"Жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдаудың кейбір шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 1060 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 24 тамыздағы № 603 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 18 қаңтардағы № 18 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.01.2024 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдаудың кейбір шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 1060 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген 2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беру қағидаларында::
11-тармақтың екінші бөлігінің 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) берілетін мемлекеттік грант көлемінің кемінде 10 %-ы мөлшерінде оны іске асыруға арналған шығыстарды кәсіпкердің, оның ішінде бизнес-жобаға қатысатын жылжымалы немесе жылжымайтын мүлікпен (талап халықтың әлеуметтік осал топтары, оның ішінде үшінші топтағы мүгедектігі бар адамдар үшін міндетті болып табылмайды) қоса қаржыландыруы (ақша қаражатымен);";
15-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) мемлекеттік грант алуға өтінім берген кезде берілетін мемлекеттік грант көлемінің кемінде 10 %-ы мөлшерінде бизнес-жобаны іске асыруға арналған шығыстарды қоса қаржыландыруын (ақша қаражатымен, бизнес-жобаға қатысатын жылжымалы/жылжымайтын мүлікпен) растамаған (халықтың әлеуметтік осал топтарын, оның ішінде үшінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды қоспағанда);";
21-тармақтың 5), 6) және 7) тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"5) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі мен "Зейнетақы мен жәрдемақы төлеудің орталықтандырылған деректер базасы" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде алынған өтініш берушінің халықтың әлеуметтік осал топтарына, оның ішінде үшінші топтағы мүгедектікке жататындығы туралы мәліметтерді растау (қажет болса);
6) бизнес-жобаға қатысатын жылжымайтын мүлікпен қоса қаржыландыруды растау мақсатында – кәсіпкерде субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесімен және "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік деректер базасымен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығындағы жер учаскесінің (-лерінің) немесе өзге де жылжымайтын мүліктің болуы (халықтың әлеуметтік осал топтарын, оның ішіндегі үшінші топтағы мүгедектікті қоспағанда);

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2019 года № 1060 "О некоторых мерах государственной поддержки частного предпринимательства"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 августа 2022 года № 603. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 января 2024 года № 18.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 18.01.2024 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2019 года № 1060 "О некоторых мерах государственной поддержки частного предпринимательства" следующие изменения:
в Правилах предоставления государственных грантов для реализации новых бизнес-идей в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 1) части второй пункта 11 изложить в следующей редакции:
"1) софинансирование (денежными средствами) предпринимателем расходов на его реализацию в размере не менее 10 % от объема предоставляемого государственного гранта, в том числе личным движимым или недвижимым имуществом, участвующим в бизнес-проекте (требование не является обязательным для социально уязвимых слоев населения, в том числе лиц с инвалидностью третьей группы);";
подпункт 4) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"4) не подтвердившим софинансирование (денежными средствами, движимым/недвижимым имуществом, участвующим в бизнес-проекте) расходов на реализацию бизнес-проекта в размере не менее 10 % от объема предоставляемого государственного гранта при подаче заявки на получение государственного гранта (за исключением социально уязвимых слоев населения, в том числе лиц с инвалидностью третьей группы);";
подпункты 5), 6) и 7) пункта 21 изложить в следующей редакции:
"5) подтверждение сведений о принадлежности заявителя к социально уязвимым слоям населения, в том числе инвалидности третьей группы, полученных в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования и автоматизированной информационной системы "Централизованная база данных выплаты пенсий и пособий" (при необходимости);
6) в целях подтверждения софинансирования недвижимым имуществом, участвующим в бизнес-проекте, – наличие у предпринимателя земельного (ых) участка (ов) на праве землепользования и (или) частной собственности или иного недвижимого имущества, подтвержденное в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования с автоматизированной информационной системой государственного земельного кадастра и государственной базой данных "Регистр недвижимости" (за исключением социально уязвимых слоев населения, в том числе инвалидности третьей группы);

7) бизнес-жобаға қатысатын жылжымалы мүлікпен қоса қаржыландыруды растау мақсатында – кәсіпкерде субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің ауыл шаруашылығы техникасының мемлекеттік тізілімімен және/немесе "Автомобиль" деректер базасымен ақпараттық өзара іс-қимылы арқылы расталған жылжымалы мүліктің болуы (халықтың әлеуметтік осал топтарын, оның ішінде үшінші топтағы мүгедектікті қоспағанда).";
22-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) берілетін мемлекеттік грант көлемінің кемінде 10 %-ы мөлшерінде бизнес-жобаны іске асыруға арналған шығыстарды (бизнес-жобаға қатысатын ақша қаражатымен, жылжымалы/жылжымайтын мүлікпен) қоса қаржыландырудың болуын растайтын құжаттар, кәсіпкердің ағымдағы шотында ақша қаражатының болуы туралы банктік шоттан үзінді көшірме немесе бизнес-жобаға қатысатын жылжымалы және/немесе жылжымайтын мүліктің бағалау құнын растайтын құжаттар (халықтың әлеуметтік осал топтарын, оның ішінде үшінші топтағы мүгедектікті қоспағанда);";
32-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) бизнес-идеялардың жаңашылдығы (талап халықтың әлеуметтiк осал топтары, оның ішінде үшінші топтағы мүгедектігі бар адамдар үшін міндетті болып табылмайды;";
Қағидаларға 3-қосымша осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 5-қосымша осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 6-қосымша осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 24 тамыздағы
№ 603 қаулысына
1-қосымша
2021 – 2025 жылдарға арналған
кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі
ұлттық жоба шеңберінде жаңа
бизнес-идеяларды іске асыруға
мемлекеттік гранттар беру
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін мемлекеттік грант беруге арналған конкурстық іріктеуге қатысу үшін өтінім
___________________________
облысының (республикалық
маңызы бар қаланың,
астананың)
____________________________
____________________________
(заңды тұлғаның толық атауы,
жеке тұлғаның тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса)
Ұсынылған материалдарды қарауды сұраймын және жаңа бизнес-идеяларды іске асыру (өз бизнесін құру) үшін шағын кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік гранттар беруге арналған конкурстық іріктеуге қатысатынымды мәлімдеймін.

7) в целях подтверждения софинансирования движимым имуществом, участвующим в бизнес-проекте, – наличие у предпринимателя движимого имущества, подтвержденное посредством информационного взаимодействия информационной системы субсидирования с государственным реестром сельскохозяйственной техники и/или базой данных "Автомобиль" (за исключением социально уязвимых слоев населения, в том числе инвалидности третьей группы).";
подпункт 3) пункта 22 изложить в следующей редакции:
"3) документы, подтверждающие наличие софинансирования (денежными средствами, движимым/недвижимым имуществом, участвующим в бизнес-проекте) расходов на реализацию бизнес-проекта в размере не менее 10 % от объема предоставляемого государственного гранта, выписку из банковского счета о наличии на текущем счете предпринимателя денежных средств или документы, подтверждающие оценочную стоимость движимого и/или недвижимого имущества, участвующего в бизнес-проекте (за исключением социально-уязвимых слоев населения, в том числе инвалидности третьей группы);";
подпункт 1) пункта 32 изложить в следующей редакции:
"1) новизна бизнес-идей (требование не является обязательным для социально уязвимых слоев населения, в том числе лиц с инвалидностью третьей группы);";
приложение 3 Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
приложение 5 Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
приложение 6 Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 августа 2022 года № 603
Приложение 3
к Правилам государственных
грантов для реализации новых
бизнес-идей в рамках
национального проекта по
развитию предпринимательства
на 2021 – 2025 годы
Форма
Заявка на участие в конкурсном отборе на предоставление государственного гранта для реализации новых бизнес-идей
В _______________ области (города
республиканского значения, столицы)
от ___________________________
_____________________________
(полное наименование юридического
лица, фамилия, имя, отчество (при
его наличии) физического лица)
Прошу рассмотреть представленные материалы и заявляю об участии в конкурсном отборе для предоставления субъектам малого предпринимательства государственных грантов для реализации новых бизнес-идей (на создание собственного бизнеса).

1. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы _______________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) ____________________
басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) ______________________
басшының жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) ____________
мекенжайы __________________________________________________
телефон (факс) нөмірі__________________________________________
жеке тұлға, дара кәсіпкер үшін:
атауы _______________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) _______________________________
ЖСН _______________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі ______________________________________________________
кім берді ____________________________________________________
берілген күні ________________________________________________
мекенжайы _________________________________________________
телефон (факс) нөмірі________________________________________
Жеке тұлға, дара кәсіпкер ретінде қызметтің басталғаны туралы хабарлама:
орналасқан жері ______________________________________________
хабарлама күні _______________________________________________
2. Шағын кәсіпкерлік субъектісінде екінші деңгейдегі банкте ағымдағы шоттың болуы туралы мәліметтер:
Банк деректемелері: __________________________________________
Банктің атауы: _______________________________________________
БСК ________________________________________________________
ЖСК _______________________________________________________
БСН _______________________________________________________
Кбе ________________________________________________________
3. Сұратылатын ақша қаражаты, барлығы, мың теңге ______________;
оның ішінде жылдар бойынша:
Р/с
Жыл
Сома, тг
Мақсаты (бизнес-жобаны егжей-тегжейлі ашу)
1
2
Мынаны:
1) бұрын берілген кредиттер (қарыздар) бойынша мерзімі өткен берешегім жоқ екенін;
2) осы өтінімде қамтылған мәліметтер, сондай-ақ өңірлік үйлестіруші талап еткен барлық құжаттар осы Мемлекеттік гранттар беру қағидалары шеңберінде мемлекеттік гранттар беру үшін ғана ұсынылғанын растаймын.
Мен:
1) өңірлік үйлестірушінің бірінші талабы бойынша осы өтінімді қарау шеңберінде талап етілген банктік және коммерциялық құпияны қамтитын кез келген ақпарат пен құжаттарды ұсынуға және ашуға;
2) өтінімде көрсетілген деректер өзгерген жағдайда, өңірлік үйлестірушіні дереу хабардар етуге кепілдік беремін.
Мен:

1. Сведения о заявителе:
для юридического лица:
наименование __________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) ____________________
фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя __________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) руководителя
_____________________________________________
адрес __________________________________________________________
номер телефона (факса) __________________________________________
для физического лица, индивидуального предпринимателя:
наименование __________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии) _____________________________
ИИН __________________________________________________________
документ, удостоверяющий личность:
номер _________________________________________________________
кем выдано ____________________________________________________
дата выдачи ____________________________________________________
адрес _________________________________________________________
номер телефона (факса) __________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве физического лица, индивидуального
предпринимателя:
местонахождение _______________________________________________
дата уведомления _______________________________________________
2. Сведения о наличии текущего счета у субъекта малого предпринимательства в
банке второго уровня:
Реквизиты банка: ________________________________________________
Наименование банка: ____________________________________________
БИК __________________________________________________________
ИИК __________________________________________________________
БИН __________________________________________________________
Кбе ___________________________________________________________
3. Запрашиваемые денежные средства, всего, тысяч тенге _____________;
в том числе по годам:
№ п/п
Год
Сумма, тг.
Цель (с раскрытием деталей бизнес-проекта)
1
2
Подтверждаю следующее:
1) отсутствие просроченной задолженности по ранее предоставленным кредитам (займам);
2) сведения, содержащиеся в настоящей заявке, а также все затребованные региональным координатором документы представлены исключительно для предоставления государственных грантов в рамках настоящих Правил предоставления государственных грантов.
Гарантирую:
1) предоставлять и раскрывать по первому требованию регионального координатора любую информацию и документы, содержащие банковскую и коммерческую тайны, затребованные в рамках рассмотрения настоящей заявки;
2) незамедлительно уведомить регионального координатора в случае изменения данных, указанных в заявке.
Согласен с тем, что:

1) өңірлік үйлестіруші мен конкурстық комиссияның ұсынылған мәліметтерді тексеруіне жол берілетінімен;
2) өңірлік үйлестірушінің көрсетілген деректердің анықтығын тексермеуіне жол берілетінімен;
3) көрсетілген деректер мен ақпараттың анық емес екені анықталған жағдайда, осы өтінім оны қараудың кез келген кезеңінде қабылданбайтындығымен;
4) өңірлік үйлестірушінің осы өтінімде көрсетілген мәліметтерді, ақпаратты және кәсіпкер ұсынған құжаттарды мүдделі үшінші тұлғаларға (ұлттық жоба шеңберінде ақпарат алу құқығы Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген), сондай-ақ кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органға, қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ға ұсынуға құқылы екенімен;
5) өңірлік үйлестірушінің кәсіпкер өзі туралы хабарлаған кез келген ақпаратты тексеру құқығын өзіне қалдыратынымен, ал кәсіпкер ұсынған құжаттар мемлекеттік грант ұсынылмаса да, өңірлік үйлестірушіде сақталатынымен;
6) өңірлік үйлестірушінің осы өтінімді қарауына қабылдауымен, сондай-ақ кәсіпкердің ықтимал шығыстары (нысаналы грант алу үшін қажетті құжаттарды ресімдеуге) өңірлік үйлестірушінің нысаналы грант беру немесе кәсіпкер шеккен шығасыларды өтеу міндеттемесі болып табылмайтынымен келісемін.
Конкурстың шарттарымен және 2021-2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде Жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға арналған мемлекеттік гранттар беру қағидаларымен таныстым.
Ұсынылған ақпараттың анықтығын растаймын, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес анық мәліметтер ұсынбағаным үшін жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректер мен өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп шығаруға және пайдалануға келісім беремін.
Өтінім беруші қол қойып, 20__ жылғы "__" ______ сағат 00:00-де жіберді:
ЭЦҚ деректері
ЭЦҚ қойылған күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Өңірлік үйлестіруші 20 __ жылғы "__" ______ сағат 00:00-де қабылдады:
ЭЦҚ деректері
ЭЦҚ қойылған күні мен уақыты
Жаңа бизнес-идеяларды іске
асыру үшін мемлекеттік грант
беруге арналған конкурстық
іріктеуге қатысу үшін өтінімге
қосымша
Нысан
Жоба туралы мәліметтер
1. Жалпы ақпарат:
жобаның атауы ______________________________________________;
жобаның қысқаша сипаттамасы ________________________________;
жобаны іске асыру орны ______________________________________;
жобаны іске қосу күні _________________________________________;
қызметтің бейінді бағыты (*жоба облыс орталықтарында, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент және Семей қалаларында іске асырылған жағдайда толтырылады) __________;
өнімді/көрсетілетін қызметті пайдаланушылардың нысаналы аудиториясы __________;
жер учаскесінің және/немесе үй-жайдың болуы (жалға алу немесе жеке меншік) ______;
учаскенің және/немесе үй-жайдың кадастрлық нөмірі (бар болса) ______;
қажетті жабдықтың/қосалқы материалдардың болуы (бар болса тізбелеу): ___________.
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші (ЭҚЖЖ) бойынша кәсіпкердің қызметі туралы деректер:
секциясы: ___________________________________________________;
бөлімі: ______________________________________________________;
тобы: _______________________________________________________;
сыныбы: ____________________________________________________;
кіші сыныбы: ________________________________________________.

1) региональным координатором и конкурсной комиссией допускается проводить проверку представленных сведений;
2) региональным координатором допускается не проверять действительность указанных данных;
3) в случае выявления недостоверности указанных данных и информации, настоящая заявка отклоняется на любом этапе ее рассмотрения;
4) региональный координатор вправе представлять указанные в настоящей заявке сведения, информацию и представленные предпринимателем документы заинтересованным третьим лицам (право которых на получение информации в рамках национального проекта предусмотрено законодательством Республики Казахстан), а также в уполномоченный орган по предпринимательству, уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций, АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек";
5) региональный координатор оставляет за собой право проверки любой сообщаемой предпринимателем о себе информации, а документы, представленные предпринимателем, будут храниться у регионального координатора, даже если государственный грант не будет предоставлен;
6) принятие региональным координатором данной заявки к рассмотрению, а также возможные расходы предпринимателя (на оформление необходимых для получения целевого гранта документов) не являются обязательством регионального координатора предоставить целевой грант или возместить понесенные предпринимателем издержки.
Ознакомлен с условиями конкурса и Правилами предоставления государственных грантов для реализации новых бизнес-идей в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято региональным координатором в 00:00 часов "__" 20____ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение
к заявке на участие в
конкурсном отборе на
предоставление
государственного гранта для
реализации новых бизнес-идей
Форма
Сведения о проекте
1. Общая информация:
наименование проекта _______________________________________;
краткое описание проекта ____________________________________;
место реализации проекта ____________________________________;
дата запуска проекта _________________________________________;
профилирующее направление деятельности (*заполняется в случае реализации
проекта в областных центрах, городах Нур-Султане, Алматы, Шымкенте и Семее)
__________________________________;
целевая аудитория пользователей продукции/услуг ________________;
наличие земельного участка и/или помещения (аренда или собственное) ___________;
кадастровый номер участка и/или помещения (при наличии) _____________________;
наличие необходимого оборудования/вспомогательных материалов (перечислить при
наличии): __________________________________.
Данные о деятельности предпринимателя по общему классификатору видов
экономической деятельности (ОКЭД):
секция: _____________________________________________________;
раздел: _____________________________________________________;
группа: _____________________________________________________;
класс: ______________________________________________________;
подкласс: ___________________________________________________.

2. Жобаны/өнімді нарыққа ілгерілету стратегиясы:
өнім нарығының көлемі мен сыйымдылығы, жоба іске асырылатын саланың қазіргі жағдайы мен даму перспективаларын талдау_________________________________;
ұсынылатын өнім алуы мүмкін нарықтың әлеуетті үлесін негіздеу _____;
зерттелетін нарықтардағы негізгі үрдістер, күтілетін өзгерістер _______;
өнімді әлеуетті тұтынушылармен уағдаластықтардың болуы және өнімді сатып алуға әзірлігін растайтын құжаттар (ниеттер хаттамалары, алдын ала жеткізу шарттары, жеткізу шарттары) _______________________________;
осы нарықта өнімді табысты өткізуге елеулі ықпал етуді қамтамасыз ететін факторлардың болуы (баға саясаты, өнімнің техникалық сипаттамалар бойынша артықшылығы, нарықтағы беделі, контрагенттермен қарым-қатынасы, еңбек ұжымы, өнімнің қатардағы емес сапасы, географиялық және өзге де ерекшеліктері) ___________________;
жасалатын өнімнің бәсекелік артықшылықтары, техникалық-экономикалық сипаттамаларын аналогтармен салыстыру (техникалық және құндық сипаттамалары бойынша баламалы шешімдерге салыстырмалы талдау келтіріледі (аналогтармен салыстыра отырып, тауарларды, көрсетілетін қызметтерді өндіру үшін ұсынылатын техникалық деңгейі мен құны, ақпарат көзіне сілтемелер):
Көрсеткіштердің атауы
Көрсеткіштердің мәні
ұсынылатын үлгі
№ 1 аналог
№ 2 аналог
3. Жоба командасы:
жалдамалы қызметкерлер саны______________________________;
кәсіпкерлік қызмет саласындағы және іске асыру жоспарланып отырған саладағы жұмыс тәжірибесі (тиісті құзыреттің, машықтардың, дағдылардың немесе білімнің болуы) _______________________________________.
4. Жобаны іске асыру:
жобаның өтелу мерзімі, ай ______________________________;
Шығыстардың түрлері
Шығыстар баптарының атауы
Шығыстар сомасы, мың теңге
Меншікті қаражат
Грант қаражаты
Барлығы:
5. Жоба бойынша күтілетін экономикалық әсер:
5.1 өтінім берілген күнге ақпарат:
Басшыны қоспағанда, жұмыс істеп тұрған жұмыс орындарының саны, адам
Алдыңғы қаржы жылындағы салық түріндегі түсімдер сомасы, мың теңге
5.2 болжамды ақпарат:
Жылдар
Болжам
4 жыл бойынша сомасы
ағымдағы жыл
1-жыл
2-жыл
3-жыл
Құрылатын жаңа жұмыс орындарының саны, адам
Салықтар түріндегі жаңа түсімдердің сомасы, мың теңге
Таза пайда, мың теңге
6. Тәуекелдерді басқару:
Тәуекел түрлері
Тәуекелдің басталу ықтималдығы
Тәуекелді реттеу тәсілдері
Мүліктік (өндірістік және қаржылық қызметті жүзеге асыру процесінде кәсіпорынның өз мүлкінің бір бөлігін жоғалту, оның бүліну және толық табыс алмау ықтималдығы)
Маркетингтік (тауарды өткізу көлемінің немесе бағасының төмендеуінен толық пайда алмау ықтималдығы)
Салалық (саланың экономикалық жай-күйінің өзгеруі нәтижесінде борышкердің өз міндеттемелерін орындамауы салдарынан шығындардың ықтималдығы)

2. Стратегия продвижения проекта/продукта на рынок:
объем и емкость рынка продукта, анализ современного состояния и перспектив
развития отрасли, в которой будет реализован проект ___________;
обоснование потенциальной доли рынка, которую способна занять предлагаемая
родукция _____________________;
основные тенденции на исследуемых рынках, ожидаемые изменения ______________;
наличие договоренностей с потенциальными потребителями продукции и документы,
подтверждающие готовность приобретать продукцию (протоколы намерений,
предварительные договоры поставки, договоры поставки) _____________;
наличие факторов, обеспечивающих существенное влияние на успешную реализацию
продукции на данном рынке (ценовая политика, превосходство продукции по
техническим характеристикам, репутация на рынке, отношения с контрагентами,
трудовой коллектив, не рядовые качества продукции, географические и иные
особенности) ______________________;
конкурентные преимущества создаваемого продукта, сравнение технико-
экономических характеристик с аналогами (приводится сравнительный анализ
альтернативных решений по техническим и стоимостным характеристикам
(технический уровень и стоимость предлагаемых для производства товаров, услуг в
сопоставлении с аналогами, ссылки на источник информации):
Наименование показателей
Значение показателей
предлагаемый образец
аналог № 1
аналог № 2
3. Команда проекта:
количество наемных сотрудников ______________________________;
опыт работы в сфере предпринимательской деятельности и планируемой к реализации
сфере (наличие соответствующей компетенции, умений, навыков или образования)
_______________.
4. Реализация проекта:
срок окупаемости проекта, месяц __________________________________;
Виды расходов
Наименование статей расходов
Сумма расходов, тысяч тенге
Собственные средства
Средства гранта
Всего:
5. Ожидаемый экономический эффект по проекту:
5.1 информация на дату подачи заявки:
Количество действующих рабочих мест, за исключением руководителя, чел.
Сумма поступлений в виде налогов за предыдущий финансовый год, тысяч тенге
5.2 прогнозная информация:
Годы
Прогноз
Сумма за 4 года
текущий год
1-ый год
2-ой год
3-ий год
Количество создаваемых новых рабочих мест, чел.
Сумма новых поступлений в виде налогов, тысяч тенге
Чистая прибыль, тысяч тенге
6. Управление рисками:
Виды риска
Вероятность наступления риска
Способы регулирования риска
Имущественный (вероятность потери предприятием части своего имущества, его порчи и недополучения доходов в процессе осуществления производственной и финансовой деятельности)
Маркетинговый (вероятность недополучения прибыли из-за снижения объема реализации или цены товара)
Отраслевой (вероятность потерь вследствие неисполнения должником своих обязательств в результате изменения экономического состояния отрасли)

7. Ұсынылған құжаттар туралы мәліметтер:
Р/с №
Құжаттың атауы
Электрондық файлдың атауы (.pdf форматында)
1
2
3
1
Кәсіпкердің ұлттық жоба шеңберінде курстарда қысқа мерзімді оқытудан өткенін растайтын құжат (бар болса)
2
Кәсіпкердің шотында ұсынылатын мемлекеттік грант көлемінің кемінде 10 % ақша қаражатының болуы туралы банктік шоттан үзінді көшірме немесе жылжымалы және/немесе жылжымайтын мүліктің бағалау құнын растайтын құжаттар

7. Сведения о представленных документах:
№ п/п
Наименование документа
Наименование электронного файла (в формате .pdf)
1
2
3
1
Документ (при наличии), подтверждающий прохождение предпринимателем краткосрочного обучения на курсах в рамках национального проекта
2
Выписка из банковского счета о наличии на счете предпринимателя денежных средств не менее 10 % от объема предоставляемого государственного гранта или документы, подтверждающие оценочную стоимость движимого и/или недвижимого имущества

8. Қосымша мәліметтер:
1) бизнес-жобаның бәсекеге қабілеттілігін сипаттаңыз (нарықтық қажеттілікті пысықтау – маркетингтік талдау) (жобаны бағалау өтінімде көрсетілген деректерге негізделуге тиіс);
2) сіздің пікіріңізше, бизнес-жобаның енгізуге әзірлігін сипаттаңыз (өндірісті іске қосу үшін жобаның әзірлік деңгейі);
3) жобаны іске асырудан қандай экономикалық пайда бар екенін сипаттаңыз;
4) сіздің пікіріңізше, осы жоба бойынша өтелу мерзімі жобаны тиімді басқару үшін қаншалықты жеткілікті екенін сипаттаңыз;
5) осы жоба бойынша жаңа жұмыс орындарын есептеу кезінде сіздің нені басшылыққа алғаныңызды, бұл санның қажетті нәтижелерге қол жеткізуге сәйкестігін сипаттаңыз;
6) осы жобаны іске асыру үшін кәсіпкердің жұмыс тәжірибесін оның мақсатқа қол жеткізу үшін сәйкестігі бөлігінде сипаттаңыз;
7) сіздің пікіріңізше, жобаны іске асырудан таза пайда алу қаншалықты тұрақты болатынын сипаттаңыз (жобаны іске асыруға маусымдылықтың, мереке күндерінің әсер етуіне байланысты бағаланады);
8) тәуекелдер (экономикалық, маркетингтік) туындаған жағдайда, жобаны басқа салаға қайта бағдарлау бойынша жоспарланып отырған іс-қимылдарыңызды сипаттаңыз (бағалау кезінде өтінімде көрсетілген деректерді басшылыққа алу, сондай-ақ жобаның бағыттылығына сүйену қажет);
9) жобаны іске асыру үшін өткізу нарықтарын, әлеуетті сатып алушыларды іздеу бойынша бар әзірлемелерді немесе әлеуетті тапсырыс берушілермен алдын ала уағдаластықтарды сипаттаңыз;
10) бизнес-идеяның жаңашылдығын сипаттаңыз (бірегейлігі, қолданушылығы, пайдалылығы, іске асыру мүмкіндігі, аналогтарының болуы) (мүгедектігі бар адамдар үшін қолданылмайды).
9. Қосымша ақпарат:
Жобаны іске асырудың соңына қарай негізгі жоспарлы экономикалық көрсеткіштер (өндіріске арналған шығыстар, пайда, таза пайда, шығарылатын өнімнің рентабельділігі), көрсеткіштердің Excel форматындағы есебін қоса берілсін.
Excel форматында кесте түріндегі есептерді қоса бере отырып, айлар бойынша бөліністе кірістердің, шығыстардың, ақша қозғалысының жоспар-болжамының есебі. Кірістердің қызмет түрлері бойынша таратып жазылған, шығындардың шығындар баптары бойынша таратып жазылған есебі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 24 тамыздағы
№ 603 қаулысына
2-қосымша
2021 – 2025 жылдарға арналған
кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі
ұлттық жоба шеңберінде жаңа
бизнес-идеяларды іске асыруға
мемлекеттік гранттар беру
қағидаларына
5-қосымша
Кәсіпкердің жобасын бизнес-идеялар шеңберінде бағалау өлшемшарттары
Р/с №
Өлшемшарт атауы
Сипаттамасы мен салмағы
1.
Бизнес-жобаның жаңашылдығы (талап халықтың әлеуметтiк осал топтары, оның ішінде үшінші топтағы мүгедектігі бар адамдар үшін міндетті болып табылмайды)
Балдар қосындысы
2.
Бизнес-жобаның тиімділігі
Балдар қосындысы
3.
Әзірлік дәрежесі
Балдар қосындысы
4.
Меншікті инфрақұрылымның болуы
2 балл – жобаны іске асыру үшін талап етілетін меншікті инфрақұрылымның болуы;
1 балл – бизнес-жобада оны іске асыру үшін жеткілікті инфрақұрылымды құру көзделеді.
5.
Кәсіпкердің бизнес-жобаны іске асыруға арналған шығыстарды қоса қаржыландыруы (ақша қаражатымен, бизнес-жобаға қатысатын жылжымалы/жылжымайтын мүлікпен) (талап халықтың әлеуметтік осал топтары, оның ішінде үшінші топтағы мүгедектігі бар адамдар үшін міндетті болып табылмайды)

8. Дополнительные сведения:
1) опишите конкурентоспособность бизнес-проекта (проработка рыночной потребности – маркетинговый анализ) (оценка проекта должна исходить из данных, отраженных в заявке);
2) опишите готовность бизнес-проекта по вашему мнению к внедрению (уровень готовности проекта для запуска производства);
3) опишите какая существует экономическая выгода от реализации проекта;
4) опишите насколько, по вашему мнению, срок окупаемости по данному проекту достаточен для эффективного управления проектом;
5) опишите чем вы руководствовались при расчете новых рабочих мест по данному проекту, соответствует ли это количество достижению нужных результатов;
6) опишите опыт работы предпринимателя для реализации данного проекта в части его соответствия для достижения цели;
7) опишите насколько стабильно будет, по вашему мнению, получение чистой прибыли от реализации проекта (оценивается в зависимости от влияния сезонности, праздничных дней на реализацию проекта);
8) опишите ваши планируемые действия по переориентации проекта на другую отрасль в случае возникновения рисков (экономические, маркетинговые) (при оценке необходимо руководствоваться данными, указанными в заявке, а также исходить из направленности проекта);
9) опишите рынки сбыта для реализации проекта, имеющиеся наработки по поиску потенциальных покупателей или предварительные договоренности с потенциальными заказчиками;
10) опишите новизну бизнес-идеи (оригинальность, применимость, полезность, возможность реализации, наличие аналогов) (для лиц с инвалидностью не применяется).
9. Дополнительная информация:
Основные плановые экономические показатели (расходы на производство, прибыль, чистая прибыль, рентабельность выпускаемого продукта) к концу реализации проекта приложить расчет показателей в формате Excel.
Расчет плана-прогноза доходов, расходов, движения денег, в разбивке по месяцам с приложением расчетов в табличном виде в формате Excel. Расчеты по доходам с расшифровкой по видам деятельности, по затратам с расшифровкой по статьям затрат.
_________________________
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 августа 2022 года № 603
Приложение 5
к Правилам государственных
грантов для реализации новых
бизнес-идей в рамках
национального проекта по
развитию предпринимательства
на 2021 – 2025 годы
Критерии оценки проекта предпринимателя в рамках бизнес-идей
№ п/п
Наименование критерия
Описание и вес
1.
Новизна бизнес-проекта (требование не является обязательным для социально уязвимых слоев населения, в том числе лиц с инвалидностью третьей группы)
Сумма баллов
2.
Эффективность бизнес-проекта
Сумма баллов
3.
Степень готовности
Сумма баллов
4.
Наличие собственной инфраструктуры
2 балла – наличие собственной инфраструктуры, требуемой для реализации проекта;
1 балл – бизнес-проектом предусматривается создание достаточной инфраструктуры для его реализации.
5.
Софинансирование (денежными средствами, движимым/недвижимым имуществом, участвующим в бизнес-проекте) предпринимателем расходов на реализацию бизнес-проекта (требование не является обязательным для социально уязвимых слоев населения, в том числе лиц с инвалидностью третьей группы)

2 балл – 20 %-дан жоғары; 1 балл – 10 %-дан 20 %-ға дейін.
6.
Жобаның аналогтармен салыстырғандағы артықшылықтары
Бар – 1 – 2 балл/жоқ – 0 балл
7.
Жобаның экономикалық орындылығы
Балдар қосындысы
1) Бизнес-жобаның жаңашылдығын бағалау
Бизнес-жоба жаңашылдығының өлшемшарттары
Балдар
Жобаның өзектілігі мен бірегейлігі (бизнес-жобаны іске асыру өңірінде аналогтардың болмауы)
2 балл – аналогтардың болмауы; 1 балл – аналогтары бар, алайда бизнес-жобаны іске асыру бағыты жаңа және өңір үшін перспективалы.
Жобада ұсынылатын шешімдердің жаңашылдығы (өткізу арналары, маркетингтік стратегия құру, өнімнің материалы/өндіру тәсілі)
2 балл – сәйкес келеді; 1 балл – ішінара сәйкес келеді; 0 балл – сәйкес келмейді.
Жобаның технологиялық деңгейі (технологиялық жарақтандырудың болуы)
2 балл – жобада заманауи технологиялар қолданылады; 1 балл – бар; 0 балл – жоқ.
Өндірілетін тауарға/көрсетілетін қызметке патенттің болуы (зияткерлік меншік объектісінің болуы)
2 балл – бар; 0 балл – жоқ.
Бизнесті кеңейту перспективасы (оның ішінде нарыққа өнімді немесе бизнес-процесті ілгерілету стратегиясының болуы, нарық қажеттілігінің болуы, жеке капиталды қаржыландыруға тарту перспективасы).
2 балл – сәйкес келеді; 1 балл – ішінара сәйкес келеді; 0 балл – сәйкес келмейді.
ЖИЫНЫ
Балдар қосындысы
2) Бизнес-жобаның тиімділігін бағалау
Тиімділік өлшемшарттары
Балдар
Бизнес-жобаның өтелу мерзімі
2 балл – 3 жылдан аспайды; 1 балл – 3 жылдан асады; 0 балл – 7 жылдан асады.
Бизнес-жобаның бәсекеге қабілеттілігі (бәсекеге қабілетті артықшылықтардың болуы)
Бар – 1 – 2 балл/жоқ – 0 балл
Бір өнім берушіге не сатып алушылардың шағын тобына тәуелділік
Жоқ – 1 – 2 балл/Иә – 0 балл
Тауарды/негізгі құралдарды/шикізат пен материалдарды жеткізу/қызметтер көрсету/жұмыстарды орындау/технологияларды/ франшизаларды/патентті және т.б. сатып алу шарттарының/келісімшарттарының болуы
2 балл – бар; 1 балл – жоқ.
Бизнес-жобаны іске асыру үшін мешікті үй-жайдың болуы
2 балл – бар; 1 балл – жалға алынатын үй-жай.
ЖИЫНЫ
Балдар қосындысы
3) Бизнес-жобаның әзірлік деңгейін бағалау
Бағалау өлшемшарттары
Балдар
Өткізу нарығының болуы және бизнес-жобаның ұсынылатын нәтижелерін коммерцияландыру мүмкіндігі
2 балл – қажеттілік пен өнімді нарыққа ілгерілету арналары бар; 1 балл – нарықтағы бәсекелестік тұрғысынан қажеттілік төмен, ілгерілету арналары тиімсіз; 0 балл – жоқ.
Білікті мамандар командасының болуы
2 балл – бар; 0 балл – жоқ.
Жобаларды іске асырудағы тәжірибенің болуы
2 балл – 3 жылдан асады; 1 балл – 3 жылға дейін.
Бизнесті әртараптандыру (тәуекелдер (экономикалық, маркетингтік) туындаған жағдайда, жобаны басқа салаға қайта бағдарлау мүмкін бе).

2 балла – свыше 20 %; 1 балл – от 10 % до 20 %.
6.
Преимущества проекта в сравнении с аналогами
1 – 2 балла – имеются/0 баллов – не имеются
7.
Экономическая целесообразность проекта
Сумма баллов
1) Оценка новизны бизнес-проекта
Критерии новизны бизнес-проекта
Баллы
Актуальность и уникальность проекта (отсутствие аналогов в регионе реализации бизнес-проекта)
2 балла – отсутствие аналогов;
1 балл – имеются аналоги, однако направление реализации бизнес-проекта новое и перспективное для региона.
Новизна предлагаемых в проекте решений (каналы сбыта, построение маркетинговой стратегии, материал/способ производства продукции)
2 балла – соответствует;
1 балл – частично соответствует; 0 баллов – не соответствует.
Технологический уровень проекта (наличие технологического оснащения)
2 балла – в проекте используются современные технологии; 1 балл – имеется;
0 баллов – отсутствует.
Наличие патента на производимый товар/предоставляемую услугу (наличие объекта интеллектуальной собственности)
2 балла – имеется;
0 баллов – отсутствует.
Перспектива расширения бизнеса (в том числе наличие стратегии продвижения продукта или бизнес-процесса на рынок, наличие потребности рынка, перспектива привлечения к финансированию частного капитала).
2 балла – соответствует;
1 балл – частично соответствует; 0 баллов – не соответствует.
ИТОГО
Сумма баллов
2) Оценка эффективности бизнес-проекта
Критерии эффективности
Баллы
Срок окупаемости бизнес-проекта
2 балла – не более 3 лет;
1 балл – более 3 лет;
0 баллов – более 7 лет.
Конкурентоспособность бизнес-проекта (наличие конкурентоспособных преимуществ)
1 – 2 балла – имеются/0 баллов – не имеются
Зависимость от одного поставщика либо узкого круга покупателей
Нет – 1 – 2 балла/Да – 0 баллов
Наличие договоров/контрактов на поставку товара/основных средств/сырья и материалов/оказание услуг/работ/приобретение технологий/франшизы/патента и т.д.
2 балла – имеется;
1 балл – отсутствует.
Наличие собственного помещения для реализации бизнес-проекта
2 балла – имеется;
1 балл – помещение арендуемое.
ИТОГО
Сумма баллов
3) Оценка степени готовности бизнес-проекта
Критерии оценки
Баллы
Наличие рынка сбыта и возможность коммерциализации предлагаемых результатов бизнес-проекта
2 балла – имеются потребность и каналы продвижения продукта на рынок;
1 балл – потребность низкая, каналы продвижения не эффективные с точки зрения конкуренции на рынке;
0 баллов – отсутствует.
Наличие команды квалифицированных специалистов
2 балла – имеется; 0 баллов – отсутствует.
Наличие опыта в реализации проектов
2 балла – более 3-х лет; 1 балл – до 3-х лет.
Диверсификация бизнеса (возможна ли переориентация проекта на другую отрасль в случае возникновения рисков (экономические, маркетинговые).

2 балл – мүмкін; 1 балл – барынша аз инвестициялармен мүмкін; 0 балл – мүмкін емес.
Жобаның құны (бизнес-жобаны толық аяқтауға меншікті және тартылған капиталдың жеткіліктілігі, салыстырмалы талдау жүргізу)
2 балл – жеткілікті, көрнекі салыстырмалы талдау бар; 1 балл – жоба қосымша қаражат тартуды талап етеді, бұл ретте бизнес-жобада тартудың әдістері мен көздері ашып көрсетіледі.
ЖИЫНЫ
Балдар қосындысы
4) Жобаның экономикалық орындылығын бағалау
Бағалау өлшемшарттары
Балдар
Жұмыс орындарын құру
2 балл – жоба жұмыс орындарының жеткілікті санын құруды білдіреді; 1 балл – жұмыс орындарының мәлімделген санын құра алмау тәуекелі бар.
Бизнес-жобаның өңір үшін маңыздылығы (іске асыру саласы, әлеуметтік-экономикалық әсердің болуы)
Бар – 1 – 2 балл/жоқ – 0 балл
ЖИЫНЫ
Балдар қосындысы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 24 тамыздағы
№ 603 қаулысына
3-қосымша
2021 – 2025 жылдарға арналған
кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі
ұлттық жоба шеңберінде жаңа
бизнес-идеяларды іске асыруға
мемлекеттік гранттар беру
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттардың берілуінен үміткер шағын кәсіпкерлік субъектілерінің өтінімдерін іріктеу жөніндегі конкурстық комиссия отырысының № __ ХАТТАМАСЫ
1. Кәсіпкер туралы қысқаша мәліметтер:
өтінім нөмірі: _________________ өтінім берілген күн: ________________
заңды тұлға үшін: атауы _____ БСН _____ басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
дара кәсіпкер үшін: атауы _____ ЖСН ______ тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) _____
2. Жоба туралы қысқаша мәліметтер:
бизнес-жобаның атауы ____________________________
бизнес-жобаны іске асыру орны _________________________________
гранттың сұратылатын сомасы, теңге ______________________________
3. Комиссия мүшелері:
1) _______________________ тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);
2) …..
3) …..
Жоба бойынша дауыс беру нәтижелері:
дауыс беруге барлығы _________________ комиссия мүшесі қатысты, оның ішінде:
___дауыс берді;___дауыс берген жоқ ("әдепкі бойынша" ең жоғары балл қабылданды).
Комиссияның жобаны қарау нәтижелері:
Р/с
Өлшемшарт атауы
Орташа балл:
1.
Бизнес-жобаның жаңашылдығы (талап халықтың әлеуметтік осал топтары, оның ішінде үшінші топтағы мүгедектігі бар адамдар үшін міндетті болып табылмайды)
2.
Бизнес-жобаның тиімділігі
3.
Әзірлік дәрежесі
4.
Меншікті инфрақұрылымның болуы
5.
Кәсіпкердің бизнес-жобаны іске асыруға арналған шығыстарды қоса қаржыландыруы (ақша қаражатымен, бизнес-жобаға қатысатын жылжымалы/жылжымайтын мүлікпен) (талап халықтың әлеуметтік осал топтары, оның ішінде үшінші топтағы мүгедектігі бар адамдар үшін міндетті болып табылмайды)
6.
Жобаның аналогтармен салыстырғандағы артықшылықтары
7.
Жобаның экономикалық орындылығы
ЖИЫНЫ:
Жоба бойынша балдардың ең жоғары ықтимал сомасы ________ балды құрайды.
Мемлекеттік грант алу үшін өту балы (балдардың ең жоғары ықтимал қосындысының 70 %-ы): __________ балды құрайды.
Комиссия шешімі: жоба ________ мың теңге сомасында мақұлданды/мақұлданбады.
Комиссия мүшелерінің қолдары:

2 балла – возможна; 1 балл – возможна с минимальными инвестициями; 0 баллов – невозможна.
Стоимость проекта (достаточность собственного и привлеченного капитала для полного завершения бизнес-проекта, приведение сравнительного анализа)
2 балла – достаточно, имеется наглядный сравнительный анализ;
1 балл – проект требует дополнительного привлечения средств, при этом в бизнес-проекте раскрываются методы и источники привлечения.
ИТОГО
Сумма баллов
4) Оценка экономической целесообразности проекта
Критерии оценки
Баллы
Создание рабочих мест
2 балла – проект подразумевает создание достаточного количества рабочих мест;
1 балл – имеется риск несоздания заявленного количества рабочих мест.
Значимость бизнес-проекта для региона (отрасль реализации, наличие социально-экономического эффекта)
1 – 2 балла – имеются/0 баллов – не имеются
ИТОГО
Сумма баллов
_________________________
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 августа 2022 года № 603
Приложение 6
к Правилам государственных
грантов для реализации новых
бизнес-идей в рамках
национального проекта по
развитию предпринимательства
на 2021 – 2025 годы
Форма
ПРОТОКОЛ № __ заседания конкурсной комиссии по отбору заявок субъектов малого предпринимательства, претендующих на предоставление государственных грантов для реализации новых бизнес-идей
1. Краткие сведения о предпринимателе:
номер заявки: _________________ дата подачи заявки: _________________;
для юридического лица: наименование ___________ БИН _______________
фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя ________________;
для индивидуального предпринимателя: наименование ________________
ИИН ________ фамилия, имя, отчество (при наличии) ______________
2. Краткие сведения о проекте:
наименование бизнес-проекта ____________________________
место реализации бизнес-проекта _________________________________
запрашиваемая сумма гранта, тенге ______________________________
3. Члены комиссии:
1) _______________________ фамилия, имя, отчество (при наличии);
2) …..
3) …..
Результаты голосования по проекту:
всего приняло участие в голосовании ______ членов комиссии, из которых:
проголосовало _____; не проголосовало _____ (принят максимальный балл "по
умолчанию").
Результаты рассмотрения комиссии проекта:
№ п/п
Наименование критерия
Средний балл:
1.
Новизна бизнес-проекта (требование не является обязательным для социально уязвимых слоев населения, в том числе лиц с инвалидностью третьей группы)
2.
Эффективность бизнес-проекта
3.
Степень готовности
4.
Наличие собственной инфраструктуры
5.
Софинансирование (денежными средствами, движимым/недвижимым имуществом, участвующим в бизнес-проекте) предпринимателем расходов на реализацию бизнес-проекта (требование не является обязательным для социально уязвимых слоев населения, в том числе лиц с инвалидностью третьей группы)
6.
Преимущества проекта в сравнении с аналогами
7.
Экономическая целесообразность проекта
ИТОГО:
Максимально возможная сумма баллов по проекту составляет ___ баллов.
Проходной балл для получения государственного гранта (70% от максимально
возможной суммы баллов) составляет: ________баллов.
Решение комиссии: проект одобрен на сумму ______ тысяч тенге/не одобрен.
Подписи членов комиссии:

1. ЭЦҚ деректері; ЭЦҚ қойылған күні мен уақыты.
2. …..
3. …..

1. Данные из ЭЦП; дата и время подписания ЭЦП.
2. …..
3. …..
_________________________