Инвестициялар тарту саласындағы ұлттық компанияны айқындау және "Өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын іске асыруға уәкілеттік берілген ұлттық даму институттарының және дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы тікелей не жанама түрде мемлекетке тиесілі өзге де заңды тұлғалардың, шикізаттық емес экспортты ілгерілету жөніндегі бірыңғай оператордың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 21 қарашадағы № 932 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 13 сәуірдегі № 301 қаулысы
Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексі 282-2-бабының 1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "KAZAKH INVEST" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы инвестициялар тарту саласындағы ұлттық компания болып белгіленсін.
2. "Өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын іске асыруға уәкілеттік берілген ұлттық даму институттарының және дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы тікелей не жанама түрде мемлекетке тиесілі өзге де заңды тұлғалардың, шикізаттық емес экспортты ілгерілету жөніндегі бірыңғай оператордың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 21 қарашадағы № 932 қаулысына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын іске асыруға уәкілеттік берілген ұлттық даму институттарының және дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы тікелей не жанама түрде мемлекетке тиесілі өзге де заңды тұлғалардың, шикізаттық емес экспортты ілгерілету жөніндегі бірыңғай оператордың тізбесінде:
4-тармақ алып тасталсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов

Об определении Национальной компании в области привлечения инвестиций и внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 2022 года № 932 "Об утверждении перечня национальных институтов развития и иных юридических лиц, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо либо косвенно принадлежат государству, единого оператора по продвижению несырьевого экспорта, уполномоченного на реализацию мер государственного стимулирования промышленности"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 апреля 2023 года № 301
В соответствии с пунктом 1 статьи 282-2 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить Национальной компанией в области привлечения инвестиций акционерное общество "Национальная компания "KAZAKH INVEST".
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 2022 года № 932 "Об утверждении перечня национальных институтов развития и иных юридических лиц, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо либо косвенно принадлежат государству, единого оператора по продвижению несырьевого экспорта, уполномоченного на реализацию мер государственного стимулирования промышленности" следующее изменение:
в Перечне национальных институтов развития и иных юридических лиц, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо либо косвенно принадлежат государству, единого оператора по продвижению несырьевого экспорта, уполномоченного на реализацию мер государственного стимулирования промышленности, утвержденном указанным постановлением:
пункт 4 исключить.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов