"Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан Жоғары ғылыми-техникалық комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 20 сәуірдегі № 429 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 2 тамыздағы № 635 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 7 қазандағы № 826 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 07.10.2024 № 826 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан Жоғары ғылыми-техникалық комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 20 сәуірдегі № 429 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Жоғары ғылыми-техникалық комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі";
"Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі" деген жол алып тасталсын;
"Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясы" жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын коммерциялық емес акционерлік қоғамының президенті (келісу бойынша)" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының президенті (келісу бойынша)";
мына:
"Закарья Күнсұлу - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "QazBioPharm" ұлттық холдингі" акционерлік қоғамының бас директоры, биология ғылымдарының докторы (келісу бойынша)";
"Сұраған Дурвудхан - "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының Жаратылыстану, әлеуметтік және гуманитарлық ғылымдар мектебінің математика саласындағы PhD доктор (келісу бойынша)" деген жолдар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Жұмағұлов Бақытжан Тұрсынұлы – Қазақстан Республикасының Ұлттық инженерлік академиясы" республикалық қоғамдық бірлестігінің президенті (келісу бойынша)";
"Күрішбаев Ақылбек Қажығұлұлы – Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясының академигі, ауыл шаруашылығы ғылымдарының докторы (келісім бойынша)" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Күрішбаев Ақылбек Қажығұлұлы – Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының вице-президенті (келісу бойынша)".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов

О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2011 года № 429 "О создании Высшей научно-технической комиссии при Правительстве Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 августа 2023 года № 635. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2024 года № 826.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 07.10.2024 № 826.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2011 года № 429 "О создании Высшей научно-технической комиссии при Правительстве Республики Казахстан" следующие изменения и дополнение:
в составе Высшей научно-технической комиссии при Правительстве Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
строку "Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Заместитель Премьер-Министра – Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
строку "Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" исключить;
строку "президент некоммерческого акционерного общества со стопроцентным участием государства в уставном капитале "Национальная академия наук Республики Казахстан (по согласованию)" изложить в следующей редакции:
"президент некоммерческого акционерного общества "Национальная академия наук Республики Казахстан" при Президенте Республики Казахстан" (по согласованию)";
исключить следующие строки:
"Закарья Кунсулу – генеральный директор акционерного общества "Национальный холдинг "QazBioPharm" Министерства здравоохранения Республики Казахстан, доктор биологических наук (по согласованию)";
"Сураган Дурвудхан – ассоциированный профессор Школы естественных, социальных и гуманитарных наук автономной организации образования "Назарбаев Университет", доктор PhD в области математики (по согласованию)";
дополнить строкой следующего содержания:
"Жумагулов Бакытжан Турсынович – президент республиканского общественного объединения "Национальная инженерная академия Республики Казахстан (по согласованию)";
строку "Куришбаев Ахылбек Кажигулович – академик Национальной академии наук Республики Казахстан, доктор сельскохозяйственных наук (по согласованию)" изложить в следующей редакции:
"Куришбаев Ахылбек Кажигулович – вице-президент некоммерческого акционерного общества "Национальная академия наук Республики Казахстан" при Президенте Республики Казахстан (по согласованию)".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов