"Ұлттық әл-ауқат қоры немесе Ұлттық әл-ауқат қорының тобына кіретін ұйым іске асыратын әлеуметтік маңызы бар және (немесе) индустриялық-инновациялық жобаларды рентабельділігі төмен жобаларға жатқызу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 9 қарашадағы № 1427 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 1071 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ұлттық әл-ауқат қоры немесе Ұлттық әл-ауқат қорының тобына кіретін ұйым іске асыратын әлеуметтік маңызы бар және (немесе) индустриялық-инновациялық жобаларды рентабельділігі төмен жобаларға жатқызу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 9 қарашадағы № 1427 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұлттық әл-ауқат қоры немесе Ұлттық әл-ауқат қорының тобына кіретін ұйым іске асыратын әлеуметтік маңызы бар және (немесе) өнеркәсіптік-инновациялық жобаларды рентабельділігі төмен жобаларға жатқызу қағидаларын бекіту туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұлттық әл-ауқат қоры туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 15-бабының 2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Ұлттық әл-ауқат қоры немесе Ұлттық әл-ауқат қорының тобына кіретін ұйым іске асыратын әлеуметтік маңызы бар және (немесе) өнеркәсіптік-инновациялық жобаларды рентабельділігі төмен жобаларға жатқызу қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Ұлттық әл-ауқат қоры немесе Ұлттық әл-ауқат қорының тобына кіретін ұйым іске асыратын әлеуметтік маңызы бар және (немесе) индустриялық-инновациялық жобаларды рентабельділігі төмен жобаларға жатқызу қағидалары осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 1071 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 9 қарашадағы
№ 1427 қаулысымен
бекітілген
Ұлттық әл-ауқат қоры немесе Ұлттық әл-ауқат қорының тобына кіретін ұйым іске асыратын әлеуметтік маңызы бар және (немесе) өнеркәсіптік-инновациялық жобаларды рентабельділігі төмен жобаларға жатқызу қағидалары Жалпы ережелер
1. Осы Ұлттық әл-ауқат қоры немесе Ұлттық әл-ауқат қорының тобына кіретін ұйым іске асыратын әлеуметтік маңызы бар және (немесе) өнеркәсіптік-инновациялық жобаларды рентабельділігі төмен жобаларға жатқызу қағидалары "Ұлттық әл-ауқат қоры туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 15-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және Ұлттық әл-ауқат қоры (бұдан әрі – Қор) немесе Ұлттық әл-ауқат қорының тобына кіретін ұйым (бұдан әрі – Қор тобы) іске асыратын әлеуметтік маңызы бар және (немесе) өнеркәсіптік-инновациялық жобаларды рентабельділігі төмен жобаларға жатқызу тәртібін белгілейді.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 ноября 2012 года № 1427 "Об утверждении Правил отнесения социально значимых и (или) индустриально-инновационных проектов, реализуемых Фондом национального благосостояния или организацией, входящей в группу Фонда национального благосостояния, к низкорентабельным"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2022 года № 1071
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 ноября 2012 года № 1427 "Об утверждении Правил отнесения социально значимых и (или) индустриально-инновационных проектов, реализуемых Фондом национального благосостояния или организацией, входящей в группу Фонда национального благосостояния, к низкорентабельным" следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил отнесения социально значимых и (или) промышленно-инновационных проектов, реализуемых Фондом национального благосостояния или организацией, входящей в группу Фонда национального благосостояния, к низкорентабельным";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 2 статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Фонде национального благосостояния" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила отнесения социально значимых и (или) промышленно-инновационных проектов, реализуемых Фондом национального благосостояния или организацией, входящей в группу Фонда национального благосостояния, к низкорентабельным.";
Правила отнесения социально значимых и (или) индустриально-инновационных проектов, реализуемых Фондом национального благосостояния или организацией, входящей в группу Фонда национального благосостояния, к низкорентабельным, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 декабря 2022 года № 1071
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 ноября 2012 года № 1427
Правила отнесения социально значимых и (или) промышленно-инновационных проектов, реализуемых Фондом национального благосостояния или организацией, входящей в группу Фонда национального благосостояния, к низкорентабельным
Общие положения
1. Настоящие Правила отнесения социально значимых и (или) промышленно-инновационных проектов, реализуемых Фондом национального благосостояния или организацией, входящей в группу Фонда национального благосостояния, к низкорентабельным разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Фонде национального благосостояния" и устанавливают порядок отнесения социально значимых и (или) промышленно-инновационных проектов, реализуемых Фондом национального благосостояния (далее – Фонд) или организацией, входящей в группу Фонда национального благосостояния (далее – группа Фонда), к низкорентабельным.

2. Қор тобына кіретін компаниялар Қазақстан Республикасының Үкіметі бастама жасайтын әлеуметтік маңызы бар және (немесе) өнеркәсіптік-инновациялық жобаларды Қордың қарауына жібереді.
3. Қазақстан Республикасының Үкіметі бастама жасайтын, Қор немесе Қор тобына кіретін ұйым іске асыратын әлеуметтік маңызы бар және (немесе) өнеркәсіптік-инновациялық жобаларды рентабельділігі төмен жобаларға жатқызу туралы шешімді Қордың директорлар кеңесі қабылдайды және бекітеді. Мұндай жобаларды қаржыландыру туралы шешімді де Қордың директорлар кеңесі қабылдайды.

2. Компании, входящие в группу Фонда, направляют социально значимые и (или) промышленно-инновационные проекты, инициируемые Правительством Республики Казахстан, на рассмотрение Фонда.
3. Решение об отнесении социально значимых и (или) промышленно-инновационных проектов, инициируемых Правительством Республики Казахстан, реализуемых Фондом или организацией, входящей в группу Фонда, к низкорентабельным принимается и утверждается советом директоров Фонда. Решение о финансировании таких проектов также принимается советом директоров Фонда.
___________________