Батыс Қазақстан облысының Ақжайық, Казталов, Теректі және Бәйтерек аудандарының шекараларын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 24 маусымдағы № 428 қаулысы.
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Батыс Қазақстан облысының Ақжайық, Казталов, Теректі және Бәйтерек аудандарының шекараларын белгілеу туралы "Батыс Қазақстан облысының әкімшілік-аумақтық құрылысының кейбір мәселелері туралы" Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 18 наурыздағы № 49 және Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының № 33-8 бірлескен қаулысы мен шешіміне келісім берілсін.

Об установлении границ Акжаикского, Казталовского, Теректинского районов и района Бәйтерек Западно-Казахстанской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 июня 2022 года № 428.
В соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Согласиться с совместным постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 18 марта 2020 года № 49 и решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 18 марта 2020 года № 33-8 "О некоторых вопросах административно-территориального устройства Западно-Казахстанской области" об установлении границ Акжаикского, Казталовского, Теректинского районов и района Бәйтерек Западно-Казахстанской области согласно приложению к настоящему постановлению.

74023,5
616799
98006
8
Жер жиыны
2571605
742133,5
1860581
796757
1. Ақжайық ауданының аумағы 2571605 гектарды құрайды, шекарасы мынадай болып белгіленген:
солтүстік бөлігі Батыс Қазақстан облысының Бәйтерек ауданымен шектеседі, оның шекарасы Киров-Шежін каналы бойымен өтеді, солтүстік-батысында Тасқала ауданымен шектеседі;
шығыс бөлігі Батыс Қазақстан облысының Сырым ауданымен, солтүстік-шығысында Теректі ауданымен шектеседі;
оңтүстік бөлігі Атырау облысының Индер ауданымен шектеседі, оңтүстік-шығысында Батыс Қазақстан облысының Қаратөбе ауданымен шектеседі;
батыс бөлігі Батыс Қазақстан облысының Жаңақала ауданымен шектеседі.

74023,5
616799
98006
8
Итого земель
2571605
742133,5
1860581
796757
1. Территория Акжаикского района Западно-Казахстанской области составляет 2571605 гектаров, границы обозначены следующим образом:
северная часть граничит с районом Бәйтерек, граница которого проходит по Кирово-Чижинскому каналу, на северо-западе граничит с Таскалинским районом Западно-Казахстанской области;
восточная часть граничит с Сырымским районом, на северо-востоке с Теректинским районом Западно-Казахстанской области;
южная часть граничит с Индерским районом Атырауской области, на юго-востоке с Каратобинским районом Западно-Казахстанской области;
западная часть граничит с Жангалинским районом Западно-Казахстанской области.

2. Казталов ауданының аумағы 1860581 гектарды құрайды, шекарасы мынадай болып белгіленген:
солтүстік бөлігі Батыс Қазақстан облысының Тасқала ауданымен шектеседі;
шығыс бөлігі Батыс Қазақстан облысының Ақжайық ауданымен шектеседі;
оңтүстік бөлігі Батыс Қазақстан облысының Жаңақала және Бөкей ордасы аудандарымен шектеседі;
батыс бөлігі Батыс Қазақстан облысының Жәнібек ауданымен және Ресей Федерациясының Саратов облысымен шектеседі.
3. Теректі ауданының аумағы 796757 гектарды құрайды, шекарасы мынадай болып белгіленген:
солтүстік бөлігі Батыс Қазақстан облысының Бәйтерек ауданымен шектеседі, солтүстік-шығысында Бөрлі ауданымен шектеседі;
шығыс бөлігі Батыс Қазақстан облысының Бөрлі және Сырым аудандарымен шектеседі;
оңтүстік бөлігі Батыс Қазақстан облысының Ақжайық ауданымен шектеседі;
батыс бөлігі Батыс Қазақстан облысының Бәйтерек ауданы және Орал қаласымен шектеседі.
4. Бәйтерек ауданының аумағы 742133,5 гектарды құрайды, шекаралары мынадай болып белгіленген:
солтүстік бөлігі Ресей Федерациясының Самара облысымен шектеседі, солтүстік-шығыс бөлігі Батыс Қазақстан облысының Бөрлі ауданымен және Ресей Федерациясының Орынбор облысымен шектеседі;
шығыс бөлігі Батыс Қазақстан облысының Орал қаласымен және Теректі ауданымен шектеседі;
оңтүстік бөлігі Батыс Қазақстаның облысының Ақжайық ауданымен шектеседі;
батыс бөлігі Батыс Қазақстан облысының Тасқала ауданымен және Ресей Федерациясының Саратов облысымен шектеседі.
СХЕМАСЫ

2. Территория Казталовского района составляет 1860581 гектар, границы обозначены следующим образом:
северная часть граничит с Таскалинским районом Западно-Казахстанской области;
восточная часть граничит с Акжаикским районом Западно-Казахстанской области;
южная часть граничит с Жангалинским и Бокейординским районами Западно-Казахстанской области;
западная часть граничит с Жанибекским районом Западно-Казахстанской области и Саратовской областью Российской Федерации.
3. Площадь территории Теректинского района составляет 796757 гектаров, границы обозначены следующим образом:
северная часть граничит с районом Бәйтерек, на северо-востоке граничит с Бурлинским районом Западно-Казахстанской области;
восточная часть граничит с Бурлинским и Сырымским районами Западно-Казахстанской области;
южная часть граничит с Акжаикским районом Западно-Казахстанской области;
западная часть граничит с районом Бәйтерек и городом Уральском Западно-Казахстанской области.
4. Площадь территории района Бәйтерек составляет 742133,5 гектара, границы обозначены следующим образом:
северная часть граничит с Самарской областью Российской Федерации, северо-восточная часть граничит с Бурлинским районом Западно-Казахстанской области и Оренбургской областью Российской Федерации;
восточная часть граничит с городом Уральском и Теректинским районом Западно-Казахстанской области;
южная часть граничит с Акжаикским районом Западно-Казахстанской области;
западная часть граничит с Таскалинским районом Западно-Казахстанской области и Саратовской областью Российской Федерации.
СХЕМА
_____________________________________