Алматы облысының шекарасын өзгерту және Жетісу облысының шекарасын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 23 қыркүйектегі № 735 қаулысы.
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1-1) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Алматы облысының шекарасы оның аумағынан Жетісу облысының жалпы ауданы 11848,3 мың гектар жерін шығару жолымен өзгертілсін.
2. Осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Жетісу облысының шекарасы белгіленсін.
3. Алматы және Жетісу облыстарының әкімдіктері осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 23 қыркүйектегі
№ 735 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 23 қыркүйектегі
№ 735 қаулысына
2-қосымша

Об изменении границ Алматинской области и установлении границ области Жетісу
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2022 года № 735.
В соответствии с подпунктом 1-1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Изменить границы Алматинской области путем исключения из ее территории земель области Жетісу общей площадью 11848,3 тысячи гектаров согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Установить границы области Жетісу согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Акиматам Алматинской области и области Жетісу принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 сентября 2022 года № 735
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 сентября 2022 года № 735