2021 жылға арналған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету және "2021 – 2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 10 желтоқсандағы № 840 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 9 желтоқсандағы № 873 қаулысы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2021 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 41, 79 және 111-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес 2021 жылға арналған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету жүзеге асырылсын.
2. "2021 – 2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 10 желтоқсандағы № 840 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2021 – 2023 жылдарға арналған республикалық бюджет, оның ішінде 2021 жылға мынадай:
1) кірістер – 12 405 717 446 мың теңге, оның ішінде мыналар бойынша:

О корректировке показателей республиканского бюджета на 2021 год и внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2020 года № 840 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2021 – 2023 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2021 года № 873.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2021.
В соответствии со статьями 41, 79 и 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Осуществить корректировку показателей республиканского бюджета на 2021 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2020 года № 840 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2021 – 2023 годы" следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Принять к исполнению республиканский бюджет на 2021 – 2023 годы, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 405 717 446 тысяч тенге, в том числе по:

салықтық түсімдер бойынша – 6 913 806 526 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 286 899 962 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 3 585 654 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 5 201 425 304 мың теңге;
2) шығындар – 14 913 573 621 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 221 035 695 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 389 634 093 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 168 598 398 мың теңге;

налоговым поступлениям – 6 913 806 526 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 286 899 962 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3 585 654 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 5 201 425 304 тысячи тенге;
2) затраты – 14 913 573 621 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 221 035 695 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 389 634 093 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 168 598 398 тысяч тенге;

4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 30 773 330 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 30 773 330 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -2 759 665 200 мың теңге немесе елдің жалпы iшкi өнiміне қатысты 3,5 пайыз;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы – -8 243 730 200 мың теңге немесе елдің жалпы ішкі өнімінің 10,6 пайызы;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 2 759 665 200 мың теңге көлемінде атқаруға қабылдансын.";

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 30 773 330 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 30 773 330 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -2 759 665 200 тысяч тенге или 3,5 процента к валовому внутреннему продукту страны;
6) ненефтяной дефицит бюджета – -8 243 730 200 тысяч тенге или 10,6 процента к валовому внутреннему продукту страны;
7) финансирование дефицита бюджета – 2 759 665 200 тысяч тенге.";

2 564 830
Республикалық маңызы бар "Үшарал - Достық" автожолын қайта жаңарту және жобалау-іздестіру жұмыстары
17 854 000
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Республикалық маңызы бар "Астана - Петропавл" автомобиль жолының "Бурабай - Көкшетау - Петропавл - РФ шекарасы" транзиттік дәлізін қайта жаңарту және жобалау-іздестіру жұмыстары
4 730
Республикалық маңызы бар "Үшарал - Достық" автожолын қайта жаңарту және жобалау-іздестіру жұмыстары
15 854 000
";
мына:
"
Республикалық маңызы бар "Таскескен - Бақты (ҚХР шек.)" автожолын қайта жаңарту және жобалау-іздестіру жұмыстары

2 564 830
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Ушарал-Достык"
17 854 000
"
изложить в следующей редакции:
"
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Астана - Петропавловск" транзитного коридора "Боровое - Кокшетау - Петропавловск - граница РФ"
4 730
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Ушарал - Достык"
15 854 000
";
строку:
"
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Таскескен - Бахты (граница КНР)"

402 996
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Республикалық маңызы бар "Таскескен - Бақты (ҚХР шек.)" автожолын қайта жаңарту және жобалау-іздестіру жұмыстары
402 596
";
мына:
"
Республикалық маңызы бар "РФ шекарасы (Орск қаласына) - Ақтөбе - Атырау - РФ шекарасы (Астрахань қаласына)" автожолын қайта жаңарту және жобалау-іздестіру жұмыстары
7 114 133
Орталық-Оңтүстік "Астана - Қарағанды - Балқаш - Күрті - Қапшағай - Алматы" дәлізін қайта жаңарту және жобалау-іздестіру жұмыстары

402 996
"
изложить в следующей редакции:
"
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Таскескен - Бахты (граница КНР)"
402 596
";
строки:
"
Реконструкция автомобильной дороги республиканского значения "Гр. РФ (на Орск)-Актобе-Атырау-гр. РФ (на Астрахань)"
7 114 133
Реконструкция и проектно-изыскательские работы коридора Центр-Юг "Астана-Караганда-Балхаш-Курты-Капшагай-Алматы"

9 572 518
"Қызылорда - Павлодар - Успенка - РФ шекарасы" автомобиль жолының ұзындығы 412 км "Қызылорда - Жезқазған" 12-424 учаскесін қайта жаңарту және жобалау-іздестіру жұмыстары
112 750
"Атырау-Орал" республикалық маңызы бар автомобиль жолының қайта жаңарту және жобалау-іздестіру жұмыстары
565 463
544 758
3 738 791
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Республикалық маңызы бар "РФ шекарасы (Орск қаласына) - Ақтөбе - Атырау - РФ шекарасы (Астрахань қаласына)" автожолын қайта жаңарту және жобалау-іздестіру жұмыстары
6 214 133
Орталық-Оңтүстік "Астана - Қарағанды - Балқаш - Күрті - Қапшағай - Алматы" дәлізін қайта жаңарту және жобалау-іздестіру жұмыстары
9 036 931
"Қызылорда - Павлодар - Успенка - РФ шекарасы" автомобиль жолының ұзындығы 412 км "Қызылорда - Жезқазған" 12-424 учаскесін қайта жаңарту және жобалау-іздестіру жұмыстары
36 663
"Атырау-Орал" республикалық маңызы бар автомобиль жолының қайта жаңарту және жобалау-іздестіру жұмыстары
365 463
544 758
3 738 791
";
мына:
"
"Қарағанды - Аягөз - Тарбағатай - Бұғаз" республикалық маңызы бар автомобиль жолының "Қарағанды-Аягөз" учаскесін реконструкциялау
100 000
"Ақтөбе - Қарабұтақ - Ұлғайсын" автомобиль жолын реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары
100 000
"Ұзақтығы 195 км "Семей - Өскемен" республикалық маңызы бар автомобиль жолын реконструкциялау
100 000
"Қызылорда - Павлодар - Успенка - РФ шек." республикалық маңызы бар автомобиль жолының "Жезқазған - Қарағанды" учаскесін реконструкциялау
100 000
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
"Қарағанды - Аягөз - Тарбағатай - Бұғаз" республикалық маңызы бар автомобиль жолының "Қарағанды-Аягөз" учаскесін реконструкциялау
50 000
"Ақтөбе - Қарабұтақ - Ұлғайсын" автомобиль жолын реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары
50 000
"Ұзақтығы 195 км "Семей - Өскемен" республикалық маңызы бар автомобиль жолын реконструкциялау
50 000
"Қызылорда - Павлодар - Успенка - РФ шек." республикалық маңызы бар автомобиль жолының "Жезқазған - Қарағанды" учаскесін реконструкциялау
50 000
";
мына:
"
"Батыс Еуропа - Батыс Қытай" халықаралық транзиттік дәлізін қайта жаңарту және жобалау-іздестіру жұмыстары
75 000
Республикалық маңызы бар "Ұзынағаш - Отар" автомобиль жолын қайта жаңарту
825 000
300 000
"Астана - Қарағанды - Балқаш - Күрті - Қапшағай - Алматы" автомобиль жолының "Орталық - Оңтүстік" дәлізін реконструкциялау "Күрті - Бурылбайтал" учаскесі
1 560 000
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
"Батыс Еуропа - Батыс Қытай" халықаралық транзиттік дәлізін қайта жаңарту және жобалау-іздестіру жұмыстары

9 572 518
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Кызылорда-Павлодар-Успенка-гр. РФ" участок "Кызылорда-Жезказган" км 12-424, протяженностью 412 км
112 750
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Атырау-Уральск"
565 463
544 758
3 738 791
"
изложить в следующей редакции:
"
Реконструкция автомобильной дороги республиканского значения "Гр. РФ (на Орск) - Актобе - Атырау - гр. РФ (на Астрахань)"
6 214 133
Реконструкция и проектно-изыскательские работы коридора Центр-Юг "Астана - Караганда - Балхаш - Курты - Капшагай - Алматы"
9 036 931
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Кызылорда - Павлодар - Успенка - гр. РФ" участок "Кызылорда-Жезказган" км 12-424, протяженностью 412 км
36 663
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Атырау - Уральск"
365 463
544 758
3 738 791
";
строки:
"
Реконструкция автомобильной дороги республиканского значения "Караганды-Аягоз-Тарбагатай-Бугаз" участок "Караганды-Аягоз"
100 000
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги "Актобе-Карабутак-Улгайсын"
100 000
Реконструкция автомобильной дороги республиканского значения "Семей-Усть-Каменогорск" протяженностью 195 км"
100 000
Реконструкция автомобильной дороги республиканского значения "Кызылорда-Павлодар-Успенка-гр. РФ" участок "Жезказган-Караганды"
100 000
"
изложить в следующей редакции:
"
Реконструкция автомобильной дороги республиканского значения "Караганды-Аягоз-Тарбагатай-Бугаз" участок "Караганды-Аягоз"
50 000
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги "Актобе-Карабутак-Улгайсын"
50 000
Реконструкция автомобильной дороги республиканского значения "Семей-Усть-Каменогорск" протяженностью 195 км"
50 000
Реконструкция автомобильной дороги республиканского значения "Кызылорда-Павлодар-Успенка-гр. РФ" участок "Жезказган-Караганды"
50 000
";
строки:
"
Реконструкция и проектно-изыскательские работы международного транзитного коридора "Западная Европа-Западный Китай"
75 000
Реконструкция автомобильной дороги республиканского значения "Узынагаш-Отар"
825 000
300 000
Реконструкция и проектно-изыскательские работы коридора Центр-Юг "Астана-Караганда-Балхаш-Курты-Капшагай-Алматы" участок "Курты-Бурылбайтал"
1 560 000
"
изложить в следующей редакции:
"
Реконструкция и проектно-изыскательские работы международного транзитного коридора "Западная Европа-Западный Китай"

185 000
Республикалық маңызы бар "Ұзынағаш - Отар" автомобиль жолын қайта жаңарту
1 485 000
300 000
"Астана - Қарағанды - Балқаш - Күрті - Қапшағай - Алматы" автомобиль жолының "Орталық - Оңтүстік" дәлізін реконструкциялау "Күрті - Бурылбайтал" учаскесі
924 000
";
мына:
"
Республикалық маңызы бар "РФ шекарасы (Орск қаласына) - Ақтөбе - Атырау - РФ шекарасы (Астрахань қаласына)" автомобиль жолының "Қандыағаш - Мақат" учаскесін қайта жаңарту
1 789 286
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Республикалық маңызы бар "РФ шекарасы (Орск қаласына) - Ақтөбе - Атырау - РФ шекарасы (Астрахань қаласына)" автомобиль жолының "Қандыағаш - Мақат" учаскесін қайта жаңарту
1 655 286
";
"Көлiк және коммуникация" деген 12-функционалдық топта:
249 "Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі" деген әкімші бойынша:
мына:
"

185 000
Реконструкция автомобильной дороги республиканского значения "Узынагаш-Отар"
1 485 000
300 000
Реконструкция и проектно-изыскательские работы коридора Центр-Юг "Астана-Караганда-Балхаш-Курты-Капшагай-Алматы" участок "Курты-Бурылбайтал"
924 000
";
строку:
"
Реконструкция автомобильной дороги республиканского значения "Гр. РФ (на Орск)-Актобе-Атырау-гр. РФ (на Астрахань)" участок "Кандыагаш-Макат"
1 789 286
"
изложить в следующей редакции:
"
Реконструкция автомобильной дороги республиканского значения "Гр. РФ (на Орск)-Актобе-Атырау-гр. РФ (на Астрахань)" участок "Кандыагаш-Макат"
1 655 286
";
в функциональной группе 12 "Транспорт и коммуникации":
по администратору 249 "Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан":
строки:
"

1 162 571
";
көрсетілген қаулыға 48-қосымшада:
мына:
"
Барлығы
18 339 441
9.
Қостанай облысы
1 173 559
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Барлығы
18 337 331
9.
Қостанай облысы
1 171 449
";
көрсетілген қаулыға 53-қосымшада:
реттік нөмірлері 5, 6, 7 және 8-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
5
Күн тәртібіндегі қоғамдық-саяси және әлеуметтік өзекті мәселелерді, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстандықтардың әл-ауқатының өсуі: табыс пен тұрмыс сапасын арттыру" атты Қазақстан халқына Жолдауының аспектілерін зерттеу кешенін ұйымдастыру
Халыққа 3 әлеуметтік сауалнама ұйымдастыру және жүргізу:
1. Қазақстан Республикасының жағдайындағы қайырымдылық жүйесі. Сауалнама нәтижелері жүйенің елдің даму қажеттіліктеріне қаншалықты сәйкес келетінін және бизнестің әлеуметтік жауапкершілігін ояту үшін қандай шаралар қажет екенін анықтауға мүмкіндік береді.
2. "Қазақстандағы Үшінші жаңғыру процесі" тақырыбы 4 әлеуметтанушылық зерттеуді қамтиды. Сауалнама нәтижелері қоғамдық сананың қалай өзгеретіні, экономикалық және саяси басымдықтардың үндестігі мен асинхрондылығы, цифрландыру жағдайында жұмыспен қамтудың орнықтылығы туралы түсінік береді, сондай-ақ халықтың қоғамдық дамудың қазақстандық моделін қабылдау дәрежесін көрсетеді.
3. Отбасылық-демографиялық саясат. Сауалнама нәтижелері отбасылық құндылықтардың жай-күйі, гендерлік теңдік, балалардың қауіпсіздігі туралы түсінік береді, халықтың отбасын мемлекеттік қолдау шаралары туралы хабардар болу және қатысу деңгейін зерттейді
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
"Рухани жаңғыру" Қазақстандық қоғамдық даму институты" КЕАҚ
001 "Ақпарат және қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"
55 239
6
Қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты ғылыми-әдіснамалық қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтері
Мынадай жобаларды іске асыру арқылы қоғамдық сананы жаңғырту:
1. Азаматтардың эстетикалық талғамын тәрбиелеу бойынша "OzgeEpic" жобасы. Халықты рухани-мәдени құндылықтарға баулу және қазіргі заманғы қазақстандық өнерді жаппай ілгерілету арқылы азаматтардың эстетикалық талғамын тәрбиелеу.
2. "Кемел болашақ" орталығын құру және оның қызметін қамтамасыз ету.
Бағдарламаны іске асыру саласында жұмыс істейтін институттар өкілдерін, мектепке дейінгі, мектептегі білім беру, ТжКБ және ЖОО жүйесінің педагогтері мен тәрбиешілерін, сондай-ақ ата-аналарды Бағдарлама құндылықтары контексінде әдістемелік қамтамасыз ету және біліктілігін арттыру, Бағдарламаға қатысушылар жұмысындағы қазіргі заманғы тәсілдемелерді өзектілендіру.

1 162 571
";
в приложении 48 к указанному постановлению:
строки:
"
Всего
18 339 441
9.
Костанайская область
1 173 559
"
изложить в следующей редакции:
"
Всего
18 337 331
9.
Костанайская область
1 171 449
";
в приложении 53 к указанному постановлению:
строки, порядковые номера 5, 6, 7 и 8, изложить в следующей редакции:
"
5
Организация комплекса исследований актуальных вопросов общественно-политической и социальной повестки, а также аспектов Послания Президента Республики Казахстан народу Казахстана "Рост благосостояния казахстанцев: повышение доходов и качества жизни"
Организация и проведение 3 социальных опросов населения: 1. Система благотворительности в условиях Республики Казахстан. Результаты опроса позволят определить насколько соответствует система потребностям развития страны и какие меры необходимы для пробуждения социальной ответственности бизнеса. 2. Тема "Процесс Третьей модернизации в Казахстане" включает в себя 4 социологических исследования. Результаты опроса дадут представление о том, как меняется общественное сознание, о синхронности и асинхронности экономических и политических приоритетов, устойчивости занятости в условиях цифровизации, а также продемонстрируют степень восприятия населением казахстанской модели общественного развития. 3. Семейно-демографическая политика. Результаты опроса дадут представление о состоянии семейных ценностей, гендерном равенстве, безопасности детского населения, позволят изучить уровень участия и информированности населения о мерах государственной поддержки семьи.
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
НАО "Казахстанский институт общественного развития "Рухани жаңғыру"
001"Формирование государственной политики в сфере информации и общественного развития" 103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"
55 239
6
Услуги по научно-методическому обеспечению государственной политики в сфере общественного развития
Модернизация общественного сознания через реализацию следующих проектов:
1. Проект по воспитанию эстетического вкуса у граждан "OzgeEpic". Воспитание эстетического вкуса у граждан через приобщение населения к духовно-культурным ценностям и повсеместное продвижение современного казахстанского искусства.
2. Создание и обеспечение деятельности Центра "Кемел болашақ". Методическое обеспечение и повышение квалификации представителей институтов, действующих в сфере реализации Программы, педагогов и воспитателей системы дошкольного, школьного образования, ТиПО и ВУЗов, а также родителей в контексте ценностей Программы, актуализация современных подходов в работе участников Программы.

3. "Ақылды ұрпақ" жобасы.
Табыстың нақты мысалы негізінде бәсекеге қабілетті жас ұрпақтың оң бейнесін қалыптастыру.
4. "Арамыздағы батырлар" жобасы.
Қазақстандық қоғам батырларының рөлдік моделін қалыптастыру.
5. "Мектеп online" жобасы. Онлайн-оқыту туралы түсінікті өзгерту және жеке тұлғаны дамыту үшін қосымша мүмкіндіктер жасау.
6. Қоғамдық сананы жаңғырту.
7. Отбасылық саясатты дамыту.
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
"Рухани жаңғыру" Қазақстандық қоғамдық даму институты" КЕАҚ
001 "Ақпарат және қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
124 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен қоғамдық сананы жаңғырту саласындағы іс-шараларды өткізу"
1 090 049
7
"Birgemiz: areket yaqyty" волонтерлік саласындағы іс-шаралар кешенін ұйымдастыру
Елде волонтерлікті одан әрі дамыту үшін жағдай жасау, волонтерлікті танымал ету, волонтерлік бастамаларды қолдау
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
"Рухани жаңғыру" Қазақстандық қоғамдық даму институты" КеАҚ
001 "Ақпарат және қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
124 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен қоғамдық сананы жаңғырту саласындағы іс-шараларды өткізу"
75 550
8
Саяси қуғын-сүргін құрбандарын толық ақтау бойынша тарихи архив материалдарын зерделеуді ұйымдастыру
Саяси қуғын-сүргін құрбандарын толық оңалту бойынша ұсыныстар әзірлеу жөніндегі мемлекеттік комиссияның жобалық офисінің қызметін үйлестіру және сүйемелдеу
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
"Рухани жаңғыру" Қазақстандық қоғамдық даму институты" КеАҚ
001 "Ақпарат және қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
124 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен қоғамдық сананы жаңғырту саласындағы іс-шараларды өткізу"
23 634
";
реттік нөмірлері 12, 13 және 14-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
12
Қазақстанды конфессияаралық және өркениетаралық диалогты қамтамасыз ету жөніндегі халықаралық орталықтардың бірі ретінде ілгерілету жөніндегі қызметтер көрсетілетін
1. Әлемдегі діни ахуалдың жай-күйі мен даму серпінін мониторингтеу және талдау.
2. Әлемдік және дәстүрлі діндер көшбасшыларының VII съезінің, XIX Съезд хатшылығы, жұмыс тобының негізгі тұжырымдамалық құжаттары мен материалдарын дайындауы және қалыптастыруды қамтамасыз ету.
3. Әлемдік және дәстүрлі діндер көшбасшылары Съезінің және оның институттарының отырыстарын ұйымдастыру және өткізу.
4. Әлемдік және дәстүрлі діндер көшбасшылары Съезінің және оның институттарының бастамаларын іске асыруға және ілгерілетуге жәрдемдесу.

3. Проект "Умное поколение". Формирование положительного образа конкурентоспособного молодого поколения на примере реальных моделей успеха.
4. Проект "Арамыздағы батырлар". Формирование ролевой модели героев казахстанского общества.
5. Проект "Школа online". Изменение представления об онлайн-обучении и создании дополнительных возможностей для развития личности.
6. Модернизация общественного сознания.
7. Развитие семейной политики.
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
НАО "Казахстанский институт общественного развития "Рухани жаңғыру"
001 "Формирование государственной политики в сфере информации и общественного развития"
124 "Проведение мероприятий в сфере модернизации общественного сознания за счет республиканского бюджета"
1 090 049
7
Организация комплекса мероприятий в сфере волонтерства "Birgemiz: áreket ýaqyty"
Создание условий для дальнейшего развития волонтерства в стране, популяризация волонтерства, поддержка волонтерских инициатив
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
НАО "Казахстанский институт общественного развития "Рухани жаңғыру"
001 "Формирование государственной политики в сфере информации и общественного развития" 124 "Проведение мероприятий в сфере модернизации общественного сознания за счет республиканского бюджета"
75 550
8
Организация изучения исторических архивных материалов по полной реабилитации жертв политических репрессий
Координирование и сопровождение деятельности проектного офиса Государственной комиссии по выработке предложений по полной реабилитации жертв политических репрессий
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
НАО "Казахстанский институт общественного развития "Рухани жаңғыру"
001 "Формирование государственной политики в сфере информации и общественного развития"
124 "Проведение мероприятий в сфере модернизации общественного сознания за счет республиканского бюджета"
23 634
";
строки, порядковые номера 12, 13 и 14, изложить в следующей редакции:
"
12
Услуги по продвижению Казахстана как одного из международных центров по обеспечению межконфессионального и межцивилизационного диалога
1. Мониторинг и анализ состояния и динамики развития религиозной ситуации в мире.
2. Обеспечение подготовки и формирования базовых концептуальных документов и материалов VII Съезда лидеров мировых и традиционных религий, XIX Секретариата Съезда, рабочей группы Секретариата.
3. Организация и проведение заседаний Съезда лидеров мировых и традиционных религий и его институтов.
4. Содействие в реализации и продвижении инициатив съездов лидеров мировых и традиционных религий и его институтов.

5. Дінаралық және мәдениетаралық диалог мәселелері бойынша ұқсас халықаралық құрылымдармен өзара іс-қимыл.
6. Мәдениетаралық және өркениетаралық диалогты қамтамасыз ету және сақтау жөніндегі ұқсас халықаралық құрылымдармен ынтымақтастық туралы меморандумдар жасасу.
7. Мәдениеттер мен діндердің рухани жақындасуына бағытталған халықаралық деңгейдегі іс-шараларды өткізу.
8. Дінтану сараптамасын жүргізу.
9. Қазақстан Республикасындағы діни ахуалды талдау.
10. Мемлекеттік-конфессиялық қатынастар саласындағы әдістемелік материалдарды, оқу құралдарын және өзге оқу-әдістемелік әдебиеттер дайындау бойынша жұмысты ұйымдастыру.
11. Қазақстан өңірлерінде дін саласында жүргізілетін зерттеулерді, оның ішінде әлеуметтанушылық зерттеулерді үйлестіру жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру.
12. "Деструктивті діни ағымдар мен культтерді ұстанушыларды дерадикализациялау және оңалту бойынша жұмыстарды жетілдірудің жай-күйі мен бағыттары туралы" тақырыбында жабық (ҚБП) әлеуметтанушылық зерттеу жүргізу.
13. "Қазақстандағы христиан діні: қазақстандық қоғамның тұрақты дамуы үшін діни бағыттар мен ұйымдардың әлеуеті" тақырыбында жабық (ҚБП) әлеуметтанушылық зерттеу жүргізу
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
"Н. Назарбаевтың конфессияаралық және өркениетаралық диалогты дамыту жөніндегі орталығы" КЕАҚ
002 "Қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру"
102 "Конфессияаралық келісімді нығайту бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру"
693 046
13
"Хабар" агенттігі" АҚ арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
"Хабар", "Хабар 24", "Ел Арна", "Kazakh TV" телеарналары арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
"Хабар" агенттігі" АҚ
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу"
100 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орналастыру"
18 560
927
14
"Қазақстан" РТРК" АҚ арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
"Қазақстан", "Балапан", "Kaz Sport", "Первый канал Евразия", "Абай" телеарналары, облыстық телеарналар, "Қазақ радиосы", "Шалқар" радиосы, "Астана" радиосы, "Classic" радиосы арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
"Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" АҚ
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу"
100 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орналастыру"
103 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан мақсатты трансферт есебінен мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орналастыру"
26 453
064
";
реттік нөмірі 18-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
18
"Қазақпарат" халықаралық ақпараттық агенттігі" АҚ арқылы интернет желісінде мемлекеттік-ақпараттық саясатты жүргізу
Интернет желісінде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі көрсетілетін қызмет
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
"Қазақпарат" халықаралық ақпараттық агенттігі" ЖШС
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу"
100 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орналастыру"

5. Взаимодействие с аналогичными международными структурами по вопросам межрелигиозного и межкультурного диалога.
6. Заключение меморандумов о сотрудничестве с аналогичными международными структурами по обеспечению и сохранению межкультурного и межцивилизационного диалога.
7. Проведение мероприятий международных уровней, направленных на духовное сближение культур и религий.
8. Проведение религиоведческой экспертизы.
9. Анализ религиозной ситуации в Республике Казахстан.
10. Организация работы по подготовке методических материалов, пособий и иной учебно-методической литературы в сфере государственно-конфессиональных отношений.
11. Реализация пилотного проекта по координации исследований, в том числе социологических, проводимых в сфере религий в регионах Казахстана.
12. Проведение закрытого (ДСП) социологического исследования на тему: "О состоянии и направлениях совершенствования работ по дерадикализации и реабилитации приверженцев деструктивных религиозных течений и культов".
13. Проведение закрытого (ДСП) социологического исследования на тему: "Христианство в Казахстане: потенциал религиозных направлений и организаций для устойчивого развития казахстанского общества"
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
НАО "Центр Н. Назарбаева по развитию межконфессионального и межцивилизационного диалога"
002 "Реализация государственной политики в сфере общественного согласия"
102 "Реализация государственной политики по укреплению межконфессионального согласия"
693 046
13
Проведение государственной информационной политики через АО "Агентство "Хабар"
Услуги по проведению государственной информационной политики через телеканалы "Хабар", "Хабар 24", "Ел Арна", "Kazakh TV"
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
АО "Агентство "Хабар"
003 "Проведение государственной информационной политики"
100 "Размещение государственного информационного заказа за счет средств республиканского бюджета"
18
560927
14
Проведение государственной информационной политики через АО "РТРК "Казахстан"
Услуги по проведению государственной информационной политики через телеканалы "Казахстан", "Балапан", "Kaz Sport", "Первый канал Евразия", "Абай", областные телеканалы, "Казахское радио", радио "Шалкар", радио "Астана", радио "Classic"
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
АО "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан"
003 "Проведение государственной информационной политики"
100 "Размещение государственного информационного заказа за счет средств республиканского бюджета"
103 "Размещение государственного информационного заказа за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан"
26
453064
";
строку, порядковый номер 18, изложить в следующей редакции:
"
18
Проведение государственной информационной политики в сети интернет через АО "Международное информационное агентство "Казинформ"
Услуга по проведению государственной информационной политики в сети интернет
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
АО "Международное информационное агентство "Казинформ"
003 "Проведение государственной информационной политики"
100 "Размещение государственного информационного заказа за счет средств республиканского бюджета"

3 044 313
";
реттік нөмірі 20-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
20
ҚБП
935 951
";
реттік нөмірі 29-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
29
Есту қабілеті бұзылған балаларды кохлеарлық имплантациядан кейін есту-сөйлеуін оңалту
Кохлеарлық импланттары бар мүгедек балалардың есту-сөйлеу бейімделуін жүргізу
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлiгі
"Әлеуметтік оңалтуды дамытудың ғылыми-практикалық орталығы" ШЖҚ РМК
058 "Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту"
102 "Есту қабілеті бұзылған балалардың кохлеарлық имплантациядан кейін есту-сөйлеуін оңалту"
302 930
";
реттік нөмірі 35-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
35
"KazSat-2R" ғарыштық байланыс жүйесін құру және пайдалануға беру
Мемлекеттік тапсырманы орындау шеңберінде Қазақстан аумағында спутниктік байланыстың үздіксіз жұмыс істеуін қамтамасыз ету және "KazSat-2R" ғарыштық байланыс жүйесін алмастыру үшін "KazSat-2R" ғарыштық байланыс жүйесін құру және пайдалануға беру бойынша жұмыстарды орындау болжануда
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"Ghalam" ЖШС
009 "KazSat-2R" ғарыштық байланыс жүйесін құру және пайдалануға беру"
72 900
";
реттік нөмірлері 38 және 39-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
38
Ұшқышсыз ғарыш аппараттарын ұшыру үшін буынды орта класты жаңа буынның ғарыштық мақсаттағы зымыран негізінде "Бәйтерек" ғарыш зымыран кешенін құру
Ұшқышсыз ғарыш аппараттарын ұшыруды орындау үшін жаңа буынның орта класты ғарыштық мақсаттағы зымырандарын ұшыру үшін қолданыстағы "Зенит – М" ғарыш зымыран кешенін жаңғырту
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"Бәйтерек" Қазақстан-Ресей бірлескен кәсіпорыны" акционерлік қоғамы
011 "Ұшқышсыз ғарыш аппараттарын ұшыру үшін орта сыныптағы ғарыштық мақсаттағы жаңа буын зымыранының базасында "Бәйтерек" ғарыштық зымыран кешенін құру"
16 443 991
39
АКТ саласындағы экожүйенің стартапын дамыту
Қатысушыларды технологиялық бизнес-инкубациялауға акселерациялау, қатысушылар үшін маркетингтік және өзге де іс-шаралар өткізу, "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркінің қатысушыларын дамытуды ынталандыру үшін консультациялық, ақпараттық, талдамалық, білім беру іс-шараларын өткізу, қатысушылардың жобаларын іске асыру үшін әлеуетті инвесторларды іздестіру, "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркінде акселерациядан өтіп жатқан тұлғаларға тұрғын үй беру және тұру үшін жағдайлар жасау
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"Astana Hub" Халықаралық ІТ-стартаптар технопаркі КҚ
205 "Қазақстан Республикасының инновациялық дамуын қамтамасыз ету"
103 "Астана Хаб" ІТ-стартаптардың халықаралық технопаркі негізінде инновациялық экожүйе құру"

3 044 313
";
строку, порядковый номер 20, изложить в следующей редакции:
"
20
ДСП
935 951
";
строку, порядковый номер 29, изложить в следующей редакции:
"
29
Слухоречевая адаптация детей с нарушением слуха после кохлеарной имплантации
Проведение слухоречевой адаптации детей-инвалидов с кохлеарными имплантами
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Научно-практический центр развития социальной реабилитации"
058 "Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры"
102 "Слухоречевая адаптация детей с нарушением слуха после кохлеарной имплантации"
302 930
";
строку, порядковый номер 35, изложить в следующей редакции:
"
35
Создание и ввод в эксплуатацию космической системы связи "KazSat-2R"
В рамках исполнения государственного задания предполагается выполнение работ по созданию и вводу в эксплуатацию космической системы связи "KazSat-2R" для обеспечения бесперебойного функционирования спутниковой связи на территории Казахстана и замещения космической системы связи "KazSat-2"
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
ТОО "Ghalam"
009 "Создание и ввод в эксплуатацию космической системы связи "KazSat-2R"
72 900
";
строки, порядковые номера 38 и 39, изложить в следующей редакции:
"
38
Создание космического ракетного комплекса "Байтерек" на базе ракеты космического назначения среднего класса нового поколения для запусков беспилотных космических аппаратов
Модернизация действующего космического ракетного комплекса "Зенит – М" для запусков ракет космического назначения среднего класса нового поколения для выполнения беспилотных космических аппаратов
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Акционерное общество "Совместное Казахстанско-Российское предприятие "Байтерек"
011 "Создание космического ракетного комплекса "Байтерек" на базе ракеты космического назначения среднего класса нового поколения для запусков беспилотных космических аппаратов"
16 443 991
39
Развитие стартап экосистемы в области ИКТ
Акселерация технологического бизнес-инкубирования участников, проведение маркетинговых и иных мероприятий для участников, проведение консультационных, информационных, аналитических, образовательных мероприятий для стимулирования развития участников международного технологического парка "Астана Хаб", поиск потенциальных инвесторов для реализации проектов участников, предоставление жилья и создание условий для проживания лицам, проходящим акселерацию в международном технологическом парке "Астана Хаб"
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
КФ "Международный технопарк IТ-стартапов "Astana Hub"
205 "Обеспечение инновационного развития Республики Казахстан"
103 "Создание инновационной экосистемы на базе Международного технопарка IT-стартапов "Астана Хаб"

2 406 837
";
реттік нөмірлері 41 және 42-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
41
Саяси жаңғырту контексіндегі қоғамдық-саяси процестерді әлеуметтанулық сүйемелдеу
Зерттеудің мақсаты елдің саяси жаңғыру және постпандемиялық экономикалық дағдарыс жағдайында қазақстандықтардың мінез-құлық паттерндері мен бейімделу стратегиялары мен жаңа әлеуметтік шындық факторларын ғылыми негізде анықтау болып табылады
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" КЕАҚ
001 "Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"
35 518
42
Қоғамдық институттар мен диалог алаңдарының жұмыс істеуін сараптамалық-талдамалық қамтамасыз ету
Зерттеудің мақсаты "Халық үніне құлақ асатын мемлекет" тұжырымдамасының жобасын дайындау нысанында азаматтардың барлық сындарлы сұраныстарына жедел және тиімді ден қою үшін Қазақстанның ағымдағы жай-күйі мен одан әрі дамуының өзекті мәселелері бойынша мемлекет пен қоғам арасындағы диалогты жүргізу және кеңейту болып табылады
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" КЕАҚ
001 "Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"
23 682
";
реттік нөмірлері 44, 45, 46 және 47-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
44
Қолжазба қорларын, фольклорлық экспедициялардың материалдарын жүйелеу және зерттеу және дала фольклорының антологиясын қалыптастыру
Қолжазба қорларында, архивтер мен ҒЗИ-да сақталған фольклорлық материалдарды ғылыми жүйелеу және іріктеу
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"М.О. Әуезов атындағы өнер және әдебиет институты" ШЖҚ РМК
001 "Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"
69 476
45
Шетелдік архивтер мен қорлардағы Ұлы даланың тарихы мен мәдениеті жөніндегі археографиялық жұмыстар (талдау)
Тарихшылар, шығыстанушылар, архившілер тобы шетелдік архивтер мен қорларда анықтаған тарихи материалдарды талдау.
Жазбаша дереккөздер мен архив материалдарын жүйелеу, каталогтау, зерделеу және талдау. Ғылыми жарияланымдарды жазу кезде анықталған жаңа материалдарды ғылыми айналымға енгізу
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Р.Б. Сүлейменов атындағы Шығыстану институты" ШЖҚ РМК
001 "Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"

2 406 837
";
строки, порядковые номера 41 и 42, изложить в следующей редакции:
"
41
Социологическое сопровождение общественно-политических процессов в контексте политической модернизации
Целью исследования является выявление поведенческих паттернов и адаптационных стратегий казахстанцев и факторов новой социальной реальности на научной основе в условиях политической модернизации страны и постпандемического экономического кризиса
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО "Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева"
001 "Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"
35 518
42
Экспертно-аналитическое обеспечение функционирования общественных институтов и диалоговых площадок
Целями исследования являются проведение и расширение диалога между государством и обществом по актуальным вопросам текущего состояния и дальнейшего развития Казахстана для оперативного и эффективного реагирования на все конструктивные запросы граждан в форме подготовки проекта концепции "Слышащее государство"
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО "Евразийский национальный университет имени Л.Н.Гумилева"
001 "Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"
23 682
";
строки, порядковые номера 44, 45, 46 и 47, изложить в следующей редакции:
"
44
Систематизация и исследование рукописных фондов, материалов фольклорных экспедиций и формирование антологии степного фольклора
Научная систематизация и отбор фольклорных материалов, сохраненных в рукописных фондах, архивах и НИИ
Министерство образования и науки Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Институт литературы и искусства им. М.О. Ауэзова"
001 "Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"
69 476
45
Археографические работы в зарубежных архивах и фондах по истории и культуре Великой степи (анализ)
Анализ исторических материалов, выявленных в зарубежных архивах и фондах группой историков, востоковедов, архивистов.
Систематизация, каталогизация, изучение и анализ письменных источников и архивных материалов. Введение в научный оборот новых выявленных материалов при написании научных публикаций
Министерство образования и науки Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Институт востоковедения им. Р.Б. Сулейменова"
001 "Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"

76 395
46
Қазіргі заманғы Қазақстан және Абай Құнанбайұлы
Бұл жоба Абай мұрасының маңызы бойынша әлеуметтанушылық зерттеулер жүргізуді және олардың негізінде қазақ ұлтының жаңа сапасын жасақтауға қызмет ететін ұлтжанды, бәсекеге қабілетті, бастамашыл азаматтарды қалыптастыруға ықпал ететін 12 кітап дайындауды болжайды
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия Ұлттық университеті" КЕАҚ
001 "Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"
185 000
47
Абай Құнанбайұлының қоғамдық-гуманитарлық ғылымдар аспектісіндегі мұрасы
Бұл жоба Абай мұрасын жаңа Қазақстанның бәсекеге қабілетті қоғамын құру, зияткерлік ұлт қалыптастыру идеясымен байланыста талдамалық зерттеулер жүргізуді және білім мен ғылым саласында терең білімді игерген және бірнеше тілді жетік білетін, бәсекеге қабілетті азаматтарды қалыптастыруға әрі зияткер ұлт қалыптастыруға мүмкіндік беретін 12 кітап дайындауды болжайды
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия Ұлттық университеті" КеАҚ
001 "Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"
165 000
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 47-1 және 47-2-жолдармен толықтырылсын:
"
47-1
Саяси жаңғыру контексінде қоғамдық-саяси процестерді әлеуметтанулық сүйемелдеу
Зерттеудің мақсаты елдің саяси жаңғыруы және постпандемиялық экономикалық дағдарыс жағдайында қазақстандықтардың мінез-құлық паттерндері мен бейімделу стратегияларын және жаңа әлеуметтік шындық факторларын ғылыми негізде анықтау болып табылады
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Еуразиялық интеграция институты" ЖШС
001 "Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"
54 527
47-2
Қоғамдық институттар мен диалог алаңдарының жұмыс істеуін сараптамалық-талдамалық қамтамасыз ету
Зерттеудің мақсаты "Халық үніне құлақ асатын мемлекет" тұжырымдамасының жобасын дайындау нысанында азаматтардың барлық сындарлы сұраныстарына жедел және тиімді ден қою үшін Қазақстанның ағымдағы жай-күйі мен одан әрі дамуының өзекті мәселелері бойынша мемлекет пен қоғам арасындағы диалогты жүргізу және кеңейту болып табылады
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Еуразиялық интеграция институты" ЖШС
001 "Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"

76 395
46
Современный Казахстан и Абай Кунанбайулы
Данный проект предполагает проведение социологических исследований по значимости наследия Абая и подготовку на их основе 12 книг, способствующих формированию патриотов, конкурентоспособных, инициативных граждан, призванных создать новое качество казахской нации
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО "Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева"
001 "Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"
185 000
47
Наследие Абая Кунанбайулы в аспекте общественно-гуманитарных наук
Данный проект предполагает проведение аналитических исследований наследия Абая в тандеме с идеей создания конкурентоспособного общества нового Казахстана, формирования интеллектуальной нации и подготовку 12 книг, позволяющих сформировать конкурентоспособных граждан, владеющих глубокими знаниями в сфере образования и науки, знающих в совершенстве несколько языков, стать интеллектуальной нацией.
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО "Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева"
001 "Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"
165 000
";
дополнить строками, порядковые номера 47-1 и 47-2, следующего содержания:
"
47-1
Социологическое сопровождение общественно-политических процессов в контексте политической модернизации
Целью исследования является выявление поведенческих паттернов и адаптационных стратегий казахстанцев и факторов новой социальной реальности на научной основе в условиях политической модернизации страны и постпандемического экономического кризиса
Министерство образования и науки Республики Казахстан
ТОО "Институт Евразийской интеграции"
001 "Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"
54
527
47-2
Экспертно-аналитическое обеспечение функционирования общественных институтов и диалоговых площадок
Целями исследования являются проведение и расширение диалога между государством и обществом по актуальным вопросам текущего состояния и дальнейшего развития Казахстана для оперативного и эффективного реагирования на все конструктивные запросы граждан в форме подготовки проекта концепции "Слышащее государство"
Министерство образования и науки Республики Казахстан
ТОО "Институт Евразийской интеграции"
001 "Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"

36 273
";
реттік нөмірі 51-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
51
Мектепке дейінгі білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында қызмет атқаратын педагог қызметкерлер мен оларға теңестірілген тұлғалардың тест тапсырмаларының базасын қалыптастыру
Мектепке дейінгі білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында қызмет атқаратын педагог қызметкерлер мен оларға теңестірілген тұлғалардың тест тапсырмаларының базасын қалыптастыру
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
"Ұлттық тестілеу орталығы" РМҚК
098 "Мектепке дейінгі тәрбие мен білім беруге қолжетімділікті қамтамасыз ету"
102 "Мектепке дейінгі білім беру саласындағы әдіснамалық қамтамасыз ету"
19 356
";
реттік нөмірі 62-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
62
Балаларды қосымша дамыту бойынша республикалық маңызы бар іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу
Республикалық маңызы бар мектептен тыс іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу, дарынды білім алушыларды анықтау; республикалық семинарлар, курстар өткізу; ғылыми-практикалық конференциялар өткізу.
Балаларға шығармашылық құзыреттілікте, үздіксіз білім мен тәрбие беруде, кәсіби өзін-өзі анықтауда тұлғаның бәсекелік басымдылықтарын қалыптастыру мақсатында
қосымша білім берудің негізгі бағыттары бойынша: көркемдік-эстетикалық, ғылыми-техникалық, экологиялық-биологиялық, туристік-өлкетану, әскери-патриоттық, әлеуметтік-педагогикалық, білім беру-сауықтыру зерттеу жобаларының республикалық конкурстары, кәсіби байқаулар мен конкурстарды ұйымдастыруға, балаларға қосымша білім беру жүйесін дамыту проблемалары бойынша семинарлар және ғылыми-практикалық конференциялар өткізуге қатысу
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Республикалық қосымша білім беру оқу-әдістемелік орталығы" РМҚК
099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету"
103 "Республикалық мектеп олимпиадаларын, конкурстар, мектептен тыс республикалық маңызы бар іс-шаралар өткізу"
50 743
";
реттік нөмірлері 67, 68, 69, 70, 71 және 72-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
67
PIRLS мәтінді оқу мен түсіну сапасын халықаралық зерттеуге қатысу
ҚР-ның PIRLS-ке қатысуы БҒДМБ-да көзделген. Оқу дағдыларының негіздері бастауыш мектепте қаланады.
2021 жылы PIRLS-ке қатысу бойынша мынадай іс-шаралар өткізілетін болады: негізгі зерттеу материалдарын ағылшын тілінен қазақ және орыс тілдеріне аудару; тест өткізушілеріне және мектеп үйлестірушілеріне арналған құралдар мен нұсқаулықтарды тираждау;
PIRLS-2021 өткізу; деректерді кодтау және өңдеу; халықаралық деректер базасын қалыптастыру; PIRLS-2021 қатысу үшін жарна төлеу; міндетті кездесу-семинарларға қатысу;
қатысушылар үшін оқыту семинарын өткізу.
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Ақпараттық-талдау орталығы" АҚ
099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету"
113 "Білім сапасына сырттай бағалау жүргізу"

36 273
строку, порядковый номер 51, изложить в следующей редакции:
"
51
Формирование базы тестовых заданий национального квалификационного тестирования педагогических работников и приравненных к ним лиц, занимающих должности в организациях образования, реализующих образовательные программы дошкольного образования
Формирование базы тестовых заданий национального квалификационного тестирования педагогических работников и приравненных к ним лиц, занимающих должности в организациях образования, реализующих образовательные программы дошкольного образования
Министерство образования и науки Республики Казахстан
РГКП "Национальный центр тестирования"
098 "Обеспечение доступности дошкольного воспитания и обучения"
102 "Методологическое обеспечение в сфере дошкольного образования"
19 356
";
строку, порядковый номер 62, изложить в следующей редакции:
"
62
Организация и проведение мероприятий республиканского значения по дополнительному развитию детей
Организация и проведение внешкольных мероприятий республиканского значения, выявление одаренных обучающихся; проведение республиканских семинаров, конкурсов; проведение научно-практических конференций.
Республиканские конкурсы исследовательских проектов по основным направлениям дополнительного образования детей: художественно-эстетическое, научно-техническое, эколого-биологическое, туристско-краеведческое, военно-патриотическое, социально-педагогическое, образовательно-оздоровительное с целью формирования конкурентных преимуществ личности в творческой компетентности, непрерывном образовании и воспитании, профессиональном самоопределении.
Участие в организации профессиональных смотров и конкурсов, проведении семинаров и научно-практических конференций по проблемам развития системы дополнительного образования детей
Министерство образования и науки Республики Казахстан
РГКП "Республиканский учебно-методический центр дополнительного образования"
099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования"
103 "Проведение республиканских школьных олимпиад, конкурсов, внешкольных мероприятий республиканского значения"
50 743
";
строки, порядковые номера 67, 68, 69, 70, 71 и 72, изложить в следующей редакции:
"
67
Участие в международном исследовании качества чтения и понимания текста PIRLS
Участие РК в PIRLS предусмотрено ГПРОН. Основы навыков чтения закладываются в начальной школе.
В 2021 году будут проведены следующие мероприятия по участию в PIRLS: перевод материалов основного исследования с английского языка на казахский и русский языки; тиражирование инструментария и руководств для тестпроводящих и школьных координаторов; проведение PIRLS-2021; кодировка и обработка данных; формирование международной базы данных; оплата взноса за участие в PIRLS-2021; участие в обязательных встречах-семинарах; проведение обучающего семинара для участников
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "Информационно-аналитический центр"
099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования"
113 "Проведение внешней оценки качества образования"

71 599
68
TIMSS жаратылыстану-математикалық білім беру сапасын халықаралық зерттеуге қатысу
TIMSS-ке қатысу бастауыш және негізгі орта білімнің сабақтастығын бағалауға мүмкіндік береді (TIMSS-2019 4 сынып оқушылары -бұл TIMSS-2023-тегі 8 сынып оқушылары). Қазақстанның TIMSS-ке қатысуы БҒДМБ-да белгіленген. Қазақстан TIMSS төрт циклына қатысты. 2021 жылы TIMSS-ке қатысу бойынша мынадай іс-шаралар өткізілетін болады: TIMSS-2023 циклы үшін бірінші елдік жарнаны және жыл сайынғы мүшелік жарнаны төлеу; TIMSS-2019-ға Қазақстанның қатысу қорытындылары бойынша Ұлттық есепті дайындау және жариялау; Ұлттық үйлестірушілердің міндетті кездесулеріне және IEA Бас ассамблеясының отырысына қатысу; Қазақстанның TIMSS-2019-ға қатысу қорытындылары бойынша педагогикалық қоғамдастықпен өңірлік кездесулер өткізу; TIMSS-2023 апробациясына қатысушылардың іріктемесін қалыптастыру; Халықаралық верификация және апробация инструментарийін бейімдеу; бір жыл ішінде атқарылған жұмыс туралы есеп дайындау
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Ақпараттық-талдау орталығы" АҚ
099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету"
113 "Білім сапасына сырттай бағалау жүргізу"
138 469
69
PISA білім алушылардың білім жетістіктерін бағалауды халықаралық зерттеуге қатысу

71 599
68
Участие в международном исследовании качества естественно-математического образования TIMSS
Участие в TIMSS позволяет оценить преемственность начального и основного среднего образования (4-классники TIMSS-2019 - это 8-классники в TIMSS-2023). Участие Казахстана в TIMSS обозначено в ГПРОН. Казахстан принял участие в четырех циклах TIMSS. В 2021 году будут проведены следующие мероприятия по участию в TIMSS: оплата первого странового взноса и ежегодного членского взноса для цикла TIMSS-2023; подготовка и публикация Национального отчета по итогам участия Казахстана в TIMSS-2019; участие в обязательных встречах национальных координаторов и заседании Генеральной ассамблеи IEA; проведение региональных встреч с педагогической общественностью по итогам участия Казахстана в TIMSS-2019; формирование выборки участников апробации TIMSS-2023; международная верификация и адаптация инструментария апробации; подготовка отчета о проделанной работе за год
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "Информационно-аналитический центр"
099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования"
113 "Проведение внешней оценки качества образования"
138 469
69
Участие в международном исследовании оценки образовательных достижений обучающихся PISA

PISA – 15 жастағы білім алушылардың функционалдық сауаттылығын бағалаудың әлемде танылған құралы. PISA-да елдің нәтижелері БҒДМБ-ның нысаналы индикаторы ретінде белгіленген. 2021 жылы РІЅА-ға қатысу бойынша мынадай іс-шаралар өткізілетін болады: облыстық үйлестірушілер мен тест-әкімшілер үшін оқыту семинарын ұйымдастыру; PISA - 2021 апробациялық зерттеуін жүргізу; PISA - 2022 қатысу үшін жарна төлеу;
PISA (PGB) басқару кеңесінің міндетті отырыстарына, кодтаушылардың халықаралық оқыту тренингіне қатысу; тест өткізушілеріне және мектептегі апробациялау үйлестірушілеріне арналған нұсқаулықтарды тираждау; апробациялау деректерін кодтау және өңдеу; апробациялаудың қорытындылары бойынша халықаралық деректер базасын қалыптастыру
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Ақпараттық-талдау орталығы" АҚ
099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету"
113 "Білім сапасына сырттай бағалау жүргізу"
72 311
70
ICILS компьютерлік және ақпараттық сауаттылықтың халықаралық зерттеуіне қатысу
ICILS – бұл әлемде теңдесі жоқ компьютерлік және ақпараттық сауаттылықты алғашқы зерттеу, ол оқушылардың АКТ-құзыреттілігінің қалыптасу деңгейін бағалайды. Қазақстанның ICILS негізгі зерттеуіне қатысуы 2016 – 2019 жж. арналған БҒДМБ-да белгіленген және елде АКТ-білім беруді дамыту үшін жоғары мәнге ие. 2021 жылы ICILS бойынша мынадай іс-шаралар өткізіледі:
1. ICILS-2023-ке қатысу үшін жыл сайынғы елдік жарнаны төлеу;
2. ICILS-2023 апробациялық зерттеу инструментарийін дайындау;
3. ICILS-2023 апробациясына қатысушылардың тізімін қалыптастыру;
4. "Тест тапсырмаларын шолу және өткен цикл сабақтарын талқылау" ICILS-2018 нәтижелерін тарату үшін педагогикалық қоғамдастықпен семинар ұйымдастыру және өткізу
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Ақпараттық-талдау орталығы" АҚ
099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету"
113 "Білім сапасына сырттай бағалау жүргізу"
57 259
71
Мектептер үшін PISA халықаралық зерттеуіне қатысу
Мектептер үшін PISA негізгі халықаралық зерттеу циклынан тыс жеке мектеп деңгейінде сыртқы бағалау жүргізуге бағытталған, оның қорытындысы бойынша мектеп ҚР басқа мектептерімен және әлемнің 70-тен астам елімен салыстырғанда білім алушылардың функционалдық сауаттылығының деңгейі туралы есеп алады. Бұл мектепке өзекті мәселелерін анықтауға және дұрыс қолдау көрсету арқылы PISA нәтижелерін арттыруға мүмкіндік береді. 2021 жылы мектептер үшін РІЅА-ға қатысу бойынша мынадай іс-шаралар өткізілетін болады:
1. ЭЫДҰ-мен келісімге қол қою.
2. Инструментарий дайындау (бейімдеу және қазақ және орыс тілдеріне аудару).

PISA – признанный в мире инструмент оценки функциональной грамотности 15-летних обучающихся. Результаты страны в PISA обозначены как целевой индикатор ГПРОН. В 2021 году будут проведены следующие мероприятия по участию в PISА: организация обучающего семинара для областных координаторов и тест-администраторов; проведение апробационного исследования PISA-2021; оплата взноса за участие в PISA-2022; участие в обязательных заседаниях Руководящего Совета PISA (PGB), в международном обучающем тренинге кодировщиков; тиражирование руководств для тест проводящих и школьных координаторов апробации; кодировка и обработка данных апробации; формирование международной базы данных по итогам апробации
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "Информационно-аналитический центр"
099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования"
113 "Проведение внешней оценки качества образования"
72 311
70
Участие в международном исследовании компьютерной и информационной грамотности ICILS
ICILS – это первое исследование компьютерной и информационной грамотности, не имеющее аналогов в мире, которое оценивает уровень сформированности ИКТ-компетенции школьников. Участие Казахстана в основном исследовании ICILS обозначено в ГПРОН на 2016-2019 гг. и имеет высокую значимость для развития ИКТ-образования в стране. В 2021 году будут проведены следующие мероприятия по участию по ICILS:
1. Оплата ежегодного странового взноса за участие в ICILS-2023.
2. Подготовка инструментария апробационного исследования ICILS-2023.
3. Формирование списка участников апробации ICILS-2023.
4. Организация и проведение семинара с педагогической общественностью для диссеминации результатов ICILS-2018 "Обзор тестовых заданий и обсуждение уроков прошлого цикла".
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "Информационно-аналитический центр"
099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования"
113 "Проведение внешней оценки качества образования"
57 259
71
Участие в международном исследовании PISA для школ
PISA для школ направлено на проведение внешней оценки на уровне отдельной школы вне цикла основного международного исследования, по итогам которого школа получает отчет об уровне функциональной грамотности обучающихся в сравнении с другими школами РК и более 70 стран мира. Это позволяет школе определить болевые точки и при правильной поддержке повысить результаты PISA. В 2021 году будут проведены следующие мероприятия по участию в PISА для школ:
1. Подписание соглашения с ОЭСР.
2. Подготовка инструментария (адаптация и перевод на казахский и русский языки).

3. Апробациялық зерттеудің іріктемесін қалыптастыру.
4. Білім беру ұйымдарында апробациялық зерттеу жүргізу.
5. Мектептер үшін PISA-ға қатысу жарнасын төлеу.
6. Апробациялау деректерін кодтау және өңдеу.
7. Апробация қорытындылары бойынша ұлттық деректер базасын қалыптастыру
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Ақпараттық-талдау орталығы" АҚ
099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету"
113 "Білім сапасына сырттай бағалау жүргізу"
222
057
72
TALIS халықаралық сабақ беру мен оқыту зерттеуіне қатысу
TALIS – бұл әлемдегі жалғыз және ең ауқымды халықаралық зерттеу, ол алты жыл сайын мұғалімдер мен мектеп директорлары арасындағы сауалнамаларды әкімшілендіру арқылы педагогтердің жұмыс жағдайлары мен мектептердегі білім беру ортасын бағалайды. TALIS мұғалімдерді мамандыққа тарту, педагогикалық білім беру, жаңа бастаған мұғалімдерді қолдау, үздіксіз кәсіби дамыту, педагогикалық практикалар, мектептегі ахуал және жұмыс жағдайлары бойынша индикаторлар ұсынады. Мұғалімдер корпусы қызметінің көрсетілген аспектілері бойынша және педагогтардың еңбек жағдайлары туралы объективті тәуелсіз және халықаралық салыстырмалы деректер базасы алынатын болады, сондай-ақ TALIS-2018 нәтижелерімен салыстырғанда трендтер ұсынылатын болады.
2018 жылы Қазақстан алғаш рет TALIS-ке қатысты. Бұл үшінші цикл әлемнің 48 елінен 260 мыңнан астам мұғалімдер мен мектеп директорларының, оның ішінде Қазақстанның барлық өңірлерінен 6 566 мұғалім мен 331 мектеп директорының қатысуымен өтті. Нәтижелер педагогикалық корпустың әртүрлі аспектілері бойынша күшті (кәсіптік даму іс-шараларымен қамтудың және қанағаттанудың жоғары көрсеткіштері) және әлсіз (ЭЫДҰ бойынша орташадан едәуір асып түсетін шамадан тыс жүктеме; қалалық жерлердегі мұғалімдердің төмен қанағаттануы) жақтарын көрсетті
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Ақпараттық-талдау орталығы" АҚ
099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету"
113 "Білім сапасына сырттай бағалау жүргізу"
83 981
";
реттік нөмірі 73-жол алып тасталсын;
реттік нөмірлері 75 және 76-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
75
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарындағы педагог қызметкерлер мен оған теңестірілген лауазымдарды атқаратын тұлғаларды ұлттық біліктілік тестілеуден өткізу үшін тест тапсырмаларының базасын қалыптастыру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарындағы педагог қызметкерлер мен оларға теңестірілген лауазымдарды атқаратын тұлғаларды ұлттық біліктілік тестілеуден өткізу үшін тест тапсырмаларының базасын әзірлеу
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Ұлттық тестілеу орталығы" РМҚК
203 "Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету"
109 "Техникалық және кәсіптік білім беру сапасына сырттай бағалау жүргізу"

3. Формирование выборки апробационного исследования.
4. Проведение апробационного исследования в организациях образования.
5. Оплата взноса за участие в PISA для школ.
6. Кодировка и обработка данных апробации.
7. Формирование национальной базы данных по итогам апробации.
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "Информационно-аналитический центр"
099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования"
113 "Проведение внешней оценки качества образования"
222 057
72
Участие в международном исследовании преподавания и обучения TALIS
TALIS – это единственное и самое масштабное международное исследование в мире, которое оценивает условия работы педагогов и образовательную среду в школах путем администрирования опросов среди учителей и директоров школ каждые шесть лет. TALIS предоставляет индикаторы по вопросам привлечения учителей в профессию, педагогического образования, поддержки начинающих учителей, непрерывного профессионального развития, педагогических практик, школьного климата и условий работы. Будет получена объективная независимая и международно сопоставимая база данных по указанным аспектам деятельности учительского корпуса и об условиях труда педагогов, а также будут представлены тренды по сравнению с результатами TALIS-2018. В 2018 году Казахстан впервые принял участие в TALIS. Этот третий цикл прошел с участием более чем 260 тысяч учителей и директоров школ из 48 стран мира, в том числе 6 566 учителей и 331 директор школы со всех регионов Казахстана. Результаты показали сильные (высокие показатели охвата и удовлетворенности мероприятиями профессионального развития) и слабые (чрезмерная загруженность, существенно превышающая среднюю по ОЭСР; низкая удовлетворенность учителей в городской местности) стороны по различным аспектам педагогического корпуса
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "Информационно-аналитический центр"
099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования"
113 "Проведение внешней оценки качества образования"
83 981
";
строку, порядковый номер 73, исключить;
строки, порядковые номера 75 и 76, изложить в следующей редакции:
"
75
Услуги по формированию базы тестовых заданий для национального квалификационного тестирования педагогических работников и приравненных к ним лиц, занимающих должности в организациях образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования
Разработка базы тестовых заданий для национального квалификационного тестирования педагогических работников и приравненных к ним лиц, занимающих должности в организациях образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования
Министерство образования и науки Республики Казахстан
РГКП "Национальный центр тестирования"
203 "Обеспечение кадрами с техническим и профессиональным образованием"
109 "Проведение внешней оценки качества технического и профессионального образования"

196 984
76
WorldSkills ұйымының талаптарын ескере отырып, кәсіби шеберлік сайыстарын халықаралық деңгейде ұйымдастыру және өткізу
WorldSkills Internetional Шанхай қ. (Қытай) халықаралық чемпионаттарда Қазақстан ұлттық құрамасы мүшелерінің қатысуы үшін Ұлттық оператордың WorldSkills Kazakhstan Ұлттық чемпионатын ұйымдастыруы және өткізуі,WorldSkills International және WorldSkills Europe халықаралық қауымдастықтарына жылдық мүшелік жарналар төлеу
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Таlap" КеАҚ
203 "Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету"
110 "Халықаралық тәжірибе негізінде техникалық және кәсіптік білім беру жүйесін дамыту бойынша қызметтер"
236 886
";

196 984
76
Организация и проведение конкурсов профмастерства на международном уровне с учетом требований организации WorldSkills
Организация и проведение Национальным оператором Национального чемпионата WorldSkills Kazakhstan для участия членов национальной сборной Казахстана в международных чемпионатах WorldSkills International в г. Шанхай (Китай), оплата ежегодных членских взносов в международные ассоциации WorldSkills International и WorldSkills Europe
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО "Таlap"
203 "Обеспечение кадрами с техническим и профессиональным образованием"
110 "Услуги по развитию системы технического и профессионального образования на основе международного опыта"
236 886
";

мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 77-1-жолмен толықтырылсын:
"
77-1
Білім беру ұйымдарының академиялық еркіндігін ескере отырып, орта білімнен кейінгі білім беру мамандықтарының үлгілі оқу бағдарламалары мен жоспарларын әзірлеу жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Мемлекеттік тапсырманың мақсаты білім беру ұйымдарының академиялық еркіндігін ескере отырып, 92 мамандық бойынша, кредиттік-модульдік оқыту технологиясы негізінде орта білімнен кейінгі білім берудің, оның ішінде 98 біліктілік бойынша үлгілік оқу бағдарламалары мен жоспарларын екі тілде: мемлекеттік және орыс тілінде әзірлеу болып табылады. Үлгілік оқу жоспарлары мен бағдарламаларын әзірлеуге арналған орта білімнен кейінгі білім беру мамандықтары мен біліктіліктерінің тізбесі Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 27 қыркүйектегі № 500 бұйрығымен (21.01.21 ж. нақтылаумен ҚР БҒМ-ның № 28 бұйрығы) бекітілген Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру мамандықтары мен біліктіліктерінің жіктеуішін талдау негізінде жасалды
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Таlap" КЕАҚ
203 "Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету"
110 "Халықаралық тәжірибе негізінде техникалық және кәсіптік білім беру жүйесін дамыту бойынша қызметтер"
44 910
";
реттік нөмірлері 84 және 85-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
84
Қазақстан Республикасы азаматтарының қазақ тілін білу деңгейін бағалау (ҚАЗТЕСТ)
ҚАЗТЕСТ – бұл Қазақстан Республикасының азаматтары мен Қазақстан Республикасының аумағында әр түрлі қызмет түрлерін жүзеге асыратын шетел азаматтарының қазақ тілін меңгеру деңгейін бағалау жүйесі. 2006 жылдан бастап мемлекеттік тіл саясатын іске асыру үшін жыл сайын ҚАЗТЕСТ жүйесі бойынша тестілеу өткізіледі. Мемлекеттік қызметшілер мен бюджеттік ұйымдардың қызметкерлерін диагностикалық тестілеу тегін өткізіледі. Базаны жаңарту үшін тест тапсырмалары әзірленіп, екі рет сараптама және екі рет түзету жүргізіледі. Тест тапсырмаларын әзірлеушілер мен сарапшылары үшін біліктілігін арттыру курстары ұйымдастырылып, өткізіледі
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
"Ұлттық тестілеу орталығы" РМҚК
204 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету"
108 "Қазақстан Республикасы азаматтарының қазақ тілін білу деңгейін бағалау"
41 343
85
Ұлттық бірыңғай тестілеумен байланысты іс-шараларды қамтамасыз ету және сүйемелдеу жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Ұлттық бірыңғай тестілеуді өткізуге және тест тапсырмаларының базасын қалыптастыруға байланысты ұйымдастыру іс-шаралары:
- орта білім беру ұйымдарының ағымдағы жылғы, өткен жылдардағы бітірушілерін, техникалық және кәсіптік немесе орта білімнен кейінгі білім беру бітірушілерінің, халықаралық оқушылар алмасу желісі бойынша шетелде оқыған орта білім беру ұйымдары бітірушілерінің, сондай-ақ шетелде оқу орындарын бітірген, Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын ұлты қазақ адамдардың ҰБТ тест тапсырмаларын әзірлеу, сараптау, түзету және сынақтан өткізу бойынша жұмыстарды жүзеге асыру;
- қысқартылған оқу мерзімдерін көздейтін жоғары білімнің білім беру бағдарламалары бойынша оқуға түсетін техникалық және кәсіптік немесе орта білімнен кейінгі білім беру бітірушілерінің ҰБТ тест тапсырмаларын әзірлеу, сараптау, сынақтан өткізу және түзету жұмыстарын жүзеге асыру;
- ҰБТ ұйымдастыру және өткізу
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Ұлттық тестілеу орталығы" РМҚК
204 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету"
109 "Білім сапасына сырттай бағалау жүргізу"

дополнить строкой, порядковый номер 77-1, следующего содержания:
"
77-1
Услуги по разработке типовых учебных программ и планов по специальностям послесреднего образования с учетом академической самостоятельности организаций образования
Целью государственного задания является разработка типовых учебных программ и планов по 92 специальностям, в том числе 98 квалификациям, послесреднего образования на основе кредитно-модульной технологии обучения с учетом академической самостоятельности организаций образования на 2-х языках: государственном и русском. Перечень специальностей и квалификаций послесреднего образования для разработки типовых учебных планов и программ составлен на основе анализа классификатора специальностей и квалификаций технического и профессионального, послесреднего образования, утвержденного приказом Министра образования и науки от 27 сентября 2018 года № 500 (с уточнением от 21.01.2021г., приказ МОН РК № 28)
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО "Таlap"
203 "Обеспечение кадрами с техническим и профессиональным образованием" 110 "Услуги по развитию системы технического и профессионального образования на основе международного опыта"
44 910
";
строки, порядковые номера 84 и 85, изложить в следующей редакции:
"
84
Оценка уровня знания казахского языка граждан Республики Казахстан (Казтест)
КАЗТЕСТ – это система оценки уровня владения казахским языком граждан Республики Казахстан и иностранных граждан, осуществляющих различные виды деятельности на территории Республики Казахстан. Для реализации государственной языковой политики, начиная с 2006 года, ежегодно проводится тестирование по системе КАЗТЕСТ. Диагностическое тестирование государственных служащих и работников бюджетных организаций проводится бесплатно. Для обновления базы проводятся разработка, две экспертизы и две корректировки тестовых заданий. Организовываются и проводятся курсы повышения квалификации разработчиков и экспертов тестовых заданий
Министерство образования и науки Республики Казахстан
РГКП "Национальный центр тестирования"
204 "Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием"
108 "Оценка уровня знания казахского языка граждан Республики Казахстан"
41 343
85
Услуги по обеспечению и сопровождению мероприятий, связанных с Единым национальным тестированием
Организационные мероприятия, связанные с проведением Единого национального тестирования и формированием базы тестовых заданий:
- осуществление работы по разработке, экспертизе, корректировке и апробации тестовых заданий ЕНТ выпускников организаций среднего образования текущего года, прошлых лет, выпускников технического и профессионального или послесреднего образования, выпускников организаций среднего образования, обучавшихся по линии международного обмена школьников за рубежом, а также лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан, окончивших учебные заведения за рубежом;
- осуществление работы по разработке, экспертизе, апробации и корректировке тестовых заданий ЕНТ выпускников технического и профессионального или послесреднего образования, поступающих по образовательным программам высшего образования, предусматривающим сокращенные сроки обучения;
- организация и проведение ЕНТ.
Министерство образования и науки Республики Казахстан
РГКП "Национальный центр тестирования"
204 "Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием"
109 "Проведение внешней оценки качества образования"

1 554 422
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 94-1-жолмен толықтырылсын:
"
94-1
Халықаралық талаптар бойынша ТжКОБ ұйымдарының басшылары мен педагогтерінің біліктілігін арттыру курстарын ұйымдастыру және өткізу
Жаңа формациядағы педагогті қалыптастырудың инновациялық тәсілдері негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтері мен басшыларының біліктілігін арттыру
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Таlap" КеАҚ
223 "Техникалық және кәсіптік білім беру мемлекеттік ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау"
242 974
";
реттік нөмірі 98-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
98
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту саласында қызметтер көрсету
Қазақстан Республикасындағы тіл саясатын іске асырудың 2020 − 2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шараларды өткізу
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
"Шайсұлтан Шаяхметов атындағы "Тіл-Қазына" ұлттық ғылыми-практикалық орталығы" КеАҚ
230 "Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту"
100 "Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамытуды қамтамасыз ету"
344 271
";
реттік нөмірі 100-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
100
Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2020 – 2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының және "Қазақстан –2050" Даму стратегиясында белгіленген денсаулық сақтау саласындағы стратегиялық бағыттардың іске асырылуын әдіснамалық сүйемелдеу және мониторингтеу
Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2020 – 2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының іске асырылуын әдіснамалық сүйемелдеу және мониторингтеу
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Салидат Қайырбекова атындағы Ұлттық ғылыми денсаулық сақтауды дамыту орталығы" ШЖҚ РМК
001 "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"
42 776
";
реттік нөмірі 104-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
104
Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымының медициналық-санитариялық алғашқы көмек жөніндегі географиялық жағынан қашық орналасқан офисінің қызметін қамтамасыз ету
ДДҰ-ның Еуропалық өңіріне мүше мемлекеттерге өңірлік тәжірибені жоспарлауда, жүйелеуде консультативтік-техникалық қолдау көрсету және жағдайлар жасау және мүше мемлекеттер арасында медициналық-санитариялық алғашқы көмек бойынша білім беруге жәрдемдесу. Әлеуметтік жауапкершілік және тиімділік қағидаттарын сақтай отырып, медициналық қызметтер көрсету саласындағы өңірлік және жаһандық деңгейлерде қабылданған міндеттемелерді орындауда Географиялық жағынан қашық орналасқан офисті қолдауды қамтамасыз ету. Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымының талаптарына сәйкес үй-жай беру, жабдықтар, жиһаз және техника беру; Қазақстанда Географиялық жағынан қашық орналасқан офистің жұмыс істеуіне жағдай жасау
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Қоғамдық денсаулық сақтау ұлттық орталығы" ШЖҚ РМК
001 "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"

1 554 422
";
дополнить строкой, порядковый номер 94-1, следующего содержания:
"
94-1
Организация и проведение курсов повышения квалификации руководителей и педагогов организаций ТиППО по международным требованиям
Повышение квалификации педагогов и руководителей организаций технического и профессионального, послесреднего образования на основе инновационных подходов формирования педагога новой формации
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО "Таlap"
223 "Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций технического и профессионального образования"
242 974
";
строку, порядковый номер 98, изложить в следующей редакции:
"
98
Предоставление услуг в сфере развития государственного языка и других языков народа Казахстана
Проведение мероприятий по реализации Государственной программы по реализации языковой политики в Республике Казахстан на 2020 - 2025 годы
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО "Национальный научно-практический центр "Тіл-Қазына" имени Шайсултана Шаяхметова"
230 "Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана", подпрограмма 100 "Обеспечение развития государственного языка и других языков народа Казахстана"
344 271
";
строку, порядковый номер 100, изложить в следующей редакции:
"
100
Методологическое сопровождение и мониторинг реализации Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан на 2020 – 2025 годы и стратегических направлений в области здравоохранения, обозначенных в Стратегии развития "Казахстан – 2050"
Методологическое сопровождение и мониторинг реализации Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан на 2020 - 2025 годы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный научный центр развития здравоохранения имени Салидат Каирбековой"
001 "Формирование государственной политики в области здравоохранения"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"
42 776
";
строку, порядковый номер 104, изложить в следующей редакции:
"
104
Обеспечение деятельности географически удаленного офиса Всемирной организации здравоохранения по первичной медико-санитарной помощи
Оказание консультативно-технической поддержки и создание условий государствам-членам Европейского региона ВОЗ в планировании, систематизации регионального опыта и содействие передаче знаний по первичной медико-санитарной помощи между государствами-членами. Обеспечение поддержки географически удаленного офиса в выполнении обязательств, принятых на региональном и глобальном уровнях в области предоставления медицинских услуг, с соблюдением принципов социальной ответственности и эффективности. Предоставление помещения согласно требованиям Всемирной организации здравоохранения, предоставление оборудования, мебели и техники; создание условий работы Географически удаленного офиса в Казахстане
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный центр общественного здравоохранения"
001 "Формирование государственной политики в области здравоохранения"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"

14 866
";
реттік нөмірі 105-1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
105-1
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету
Бизнес-процестердің сипаттамасы және медициналық-санитариялық алғашқы көмек жағдайында стандартты бизнес-процестердің ұсыныстарын әзірлеу. Денсаулық сақтау саласындағы нысандарды, есепке алу және есептік құжаттаманы электрондық форматқа ауыстыру бойынша ұсыныстар әзірлеу. DICOM PACS жүйесінің (picture archiving and communication system) жұмыс әдістемесін жасау үшін ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Салидат Қайырбекова атындағы Ұлттық ғылыми денсаулық сақтауды дамыту орталығы" ШЖҚ РМК
001 "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
104 "Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету"
144
128
";
реттік нөмірлері 106 және 107-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
106
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қаржыландыруды қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қаржыландыруды қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" КЕАҚ
067 "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету"
102 "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қаржыландыруды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер"
183
307
107
Қазақстан Республикасының санитариялық авиациясын дамыту жөніндегі жұмысты ұйымдастыру
Әуе көлігін (санитариялық авиацияны) пайдалана отырып, Қазақстан Республикасының халқына шұғыл медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру.
Өңірлік санитариялық авиация бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру және үйлестіру.
Халықаралық стандарттар негізінде Қазақстан Республикасында санитариялық авиация қызметін дамыту
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Ұлттық шұғыл медицинаны үйлестіру орталығы" ШЖҚ РМК
067 "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету"
107 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен санитариялық авиация нысанында медициналық көмек көрсету"
7 388
916
";
реттік нөмірлері 118 және 119-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
118
Ұлттық фильмдер дубляжы, үздіксіз технологиялық процесті қамтамасыз ету, ұлттық фильмдерді таралымын көбейту және дистрибьюциялау
Ұлттық фильмдерді дубляждау, ұлттық фильмдерді дистрибьюциялау және таралымын көбейту, үздіксіз кинотехнологиялық процесті қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Mәдениет және спорт министрлігі
Ш. Айманов атындағы "Қазақфильм" АҚ
033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру"
104 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен ұлттық фильмдерді шығару"

14 866
";
строку, порядковый номер 105-1, изложить в следующей редакции:
"
105-1
Обеспечение функционирования информационных систем в области здравоохранения
Описание бизнес-процессов и разработка предложения стандартных бизнес-процессов в условиях первичной медико-санитарной помощи. Разработка предложений по переводу форм, учетной и отчетной документации в области здравоохранения в электронный формат. Разработка предложений для создания методологии работы DICOM PACS системы (picture archiving and communication system)
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный научный центр развития здравоохранения имени Салидат Каирбековой"
001 "Формирование государственной политики в области здравоохранения"
104 "Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственного органа"
144128
";
строки, порядковые номера 106, 107, изложить в следующей редакции:
"
106
Услуги по обеспечению финансирования гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Услуги по обеспечению финансирования гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
НАО "Фонд социального медицинского страхования"
067 "Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи"
102 "Услуги по обеспечению финансирования гарантированного объема бесплатной медицинской помощи"
183307
107
Организация работы по развитию санитарной авиации Республики Казахстан
Организация экстренной медицинской помощи населению Республики Казахстан с использованием воздушного транспорта (санитарной авиации).
Организация и координация деятельности региональных отделений санитарной авиации.
Развитие службы санитарной авиации в Республике Казахстан на основе международных стандартов
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный координационный центр экстренной медицины"
067 "Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи"
107 "Оказание медицинской помощи в форме санитарной авиации за счет средств республиканского бюджета"
7
388916
";
строки, порядковые номере 118 и 119, изложить в следующей редакции:
"
118
Дубляж национальных фильмов, обеспечение непрерывного технологического процесса, тиражирование и дистрибьюция национальных фильмов
Дубляж национальных фильмов, дистрибьюция и тиражирование национальных фильмов, обеспечение непрерывного кинотехнологического процесса
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
АО "Казахфильм" им. Ш.Айманова"
033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
104 "Производство национальных фильмов за счет средств республиканского бюджета"

134 712
119
Мемлекет басшысының қатысуымен өтетін іс-шаралар
Қазақстан Республикасының мемлекеттік, ұлттық, кәсіби және басқа да мерекелеріне, Қазақстан халқы Ассамблеясына арналған мерекелік іс-шаралар мен салтанатты концерттер өткізу, Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасының, Мемлекет басшысы мен Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің шетелдік делегациялармен ресми кездесулері шеңберінде концерттік бағдарламалар ұйымдастыру, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы, Еуразиялық экономикалық одақ, Шанхай ынтымақтастық ұйымы, ТҮРКСОЙ, ЮНЕСКО және ИСЕСКО іс-шараларына қатысуды қамтамасыз ету, Шыңжаң-Ұйғыр автономиялық ауданында (ҚХР) шығармашылық ұжымдар мен орындаушылардың қатысуын қамтамасыз ету, қазақстандық орындаушылардың халықаралық конкурстарға қатысуын және жас дарындар мен жетекші орындаушылардың әлемнің үздік залдарында өнер көрсетуін қамтамасыз ету, республикалық ақындар айтысын, сондай-ақ Жамбыл Жабаевтың 175-жылдық мерейтойы және Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 30 жылдығы шеңберінде мерейтойлық іс-шаралар ұйымдастыру, оның ішінде "Мерейлі отбасы-2021" ұлттық конкурсының, "Нағыз қазақ – қазақ емес, нағыз қазақ – домбыра" жалпыұлттық Домбыра күнінің салтанатты марапаттау рәсімі шеңберінде республикалық конкурс, гала-концерт өткізу
Қазақстан Республикасының Mәдениет және спорт министрлігі
"Қазақ әуендері" АҚ
033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру"
105 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен әлеуметтік маңызы бар және мәдени іс-шаралар өткізу"
2 805 461
";

134 712
119
Мероприятия с участием Главы государства
Проведение праздничных мероприятий и торжественных концертов, посвященных государственным, национальным, профессиональным и иным праздникам Республики Казахстан, Ассамблее народа Казахстана, организация концертных программ в рамках официальных встреч Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы, Главы государства и Премьер-Министра Республики Казахстан с иностранными делегациями, обеспечение участия в мероприятиях Содружества Независимых Государств, Евразийского экономического союза, Шанхайской организации сотрудничества, ТЮРКСОЙ, ЮНЕСКО и ИСЕСКО, обеспечение участия творческих коллективов и исполнителей в Синьцзян–Уйгурском автономном районе (КНР), обеспечение участия казахстанских исполнителей в международных конкурсах и выступлений молодых дарований и ведущих исполнителей в лучших залах мира, республиканского айтыса акынов, а также организация юбилейных мероприятий в рамках 175-летнего юбилея Жамбыла Жабаева и 30-летия Независимости Республики Казахстан, в том числе проведение республиканского конкурса, гала-концерта в рамках торжественной церемонии награждения Национального конкурса "Мерейлі отбасы-2021", общенационального Дня домбры "Нағыз қазақ қазақ емес, нағыз қазақ – домбыра"
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
АО "Қазақ әуендері"
033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
105 "Проведение социально значимых и культурных мероприятий за счет средств республиканского бюджета"
2 805 461
";

реттік нөмірлері 122 және 123-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
122
Халықаралық дәрежедегі спортшылар мен спорт резервін даярлау, олимпиадалық спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалар мүшелерін халықаралық спорттық жарыстарға қатысуға даярлауды қамтамасыз ету
Республикалық, халықаралық спорттық іс-шараларды ұйымдастыру және олимпиадалық спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының халықаралық жарыстарға қатысуы
Қазақстан Республикасының Mәдениет және спорт министрлігі
"Қазақстан Республикасының Ұлттық олимпиада комитеті" ҚБ
036 "Жоғары жетістіктер спортын дамыту"
100 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен жоғары жетістіктер спортын дамытуды қамтамасыз ету"
15 553 757
123
Халықаралық дәрежедегі спортшылар мен спорт резервін даярлау, паралимпиадалық спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалар мүшелерін халықаралық спорттық жарыстарға қатысуға даярлауды қамтамасыз ету
Республикалық, халықаралық спорттық іс-шараларды ұйымдастыру және паралимпиадалық спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының халықаралық жарыстарға қатысуы
Қазақстан Республикасының Mәдениет және спорт министрлігі
"Қазақстан Республикасының Ұлттық паралимпиада комитеті" ҚБ
036 "Жоғары жетістіктер спортын дамыту"
100 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен жоғары жетістіктер спортын дамытуды қамтамасыз ету"
2 114 948
";
реттік нөмірі 129-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
129
БН-350 реакторлық қондырғысын радиациялық және өрт қауіпсіз жағдайда ұстау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
БН-350 реакторлық қондырғысының радиациялық және өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
"МАЭК-Казатомпром" ЖШС
036 "Атомдық және энергетикалық жобаларды дамыту"
101 "Қазақстан Республикасы аумағында радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету"
1 035
102
";
реттік нөмірі 141-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
141
Республикалық маңызы бар инвестициялық жобаларды дамытуды ұйымдастыру жөніндегі мемлекеттік қызметтер көрсету
Республикалық деңгейдегі автомобиль жолдарын дамыту
Қазақстан Республикасының Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
"ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" АҚ
003 "Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту"
005 "Ішкі көздер есебінен"
46
973 837
";
реттік нөмірі 150-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
150
Мемлекеттік тапсырысты орындау нысанында жүзеге асырылатын республикалық маңызы бар инвестициялық жобаларды дамытуды ұйымдастыру жөніндегі мемлекеттік қызметтер көрсету
Автомобиль көлігімен транзиттік жүк тасымалдарының көлемін ұлғайту мақсатында өткізу пункттерін жаңғырту жоспарланып отыр
Қазақстан Республикасының Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
"ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" АҚ
240 "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өтетін өткізу пункттерін жаңарту және құрылысы"
833
538
".

строки, порядковые номера 122 и 123, изложить в следующей редакции:
"
122
Подготовка спортсменов международного класса и спортивного резерва, обеспечение подготовки к участию в международных спортивных соревнованиях членов национальных сборных команд по олимпийским видам спорта
Организация республиканских, международных спортивных мероприятий и участие сборных команд Республики Казахстан по олимпийским видам спорта в международных соревнованиях
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
ОО "Национальный олимпийский комитет Республики Казахстан"
036 "Развитие спорта высших достижений"
100 "Обеспечение развития спорта высших достижений за счет средств республиканского бюджета"
15 553 757
123
Подготовка спортсменов международного класса и спортивного резерва, обеспечение подготовки к участию в международных спортивных соревнованиях членов национальных сборных команд по паралимпийским видам спорта
Организация республиканских, международных спортивных мероприятий и участие сборных команд Республики Казахстан по паралимпийским видам спорта в международных соревнованиях
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
ОО "Национальный паралимпийский комитет Республики Казахстан"
036 "Развитие спорта высших достижений"
100 "Обеспечение развития спорта высших достижений за счет средств республиканского бюджета"
2 114 948
";
строку, порядковый номер 129, изложить в следующей редакции:
"
129
Услуги по содержанию реакторной установки БН-350 в радиационно и пожаробезопасном состоянии
Обеспечение радиационной и пожарной безопасности реакторной установки БН-350
Министерство энергетики Республики Казахстан
ТОО "МАЭК-Казатомпром"
036 "Развитие атомных и энергетических проектов" 101 "Обеспечение радиационной безопасности на территории Республики Казахстан"
1 035 102
";
строку, порядковый номер 141, изложить в следующей редакции:
"
141
Оказание государственных услуг по организации развития инвестиционных проектов республиканского значения
Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
АО "Национальная компания "ҚазАвтоЖол"
003 "Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне"
005 "За счет внутренних источников"
46
973837
";
строку, порядковый номер 150, изложить в следующей редакции:
"
150
Оказание государственных услуг по организации развития инвестиционных проектов республиканского значения, осуществляемых в форме выполнения государственного задания
В целях увеличения объема транзитных перевозок грузов автомобильным транспортом планируется модернизация пунктов пропуска
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
АО "Национальная компания "ҚазАвтоЖол"
240 "Строительство и реконструкция пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан"
833538
".

көрсетілген қаулыға 2, 2-7, 10, 13, 14, 16, 17, 21, 22, 27, 33, 34, 38 және 50-қосымшалар осы қаулыға 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
9-қосымша алып тасталсын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі мүдделі республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерімен бірлесіп, тиісті қаржы жылына арналған міндеттемелер мен төлемдер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспарына өзгерістер мен толықтырулар енгізсін.

приложения 2, 2-7, 10, 13, 14, 16, 17, 21, 22, 27, 33, 34, 38 и 50 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложениям 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 и 15 к настоящему постановлению;
приложение 9 исключить.
3. Министерству финансов Республики Казахстан совместно с заинтересованными администраторами республиканских бюджетных программ внести изменения и дополнения в сводный план финансирования по обязательствам и платежам на соответствующий финансовый год.

4. Осы қаулы 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 873 қаулысына
1-қосымша
2021 жылға арналған республикалық бюджет көрсеткіштерін түзету
мың теңге
ФТ
ББӘ
БҒД
Атауы
Өзгерістер (+, -)
Жинағы
0
Шығындар
136 119
001
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
-5 442 580
101
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі

4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2021 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 9 декабря 2021 года № 873
Корректировка показателей республиканского бюджета на 2021 год
тыс. тенге
ФГ
АБП
ПРГ
Наименование
Изменения (+,-)
Итого
0
Затраты
136 119
001
Государственные услуги общего характера
-5 442 580
101
Администрация Президента Республики Казахстан

-46 152
003
Архив қорының, баспа басылымдарының сақталуын қамтамасыз ету және оларды арнайы пайдалану жөніндегі қызметтер
-46 152
108
Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің – Елбасының Кеңсесі
-14 966
008
Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
-14 966
201
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
404 555
001
Қоғамдық тәртіпті қорғау және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету, қылмыстық-атқару жүйесі саласындағы мемлекеттік саясатты айқындау және оның іске асырылуын ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
404 555
204
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
204 931
003
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын делимитациялау және демаркациялау
-9 515
005
Шетелдік іссапарлар
221 379
021
Шетелде Қазақстан Республикасы азаматтарының құқықтары мен мүдделерін қорғау жөніндегі іс-шараларды қамтамасыз ету
-6 933
207
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
21 000
001
Экология, геология және табиғи ресурстар саласындағы қызметті үйлестіру бойынша көрсететін қызметтер
21 000
209
Қазақстан Республикасы Ақпарат жəне қоғамдық даму министрлігі
-58 621
001
Ақпарат және қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
-31 839
002
Қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру
-26 782
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
-4 838 793
001
Бюджеттік жоспарлауды, мемлекеттік бюджетті атқаруды және оның атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету бойынша көрсетілетін қызметтер
-4 044 920
030
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ақпараттық жүйелерін құру және дамыту
-695 127
072
Салық әкімшілігі жүйесін реформалау
-84 000
094
Мемлекеттік активтерді басқару
-14 746
223
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
-13 003
001
Цифрландыру, инновациялар, аэроғарыш және электрондық өнеркәсіп, ақпараттандыру және байланыс саласындағы ақпараттық қауіпсіздік (киберқауіпсіздік), топография-геодезия және картография саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
-13 003
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
-494 714
217
Ғылымды дамыту
-494 714
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
-82 480
001
Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру бойынша көрсетілетін қызметтер
-40 847
057
Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуы

-46 152
003
Услуги по обеспечению сохранности архивного фонда, печатных изданий и их специальному использованию
-46 152
108
Канцелярия Первого Президента Республики Казахстан Елбасы
-14 966
008
Услуги по обеспечению деятельности Библиотеки Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы
-14 966
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
404 555
001
Услуги по определению и организации реализации государственной политики в области охраны общественного порядка и обеспечения общественной безопасности, уголовно-исполнительной системы
404 555
204
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
204 931
003
Делимитация и демаркация Государственной границы Республики Казахстан
-9 515
005
Заграничные командировки
221 379
021
Обеспечение мероприятий по защите прав и интересов граждан Республики Казахстан за рубежом
-6 933
207
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
21 000
001
Услуги по координации деятельности в сфере экологии, геологии и природных ресурсов
21 000
209
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
-58 621
001
Формирование государственной политики в сфере информации и общественного развития
-31 839
002
Реализация государственной политики в сфере общественного согласия
-26 782
217
Министерство финансов Республики Казахстан
-4 838 793
001
Услуги по обеспечению бюджетного планирования, исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета
-4 044 920
030
Создание и развитие информационных систем Министерства финансов Республики Казахстан
-695 127
072
Реформирование системы налогового администрирования
-84 000
094
Управление государственными активами
-14 746
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
-13 003
001
Формирование и реализация политики государства в сфере цифровизации, инноваций, аэрокосмической и электронной промышленности, информационной безопасности в сфере информатизации и связи (кибербезопасности), топографо-геодезии и картографии
-13 003
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
-494 714
217
Развитие науки
-494 714
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
-82 480
001
Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства
-40 847
057
Участие Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития

-966
096
Қазақстан Республикасы мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының арасындағы ынтымақтастық шеңберінде Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық жағдайына зерттеулер жүргізу
-40 667
406
Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi
-49 500
001
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
-49 500
608
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгi
-46 010
001
Мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттiк саясатты қалыптастыру және іске асыру
-427
017
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің ақпараттық жүйелерін құру және дамыту
-45 583
625
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі
-16 874
001
Қаржы нарығын реттеу және дамыту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
-16 874
626
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі
-793 987
002
Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету
-793 987
690
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы
-4 264
002
Сайлау өткізу
-4 264
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
386 298
001
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының мемлекеттік функциялары мен өкілеттіктерін жүзеге асыруды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
386 298
002
Қорғаныс
-2 583 527
202
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
1 041 494
001
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік саясатты айқындау және оның іске асырылуын ұйымдастыру, мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және іске асыру бойынша көрсетілетін қызметтер
-72 671
002
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою саласындағы қызметті ұйымдастыру
296 725
006
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардан қорғау объектілерін салу және реконструкциялау
824 302
007
Төтенше жағдайлар жөніндегі органдар мен мекемелердің күрделі шығыстары
-6 862
208
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi
6 374 979
047
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жауынгерлік, жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету
6 374 979
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
-10 000 000
004
Мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты орындауды қамтамасыз ету
-10 000 000
003
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
18 303 018
201
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
6 025 678
015
Халықты жеке басты куәландыратын құжаттармен, жүргізуші куәліктерімен, көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу үшін құжаттармен, нөмірлік белгілермен қамтамасыз ету

-966
096
Проведение исследования социально-экономического положения Республики Казахстан в рамках сотрудничества между Республикой Казахстан и Организацией экономического сотрудничества и развития
-40 667
406
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
-49 500
001
Услуги по обеспечению контроля за исполнением республиканского бюджета
-49 500
608
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
-46 010
001
Формирование и реализация единой государственной политики в сфере государственной службы
-427
017
Создание и развитие информационных систем Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
-45 583
625
Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
-16 874
001
Формирование и реализация государственной политики по регулированию и развитию финансового рынка
-16 874
626
Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан
-793 987
002
Обеспечение представления статистической информации
-793 987
690
Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан
-4 264
002
Проведение выборов
-4 264
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
386 298
001
Услуги по обеспечению осуществления государственных функций и полномочий Управления делами Президента Республики Казахстан
386 298
002
Оборона
-2 583 527
202
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
1 041 494
001
Услуги по определению и организации реализации государственной политики в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, промышленной безопасности, формированию и реализации государственного материального резерва
-72 671
002
Организация деятельности в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
296 725
006
Строительство и реконструкция объектов защиты от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
824 302
007
Капитальные расходы органов и учреждений по чрезвычайным ситуациям
-6 862
208
Министерство обороны Республики Казахстан
6 374 979
047
Обеспечение боевой, мобилизационной готовности Вооруженных Сил Республики Казахстан
6 374 979
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
-10 000 000
004
Обеспечение исполнения государственного оборонного заказа
-10 000 000
003
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
18 303 018
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
6 025 678
015
Обеспечение населения документами, удостоверяющими личность, водительскими удостоверениями, документами, номерными знаками для государственной регистрации транспортных средств

30 505 921
001
Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
-220 629
013
Денсаулық сақтау және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
-384 046
053
Арнайы медициналық резервті сақтауды қамтамасыз ету және денсаулық сақтау инфрақұрылымын дамыту
-19 271
061
Әлеуметтік медициналық сақтандыру: қолжетімділікті, сапаны, экономикалық тиімділікті және қаржылық қорғауды жақсарту
469 662
066
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру шеңберінде медициналық көмек көрсету және оны сүйемелдеу
-12 437
067
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету
32 582 642
070
Қоғамдық денсаулықты сақтау
-1 813 181
074
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
-96 819
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
-426 983
028
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы медициналық ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
-426 983
006
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
-1 457 485
213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
-1 457 485
001
Еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және көші-қон саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
-203 942
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу
-293 771
034
Еңбекті қорғау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
-23 850
058
Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту
-420 354
062
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
-16 234
066
Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу шеңберінде бағдарламалық жобаларды іске асыру
-199 944
068
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шараларды іске асыру
-289 654
071
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

30 505 921
001
Формирование государственной политики в области здравоохранения
-220 629
013
Прикладные научные исследования в области здравоохранения и санитарно-эпидемиологического благополучия населения
-384 046
053
Обеспечение хранения специального медицинского резерва и развитие инфраструктуры здравоохранения
-19 271
061
Социальное медицинское страхование: повышение доступности, качества, экономической эффективности и финансовой защиты
469 662
066
Оказание медицинской помощи в рамках обязательного социального медицинского страхования и его сопровождение
-12 437
067
Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
32 582 642
070
Охрана общественного здоровья
-1 813 181
074
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения местных исполнительных органов
-96 819
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
-426 983
028
Обеспечение деятельности медицинских организаций Управления Делами Президента Республики Казахстан
-426 983
006
Социальная помощь и социальное обеспечение
-1 457 485
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
-1 457 485
001
Формирование государственной политики в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения
-203 942
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам
-293 771
034
Прикладные научные исследования в области охраны труда
-23 850
058
Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры
-420 354
062
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
-16 234
066
Реализация программных проектов в рамках содействия устойчивому развитию и росту Республики Казахстан
-199 944
068
Реализация мероприятий в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
-289 654
071
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения

-9 736
007
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
-1 391 528
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
-1 391 528
228
Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 – 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй салу саласындағы іс-шараларды іске асыру
-64 166
229
Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 – 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру
-1 021 627
234
Ақмола облысының облыстық бюджетіне Щучинск-Бурабай курорттық аймағының сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
-133 037
235
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне Қазақстан Республикасының туристік саласын дамытудың 2019 – 2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
-172 698
008
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
2 139 733
209
Қазақстан Республикасы Ақпарат жəне қоғамдық даму министрлігі
2 672 789
003
Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
2 698 990
004
Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым-қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету
-11 111
007
Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыру
-15 090
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
-211 578
219
Ғылыми-тарихи құндылықтарға, ғылыми-техникалық және ғылыми-педагогикалық ақпаратқа қолжетімділікті қамтамасыз ету
-211 578
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
-402 599
001
Мәдениет, спорт және туристік қызмет саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
-78 874
017
Ішкі саяси тұрақтылықты қамтамасыз ету және қазақстандық патриотизмді нығайту
-1 352
033
Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру
-53 941
036
Жоғары жетістіктер спортын дамыту
-259 986
049
Ономастикалық және геральдикалық қызметті дамытуды қамтамасыз ету
-8 446
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
81 121
006
Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
81 121
009
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
-776 354
207
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
-110 782
089
Жер қойнауын ұтымды және кешенді пайдалануды және Қазақстан Республикасы аумағының геологиялық зерттелуін арттыру
-110 782
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
-665 572
036
Атомдық және энергетикалық жобаларды дамыту

-9 736
007
Жилищно-коммунальное хозяйство
-1 391 528
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
-1 391 528
228
Реализация мероприятий в области жилищного строительства в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020 – 2025 годы
-64 166
229
Реализация мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020 – 2025 годы
-1 021 627
234
Целевые трансферты на развитие областному бюджету Акмолинской области на строительство и реконструкцию систем водоснабжения и водоотведения Щучинско-Боровской курортной зоны
-133 037
235
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие систем водоснабжения и водоотведения в рамках Государственной программы развития туристской отрасли Республики Казахстан на 2019 – 2025 годы
-172 698
008
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
2 139 733
209
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
2 672 789
003
Проведение государственной информационной политики
2 698 990
004
Обеспечение укрепления взаимоотношения институтов гражданского общества и государства
-11 111
007
Реализация государственной молодежной и семейной политики
-15 090
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
-211 578
219
Обеспечение доступа к научно-историческим ценностям, научно-технической и научно-педагогической информации
-211 578
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
-402 599
001
Формирование государственной политики в сфере культуры, спорта и туристской деятельности
-78 874
017
Обеспечение внутриполитической стабильности и укрепление казахстанского патриотизма
-1 352
033
Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела
-53 941
036
Развитие спорта высших достижений
-259 986
049
Обеспечение развития ономастической и геральдической деятельности
-8 446
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
81 121
006
Проведение государственной информационной политики
81 121
009
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
-776 354
207
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
-110 782
089
Обеспечение рационального и комплексного использования недр и повышение геологической изученности территории Республики Казахстан
-110 782
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
-665 572
036
Развитие атомных и энергетических проектов

-30 572
041
Жылу-электр энергетикасын дамыту
-635 000
010
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
-6 012 360
207
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
-596 182
254
Су ресурстарын тиімді басқару
-106 000
256
Орман ресурстары мен жануарлар әлемін сақтау мен дамытуды басқару, қамтамасыз ету
-312 343
267
Білімнің және ғылыми зерттеулердің қолжетімділігін арттыру
-177 839
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
-5 358 001
001
Ауыл шаруашылығы және жер ресурстарын пайдалану саласындағы жоспарлау, реттеу, басқару жөніндегі қызметтер
15 010
249
Мал шаруашылығын дамыту үшін және мал шаруашылығы өнiмiн өндіруге, өткізуге жағдай жасау
-412 588
250
Қаржылық көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігін арттыру
-4 924 263
255
Өсімдік шаруашылығы өнiмiн өндіруді, өткізуді дамыту үшін жағдай жасау
-36 160
223
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
-58 177
007
Еліміздің мемлекеттік геодезиялық және картографиялық қамтамасыз ету жүйесінің деңгейін арттыру
-58 177
011
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
-862
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
-862
090
Өнеркәсіп салаларының дамуына жәрдемдесу
-862
012
Көлiк және коммуникация
-8 776 821
223
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
-2 518 082
003
"Электрондық үкіметті", инфокоммуникациялық инфрақұрылымды және ақпараттық қауіпсіздікті дамыту
-193 927
009
"KazSat-2R" ғарыштық байланыс жүйесін құру және пайдалануға беру
-8 100
011
Ұшқышсыз ғарыш аппараттарын ұшыру үшін орта сыныптағы ғарыштық мақсаттағы жаңа буын зымыранының базасында "Бәйтерек" ғарыштық зымыран кешенін құру
-2 316 055
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
-6 258 739
003
Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту
-6 472 174
091
Ортақ пайдаланымдағы автомобиль жолдарын жөндеу және олардың сапасын жақсартуға бағытталған күтіп-ұстау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру
-1 159 104
212
Әлеуметтік маңызды қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдаушының және вагондар (контейнерлер) операторының вагондарды сатып алуын несиелеуде немесе қаржы лизингінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау
-1 083 461
233
Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару шарты бойынша міндеттемелерін орындау
2 560 100
240
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекарасы арқылы өткізу пункттерін салу және реконструкциялау

-30 572
041
Развитие тепло -, электроэнергетики
-635 000
010
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
-6 012 360
207
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
-596 182
254
Эффективное управление водными ресурсами
-106 000
256
Управление, обеспечение сохранения и развития лесных ресурсов и животного мира
-312 343
267
Повышение доступности знаний и научных исследований
-177 839
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
-5 358 001
001
Услуги по планированию, регулированию, управлению в сфере сельского хозяйства и использования земельных ресурсов
15 010
249
Создание условий для развития животноводства и производства, реализации продукции животноводства
-412 588
250
Повышение доступности финансовых услуг
-4 924 263
255
Создание условий для развития производства, реализации продукции растениеводства
-36 160
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
-58 177
007
Повышение уровня государственного геодезического и картографического обеспечения страны
-58 177
011
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
-862
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
-862
090
Содействие развитию отраслей промышленности
-862
012
Транспорт и коммуникации
-8 776 821
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
-2 518 082
003
Развитие "электронного правительства", инфокоммуникационной инфраструктуры и информационной безопасности
-193 927
009
Создание и ввод в эксплуатацию космической системы связи "KazSat-2R"
-8 100
011
Создание космического ракетного комплекса "Байтерек" на базе ракеты космического назначения среднего класса нового поколения для запусков беспилотных космических аппаратов
-2 316 055
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
-6 258 739
003
Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне
-6 472 174
091
Ремонт и организация содержания, направленная на улучшение качества автомобильных дорог общего пользования
-1 159 104
212
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов перевозчиками пассажиров по социально значимым сообщениям и операторами вагонов (контейнеров)
-1 083 461
233
Выполнение обязательств по договору доверительного управления государственным имуществом
2 560 100
240
Строительство и реконструкция пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан

224
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жылумен, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялау және салу үшін кредит беру
-34 775
010
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
-2 110
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
-2 110
034
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер

224
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
-34 775
010
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
-2 110
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
-2 110
034
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов