"Қазақстан Республикасының азаматы паспортының, Қазақстан Республикасының азаматы жеке куәлігінің, шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруына ықтиярхаттың, азаматтығы жоқ адам куәлігінің, босқын куәлігінің, жол жүру құжатының үлгілерін және оларды қорғауға қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 4 шілдедегі № 684 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 6 маусымдағы № 368 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 1 қыркүйектегі № 758 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 01.09.2023 № 758 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасының азаматы паспортының, Қазақстан Республикасының азаматы жеке куәлігінің, шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруына ықтиярхаттың, азаматтығы жоқ адам куәлігінің, босқын куәлігінің, жол жүру құжатының үлгілерін және оларды қорғауға қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 4 шілдедегі № 684 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген босқын куәлігінің үлгісінде:
4, 5, 6, 7 және 8-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Босқын куәлігінің мұқабасы көк түсті.
Босқын куәлігінің алдыңғы мұқабасының беткі жағында:
жоғары бөлігінде – қазақ және ағылшын тілдерінде:
"ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
REPUBLIC OF KAZAKHSTAN" деген жазу;
ортасында – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы;
төменгі бөлігінде – қазақ және ағылшын тілдерінде:
"БОСҚЫН КУӘЛІГІ
REFUGEE CERTIFICATE" деген жазу орналасқан.
Жазулар және Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі алтын түсті фольгамен өрнектеліп орындалады.
5. Босқын куәлігінің 1-беті иесінің фотобейнесін, қолы мен деректерін орналастыруға арналған, онда қазақ және ағылшын тілдерінде мынадай деректемелер орналасады (№ 18 сурет):
"Босқын куәлігі
Refugee certificate
Тегі
Surname __________________________________________
Аты/Name ________________________________________
Әкесінің аты (бар болса)
Middle name (if available)____________________________
Туған күні, айы, жылы және туған жері/
Date and place of birth ______________________________
__________________________________________________
Азаматтығы/Citizenship _____________________________
Босқын деп танылғаны және Қазақстан Республикасының қорғауында болатыны куәландырылады/Certifies that he (she) is recognized as a refugee and is under the protection of the Republic of Kazakhstan.
Комиссияның 20___ж. "__" _____________№____шешімі
The decision of the commission from "___"______20___ №.______
Куәлік ________________ бастап ___________ дейін жарамды
The certificate is valid: with_____________ by _______________
Берген орган
Issuing authority ________________________________________
Куәліктің берілген күні
Date of issue of the certificate ______________________________
Босқынның қолы
Signature of the refugee ___________________________________
Халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті органның басшысы
Head of the local Employment authority
_______________________________________________________
(облыс, қала атауы/ name of the region, city)
__________________________________________ қолы/signature
М.О./Р.Р.".
Босқын куәлігінің 1-бетінің жоғарғы бөлігінде "Босқын куәлігі Refugee certificate" деген жазудың астында сол жағында қазақ және ағылшын тілдерінде:
"Сурет орны/Place for photos" деп жазылған рама орналасады.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 июля 2013 года № 684 "Об утверждении образцов паспорта гражданина Республики Казахстан, удостоверения личности гражданина Республики Казахстан, вида на жительство иностранца в Республике Казахстан, удостоверения лица без гражданства, удостоверения беженца, проездного документа и требований к их защите"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 июня 2022 года № 368. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2023 года № 758.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 01.09.2023 № 758 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 июля 2013 года № 684 "Об утверждении образцов паспорта гражданина Республики Казахстан, удостоверения личности гражданина Республики Казахстан, вида на жительство иностранца в Республике Казахстан, удостоверения лица без гражданства, удостоверения беженца, проездного документа и требований к их защите" следующие изменения:
в образце удостоверения беженца, утвержденном указанным постановлением:
пункты 4, 5, 6, 7 и 8 изложить в следующей редакции:
"4. Обложка удостоверения беженца синего цвета.
На внешней стороне передней обложки удостоверения беженца размещены:
в верхней части – надпись на казахском и английском языках:
"ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
REPUBLIC OF KAZAKHSTAN";
в центре – Государственный Герб Республики Казахстан;
в нижней части – надпись на казахском и английском языках:
"БОСҚЫН КУӘЛIГI
REFUGEE CERTIFICATE".
Надписи и изображение Государственного Герба Республики Казахстан выполняются тиснением фольгой золотистого цвета.
5. Страница 1 удостоверения беженца предназначена для размещения фотоизображения, подписи и данных владельца, на которой на казахском и английском языках размещаются следующие реквизиты (рис. № 18):
"Босқын куәлігі
Refugee certificate
Тегі
Surname _______________________________
Аты/Name _____________________________
Әкесінің аты (бар болса)
Middle name (if available)__________________________
Туған күні, айы, жылы және туған жері/
Date and place of birth
_______________________________________
_______________________________________
Азаматтығы/Citizenship
_______________________________________
Босқын деп танылғаны және Қазақстан
Республикасының қорғауында болатыны
куәландырылады/Certifies that he (she) is recognized as a refugee
and is under the protection of the Republic of Kazakhstan.
Комиссияның 20___ж. "__" _____________№____шешімі
The decision of the commission from "___"______20___ №._________
Куәлік ________________ бастап ___________ дейін жарамды
The certificate is valid: with_____________ by ____________________
Берген орган
Issuing authority ___________________________________________
Куәліктің берілген күні
Date of issue of the certificate ________________________________
Босқынның қолы
Signature of the refugee _____________________________________
Халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті органның
басшысы
Head of the local Employment authority
___________________________________________________________
(облыс, қала атауы/ name of the region, city)
__________________________________________ қолы/signature
М.О./Р.Р.".
В верхней части страницы 1 удостоверения беженца под надписью "Босқын куәлігі Refugee certificate" с левой стороны размещена рамка с надписью на казахском и английском языках:
Рамка с надписью "Сурет орны/Place for photos".

Рамаға босқын куәлігі иесінің көлемі 30х40 мм фотосуреті жапсырылады.
Босқын куәлігінің 1-бетінің төменгі бөлігінде екі әріптік және сегіз цифрлық нышаннан тұратын босқын куәлігінің нөмірі орналасқан.
6. Босқын куәлігінің 2-6-беттерінің жоғарғы және төменгі бөліктерінде қазақ және ағылшын тілдерінде мынадай жазулар орналасқан (№ 19 сурет):
Куәлік _______________ бастап ________________ дейін ұзартылды
The certificate has been extended: from ______________ by__________
Комиссияның 20___ж. "__" _____________№____шешімі
The decision of the commission from "___"______20___ №._________
Халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті органның басшысы
Head of the local Employment authority
_________________________________________________________
(облыс, қала атауы/name of the region, city)
___________________________________________қолы/signature М.О./Р.Р.".
7. Босқын куәлігінің 7 және 8-беттерінде қазақ және ағылшын тілдерінде мынадай жазулар, сондай-ақ он сегіз жасқа толмаған отбасы мүшелері көрсетілетін кесте орналасқан (№ № 20, 21 суреттер):
"Он сегiз жасқа толмаған отбасы мүшелерi
Family members under the age of eighteen"
Тегі Surname
Аты Name
Әкесінің аты (бар болса)
Middle name (if available)
Туыстық қатынасы Relation degree
Туған күні, айы, жылы және туған жері
Date and place of birth
Халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті органның басшысы
Head of the local Employment authority
_________________________________________________________
(облыс, қала атауы/name of the region, city)
__________________________________________қолы/signature М.О. / Р.Р.".
8. Босқын куәлігінің 9-11-беттері ерекше белгілерді енгізуге арналған. Беттердің жоғарғы жағында қазақ және ағылшын тілдерінде (№ 21 сурет):
"Ерекше белгілер
Special marks" деген жазу орналасқан.";
№ 17, 18, 19, 20 және 21 суреттер осы қаулыға 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 6 маусымдағы
№ 368 қаулысына
1-қосымша
№ 17 сурет. Мұқаба
№ 18 сурет. Алдыңғы форзац
______________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 6 маусымдағы
№ 368 қаулысына
2-қосымша
№ 19 сурет. 2-5-беттер
__________________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 6 маусымдағы
№ 368 қаулысына
3-қосымша
№ 20 сурет.
__________________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 6 маусымдағы
№ 368 қаулысына
4-қосымша

В рамку вклеивается фотография владельца удостоверения беженца размером 30х40 мм.
В нижней части страницы 1 удостоверения беженца размещен номер удостоверения беженца, состоящий из двух буквенных и восьми цифровых символов.
6. В верхней и нижней частях страниц 2-6 удостоверения беженца размещены следующие надписи на казахском и английском языках (рис. № 19):
Куәлік _______________ бастап ________________ дейін ұзартылды
The certificate has been extended: from ______________ by___________
Комиссияның 20___ж. "__" _____________№____шешімі
The decision of the commission from "___"______20___ №._________
Халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті органның басшысы
Head of the local Employment authority
__________________________________________________________
(облыс, қала атауы/name of the region, city)
_______________________________________________қолы/signature
М.О./Р.Р.".
7. На страницах 7 и 8 удостоверения беженца размещены следующие надписи на казахском и английском языках, а также таблица, где указываются члены семьи, не достигшие восемнадцати лет (рис. № № 20, 21):
"Он сегiз жасқа толмаған отбасы мүшелерi
Family members under the age of eighteen"
Тегі
Surname
Аты
Name
Әкесінің аты (бар болса)
Middle name (if available)
Туыстық қатынасы
Relation degree
Туған күні, айы, жылы және туған жері
Date and place of birth
Халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті органның басшысы
Head of the local Employment authority
_________________________________________________________
(облыс, қала атауы/ name of the region, city)
_______________________________________________қолы/signature
М.О. / Р.Р.".
8. Страницы 9-11 удостоверения беженца предназначены для внесения особых отметок. Вверху страниц размещена надпись на казахском и английском языках (рис. № 21):
"Ерекше белгілер
Special marks".";
рисунки № 17, 18, 19, 20 и 21 изложить в редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 июня 2022 года № 368
Рисунок № 17. Обложка
Рисунок № 18. Передний форзац
__________________________
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 июня 2022 года № 368
Рисунок № 19. Страницы 2-5
__________________________________________
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 июня 2022 года № 368
Рисунок № 20
________________________________________
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 июня 2022 года № 368