КЖҚ-ны қамтамасыз ету
161
2-іс-шара. Елдің әрбір аудан орталығын зондтау қабылдағыштарымен қамтамасыз ету
2025 жылғы желтоқсан
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.Е. Оразбек, ЦДИАӨМ ТК төрағасы Е.Б. Мейрамов, байланыс операторлары (келісім бойынша)
қаржыландыру талап етілмейді
162
3-іс-шара. Қазақстан Республикасының спутниктік мониторинг жүйесін құру
2025 жылғы желтоқсан
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.Е. Оразбек, ЦДИАӨМ ТК төрағасы Е.Б. Мейрамов, байланыс операторлары (келісу бойынша)
қаржыландыру талап етілмейді
163
4-іс-шара. Ауылдағы тіркелген байланыс пен поштадан Интернет желісіне кең жолақты қолжетімділік жағына қарай қаржыландыруды қайта бағдарлау жолымен әмбебап көрсетілетін қызметтер операторының залалдарын субсидиялау
2025 жылғы желтоқсан
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.Е. Оразбек, ЦДИАӨМ ТК төрағасы Е.Б. Мейрамов, байланыс операторлары (келісу бойынша)
қаржыландыру талап етілмейді

Замена в 286 СНП технологии FWA на 3G/4G
Замена в 120 СНП спутниковой трансмиссии на радиорелейные линии связи и ВОЛС
Улучшение качества услуг мобильного ШПД в 362 СНП
Обеспечение ШПД в 561 СНП с численностью населения 50 человек и более
161
Мероприятие 2. Обеспечение зондирующими приемниками каждого районного центра страны
декабрь 2025 года
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Оразбек А.Е., председатель КТ МЦРИАП Мейрамов Е.Б., операторы связи (по согласованию)
финансирование не требуется
162
Мероприятие 3. Создание системы спутникового мониторинга Республики Казахстан
декабрь 2025 года
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Оразбек А.Е., председатель КТ МЦРИАП Мейрамов Е.Б., операторы связи (по согласованию)
финансирование не требуется
163
Мероприятие 4. Субсидирование убытков оператора универсальных услуг путем переориентирования финансирования от фиксированной телефонной связи и почты на селе в сторону широкополосного доступа к сети интернет
декабрь 2025 года
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Оразбек А.Е., председатель КТ МЦРИАП Мейрамов Е.Б., операторы связи (по согласованию)
финансирование не требуется

164
5-іс-шара. Төменорбиталды спутниктік жүйелер арқылы жету қиын және халық аз қоныстанған пункттерді Интернетке қолжетімділікпен қамтамасыз ету
жыл сайын
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі М.С. Олжабеков, ЦДИАӨМ АҒК төрағасы Б.Ж. Оралмағамбетов
НҚА әзірлеу нәтижесі бойынша
165
6-іс-шара. Төмен орбиталы спутниктік жүйелер арқылы байланысты қамтамасыз ету жөніндегі жобаларды дамыту үшін АХҚО юрисдикциясында бірлескен кәсіпорындар құру
2023 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі М.С. Олжабеков, АҒК төрағасы Б.Ж. Оралмағамбетов, "АХҚО" әкімшілігі" АҚ басқарма төрағасы Е.Б. Рысмағамбетов (келісу бойынша)
қаржыландыру талап етілмейді

164
Мероприятие 5. Обеспечение доступа к сети интернет труднодоступных и малонаселенных пунктов через низкоорбитальные спутниковые системы
ежегодно
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Олжабеков М.С., председатель АКК МЦРИАП Оралмагамбетов Б.Ж.
по результатам разработки НПА
165
Мероприятие 6. Создание совместных предприятий в юрисдикции МФЦА для развития проектов по обеспечению связи посредством низкоорбитальных спутниковых систем
2023 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Олжабеков М.С., председатель АКК МЦРИАП Оралмагамбетов Б.Ж., председатель правления АО "Администрация "МФЦА" Рысмагамбетов Е.Б. (по согласованию)
финансирование не требуется

166
7-іс-шара. Сымсыз байланыс желілерін (Open RAN) дамыту кезінде қазақстандық өндірушілердің оқшауландырылған шешімдерін қолдану
2022 жылғы желтоқсан
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.Е. Оразбек, ЦДИАӨМ ТК төрағасы Е.Б. Мейрамов, "Қазақтелеком" АҚ басқарма төрағасы К.Б. Есекеев (келісу бойынша), ұялы байланыс операторлары (келісу бойынша), қазақстандық тауар өндірушілер (келісу бойынша) және БҚ әзірлеушілері (келісу бойынша)
қаржыландыру талап етілмейді

166
Мероприятие 7. Применение локализованных решений казахстанских производителей при развитии сетей беспроводной связи (Open RAN)
декабрь 2022 года
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Оразбек А.Е., председатель КТ МЦРИАП Мейрамов Е.Б., председатель правления АО "Казахтелеком" Есекеев К.Б. (по согласованию), операторы сотовой связи (по согласованию), казахстанские производители оборудования (по согласованию) и разработчики ПО (по согласованию)
финансирование не требуется

167
8-іс-шара. "Қазақстан Республикасын байланыспен қамтудың цифрлық картасын" құру
2022 жылғы желтоқсан
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.Е. Оразбек, ЦДИАӨМ ТК төрағасы Е.Б. Мейрамов, "МРҚ" РМК (келісу бойынша) директоры Р.Р. Нұршабек, ҰҚК төрағасының орынбасары Д.Е. Ерғожин (келісу бойынша)
қаржыландыру талап етілмейді
168
9-іс-шара. LPWAN бірнеше технологиялары негізінде IoT ұлттық стандартын әзірлеу және бекіту
2022 жылғы желтоқсан
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.Е. Оразбек, ЦДИАӨМ БСМСИД директоры Г.С. Бөкеева, байланыс операторлары (келісу бойынша), ҚР Сауда және интеграция вице-министрі А.Ж. Жанасова, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары
4 000
4 000
4 000
32
2-көрсеткіш. 5G Интернеті бар қалалар саны (бірлік)
2025 жылғы желтоқсан
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.Е. Оразбек, байланыс операторлары (келісу бойынша)
0
-
-
3
-
14
442 000 000
442 000 000
169
1-іс-шара. Қазақстан Республикасының аумағында 5G бесінші буынды ұтқыр байланысты енгізу
2025 жылғы желтоқсан
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.Е. Оразбек, ТК төрағасы Е.Б. Мейрамов, байланыс операторлары (келісу бойынша)
110 500 000
110 500 000
221 000 000
442 000 000
442 000 000
5G желілерін салу
33
3-көрсеткіш. АШТӨ-нің жалпы санынан базасында байланыс жабдығы орнатылған ауыл шаруашылығы, өнеркәсіп және өңдеу кәсіпорындарының үлесі (статистикалық деректерге сәйкес) (%)
2025 жылғы желтоқсан
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.Е. Оразбек, ҚР Ауыл шаруашылығы министрі Ж.Ә. Өсербай, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары
1,0
6,0
-
8,6
11,9
15,7
17 000 000
17 000 000
170
1-іс-шара. АШТӨ байланыс қызметтерін субсидиялау бойынша ауыл шаруашылығы саласындағы заңнамаға өзгерістер енгізу
2022 жылғы желтоқсан
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.Е. Оразбек, ЦДИАӨМ БСМСИД директоры Г.С. Бөкеева, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова, ҚР Ауыл шаруашылығы вице-министрі Ж.Ә. Өсербай, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары
қаржыландыру талап етілмейді
171
2-іс-шара. Ауыл шаруашылығы алқаптарында және өнеркәсіптік объектілерде байланыс қызметтерін субсидиялау
2025 жыл
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.Е. Оразбек, ЦДИАӨМ БСМСИД директоры Г.С. Бөкеева, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Д.Р. Щеглова, ҚР Ауыл шаруашылығы вице-министрі Ж.Ә. Өсербай, облыстар және республикалық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары

167
Мероприятие 8. Создание "Цифровая карта покрытия связью Республики Казахстан"
декабрь 2022 года
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Оразбек А.Е., председатель КТ МЦРИАП Мейрамов Е.Б., директор РГП "ГРС" Нуршабеков Р.Р. (по согласованию), заместитель Председателя КНБ Ергожин Д.Е. (по согласованию)
финансирование не требуется
168
Мероприятие 9. Разработка и утверждение национального стандарта IoT на базе нескольких технологий LPWAN
декабрь 2022 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Оразбек А.Е., директор ДГПИОС МЦРИАП Букеева Г.С., операторы связи (по согласованию), вице-министр торговли и интеграции РК Жанасова А.Ж., заместители акимов областей и городов республиканского значения
4 000
4 000
4 000
32
Показатель 2. Количество городов с 5G интернетом (единица)
декабрь 2025 года
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Оразбек А.Е., операторы связи (по согласованию)
0
-
-
3
-
14
442 000 000
442 000 000
169
Мероприятие 1. Внедрение на территории Республики Казахстан мобильной связи пятого поколения 5G
декабрь 2025 года
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Оразбек А.Е., председатель КТ МЦРИАП Мейрамов Е.Б., операторы связи (по согласованию)
110 500 000
110 500 000
221 000 000
442 000 000
442 000 000
Строительство сетей 5G
33
Показатель 3. Доля сельскохозяйственных, промышленных и обрабатывающих предприятий, на базе которых установлено оборудование связи, от общего числа сельскохозяйственных товаропроизводителей (согласно статистическим данным) (%)
декабрь 2025 года
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Оразбек А.Е., вице-министр сельского хозяйства РК Осербай Ж.А.
6,0
-
8,6
11,9
15,7
17 000 000
17 000 000
170
Мероприятие 1. Внесение изменений в законодательство по субсидированию услуг связи сельскохозяйственных товаропроизводителей, а также на предприятиях обрабатывающей промышленности
декабрь 2022 года
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Оразбек А.Е., директор ДГПИОС МЦРИАП Букеева Г.С., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р., вице-министр сельского хозяйства РК Осербай Ж.А., заместители акимов областей и городов республиканского значения
финансирование не требуется
171
Мероприятие 2. Субсидирование услуг связи на сельскохозяйственных полях и промышленных объектах
2025 год
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Оразбек А.Е., директор ДГПИОС МЦРИАП Букеева Г.С., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Щеглова Д.Р., вице-министр сельского хозяйства РК Осербай Ж.А., заместители акимов областей и городов республиканского значения

300 000
315 000
348 000
963 000
963 000
176
2-іс-шара. Қызмет түрі мен мөлшеріне қарай кәсіпкерлік субъектілері үшін АҚ стандарттарын әзірлеу бөлігінде заңнамаға және НҚА-ға өзгерістер енгізу
2023 жылғы желтоқсан
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.Е. Оразбек, АҚК төрағасы Р.К. Әбдіхалықов, "Зерде" холдингі" АҚ басқармасының төрағасы А.А. Әбдірәсілов (келісу бойынша)
қаржыландыру талап етілмейді
177
3-іс-шара.
"Қашықтықтағы жұмыс орны" сервисін енгізу және сүйемелдеу
2025 жылғы желтоқсан
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.Е. Оразбек, АҚК төрағасы Р.К. Әбдіхалықов
215 160
224 400
237 600
253 200
268 094
1 198 454
1 198 454
178
4-іс-шара. АҚ жобалары (киберполигон, пирингтік орталық және зиянды коды бар күрес жөніндегі орталық)
2025 жыл
ҚР ҰҚК төрағасының орынбасары Д.Е. Ерғожин (келісу бойынша), АҚД директоры С.Г. Журавлев, "МТҚ" АҚ басқарма төрағасы Е.Е. Оспанов (келісу бойынша)
2 000 000
2 000 000
1 000 000
5 000 000
5 000 000
179
5-іс-шара. Куәландырушы орталықтардың ЭЦҚ өзара тануды қамтамасыз ету жолымен куәландырушы орталықтардың бизнес және коммерциялық секторының цифрлық сервистерін дамыту
2021 жылғы желтоқсан
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі Ә.Н. Тұрысов, ҚР ЦДИАӨМ ЦШД директоры Ж.Ж. Сәдуақасова, мүдделі МО және ұйымдар
қаржыландыру талап етілмейді
180
6-іс-шара.
МО-ны сервистің кепілдік берілген деңгейі және қауіпсіз электрондық пошта алмасу мүмкіндіктері бар қорғалған жүйемен қамтамасыз ету үшін ҚР МО-ның электрондық пошта сервисін енгізу
2021 жылғы желтоқсан
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрлері Ә.Н. Тұрысов, А.Е. Оразбек, ЦДИАӨМ МКҚК төрағасы Д.Н. Бекманов, "МТҚ" АҚ басқарма төрағасы Е.Е. Оспанов (келісу бойынша)
қаржыландыру талап етілмейді
181
7-іс-шара.
Hcm машинасының көмегімен мемлекеттік сатып алу веб-порталында бағаны шифрлау тетігін енгізу
2022 жылғы ақпан
ҚР Қаржы вице-министрі Б.Д. Қожахметов, ҚР ЦДИАӨМ ЦД директоры Е. Беркешев, "ЭҚО" АҚ басқарма төрағасы Э.Ш. Қазғанбаев (келісу бойынша)
қаржыландыру талап етілмейді
182
8-іс-шара. Мемлекеттік органдардың ақпараттандыру объектілерінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету құралдарымен жабдықтау
2025 жыл
ҚР ҰҚК төрағасының орынбасары Д.Е. Ерғожин (келісу бойынша),
"МТҚ" АҚ басқарма
сының төрағасы Е.Е. Оспанов (келісу бойынша)
10 631 121
11 328 573
12 463 794
34 423 488
34 423 488
37
2-көрсеткіш. Дербес деректерге қол жеткізуді бақылау сервисіне қосылған мемлекеттік жүйелердің үлесі (%)
2025 жыл
ҚР ҰҚК төрағасының орынбасары Д.Е. Ерғожин (келісу бойынша)
0
20
30
60
80

300 000
315 000
348 000
963 000
963 000
176
Мероприятие 2. Внесение изменений в законодательство и НПА в части разработки стандартов ИБ для субъектов предпринимательства в зависимости от вида деятельности и размера
декабрь 2023 года
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Оразбек А.Е., председатель КИБ МЦРИАП Абдикаликов Р.К., председатель правления АО "Холдинг "Зерде" Абдрасилов А.А. (по согласованию)
финансирование не требуется
177
Мероприятие 3. Внедрение и сопровождение сервиса "Удаленное рабочее место"
декабрь 2025 года
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Оразбек А.Е., председатель КИБ МЦРИАП Абдикаликов Р.К.
215 160
224 400
237 600
253 200
268 094
1 198 454
1 198 454
178
Мероприятие 4. Проекты ИБ (киберполигон, пиринговый центр и центр по борьбе с вредоносным кодом)
2025 год
заместитель Председателя КНБ Ергожин Д.Е. (по согласованию), директор ДИБ КНБ Журавлев С.Г., председатель правления АО "ГТС" Оспанов Е.Е. (по согласованию)
2 000 000
2 000 000
1 000 000
5 000 000
5 000 000
179
Мероприятие 5. Развитие цифровых сервисов бизнеса и коммерческого сектора удостоверяющих центров путем обеспечения взаимного признания ЭЦП удостоверяющих центров
декабрь 2021 года
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Турысов А.Н., директор ДЦР МЦРИАП Садвакасова Ж.Ж., заинтересованные ГО и организации
финансирование не требуется
180
Мероприятие 6. Внедрение электронного почтового сервиса ГО РК для обеспечения ГО защищенной системой с гарантированным уровнем сервиса и возможностями безопасного электронного почтового обмена
декабрь 2021 года
вице-министры цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Турысов А.Н., Оразбек А.Е., председатель КГУ МЦРИАП Бекманов Д.Н., председатель правления АО "ГТС" Оспанов Е.Е. (по согласованию)
финансирование не требуется
181
Мероприятие 7. Внедрение механизма шифрования цен на веб-портале государственных закупок с помощью hcm машины
февраль 2022 года
вице-министр финансов РК Кожахметов Б.Д., директор ДЦ МФ Беркешев Е., председатель правления АО "ЦЭФ" Казганбаев Э.Ш. (по согласованию)
финансирование не требуется
182
Мероприятие 8. Оснащение средствами обеспечения информационной безопасности объектов информатизации государственных органов
2025 год
заместитель Председателя КНБ Ергожин Д.Е. (по согласованию),
председатель правления АО "ГТС" Оспанов Е.Е. (по согласованию)
10 631 121
11 328 573
12 463 794
34 423 488
34 423 488
37
Показатель 2. Доля государственных систем, подключенных к сервису контроля доступа к персональным данным (%)
2025 год
заместитель Председателя КНБ Ергожин Д.Е. (по согласованию)
0
20
30
60
80

100
13 050 000
13 050 000
183
1-іс-шара.
Нұр-Сұлтан қаласында Бірыңғай ұлттық биометриялық жүйенің технологиялық платформасын және эталондық деректер базасын құру
2024 жылғы желтоқсан
ҚР ҰҚК төрағасының орынбасары Д.Е. Ерғожин (келісу бойынша), АҚД директоры С.Г. Журавлев, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі Ә.Н. Тұрысов, ҚР Қаржы вице-министрі Б.Д. Қожахметов, ҚР Ұлттық экономикавице-министрі Ә.С. Қуантыров, "МТҚ" АҚ басқарма төрағасы Е.Е. Оспанов (келісу бойынша)
13 050 000
13 050 000
13 050 000
184
2-іс-шара. Қаржы секторы үшін биометриялық технологиялар сервистерін дамыту және қолдану
2022 жылғы желтоқсан
ҚР ҰБ төрағасының орынбасары Б.Ш. Шолпанқұлов (келісу бойынша), ҚТД директоры Т.К. Мағзұмов, ҚР ҰҚК төрағасының орынбасары Д.Е. Ерғожин (келісу бойынша), ҚНДРА төрағасының орынбасарлары Н.А. Әбдірахманов, М.Ж. Хаджиева (келісу бойынша), "Қазақстан қаржыгерлер қауымдастығы" ЗТБ төрағасы Е.Л. Бахмутова (келісу бойынша), ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин
қаржыландыру талап етілмейді
VII бағыт. Ғылымның кадрлық әлеуетін нығайту –басты назарда ғалым
4 641 700
4 656 300
15 597 773
10 612 173
4 004 500
39 512 446
39 512 446
23
1-міндет. Ғалымдар мен зерттеушілер санын 1,5 есеге ұлғайту
ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Ауыл шаруашылығының бірінші вице-министрі А.С. Сапаров, ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі А.Ә. Сарбасов, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов, ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі А.Ғиният, ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі Н.М. Дәуешов, ҚР Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі М.К. Қарабаев, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі Е.Қ. Қазанбаев, ҚР Қорғаныс министрінің орынбасары Д.Ш. Тұяқов, ҚР ТЖМ аппарат басшысы А.С. Тиес, ҚР СЖРА төрағасы Қ.Н. Келімбетов (келісу бойынша)
4 641 700
4 656 300
15 597 773
10 612 173
4 004 500
39 512 446
39 512 446
38
1-көрсеткіш. 2020 жылғы зерттеушілердің жалпы санынан зерттеушілер санының өсуі (адам / %)
2025 жыл
ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Ауыл шаруашылығының бірінші вице-министрі А.С. Сапаров, ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі А.Ә. Сарбасов, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.А. Пірімқұлов, ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі А.Ғиният, ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі Н.М. Дәуешов, ҚР Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі М.К. Қарабаев, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі Е.Қ. Қазанбаев, ҚР Қорғаныс министрінің орынбасары Д.Ш. Тұяқов, ҚР ТЖМ аппарат басшысы А.С. Тиес, ҚР СЖРА төрағасы Қ.Н. Келімбетов (келісу бойынша)

100
13 050 000
13 050 000
183
Мероприятие 1. Создание технологической платформы и эталонной базы данных Единой национальной биометрической системы в городе Нур-Султане
декабрь 2024 года
заместитель Председателя КНБ Ергожин Д.Е. (по согласованию), директор ДИБ КНБ Журавлев С.Г., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Турысов А.Н., вице-министр финансов РК Кожахметов Б.Д., вице-министр национальной экономики РК Куантыров А.С., председатель правления АО "ГТС" Оспанов Е.Е. (по согласованию)
13 050 000
13 050 000
13 050 000
184
Мероприятие 2. Развитие и применение сервисов биометрических технологий для финансового сектора
декабрь 2022 года
заместитель Председателя НБ Шолпанкулов Б.Ш. (по согласованию), директор ДФТ НБ Магзумов Т.К., заместитель Председателя КНБ Ергожин Д.Е. (по согласованию), заместители председателя АРРФР Абдрахманов Н.А., Хаджиева М.Ж. (по согласованию), председатель ОЮЛ "Ассоциация финансистов Казахстана" Бахмутова Е.Л. (по согласованию), вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С.
финансирование не требуется
Направление VII. Укрепление кадрового потенциала науки - в центре внимания ученый
4 641 700
4 656 300
15 597 773
10 612 173
4 004 500
39 512 446
39 512 446
23
Задача 1. Увеличение численности ученых и исследователей в 1,5 раза
вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., первый вице-министр труда и социальной защиты населения РК Сарбасов А.А., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А., вице-министр здравоохранения РК Гиният А., вице-министр культуры и спорта РК Дауешов Н.М., вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К., заместитель Министра обороны РК Туяков Д.Ш., руководитель аппарата МЧС Тиес А.С., председатель АСПР Келимбетов К.Н. (по согласованию)
4 641 700
4 656 300
15 597 773
10 612 173
4 004 500
39 512 446
39 512 446
38
Показатель 1. Прирост численности исследователей от общего количества исследователей в 2020 году (человек / %)
2025 год
вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., первый вице-министр труда и социальной защиты населения РК Сарбасов А.А., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А., вице-министр здравоохранения РК Гиният А., вице-министр культуры и спорта РК Дауешов Н.М., вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К., заместитель Министра обороны РК Туяков Д.Ш., руководитель аппарата МЧС Тиес А.С., председатель АСПР Келимбетов К.Н. (по согласованию)

191
4-іс-шара.
40 ЖОО-да постдокторантура құру және ҒЗИ ғалымдарын диссертациялық кеңеске тарту
(адам)
жыл сайын
ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, БҒМ ҒК төрағасы Ж.Д. Құрманғалиева,БҒМ ЖЖООКББД директоры А.Ж. Тойбаев, ҒЗИ, ЖОО-лар (тізім бойынша)
5
5
8
10
12
40
қаржыландыру талап етілмейді
VIII бағыт. Ғылыми экожүйенің бәсекеге қабілеттілігін арттыру
3 661 106
3 735 897
4 084 476
4 842 411
4 842 411
21 166 301
21 166 301
24
1-міндет. ҒЗИ сапасын арттыру
ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Ауыл шаруашылығының бірінші вице-министрі А.С. Сапаров, ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі А.Ә. Сарбасов, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов, ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі А.Ғиният, ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі Н.М. Дәуешов, ҚР Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі М.К. Қарабаев, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі Е.Қ. Қазанбаев, ҚР Қорғаныс министрінің орынбасары Д.Ш. Тұяқов, ҚР ТЖМ аппарат басшысы А.С. Тиес
3 661 106
3 735 897
4 084 476
4 842 411
4 842 411
21 166 301
21 166 301
0
0
40
1-көрсеткіш. "Ғылыми-зерттеу институттарының сапасы" көрсеткіші бойынша ДЭФ ЖБИ рейтингінде Қазақстан позициясының өсуі (орын)
2025 жыл
ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Ауыл шаруашылығының бірінші вице-министрі А.С. Сапаров, ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі А.Ә. Сарбасов, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов, ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі А.Ғиният, ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі Н.М. Дәуешов, ҚР Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі М.К. Қарабаев, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі Е.Қ. Қазанбаев, ҚР Қорғаныс министрінің орынбасары Д.Ш. Тұяқов, ҚР ТЖМ аппарат басшысы А.С. Тиес
82
80
77
75
68
65
16 924 942
16 924 942
192
1-іс-шара.
Ғылыми ұйымдар және ЖОО зертханаларының жабдықтарын жаңарту (%)
жыл сайын
ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, БҒМ ҒК төрағасы Ж.Д. Құрманғалиева, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Ауыл шаруашылығының бірінші вице-министрі А.С. Сапаров, ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі А.Ә. Сарбасов, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов, ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі А.Ғиният, ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі Н.М. Дәуешов, ҚР Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі М.К. Қарабаев, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі Е.Қ. Қазанбаев, ҚР Қорғаныс министрінің орынбасары Д.Ш. Тұяқов, ҚР ТЖМ аппарат басшысы А.С. Тиес

191
Мероприятие 4. Создание постдокторантуры в 40 ВУЗах и привлечение в диссертационные советы ученых НИИ (человек)
ежегодно
вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., председатель КН МОН Курмангалиева Ж.Д., директор ДВПО МОН Тойбаев А.Ж., НИИ, ВУЗы (по согласованию)
5
5
8
10
12
40
финансирование не требуется
Направление VIII. Повышение конкурентоспособности научной экосистемы
3 661 106
3 735 897
4 084 476
4 842 411
4 842 411
21 166 301
21 166 301
24
Задача 1. Повышение качества НИИ
вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., первый вице-министр труда и социальной защиты населения РК Сарбасов А.А., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А., вице-министр здравоохранения РК Гиният А., вице-министр культуры и спорта РК Дауешов Н.М., вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К., заместитель Министра обороны РК Туяков Д.Ш., руководитель аппарата МЧС Тиес А.С.
3 661 106
3 735 897
4 084 476
4 842 411
4 842 411
21 166 301
21 166 301
0
0
40
Показатель 1. Рост позиции Казахстана в рейтинге ГИК ВЭФ по показателю "Качество научно-исследовательских институтов" (место)
2025 год
вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., первый вице-министр труда и социальной защиты населения РК Сарбасов А.А., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А., вице-министр здравоохранения РК Гиният А., вице-министр культуры и спорта РК Дауешов Н.М., вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К., заместитель Министра обороны РК Туяков Д.Ш., руководитель аппарата МЧС Тиес А.С.
82
80
77
75
68
65
16 924 942
16 924 942
192
Мероприятие 1. Обновление оборудования лабораторий научных организаций и ВУЗов (%)
ежегодно
вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., председатель КН МОН Курмангалиева Ж.Д., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., первый вице-министр труда и социальной защиты населения РК Сарбасов А.А., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А., вице-министр здравоохранения РК Гиният А., вице-министр культуры и спорта РК Дауешов Н.М., вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К., заместитель Министра обороны РК Туяков Д.Ш., руководитель аппарата МЧС Тиес А.С.

13,7
14
16
18
20
2 793 975
2 892 340
3 240 919
3 998 854
3 998 854
16 924 942
16 924 942
193
2-іс-шара. Барлық мемлекеттік ғылыми орталықтар жұмыстарының тиімділігі мен нәтижелігіне толық аудит жүргізу
жыл сайын
ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, БҒМ ҒК төрағасы Ж.Д. Құрманғалиева, Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі А.С. Сапаров, ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі А.Ә. Сарбасов, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов, ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі А. Ғиният, ҚР ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі Н.М. Дәуешов, ҚР Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министр М.К. Қарабаев, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі Е.Қ. Қазанбаев, ҚР Қорғаныс министрінің орынбасары Д.Ш. Тұяқов, ҚР ТЖМ аппарат басшысы А.С. Тиес
25
40
60
80
100
қаржыландыру талап етілмейді
41
2-көрсеткіш. Индекстелетін ғылыми журналдарда мақалалардың жалпы саны бойынша InCites елдік рейтингісінде Қазақстан позициясының өсуі
2025 жыл
ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі А.С. Сапаров, ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі А.Ә. Сарбасов, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов, ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі А. Ғиният, ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі Н.М. Дәуешов, ҚР Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі М.К. Қарабаев, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі Е.Қ. Қазанбаев, ҚР Қорғаныс министрінің орынбасары Д.Ш. Тұяқов, ҚР ҚР ТЖМ аппарат басшысы А.С. Тиес
75
73
71
69
67
65
4 241 359
4 241 359
194
1-іс-шара. Халықаралық ғылыми қорларға ұлттық жазылым
(бірлік)
жыл сайын
ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, БҒМ ҒК төрағасы Ж.Д. Құрманғалиева
3
4
5
5
5
867 131
843 557
843 557
843 557
843 557
4 241 359
4 241 359
195
2-іс-шара. Ғылыми және ғылыми техникалық бағдарламалардың нәтижелігіне және бюджеттік қаржыландыруды бөлудің барлық процестеріне наукометриялық көрсеткіштерді енгізу
2022 жыл
ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, БҒМ ҒК төрағасы Ж.Д. Құрманғалиева, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі А.С. Сапаров, ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі А.Ә. Сарбасов, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов, ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі А. Ғиният, ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі Н.М. Дәуешов, ҚР Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министр М.К. Қарабаев, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі Е.Қ. Қазанбаев, ҚР Қорғаныс министрінің орынбасары Д.Ш. Тұяқов, ҚР ҚР ТЖМ аппарат басшысы А.С. Тиес
қаржыландыру талап етілмейді

13,7
14
16
18
20
2 793 975
2 892 340
3 240 919
3 998 854
3 998 854
16 924 942
16 924 942
193
Мероприятие 2. Проведение полного аудита всех государственных научных центров на предмет эффективности и результативности их работы (%)
ежегодно
вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., председатель КН МОН Курмангалиева Ж.Д., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., первый вице-министр труда и социальной защиты населения РК Сарбасов А.А., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А., вице-министр здравоохранения РК Гиният А., вице-министр культуры и спорта РК Дауешов Н.М., вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К., заместитель Министра обороны РК Туяков Д.Ш., руководитель аппарата МЧС Тиес А.С.
25
40
60
80
100
финансирование не требуется
41
Показатель 2. Рост позиции Казахстана в страновом рейтинге InCites по общему количеству статей в индексируемых научных журналах (место)
2025 год
вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., первый вице-министр труда и социальной защиты населения РК Сарбасов А.А., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А., вице-министр здравоохранения РК Гиният А., вице-министр культуры и спорта РК Дауешов Н.М., вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К., заместитель Министра обороны РК Туяков Д.Ш., руководитель аппарата МЧС Тиес А.С.
75
73
71
69
67
65
4 241 359
4 241 359
194
Мероприятие 1. Национальная подписка к международным базам данных (ед.)
ежегодно
вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., председатель КН МОН Курмангалиева Ж.Д.
3
4
5
5
5
867 131
843 557
843 557
843 557
843 557
4 241 359
4 241 359
195
Мероприятие 2. Включение наукометрических показателей во все процессы распределения бюджетного финансирования и результативности научных и научно-технических программ
2022 год
вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., председатель КН МОН Курмангалиева Ж.Д., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., первый вице-министр труда и социальной защиты населения РК Сарбасов А.А., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А., вице-министр здравоохранения РК Гиният А., вице-министр культуры и спорта РК Дауешов Н.М., вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К., заместитель Министра обороны РК Туяков Д.Ш., руководитель аппарата МЧС Тиес А.С.
финансирование не требуется

196
3-іс-шара. Scimago рейтингіндегі ҒЗИ мен ЖОО санын арттыру (бірлік)
жыл сайын
ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, БҒМ ҒК төрағасы Ж.Д. Құрманғалиева, БҒМ ЖЖООКД директоры А.Ж. Тойбаев, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі А.С. Сапаров, ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі А.Ә. Сарбасов, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов, ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі А. Ғиният, ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі Н.М. Дәуешов, Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі М.К. Қарабаев, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі Е.Қ. Қазанбаев, ҚР Қорғаныс министрінің орынбасары Д.Ш. Тұяқов, ҚР ҚР ТЖМ аппарат басшысы А.С. Тиес
8
10
12
14
15
қаржыландыру талап етілмейді
197
4-іс-шара.
Екі ұлттық университетті (ҚазҰУ, ЕҰУ) ғылыми-зерттеу университеттеріне айналдыру
2023 жыл
Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, ҚР БҒМ ЖЖООКББД директоры А.Ж. Тойбаев
қаржыландыру талап етілмейді
198
5-іс-шара.
ҒЗИ мен ЖОО-дың әлемдік жетекші ғылыми орталықтармен стратегиялық әріптестігі туралы 26 меморандум жасау (NU тәжірибесінде)
жыл сайын
ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, БҒМ ҒК төрағасы Ж.Д. Құрманғалиева, БҒМ ЖЖООКД директоры А.Ж. Тойбаев, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі А.С. Сапаров, ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі А.Ә. Сарбасов, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов, Денсаулық сақтау вице-министрі А. Ғиният, ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі Н.М. Дәуешов, ҚР Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі М.К. Қарабаев, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі Е.Қ. Қазанбаев, ҚР Қорғаныс министрінің орынбасары Д.Ш. Тұяқов, ҚР ҚР ТЖМ аппарат басшысы А.С. Тиес
3
3
5
5
10
26
қаржыландыру талап етілмейді
IX бағыт. Елдің дамуына ғылымның үлесін арттыру: ғылым-өндіріс-бизнес
45 672 638
58 059 197
183 739 790
286 522 343
255 946 693
829 940 661
771 440 661
58 500 000
25
1-міндет.
Елдің дамуына ғылымның қосқан үлесінің өсуі
ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі А.С. Сапаров, ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі А.Ә. Сарбасов, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә Пірімқұлов, ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі А. Ғиният, ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі Н.М. Дәуешов, ҚР Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі М.К. Қарабаев, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі Е.Қ. Қазанбаев, ҚР Қорғаныс министрінің орынбасары Д.Ш. Тұяқов, ҚР ҚР ТЖМ аппарат басшысы А.К. Тиес
45 672 638
58 059 197
183 739 790
286 522 343
255 946 693
829 940 661
771 440 661
0
58 500 000
42
1-көрсеткіш. Бюджеттен қаржыландырылатын қолданбалы ғылыми зерттеулердің жалпы санынан ғылыми әзірлемелерді коммерцияландыру үлесі
2025 жыл
ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі А.С. Сапаров, ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі А.Ә. Сарбасов, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов, ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі А. Ғиният, ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі Н.М. Дәуешов, ҚР Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі М.К. Қарабаев, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі Е.Қ. Қазанбаев, ҚР Қорғаныс министрінің орынбасары Д.Ш. Тұяқов,
ҚР ТЖМ аппарат басшысы А.С. Тиес, "Ғылым қоры" АҚ басқарма төрағасы А.А. Өрсариев
25
26
27
28
29
35

196
Мероприятие 3. Увеличение количества казахстанских НИИ и ВУЗов в рейтинге Scimago (ед.)
ежегодно
вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., председатель КН МОН Курмангалиева Ж.Д., директор ДВПО МОН Тойбаев А.Ж., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., первый вице-министр труда и социальной защиты населения РК Сарбасов А.А., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А., вице-министр здравоохранения РК Гиният А., вице-министр культуры и спорта РК Дауешов Н.М., вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К., заместитель Министра обороны РК Туяков Д.Ш., руководитель аппарата МЧС Тиес А.С.
8
10
12
14
15
финансирование не требуется
197
Мероприятие 4. Трансформация двух национальных университетов в исследовательские университеты (КазНУ, ЕНУ)
2023 год
вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., директор ДВПО МОН Тойбаев А.Ж.
финансирование не требуется
198
Мероприятие 5. Заключение 26 меморандумов о стратегическом партнерстве НИИ и ВУЗов с ведущими мировыми научными центрами (по опыту NU) (ед.)
ежегодно
вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., председатель КН МОН Курмангалиева Ж.Д., директор ДВПО МОН Тойбаев А.Ж., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., первый вице-министр труда и социальной защиты населения РК Сарбасов А.А., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А., вице-министр здравоохранения РК Гиният А., вице-министр культуры и спорта РК Дауешов Н.М., вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К., заместитель Министра обороны РК Туяков Д.Ш., руководитель аппарата МЧС Тиес А.С.
3
3
5
5
10
26
финансирование не требуется
Направление IX. Повышение вклада науки в развитие страны "Наука-производство-бизнес"
45 672 638
58 059 197
183 739 790
286 522 343
255 946 693
829 940 661
771 440 661
58 500 000
25
Задача 1. Рост вклада науки в развитие страны
вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., первый вице-министр труда и социальной защиты населения РК Сарбасов А.А., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А., вице-министр здравоохранения РК Гиният А., вице-министр культуры и спорта РК Дауешов Н.М., вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К., заместитель Министра обороны РК Туяков Д.Ш., руководитель аппарата МЧС Тиес А.С.
45 672 638
58 059 197
183 739 790
286 522 343
255 946 693
829 940 661
771 440 661
0
58 500 000
42
Показатель 1. Доля коммерциализируемых научных разработок от общего количества прикладных научных исследований, финансируемых из бюджета
2025 год
вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., первый вице-министр труда и социальной защиты населения РК Сарбасов А.А., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А., вице-министр здравоохранения РК Гиният А., вице-министр культуры и спорта РК Дауешов Н.М., вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К., заместитель Министра обороны РК Туяков Д.Ш., руководитель аппарата МЧС Тиес А.С., председатель правления АО "Фонд науки" Орсариев А.А.
25
26
27
28
29
35

522 181 182
463 681 182
58 500 000
199
1-іс-шара. ҒҒТҚН коммерцияландыру конкурстарын жыл сайын өткізу
жыл сайын
ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, БҒМ ҒК төрағасы Ж.Д. Құрманғалиева, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі А.С. Сапаров, ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі А.Ә. Сарбасов, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов, ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі А. Ғиният, ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі Н.М. Дәуешов, ҚР Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі М.К. Қарабаев, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі Е.Қ. Қазанбаев, ҚР Қорғаныс министрінің орынбасары Д.Ш. Тұяқов, ҚР ТЖМ аппарат басшысы А.С. Тиес, "Ғылым қоры" АҚ басқарма төрағасы А.А. Өрсариев
10 800 000
17 115 000
31 100 000
31 100 000
90 115 000
90 115 000
200
2-іс-шара. Тапқан табыстың 1% көлемінде ҒЗТКЖ-ға жер қойнауын пайдаланушылардың орталықтандырылған қаражатын жалпыұлттық басымдылықтарға бөлу
2025 жыл
ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, БҒМ ҒК төрағасы Ж.Д. Құрманғалиева,
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі А.С. Сапаров, ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі А.Ә. Сарбасов, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов, ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі А. Ғиният, ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі Н.М. Дәуешов, ҚР Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі М.К. Қарабаев, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі Е.Қ. Қазанбаев, ҚР Қорғаныс министрінің орынбасары Д.Ш. Тұяқов, ҚР ТЖМ аппарат басшысы А.С. Тиес
13 000 000
19 500 000
26 000 000
58 500 000
58 500 000
201
3-іс-шара. ҒЗТКЖ-ны жүзеге асыратын ҒЗИ, ЖОО, кәсіпорындарды ғылыми-өндірістік орталықтарға (IT; медициналық-биологиялық және биотехнологиялар, агроөнеркәсіптік ғылымдар, "жасыл технологиялар" және энергия тиімділігі, ТМК) трансформациялау
жыл сайын
ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, БҒМ ҒК төрағасы Ж.Д. Құрманғалиева, БҒМ ЖЖООКД директоры А.Ж. Тойбаев, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі А.С. Сапаров, ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі А.Ә. Сарбасов, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов, ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі А. Ғиният, ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі Н.М. Дәуешов, ҚР Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі М.К. Қарабаев, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі Е.Қ. Қазанбаев, ҚР Қорғаныс министрінің орынбасары Д.Ш. Тұяқов, ҚР ТЖМ аппарат басшысы А.С. Тиес, "Ғылым қоры" АҚ басқарма төрағасы А.А. Өрсариев "Назарбаев Университет" ДБҰ президенті К. Шигео
(келісім бойынша)
1
қаржыландыру талап етілмейді
1
1
1
1
5

522 181 182
463 681 182
58 500 000
199
Мероприятие 1. Проведение ежегодных конкурсов по коммерциализации РННТД
ежегодно
вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., председатель КН МОН Курмангалиева Ж.Д., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., первый вице-министр труда и социальной защиты населения РК Сарбасов А.А., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А., вице-министр здравоохранения РК Гиният А., вице-министр культуры и спорта РК Дауешов Н.М., вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К., заместитель Министра обороны РК Туяков Д.Ш., руководитель аппарата МЧС Тиес А.С., председатель правления АО "Фонд науки" Орсариев А.А.
10 800 000
17 115 000
31 100 000
31 100 000
90 115 000
90 115 000
200
Мероприятие 2. Распределение на общенациональные научные приоритеты централизованных средств недропользователей на НИОКР в объеме 1 % от добычи
2025 год
вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., председатель КН МОН Курмангалиева Ж.Д., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., первый вице-министр труда и социальной защиты населения РК Сарбасов А.А., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А., вице-министр здравоохранения РК Гиният А., вице-министр культуры и спорта РК Дауешов Н.М., вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К., заместитель Министра обороны РК Туяков Д.Ш., руководитель аппарата МЧС Тиес А.С.
13 000 000
19 500 000
26 000 000
58 500 000
58 500 000
201
Мероприятие 3. Трансформация НИИ, ВУЗов, предприятий, реализующих НИОКР, в научно-производственные центры (IT; медико-биологические и биотехнологии, агропромышленные науки, "зеленые технологии" и энергоэффективность, ГМК), в том числе на основе ГЧП (ед.)
ежегодно
вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., председатель КН МОН Курмангалиева Ж.Д., директор ДВПО МОН Тойбаев А.Ж., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., первый вице-министр труда и социальной защиты населения РК Сарбасов А.А., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А., вице-министр здравоохранения РК Гиният А., вице-министр культуры и спорта РК Дауешов Н.М., вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К., заместитель Министра обороны РК Туяков Д.Ш., руководитель аппарата МЧС Тиес А.С., председатель правления АО "Фонд науки" Орсариев А.А., президент АОО "Назарбаев Университет" Шигео К. (по согласованию)
1
1
1
1
1
5
финансирование не требуется

202
4-іс-шара. Бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру шеңберінде ғылыми және ғылыми-техникалық бағдарламаларды іске асырудың міндетті шарттарына серіктестің өндіріс немесе бизнес саласынан ҒҒТҚН енгізу базасы ретінде қатысуын енгізу
2023 жыл
ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, БҒМ ҒК төрағасы Ж.Д. Құрманғалиева, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі А.С. Сапаров, ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі А.Ә. Сарбасов, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов, ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі А. Ғиният, ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі Н.М. Дәуешов, ҚР Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі М.К. Қарабаев, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі Е.Қ. Қазанбаев, ҚР Қорғаныс министрінің орынбасары Д.Ш. Тұяқов, ҚР ТЖМ аппарат басшысы А.С. Тиес, "ҰҒТСО" АҚ президенті А.Ж. Ибраев, "Ғылым қоры" АҚ басқарма төрағасы А.А. Өрсариев
қаржыландыру талап етілмейді

202
Мероприятие 4. Включение в обязательные условия реализации научных и научно-технических программ в рамках программно-целевого финансирования участие партнера из сферы производства или бизнеса в качестве базы внедрения РННТД
2023 год
вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А.,
председатель КН МОН Курмангалиева Ж.Д., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., первый вице-министр труда и социальной защиты населения РК Сарбасов А.А., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А., вице-министр здравоохранения РК Гиният А., вице-министр культуры и спорта РК Дауешов Н.М., вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К., заместитель Министра обороны РК Туяков Д.Ш., руководитель аппарата МЧС Тиес А.С., президент АО "НЦГНТЭ" Ибраев А.Ж., председатель правления АО "Фонд науки" Орсариев А.А.
финансирование не требуется

203
5-іс-шара. Салалардың стратегиялық ғылыми-техникалық міндеттерін шешу бойынша ғылыми-техникалық бағдарламаларды бағдарламалық-нысаналы қаржыландыруға конкурс өткізу
жыл сайын
ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, БҒМ ҒК төрағасы Ж.Д. Құрманғалиева, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі А.С. Сапаров, ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі А.Ә. Сарбасов, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов, ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі А. Ғиният, ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі Н.М. Дәуешов, ҚР Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі М.К. Қарабаев, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі Е.Қ. Қазанбаев, ҚР Қорғаныс министрінің орынбасары Д.Ш. Тұяқов, ҚР ТЖМ аппарат басшысы А.С. Тиес, "ҰҒТСО" АҚ президенті А.Ж. Ибраев

203
Мероприятие 5. Проведение конкурсов на программно-целевое финансирование научно-технических программ по решению стратегических научно-технических задач отраслей
ежегодно
вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., председатель КН МОН Курмангалиева Ж.Д., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., первый вице-министр труда и социальной защиты населения РК Сарбасов А.А., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А., вице-министр здравоохранения РК Гиният А., вице-министр культуры и спорта РК Дауешов Н.М., вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К., заместитель Министра обороны РК Туяков Д.Ш., руководитель аппарата МЧС Тиес А.С., президент АО "НЦГНТЭ" Ибраев А. Ж.

15 261 447
17 777 423
85 536 708
129 783 127
125 207 477
373 566 182
373 566 182
204
6-іс-шара. ҒЗТКЖ-ның инвестициялық тартымдылығын қолдауға және ынталандыруға бағытталған (мемлекеттік субсидиялар, жеңілдікпен кредит беру, тәуекелдерді сақтандыру, салықтық және кедендік преференциялар, сатып алудың ерекше тәртібі және т. б.) заңнамаға өзгерістер мен толықтырулар енгізу
2024 жыл
ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, БҒМ ҒК төрағасы Ж.Д. Құрманғалиева, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі А.С. Сапаров, ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі А.Ә. Сарбасов, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов, ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі А. Ғиният, ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі Н.М. Дәуешов, ҚР Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі М.К. Қарабаев, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі Е.Қ. Қазанбаев, ҚР Қорғаныс министрінің орынбасары Д.Ш. Тұяқов, ҚР ТЖМ аппарат басшысы А.С. Тиес, "Ғылым қоры" АҚ басқарма төрағасы А.А. Өрсариев
қаржыландыру талап етілмейді
43
2-көрсеткіш. Мемлекеттік бюджет есебінен жүргізілген ҒЗЖ шеңберінде Ұлттық өтінім берушілерден патенттік белсенділігі 2020 жылға қатысты өсуі
жыл сайын
ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі А.С. Сапаров, ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі А.Ә. Сарбасов, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов, ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі А. Ғиният, ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі Н.М. Дәуешов, ҚР Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі М.К. Қарабаев, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі Е.Қ. Қазанбаев, ҚР Қорғаныс министрінің орынбасары Д.Ш. Тұяқов, ҚР ТЖМ аппарат басшысы А.С. Тиес, "Ғылым қоры" АҚ басқарма төрағасы А.А. Өрсариев "ҰҒТСО" АҚ президенті А.Ж. Ибраев
5
10
15
20
30
307 759 479
307 759 479
205
1-іс-шара. Гранттық қаржыландыру шеңберінде ғылыми зерттеулер конкурстарын өткізу және жүзеге асыру
жыл сайын
ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, БҒМ ҒК төрағасы Ж.Д. Құрманғалиева, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі А.С. Сапаров, ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі А.Ә. Сарбасов, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов, ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі А. Ғиният, ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі Н.М. Дәуешов, ҚР Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі М.К. Қарабаев, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі Е.Қ. Қазанбаев, ҚР Қорғаныс министрінің орынбасары Д.Ш. Тұяқов, ҚР ТЖМ аппарат басшысы А.С. Тиес, "ҰҒТСО" АҚ президенті А.Ж. Ибраев

15 261 447
17 777 423
85 536 708
129 783 127
125 207 477
373 566 182
373 566 182
204
Мероприятие 6. Внесение изменений и дополнений в законодательство в части поддержки и стимулирования инвестиционной привлекательности НИОКР (государственные субсидии, льготы, страхование рисков, налоговые и таможенные преференции, особый порядок закупок и т.д)
2024 год
вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., председатель КН МОН Курмангалиева Ж.Д., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., первый вице-министр труда и социальной защиты населения РК Сарбасов А.А., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А., вице-министр здравоохранения РК Гиният А., вице-министр культуры и спорта РК Дауешов Н.М., вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К., заместитель Министра обороны РК Туяков Д.Ш., руководитель аппарата МЧС Тиес А.С., председатель правления АО "Фонд науки" Орсариев А.А.
финансирование не требуется
43
Показатель 3. Прирост патентной активности от национальных заявителей в рамках НИР, реализованных за счет государственного бюджета относительно 2020 года
ежегодно
вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., первый вице-министр труда и социальной защиты населения РК Сарбасов А.А., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А, вице-министр здравоохранения РК Гиният А., вице-министр культуры и спорта РК Дауешов Н.М., вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К., заместитель Министра обороны РК Туяков Д.Ш., руководитель аппарата МЧС Тиес А.С., председатель правления АО "Фонд науки" Орсариев А.А. президент АО "НЦГНТЭ" Ибраев А.Ж..
5
10
15
20
30
307 759 479
307 759 479
205
Мероприятие 1. Проведение конкурсов и реализация научных исследований в рамках грантового финансирования
ежегодно
вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., председатель КН МОН Курмангалиева Ж.Д., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., первый вице-министр труда и социальной защиты населения РК Сарбасов А.А., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А., вице-министр здравоохранения РК Гиният А., вице-министр культуры и спорта РК Дауешов Н.М., вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К., заместитель Министра обороны РК Туяков Д.Ш., руководитель аппарата МЧС Тиес А.С., президент АО "НЦГНТЭ" Ибраев А.Ж..

19 611 191
27 281 774
61 588 082
99 639 216
99 639 216
307 759 479
307 759 479
206
2-іс-шара. Бизнестің университеттерге "қамқорлығы" аясында зертханалық сынақтар, жобалау-конструкторлық жұмыстар, жартылай өнеркәсіптік сынақтар және т. б. жүргізу үшін 85 ғылыми-өндірістік орталықтар, алаңдар құру (бірлік)
жыл сайын
ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, БҒМ ҒК төрағасы Ж.Д. Құрманғалиева, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі А.С. Сапаров, ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі А.Ә. Сарбасов, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов, ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі А. Ғиният, ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі Н.М. Дәуешов, ҚР Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі М.К. Қарабаев, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі Е.Қ. Қазанбаев, ҚР Қорғаныс министрінің орынбасары Д.Ш. Тұяқов, ҚР ТЖМ аппарат басшысы А.С. Тиес, "Ғылым қоры" АҚ басқарма төрағасы А.А. Өрсариев "ҰҒТСО" АҚ президенті А.Ж. Ибраев
10
12
13
25
25
85
қаржыландыру талап етілмейді
X бағыт. ҒЫЛЫМДЫ ӘКІМШІЛЕНДІРУДІ ЖЕТІЛДІРУ
230 000
140 000
140 000
140 000
140 000
790 000
790 000
26
1-міндет. Заңнаманы жетілдіру және ғылымды бюрократиясыздандыру
ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі А.С. Сапаров, ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі А.Ә. Сарбасов, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов, ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі А. Ғиният, ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі Н.М. Дәуешов, ҚР Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі М.К. Қарабаев, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі Е.Қ. Қазанбаев, ҚР Қорғаныс министрінің орынбасары Д.Ш. Тұяқов, ҚР ТЖМ аппарат басшысы А.С. Тиес
230 000
140 000
140 000
140 000
140 000
790 000
790 000
0
0
44
1-көрсеткіш. Ғылымды мемлекеттік әкімшілендіруге ғылыми қоғамдастықтың, бизнестің және басқа да стейкхолдерлердің қанағаттану дәрежесі (әлеуметтік сауалнама нәтижелері бойынша)
2025 жыл
ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі А.С. Сапаров, ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі А.Ә. Сарбасов, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов, ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі А. Ғиният, ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі Н.М. Дәуешов, ҚР Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі М.К. Қарабаев, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі Е.Қ. Қазанбаев, ҚР Қорғаныс министрінің орынбасары Д.Ш. Тұяқов, ҚР ТЖМ аппарат басшысы А.С. Тиес "ҰҒТСО" АҚ президенті А.Ж. Ибраев
40
55
75
85
95
790 000
790 000

19 611 191
27 281 774
61 588 082
99 639 216
99 639 216
307 759 479
307 759 479
206
Мероприятие 2. Создание 85 научно-производственных центров, площадок для проведения лабораторных испытаний, проектно-конструкторских работ, полупромышленных испытаний и т.д. в рамках "шефства" бизнеса над университетами (ед.)
ежегодно
вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., председатель КН МОН Курмангалиева Ж.Д., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., первый вице-министр труда и социальной защиты населения РК Сарбасов А.А., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А, вице-министр здравоохранения РК Гиният А., вице-министр культуры и спорта РК Дауешов Н.М., вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К., заместитель Министра обороны РК Туяков Д.Ш., руководитель аппарата МЧС Тиес А.С., председатель правления АО "Фонд науки" Орсариев А.А., президент АО "НЦГНТЭ" Ибраев А.Ж
10
12
13
25
25
85
финансирование не требуется
Направление X. Совершенствование администрирования наук
230 000
140 000
140 000
140 000
140 000
790 000
790 000
26
Задача 1. Совершенствование законодательства и дебюрократизация науки
вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., первый вице-министр труда и социальной защиты населения РК Сарбасов А.А., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А., вице-министр здравоохранения РК Гиният А., вице-министр культуры и спорта РК Дауешов Н.М., вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К., заместитель Министра обороны РК Туяков Д.Ш., руководитель аппарата МЧС Тиес А.С.
230 000
140 000
140 000
140 000
140 000
790 000
790 000
0
0
44
Показатель 1. Степень удовлетворенности научного сообщества, бизнеса и других стейкхолдеров государственным администрированием науки (по результатам социологического опроса)
2025 год
вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., первый вице-министр труда и социальной защиты населения РК Сарбасов А.А., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А., вице-министр здравоохранения РК Гиният А., вице-министр культуры и спорта РК Дауешов Н.М., вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К., заместитель Министра обороны РК Туяков Д.Ш., руководитель аппарата МЧС Тиес А.С., президент АО "НЦГНТЭ" Ибраев А.Ж
40
55
75
85
95
790 000
790 000

207
1-іс-шара.
Мыналар:
- жетекші ғалымдардың жалақысын айқындаудың ашық тетігін әзірлеу, оларды арқылы базалық қаржыландыруға қосу;
- іргелі зерттеулермен айналысатын ғылыми-зерттеу институттарын іріктеу мен қаржыландырудың айқын қағидаларын әзірлей отырып тікелей қаржыландыруды енгізу;
Ұлттық ғылыми кеңестердің шешімдерін апелляцияға беру институтын құру;
-гранттық қаржыландыру мерзімін 5 жылға дейін ұлғайту бөлігінде "Заңнамалық актілерге ғылым мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" ҚР Заңын қабылдау
2021 жылғы желтоқсан
ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, БҒМ ҒК төрағасы Ж.Д. Құрманғалиева, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі А.С. Сапаров, ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі А.Ә. Сарбасов, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов, ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі А. Ғиният, ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі Н.М. Дәуешов, ҚР Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі М.К. Қарабаев, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі Е.Қ. Қазанбаев, ҚР Қорғаныс министрінің орынбасары Д.Ш. Тұяқов, ҚР ТЖМ аппарат басшысы А.С. Тиес
қаржыландыру талап етілмейді

207
Мероприятие 1. Принятие Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в законодательные акты Республики Казахстан по вопросам науки" в части:
- включения в базовое финансирование зарплаты ведущих ученых с разработкой прозрачного механизма их определения;
- введения прямого финансирования научно-исследовательских институтов, занимающихся фундаментальными исследованиями, с разработкой прозрачных правил отбора и финансирования;
- создания института апелляции решений национальных научных советов;
- увеличения сроков грантового финансирования до 5 лет и др.
декабрь 2021 года
вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., председатель КН МОН Курмангалиева Ж.Д., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., первый вице-министр труда и социальной защиты населения РК Сарбасов А.А., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А., вице-министр здравоохранения РК Гиният А., вице-министр культуры и спорта РК Дауешов Н.М., вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К., заместитель Министра обороны РК Туяков Д.Ш., руководитель аппарата МЧС Тиес А.С.
финансирование не требуется

208
2-іс-шара. Ғылымды дамыту бойынша форсайттық зерттеулер жүргізу
2025 жыл
ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, БҒМ ҒК төрағасы Ж.Д. Құрманғалиева, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі А.С. Сапаров, ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі А.Ә. Сарбасов, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов, ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі А. Ғиният, ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі Н.М. Дәуешов, ҚР Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі М.К. Қарабаев, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі Е.Қ. Қазанбаев, ҚР Қорғаныс министрінің орынбасары Д.Ш. Тұяқов, ҚР ТЖМ аппарат басшысы А.С. Тиес, "ҰҒТСО" АҚ президенті А.Ж. Ибраев

208
Мероприятие 2. Проведение форсайтных исследований по развитию науки
2025 год
вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., председатель КН МОН Курмангалиева Ж.Д., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., первый вице-министр труда и социальной защиты населения РК Сарбасов А.А., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А., вице-министр здравоохранения РК Гиният А., вице-министр культуры и спорта РК Дауешов Н.М., вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К., заместитель Министра обороны РК Туяков Д.Ш., руководитель аппарата МЧС Тиес А.С., президент АО "НЦГНТЭ" Ибраев А.Ж

230 000
140 000
140 000
140 000
140 000
790 000
790 000
209
3-іс-шара.
Қазақстан Республикасында ғылымды әкімшілендіруді салааралық үйлестірудің ведомствоаралық комиссиясын құру және оның жұмыс істеуі
2023 жыл
ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, БҒМ ҒК төрағасы Ж.Д. Құрманғалиева, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі А.С. Сапаров, ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі А.Ә. Сарбасов, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов, ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі А. Ғиният, ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі Н.М. Дәуешов, ҚР Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі М.К. Қарабаев, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі Е.Қ. Қазанбаев, ҚР Қорғаныс министрінің орынбасары Д.Ш. Тұяқов, ҚР ТЖМ аппарат басшысы А.С. Тиес, "ҰҒТСО" АҚ президенті А.Ж. Ибраев
қаржыландыру талап етілмейді
210
4-іс-шара. "Ғылым қоры" АҚ қызметін түрлендіру арқылы гранттық қаржыландыру операторын құру
2022 жыл
ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, БҒМ ҒК төрағасы Ж.Д. Құрманғалиева, "Ғылым қоры" АҚ басқарма төрағасы А.А. Өрсариев
қаржыландыру талап етілмейді
211
5-іс-шара.
Ғылым менеджерлерінің кадр резервін қалыптастыру, қайта даярлау және олардың құзыреттерін арттыру
2025 жыл
ҚР Білім және ғылым вице-министрі Қ.А. Ерғалиев, БҒМ ҒК төрағасы Ж.Д. Құрманғалиева, ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, ҚР Ауыл шаруашылығының бірінші вице-министрі А.С. Сапаров, ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі А.Ә. Сарбасов, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә Пірімқұлов, ҚР Денсаулық сақтау вице-министрі А. Ғиният, ҚР Мәдениет және спорт вице-министрі Н.М. Дәуешов, ҚР Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі М.К. Қарабаев, ҚР Сауда және интеграция вице-министрі Е.Қ. Қазанбаев, ҚР Қорғаныс министрінің орынбасары Д.Ш. Тұяқов, ҚР ТЖМ аппарат басшысы А.С. Тиес,
"ҰҒТСО" АҚ президенті А.Ж. Ибраев
25
25
25
25
100
қаржыландыру талап етілмейді
БАРЛЫҒЫ: оның ішінде
215 022 943
214 946 678
568 915 321
654 714 775
602 300 596
2 255 900 313
1 447 422 492
8 202 943
800 274 878
РБ
165 285 928
168 604 514
352 517 499
423 554 130
337 460 421
1 447 422 492
ЖБ
504 337
2 874 399
2 342 922
2 281 285
200 000
8 202 943
Бюджеттен тыс қаражат
49 232 678
43 467 765
214 054 900
228 879 360

230 000
140 000
140 000
140 000
140 000
790 000
790 000
209
Мероприятие 3. Создание и функционирование Межведомственной комиссии межотраслевой координации администрирования науки в Республике Казахстан
2023 год
вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., председатель КН МОН Курмангалиева Ж.Д., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., первый вице-министр труда и социальной защиты населения РК Сарбасов А.А., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А., вице-министр здравоохранения РК Гиният А., вице-министр культуры и спорта РК Дауешов Н.М., вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К., заместитель Министра обороны РК Туяков Д.Ш., руководитель аппарата МЧС Тиес А.С., президент АО "НЦГНТЭ" Ибраев А.Ж
финансирование не требуется
210
Мероприятие 4. Создание оператора грантового финансирования путем переформатирования деятельности АО "Фонд науки"
2022 год
вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., председатель КН МОН Курмангалиева Ж.Д. председатель правления АО "Фонд науки" Орсариев А.А.
финансирование не требуется
211
Мероприятие 5. Формирование кадрового резерва менеджеров науки, переподготовка и повышение их компетенций (ед.)
2025 год
вице-министр образования и науки РК Ергалиев К.А., председатель КН МОН Курмангалиева Ж.Д., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., первый вице-министр труда и социальной защиты населения РК Сарбасов А.А., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А., вице-министр здравоохранения РК Гиният А., вице-министр культуры и спорта РК Дауешов Н.М., вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К., заместитель Министра обороны РК Туяков Д.Ш., руководитель аппарата МЧС Тиес А.С., президент АО "НЦГНТЭ" Ибраев А.Ж
25
25
25
25
100
финансирование не требуется
ВСЕГО: в том числе
215 022 943
214 946 678
568 915 321
654 714 775
602 300 596
2 255 900 313
1 447 422 492
8 202 943
800 274 878
РБ
165 285 928
168 604 514
352 517 499
423 554 130
337 460 421
1 447 422 492
МБ
504 337
2 874 399
2 342 922
2 281 285
200 000
8 202 943
Внебюджетные средства
49 232 678
43 467 765
214 054 900
228 879 360

611
509
509
Түркістан облысы
328
492
1 230
1 025
1 025
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҚР – Қазақстан Республикасы
Еңбекмині – Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ЭМ – Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
ИИДМ – Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
АҚДМ – Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
ЦТД – Цифрлық трансформация департаменті
ҚТД – Қаржылық технологиялар департаменті
МКҚК – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер комитеті
ЦД – Цифрландыру департаменті
ЦӘЖД – Цифрландыру және әкімшілік жұмыс департаменті
БСМСИД – Байланыс саласындағы мемлекеттік саясат және инфрақұрылым департаменті
ҚР СЖРА – Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі
ААКТДД – Ақпараттық және ақпараттық-коммуникациялық технологияларды дамыту департаменті
СИМ – Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі
ИЭҒТДД – Инновациялық экожүйе және ғылыми-технологиялық даму департаменті
ЦАҚД – Цифрландыру және ақпаратты қорғау департаменті
ҚР СЖРА ҰСБ – Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы
ҚНДРА – Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын дамыту және реттеу агенттігі
ҚМА – Қазақстан Республикасының Қаржы мониторингі агенттігі
"ЭҚО" АҚ – "Электрондық қаржы орталығы" акционерлік қоғамы
АБД – Ақпараттандыру және байланыс департаменті
ҚР "Атамекен" ҰКП – Қазақстан Республикасының "Атамекен" ұлттық кәсіпкерлер палатасы
АХҚО – "Астана" халықаралық қаржы орталығы
Әділетмині – Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
"Бәйтерек" ҰБХ" АҚ – "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы
БП – Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасы
"ДЗСҰО" РМК – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің "Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сараптау ұлттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
ЕДБ – екінші деңгейдегі банктер
"ЕРДО" АҚ – "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы
ЖМТ МДҚ – "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік деректер базасы
ЖОО – жоғары оқу орны
ЖС – Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
ЖШС – жауапкершілігі шектеулі серіктестік
ИҰ – инвестициялық ұсыныс
"ИТП" ДКҚ – "Инновациялық технологиялар паркі" дербес кластерлік қоры
"Қазатомпром" ҰАК" – "Қазатомпром" ұлттық атом компаниясы" акционерлік қоғамы
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ – "ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
ЦДИАӨМ – Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
КеАҚ – коммерциялық емес акционерлік қоғам
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
МЖК ААЖ – мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесі
МК – мемлекеттік корпорация
МҚІА – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
МСМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
"МТҚ" АҚ – "Мемлекеттік техникалық қызмет" акционерлік қоғамы
"Назарбаев Университет" ДБҰ – "Назарбаев Университет" дербес білім беру ұйымы
"РЭДСО" РМК – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Республикалық электрондық денсаулық сақтау орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
"Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ – "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы
СІМ – Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
ТТ – техникалық тапсырма
ТЭН – техникалық-экономикалық негіздеме
"ҰАТ" АҚ – "Ұлттық ақпараттық технологиялар" акционерлік қоғамы
ҰКДИ – Ұлттық кеңістіктік деректер инфрақұрылымы
ҚР ҰҚК – Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"ҚҰТҚ" ЗТБ – "Қазақстан ұлттық телекоммуникациялық қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігі
ХҚКО ИАЖ – Халыққа қызмет көрсету орталықтарына арналған интеграцияланған ақпараттық жүйе
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
ЭГТРМ – Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
QR-code – Quick Response Code
"QazIndustry" ҚИЭО" АҚ – "QazIndustry" Қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" акционерлік қоғамы
R&D – Research and Development
IT – ақпараттық технологиялар
ТОБЖ – талшықты-оптикалық беру желісі
ДӨО – деректерді өңдеу орталығы
АМ – арнайы мақсаттағы
ЖБО – жедел басқару орталығы
ШОБ – шағын және орта бизнес
АӨК – агроөнеркәсіптік кешен
ЖҚЗ – Жерді қашықтықтан зондтау
ЖҚҚ – жалпы қосылған құн
АЕМ – ауылдық елді мекендер
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба
АШТӨ – ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер
ОЖ – операциялық жүйе
ДББЖ – деректер базасын басқару жүйесі
TIER IV – 8 ДӨО сенімділік деңгейі
KPI – тиімділіктің негізгі көрсеткіштері
CDO – Chief Digital Officer
"ЭҚНҚО" АҚ – "Электр энергиясы мен қуаты нарығының қазақстандық операторы" акционерлік қоғамы
БҚДА – Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі
ЖИ Қоры – "Жасанды интеллект саласындағы зерттеулер мен әзірлемелерді қолдау қоры" КҚ
МФБК – Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті
"МГАТО" АҚ – "Мұнай және газ ақпараттық-талдау орталығы" акционерлік қоғамы
ҒҒТҚН – ғылыми және ғылыми-техникалық қызмет нәтижелері
АКТ – ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
ЖІӨ – жалпы ішкі өнім
ЭСТДД – Экологиялық саясат және тұрақты дамыту департаменті
ЦАМКҚД – Цифрландыру, ақпараттандыру және мемлекеттік көрсетілетін қызметтер департаменті
ҚОҚАТО – "Қоршаған ортаны қорғау ақпараттық-талдау орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны
"ЖТИЖХО" КеАҚ– Жасыл технологиялар және инвестициялық жобалардың халықаралық орталығы коммерциялық емес акционерлік қоғам
"АТСП" ҰК" АҚ – "Ақтау теңіз сауда порты ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
ТК – Телекоммуникациялар комитеті
"МРС" РМК – "Мемлекеттік радиожиілік қызметі" республикалық мемлекеттік кәсіпорын
ОШЖДК - Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
ЭРБК – Экологиялық реттеу және бақылау комитеті
БК – Балық шаруашылығы комитеті
СРК – Су ресурстары комитеті
ГК – Геология комитеті
АЖК – Автомобиль жолдары комитеті
БҒССҚК – Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитеті

611
509
509
Туркестанская область
328
492
1 230
1 025
1 025
Примечание: расшифровка аббревиатур:
РК - Республика Казахстан
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МЭ - Министерство энергетики Республики Казахстан
МИИР - Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
МИОР - Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
ДЦТ - Департамент цифровой трансформации
ДФТ - Департамент финансовых технологий
КГУ - Комитет государственных услуг
ДЦ - Департамент цифровизации
ДЦАР - Департамент цифровизации и административной работы
ДГПИОС - Департамент государственной политики и инфраструктуры в области связи
АСПР - Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан
ДРИИКТ - Департамент развития информационных и информационно-коммуникационных технологий
МТИ - Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
ДИЭНТР - Департамент инновационной экосистемы и научно-технического развития
ДЦЗИ - Департамент цифровизации и защиты информации
БНС АСПР - Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан
АРРФР - Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АФМ - Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу
АО "ЦЭФ" - акционерное общество "Центр электронных финансов"
ДИС - Департамент информатизации и связи
НПП "Атамекен" - национальная палата предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен"
МФЦА - Международный финансовый центр "Астана"
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
АО "НУХ "Байтерек" - акционерное общество "Национальный управляющий холдинг "Байтерек"
ГП - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
РГП "НЦЭЛС" - республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный центр экспертизы лекарственных средств и медицинских изделий" Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан
МЗ - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
БВУ - банки второго уровня
АО "ЦРТР" - акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов"
ГБД РН - государственная база данных "Регистр недвижимости"
ВУЗ - высшее учебное заведение
ВС - Верховный суд Республики Казахстан
ТОО - товаришество с ограниченной ответственностью
ИП - инвестиционное предложение
АКФ "ПИТ" - автономный кластерный фонд "Парк инновационных технологий"
АО "НУХ "КазАгро" - акционерное общество "Национальный управляющий холдинг "КазАгро"
АО "НАК "Казатомпром" - акционерное общество "Национальная атомная компания "Казатомпром"
АО "НК "КазМунайГаз" - акционерное общество "Национальная компания "КазМунайГаз"
МЦРИАП - Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан Республики Казахстан
НАО - некоммерческое акционерное общество
МО - Министерство обороны Республики Казахстан
АИС ГЗК - автоматизированная информационная система государственного земельного кадастра
ГК - государственная корпорация
АДГС - Агентство Республики Kазахстан по делам государственной службы
МКС - Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
АО "ГТС" - акционерное общество "Государственная техническая служба"
АОО "Назарбаев Университет" - автономная организация образования "Назарбаев Университет"
РГП "РЦЭЗ" - республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр электронного здравоохранения" Министерства здравоохранения Республики Казахстан
АО "ФНБ "Самрук-Казына" - акционерное общество "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына"
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
ТЗ - техническое задание
ТЭО - технико-экономическое обоснование
АО "НИТ" - акционерное общество "Национальные информационные технологии"
НИПД - Национальная инфраструктура пространственных данных
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
ОЮЛ "НТА" - объединение юридических лиц "Национальная телекоммуникационная ассоциация Казахстана"
ИИС ЦОН - интегрированная информационная система для центров обслуживания населения
МВД - Министерство внутрених дел Республики Казахстан
МЭГПР - Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
QR-code - Quick Response Code
АО "КЦИЭ "QazIndustry" - акционерное общество "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry"
R&D - Research and Development
IT - информационные технологии
ВОЛС - волоконно-оптическая линия связи
ЦОД - центр обработки данных
СпН - специального назначения
ЦОУ - центр оперативного управления
МСБ - малый и средний бизнес
АПК - агропромышленный комплекс
ДЗЗ - дистанционное зондирование земли
ВДС - валовая добавленная стоимость
СНП - сельские населенные пункты
ЭЦП - электронная цифровая подпись
СХТП - сельскохозяйственные товаропроизводители
ОС - операционная система
СУБД - система управления базами данных
TIER IV - уровень надежности ЦОД8
KPI - ключевые показатели эффективности
CDO - Chief Digital Officer
АО "КОРЭМ" - акционерное общество "Казахстанский оператор рынка электрической энергии и мощности"
АЗРК - Агентство по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан
Фонд ИИ - КФ "Фонд поддержки исследований и разработок в сфере искусственного интеллекта"
КМФК - Комитет медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан
АО "ИАЦНГ" - акционерное общество "Информационно-аналитический центр нефти и газа"
РННТД - результаты научной и научно-техноческой леятельности
ИКТ - информационно-коммуникационные технологии
ВВП - валовой внутренний продукт
ДЭПУР - Департамент экологической политики и устойчивого развития
ДЦИКГУ - Департамент цифровизации, информатизации и контроля государственных услуг
РГП "ИАЦ ООС" - республиканское государственное предприятие "Информационно-аналитический центр охраны окружающей среды"
НАО "МЦЗТИП" - некоммерческое акционерное общество "Международный центр зеленых технологий и инвестиционных проектов"
АО "НК "АМТП" - акционерное общество "Национальная компания "Актауский морской торговый порт"
КТ - Комитет телекоммуникаций
РГП "ГРС" - республиканское государственное предприятие "Государственная радиочастотная служба"
КЛХЖМ - Комитет лесного хозяйства и животного мира
КЭРК - Комитет экологического регулирования и контроля
КРХ - Комитет рыбного хозяйства
КВР - Комитет по водным ресурсам
КГ - Комитет геологии
КАД - Комитет автомобильных дорог
КОКСОН - Комитет по обеспечению качества в сфере образования и науки