"Қазақстан Республикасының Даңқ Кітабы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 8 маусымдағы № 538 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 1043 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасының Даңқ Кітабы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 8 маусымдағы № 538 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 34-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
2, 3 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мыналар:
осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Даңқ Кітабын жүргізу және сақтау қағидалары;
осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Даңқ Кітабының сипаттамасы бекітілсін.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Даңқ Кітабын қажеттілігіне қарай кейіннен дайындауды және оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына беруді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Даңқ Кітабын жүргізуге және сақтауға жауапты болып айқындалсын.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Даңқ Кітабын жүргізу және сақтау ережесінде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Даңқ Кітабын жүргізу және сақтау қағидалары";
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қазақстан Республикасының Даңқ Кітабын жүргізу және сақтау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 34-бабына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының Даңқ Кітабын (бұдан әрі – Даңқ Кітабы) жүргізу және сақтау тәртібін айқындайды.
2. Даңқ Кітабын жүргізуді және сақтауды Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – Қазақстан Республикасының Ұлттық музейі) жүзеге асырады.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Қазақстан Республикасының Даңқ Кітабын жүргізу және сақтау тәртібі";
6, 7, 8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі ағымдағы жылы алынған ақпаратты келесі жылғы 1 наурызға дейін Қазақстан Республикасының Ұлттық музейіне жібереді.
7. Қазақстан Республикасының Ұлттық музейі келесі жылғы 1 мамырға дейін Даңқ Кітабына осы Қағидалардың 5-тармағында көзделген ақпаратты қамтитын марапатталған адамдар туралы жазба енгізеді.
Даңқ Кітабына жазбаларды енгізу жылына бір рет жүргізіледі.
8. Даңқ Кітабы Қазақстан Республикасының Ұлттық музейінің музей қорына енгізіледі.
9. Қазақстан Республикасының Даңқ Кітабы Қазақстан Республикасы Ұлттық музейінде жеке қойылған тұғырға орналастырылады.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Даңқ Кітабын жүргізу және сақтау ережесінде жоғарғы оң жақ бұрыштағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2010 жылғы
8 маусымдағы
№ 538 қаулысына
1-қосымша";
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Данқ Кітабының сипаттамасында жоғарғы оң жақ бұрыштағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2010 жылғы
8 маусымдағы
№ 538 қаулысына
2-қосымша".

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июня 2010 года № 538 "О Книге Славы Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2022 года № 1043
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июня 2010 года № 538 "О Книге Славы Республики Казахстан" следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии со статьей 34 Закона Республики Казахстан "О государственных наградах Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
пункты 2, 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"2. Утвердить:
1) Правила ведения и хранения Книги Славы согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) описание Книги Славы согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Министерству культуры и спорта Республики Казахстан обеспечить по мере необходимости последующее изготовление Книги Славы и передачу ее в республиканское государственное казенное предприятие "Национальный музей Республики Казахстан" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Определить ответственным за ведение и хранение Книги Славы республиканское государственное казенное предприятие "Национальный музей Республики Казахстан" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.";
в Правилах ведения и хранения Книги Славы Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в заголовок внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила ведения и хранения Книги Славы Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии со статьей 34 Закона Республики Казахстан "О государственных наградах Республики Казахстан" и определяют порядок ведения и хранения Книги Славы Республики Казахстан (далее – Книга Славы).
2. Ведение и хранение Книги Славы осуществляются республиканским государственным казенным предприятием "Национальный музей Республики Казахстан" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан (далее – Национальный музей Республики Казахстан).";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок ведения и хранения Книги Славы Республики Казахстан";
в пункты 6, 7, 8 и 9 внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в Правилах ведения и хранения Книги Славы Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением, текст в правом верхнем углу изложить в следующей редакции:
"Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 8 июня 2010 года № 538";
в описании Книги Славы Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением, текст в правом верхнем углу изложить в следующей редакции:
"Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 8 июня 2010 года № 538".

2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов