Қазақстан Республикасындағы әлеуметтік-экономикалық жағдайды тұрақтандыру жөніндегі жедел іс-қимыл жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 20 қаңтардағы № 22 қаулысы
Елдегі әлеуметтік-экономикалық жағдайды тұрақтандыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасындағы әлеуметтік-экономикалық жағдайды тұрақтандыру жөніндегі жедел іс-қимыл жоспары (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.
2. Жоспардың орындалуына жауапты орталық және жергілікті атқарушы органдар, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар (келісу бойынша), сондай-ақ өзге де ұйымдар (келісу бойынша):
1) Жоспарда көзделген іс-шаралардың уақтылы іске асырылуын қамтамасыз етсін;
2) тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне дейін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне Жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат беріп тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-күніне дейін Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат беріп тұрсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 20 қаңтардағы
№ 22 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасындағы әлеуметтік-экономикалық жағдайды тұрақтандыру жөніндегі жедел іс-қимыл жоспары
Р/с №
Іс-шараның атауы
Аяқталу нысаны
Аяқталу
мерзімі
Жауапты орындаушылар
Түпкілікті
нәтиже
1
2
3
4
5
6
1. Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті, әлеуметтік және өзге инфрақұрылымды қалпына келтіру
1.
Құқық қорғау, арнаулы органдар қызметкерлерінің және әскери қызметшілердің жауынгерлік әзірлігін және жарақтандырылуын арттыру, моральдық рухын қолдау жөнінде шаралар қабылдау
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
2022 жылғы
қаңтар
ІІМ, Қорғанысмині, ТЖМ, МКҚ (келісу бойынша), ҰҚК (келісу бойынша), СЖҚА (келісу бойынша)
күштік құрылымдардың жауынгерлік қабілеті және әскери қызметшілердің жоғары моральдық рухы
2.
Барлық әлуетті органдардың арнайы бөлімшелері қызметкерлерінің жалақысын арттыру
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
2022 жылғы
ақпан
ҰЭМ, Қаржымині, ІІМ, Қорғанысмині, ҰҚК (келісу бойынша),
МКҚ (келісу бойынша)
күштік органдар арнайы бөлімшелерінің қызметкерлерінің ақшалай қаражатын арттыру
3.
Азаматтарға қылмыстық топтардың
іс-қимылдары нәтижесінде зардап шеккендер мен хабар-ошарсыз кеткендер туралы ақпарат беру үшін 1414
call-орталығының базасында тікелей желі ұйымдастыруды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
2022 жылғы
қаңтар
ЦДИАӨМ, ІІМ, "Азаматтарға арналған үкімет" МК" КЕАҚ (келісу бойынша)
халықпен тиімді коммуникациялар
4.
Дипломатиялық өкілдіктерді, сондай-ақ шетелдік инвестициялар мен шетелдік компаниялар бизнесінің субъектілерін қорғау жөнінде шаралар қабылдау
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
2022 жылғы
қаңтар
ІІМ, СІМ, ЖАО
елдің халықаралық имиджін сақтау
5.
Коммуналдық қызметтердің, қоғамдық көліктің және әлеуметтік инфрақұрылым объектілерінің тұрақты жұмыс істеуін қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
2022 жылғы
қаңтар
ИИДМ, ЖАО
қоғамдық тыныс-тіршілікті қалпына келтіру
6.
Байланыс іркілістері жағдайында Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ақпараттық жүйесі бойынша мемлекеттік мекемелердің қаржыландыру жоспарларын енгізуді, төлемдерін өткізуді және азаматтық-құқықтық мәмілелерін тіркеуді қағаз жеткізгіште қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
2022 жылғы
қаңтар
Қаржымині
Қазынашылық жүйесінің тұрақтылығын қамтамасыз ету
7.
Мемлекет немесе квазимемлекеттік сектор меншігіндегі террористік белсенділік салдарынан бүлінген жылжымайтын мүлік объектілерінің тізімін айқындау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
2022 жылғы
қаңтар
ИИДМ, Қаржымині, ЦДИАӨМ, ЖАО, "Атамекен" ҰКП
(келісу бойынша)
Мемлекет немесе квазимемлекеттік сектор меншігіндегі террористік белсенділік салдарынан бүлінген объектілердің тізімі
8.
Террористік белсенділік салдарынан бүлінген мемлекет немесе квазимемлекеттік сектор меншігіндегі жылжымайтын мүлік объектілері бойынша техникалық зерттеп-қарауды жүргізу және жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарының көлемін бағалау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
2022 жылғы
қаңтар
ИИДМ, ЖАО, аккредиттелген және жобалау ұйымдары (келісу бойынша)
Мемлекет немесе квазимемлекеттік сектор меншігіндегі жылжымайтын мүлік объектілері бойынша техникалық зерттеп-қарауды жүргізу және жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарының көлемін бағалау
9.
Мемлекеттік объектілер бойынша жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын жүргізу үшін жобалау құжаттамасын әзірлеу және сараптамадан өту (қажет болса)
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
2022 жылғы
ақпан
ИИДМ, ЖАО, аккредиттелген сараптама ұйымдары (келісу бойынша)
бұзылған объектілерді қалпына келтіру бойынша дайындық жұмыстарын аяқтау
10.
Мемлекеттік объектілер бойынша жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын жүргізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
2022 жылғы
сәуір, желтоқсан
ИИДМ, ЖАО, ЦДИАӨМ
бұзылған объектілерді толық қалпына келтіру
11.
Әлуетті құрылымдардың, ТЖ-ның, сондай-ақ денсаулық сақтау, білім беру, коммуналдық шаруашылық, мәдениет, спорт және ақпарат салаларының материалдық-техникалық базасын (автокөлік, компьютерлік техника, жиһаз, байланыс құралдары, бейнебақылау жүйелері және т.б.) қалпына келтіру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
2022 жылғы
шілде, желтоқсан
Қаржымині, ТЖМ, ІІМ, ИИДМ, ДСМ, БҒМ, МСМ, АҚДМ, ЦДИАӨМ, Қоғанысмині, ЖАО, ҰҚК (келісу бойынша),
МКҚ (келісу бойынша),
БП (келісу бойынша), СЖҚА (келісу бойынша)
тиісті құрылымдардың материалдық- техникалық базасын толық қалпына келтіру

Об утверждении Плана оперативных действий по стабилизации социально-экономической ситуации в Республике Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 января 2022 года № 22
В целях стабилизации социально-экономической ситуации в стране Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План оперативных действий по стабилизации социально-экономической ситуации в Республике Казахстан (далее – План).
2. Центральным и местным исполнительным органам, государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан (по согласованию), а также иным организациям (по согласованию), ответственным за исполнение Плана:
1) обеспечить своевременную реализацию мероприятий, предусмотренных в Плане;
2) ежеквартально, до 5 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представлять информацию о ходе исполнения Плана в Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
3. Министерству национальной экономики Республики Казахстан ежеквартально, до 15 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представлять в Правительство Республики Казахстан сводную информацию о ходе исполнения Плана.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 января 2022 года
№ 22
План оперативных действий по стабилизации социально-экономической ситуации в Республике Казахстан
№ п/п
Наименование мероприятия
Форма завершения
Срок завершения
Ответственные исполнители
Конечный результат
1
2
3
4
5
6
1. Восстановление общественного порядка и безопасности, социальной и прочей инфраструктуры
1.
Принятие мер по повышению боевой готовности и оснащенности, поддержанию морального духа сотрудников правоохранительных, специальных органов и военнослужащих
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
январь
2022 года
МВД, МО, МЧС, СГО (по согласованию), КНБ (по согласованию), АПК (по согласованию)
боеспособность силовых структур и высокий моральный дух военнослужащих
2.
Увеличение оплаты труда сотрудников специальных подразделений всех силовых органов
постановление Правительства Республики Казахстан
февраль 2022 года
МНЭ, МФ, МВД, МО, КНБ (по согласованию), СГО (по согласованию)
повышение денежного содержания сотрудников специальных подразделений силовых органов
3.
Обеспечение организации на базе call-центра 1414 прямой линии для предоставления гражданам информации о пострадавших и пропавших без вести в результате действий преступных группировок
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
январь 2022 года
МЦРИАП, МВД, НАО "ГК "Правительство для граждан" (по согласованию)
эффективные коммуникации с населением
4.
Принятие мер по защите дипломатических представительств, а также субъектов иностранных инвестиций и бизнеса зарубежных компаний
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
январь 2022 года
МВД, МИД, МИО
сохранение международного имиджа страны
5.
Обеспечение стабильной работы коммунальных служб, общественного транспорта и объектов социальной инфраструктуры
информация в Правительство Республики Казахстан
январь 2022 года
МИИР, МИО
восстановление общественной жизнедеятельности
6.
Обеспечение в случае перебоев связи ввода планов финансирования, проведения платежей и регистрации гражданско-правовых сделок государственных учреждений по информационной системе Министерства финансов Республики Казахстан на бумажном носителе
информация в Правительство Республики Казахстан
январь
2022 года
МФ
обеспечение стабильности системы казначейства
7.
Определение списка поврежденных от проявлений террористической активности объектов недвижимости в собственности государства или квазигосударственного сектора
информация в Правительство Республики Казахстан
январь
2022 года
МИИР, МФ, МЦРИАП,
МИО, НПП "Атамекен"
(по согласованию)
список поврежденных от проявлений террористической активности объектов недвижимости в собственности государства или квазигосударственного сектора
8.
Проведение технического обследования и оценки объема ремонтно-восстановительных работ по объектам недвижимости в собственности государства или квазигосударственного сектора, поврежденным от проявлений террористической активности
информация в Правительство Республики Казахстан
январь
2022 года
МИИР, МИО, аккредитованные и проектные организации (по согласованию)
техническое обследование и оценка объема ремонтно-восстановительных работ по объектам недвижимости в собственности государства или квазигосударственного сектора
9.
Разработка проектной документации и прохождение экспертизы (при необходимости) для проведения ремонтно-восстановительных работ по государственным объектам
информация в Правительство Республики Казахстан
февраль 2022 года
МИИР, МИО, аккредитованные экспертные организации (по согласованию)
завершение подготовительных работ по восстановлению разрушенных объектов
10.
Проведение ремонтно-восстановительных работ по государственным объектам
информация в Правительство Республики Казахстан
апрель, декабрь 2022 года
МИИР, МИО, МЦРИАП
полное восстановление разрушенных объектов
11.
Восстановление материально-технической базы силовых структур, ЧС, а также сфер здравоохранения, образования, коммунального хозяйства, культуры, спорта и информации (автотранспорт, компьютерная техника, мебель, средства связи, системы видеонаблюдения и др.)
информация в Правительство Республики Казахстан
июль,
декабрь 2022 года
МФ, МЧС, МВД, МИИР, МЗ, МОН, МКС, МИОР, МЦРИАП, МО, МИО, КНБ (по согласованию), СГО (по согласованию), ГП (по согласованию), АПК (по согласованию)
полное восстановление материально-технической базы соответствующих структур

2. Әлеуметтік мәселелер
12.
Мертіккен әлуетті құрылымдар қызметкерлеріне, әлеуметтік сала және ТЖ жұмыскерлеріне, сондай-ақ қаза тапқандардың отбасыларына өтемақы төлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
2022 жылғы
сәуір
Қаржымині, ЖАО, ДСМ, Қорғанысмині, ТЖМ, ҰҚК (келісу бойынша), МКҚ (келісу бойынша)
мертіккен әлуетті құрылымдар қызметкерлеріне, әлеуметтік сала және ТЖ жұмыскерлеріне, сондай-ақ қаза тапқандардың отбасыларына өтемақылар
13.
Қаза тапқан құқық қорғау, арнаулы органдар қызметкерлерінің, әскери қызметшілердің және бейбіт азаматтардың отбасыларына тұрғын үймен қамтамасыз етуді, білім алуды және өзге де қолдау шараларын қоса алғанда, көмек көрсету
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
2022 жылғы
ақпан
Қаржымині, ЖАО, ІІМ, ДСМ, Қорғанысмині, ТЖМ, БҒМ, ҰҚК (келісу бойынша), МКҚ (келісу бойынша)
террористерге қарсы тұру барысында қаза тапқан құқық қорғау және арнаулы органдар қызметкерлерінің, әскери қызметшілердің және бейбіт азаматтардың отбасыларына көмек
14.
Қаза тапқан ішкі істер органдары қызметкерлері мен әскери қызметшілерінің асырауындағы адамдары мен мұрагерлеріне біржолғы өтемақы төлеу, сондай-ақ жерлеуге арналған шығыстарды өтеу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
2022 жылғы
сәуір
ІІМ, Қаржымині, ЖАО
ішкі істер органдарының қызметкерлері мен әскери қызметшілерін әлеуметтік қорғау жөніндегі нормаларды іске асыру
15.
"Қазақстан халқына" қоғамдық қорын құру
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
2022 жылғы
қаңтар
ДСМ, БҒМ, Еңбекмині
қазақстандықтардың әлеуметтік саладағы көкейтесті проблемаларын шешуге жәрдемдесу
16.
Банктер мен микроқаржы ұйымдарының төтенше жағдайды енгізуден зардап шеккен азаматтар мен заңды тұлғаларға банктік қарыздары мен микрокредиттерін өтеу мерзімін кейінге қалдыруы,
сондай-ақ төтенше жағдайдың қолданылуы кезеңінде заңды және жеке тұлғалардың кредиттері бойынша айыппұлдар мен өсімпұлдарды есептемеу бойынша шешім қабылдау
ҚНРДА төрағасының бұйрығы
2022 жылғы қаңтар
ҚНРДА (келісу бойынша), Қаржымині
халықтың борыштық жүктемесінің өсуіне жол бермеу
17.
Жеке тұрғын үй қорынан жалға алатын тұрғын үй үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер енгізу
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің бұйрығы
2022 жылғы
қаңтар
ИИДМ
әлеуметтік шиеленісті төмендету
18.
Азаматтардың сындарлы өтініштерін зерделеу және олар бойынша шешімдер тұжырымдау
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
2022 жылғы
ақпан
ҰЭМ, АҚДМ, мүдделі мемлекеттік органдар, БП (келісу бойынша), "Атамекен" ҰКП
(келісу бойынша)
әлеуметтік шиеленісті төмендету
19.
"Жастар практикасы" және "Алғашқы жұмыс орны" жобалары бойынша қатысу кезеңін және еңбекақы мөлшерін ұлғайту мәселесін пысықтау
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
2022 жылғы
ақпан
Еңбекмині, ҰЭМ, Қаржымині, Әділетмині, ЖАО
жастардың жұмыспен қамтылу деңгейін арттыру
20.
Халыққа кредит беру бөлігінде пруденциялық реттеу шараларын күшейту
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
2022 жылғы наурыз
ҚНРДА
(келісу бойынша), Қаржымині
халықтың борыштық жүктемесінің өсуін шектеу
21.
"Ауыл – Ел бесігі" бағдарламасының, Кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және басқа да бағдарламалық құжаттар шеңберінде батыс және оңтүстік өңірлер үшін жекелеген бағыттар әзірлеу және қабылдау
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
2022 жылғы
наурыз
ҰЭМ, Қаржымині, мүдделі мемлекеттік органдар
өңіраралық теңгерімсіздікті қысқарту

2. Социальные вопросы
12.
Выплата компенсаций сотрудникам силовых структур, работникам социальной сферы и ЧС, получившим увечья, а также семьям погибших
информация в Правительство Республики Казахстан
апрель
2022 года
МФ, МИО, МЗ, МО, МЧС, КНБ (по согласованию), СГО (по согласованию)
компенсации сотрудникам силовых структур, работникам социальной сферы и ЧС, получившим увечья, а также семьям погибших
13.
Оказание помощи семьям погибших сотрудников правоохранительных, специальных органов, военнослужащих и мирных граждан, включая обеспечение жильем, получение образования и иные меры поддержки
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
февраль 2022 года
МФ, МИО, МВД, МЗ, МО, МЧС, МОН, КНБ
(по согласованию), СГО (по согласованию)
помощь семьям погибших в ходе противостояния террористам сотрудников правоохранительных и специальных органов, военнослужащих и мирных граждан
14.
Выплата единовременной компенсации иждивенцам и наследникам, а также компенсации расходов на погребение погибших сотрудников и военнослужащих органов внутренних дел
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
апрель
2022 года
МВД, МФ, МИО
реализация норм по социальной защите сотрудников и военнослужащих органов внутренних дел
15.
Создание общественного фонда "Народу Казахстана"
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
январь 2022 года
МЗ, МОН, МТСЗН
содействие в решении насущных проблем казахстанцев в социальной сфере
16.
Предоставление банками и микрофинансовыми организациями отсрочки по погашению банковских займов и микрокредитов гражданам и юридическим лицам, пострадавшим от введения чрезвычайного положения, а также принятие решения по неначислению штрафов и пени по кредитам юридическим и физическим лицам в период действия чрезвычайного положения
приказ
председателя АРРФР
январь
2022 года
АРРФР (по согласованию), МФ
недопущение роста долговой нагрузки населения
17.
Внедрение выплат отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
январь
2022 года
МИИР
снижение социальной напряженности
18.
Изучение конструктивных обращений граждан и выработка решений по ним
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
февраль
2022 года
МНЭ, МИОР, заинтересованные государственные органы,
ГП (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию)
снижение социальной напряженности
19.
Проработка вопроса увеличения продолжительности периода участия и размера оплаты труда по проектам "Молодежная практика" и "Первое рабочее место"
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
февраль
2022 года
МТСЗН, МНЭ, МФ, МЮ, МИО
повышение уровня занятости молодежи
20.
Усиление мер пруденциального регулирования в части кредитования населения
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
март
2022 года
АРРФР (по согласованию), МФ
ограничение роста долговой нагрузки населения
21.
Разработка и принятие для западных и южных регионов отдельных направлений в рамках программы "Ауыл – Ел бесігі", национального проекта по развитию предпринимательства и других программных документов
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
март 2022 года
МНЭ, МФ, заинтересованные государственные органы
сокращение межрегионального дисбаланса

3. Бағаның негізсіз өсуіне жол бермеу
22.
Сұйытылған газды электрондық сауда алаңдары арқылы өткізуге толық көшу мерзімін 2023 жылғы 1 қаңтарға ауыстыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
2022 жылғы
қаңтар
ЭМ
сұйытылған газ
бағасын тұрақтандыру
23.
Сұйытылған мұнай газын өткізудің, оның ішінде ашықтықты және бұзушылықтарға жол бермеуді толық қамтамасыз ететін электрондық сауда алаңдары арқылы өткізудің жаңа тетігін әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
2022 жылғы
қаңтар
ЭМ, БҚДА (келісу бойынша)
сұйытылған газ
бағасын тұрақтандыру
24.
Бензин мен дизель отынының бағасын күнтізбелік 180 күнге реттеуді енгізу және орындалуын бақылау
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
2022 жылғы
қаңтар
2022 жылғы
шілде
ЭМ, БҚДА (келісу бойынша), "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ (келісу бойынша), ЖАО
бензин мен дизель отынының бағасын тұрақтандыру
25.
Көмір бағасының өсуіне жол бермеу бойынша шаралар қолдану
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
2022 жылғы
ақпан
ИИДМ, БҚДА (келісу бойынша), ЭМ, СИМ,
"Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісу бойынша)
тас көмір бағасын тұрақтандыру
26.
Бензинді, дизель отынын және мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін (СЭҚ ТН кодтары 2709, 2710, 2902, 3403, 3811, 3826) (жағар майларды қоспағанда) Қазақстан Республикасының аумағынан автомобиль көлігімен әкетуге 6 ай мерзімге тыйым салуды енгізу және орындалуын бақылау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
2022 жылғы
қаңтар
ЭМ, Қаржымині, СИМ
мұнай өнімдерінің бағасын тұрақтандыру
27.
Қазақстан Республикасының аумағынан тірі ІҚМ-ны (СЭҚ ТН коды 0102), тірі қойлар мен ешкілерді (ЕЭО СЭҚ ТН коды 104) әкетуге 6 ай мерзімге тыйым салуды енгізу және орындалуын бақылау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
2022 жылғы
шілде
АШМ, Қаржымині
ет бағасын тұрақтандыру
28.
Қазақстан Республикасының аумағынан жекелеген тауарларды (картоп, сәбіз) әкетуге 3 ай мерзімге тыйым салуды енгізу және орындалуын бақылау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
2022 жылғы
сәуір
АШМ, Қаржымині, СИМ
көкөністер бағасын тұрақтандыру
29.
Коммуналдық көрсетілетін қызметтердің тарифтері мен бағасын көтеруге күнтізбелік 180 күнге мораторий енгізу және орындалуын бақылау
ТМРК төрағасының бұйрығы
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
2022 жылғы
қаңтар
2022 жылғы
шілде
ҰЭМ
коммуналдық көрсетілетін қызметтердің бағасын тұрақтандыру
30.
Түпкі тұтынушы үшін бағаның өсуіне жол бермей, мұнай-газ саласының өніміне акциздер енгізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
2022 жылғы
ақпан
ҰЭМ, Қаржымині, ЭМ
мемлекеттік бюджетке түсімдерді ұлғайту
31.
ӘлМАТ бағасын тұрақтандыру бойынша форвардтық тетіктерді қаржыландыруды (тұрақтандыру қорлары және "кері" схема) 140 млрд теңгеге дейін ұлғайту
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
2022 жылғы
ақпан
АШМ, СИМ, ЖАО
ӘлМАТ бағасын тұрақтандыру
32.

3. Недопущение необоснованного роста цен
22.
Перенос срока полного перехода реализации сжиженного газа через электронные торговые площадки на
1 января 2023 года
информация в Правительство Республики Казахстан
январь
2022 года
МЭ
стабилизация цен на сжиженный газ
23.
Разработка нового механизма реализации сжиженного нефтяного газа, в том числе через электронные торговые площадки, обеспечивающего полную прозрачность и недопущение нарушений
информация в Правительство Республики Казахстан
январь
2022 года
МЭ, АЗРК (по согласованию)
стабилизация цен на сжиженный газ
24.
Введение ценового регулирования бензина и дизельного топлива на
180 календарных дней с контролем исполнения
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
январь
2022 года
июль 2022 года
МЭ, АЗРК (по согласованию),
АО "НК "КазМунайГаз" (по согласованию), МИО
стабилизация цен на бензин и дизельное топливо
25.
Принятие мер по недопущению роста цен на уголь
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
февраль 2022 года
МИИР, АЗРК (по согласованию), МЭ, МТИ,
АО "ФНБ "Самрук-Қазына"
(по согласованию)
стабилизация цен на каменный уголь
26.
Введение запрета на вывоз с территории Республики Казахстан бензина, дизельного топлива и отдельных видов нефтепродуктов (коды ТН ВЭД 2709, 2710, 2902, 3403, 3811, 3826) (за исключением смазочных масел) автомобильным транспортом сроком на 6 месяцев с контролем исполнения
информация в Правительство Республики Казахстан
январь 2022 года
МЭ, МФ, МТИ
стабилизация цен на нефтепродукты
27.
Введение запрета на вывоз с территории Республики Казахстан КРС живого (код ТН ВЭД 0102), овец и коз живых (код ТН ВЭД ЕЭС 104) сроком на 6 месяцев с контролем исполнения
информация в Правительство Республики Казахстан
июль 2022 года
МСХ, МФ
стабилизация цен на мясо
28.
Введение запрета на вывоз с территории Республики Казахстан отдельных товаров (картофель, морковь) сроком на 3 месяца с контролем исполнения
информация в Правительство Республики Казахстан
апрель 2022 года
МСХ, МФ, МТИ
стабилизация цен на овощи
29.
Введение моратория на повышение тарифов и цен на коммунальные услуги на 180 календарных дней с контролем исполнения
приказ председателя КРЕМ
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
январь
2022 года
июль 2022 года
МНЭ
стабилизация цен на коммунальные услуги
30.
Введение акцизов на продукцию нефтегазовой отрасли с недопущением роста цен для конечного потребителя
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
февраль
2022 года
МНЭ, МФ, МЭ
увеличение поступлений в государственный бюджет
31.
Увеличение финансирования форвардных механизмов по стабилизации цен на СЗПТ (стабфонды и "оборотная" схема) до 140 млрд тенге
информация в Правительство Республики Казахстан
февраль
2022 года
МСХ, МТИ, МИО
стабилизация цен на СЗПТ
32.

Тұрақтандыру қорларындағы ӘлМАТ-тың кейбір түрлерінің 5 айлық қорының 30 % көлемін қамтамасыз ету бойынша форвардтық келісімшарттар жасасу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
2022 жылғы
ақпан
АШМ, ЖАО
ӘлМАТ бағасын тұрақтандыру
33.
Тұқымдармен, жем-шөппен, тыңайтқыштармен қамтамасыз ету, егін егу және жинау науқанын уақтылы жүргізу мәселелері бойынша мониторинг және бақылау
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
2022 жылғы
ақпан, маусым
АШМ, ЖАО
маусымдық егіс жұмыстарын уақтылы және тиімді жүргізу, азық-түліктік қамтамасыз етілу
34.
Мемлекеттің басым құқығы шеңберінде иеліктен шығарылатын шикі және тауарлық газға жер қойнауын пайдаланушылардың бағасын 2021 жылғы желтоқсандағы баға деңгейінде белгілеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
2022 жылғы
шілде
ЭМ, БҚДА (келісу бойынша), СЖҚА
(келісу бойынша)
газ бағасын тұрақтандыру
35.
Инфляцияны бақылау жөніндегі шаралар кешенін әзірлеу және қабылдау
Үкімет пен Ұлттық Банктің бірлескен
іс-қимыл жоспары
2022 жылғы
ақпан
ҰЭМ, СИМ, АШМ, ЭМ, ИИДМ, БҚДА (келісу бойынша),
ҰБ (келісу бойынша), "Атамекен" ҰКП
(келісу бойынша), мүдделі мемлекеттік органдар
инфляцияны нысаналы дәлізге дейін төмендету
36.
Азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз етудің орта мерзімді кезеңге (үш жылға) арналған жоспарын әзірлеу және қабылдау
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
2022 жылғы ақпан
АШМ, ЖАО, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)
орта мерзімді кезеңге (үш жылға) арналған азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету
4. Халықты және кәсіпкерлікті қолдау
37.
Мемлекеттік кірістер органдары бастаған және бастама жасайтын салықтық және кедендік тексерулерді, сондай-ақ "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес тауарларды шығарғаннан кейін басталған кедендік, өзге де құжаттарды және (немесе) мәліметтерді тексерулерді
тоқтата тұру және мерзімін 2022 жылғы
1 ақпанға дейінгі мерзімге шегеру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне
ақпарат
2022 жылғы қаңтар
Қаржымині
зардап шеккен бизнес субъектілерін қолдау
38.
Мемлекеттік кірістер органдарының камералдық бақылау жөніндегі хабарламаларын 2022 жылғы 1 ақпанға дейін шығармау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне
ақпарат
2022 жылғы қаңтар
Қаржымині
зардап шеккен бизнес субъектілерін қолдау
39.
Террористік белсенділік салдарынан зардап шеккен шағын және орта бизнес субъектілерінің және оларға келтірілген залал сомаларының жалпы тізілімін айқындау
террористік белсенділік салдарынан зардап шеккен шағын және орта бизнес субъектілерінің және оларға келтірілген залал сомаларының жалпы тізілімі, террористік белсенділік салдарынан келтірілген залал сомасын бағалау жөніндегі өңірлік комиссиялардың бағалау актілері мен шешімдері
2022 жылғы
қаңтар-ақпан
ҰЭМ, ЖАО, ІІМ, "Атамекен" ҰКП
(келісу бойынша)
террористік белсенділік салдарынан зардап шеккен шағын және орта бизнес субъектілерінің және оларға келтірілген залал сомаларының жалпы тізілімі
40.
Кәдеге жарату алымы есебінен отандық автомобильдер мен ауыл шаруашылығы техникасын сатып алушыларға ваучерлер беру мәселесін қарай отырып, кәдеге жарату алымының мөлшерлемелерін қайта қарау
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
2022 жылғы ақпан
ЭГТРМ, ИИДМ, ҰЭМ, Қаржымині
кәдеге жарату алымының мөлшерлемелерін төмендету, автоиеленушілерге түсетін жүктемені және автокөлік бағаларын төмендету
41.
Кәдеге жарату алымын әкімшілендіру және тиісті қаражатқа иелік ету бөлігінде "ӨКМ операторы" ЖШС қызметін тоқтату, сондай-ақ кәдеге жарату алымы қаражаты есебінен құрылған активтерді мемлекет меншігіне беру, кейіннен өндірушілердің кеңейтілген міндеттемелерін әкімшілендіру функцияларын мемлекеттік ұйымға беру
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
2022 жылғы ақпан
ЭГТРМ, ИИДМ, ҰЭМ, Қаржымині
кәдеге жарату алымын жинау мен әкімшілендірудің ашықтығын қамтамасыз ету
42.
Шығаруға, қоныстандыруға, құрылыстарды бұзуға байланысты атқарушылық іс-қимылдарды жүргізуге 2022 жылғы 20 сәуірге дейінгі кезеңге уақытша тыйым салуды енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
2022 жылғы
мамыр
Әділетмині
зардап шеккен бизнес субъектілерін қолдау шараларын іске асыру
43.
Халық кірісін арттыру бағдарламасын әзірлеу және қабылдау
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
2022 жылғы наурыз
ҰЭМ, Қаржымині, Еңбекмині, ИИДМ, ЭМ, АҚДМ, БҒМ, СИМ, АШМ, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша), ҰБ (келісу бойынша), БҚДА (келісу бойынша), ҚНРДА (келісу бойынша), мүдделі мемлекеттік органдар
халық кірісінің нақты өсуі

Заключение форвардных контрактов по обеспечению 30 % объема от 5-месячного запаса некоторых видов СЗПТ в стабилизационных фондах
информация в Правительство Республики Казахстан
февраль
2022 года
МСХ, МИО
стабилизация цен на СЗПТ
33.
Мониторинг и контроль по вопросам обеспечения семенами, кормами, удобрениями и своевременного проведения посевной и уборочной кампаний
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
февраль,
июнь 2022 года
МСХ, МИО
своевременное и эффективное проведение сезонных посевных работ, продовольственная обеспеченность
34.
Фиксация цен от недропользователей на сырой и товарный газ, отчуждаемый в рамках преимущественного права государства, на уровне цен декабря
2021 года
информация в Правительство Республики Казахстан
июль
2022 года
МЭ, АЗРК (по согласованию), АПК (по согласованию)
стабилизация цен на газ
35.
Разработка и принятие комплекса мер по контролю инфляции
план совместных действий Правительства и Национального Банка
февраль
2022 года
МНЭ, МТИ, МСХ, МЭ, МИИР, АЗРК (по согласованию), НБ (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию), заинтересованные государственные органы
снижение инфляции до целевого коридора
36.
Разработка и принятие Плана обеспечения продовольственной безопасности на среднесрочный период (три года)
постановление Правительства Республики Казахстан
февраль
2022 года
МСХ, МИО, НПП "Атамекен" (по согласованию)
обеспечение продовольственной безопасности на среднесрочный период (три года)
4. Поддержка населения и предпринимательства
37.
Приостановление и отсрочка в срок
до 1 февраля 2022 года начатых и инициируемых органами государственных доходов налоговых и таможенных проверок, а также проверок таможенных, иных документов и (или) сведений, начатых после выпуска товаров, в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан"
информация в Правительство Республики Казахстан
январь 2022 года
МФ
поддержка пострадавших субъектов бизнеса
38.
Невыставление уведомлений по камеральному контролю органов государственных доходов
до 1 февраля 2022 года
информация в Правительство Республики Казахстан
январь
2022 года
МФ
поддержка пострадавших субъектов бизнеса
39.
Определение общего реестра субъектов малого и среднего бизнеса, пострадавших от проявлений террористической активности и сумм причиненного им ущерба
общий реестр субъектов малого и среднего бизнеса, пострадавших от проявлений террористической активности, и сумм причиненного им ущерба, акты оценки и решения региональных комиссий по оценке суммы ущерба, понесенного в результате проявлений террористической активности
январь-февраль
2022 года
МНЭ, МИО, МВД,
НПП "Атамекен"
(по согласованию)
общий реестр субъектов малого и среднего бизнеса, пострадавших от проявлений террористической активности, и сумм причиненного им ущерба
40.
Пересмотр ставок утилизационного сбора с рассмотрением вопроса предоставления покупателям отечественных автомобилей и сельхозтехники ваучеров за счет утилизационного сбора
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
февраль
2022 года
МЭГПР, МИИР, МНЭ, МФ
снижение ставок утилизационного сбора, снижение нагрузки на автовладельцев и цен на автотранспорт
41.
Прекращение деятельности ТОО "Оператор РОП" в части администрирования утилизационного сбора и распоряжения соответствующими средствами, а также передача активов, созданных за счет средств утилизационного сбора, в собственность государства, с последующей передачей функций администрирования расширенных обязательств производителей в государственную организацию
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
февраль
2022 года
МЭГПР, МИИР, МНЭ, МФ
обеспечение прозрачности сбора и администрирования утилизационного сбора
42.
Введение на период до 20 апреля
2022 года временного запрета на проведение исполнительных действий, связанных с выселением, вселением, сносом строений
информация в Правительство Республики Казахстан
май
2022 года
МЮ
реализация мер поддержки пострадавшим субъектам бизнеса
43.
Разработка и принятие Программы повышения доходов населения
постановление Правительства Республики Казахстан
март 2022 года
МНЭ, МФ, МТСЗН, МИИР, МЭ, МИОР, МОН, МТИ, МСХ, НПП "Атамекен" (по согласованию), НБ (по согласованию), АЗРК (по согласованию), АРРФР (по согласованию), заинтересованные государственные органы
реальный рост доходов населения

5. Ұйымдық-қаржылық мәселелер
44.
Екіжақты және көпжақты ынтымақтастықтың барлық ағымдағы мәселелері бойынша шет мемлекеттермен, халықаралық ұйымдармен және басқа да әріптестермен тұрақты байланыстарды қолдауды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
2022 жылғы
қаңтар
СІМ
басқа елдермен коммуникацияларды және елдің халықаралық имиджін сақтау
45.
Шетелдік аудитория үшін Қазақстанда болған оқиғалардың мәніне, сондай-ақ елдегі жағдайды тұрақтандыруға ҰҚШҰ-ға мүше мемлекеттердің бітімгерлік контингентін тартуға қатысты түсіндіру жұмысын жүргізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
2022 жылғы
қаңтар-наурыз
СІМ
елдің халықаралық имиджін сақтау
46.
Ішкі және сыртқы нарыққа қатысушылар тарапынан теңгеге қатысты сенім толық қалпына келгенге дейін валюта нарығының тұрақтылығын қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
2022 жылғы
ақпан
ҰБ (келісу бойынша), Қаржымині,
"Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ
(келісу бойынша),
"Бәйтерек" ҰБХ" АҚ
(келісу бойынша)
валюта нарығының тұрақтылығы
47.
Қазақстан даму банкінің көрсетілетін қызметтерінің ашықтығын күшейтуге және оларға қолжетімділікті кеңейтуге, сондай-ақ корпоративтік басқаруды оңтайландыруға баса назар аудара отырып, оның қызметін жетілдіру
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
2022 жылғы
ақпан
ҰЭМ, ҚНРДА (келісу бойынша)
бизнес субъектілерін қаржыландырудың қолжетімділігін қамтамасыз ету
48.
Батыс Қазақстан, Ақтөбе облыстарын әлеуметтік-экономикалық дамытудың кешенді жоспарларын әзірлеу мен Маңғыстау және Атырау облыстарын әлеуметтік-экономикалық дамытудың кешенді жоспарларын өзектілендіру
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
қаулысы
2022 жылғы
ақпан
ҰЭМ, Ақтөбе, Атырау, Батыс Қазақстан, Маңғыстау облыстарының әкімдіктері, мүдделі мемлекеттік органдар
батыс өңірлерінің әлеуметтік-экономикалық даму көрсеткіштерінің өсуі
49.
Террористік белсенділік салдарынан салдарын жою жөніндегі іс-шараларды қаржыландыруды қамтамасыз ету үшін 2022 жылға арналған республикалық бюджетті нақтылау
Заң жобасы
2022 жылғы
наурыз-сәуір
Қаржымині, ҰЭМ, мүдделі мемлекеттік органдар
террористік белсенділік салдарынан салдарын жою жөніндегі іс-шараларды қаржыландыруды қамтамасыз ету
50.
Үкіметтің 2022 жылға арналған іс-қимыл бағдарламасын әзірлеу және қабылдау
Үкіметтің 2022 жылға арналған
іс-қимыл жоспарының жобасы
2022 жылғы
21 қаңтар
ҰЭМ, мүдделі мемлекеттік органдар
Үкіметтің 2022 жылға арналған іс-қимыл жоспарының жобасы
51.
Елдегі әлеуметтік-экономикалық жағдайды тұрақтандыру шеңберінде бөлінетін қаражаттың нысаналы және тиімді пайдаланылуын бақылау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне
ақпарат
2022 жылғы
желтоқсан
Қаржымині
бөлінетін қаражатты нысаналы және тиімді пайдалану
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
"Азаматтарға арналған үкімет" МК" КЕАҚ

"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
АҚДМ

Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
"Атамекен" ҰКП

"Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы
АШМ

Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Әділетмині

Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
ӘлМАТ

әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарлары
"Бәйтерек" ҰБХ" АҚ

"Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы
БҒМ

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
БҚДА

Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі
БП

Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
ДСМ

Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
ЕАЭО СЭҚ ТН

Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы
Еңбекмині

Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ЖАО

жергілікті атқарушы органдар
ИИДМ

Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
ІІМ

Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
ІҚМ

ірі қара мал
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ

"ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Қаржымині

Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
ҚНРДА

Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі
Қорғанысмині

Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
МКҚ

Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі
МСМ

Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
"ӨКМ операторы" ЖШС

"Өндірушілердің кеңейтілген міндеттемелерінің операторы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ

"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы
СЖҚА

Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет)
СИМ

Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі
СІМ

Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
СЭҚ ТН

сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы
ТЖ

төтенше жағдай
ТЖМ

Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
ТМРК

Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу комитеті
тұрақтандыру қорлары

тұрақтандыру қорлары
ҰБ

Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
ҰҚК

Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті
ҰЭМ

Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ҰҚШҰ

Ұжымдық қауіпсіздік туралы шарт ұйымы
ЦДИАӨМ

Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
ЭГТРМ

Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
ЭМ

Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі

5. Организационно-финансовые вопросы
44.
Обеспечение поддержания постоянных связей с зарубежными государствами, международными организациями и другими партнерами по всем текущим вопросам двустороннего и многостороннего сотрудничества
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
январь 2022 года
МИД
сохранение коммуникаций с другими странами и международного имиджа страны
45.
Проведение разъяснительной работы для зарубежной аудитории относительно сути произошедших в Казахстане событий, а также привлечения миротворческого контингента государств-членов ОДКБ к стабилизации ситуации в стране
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
январь-март 2022 года
МИД
сохранение международного имиджа страны
46.
Обеспечение стабильности валютного рынка до полного восстановления доверия к тенге со стороны внутренних и внешних участников рынка
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
февраль 2022 года
НБ (по согласованию), МФ, АО "ФНБ "Самрук-Қазына"
(по согласованию),
АО "НУХ "Байтерек"
(по согласованию)
стабильность валютного рынка
47.
Совершенствование деятельности Банка развития Казахстана с упором на усиление прозрачности и расширение доступа к услугам банка, а также оптимизацию корпоративного управления
информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
февраль 2022 года
МНЭ, АЗРК (по согласованию)
обеспечение доступности финансирования субъектов бизнеса
48.
Разработка комплексных планов социально-экономического развития Западно-Казахстанской, Актюбинской областей и актуализация комплексных планов социально-экономического развития Мангистауской, Атырауской областей
постановление Правительства Республики Казахстан
февраль
2022 года
МНЭ, акиматы Актюбинской, Атырауской, Западно-Казахстанской, Мангистауской областей, заинтересованные государственные органы
рост показателей социально-экономического развития западных регионов
49.
Уточнение республиканского бюджета на 2022 год для обеспечения финансированием мероприятий по устранению последствий от проявлений террористической активности
проект Закона Республики Казахстан
март-апрель
2022 года
МФ, МНЭ, заинтересованные государственные органы
обеспечение финансированием мероприятий по устранению последствий от проявлений террористической активности
50.
Разработка и принятие Программы действий Правительства на 2022 год
проект Плана действий Правительства на 2022 год
21 января 2022 года
МНЭ, заинтересованные государственные органы
проект Плана действий Правительства на 2022 год
51.
Контроль за целевым и эффективным использованием выделяемых средств в рамках стабилизации социально-экономической ситуации в стране
информация в Правительство Республики Казахстан
декабрь 2022 года
МФ
целевое и эффективное использование выделяемых средств
Примечание: расшифровка аббревиатур:
НАО "ГК "Правительство для граждан"
-
некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
МИОР
-
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
НПП "Атамекен"
-
Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен"
МСХ
-
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МЮ
-
Министерство юстиции Республики Казахстан
СЗПТ
-
социально значимые продовольственные товары
АО "НУХ "Байтерек"
-
акционерное общество "Национальный управляющий холдинг "Байтерек"
МОН
-
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АЗРК
-
Агентство по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан
ГП
-
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
МЗ
-
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
ТН ВЭД ЕАЭС
-
товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
МТСЗН
-
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МИО
-
местные исполнительные органы
МИИР
-
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
МВД
-
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
КРС
-
крупный рогатый скот
АО "НК "КазМунайГаз"
-
акционерное общество "Национальная компания "КазМунайГаз"
МФ
-
Министерство финансов Республики Казахстан
АРРФР
-
Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
МО
-
Министерство обороны Республики Казахстан
СГО
-
Служба государственной охраны Республики Казахстан
МКС
-
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
ТОО "Оператор РОП"
-
товарищество с ограниченной ответственностью "Оператор расширенных обязательств производителей"
АО "ФНБ "Самрук-Қазына"
-
акционерное общество "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына"
АПК
-
Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба)
МТИ
-
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
МИД
-
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
ТН ВЭД
-
товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности
ЧС
-
чрезвычайная ситуация
МЧС
-
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
КРЕМ
-
Комитет по регулированию естественных монополий Министерства национальной экономики Республики Казахстан
стабфонды
-
стабилизационные фонды
НБ
-
Национальный Банк Республики Казахстан
КНБ
-
Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
МНЭ
-
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
ОДКБ
-
Организация Договора о коллективной безопасности
МЦРИАП
-
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МЭГПР
-
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭ
-
Министерство энергетики Республики Казахстан