Салықтық кезең үшін түскен валюталық түсімнің кемінде 50 пайызын айырбастаған кезде қосылған құн салығының асып кетуін қайтарудың оңайлатылған тәртібін қолдануға құқығы бар шикізат экспорттаушылардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 4 қазандағы № 784 қаулысы.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 434-бабы 2-тармағының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об утверждении перечня экспортеров сырья, имеющих право на применение упрощенного порядка возврата превышения налога на добавленную стоимость при конвертации не менее 50 процентов валютной выручки, поступившей за налоговый период
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2022 года № 784.
В соответствии с подпунктом 3) пункта 2 статьи 434 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Қоса беріліп отырған салықтық кезең үшін түскен валюталық түсімнің кемінде 50 пайызын айырбастаған кезде қосылған құн салығының асып кетуін қайтарудың оңайлатылған тәртібін қолдануға құқығы бар шикізатты экспорттаушылардың тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 4 қазандағы
№ 784 қаулысымен
бекітілген
Салықтық кезең үшін түскен валюталық түсімнің кемінде 50 пайызын айырбастаған кезде қосылған құн салығының асып кетуін қайтарудың оңайлатылған тәртібін қолдануға құқығы бар шикізат экспорттаушылардың тізбесі
Р/с
Атауы
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
1
"Маңғыстаумұнайгаз" акционерлік қоғамы

1. Утвердить прилагаемый перечень экспортеров сырья, имеющих право на применение упрощенного возврата превышения налога на добавленную стоимость при конвертации не менее 50 процентов валютной выручки, поступившей за налоговый период.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 октября 2022 года № 784
Перечень экспортеров сырья, имеющих право на применение упрощенного порядка возврата превышения налога на добавленную стоимость при конвертации не менее 50 процентов валютной выручки, поступившей за налоговый период
№ п/п Наименование Бизнес-идентификационный номер
1 2 3
1
Акционерное общество "Мангистаумунайгаз"