"Жерлерді сақтап қою қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 29 қыркүйектегі № 993 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 924 қаулысы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01. 2022 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жерлерді сақтап қою қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 29 қыркүйектегі № 993 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Жерлерді сақтап қою қағидаларында:
1) 5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Бүлiнген жерлердi анықтауды белгiленген өкiлеттiктерi шегiнде жергiлiктi атқарушы органдар, жер ресурстарын басқару жөніндегі орталық уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – орталық уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшелері), қоршаған ортаны қорғау жөніндегі уәкілетті орган және басқа да уәкілетті органдар өздері жерлердiң пайдаланылуы мен қорғалуын мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыруы тәртібімен жүргізеді немесе ол арнайы далалық зерттеп-қарау нәтижесінде жүргізіледі.";
2) 6-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Комиссияның құрамына жер қатынастары, қоршаған ортаны қорғау жөнiндегi уәкiлеттi органдардың, санитариялық-эпидемиологиялық қызметтің, ауыл шаруашылығының, орталық уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшелерінің және басқа да құзыреттi органдар мен ұйымдардың мамандары кiредi.".
2. Осы қаулы 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 сентября 2003 года № 993 "Об утверждении Правил консервации земель"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2021 года № 924
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2022.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 сентября 2003 года № 993 "Об утверждении Правил консервации земель" следующие изменения:
в Правилах консервации земель, утвержденных указанным постановлением:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Выявление нарушенных земель в пределах установленных полномочий производится местными исполнительными органами, территориальными подразделениями ведомства центрального уполномоченного органа по управлению земельными ресурсами (далее – территориальные подразделения ведомства центрального уполномоченного органа), уполномоченным органом по охране окружающей среды и другими уполномоченными органами в порядке осуществления ими государственного контроля за использованием и охраной земель или в результате специального полевого обследования.";
часть вторую пункта 6 изложить в следующей редакции:
"В состав комиссии включаются специалисты уполномоченных органов по земельным отношениям, охране окружающей среды, санитарно-эпидемиологической службы, сельского хозяйства, территориальных подразделений ведомства центрального уполномоченного органа и других компетентных органов и организаций.".
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2022 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин