"Мақта талшығына баға белгілеу қағидаларын (әдістемесін) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 29 сәуірдегі № 255 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 18 қазандағы № 746 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мақта талшығына баға белгілеу қағидаларын (әдістемесін) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 29 сәуірдегі № 255 қаулысына мынадай өзгерiс енгiзілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Мақта талшығына баға белгілеу қағидаларында (әдістемесінде):
48-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"48. Мақта талшығының мәміле бағасы қазақстандық мақта талшығының нарықтық бағасынан 10 пайыздан артық ауытқымауы тиіс.
Нарықтық баға мен жол беріледі ауытқу арасындағы айырмашылық мәміле бағасынан төмен немесе оған тең болған ((МБ ≥ НБ – ЖА)) жағдайларда, мәміле бағасына жол берілген деп танылады. Нарықтық баға мен жол берілген ауытқу арасындағы айырма мәміле бағасынан жоғары болған (МБ < НБ – ЖА) жағдайларда, мәміле бағасына жол берілмейді деп танылады, мұнда:
МБ – сатып алушыға меншік құқығы өткен күндегі мақта талшығының мәміле бағасы;
НБ – сатып алушыға меншік құқығы өткен күндегі мақта талшығының нарықтық бағасы;
ЖА – 10 %-ға тең жол берілетін ауытқу.".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2016 года № 255 "Об утверждении Правил (методики) ценообразования на хлопок-волокно"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2021 года № 746
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2016 года № 255 "Об утверждении Правил (методики) ценообразования на хлопок-волокно" следующее изменение:
в Правилах (методике) ценообразования на хлопок-волокно, утвержденных указанным постановлением:
пункт 48 изложить в следующей редакции:
"48. Цена сделки хлопка-волокна не должна отклоняться от рыночной цены казахстанского хлопка-волокна более чем на 10 процентов.
В тех случаях, когда разница между рыночной ценой и допустимым отклонением будет меньше или равна цене сделки (ЦС ≥ РЦ – ДО), цена сделки признается допустимой, а в тех случаях, когда разница между рыночной ценой и допустимым отклонением будет больше цены сделки (ЦС < РЦ – ДО), цена сделки признается недопустимой, где:
ЦС – цена сделки хлопка-волокна на дату перехода права собственности покупателю;
РЦ – рыночная цена на хлопок-волокно на дату перехода права собственности покупателю;
ДО – допустимое отклонение, равное 10 %.".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин