"Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 12 қазандағы № 470 Жарлығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 18 ақпандағы № 69 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 12 қазандағы № 470 Жарлығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
"Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 12 қазандағы № 470 Жарлығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 12 қазандағы № 470 Жарлығына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия (бұдан әрі – Республикалық комиссия) Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады және Қазақстан Республикасы Президентінің "Болашақ" халықаралық стипендиясы (бұдан әрі – "Болашақ" халықаралық стипендиясы) мен ғылыми тағылымдамадан өту мәселелері жөніндегі іс-шараларды іске асыру мақсатында құрылады.";
4-тармақ мынадай мазмұндағы 4-2) тармақшамен толықтырылсын:
"4-2) Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітетін Үміткерлерді іріктеу және ғылыми тағылымдамадан өту қағидаларына сәйкес ғалымдардың ғылыми тағылымдамадан өтуі туралы шешім қабылдау;";
10-тармақтың 9) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"9) "Болашақ" халықаралық стипендиясы және ғылыми тағылымдамалар бойынша іс-шараларды қамтамасыз ету және іске асыру үшін қажетті, Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмейтін өзге де функцияларды жүзеге асырады;".
2. Осы Жарлық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті Қ.Тоқаев

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года № 470 "О республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2022 года № 69
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года № 470 "О республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
О внесении изменений и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года № 470 "О республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом"
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года № 470 "О республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом" следующие изменения и дополнение:
в Положении о республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Республиканская комиссия по подготовке кадров за рубежом (далее – Республиканская комиссия) является консультативно-совещательным органом при Президенте Республики Казахстан и создается в целях реализации мероприятий по вопросам международной стипендии Президента Республики Казахстан "Болашак" (далее – международная стипендия "Болашак") и прохождения научных стажировок.";
пункт 4 дополнить подпунктом 4-2) следующего содержания:
"4-2) принятие решения о прохождении учеными научных стажировок в соответствии с Правилами отбора претендентов и прохождения научных стажировок, утверждаемыми Правительством Республики Казахстан;";
подпункт 9) пункта 10 изложить в следующей редакции:
"9) осуществляет иные функции, необходимые для обеспечения и реализации мероприятий по международной стипендии "Болашак" и научным стажировкам, не противоречащие законодательству Республики Казахстан;".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан
К.Токаев