Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың резервтерін пайдалану қағидаларын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 25 сәуірдегі № 325 қаулысына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 11 қазандағы N 897 қаулысы. 01.01.2024 дейін қолданыста болды.
Ескерту. Осы қаулының 2-тармағына сәйкес 01.01.2024 дейін қолданыста болды.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың резервтерін пайдалану қағидаларын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 25 сәуірдегі № 325 қаулысына мынадай толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың резервтерін пайдалану қағидалары мынадай мазмұндағы 24-4-тармақпен толықтырылсын:
"24-4. Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін сатып алу мақсатында Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен ақша бөлу Қазақстан Республикасының Жер кодексіне және "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жер учаскелері жер учаскелерін сатып алу жүргізілетін жергілікті атқарушы органның мұқтажы үшін сатып алынбайтын жағдайда мынадай растаушы құжаттары міндетті түрде ұсыныла отырып жүргізіледі:
1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе жергілікті атқарушы органның жер учаскесін мемлекет мұқтажы үшін алып қоюға байланысты жер учаскесін немесе өзге де жылжымайтын мүлікті мәжбүрлеп иеліктен шығаруды бастау туралы қаулысы;
2) меншік иесі немесе мемлекеттік емес жер пайдаланушы туралы мәліметтер (жеке куәлік, заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжат, жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама) және басқа да сәйкестендіру құжаттары;
3) әртүрлі санаттағы жер учаскелерінің орналасқан жері, ауданы, кадастрлық нөмірі (жеке тұрғын үй құрылысы, бизнес, ауыл шаруашылығы алқаптары);
4) жер учаскесін мемлекет мұқтажы үшін алып қоюға байланысты иеліктен шығарылатын жер учаскесінің немесе өзге де жылжымайтын мүліктің нарық құны туралы бағалаушының қорытындысы.".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап өз қолданысын тоқтатады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов

О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2015 года № 325 "Об утверждении Правил использования резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 октября 2023 года № 897. Действовало до 01.01.2024 в соответствии с п. 2 настоящего постановления.
Сноска. Действовало до 01.01.2024 в соответствии с п. 2 настоящего постановления.
Примечание ИЗПИ!
Введение в действие см. п. 2.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2015 года № 325 "Об утверждении Правил использования резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" следующее дополнение:
Правила использования резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов, утвержденные указанным постановлением дополнить пунктом 24-4 следующего содержания:
"24-4. Выделение денег из резерва Правительства Республики Казахстан в целях выкупа земельных участков для государственных нужд производится в соответствии с Земельным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе" в случае, когда земельные участки приобретаются не для нужд местного исполнительного органа, в котором производится выкуп земельных участков, с обязательным предоставлением следующих подтверждающих документов:
1) постановление Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа о начале принудительного отчуждения земельного участка или иного недвижимого имущества в связи с изъятием земельного участка для государственных нужд;
2) сведения о собственнике или негосударственном землепользователе (удостоверение личности, документ, подтверждающий государственную регистрацию юридического лица, справка о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках) и другие идентификационные документы;
3) местоположение, площадь, кадастровый номер земельных участков разной категории (индивидуальное жилищное строительство, бизнес, сельскохозяйственные угодья);
4) заключение оценщика о рыночной стоимости отчуждаемого земельного участка или иного недвижимого имущества в связи с изъятием земельного участка для государственных нужд.".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания и прекращает свое действие с 1 января 2024 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов