"Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 12 қазандағы № 729 қаулысы. Күші жойылды -Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 22 қыркүйектегі № 828 қаулысымен
"Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасын бекіту туралы
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 22.09.2023 № 828 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 қарашадағы № 790 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің 85-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы (бұдан әрі – ұлттық жоба) бекітілсін.
2. Ұлттық жобаны іске асыруға жауапты орталық, жергілікті атқарушы органдар және өзге ұйымдар (келісу бойынша):
1) ұлттық жобаны іске асыру жөнінде шаралар қабылдасын;
2) "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 қарашадағы № 790 қаулысында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде ұлттық жобаның іске асырылу барысы туралы ақпарат беріп тұрсын.
3. Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ұлттық жобаның жергілікті бюджеттер қаражаты есебінен көзделген іс-шараларын қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 12 қазандағы
№ 729 қаулысымен
бекітілген
"Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы
Паспорт
1. Атауы
"Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы
2. Ұлттық жобаны іске асырудың мақсаты
Базалық қызметтерге халықтың тең қолжетімділігін қамтамасыз ету, тұрғын үй-коммуналдық жағдайды жақсарту және тұрғын үй құрылысын дамыту, сондай-ақ көліктік байланысты қамтамасыз ету және елдің көліктік-транзиттік әлеуетін жоғарылату есебінен азаматтардың қолайлы өмір сүру ортасын құру
3. Іске асыру мерзімі
2021 – 2025 жылдар
4. Күтілетін әлеуметтік-экономикалық әсері, игілік алушылар үшін пайдасы
Күтілетін экономикалық әсері
астананың, республикалық маңызы бар қалалардың
ЖӨӨ-сін жыл сайын 3,9 %-ға ұлғайту;
транзиттік жүк легін 22,7-ден 30 млн тоннаға дейін ұлғайту;
Қазақстанның позициясын:
ДЭФ Жаһандық бәсекеге қабілеттілік рейтингінде "Инфрақұрылым" көрсеткіші бойынша 62-ден 49-ға дейін;

Об утверждении национального проекта "Сильные регионы - драйвер развития страны"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2021 года № 729. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2023 года № 828.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 22.09.2023 № 828 (вводится в действие с 01.01.2024).
В соответствии с пунктом 85 Системы государственного планирования в Республике Казахстан, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2017 года № 790, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый национальный проект "Сильные регионы - драйвер развития страны" (далее - национальный проект).
2. Центральным, местным исполнительным органам и иным организациям (по согласованию), ответственным за реализацию национального проекта:
1) принять меры по реализации национального проекта;
2) представлять информацию о ходе реализации национального проекта в порядке и сроки, установленные постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2017 года № 790 "Об утверждении Системы государственного планирования в Республике Казахстан".
3. Акимам областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить финансирование мероприятий национального проекта, предусмотренных за счет средств местных бюджетов.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 октября 2021 года № 729
Национальный проект "Сильные регионы - драйвер развития страны"
Паспорт
1. Наименование
Национальный проект "Сильные регионы - драйвер развития страны"
2. Цель разработки национального проекта
Создание комфортной среды проживания граждан за счет обеспечения равного доступа населения к базовым
услугам, улучшения жилищно-коммунальных условий и развития жилищного строительства, а также обеспечения транспортной
связанности и повышения транспортно-транзитного потенциала страны
3. Срок реализации
2021 - 2025 годы
4. Ожидаемый социально-экономический эффект, польза для благополучателей
Ожидаемый экономический эффект
- Увеличение ВРП столицы, городов республиканского значения ежегодно на 3,9 %;
- увеличение транзитных грузопотоков с 22,7 до 30 млн тонн;
- улучшение позиций Казахстана:
- с 62 до 49 в Глобальном рейтинге конкурентоспособности ВЭФ по показателю "Инфраструктура";

Дүниежүзілік банк рейтингінде "Логистика тиімділігі" көрсеткіші (LPI) бойынша 71-ден 50-ге дейін жақсарту;
491,1 мың жұмыс орнын, оның ішінде:
15,7 мың тұрақты жұмыс орнын;
475,4 мың уақытша жұмыс орнын құру.
Күтілетін әлеуметтік әсері
урбандалу деңгейін 59,1 %-дан 62,6 %-ға дейін ұлғайту;
агломерациялар мен облыс орталықтарындағы (сондай-ақ Семей қаласындағы) халық санын жыл сайын 1,7 %-ға ұлғайту;
ауылдық елді мекендерге денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы 21 мыңнан астам маманды, сондай-ақ ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілерін тарту;
барлық қаржыландыру көздері есебінен 236,7 мың отбасының тұрғын үй жағдайын жақсартуды қамтамасыз ету;
қалаларда сумен жабдықтау қызметтеріне 100 % қолжетімділікті қамтамасыз ету;
ауылдарда сумен жабдықтау қызметтеріне 100 % қолжетімділікті қамтамасыз ету;
қоныс аударушылар мен қандастардың жұмыспен қамтылу деңгейін, оның ішінде кәсіпкерлік бастаманы дамыта отырып, 79 %-дан 87 %-ға дейін арттыру
5. Ұлттық жобаны іске асыру үшін қажетті қаржыландыру көлемі
2021 – 2025 жылдарға – 7 567 408 245,0 мың теңге:
РБ – 4 022 143 962,0 мың теңге;
ЖБ – 785 759 418,8 мың теңге;
бюджеттен тыс қаражат – 2 759 504 864,2 мың теңге.
6. Ұлттық жобаны әзірлеушінің атауы
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
7. Ұлттық жобаны іске асыруға жауапты мемлекеттік органдар мен ұйымдардың атауы
ҚР Ұлттық экономика министрлігі, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі, ҚР Қаржы министрлігі, ҚР Ауыл шаруашылығы министрлігі, ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі, ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісу бойынша), "Атамекен" ҚР ҰКП (келісу бойынша), "ТКШ Қаз Орталығы" АҚ (келісу бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісу бойынша), "Отбасы банкі" ТҚЖБ" АҚ (келісу бойынша), "ҚТК" АҚ (келісу бойынша), "ҚазАвтоЖол" ҰК" АҚ (келісу бойынша), "ҚТЖ" ҰК" АҚ (келісу бойынша), "Алматы халықаралық әуежайы" АҚ (келісу бойынша), "Қостанай" халықаралық әуежайы" АҚ (келісу бойынша), "SCAT" АҚ (келісу бойынша), "Aqjaiyq" ӘКК (келісу бойынша), "ӨДҚ" АҚ (келісу бойынша), "АТСП" ҰК" АҚ (келісу бойынша), "Астана" халықаралық қаржы орталығының әкімшілігі" АҚ (келісу бойынша), "ҚАӘ" АҚ (келісу бойынша)

- с 71 до 50 в рейтинге Всемирного Банка по показателю "Эффективность логистики" (LPI);
- создание 491,1 тысячи рабочих мест, в том числе:
15,7 тысячи постоянных рабочих мест;
475,4 тысячи временных рабочих мест.
Ожидаемый социальный эффект
- Увеличение уровня урбанизации с 59,1 % до 62,6 %;
- увеличение численности населения в агломерациях и областных центрах (а также в городе Семее) ежегодно на 1,7 %;
- привлечение в СНП более 21 тысячи специалистов в области здравоохранения, образования, социального обеспечения,
культуры, спорта и агропромышленного комплекса, а также государственных служащих аппаратов акимов сел, поселков,
сельских округов;
- обеспечение улучшения жилищных условий 236,7 тысячи семей за счет всех источников финансирования;
- обеспечение 100 % доступа к услугам водоснабжения в городах;
- обеспечение 100 % доступа к услугам водоснабжения в селах;
- повышение уровня занятости переселенцев и қандасов, в том числе с развитием предпринимательской инициативы с 79 % до 87 %.
5. Объем финансирования, необходимый для реализации национального проекта
На 2021 - 2025 годы - 7 567 408 245,0 тысячи тенге:
РБ - 4 022 143 962,0 тысячи тенге;
МБ - 785 759 418,8 тысячи тенге;
ВС - 2 759 504 864,2 тысячи тенге.
6. Наименование разработчика национального проекта
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
7. Наименования государственных органов и организаций, ответственных
за реализацию национального проекта
Министерство национальной экономики Республики Казахстан, Министерство индустрии и инфраструктурного развития
Республики Казахстан, Министерство финансов Республики Казахстан, Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан,
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан, Министерство экологии, геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан, Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, акиматы областей, городов
Нур-Султана, Алматы и Шымкента, АО "ФНБ "Самрук-Қазына" (по согласованию), НПП РК "Атамекен" (по согласованию),
АО "КазЦентр ЖКХ" (по согласованию), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), АО "ЖССБ "Отбасы банк" (по согласованию),
АО "КЖК" (по согласованию), АО "НК "КазАвтоЖол" (по согласованию), АО "НК "КТЖ" (по согласованию),
АО "Международный аэропорт Алматы" (по согласованию), АО "Международный аэропорт Костанай" (по согласованию),
АО "SCAT" (по согласованию), СПК "Aqjaiyq" (по согласованию), АО "ФРП" (по согласованию),
АО "НК "АМТП" (по согласованию), АО "Администрация
Международного финансового центра "Астана" (по согласованию), АО "ААК" (по согласованию)

8. Ұлттық жобаның жетекшісі және кураторы
Жетекші – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі
Ә.А. Ерғалиев
Куратор – Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Р.В. Скляр
1.1. Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің жоғары тұрған құжаттарымен байланысы
Р/с №
Атауы
Қазақстан Республикасының 2050 жылға дейінгі даму
стратегиясы
Ұлттық даму жоспары (жалпыұлттық басымдықтар мен міндеттер, стратегиялық көрсеткіштер)
Ұлттық қауіпсіздік стратегиясы (бағыты/нысаналы индикаторы)
Елдің аумақтық даму жоспары
Саланы, аяны дамыту тұжырымдамалары (бар болса)
1
2
3
4
5
6
7
I бағыт. Базалық қызметтерге тең қолжетімділік
1.
1-міндет. Инфрақұрылымды кешенді дамыту
ІІІ бағыт. "Қазақстан-2050" стратегиясы – құбылмалы тарихи жағдайдағы жаңа Қазақстан үшін жаңа саяси бағыт

8. Руководитель и куратор национального проекта
Руководитель - Министр национальной экономики Республики Казахстан Иргалиев А.А.
Куратор - Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан Скляр Р.В.
1.1. Взаимосвязь с вышестоящими документами Системы государственного планирования
№п/п Наименование Стратегия развития Республики Казахстан до 2050 года Национальный
план развития
(общенациональные приоритеты и задачи,
стратегические показатели)
Стратегия национальной безопасности
(направление/целевой индикатор)
План территориального
развития страны
Концепции развития отрасли, сферы
(при наличии)
1 2 3 4 5 6 7
Направление I. Равный доступ к базовым услугам
1.
Задача 1. Комплексное развитие инфраструктуры
Направление III. "Стратегия "Казахстан-2050" - новый политический курс для
нового Казахстана в быстро меняющихся исторических условиях"

3-бөлім.
Әлеуметтік саясаттың жаңа қағидаттары – әлеуметтік
кепілдіктер және жеке жауапкершілік
10-жалпыұлттық басымдық. Теңгерімді аумақтық даму
1-міндет. Елдің аумақтық тұтастығы және кеңістіктегі дамуы
"Жылдың соңына урбандалу деңгейі", "Қалалар мен АЕМ халықтың сумен жабдықтаудың көрсетілетін қызметтеріне қолжетімділігі",
"ЖАО жұмыс сапасына қанағаттану деңгейі" стратегиялық көрсеткіштері.
6-міндет. "Smart City" ("Ақылды қала") тұжырымдамасын іске асыру.
7-міндет. "Жасыл" экономика және қоршаған ортаны қорғау
-
2-бөлім. Аумақтық даму қағидаттары, тәсілдері және бағыттары
2.2-кіші бөлім.
Аумақтық даму жоспарының тәсілдері және бағыттары
2-тәсіл.
Өңірлер арасында базалық мемлекеттік қызметтерде алшақтықты қысқарту
"Қалаларда халықтың сумен жабдықтау қызметтеріне қол жеткізуін ұлғайту", "АЕМ-де халықтың сумен жабдықтау қызметтеріне қол жеткізуін ұлғайту", "Қалаларда халықтың су бұру қызметтеріне қол жеткізуін ұлғайту" көрсеткіштері
-
2.
2-міндет. "Жайлы
тұрғын үй"
ІІІ бағыт. "Қазақстан-2050" стратегиясы – құбылмалы тарихи жағдайдағы жаңа Қазақстан үшін жаңа саяси бағыт
3-бөлім. Әлеуметтік саясаттың жаңа қағидаттары – әлеуметтік
кепілдіктер және жеке жауапкершілік
1-жалпыұлттық басымдық. Әділ әлеуметтік саясат
2-міндет. Әлеуметтік
әл-ауқатты қамтамасыз ету
"Тұрғын үйге қолжетімділік",
"Негізгі капиталға инвестициялар,
2019 жылғы деңгейден нақты өсу %-ы (Құрылыс)",
"Еңбек өнімділігінің өсуі, 2019 жылғы деңгейден
2019 жылдың бағасында өсу %-ы (Құрылыс)"
стратегиялық көрсеткіштері;
10-жалпыұлттық басымдық. Теңгерімді аумақтық даму
1-міндет. Елдің аумақтық тұтастығы және кеңістіктегі дамуы.
4-міндет. Сыртқы және ішкі байланыстылықты қамтамасыз ету
-
-
-
II бағыт. Көліктік байланысты қамтамасыз ету
3.
1-міндет. Ішкі көлік желісін дамыту
ІІІ бағыт. "Қазақстан-2050" стратегиясы – құбылмалы тарихи жағдайдағы жаңа Қазақстан үшін жаңа саяси бағыт
1-бөлім. Жаңа бағыттың экономикалық саясаты – пайда алу,
инвестициялар мен бәсекеге қабілеттіліктен қайтарым алу
принципіне негізделген түгел қамтитын экономикалық прагматизм
10-жалпыұлттық басымдық. Теңгерімді аумақтық даму
1-міндет. Елдің аумақтық тұтастығы және кеңістіктегі дамуы.
4-міндет. Сыртқы және ішкі байланыстылықты қамтамасыз ету
-
2-бөлім. Аумақтық даму қағидаттары, тәсілдері және бағыттары
2.2-кіші бөлім. Аумақтық даму жоспарының тәсілдері және бағыттары
3-тәсіл. Өңіраралық аумақтық байланысты қамтамасыз ету
"Жақсы және қанағаттанарлық күйдегі облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының үлесі" көрсеткіші
-
4.
2-міндет.
Аумақтардың байланыстылығын арттыру
ІІІ бағыт. "Қазақстан-2050" стратегиясы – құбылмалы тарихи жағдайдағы жаңа Қазақстан үшін жаңа саяси бағыт

Раздел 3. Новые принципы социальной политики - социальные гарантии и личная ответственность
Общенациональный приоритет 10.
Сбалансированное территориальное развитие
Задача 1. Территориальная целостность и пространственное развитие страны.
Стратегические показатели
"Уровень урбанизации на конец года",
"Доступ населения к услугам водоснабжения в городах и СНП",
"Уровень удовлетворенности качеством работы МИО".
Задача 6. Реализация концепции "Smart City" ("Умный город").
Задача 7. "Зеленая" экономика и охрана окружающей среды
-
Раздел 2. Принципы, подходы и направления территориального развития. Подраздел 2.2. Подходы и направления Плана территориального развития.
Подход 2. Снижение разрывов в базовых государственных услугах между регионами.
Показатели
"Увеличение доступа населения к услугам водоснабжения в городах",
"Увеличение доступа населения к услугам водоснабжения в СНП",
"Увеличение доступа населения к услугам водоотведения в городах".
-
2.
Задача 2. "Жайлы
тұрғын үй"
Направление III. "Стратегия "Казахстан-2050" - новый политический курс для
нового Казахстана в быстро меняющихся исторических условиях"
Раздел 3.
Новые принципы социальной политики - социальные гарантии и личная ответственность
Общенациональный приоритет 1. Справедливая социальная политика
Задача 2. Обеспечение социального благополучия.
Стратегические показатели
"Доступность жилья",
"Инвестиции в основной капитал, % реального роста
к уровню 2019 года (Строительство)",
"Производительности труда, % прироста от уровня
2019 года в ценах 2019 года (Строительство)".
Общенациональный приоритет 10.
Сбалансированное территориальное развитие
Задача 1. Территориальная целостность и пространственное развитие страны.
Задача 4. Обеспечение внешней и внутренней связанности.
-
-
-
Направление II. Обеспечение транспортной связанности
3.
Задача 1. Развитие внутренней транспортной сети
Направление III. "Стратегия "Казахстан-2050" - новый политический курс для
нового Казахстана в быстро меняющихся исторических условиях
Раздел 1.
Экономическая политика нового курса - всеобъемлющий экономический прагматизм на принципах прибыльности, возврата от инвестиций и конкурентоспособности
Общенациональный приоритет 10. Сбалансированное территориальное развитие
Задача 1. Территориальная целостность и пространственное развитие страны.
Задача 4. Обеспечение внешней и внутренней связанности.
-
Раздел 2. Принципы, подходы и направления территориального развития. Подраздел 2.2. Подходы и направления Плана территориального развития.
Подход 3. Обеспечение межрегиональной территориальной связанности.
Показатель
"Доля автомобильных дорог областного и районного значения в хорошем и удовлетворительном состоянии".
-
4.
Задача 2. Повышение связанности территорий
Направление III. "Стратегия "Казахстан-2050" - новый политический курс для
нового Казахстана в быстро меняющихся исторических условиях"

1-бөлім. Жаңа бағыттың экономикалық саясаты – пайда алу,
инвестициялар мен бәсекеге қабілеттіліктен қайтарым алу
принципіне негізделген түгел қамтитын экономикалық прагматизм
8-жалпыұлттық басымдық. Әртараптандырылған және инновациялық экономика құру.
8-міндет. Көлік-логистика секторын реформалау және байланыстылықты жақсарту.
10-жалпыұлттық басымдық. Теңгерімді аумақтық даму
1-міндет. Елдің аумақтық тұтастығы және кеңістіктегі дамуы.
4-міндет. Сыртқы және ішкі байланыстылықты қамтамасыз ету.
-

Раздел 1.
Экономическая политика нового курса - всеобъемлющий экономический прагматизм на принципах прибыльности, возврата от инвестиций и конкурентоспособности
Общенациональный приоритет 8.
Построение диверсифицированной и инновационной экономики
Задача 8. Реформирование транспортно-логистического сектора и улучшение связанности.
Общенациональный приоритет 10. Сбалансированное территориальное развитие
Задача 1. Территориальная целостность и пространственное развитие страны.
Задача 4. Обеспечение внешней и внутренней связанности.
-

4. Қажетті ресурстар
Р/с №
Міндеттердің атауы
Қажетті қаражат (жылдар бойынша) мың тг.
Қаржыландыру барлығы
Қаржыландыру көзі
республикалық
бюджет
жергілікті бюджет
бюджеттен тыс қаражат
2021
2022
2023
2024
2025
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
I бағыт. Базалық қызметтерге тең қолжетімділік
1.
1-міндет. Инфрақұрылымды кешенді дамыту
383 314 720,8
407 681 350,0
392 060 844,0
334 862 243,0
459 011 422,0
1 976 930 579,8
1 405 395 351,0
241 516 418,8
330 018 810,0
2.
2-міндет. "Жайлы тұрғын үй"
484 367 189,0
514 236 186,1
232 949 793,6
335 732 083,5
383 663 388,0
1 950 948 640,2
910 951 586,0
-
1 039 997 054,2
II бағыт. Көліктік байланысты қамтамасыз ету
1.
1-міндет. Ішкі көлік желісін дамыту
579 999 261,0
578 561 694,0
186 485 039,0
344 099 060,0
438 833 867,0
2 127 978 921,0
1 491 917 921,0
524 463 000,0
111 598 000,0
2.
2-міндет. Аумақтардың байланыстылығын арттыру
30 602 230,0
292 678 063,0
537 125 025,0
330 154 893,0
320 989 893,0
1 511 550 104,0
213 879 104,0
19 780 000,0
1 277 891 000,0
Барлығы, оның ішінде қаржыландыру көздерінің түрлері бойынша
1 478 283 400,8
1 793 157 293,1
1 348 620 701,6
1 344 848 279,5
1 602 498 570,0
7 567 408 245,0
4 022 143 962,0
785 759 418,8
2 759 504 864,2
РБ
1 083 101 174,0
888 585 153,0
482 099 686,0
653 283 301,0
915 074 648,0
4 022 143 962,0
4 022 143 962,0
*
*
ЖБ
195 712 018,8
195 447 000,0
94 386 400,0
151 781 000,0
148 433 000,0
785 759 418,8
*
785 759 418,8
*
Бюджеттен тыс қаражат
199 470 208,0
709 125 140,1
772 134 615,6
539 783 978,5
538 990 922,0
2 759 504 864,2
*
*
2 759 504 864,2
5. Жауапкершілік пен өкілеттіктерді бөлу
Р/с
Атауы
Жауапты
(лауазымды тұлға)
Өкілеттіктер
1
2
3
4
I бағыт. Базалық қызметтерге тең қолжетімділік
1.
1-міндет. Инфрақұрылымды кешенді дамыту
1.1.
1-көрсеткіш. Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының шеткі аумақтарында тұратын тұрғындарды жолдармен, инженерлік желілермен және әлеуметтік объектілермен қамту
ҚР Ұлттық экономика вице-министрі
Ә.Е. Әбдіқадыров,
Ақмола облысының, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері
ҰЭМ, әкімдіктер – іске асыру, мониторинг, түзету бойынша ұсыныстар енгізу, есептілікті дайындау.
Тікелей басшылықты жүзеге асырады, жоспарланған нәтижелерге қол жеткізу үшін қажетті әкімшілік және басқарушылық шешімдер қабылдайды. Көрсеткіштерге қол жеткізуді қамтамасыз етеді.
1.2.
2-көрсеткіш. ФУА құрамына кіретін моно- және шағын қалаларда, шекара маңындағы шағын қалаларда, сондай-ақ халқының саны
50 мың адамнан асатын моноқалаларда инженерлік және көлік инфрақұрылымының тозуын төмендету
ҚР Ұлттық экономика вице-министрі
Ә.Е. Әбдіқадыров,
облыстардың әкімдері
ҰЭМ, әкімдіктер – іске асыру, мониторинг, түзету бойынша ұсыныстар енгізу, есептілікті дайындау.
Тікелей басшылықты жүзеге асырады, жоспарланған нәтижелерге қол жеткізу үшін қажетті әкімшілік және басқарушылық шешімдер қабылдайды. Көрсеткіштерге қол жеткізуді қамтамасыз етеді.
1
2
3
4
1.3.
3-көрсеткіш. Жаңғыртылған тірек және серіктес АЕМ саны
ҚР Ұлттық экономика вице-министрі
Ә.Е. Әбдіқадыров,
облыстардың әкімдері
ҰЭМ, әкімдіктер – іске асыру, мониторинг, түзету бойынша ұсыныстар енгізу, есептілікті дайындау.
Тікелей басшылықты жүзеге асырады, жоспарланған нәтижелерге қол жеткізу үшін қажетті әкімшілік және басқарушылық шешімдер қабылдайды. Көрсеткіштерге қол жеткізуді қамтамасыз етеді.
1.4.
4-көрсеткіш. Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген, тұрғын үй сатып алуға немесе салуға бюджеттік кредиттер алған денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандардың, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары мемлекеттік қызметшілерінің саны
ҚР Ұлттық экономика вице-министрі
Ә.Е. Әбдіқадыров,
облыстардың әкімдері
ҰЭМ, әкімдіктер – іске асыру, мониторинг, түзету бойынша ұсыныстар енгізу, есептілікті дайындау.
Тікелей басшылықты жүзеге асырады, жоспарланған нәтижелерге қол жеткізу үшін қажетті әкімшілік және басқарушылық шешімдер қабылдайды. Көрсеткіштерге қол жеткізуді қамтамасыз етеді.
1.5.
5-көрсеткіш. Өңіраралық еңбек ұтқырлығы шеңберінде қоныс аударушылар саны
(оңтүстік-солтүстік)
ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау
бірінші вице-министрі А.Ә. Сарбасов,
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері
Еңбекмині, әкімдіктер – іске асыру, мониторинг, түзету бойынша ұсыныстар енгізу, есептілікті дайындау.
Тікелей басшылықты жүзеге асырады, жоспарланған нәтижелерге қол жеткізу үшін қажетті әкімшілік және басқарушылық шешімдер қабылдайды. Көрсеткіштерге қол жеткізуді қамтамасыз етеді.
1
2
3
4
1.6.
6-көрсеткіш. Қазақстан Республикасына қоныс аударған отандастар (қандастар) саны
ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау
бірінші вице-министрі А.Ә. Сарбасов,
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері
Еңбекмині, әкімдіктер – іске асыру, мониторинг, түзету бойынша ұсыныстар енгізу, есептілікті дайындау.
Тікелей басшылықты жүзеге асырады, жоспарланған нәтижелерге қол жеткізу үшін қажетті әкімшілік және басқарушылық шешімдер қабылдайды. Көрсеткіштерге қол жеткізуді қамтамасыз етеді.
1.7.
7-көрсеткіш. Халықтың сумен жабдықтау жөніндегі көрсетілетін қызметтерге қолжетімділігін қамтамасыз ету
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму бірінші вице-министрі Қ.А. Өскенбаев,
ҚР Ұлттық экономика вице-министрі
Ә.Е. Әбдіқадыров,
ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі С.С. Қожаниязов,
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері
ИИДМ, ҰЭМ, ЭГТРМ, әкімдіктер – іске асыру, мониторинг, түзету бойынша ұсыныстар енгізу, есептілікті дайындау.
Тікелей басшылықты жүзеге асырады, жоспарланған нәтижелерге қол жеткізу үшін қажетті әкімшілік және басқарушылық шешімдер қабылдайды. Көрсеткіштерге қол жеткізуді қамтамасыз етеді.
1.8.
8-көрсеткіш. Қалалардағы сарқынды суларды тазарту деңгейі
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму бірінші вице-министрі Қ.А. Өскенбаев,
ҚР Ұлттық экономика вице-министрі
Ә.Е. Әбдіқадыров,
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері
ИИДМ, ҰЭМ, әкімдіктер – іске асыру, мониторинг, түзету бойынша ұсыныстар енгізу, есептілікті дайындау.
Тікелей басшылықты жүзеге асырады, жоспарланған нәтижелерге қол жеткізу үшін қажетті әкімшілік және басқарушылық шешімдер қабылдайды. Көрсеткіштерге қол жеткізуді қамтамасыз етеді.
1
2
3
4
1.9.
9-көрсеткіш. Үйге ортақ жылу және су есептегіш құралдарымен қамтамасыз
ету деңгейі
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму бірінші вице-министрі Қ.А. Өскенбаев,
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері
ИИДМ, әкімдіктер – іске асыру, мониторинг, түзету бойынша ұсыныстар енгізу, есептілікті дайындау.
Тікелей басшылықты жүзеге асырады, жоспарланған нәтижелерге қол жеткізу үшін қажетті әкімшілік және басқарушылық шешімдер қабылдайды. Көрсеткіштерге қол жеткізуді қамтамасыз етеді.
2.
2-міндет. "Жайлы тұрғын үй"
2.1.
1-көрсеткіш. Пайдалануға берілген тұрғын ғимараттардың жалпы алаңы
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму бірінші вице-министрі Қ.А. Өскенбаев,
ҚР Ұлттық экономика вице-министрі
Ә.Е. Әбдіқадыров,
ҚР Ауыл шаруашылығы вице-министрі
Р.Ж. Құрманов,
ҚР Ақпарат және қоғамдық даму вице-министрі А.Қ. Омаров,
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері
ИИДМ, ҰЭМ, АШМ, АҚДМ, әкімдіктер – іске асыру, мониторинг, түзету бойынша ұсыныстар енгізу, есептілікті дайындау.
Тікелей басшылықты жүзеге асырады, жоспарланған нәтижелерге қол жеткізу үшін қажетті әкімшілік және басқарушылық шешімдер қабылдайды. Көрсеткіштерге қол жеткізуді қамтамасыз етеді.
II бағыт. Көліктік байланысты қамтамасыз ету
1.
1-міндет. Ішкі көлік желісін дамыту
1.1.
1-көрсеткіш. Нормативтік күйдегі республикалық маңызы бар автожолдардың үлесі
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Б.С. Камалиев
ИИДМ – іске асыру, мониторинг, түзету бойынша ұсыныстар енгізу, есептілікті дайындау.
Тікелей басшылықты жүзеге асырады, жоспарланған нәтижелерге қол жеткізу үшін қажетті әкімшілік және
1
2
3
4
басқарушылық шешімдер қабылдайды. Көрсеткіштерге қол жеткізуді қамтамасыз етеді
1.2.
2-көрсеткіш. Нормативтік күйдегі жергілікті маңызы бар автожолдардың үлесі
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Б.С. Камалиев,
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері
ИИДМ, әкімдіктер – іске асыру, мониторинг, түзету бойынша ұсыныстар енгізу, есептілікті дайындау.
Тікелей басшылықты жүзеге асырады, жоспарланған нәтижелерге қол жеткізу үшін қажетті әкімшілік және басқарушылық шешімдер қабылдайды. Көрсеткіштерге қол жеткізуді қамтамасыз етеді.
1.3.
3-көрсеткіш. Автожолдардың Ұлттық стандартқа сәйкес жол бойындағы сервис объектілерімен қамтамасыз етілу үлесі
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Б.С. Камалиев
ИИДМ – іске асыру, мониторинг, түзету бойынша ұсыныстар енгізу, есептілікті дайындау.
Тікелей басшылықты жүзеге асырады, жоспарланған нәтижелерге қол жеткізу үшін қажетті әкімшілік және басқарушылық шешімдер қабылдайды. Көрсеткіштерге қол жеткізуді қамтамасыз етеді.
2.
2-міндет. Аумақтардың байланыстылығын арттыру
2.1.
1-көрсеткіш. Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзит көлемінің өсуі
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Б.С. Камалиев
ИИДМ – іске асыру, мониторинг, түзету бойынша ұсыныстар енгізу, есептілікті дайындау
Тікелей басшылықты жүзеге асырады, жоспарланған нәтижелерге қол жеткізу үшін қажетті әкімшілік және

4. Необходимые ресурсы
п/п
Наименование задач Необходимые средства (по годам) тысяч тенге Всего
финансирования
Источник финансирования
Республиканский бюджет Местный бюджет Внебюджетные средства
2021 2022 2023 2024 2025
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Направление I. Равный доступ к базовым услугам
1.
Задача 1. Комплексное развитие инфраструктуры
383 314 720,8
407 681 350,0
392 060 844,0
334 862 243,0
459 011 422,0
1 976 930 579,8
1 405 395 351,0
241 516 418,8
330 018 810,0
2.
Задача 2. "Жайлы тұрғын
үй"
484 367 189,0
514 236 186,1
232 949 793,6
335 732 083,5
383 663 388,0
1 950 948 640,2
910 951 586,0
-
1 039 997 054,2
Направление II. Обеспечение транспортной связанности
1.
Задача 1. Развитие внутренней транспортной сети
579 999 261,0
578 561 694,0
186 485 039,0
344 099 060,0
438 833 867,0
2 127 978 921,0
1 491 917 921,0
524 463 000,0
111 598 000,0
2.
Задача 2. Повышение связанности территорий
30 602 230,0
292 678 063,0
537 125 025,0
330 154 893,0
320 989 893,0
1 511 550 104,0
213 879 104,0
19 780 000,0
1 277 891 000,0
Всего,
в том числе по видам источников
1 478 283 400,8
1 793 157 293,1
1 348 620 701,6
1 344 848 279,5
1 602 498 570,0
7 567 408 245,0
4 022 143 962,0
785 759 418,8
2 759 504 864,2
РБ
1 083 101 174,0
888 585 153,0
482 099 686,0
653 283 301,0
915 074 648,0
4 022 143 962,0
4 022 143 962,0
*
*
МБ
195 712 018,8
195 447 000,0
94 386 400,0
151 781 000,0
148 433 000,0
785 759 418,8
*
785 759 418,8
*
Внебюджетные средства
199 470 208,0
709 125 140,1
772 134 615,6
539 783 978,5
538 990 922,0
2 759 504 864,2
*
*
2 759 504 864,2
5. Распределение ответственности и полномочий
п/п
Наименование Ответственный
(должностное лицо)
Полномочия
1 2 3 4
Направление I. Равный доступ к базовым услугам
1.
Задача 1. Комплексное развитие инфраструктуры
1.1.
Показатель 1. Охват жителей, проживающих на окраинах городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента, дорогами, инженерными сетями и социальными объектами
Вице-министр национальной экономики Республики Казахстан Абдыкадыров А.Е.,
акимы Акмолинской области,
городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
МНЭ, акиматы - реализация, мониторинг, внесение предложений по корректировке, подготовка отчетности.
Осуществляет непосредственное руководство, принимает необходимые административные и управленческие решения для достижения запланированных результатов. Обеспечивает достижение показателей.
1.2.
Показатель 2. Снижение износа инженерной и транспортной инфраструктуры
в моно- и малых городах, входящих в состав ФУР, приграничных малых городах, а также в моногородах с численностью населения более 50 тысяч человек
Вице-министр национальной экономики Республики Казахстан Абдыкадыров А.Е., акимы областей
МНЭ, акиматы - реализация, мониторинг, внесение предложений по корректировке, подготовка отчетности.
Осуществляет непосредственное руководство, принимает необходимые административные и управленческие решения для достижения запланированных результатов. Обеспечивает достижение показателей.
1.3.
Показатель 3. Количество модернизированных опорных и спутниковых СНП
Вице-министр национальной экономики Республики Казахстан Абдыкадыров А.Е., акимы областей
МНЭ, акиматы - реализация, мониторинг, внесение предложений по корректировке, подготовка отчетности.
Осуществляет непосредственное руководство, принимает необходимые административные и управленческие решения для достижения запланированных результатов. Обеспечивает достижение показателей.
1.4.
Показатель 4. Количество специалистов в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственных служащих аппаратов акимов сел, поселков, сельских округов, получивших
бюджетные кредиты на приобретение или строительство жилья, прибывших для работы и проживания в сельские населенные пункты
Вице-министр национальной экономики Республики Казахстан Абдыкадыров А.Е.,
акимы областей
МНЭ, акиматы - реализация, мониторинг, внесение предложений по корректировке, подготовка отчетности.
Осуществляет непосредственное руководство, принимает необходимые административные и управленческие решения для достижения запланированных результатов. Обеспечивает достижение показателей.
1.5.
Показатель 5. Количество переселенцев
в рамках межрегиональной трудовой мобильности
(Юг-Север)
Первый вице-министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Сарбасов А.А,
акимы областей, городов
Нур-Султана, Алматы и Шымкента
МТСЗН, акиматы - реализация, мониторинг, внесение предложений по корректировке, подготовка отчетности.
Осуществляет непосредственное руководство, принимает необходимые административные и управленческие решения для достижения запланированных результатов. Обеспечивает достижение показателей.
1.6.
Показатель 6. Количество соотечественников (кандасов), переехавших в Республику Казахстан
Первый вице-министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Сарбасов А.А,
акимы областей, городов
Нур-Султана, Алматы и Шымкента
МТСЗН, акиматы - реализация, мониторинг, внесение предложений по корректировке, подготовка отчетности.
Осуществляет непосредственное руководство, принимает необходимые административные и управленческие решения для достижения запланированных результатов. Обеспечивает достижение показателей.
1.7.
Показатель 7. Обеспечение доступа населения к услугам водоснабжения
Первый вице-министр индустрии и инфраструктурного развития
Республики Казахстан Ускенбаев К.А.,
вице-министр национальной экономики Республики Казахстан Абдыкадыров А.Е.,
вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан Кожаниязов С.С.,
акимы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
МИИР, МНЭ, МЭГПР, акиматы - реализация, мониторинг, внесение предложений по корректировке, подготовка отчетности.
Осуществляет непосредственное руководство, принимает необходимые административные и управленческие решения для достижения запланированных результатов. Обеспечивает достижение показателей.
1.8.
Показатель 8. Уровень очистки сточных вод в городах
Первый вице-министр индустрии и инфраструктурного развития
Республики Казахстан Ускенбаев К.А.,
вице-министр национальной экономики Республики Казахстан Абдыкадыров А.Е.,
акимы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
МИИР, МНЭ, акиматы -
реализация, мониторинг, внесение предложений по корректировке, подготовка отчетности.
Осуществляет непосредственное руководство, принимает необходимые административные и управленческие решения для достижения запланированных результатов. Обеспечивает достижение показателей.
1.9.
Показатель 9. Уровень обеспеченности общедомовыми приборами учета тепла и воды
Первый вице-министр индустрии и инфраструктурного развития
Республики Казахстан Ускенбаев К.А.,
акимы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
МИИР, акиматы -
реализация, мониторинг, внесение предложений по корректировке, подготовка отчетности.
Осуществляет непосредственное руководство, принимает необходимые административные и управленческие решения для достижения запланированных результатов. Обеспечивает достижение показателей.
2.
Задача 2. "Жайлы тұрғын үй"
2.1.
Показатель 1. Общая площадь введенных в эксплуатацию жилых зданий
Первый вице-министр индустрии и инфраструктурного развития
Республики Казахстан Ускенбаев К.А.,
вице-министр национальной экономики Республики Казахстан Абдыкадыров А.Е.,
вице-министр сельского хозяйства Республики Казахстан Курманов Р.Ж.,
вице-министр информации и общественного развития Республики Казахстан Умаров А.К.,
акимы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
МИИР, МНЭ, МСХ, МИОР, акиматы - реализация, мониторинг, внесение предложений по корректировке, подготовка отчетности.
Осуществляет непосредственное руководство, принимает необходимые административные и управленческие решения для достижения запланированных результатов. Обеспечивает достижение показателей.
1.
Задача 1. Развитие внутренней транспортной сети
1.1.
Показатель 1. Доля автомобильных дорог республиканского значения в нормативном состоянии
Вице-министр индустрии и инфраструктурного развития
Республики Казахстан Камалиев Б.С.
МИИР - реализация, мониторинг, внесение предложений по корректировке, подготовка отчетности.
Осуществляет непосредственное руководство, принимает необходимые административные и управленческие решения для достижения запланированных результатов. Обеспечивает достижение показателей.
1.2.
Показатель 2. Доля автомобильных дорог местного значения в нормативном состоянии
Вице-министр индустрии и инфраструктурного развития
Республики Казахстан Камалиев Б.С.,
акимы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
МИИР, акиматы - реализация, мониторинг, внесение предложений по корректировке, подготовка отчетности.
Осуществляет непосредственное руководство, принимает необходимые административные и управленческие решения для достижения запланированных результатов. Обеспечивает достижение показателей.
1.3.
Показатель 3. Доля автомобильных дорог,
обеспеченных объектами придорожного сервиса в соответствии с национальным стандартом
Вице-министр индустрии и инфраструктурного развития
Республики Казахстан Камалиев Б.С.
МИИР - реализация, мониторинг, внесение предложений по корректировке, подготовка отчетности.
Осуществляет непосредственное руководство, принимает необходимые административные и управленческие решения для достижения запланированных результатов. Обеспечивает достижение показателей.
2.
Задача 2. Повышение связанности территорий
2.1.
Показатель 1. Рост объема транзита через территорию Республики Казахстан
Вице-министр индустрии и инфраструктурного развития
Республики Казахстан Камалиев Б.С.
МИИР - реализация, мониторинг, внесение предложений по корректировке, подготовка отчетности.
Осуществляет непосредственное руководство, принимает необходимые административные и управленческие решения для достижения запланированных результатов. Обеспечивает достижение показателей.

3-көрсеткіш. Қазақстанның 5 әуежайының жерүсті инфрақұрылымын жаңғырту
Қостанай, Батыс Қазақстан, Қызылорда облыстарының, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері,
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Б.С. Камалиев
Әкімдіктер, ИИДМ – іске асыру, мониторинг, түзету бойынша ұсыныстар енгізу, есептілікті дайындау.
Тікелей басшылықты жүзеге асырады, жоспарланған нәтижелерге қол жеткізу үшін қажетті әкімшілік және басқарушылық шешімдер қабылдайды. Көрсеткіштерге қол жеткізуді қамтамасыз етеді.
2.4.
4-көрсеткіш. Жергілікті әуе желілерінің
8 әуеайлағын қалпына келтіру
Шығыс Қазақстан, Батыс Қазақстан, Қарағанды, Қостанай, Түркістан облыстарының әкімдері,
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Б.С. Камалиев
Әкімдіктер, ИИДМ – іске асыру, мониторинг, түзету бойынша ұсыныстар енгізу, есептілікті дайындау
Тікелей басшылықты жүзеге асырады, жоспарланған нәтижелерге қол жеткізу үшін қажетті әкімшілік және басқарушылық шешімдер
қабылдайды. Көрсеткіштерге қол жеткізуді қамтамасыз етеді.
1
2
3
4
2.5.

Показатель 3. Модернизация наземной инфраструктуры 5-ти аэропортов Казахстана
Акимы Костанайской, Западно-Казахстанской, Кызылординской
областей, городов Алматы и Шымкента,
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития
Республики Казахстан Камалиев Б.С.
Акиматы, МИИР - реализация, мониторинг, внесение предложений по корректировке, подготовка отчетности.
Осуществляет непосредственное руководство, принимает необходимые административные и управленческие решения для достижения запланированных результатов. Обеспечивает достижение показателей.
2.4.
Показатель 4. Восстановление 8-ми аэродромов местных воздушных линий
Акимы Восточно-Казахстанской,
Западно-Казахстанской,
Карагандинской, Костанайской, Туркестанской областей,
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития
Республики Казахстан Камалиев Б.С.
Акиматы, МИИР - реализация, мониторинг, внесение предложений по корректировке, подготовка отчетности.
Осуществляет непосредственное руководство, принимает необходимые административные и управленческие решения для достижения запланированных результатов. Обеспечивает достижение показателей.
2.5.

5-көрсеткіш. Пайдалану мерзімі 25 жылдан асқан теміржол жылжымалы құрамының (жолаушылар вагондарының) үлесі
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Б.С. Камалиев
ИИДМ – іске асыру, мониторинг, түзету бойынша ұсыныстар енгізу, есептілікті дайындау.
Тікелей басшылықты жүзеге асырады, жоспарланған нәтижелерге қол жеткізу үшін қажетті әкімшілік және басқарушылық шешімдер қабылдайды. Көрсеткіштерге қол жеткізуді қамтамасыз етеді.
2.6.
6-көрсеткіш. Техникалық флоттың тозуын төмендету
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Б.С. Камалиев
ИИДМ – іске асыру, мониторинг, түзету бойынша ұсыныстар енгізу, есептілікті дайындау.
Тікелей басшылықты жүзеге асырады, жоспарланған нәтижелерге қол жеткізу үшін қажетті әкімшілік және басқарушылық шешімдер қабылдайды. Көрсеткіштерге қол жеткізуді қамтамасыз етеді.
2.7.
7-көрсеткіш. Кеме қатынайтын шлюздерде гидродинамикалық оқиғалардың туындау тәуекелінің үлесін төмендету
ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі Б.С. Камалиев
ИИДМ – іске асыру, мониторинг, түзету бойынша ұсыныстар енгізу, есептілікті дайындау.
Тікелей басшылықты жүзеге асырады, жоспарланған нәтижелерге қол жеткізу үшін қажетті әкімшілік және басқарушылық шешімдер қабылдайды. Көрсеткіштерге қол жеткізуді қамтамасыз етеді.
"Қуатты өңірлер – ел дамуының
драйвері" ұлттық жобасына
қосымша
"Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасын іске асыру жөніндегі жоспар-график
Атауы
Жауапты орындаушылар
Аяқталу мерзімі
2020жылғы факт
2021
2022
2023
2024
2025
Қаржыландыру барлығы
(мың теңге)
Қаржыландыру көзі
жоспар
2020
жылғы фактіге %
республикалық бюджет
жергілікті бюджет
бюджеттен тыс қаражат
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
I. Стратегиялық көрсеткіштер:
2025 жылдың соңына қарай урбандалу деңгейі – 62,6 %,
2025 жылдың соңына қарай тұрғын үйдің қолжетімділігі – 0,44 (халықтың жан басына шаққандағы орташа табыстарының 1 ш. м. орташа құнына қатынасы (жаңа тұрғын үйді сату (көппәтерлі үйлердегі пәтерлер),
2025 жылдың соңына қарай еңбек өнімділігінің өсуі, 2019 жылғы деңгейден 2019 жылдың бағасында өсу %-ы (құрылыс) – 42,6 %,
2025 жылдың соңына қарай негізгі капиталға инвестициялар, 2019 жылғы деңгейден нақты өсу %-ы (құрылыс) – 22,1 %,
2025 жылдың соңына қалалар мен АЕМ халықтың сумен жабдықтаудың көрсетілетін қызметтеріне қолжетімділігі – 100 %,
2025 жылдың соңына қарай қалаларда халықтың су бұру қызметтеріне қол жеткізуін ұлғайту – 100 %,
2025 жылдың соңына қарай ЖАО жұмыс сапасына қанағаттану деңгейі – 80 %
Тұрақты даму мақсаттары:

Показатель 5. Доля железнодорожного подвижного состава (пассажирских вагонов) со сроком эксплуатации свыше 25 лет
Вице-министр индустрии и инфраструктурного развития
Республики Казахстан Камалиев Б.С.
МИИР - реализация, мониторинг, внесение предложений по корректировке, подготовка отчетности.
Осуществляет непосредственное руководство, принимает необходимые административные и управленческие решения для достижения запланированных результатов. Обеспечивает достижение показателей.
2.6.
Показатель 6. Снижение износа технического флота
Вице-министр индустрии и инфраструктурного развития
Республики Казахстан Камалиев Б.С.
МИИР - реализация, мониторинг, внесение предложений по корректировке, подготовка отчетности.
Осуществляет непосредственное руководство, принимает необходимые административные и управленческие решения для достижения запланированных результатов. Обеспечивает достижение показателей.
2.7.
Показатель 7. Снижение доли риска возникновения гидродинамических происшествий на судоходных шлюзах
Вице-министр индустрии и инфраструктурного развития
Республики Казахстан Камалиев Б.С.
МИИР - реализация, мониторинг, внесение предложений по корректировке, подготовка отчетности.
Осуществляет непосредственное руководство, принимает необходимые административные и управленческие решения для достижения запланированных результатов. Обеспечивает достижение показателей.
Приложение
к национальному проекту
"Сильные регионы - драйвер
развития страны"
План-график по реализации национального проекта "Сильные регионы - драйвер развития страны"
Наименование Ответственные исполнители Срок завершения Факт 2020
года
2021 2022 2023 2024 2025 Всего финансирование
(тысячи тенге)
Источник финансирования
План % к факту 2020
года
Республиканский бюджет
Местный бюджет
Внебюджетные средства
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
13
14
I. Стратегические показатели:
"Уровень урбанизации на конец 2025 года - 62,6 %",
"Доступность жилья на конец 2025 года - 0,44 (отношение среднедушевых доходов населения на среднюю стоимость 1 кв. м.
(продажа нового жилья (квартиры в многоквартирных домах)",
"Производительность труда, % прироста от уровня 2019 года в ценах 2019 года (Строительство) на конец 2025 года - 42,6 %",
"Инвестиции в основной капитал, % реального роста к уровню 2019 года (Строительство) на конец 2025 года - 22,1 %",
"Доступ населения к услугам водоснабжения в городах и СНП на конец 2025 года - 100 %",
"Увеличение доступа населения к услугам водоотведения в городах на конец 2025 года - 100 %",
"Уровень удовлетворенности качеством работы МИО на конец 2025 года - 80 %"
Цели устойчивого развития:

11-мақсат, 11.1.1-көрсеткіш 2025 жылдың үйлерде тұратындардың саны – 19 764 адам
I бағыт. Базалық көрсетілетін қызметтерге тең қолжетімділік
1-міндет. Инфрақұрылымды кешенді дамыту
ҚР Ұлттық экономика вице-министрі Ә.Е. Әбдіқадыров, ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму бірінші вице-министрі Қ.А. Өскенбаев, ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі С.С. Қожаниязов, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері

Цель 11, показатель 11.1.1 "Количество проживающих в аварийных домах на конец 2025 года - 19 764 человек"
Направление I. Равный доступ к базовым услугам
Задача 1. Комплексное развитие инфрастру+ктуры
Вице-министр национальной экономики РК Абдыкадыров А.Е.,
первый
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Ускенбаев К.А.,
вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Кожаниязов
С.С.,
акимы областей,
городов
Нур-Султана, Алматы и Шымкента

134
615,6 мың теңге
539
783
978,5 мың теңге
538 990 922,0
мың теңге
2 759
504
864,2 мың теңге
*
*
2 759
504
864,2 мың теңге
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АЕМ
ауылдық елді мекендер
"Алматы халықаралық әуежайы" АҚ
"Алматы халықаралық әуежайы" акционерлік қоғамы
"Астана" халықаралық қаржы орталығының әкімшілігі" АҚ
"Астана" халықаралық қаржы орталығының әкімшілігі" акционерлік қоғамы
"Атамекен" ҚР ҰКП
"Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы
"АТСП" ҰК" АҚ
"Ақтау теңіз сауда порты" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
"Aqjaiyq" ӘКК
"Aqjaiyq" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы
"Бәйтерек" ҰБХ" АҚ
"Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы
ДЭФ
Дүниежүзілік экономикалық форум
ЖАО
жергілікті атқарушы органдар
ЖӘЖ
жергілікті әуе желілері
ЖБ
жергілікті бюджет
ЖӨӨ
жалпы өңірлік өнім
ЖФЭ
жиырма футтық эквивалент
"ҚАӘ" АҚ
"Қазақстанның авиациялық әкімшілігі" акционерлік қоғамы
"ҚазАвтоЖол" ҰК" АҚ
"ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
"Қостанай" халықаралық әуежайы" АҚ
"Қостанай" халықаралық әуежайы" акционерлік қоғамы
ҚР АҚДМ
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
ҚР АҚДМ ЖОІК
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Жастар және отбасы істері комитеті
ҚР АШМ
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
ҚР Еңбекмині ЕӘҚКҚК
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитеті
ҚР Еңбекмині
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ҚР ИИДМ
Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
ҚР ИИДМ ААК
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті
ҚР ИИДМ АЖК
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Автомобиль жолдары комитеті
ҚР ИИДМ КК
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті
ҚР ИИДМ ҚТКШК
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық комитеті
ҚР Қаржымині
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
ҚР ҰЭМ ӨДД
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Өңірлік даму департаменті
ҚР ЭГТРМ
Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
ҚР ЭГТРМ СРК
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Су ресурстары комитеті
"ҚТЖ"ҰК" АҚ
"Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
"ҚТК" АҚ
"Қазақстандық тұрғын үй компаниясы" акционерлік қоғамы
ҚХР
Қытай Халық Республикасы
"Отбасы банкі" ТҚЖБ" АҚ
"Отбасы банкі" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамы
"ӨДҚ" АҚ
"Өнеркәсіпті дамыту қоры" акционерлік қоғамы
РБ
республикалық бюджет
РФ
Ресей Федерациясы
"Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы
"ТКШ ҚазОрталығы" АҚ
"Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын жаңғырту және дамытудың қазақстандық орталығы" акционерлік қоғамы
ТМС
табиғи монополиялар субъектілері
ҰЭМ
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ФУА
функционалды урбандалған аудандар
LPI
Logistics Performance Index
"SCAT" АҚ
"SCAT" акционерлік қоғамы

134
615,6 тысячи тенге
539
783
978,5 тысячи тенге
538 990
922,0 тысячи тенге
2 759
504
864,2 тысячи тенге
*
*
2 759
504
864,2 тысячи тенге
расшифровка аббревиатур:
СНП
-
сельские населенные пункты
АО "Международный аэропорт Алматы"
-
акционерное общество "Международный аэропорт Алматы"
АО "Администрация Международного финансового центра "Астана"
-
акционерное общество "Администрация Международного финансового центра "Астана"
НПП РК "Атамекен"
-
Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен"
АО "НК "АМТП"
-
акционерное общество "Национальная компания "Актауский морской торговый порт"
СПК "Aqjaiyq"
-
акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация" "Aqjaiyq"
АО "НУХ "Байтерек"
-
акционерное общество "Национальный управляющий холдинг "Байтерек"
ВЭФ
-
Всемирный экономический форум
МИО
-
местные исполнительные органы
МВЛ
-
местные воздушные линии
МБ
-
местный бюджет
ВРП
-
валовый региональный продукт
ДФЭ
-
Двадцатифутовый эквивалент
АО "ААК"
-
акционерное общество "Авиационная администрация Казахстана"
АО "НК "КазАвтоЖол"
-
акционерное общество "Национальная компания "КазАвтоЖол"
АО "Международный аэропорт "Костанай"
-
акционерное общество "Международный аэропорт "Костанай"
РК
-
Республика Казахстан
МИОР РК
-
Министерство информации и общественного развития
Республики Казахстан
КДМС МИОР РК
-
Комитет по делам молодежи и семьи Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан
МСХ РК
-
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
КТСЗМ МТЗСН РК
-
Комитет труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН РК
-
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МИРР РК
-
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
КГА МИИР РК
-
Комитет гражданской авиации Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
КАД МИИР РК
-
Комитет автомобильных дорог Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
КТ МИИР РК
-
Комитет транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
КДСЖКХ МИИР РК
-
Комитет по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
МФ РК
-
Министерство финансов Республики Казахстан
ДРР МНЭ РК
-
Департамент регионального развития Министерства национальной экономики Республики Казахстан
МЭГПР РК
-
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
КВР МЭГПР РК
-
Комитет по водным ресурсам Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
АО "НК "КТЖ"
-
акционерное общество "Национальная компания "Казахстан темир жолы"
АО "КЖК"
-
акционерное общество "Казахстанская Жилищная Компания"
КНР
-
Китайская Народная Республика
АО "ЖССБ "Отбасы банк"
-
акционерное общество "Жилищный строительный сберегательный банк
"Отбасы банк"
АО "ФРП"
-
акционерное общество "Фонд развития промышленности"
РБ
-
республиканский бюджет
РФ
-
Российская Федерация
АО "ФНБ "Самрук-Қазына"
-
акционерное общество "Фонд национального благосостояния
"Самрук-Казына"
АО "КазЦентр ЖКХ"
-
акционерное общество "Казахстанский центр жилищно-коммунального хозяйства"
СЕМ
-
субъекты естественных монополий
МНЭ РК
-
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
ФУР
-
функциональные урбанизированные районы
LPI
-
LogisticsPerformanceIndex
АО "SCAT"
-
акционерное общество "SCAT"