"Бірыңғай дистрибьютордың тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға бюджет қаражаты есебінен медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 9 ақпандағы № 47 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 17 наурыздағы № 231 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 29 тамыздағы № 731 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.08.2023 № 731 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Бірыңғай дистрибьютордың тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға бюджет қаражаты есебінен медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 9 ақпандағы № 47 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Бірыңғай дистрибьютордың тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға бюджет қаражаты есебінен медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 февраля 2021 года № 47 "Об утверждении Правил закупа услуг по хранению и транспортировке лекарственных средств и медицинских изделий, услуг по учету и реализации лекарственных средств и медицинских изделий единым дистрибьютором в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 марта 2023 года № 231. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2023 года № 731.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.08.2023 № 731 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 февраля 2021 года № 47 "Об утверждении Правил закупа услуг по хранению и транспортировке лекарственных средств и медицинских изделий, услуг по учету и реализации лекарственных средств и медицинских изделий единым дистрибьютором в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" следующие изменения:
в Правилах закупа услуг по хранению и транспортировке лекарственных средств и медицинских изделий, услуг по учету и реализации лекарственных средств и медицинских изделий единым дистрибьютором в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных указанным постановлением:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:

1) аукцион – сатып алудың автоматты веб-порталы арқылы автоматты түрде ең төменгі баға бойынша сатып алу жеңімпазын айқындау мақсатында бір лот бойынша бәсекелес болып табылатын әлеуетті өнім берушілердің бағаларын салыстыру;
2) әлеуетті өнім беруші – кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға не осы Қағидаларға сәйкес дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау бойынша ұзақ мерзімді шарт және (немесе) шарт жасасуға үміткер заңды тұлға;
3) әлеуетті өнім берушінің үлестес тұлғасы – шешiмдерді айқындауға және (немесе) әлеуеттi өнiм берушi қабылдайтын шешiмдерге, оның iшiнде жазбаша нысанда жасалған мәмiлеге байланысты тікелей және (немесе) жанама ықпал етуге құқығы бар жеке немесе заңды тұлға, сондай-ақ өзiне қатысты осы әлеуеттi өнiм берушiнiң осындай құқығы болатын жеке немесе заңды тұлға;
4) баға ұсынысы – уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша әлеуетті өнім беруші ұсынған, сақтаудың температуралық режимі бөлінісінде айына бір паллета-орынның, автокөліктің жүк көтергіштігі санатына қарай бір километр үшін жүк автокөлігімен тасымалдаудың тиеу-түсіру жұмыстары үшін 1 (бір) норма-сағаттың, тауарды сақтандырудың бағаларын қамтитын коммерциялық ұсыныс;
5) бәсекелес лот – екі және одан көп әлеуетті өнім беруші қатысатын лот;
6) бәсекелес емес лот – бір ғана әлеуетті өнім беруші қатысатын лот;
7) бөлу орталығы – Астана, Алматы, Ақтөбе немесе Шымкент қалаларының немесе олардың агломерацияларының аумағындағы қызмет көрсетілетін өңірлерде тауарды қабылдау, сақтау, бөлу, тасымалдау үшін пайдаланылатын және сонымен қатар өзі орналасқан әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында операциялық қойма функциясын орындайтын дәріханалық қойма;
8) бірыңғай дистрибьютор – Кодекстің 247-бабына сәйкес қызметін ТМККК және (немесе) МӘМС шеңберінде жүзеге асыратын заңды тұлға;
9) бірыңғай дистрибьютордың үлестес тұлғасы – бірыңғай дистрибьютор шешiмдерін тікелей және (немесе) жанама айқындайтын және (немесе) ол қабылдайтын шешiмдерге, оның ішінде шартқа байланысты ықпал ететін (ұсынылған өкілеттіліктер шеңберінде оның қызметін реттеуді жүзеге асыратын мемлекеттік органдарды қоспағанда) тұлға, сондай-ақ өзіне қатысты бірыңғай дистрибьютордың осындай құқығы бар кез келген тұлға;
10) веб-портал – осы Қағидаларға сәйкес дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау, есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алудың электрондық көрсетілетін қызметтеріне бірыңғай қол жеткізу нүктесін беретін ақпараттық жүйе;

1) аукцион – сопоставление цен потенциальных поставщиков, являющихся конкурентами по одному лоту, с целью определения победителя закупа по наименьшей цене автоматически веб-порталом закупа;
2) потенциальный поставщик – физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, либо юридическое лицо, претендующее на заключение долгосрочного договора и (или) договора по хранению и транспортировке лекарственных средств и медицинских изделий согласно настоящим Правилам;
3) аффилированное лицо потенциального поставщика – физическое или юридическое лицо, которое имеет право определять решения и (или) оказывать влияние на принимаемые данным потенциальным поставщиком решения, в том числе в силу сделки, совершенной в письменной форме, а также физическое или юридическое лицо, в отношении которого данный потенциальный поставщик имеет такое право;
4) ценовое предложение – коммерческое предложение по форме, утвержденной уполномоченным органом, представленное потенциальным поставщиком, включающее в себя цены одного паллетоместа в месяц в разрезе температурного режима хранения, перевозки грузовым автотранспортом за один километр в зависимости от категории грузоподъемности автотранспорта, 1 нормо-часа погрузочно-разгрузочных работ, страхования товара;
5) конкурентный лот – лот, в котором участвуют два и более потенциальных поставщика;
6) неконкурентный лот – лот, в котором участвует только один потенциальный поставщик;
7) распределительный центр – аптечный склад на территории городов Астаны, Алматы, Актобе или Шымкента или их агломераций, используемый для приемки, хранения, распределения, транспортировки товара в регионах обслуживания и одновременно выполняющий функцию операционного склада на территории административно-территориальной единицы, где он расположен;
8) единый дистрибьютор – юридическое лицо, осуществляющее деятельность в рамках ГОБМП и (или) в ОСМС в соответствии со статьей 247 Кодекса;
9) аффилированное лицо единого дистрибьютора – лицо (за исключением государственных органов, осуществляющих регулирование его деятельности в рамках предоставленных полномочий), которое прямо и (или) косвенно определяет решения и (или) оказывает влияние на принимаемые единым дистрибьютором решения, в том числе в силу договора, а также любое лицо, в отношении которого единый дистрибьютор имеет такое право;
10) веб-портал – информационная система, предоставляющая единую точку доступа к электронным услугам закупа услуг по хранению и транспортировке, учету и реализации лекарственных средств и медицинских изделий в соответствии с настоящими Правилами;

11) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды, көрсетілетін қызметтерді денсаулық сақтау субъектілерінен сатып алу саласындағы бірыңғай оператор (бұдан әрі – бірыңғай оператор) – мемлекеттік сатып алу саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша уәкілетті орган айқындайтын заңды тұлға;
12) дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызмет – өнім беруші көрсететін халықты дәрілік заттармен, медициналық бұйымдармен қамтамасыз етумен байланысты, оларды есепке алуды, халыққа өткізуді қамтамасыз ететін қызмет;
13) дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызмет – шарт немесе ұзақ мерзімді шарт талаптарына сәйкес бірыңғай дистрибьюторға өнім беруші көрсететін қызмет;
14) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі ұзақ мерзімді шарт (бұдан әрі – ұзақ мерзімді шарт) – тиісті дистрибьюторлық практика (GDP) талаптарына сәйкес келетін Қазақстан Республикасының резиденті – дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы субъектімен бірыңғай дистрибьютор жасасатын қызметтер көрсетудің азаматтық-құқықтық шарты;
15) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын сақтау, медицина және фармацевтика ғылымы, медициналық және фармацевтикалық білім беру, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, медициналық қызметтер (көмек) көрсету сапасы саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
16) конкурстық өтінім – әлеуетті өнім берушінің осы Қағидаларға сәйкес көрсетілетін қызметтерді сатып алуға қатысуға ұсынысы;
17) қызмет көрсету өңірі – мынадай топтарға біріктірілген әкімшілік-аумақтық бірліктер:
бөлу орталығы Астана қаласындағы Солтүстік Қазақстан, Қостанай, Ақмола, Қарағанды, Павлодар және Ұлытау облыстары;
бөлу орталығы Алматы қаласындағы Алматы, Шығыс Қазақстан, Абай және Жетісу облыстары;
бөлу орталығы Шымкент қаласындағы Түркістан, Қызылорда, Жамбыл облыстары;
бөлу орталығы Ақтөбе қаласындағы Атырау, Ақтөбе, Батыс Қазақстан, Маңғыстау облыстары;
18) операциялық қойма – өзі орналасқан облыстың аумағында тауарды қабылдау, сақтау және тасымалдау үшін пайдаланылатыноблыс орталығының немесе оның агломерациясының аумағындағы дәріханалық қойма;
19) өнім беруші – кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға немесе осы Қағидаларға сәйкес бірыңғай дистрибьютормен ұзақ мерзімді шарт немесе шарт жасасқан заңды тұлға;

11) единый оператор в сфере закупа лекарственных средств и медицинских изделий, услуг у субъектов здравоохранения (далее – единый оператор) – юридическое лицо, определяемое уполномоченным органом по согласованию с уполномоченным органом в сфере государственных закупок;
12) услуга по учету и реализации лекарственных средств, медицинских изделий – услуга, оказываемая поставщиком, связанная с обеспечением населения лекарственными средствами, медицинскими изделиями, обеспечивающая их учет, реализацию населению;
13) услуга по хранению и транспортировке лекарственных средств, медицинских изделий – услуга, оказываемая единому дистрибьютору поставщиком согласно условиям договора или долгосрочного договора;
14) долгосрочный договор по хранению и транспортировке лекарственных средств и медицинских изделий (далее – долгосрочный договор) – гражданско-правовой договор оказания услуг, заключаемый единым дистрибьютором с субъектом в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий – резидентом Республики Казахстан, соответствующим требованиям надлежащей дистрибьюторской практики (GDP);
15) уполномоченный орган в области здравоохранения (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области охраны здоровья граждан Республики Казахстан, медицинской и фармацевтической науки, медицинского и фармацевтического образования, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, обращения лекарственных средств и медицинских изделий, качества оказания медицинских услуг (помощи);
16) конкурсная заявка – предложение потенциального поставщика на участие в закупе услуг в соответствии с настоящими Правилами;
17) регион обслуживания – административно-территориальные единицы, объединенные в следующие группы:
Северо-Казахстанская, Костанайская, Акмолинская, Карагандинская, Павлодарская области и область Ұлытау с распределительным центром в городе Астане;
Алматинская, Восточно-Казахстанская области, области Абай и Жетісу с распределительным центром в городе Алматы;
Туркестанская, Кызылординская, Жамбылская области с распределительным центром в городе Шымкенте;
Атырауская, Актюбинская, Западно-Казахстанская, Мангистауская области с распределительным центром в городе Актобе;
18) операционный склад – аптечный склад на территории областного центра или его агломерации, используемый для приемки, хранения и транспортировки товара на территории области, где он расположен;
19) поставщик – физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, или юридическое лицо, заключившее долгосрочный договор или договор с единым дистрибьютором в соответствии с настоящими Правилами;

20) паллета-орын – бір паллетаны сақтаудың көрсетілетін қызметі үшін есептік бірлік, мұндағы паллета – жүктерді жинау, сақтау, қайта тиеу және тасымалдау үшін негіз ретінде пайдаланылатын, қатты алаңы және ірілендірілген жүк бірлігін құру үшін жеткілікті орны бар, мөлшері 800 мм де 1200 мм тасымалдайтын ыдыс;
21) сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтің бағасы – осы Қағидаларда айқындалған тәртіппен көрсетілетін қызметті сатып алу нәтижесі бойынша белгіленген, бірыңғай дистрибьютордың үстеме бағасы есебінен төленетін көрсетілетін қызметтің құны;
22) сатып алу – бірыңғай дистрибьютордың осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен және тәсілдермен ТМККК, қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға бюджет қаражаты есебінен және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды, сақтау және тасымалдау, сондай-ақ есепке алу және өткізу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алуы;
23) тауар – дәрілік заттар, медициналық бұйымдар;
24) тауарды сақтау және тасымалдау бойынша көрсетілетін қызметтің алдын ала құны – көрсетілетін қызметті сатып алу үшін тиісті қаржы жылына бөлінген, бірыңғай дистрибьютор қажеттілік көлемін және қызмет көрсету өңірі бөлінісінде баға ұсынысының орташа өлшенген мәнін ескере отырып қалыптастыратын сома;
25) шарт – уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша бірыңғай дистрибьютор өнім берушімен жасасатын қызметтер көрсетудің азаматтық-құқықтық шарты;
26) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
27) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Веб-порталдағы конкурс мынадай жүйелі кезеңдердің жиынтығы болып табылады:
1) конкурстық комиссия хатшысының көрсетілетін қызметті конкурс тәсілімен сатып алу туралы хабарландыруды орналастыруы;
2) әлеуетті өнім берушілердің осы Қағидаларға сәйкес өтінімдерді және конкурстық өтінімнің кепілдігін қамтамасыз етуді ұсынуы;
3) веб-порталдың конкурстық өтінімдерді автоматты түрде ашуы, ашу хаттамасын жариялауы;
4) конкурстық комиссияның конкурстық өтінімдерді қарауы және олардың хабарландырудың шарттарына және осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігі тұрғысынан дауыс беруі;
5) конкурстық комиссия хатшысының алдын ала рұқсат хаттамасын жариялауы;

20) паллетоместо – расчетная единица за услуги хранения одной паллеты, где паллета – транспортная тара, имеющая жесткую площадку и место, достаточное для создания укрупненной грузовой единицы, используемая в качестве основания для сбора, складирования, перегрузки и перевозки грузов размером 800 мм на 1200 мм;
21) цена услуги по хранению и транспортировке – стоимость услуги, установленная по результатам закупа услуги в порядке, определенном настоящими Правилами, оплачиваемая за счет наценки единого дистрибьютора.
22) закуп – приобретение единым дистрибьютором услуг по хранению и транспортировке, а также учету и реализации лекарственных средств, медицинских изделий в рамках ГОБМП, дополнительного объема медицинской помощи для лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств и (или) в системе ОСМС в порядке и способами, установленными настоящими Правилами;
23) товар – лекарственные средства, медицинские изделия;
24) предварительная стоимость услуги по хранению и транспортировке товара – сумма, выделенная для закупа услуги на соответствующий финансовый год, которая формируется единым дистрибьютором с учетом объема потребности и средневзвешенного значения ценового предложения в разрезе региона обслуживания;
25) договор – гражданско-правовой договор оказания услуг, заключаемый единым дистрибьютором с поставщиком по форме, утвержденной уполномоченным органом;
26) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
27) электронная цифровая подпись – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Конкурс на веб-портале представляет собой совокупность следующих последовательных этапов:
1) размещение секретарем конкурсной комиссии объявления о закупе услуги способом конкурса;
2) представление потенциальными поставщиками заявок в соответствии с настоящими Правилами посредством веб-портала и гарантийного обеспечения конкурсной заявки;
3) автоматическое вскрытие веб-порталом конкурсных заявок, публикация протокола вскрытия;
4) рассмотрение конкурсной комиссией конкурсных заявок и голосование на предмет их соответствия условиям объявления и требованиям настоящих Правил;
5) публикация секретарем конкурсной комиссии протокола предварительного допуска;

6) әлеуетті өнім берушілердің конкурстық өтінімдерге толықтыруларды ұсынуы;
7) конкурстық комиссияның конкурстық өтінімдерге толықтыруларды қарауы және олардың хабарландырудың шарттарына және осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігі тұрғысынан дауыс беруі;
8) конкурстық комиссия хатшысының рұқсат хаттамасын жариялауы;
9) бәсекелес лоттар бойынша аукцион;
10) веб-порталдың қорытындылар хаттамасын автоматты түрде жариялауы;
11) бірыңғай дистрибьютор мен конкурс жеңімпаздарының электрондық цифрлық қолтаңбаның көмегімен веб-порталда ұзақ мерзімді шарт жасасуы.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Конкурс өткізу туралы хабарландыруда мыналар қамтылады:
1) бірыңғай дистрибьютордың атауы мен мекенжайы;
2) бірыңғай дистрибьютордың банктік деректемелері;
3) конкурстың атауы;
4) лот бойынша: қызмет көрсетілетін орны мен мерзімі, әрбір лот бойынша қызмет көрсетумен байланысты тауардың атауы және көлемдері көрсетілген қызметтердің атауы;
5) сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алған кезінде арнайы температуралық режимі бар және арнайы температуралық режимі жоқ паллета-орындардың жоспарлы саны, тауарды тасымалдау үшін километрмен өлшенетін болжамды арақашықтық, лот бойынша тиеп-түсіру жұмыстары үшін норма-сағаттардың болжамды саны, денсаулық сақтау субъектілерінің тізбесі және мекенжайлары;
6) өтінімдерді қабылдау аяқталатын күні мен уақыты;
7) ұзақ мерзімді шарттың жобасы;
8) әрбір лот бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу үшін бөлінген тауарды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтің алдын ала құны.";
18, 19, 20 және 21-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Бірыңғай дистрибьютордың жұмыскері комиссия хатшысы болып айқындалады, ол мыналарды уақтылы қамтамасыз етеді:
1) конкурс өтетіні туралы хабарландыруды веб-порталда жариялау;
2) комиссияның дауыс беру қорытындылары бойынша алдын ала рұқсат беру, танысу үшін рұқсат беру хаттамаларының жобасын жасау, ал комиссия мүшелерінің біреуінің талап етуі бойынша – веб-порталда дауыс беруді қайта бастау;
3) алдын ала рұқсат беру, рұқсат хаттамаларын веб-порталда жариялау;
4) комиссия мүшесінің болмауын растайтын ұсынылған құжаттың (бар болса) электрондық көшірмесін веб-порталда орналастыру;
5) жалпы немесе лоттың біреуі бойынша конкурс өткізілмейтіні туралы немесе жарамсыз деп тану туралы шешім қабылданған кезде оның көшірмесін орналастыра отырып, веб-порталда оны өткізбеу;
6) ұзақ мерзімді шарт жасасу үшін конкурстың қорытындысы туралы хабардар ету.
19. Әлеуетті өнім беруші веб-порталда тіркеледі және уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша өтінімге қажетті құжаттарды тіркеу немесе оларды веб- порталда көзделген нысандар бойынша толтыру жолымен өтінім береді.

6) представление потенциальными поставщиками дополнений к конкурсным заявкам;
7) рассмотрение конкурсной комиссией дополнений к конкурсным заявкам и голосование на предмет их соответствия условиям объявления и требованиям настоящих Правил;
8) публикация секретарем конкурсной комиссии протокола допуска;
9) аукцион по конкурентным лотам;
10) автоматическая публикация веб-порталом протокола итогов;
11) заключение единым дистрибьютором и победителями конкурса долгосрочного договора на веб-портале с помощью электронных цифровых подписей.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Объявление о проведении конкурса содержит:
1) наименование и адрес единого дистрибьютора;
2) банковские реквизиты единого дистрибьютора;
3) наименование конкурса;
4) наименование услуги по лоту с указанием условий: места и срока оказания услуги, наименования и объемов товара, связанного с оказанием услуги по каждому лоту;
5) плановое количество паллетомест со специальным температурным режимом и без специального температурного режима, прогнозное расстояние в километрах для транспортировки товара, прогнозное количество нормо-часов для погрузочно-разгрузочных работ по лоту, перечень и адреса субъектов здравоохранения при закупе услуг по хранению и транспортировке;
6) дату и время окончания приема заявок;
7) проект долгосрочного договора;
8) предварительную стоимость услуги по хранению и транспортировке товара, выделенную для закупа услуги по каждому лоту.";
пункты 18, 19, 20 и 21 изложить в следующей редакции:
"18. Секретарем комиссии определяется работник единого дистрибьютора, который своевременно обеспечивает:
1) публикацию на веб-портале объявления о проведении конкурса;
2) формирование по итогам голосования комиссии проекта протоколов предварительного допуска, допуска для ознакомления, а по требованию одного из члена комиссии – возобновление голосования на веб-портале;
3) публикацию на веб-портале протоколов предварительного допуска, допуска;
4) размещение на веб-портале электронной копии представленного документа, подтверждающего отсутствие члена комиссии (при наличии);
5) отмену на веб-портале конкурса в целом или по одному из лотов при принятии решения о его отмене или признании недействительным с размещением его копии;
6) информирование об итогах конкурса для заключения долгосрочного договора.
19. Потенциальный поставщик регистрируется на веб-портале и подает заявку по форме, утвержденной уполномоченным органом, путем прикрепления к заявке необходимых документов или их заполнения по предусмотренным на веб-портале формам.

20. Әлеуетті өнім берушінің конкурсқа қатысуға арналған өтінімінде мыналар (электрондық көшірмелері) қамтылады:
1) әлеуетті өнім берушінің атқарушы органының, директорлар кеңесінің, байқау кеңесінің шешімдер қабылдауына ықпалы бар қатысушылары немесе акционерлері, олардың ЖСН немесе БСН туралы веб-порталда көзделген нысан бойынша үзінді көшірме;
2) Қазақстан Республикасының ақпараттандыру туралы заңнамасына сәйкес мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінен алынған салық төлеушінің салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар бойынша берешегінің жоқ (бар) екені туралы мәліметтер;
3) фармацевтикалық қызметке: дәрілік заттарды көтерме немесе бөлшек саудада өткізуге рұқсат және (немесе) медициналық бұйымдарды көтерме немесе бөлшек саудада өткізу бойынша қызметті бастау немесе тоқтату туралы хабарлама, ал денсаулық сақтау саласында есірткі мен прекурсорларды сақтауға, тасымалдауға және (немесе) өткізуге байланысты қызмет көрсеткен жағдайда бөлу орталығының қызметі көрсетілуге тиіс әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында денсаулық сақтау саласында есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке рұқсат;
4) бірлесіп орындаушы тартылған жағдайда сатып алу туралы хабарландыруға сәйкес қызмет көрсетудің толық кезеңінде қызметтің бір бөлігін көрсету туралы онымен жасасқан шарт және бірлесіп орындаушының осы Қағидалардың және хабарландырудың талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар;
5) уәкілетті орган бекіткен және веб-порталда орналастырылған нысан бойынша баға ұсынысы. Бұл ретте әлеуетті өнім берушінің ішкі санаттар бойынша баға ұсынысы пропорционалды түрде жасалады және санаттар бойынша және (немесе) жалпы хабарландыру лоты бойынша баға ұсынысынан аспайды;
6) өтінімді кепілдікті қамтамасыз ету.
21. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау және тасымалдау жөніндегі қызметтерді көрсетуге арналған конкурстық өтінім лот бойынша қосымша мыналардан (электрондық көшірмелері) тұрады:
1) өтінім ашылатын күнге дейін берілгеніне күнтізбелік бір ай өтпеген, "электрондық үкімет" веб-порталынан алынған дәріханалық қоймаға тіркелген құқықтар туралы анықтама;
2) дәріханалық қоймаға техникалық құжат;
3) тиісті дистрибьюторлық практика туралы сертификат (GDP);
4) реттелетін температуралық режимді сақтау мүмкіндігі бар, жүк көтеру қабілетінің санаты әртүрлі автокөлік құралдарының бар екенін растайтын құжат. Автокөлік құралдарының жүк көтеру қабілетінің санаттары: қоса алғанда 1,5 тоннаға дейін– 1-санат, қоса алғанда 5 тоннаға дейін– 2-санат, қоса алғанда 10 тоннаға дейін– 3-санат, 10 тоннадан астам – 4-санат.";

20. Конкурсная заявка потенциального поставщика на участие в конкурсе содержит (в электронных копиях):
1) выписку об участниках или акционерах, имеющих влияние на принятие исполнительным органом, советом директоров, наблюдательным советом потенциального поставщика решений, их ИИН или БИН по форме, предусмотренной на веб-портале;
2) сведения об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, социальным отчислениям и отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование, полученные из информационных систем государственных органов в соответствии с законодательством Республики Казахстан об информатизации;
3) разрешение на фармацевтическую деятельность: на оптовую или розничную реализацию лекарственных средств и (или) уведомление о начале или прекращении деятельности по оптовой или розничной реализации медицинских изделий, а в случае оказания услуги, связанной с хранением, транспортировкой и (или) реализацией наркотических средств и прекурсоров в области здравоохранения, разрешение на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения, на территории административно-территориальной единицы, где подлежит оказанию услуга распределительного центра;
4) в случае привлечения соисполнителя договор с ним об оказании части услуги на весь период оказания услуги и документы, подтверждающие соответствие соисполнителя требованиям настоящих Правил и объявления;
5) ценовое предложение по форме, утвержденной уполномоченным органом и размещенной на веб-портале. При этом ценовое предложение потенциального поставщика по подкатегориям составляется пропорционально и не превышает по категориям и (или) в целом по лоту объявления;
6) гарантийное обеспечение заявки.
21. Конкурсная заявка на оказание услуги по хранению и транспортировке лекарственных средств и медицинских изделий дополнительно содержит по лоту (в электронных копиях):
1) справку о зарегистрированных правах на аптечный склад с веб-портала "электронное правительство", выданную менее чем за один календарный месяц до даты вскрытия заявки;
2) технический документ на аптечный склад;
3) сертификат о надлежащей дистрибьюторской практике (GDP);
4) документ, подтверждающий наличие автотранспортных средств разных категорий грузоподъемности, с возможностью соблюдения регулируемого температурного режима. Категории грузоподъемности транспортных средств: категория 1 – до 1,5 тонн включительно, категория 2 – до 5 тонн включительно, категория 3 – до 10 тонн включительно, категория 4 – более 10 тонн.";

29 және 30-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Конкурстық өтінімнің, сондай-ақ оның кепілдігін қамтамасыз етудің қолданылу мерзімі кемінде күнтізбелік 45 (қырық бес) күнді құрайды. Әлеуетті өнім беруші өтінімінің кепілдігін қамтамасыз етудің қолданылу мерзімі рұқсат хаттамасына немесе қорытындыларға сәйкес оны қабылдамаған не сатып алу жеңімпазы жасалған ұзақ мерзімді шарт бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету шараларын уақтылы ұсынған сәтте өтеді.
30. Кепілдікті қамтамасыз ету:
1) әлеуетті өнім берушінің өтінімі қабылданбаған;
2) жеңімпаз конкурс нәтижелері бойынша жасалған ұзақ мерзімді шарт міндеттемелерінің орындалуын қамтамасыз ету шарасын уақтылы ұсынған;
3) конкурстың немесе жеке лотты сатып алу тоқтатылған;
4) конкурс немесе жеке лотты сатып алу жарамсыз деп танылған;
5) тұлға енгізілсе, бірақ конкурсқа қатыспаған;
6) төтенше жағдайлар жарияланған жағдайларда қайтарылады.";
33-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"33. Егер:
1) жеңімпаз ұзақ мерзімді шарт жасасудан бас тартса немесе жалтарса;
2) жеңімпаз ұзақ мерзімді шарт бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету шарасын ұсынбаса;
3) әлеуетті өнім берушінің біліктілік талаптарына немесе көрсетілетін қызметке қойылатын талаптарға сәйкестігі туралы дәйексіз ақпарат ұсынылса, осы Қағидаларда көзделген мерзімдер бұзылса, кепілдікті қамтамасыз ету ұстап қалынады.";
60, 61 және 62-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"60. Конкурс қорытындылары бойынша жеңімпазбен ұзақ мерзімді шарт осы Қағидалардың 10-тарауына сәйкес келіссөздер жүргізу талап етілетін жағдайларды қоспағанда, осы Қағидалардың 104-тармағында көрсетілген шағымдану мерзімінен кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде веб-порталда әрбір лот бойынша жеке-жеке жасалады.
Конкурс қорытындылары бойынша, егер конкурс тәсілімен сатып алу немесе оның қандай да бір лоты өткізілмеді деп танылса, бірыңғай дистрибьютор мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) конкурсты қайта өткізу туралы;
2) қызмет көрсету мерзімі өзгерген жағдайда конкурс шарттарын өзгерту және жаңа конкурс өткізу туралы;
3) бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру туралы.
61. Комиссия әлеуетті өнім берушінің конкурстық өтінімін осы Қағидалардың 24-тармағын сақтай отырып, мынадай жағдайларда толығымен қабылдамайды:
1) осы Қағидалардың 9-тармағы 1) тармақшасының талаптарына сәйкес келмесе;
2) әлеуетті өнім берушінің атқарушы органының, директорлар кеңесінің, байқау кеңесінің шешімдер қабылдауына ықпалы бар қатысушылар немесе акционерлер, олардың ЖСН немесе БСН туралы веб-порталда көзделген нысан бойынша үзінді көшірме ұсынылмаса;

пункты 29 и 30 изложить в следующей редакции:
"29. Срок действия конкурсной заявки, а также ее гарантийного обеспечения составляет не менее 45 (сорок пять) календарных дней. Срок действия гарантийного обеспечения заявки потенциального поставщика истекает в момент ее отклонения согласно протоколу допуска или итогов либо своевременного представления победителем закупа меры обеспечения исполнения обязательств по заключенному долгосрочному договору.
30. Гарантийное обеспечение возвращается в случаях:
1) отклонения заявки потенциального поставщика;
2) своевременного представления победителем меры обеспечения исполнения обязательств по заключенному по итогам конкурса долгосрочному договору;
3) отмены конкурса или закупа отдельного лота;
4) признания конкурса или закупа отдельного лота недействительным;
5) внесения, но неучастия лица в конкурсе;
6) объявления чрезвычайного положения.";
пункт 33 изложить в следующей редакции:
"33. Гарантийное обеспечение заявки удерживается в случаях, если в нарушение сроков, предусмотренных настоящими Правилами:
1) победитель отказался или уклонился от заключения долгосрочного договора;
2) победитель не представил меру обеспечения исполнения обязательств по долгосрочному договору;
3) представлена недостоверная информация о соответствии потенциального поставщика квалификационным требованиям или требованиям к услуге.";
пункты 60, 61 и 62 изложить в следующей редакции:
"60. По итогам конкурса заключает долгосрочный договор с победителем по каждому лоту в отдельности на веб-портале в течение 5 (пять) рабочих дней после срока обжалования, указанного в пункте 104 настоящих Правил, за исключением случаев, требующих проведения переговоров согласно главе 10 настоящих Правил.
По итогам конкурса, если закуп способом конкурса или его какой-либо лот признаны несостоявшимися, единый дистрибьютор принимает одно из следующих решений:
1) о повторном проведении конкурса;
2) об изменении условий конкурса и проведении нового конкурса в случае изменения сроков оказания услуги;
3) об осуществлении закупа способом из одного источника.
61. Конкурсная заявка потенциального поставщика отклоняется комиссией полностью с соблюдением пункта 24 настоящих Правил, в случаях, когда:
1) не соответствует требованию подпункта 1) пункта 9 настоящих Правил;
2) не представлена выписка об участниках или акционерах, имеющих влияние на принятие исполнительным органом, советом директоров, наблюдательным советом потенциального поставщика решений, их ИИН или БИН по форме, предусмотренной на веб-портале;

3) Қазақстан Республикасының ақпараттандыру туралы заңнамасына сәйкес мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінен алынған салық төлеушінің салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар бойынша берешегінің жоқ (бар) екені туралы мәліметтер ұсынылмаса;
4) фармацевтикалық қызметке: дәрілік заттарды көтерме немесе бөлшек саудада өткізу және (немесе) медициналық бұйымдарды көтерме немесе бөлшек саудада өткізу бойынша қызметті бастау немесе тоқтату туралы хабарлама және (немесе) бөлу орталықтарына арналған денсаулық сақтау саласындағы есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке рұқсат ұсынылмаса;
5) осы Қағидалардың 11-тармағында көзделген негіздер болса;
6) біліктілік талаптарына немесе көрсетілетін қызметке қойылатын талаптарға сәйкестігі туралы дәйексіз ақпарат ұсынылса;
7) әлеуетті өнім беруші және (немесе) бірлесіп орындаушы қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес келмесе;
8) хабарландыру шарттарына және осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмесе.
Әлеуетті өнім берушілердің банкроттық не тарату рәсіміне қатысы болмауы тұрғысынан олардың біліктілік талаптарына сәйкестігін нақтылау мақсатында комиссия банкроттық не тарату рәсімдерінің жүргізілуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылған ақпаратты қарайды.
62. Әлеуетті өнім берушінің лот бойынша конкурстық өтінімі осы Қағидалардың 24-тармағын сақтай отырып, мынадай жағдайларда қабылданбайды:
1) уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша баға ұсынысы ұсынылмаса немесе тиісінше толтырылмаса;
2) бірлесіп орындаушымен (ол тартылған жағдайда) жасалған шарт немесе оның қолданылу мерзімі сатып алынатын қызметті көрсету мерзімін қамтымаса немесе бірлесіп орындаушының осы Қағидалардың және хабарландырудың талаптарына сәйкестігін растайтын өзге құжаттар ұсынылмаса;
3) осы Қағидалардың талаптарына сәйкес кепілдікті қамтамасыз ету және (немесе) лот бойынша өтінімді кепілдікті қамтамасыз ету хабарландырудағы лот сомасының 3 (үш) кем пайызды құраса;
4) өтінімді ашу күніне дейін күнтізбелік бір ай бұрын берілген "электрондық үкімет" веб-порталынан алынған дәріханалық қоймаға тіркелген құқықтар туралы анықтама;
5) дәріханалық қоймаға техникалық құжат;
6) паллета-орындардың осы Қағидалардың және хабарландырудың талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар;
7) осы Қағидалардың 21-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген санаттар бойынша көлік құралдарына меншік құқығын немесе пайдалану құқығын растайтын құжаттар ұсынылмаса.";
81-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

3) не представлены сведения об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, социальным отчислениям и отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование, полученные из информационных систем государственных органов в соответствии с законодательством Республики Казахстан об информатизации.
4) не представлено разрешение на фармацевтическую деятельность: оптовую или розничную реализацию лекарственных средств и (или) уведомление о начале или прекращении деятельности по оптовой и (или) розничной реализации медицинских изделий, и (или) разрешение на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения, для распределительных центров;
5) имеются основания, предусмотренные пунктом 11 настоящих Правил;
6) представлена недостоверная информация о соответствии квалификационным требованиям или требованиям к услуге;
7) потенциальный поставщик и (или) соисполнитель не соответствуют предъявляемым квалификационным требованиям;
8) не соответствует условиям объявления и требованиям настоящих Правил.
В целях уточнения соответствия потенциальных поставщиков квалификационным требованиям в части их непричастности к процедуре банкротства либо ликвидации комиссия рассматривает информацию, размещенную на интернет-ресурсе уполномоченного органа, осуществляющего контроль за проведением процедур банкротства либо ликвидации.
62. Конкурсная заявка потенциального поставщика отклоняется по лоту полностью с соблюдением пункта 24 настоящих Правил, в случаях, если не представлены:
1) ценовое предложение по форме, утвержденной уполномоченным органом, или ценовое предложение заполнено ненадлежащим образом;
2) договор с соисполнителем (в случае его привлечения) или срок действия договора с соисполнителем не охватывает срок оказания закупаемой услуги, или иные документы, подтверждающие соответствие соисполнителя требованиям настоящих Правил и объявления;
3) гарантийное обеспечение в соответствии с требованиями настоящих Правил;
4) справка о зарегистрированных правах на аптечный склад с веб-портала "электронное правительство", выданная менее чем за один календарный месяц до даты вскрытия заявки;
5) технический документ на аптечный склад;
6) документы, подтверждающие соответствие паллетомест требованиям настоящих Правил и объявления;
7) документы, подтверждающие право собственности и (или) право пользования транспортными средствами по категориям, указанным в подпункте 4) пункта 21 настоящих Правил.";
пункт 81 изложить в следующей редакции:

"81. Бір көзден алу тәсілімен сатып алуды бірыңғай дистрибьютор мынадай жағдайларда жүзеге асырады:
1) конкурс қатарынан екі рет өткізілмеді деп танылған кезде. Шақыру алдыңғы қаржы жылы дәл сол әкімшілік-аумақтық бірлікте қызмет көрсеткен өнім берушіге жіберіледі;
2) өнім берушімен шарт және (немесе) ұзақ мерзімді шарт бұзылса. Шақыру екінші орын алған әлеуетті өнім берушіге, ол болмаса біліктілік талаптарына және көрсетілетін қызметтерге қойылатын талаптарға сәйкес келетін болса лот бойынша кез келген өзге бәсекелеске жіберіледі;
3) бірыңғай дистрибьютор қорытынды жасағанға дейінгі кезеңге бірыңғай дистрибьютордың алпыс күндік қажеттілікке дейін көрсетілетін қызметтерді сатып алу қажеттілігі туындағанда. Шақыру ұзақ мерзімді шарт немесе шарт жасасқан өнім берушіге жіберіледі.";
84-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"84. Бір көзден алу тәсілімен сатып алу рәсімін тараптар әлеуетті өнім берушіге бір көзден алу тәсілімен сатып алу туралы хабарлама және уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша шарт жобасы жіберілген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде аяқтайды. Бұлай болмаған жағдайда сатып алу өткізілмеді деп есептеледі және уақыты өткеннен кейін веб-портал сатып алуға "өткізілмеді" деген мәртебе береді, ал бірыңғай дистрибьютор қайтадан сатып алуды өткізеді.";
Қағидалардың 10-тарауы және 10-тараудың 1-параграфының тақырыптары мынадай редакцияда жазылсын:
"10-тарау. Веб-портал арқылы ұзақ мерзімді шарт (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісім) не шарт жасасу, келіссөздер жүргізу және ұзақ мерзімді шарттың (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісімнің) не шарттың орындалуын қамтамасыз ету
1-параграф. Веб-портал арқылы ұзақ мерзімді шарт (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісім) не шарт жасасу және өзгерту";
86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 және 94-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"86. Бірыңғай дистрибьютор шағымдану мерзімі өткеннен кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде веб-портал арқылы әлеуетті өнім берушіге, өнім берушіге ұзақ мерзімді шартқа (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісімге) не шартқа қол қоятын тұлға туралы мәліметтерді және сатып алу қорытындылары бойынша қалыптасқан бағаны ескере отырып, ұзақ мерзімді шарттың (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісімнің) не шарттың жобасын қоса бере отырып, өнім берушінің деректемелерін ұсыну туралы сұрау салу жібереді.
Ұзақ мерзімді шарт уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша 3 (үш) жыл мерзімге жасалады. Бұл ретте әрбір қаржы жылына ұзақ мерзімді шартқа уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша қызмет көрсетумен байланысты тауардың атауы мен көлемі, көрсетілетін қызметтің алдын ала құны көрсетілген қосымша келісім жасалады. Қосымша келісім ұзақ мерзімді шарттың ажырамас бөлігі болып табылады.

"81. Закуп способом из одного источника осуществляется единым дистрибьютором в следующих случаях:
1) признания конкурса несостоявшимся два раза подряд. Приглашение направляется поставщику, оказывавшему услугу в той же административно-территориальной единице в предыдущем финансовом году;
2) расторжения с поставщиком долгосрочного договора и (или) договора. Приглашение направляется потенциальному поставщику, занявшему второе место, при его отсутствии – любому иному конкуренту по лоту при соответствии последнего квалификационным требованиям и требованиям к услугам;
3) возникновения потребности у единого дистрибьютора в осуществлении закупа услуг до шестидесятидневной потребности на период до подведения единым дистрибьютором итогов. Приглашение направляется поставщику, с которым имеется заключенный долгосрочный договор или договор.";
пункт 84 изложить в следующей редакции:
"84. Процедура закупа способом из одного источника завершается сторонами в течение 5 (пять) рабочих дней со дня направления потенциальному поставщику уведомления о закупе способом из одного источника и проекта договора по форме, утвержденной уполномоченным органом. В противном случае закуп считается несостоявшимся и по истечении времени веб-портал присваивает закупу статус "не состоялся", а единый дистрибьютор проводит повторный закуп.";
заголовки главы 10 и параграфа 1 главы 10 изложить в следующей редакции:
"Глава 10. Заключение долгосрочного договора (дополнительного соглашения к долгосрочному договору) либо договора, ведение переговоров посредством веб-портала и обеспечение исполнения долгосрочного договора (дополнительного соглашения к долгосрочному договору) либо договора
Параграф 1. Заключение и изменение долгосрочного договора (дополнительного соглашения к долгосрочному договору) либо договора посредством веб-портала";
пункты 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 и 94 изложить в следующей редакции:
"86. Единый дистрибьютор в течение 1 (один) рабочего дня после истечения срока на обжалование направляет посредством веб-портала потенциальному поставщику, поставщику запрос о представлении сведений о лице, подписывающем долгосрочный договор (дополнительное соглашение к долгосрочному договору) либо договор, и реквизиты поставщика с приложением проекта долгосрочного договора (дополнительного соглашения к долгосрочному договору) либо договора с учетом цены, сложившейся по итогам закупа.
Долгосрочный договор заключается сроком на 3 (три) года по форме, утвержденной уполномоченным органом. При этом на каждый финансовый год заключается дополнительное соглашение к долгосрочному договору по форме, утвержденной уполномоченным органом, с указанием наименования и объема товара, связанного с оказанием услуг, предварительной стоимости услуги. Дополнительное соглашение является неотъемлемой частью долгосрочного договора.

87. Әлеуетті өнім беруші немесе өнім беруші веб-порталда тиісті сұрау салуды алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұзақ мерзімді шартқа (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісімге) не шартқа қол қоятын тұлға туралы мәліметтерді және өнім берушінің деректемелерін толтырады және растайды. Әлеуетті өнім берушінің немесе өнім берушінің ұзақ мерзімді шартқа (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісімге) не шартқа қол қоятын тұлға туралы мәліметтерді және оның деректемелерін растауы болмаған жағдайда бірыңғай дистрибьютор ұзақ мерзімді шартқа (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісімге) не шартқа веб-порталда орналастырылған әлеуетті өнім берушінің тіркеу деректеріне сәйкес қол қояды.
Бірыңғай дистрибьютор Қағидалардың осы тармағына сәйкес әлеуетті өнім берушінің немесе өнім берушінің мәліметтерді растау мерзімі өткен күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған ұзақ мерзімді шарттың (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісімнің) не шарттың жобасын уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша қалыптастырады және әлеуетті өнім берушіге қол қою үшін жібереді.
88. Ұзақ мерзімді шарттың (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісімнің) не шарттың жобасын өнім беруші, әлеуетті өнім беруші ол келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырады.
89. Егер әлеуетті өнім беруші немесе өнім беруші белгіленген мерзімде ұзақ мерзімді шартқа (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісімге) не шартқа қол қоймаса, бірыңғай дистрибьютор әлеуетті өнім беруші, өнім беруші ұзақ мерзімді шарт (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісім) не шарт жасасудан жалтарған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде веб-порталда ұзақ мерзімді шарттың (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісімнің) не шарттың жаңа жобасын қалыптастырады және оны екінші орын алған әлеуетті өнім берушіге (бар болса) жібереді. Ұзақ мерзімді шарт (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісім) не шарт жобасын екінші орын алған әлеуетті өнім беруші өзіне ұзақ мерзімді шарт (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісім) не шарт жобасы ұсынылған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырады.
Ұзақ мерзімді шартқа жыл сайынғы қосымша келісім жасасудан жалтарған жағдайда бірыңғай дистрибьютор конкурс өткізу немесе бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру туралы шешім қабылдайды.

87. Потенциальный поставщик или поставщик в течение 2 (два) рабочих дней со дня получения на веб-портале соответствующего запроса заполняет и подтверждает сведения о лице, подписывающем долгосрочный договор (дополнительное соглашение к долгосрочному договору) либо договор, и реквизиты поставщика. В случае отсутствия подтверждения потенциальным поставщиком или поставщиком сведений о лице, подписывающем долгосрочный договор (дополнительное соглашение к долгосрочному договору) либо договор, и его реквизитов единый дистрибьютор подписывает долгосрочный договор (дополнительное соглашение к долгосрочному договору) либо договор в соответствии с регистрационными данными потенциального поставщика, размещенными на веб-портале.
Единый дистрибьютор не позднее 2 (два) рабочих дней со дня истечения срока подтверждения потенциальным поставщиком или поставщиком сведений в соответствии с настоящим пунктом Правил формирует проект долгосрочного договора (дополнительного соглашения к долгосрочному договору) либо договора по форме, утвержденной уполномоченным органом, удостоверенный электронной цифровой подписью, и направляет для подписания потенциальному поставщику.
88. Проект долгосрочного договора (дополнительного соглашения к долгосрочному договору) либо договора удостоверяется поставщиком, потенциальным поставщиком посредством электронной цифровой подписи в течение 3 (три) рабочих дней со дня поступления.
89. Если потенциальный поставщик или поставщик не подписал в установленные сроки долгосрочный договор (дополнительное соглашение к долгосрочному договору) либо договор, единый дистрибьютор в течение 2 (два) рабочих дней со дня уклонения потенциального поставщика, поставщика от заключения долгосрочного договора (дополнительного соглашения к долгосрочному договору) либо договора формирует на веб-портале новый проект долгосрочного договора (дополнительного соглашения к долгосрочному договору) либо договора и направляет его потенциальному поставщику, занявшему второе место (при наличии). Проект долгосрочного договора (дополнительного соглашения к долгосрочному договору) либо договора удостоверяется потенциальным поставщиком, занявшим второе место, посредством электронной цифровой подписи в течение 3 (три) рабочих дней со дня представления ему проекта долгосрочного договора (дополнительного соглашения к долгосрочному договору) либо договора.
В случае уклонения от заключения ежегодного дополнительного соглашения к долгосрочному договору единый дистрибьютор принимает решение о проведении конкурса или осуществлении закупа способом из одного источника.

90. Егер екінші орын алған әлеуетті өнім беруші ұсынылған ұзақ мерзімді шарт жобасына белгіленген мерзімде қол қоймаса, бірыңғай дистрибьютор конкурсты қайта өткізеді.
91. Екінші орын алған әлеуетті өнім берушімен ұзақ мерзімді шарт жасасу және келіссөздер жүргізу рәсімі конкурс жеңімпазымен өткен тәртіп бойынша жүргізіледі.
92. Ұзақ мерзімді шартқа не шартқа өнім берушіні таңдау үшін негіз болып табылған ұсыныстың мазмұнын өзгертетін өзгерістерді және (немесе) жаңа талаптарды енгізуге жол берілмейді.
93. Жасалған ұзақ мерзімді шартқа (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісімге) не шартқа өнім берушіні таңдау үшін негіз болып табылған сапаның өзгермеуі шартымен:
1) шарт бағасын төмендету бөлігінде тараптардың келісуі бойынша;
2) осы Қағидалардың 94-тармағына сәйкес формула бойынша белгіленген бағаны өзгертпей көрсетілетін қызмет көлемін ұлғайту бөлігінде;
3) өнім берушіге байланысты емес себептер бойынша бұрынғыны пайдалану мүмкін болмаған жағдайда онымен бірдей дәріханалық қоймаға ауыстырылған немесе неғұрлым сапалы дәріханалық қоймаға ауыстырылған кезде өзгерістер енгізуге жол беріледі.
94. Ұзақ мерзімді шарт (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісім) немесе шарт бойынша ақы төлеу (Х) тауарларды сақтау және тасымалдау жөніндегі көрсетілген қызмет үшін іс жүзіндегі баға бойынша жүргізіледі, ол мынадай формула бойынша есептеледі:
Х = W+T+L, мұндағы
W = Wj*(S1+S2), мұндағы
W – сақтау жөнінде көрсетілетін қызмет;
Wj – 1 паллета-орынның өңірге байланысты құны (j), S1 – арнайы температуралық режимі бар (суық +2 - +8 Цельсий градусы, мұздату -15 – 20 Цельсий градусы, салқын +8 – +15 Цельсий градус) паллета- орындардың саны; S2 – арнайы температуралық режимі жоқ паллета- орындардың саны (+15 – +25 Цельсий градус);
T – тасымалдау жөнінде көрсетілетін қызмет;
Т = Cij,
Cij –көлік құралымен тасымалдаудың 1 км үшін қалыптасқан осы Қағидалардың 21-тармағында көзделген көлік құралының жүк көтеру санатына (i) және өңірге (j) байланысты құны;
L – тиеу-түсіру жұмыстары
L = Lj * Lki,
Lj – өңірге (j) байланысты тиеу-түсіру жұмыстарының 1 норма сағатының қалыптасқан құны;
Lki – санаттарға сәйкес көлік құралының (i) тоннажына қарай көлік құралына тиеу немесе одан түсіру үшін жұмсалатын норма-сағаттардың саны: 1-санат – қоса алғанда 1,5 тоннаға дейін – 0,5 сағат, 2-санат – қоса алғанда 5 тоннаға дейін – 1 сағат, 3-санат – қоса алғанда 10 тоннаға дейін – 1,5 сағат, 4- санат – 10 тоннадан астам – 3 сағат.
Бұл ретте норма-сағат – бұл жұмыстарды орындау уақытының бірлігі, тиеу-түсіру жұмыстары үшін есептік бірлік, олар мыналарды қамтиды: көлік құралынан қабылдау, түсіру және тауарды қайта есептеу, тауарды сақтауға орналастыру, қажет болған кезде – тауардың қаптамасын стикерлеу және қаптамаға медициналық қолдану жөніндегі нұсқаулықты салу, тауарды тиеуге немесе орнын ауыстыруға арналған жиынтық (құрастыру), палеттеу (палеттаға орналастыру және қаптау материалымен орау), көлік құралына тиеу, жеткізу орнында түсіру, тауарға ілеспе құжаттарды ресімдеу (қол қою).
Денсаулыққа келетін елеулі зиянның алдын алу және (немесе) өмірге төнген қауіпті жою үшін шұғыл медициналық көмек көрсетілген жағдайда денсаулық сақтау ұйымының жазбаша өтініші және бірыңғай дистрибьютордың өтінімі бойынша іс жүзіндегі бағаға әуе тасымалдаушысының бағасы бойынша тауарларды әуемен жеткізу қызметтері үшін жұмсалған шығыстар қосылады.";
97-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

90. Если потенциальный поставщик, занявший второе место, не подписал в установленный срок представленный проект долгосрочного договора единый дистрибьютор повторно проводит конкурс.
91. Процедура заключения долгосрочного договора и проведения переговоров с потенциальным поставщиком, занявшим второе место, происходит в том же порядке, что и с победителем конкурса.
92. Не допускается внесение изменений и (или) новых условий в долгосрочный договор либо договор, которые изменяют содержание предложения, явившегося основой для выбора поставщика.
93. Внесение изменений в заключенный долгосрочный договор (дополнительного соглашения к долгосрочному договору) либо договор при условии неизменности качества, явившихся основой для выбора поставщика, допускается:
1) по согласию сторон в части уменьшения цены договора;
2) в части увеличения объема оказываемой услуги при неизменности цены, устанавливаемой по формуле согласно пункту 94 настоящих Правил;
3) при равноценной замене аптечного склада в случае невозможности использования прежнего по не зависящим от поставщика причинам или замене на более качественный аптечный склад.
94. Оплата по долгосрочному договору (дополнительному соглашению к долгосрочному договору) или договору производится по фактической цене за оказанную услугу хранения и транспортировки товаров (Х), рассчитанной по следующей формуле:
Х = W+T+L, где
W = Wj*(S1+S2), где
W – услуга хранения;
Wj – сложившаяся стоимость 1 паллетоместа в зависимости от региона (j), S1 – количество паллетомест со специальным температурным режимом (холод +2 – +8 градусов Цельсия, мороз –15 – 20 градусов Цельсия, прохладная +8 – +15 градусов Цельсия); S2 – количество паллетомест без специального температурного режима (+15 – +25 градус Цельсия);
T – услуга транспортировки
Т = Cij,
Cij – сложившаяся стоимость перевозки транспортным средством за 1 км в зависимости от категории грузоподъемности транспортного средства (i) и региона (j), которая предусмотрена пунктом 21 настоящих Правил;
L – погрузочно-разгрузочные работы
L = Lj * Lki,
Lj – сложившаяся стоимость 1 нормо-часа погрузочно-разгрузочных работ в зависимости от региона (j);
Lki – количество нормо-часов, затрачиваемых для разгрузки или погрузки транспортного средства в зависимости от тоннажа транспортного средства (i), в соответствии с категориями: категория 1 – до 1,5 тонн включительно – 0,5 часа, категория 2 – до 5 тонн включительно – 1 час, категория 3 – до 10 тонн включительно – 1,5 часа, категория 4 – более 10 тонн – 3 часа.
При этом нормо-час – это единица времени выполнения работ, расчетная единица за погрузочно-разгрузочные работы, которые включают: приемку, разгрузку с транспортного средства и пересчет товара, размещение товара на хранение, при необходимости – стикерование упаковки товара и вложение в упаковку инструкции по медицинскому применению, комплектацию (сборку) для отгрузки или перемещения товара, паллетирование (размещение на паллету и обертывание упаковочным материалом), погрузку на транспортное средство, разгрузку в месте доставки, оформление (подписание) товаросопроводительных документов.
В случае оказания экстренной медицинской помощи, для предотвращения существенного вреда здоровью и (или) устранения угрозы жизни по письменному обращению организации здравоохранения и заявке единого дистрибьютора в фактическую цену включаются расходы, понесенные за услуги авиаперевозки товаров по цене авиаперевозчика.";
пункт 97 изложить в следующей редакции:

"97. Жеңімпаз ұзақ мерзімді шарттың бағасын төмендету жөніндегі ұсыныстан бас тартады не келіседі, ол туралы 2 (екі) жұмыс күні ішінде веб - портал арқылы бірыңғай дистрибьюторға тиісті негіздемемен ақпарат жібереді. Келіссөздер жеңімпаздан бағаны төмендету жөніндегі ұсынысқа келісу не бас тарту туралы хабарлама алынғаннан кейін аяқталды деп есептеледі.
Жеңімпаз көрсетілетін қызмет бағасын төмендетуден бас тартқан кезде бірыңғай дистрибьютор келіссөздер аяқталған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде веб-портал арқылы жеңімпаздың баға ұсынысы бойынша ұзақ мерзімді шарттың жобасын жібереді. Жеңімпаз ұзақ мерзімді шарттың жобасын келіп түскен күнінен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырады.
Ұзақ мерзімді шарттың бағасын төмендетуге келіскен жағдайда конкурс жеңімпазы веб-портал арқылы бірыңғай дистрибьюторға веб-порталда көзделген нысан бойынша түпкілікті бағасы бар баға ұсынысын жібереді. Веб-портал бағасы өзгертілген ұзақ мерзімді шарттың жаңа жобасын автоматты түрде қалыптастырады және оны тараптарға қол қою үшін жібереді. Тараптар ұзақ мерзімді шартқа келіп түскен күнінен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде электрондық цифрлық қолтаңба арқылы қол қояды.";
Қағидалардың 10-тарауы 3-параграфын тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Ұзақ мерзімді шарт (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісім) немесе шарт бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету";
98, 99, 100, 101 және 102-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"98. Өнім берушінің ұзақ мерзімді шарт (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісім) немесе шарт бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету шараларының мөлшері ақшалай мәнде жеке лот бойынша жасалатын ұзақ мерзімді шарт (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісім) немесе шарт бағасының 3 (үш) пайызын құрайды және тараптар веб-порталда ұзақ мерзімді шартқа (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісімге) немесе шартқа қол қойған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде бірыңғай дистрибьютордың пайдасына ұсынылуға тиіс.
99. Әлеуетті өнім беруші ұзақ мерзімді шартты (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісімді) немесе шартты жасасқан кезде шарт бойынша өзінің міндеттемелерінің орындалуын қамтамасыз ету шарасы ретінде ұзақ мерзімді шарт (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісім) немесе шарт бойынша өзінің міндеттемелерінің орындалуын қамтамасыз етудің мынадай тәсілдерінің бірін таңдайды:

"97. Победитель отказывается либо соглашается от предложения по уменьшению цены долгосрочного договора, о чем направляет единому дистрибьютору посредством веб-портала информацию с соответствующим обоснованием в течение 2 (два) рабочих дней. Переговоры считаются завершенными после получения уведомления от победителя о согласии либо отказе от предложения по уменьшению цены.
При отказе победителя от предложения по уменьшению цены услуги единый дистрибьютор направляет проект долгосрочного договора посредством веб-портала по ценовому предложению победителя в течение 3 (три) рабочих дней со дня завершения переговоров. Проект долгосрочного договора удостоверяется победителем посредством электронной цифровой подписи в течение 3 (три) рабочих дней со дня поступления.
В случае согласия на уменьшение цены долгосрочного договора победитель конкурса направляет единому дистрибьютору посредством веб-портала ценовое предложение с окончательной ценой по форме, предусмотренной на веб-портале. Веб-портал автоматически формирует новый проект долгосрочного договора с измененной ценой и направляет его сторонам для подписания. Стороны подписывают договор, долгосрочный договор посредством электронной цифровой подписи в течение 3 (три) рабочих дней со дня их поступления.";
заголовок параграфа 3 главы 10 Правил изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Обеспечение исполнения обязательств по долгосрочному договору (дополнительному соглашению к долгосрочному договору) или договору";
пункты 98, 99, 100, 101 и 102 изложить в следующей редакции:
"98. Размер меры обеспечения исполнения поставщиком обязательств по долгосрочному договору (дополнительному соглашению к долгосрочному договору) или договору в денежном выражении составляет 3 (три) процента от цены долгосрочного договора (дополнительного соглашения к долгосрочному договору) или договора, заключаемого по отдельному лоту, и подлежит представлению в пользу единого дистрибьютора в течение 10 (десять) рабочих дней со дня подписания сторонами долгосрочного договора (дополнительного соглашения к долгосрочному договору) или договора на веб-портале.
99. Потенциальный поставщик при заключении долгосрочного договора (дополнительного соглашения к долгосрочному договору) или договора в качестве меры обеспечения исполнения своих обязательств по договору (дополнительному соглашению к долгосрочному договору) или договору выбирает один из следующих способов обеспечения исполнения своих обязательств по долгосрочному договору (дополнительному соглашению к долгосрочному договору) или договору:

1) бірыңғай дистрибьютордың банктік шотына енгізілетін ақшалай кепілдік жарна;
2) веб-порталда көзделген нысан бойынша банк ұсынатын электрондық банк кепілдігі.
100. Ұзақ мерзімді шарт (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісім) немесе шарт бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету төтенше жағдай қолданылатын кезеңде ол қолданылатын мерзімі аяқталғанға дейін енгізілмейді.
Ұзақ мерзімді шарт (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісім) немесе шарт бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету төтенше жағдайдың қолданылуы аяқталған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 98-тармағында белгіленген мөлшерде енгізіледі.
101. Ұзақ мерзімді шарт (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісім) немесе шарт бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету мынадай жағдайларда:
1) өнім беруші қызмет көрсетуден бас тартса;
2) ұзақ мерзімді шарт (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісім) немесе шарт өнім берушінің бастамасымен бұзылса;
3) өнім берушінің міндеттемелерді орындамауына немесе тиісінше орындамауына байланысты бірыңғай дистрибьютор ұзақ мерзімді шартты (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісімді) немесе шартты біржақты тәртіппен бұзса, ұстап қалынады.";
102. Бірыңғай дистрибьютор ұзақ мерзімді шарт (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісім) немесе шарт бойынша міндеттемелерді:
1) ақшалай жарна түрінде кепілдікті қамтамасыз ету ұстап қалынған жағдайда өнім берушіге веб-портал арқылы веб-порталда көзделген нысан бойынша ұстап қалу туралы хабарлама жібереді;
2) электрондық банк кепілдігі түрінде кепілдікті қамтамасыз ету ұстап қалынған жағдайда – банкке және өнім берушіге (мәлімет үшін) веб-портал арқылы веб-порталда көзделген нысан бойынша оны төлеу туралы талапты жібереді.
Банк кепілдігін төлеу туралы талап банкке шарт бұзылған немесе қолданыс мерзімі аяқталған күннен бастап банктік 20 (жиырма) күн ішінде қойылады.";
104-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"104. Конкурс қорытындыларының хаттамасы орналастырылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей бірыңғай дистрибьютордың, комиссияның, бірыңғай оператордың әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), шешімдеріне мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарына шағымданған жағдайда ұзақ мерзімді шартты (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісімді) немесе шартты жасасу мерзімі шағымды қарау мерзімі аяқталғанға дейін тоқтатыла тұрады.
Сатып алуға қатыспаған тұлғалардың бірыңғай дистрибьютордың, комиссияның, бірыңғай оператордың әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), шешімдеріне шағымдану ұзақ мерзімді шартты (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісімді) немесе шартты жасасу мерзімін тоқтатпайды.";
107-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

1) гарантийный денежный взнос, который вносится на банковский счет единого дистрибьютора;
2) электронную банковскую гарантию, представляемую банком по форме, предусмотренной веб-порталом.
100. Обеспечение исполнения обязательств по долгосрочному договору (дополнительному соглашению к долгосрочному договору) или договору не вносится в период действия чрезвычайного положения до окончания срока его действия.
Обеспечение исполнения обязательств по долгосрочному договору (дополнительному соглашению к долгосрочному договору) или договору вносится в течение 10 (десять) рабочих дней со дня окончания действия чрезвычайного положения в размере, установленном пунктом 98 настоящих Правил.
101. Обеспечение исполнения обязательств по долгосрочному договору (дополнительному соглашению к долгосрочному договору) или договору удерживается в случаях:
1) отказа поставщика от оказания услуги;
2) расторжения долгосрочного договора (дополнительного соглашения к долгосрочному договору) или договора по инициативе поставщика;
3) расторжения единым дистрибьютором долгосрочного договора (дополнительного соглашения к долгосрочному договору) или договора в одностороннем порядке в связи с неисполнением или ненадлежащим исполнением поставщиком обязательств.
102. Единый дистрибьютор в случае удержания гарантийного обеспечения обязательств по долгосрочному договору (дополнительному соглашению к долгосрочному договору) или договору в виде:
1) денежного взноса – направляет поставщику посредством веб-портала уведомление об удержании денег по форме, предусмотренной веб-порталом;
2) электронной банковской гарантии – направляет банку и поставщику (для сведения) посредством веб-портала требование о ее оплате по форме, предусмотренной веб-порталом;
Требование об оплате банковской гарантии предъявляется банку в течение 20 (двадцать) банковских дней со дня расторжения или истечения срока действия договора.";
пункт 104 изложить в следующей редакции:
"104. В случае обжалования действий (бездействия), решений единого дистрибьютора, комиссии, единого оператора в орган государственного аудита и финансового контроля не позднее 5 (пять) рабочих дней со дня размещения протокола итогов срок заключения долгосрочного договора (дополнительного соглашения к долгосрочному договору) или договора приостанавливается до окончания срока рассмотрения жалобы.
Обжалование действий (бездействия), решений единого дистрибьютора, комиссии, единого оператора лицами, не принимавшими участие в закупе, не приостанавливает срок заключения долгосрочного договора (дополнительного соглашения к долгосрочному договору) или договора.";
пункт 107 изложить в следующей редакции:

"107. Қорытындылар хаттамасы жарияланғанға дейін және (немесе) осы Қағидалардың 104-тармағында белгіленген мерзімде бірыңғай дистрибьютордың, комиссияның, бірыңғай оператордың әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарына шағымданған жағдайда шағым Қазақстан Республикасының мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау туралы заңнамасына сәйкес камералдық бақылау шеңберінде осы Қағидалардың 104-тармағында белгіленген мерзім өткен күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде мәлімделген талаптар (дәлелдер) шегінде қаралады.
Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органы шағым түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей бірыңғай дистрибьюторға ұзақ мерзімді шарт (ұзақ мерзімді шартқа қосымша келісім) немесе шарт жасасуды тоқтата тұру туралы хабарлама жібереді.".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов

"107. В случае обжалования действий (бездействия), решений единого дистрибьютора, комиссии, единого оператора в орган государственного аудита и финансового контроля до публикации протокола итогов и (или) в сроки, установленные пунктом 104 настоящих Правил, жалоба рассматривается в пределах заявленных требований (доводов) в течение 10 (десять) рабочих дней со дня истечения срока, установленного пунктом 104 настоящих Правил, в рамках камерального контроля в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственном аудите и финансовом контроле.
Орган государственного аудита и финансового контроля не позднее 1 (один) рабочего дня со дня поступления жалобы направляет уведомление единому дистрибьютору о приостановлении заключения долгосрочного договора (дополнительного соглашения к долгосрочному договору) или договора.".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов