"Ұлттық холдингтердің және (немесе) ұлттық компаниялардың не олардың аффилиирленген тұлғаларының, сондай-ақ мемлекет қатысатын өзге де заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарына берілген және (немесе) олардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің және мемлекетпен аффилиирленбеген заңды тұлғалардың, сондай-ақ жеке тұлғалардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің тізбелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 30 маусымдағы № 651 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 11 қазандағы N 898 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 30 қарашадағы № 1064 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 30.11.2023 № 1064 қаулысымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Ұлттық холдингтердің және (немесе) ұлттық компаниялардың не олардың аффилиирленген тұлғаларының, сондай-ақ мемлекет қатысатын өзге де заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарына берілген және (немесе) олардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің және мемлекетпен аффилиирленбеген заңды тұлғалардың, сондай-ақ жеке тұлғалардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің тізбелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 30 маусымдағы № 651 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген ұлттық холдингтердің және (немесе) ұлттық компаниялардың не олардың аффилиирленген тұлғаларының, сондай-ақ мемлекет қатысатын өзге де заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарына берілген және (немесе) олардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің тізбесінде:
"Меншігінде стратегиялық объектілер бар заңды тұлғалар акцияларының пакеттері (қатысу үлестері, пайлары)" деген бөлімде:
реттік нөмірі 3-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
3.
"Маңғыстау атом энергетикалық комбинаты" ЖШС қатысу үлесінің 100 %
";

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2008 года № 651 "Об утверждении перечней стратегических объектов, переданных в уставный капитал и (или) находящихся в собственности национальных холдингов и (или) национальных компаний либо их аффилированных лиц, а также иных юридических лиц с участием государства и стратегических объектов, находящихся в собственности юридических лиц, не аффилированных с государством, а также физических лиц"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 октября 2023 года № 898. Отменен постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2023 года № 1064.
В редакции от: 30.11.2023
Опубликовано: Эталонный контрольный банк НПА РК в электронном виде, 16.10.2023
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 октября 2023 года № 898. Отменен постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2023 года № 1064.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2008 года № 651 "Об утверждении перечней стратегических объектов, переданных в уставный капитал и (или) находящихся в собственности национальных холдингов и (или) национальных компаний либо их аффилированных лиц, а также иных юридических лиц с участием государства и стратегических объектов, находящихся в собственности юридических лиц, не аффилированных с государством, а также физических лиц"
Сноска. Отменен постановлением Правительства РК от 30.11.2023 № 1064.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2008 года № 651 "Об утверждении перечней стратегических объектов, переданных в уставный капитал и (или) находящихся в собственности национальных холдингов и (или) национальных компаний либо их аффилированных лиц, а также иных юридических лиц с участием государства и стратегических объектов, находящихся в собственности юридических лиц, не аффилированных с государством, а также физических лиц" следующие изменения и дополнения:
в перечне стратегических объектов, переданных в уставный капитал и (или) находящихся в собственности национальных холдингов и (или) национальных компаний либо их аффилированных лиц, а также иных юридических лиц с участием государства, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Пакеты акций (доли участия, паи) в юридических лицах, в собственности которых находятся стратегические объекты":
строку, порядковый номер 3, изложить в следующей редакции:
"
3.
100 % доли участия ТОО "Мангистауский атомный энергетический комбинат"
";

реттік нөмірлері 5 және 6-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
5.
"Үлбі металлургия зауыты" АҚ акциялар пакетінің 94,33 %
6.
"Волковгеология" АҚ акциялар пакетінің 99,4058 %
";
реттік нөмірі 18-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
18.
"Семизбай-U" ЖШС қатысу үлесінің 51 %
";
реттік нөмірі 25-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
25.
"KAP Logistics" ЖШС қатысу үлесінің 100 %
";
реттік нөмірі 28-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
28.

строки, порядковые номера 5 и 6, изложить в следующей редакции:
"
5.
94,33 % пакета акций АО "Ульбинский металлургический завод"
6.
99,4058 % пакета акций АО "Волковгеология"
";
строку, порядковый номер 18, изложить в следующей редакции:
"
18.
51 % доли участия ТОО "Семизбай - U"
";
строку, порядковый номер 25, изложить в следующей редакции:
"
25.
100 % доли участия ТОО "KAP Logistics"
";
строку, порядковый номер 28, изложить в следующей редакции:
"
28.

"Бұқтырма ГЭС" АҚ акциялар пакетінің 96,32 %
";
реттік нөмірі 33-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
33.
"Trade house KazMunaiGaz B.V." акциялар пакетінің 100 %
";
реттік нөмірі 51-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
51.
"Қазақтелеком" АҚ акциялар пакетінің 79,24 %
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 және 120-жолдармен толықтырылсын:
"
88.
"У.Д. Қантаев атындағы Мойнақ су электростанциясы" АҚ акциялар пакетінің 100 %
89.
"Қазхром" трансұлттық компаниясы" АҚ (Ақсу қ.) акциялар пакетінің 40 %
90.
"Өзенмұнайгаз" АҚ (Жаңаөзен қ.) акциялар пакетінің 100 %
91.

96,32 % пакета акций АО "Бухтарминская ГЭС"
";
строку, порядковый номер 33, изложить в следующей редакции:
"
33.
100 % пакета акций Trade house KazMunaiGaz B.V."
";
строку, порядковый номер 51, изложить в следующей редакции:
"
51.
79,24 % пакета акций АО "Казахтелеком"
";
дополнить строками, порядковые номера 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 и 120, следующего содержания:
"
88.
100 % пакета акций АО "Мойнакская гидроэлектростанция имени У.Д. Кантаева"
89.
40 % пакета акций АО "Транснациональная компания "Казхром" (г. Аксу)
90.
100 % пакета акций АО "Озенмунайгаз" (г. Жанаозен)
91.

"ПетроҚазақстан Ойл Продактс" ЖШС (Шымкент қ.) қатысу үлесінің 49,715 %
92.
"Ембімұнайгаз" АҚ акциялар пакетінің 100 %
93.
"Қазақ газ өңдеу зауыты" ЖШС қатысу үлесінің 100 %
94.
"Павлодар мұнай-химия зауыты" ЖШС қатысу үлесінің 100 %
95.
"ҚМГ Қарашығанақ" ЖШС қатысу үлесінің 100 %
96.
"ҚАЗАҚАЛТЫН" тау-кен металлургиялық концерні" АҚ акциялар пакетінің 96,90 %
97.
"Тау-Кен Самұрық" ұлттық тау-кен компаниясы" АҚ акциялар пакетінің 100 %
98.
"Алматы электр станциялары" АҚ акциялар пакетінің 100 %
99.
"Болат Нұржанов атындағы Екібастұз ГРЭС-1" ЖШС қатысу үлесінің 100 %
100.
"Жолаушылар тасымалы" АҚ акциялар пакетінің 100 %
101.
"Қазтеміртранс" АҚ акциялар пакетінің 100 %
102.
"Кедентранссервис" АҚ акциялар пакетінің 100 %
103.
"ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" АҚ акциялар пакетінің 100 %
104.
"Ұлттық ақпараттық технологиялар" АҚ акциялар пакетінің 100 %
105.
"Қазақстан инжиниринг" ұлттық компаниясы" (Kazakhstan Engineering)" АҚ акциялар пакетінің 100 %
106.
"Азық-түлік келісім-шарт корпорациясы" ұлттық компаниясы" АҚ акциялар пакетінің 100 %
107.
"ҚазРосГаз" ЖШС қатысу үлесінің 50 %
108.
"Қазақойл Ақтөбе" ЖШС қатысу үлесінің 50 %
109.
"ҚАЗАҚТҮРІКМҰНАЙ" ЖШС қатысу үлесінің 100 %
110.
"Қазгермұнай" бірлескен кәсіпорны" ЖШС қатысу үлесінің 50 %
111.
"Теңізшевройл" ЖШС қатысу үлесінің 20 %
112.
"Алматы ауыр машина жасау зауыты" акциялар пакетінің 31,90 %
113.
"Еуроазиялық энергетикалық корпорация" АҚ акциялар пакетінің 24,33 %
114.
"Алатау Жарық компаниясы" АҚ акциялар пакетінің 72,64 %
115.

49,715 % доли участия ТОО "ПетроКазахстан Ойл Продактс" (г. Шымкент)
92.
100 % пакета акций АО "Эмбамунайгаз"
93.
100 % доли участия ТОО "Казахский газоперерабатывающий завод"
94.
100 % доли участия ТОО "Павлодарский нефтехимический завод"
95.
100 % доли участия ТОО "КМГ Карачаганак"
96.
96,90 % пакета акций АО "Горно-металлургический концерн "КАЗАХАЛТЫН"
97.
100 % пакета акций АО "Национальная горнорудная компания "Тау-Кен Самрук"
98.
100 % пакета акций АО "Алматинские электрические станции"
99.
100 % доли участия ТОО "Экибастузская ГРЭС-1 имени Булата Нуржанова"
100.
100 % пакета акций АО "Пассажирские перевозки"
101.
100 % пакета акций АО "Қазтеміртранс"
102.
100 % пакета акций АО "Кедентранссервис"
103.
100 % пакета акций АО "Национальная компания "ҚазАвтоЖол"
104.
100 % пакета акций АО "Национальные информационные технологии"
105.
100 % пакета акций АО "Национальная компания "Казахстан инжиниринг" (Kazakhstan Engineering)"
106.
100 % пакета акций АО "Национальная компания "Продовольственная контрактная корпорация"
107.
50 % доли участия ТОО "КазРосГаз"
108.
50 % доли участия ТОО "Казахойл Актобе"
109.
100 % доли участия ТОО "КАЗАХТУРКМУНАЙ"
110.
50 % доли участия ТОО "Совместное предприятие "Казгермунай"
111.
20 % доли участия ТОО "Тенгизшевройл"
112.
31,90 % пакета акций "Алматинский завод тяжелого машиностроения"
113.
24,33 % пакета акций АО "Евроазиатская энергетическая корпорация"
114.
72,64 % пакета акций АО "Алатау Жарық Компаниясы"
115.

"Екібастұз ГРЭС-2 станциясы" АҚ акциялар пакетінің 100 %
116.
"Ұлттық геологиялық қызмет" АҚ акциялар пакетінің 100 %
117.
"Масал тау-кен байыту комбинаты" ЖШС қатысу үлесінің 93 %
118.
"ПетроҚазақстан Құмкөл Ресорсиз" АҚ акциялар пакетінің 32,9175 %
119.
"Қаражанбасмұнай" АҚ акциялар пакетінің 50 %
120.
"Маңғыстаумұнайгаз" АҚ акциялар пакетінің 50 %
";
"Ғарыш саласының объектілері" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 9-1-жолмен толықтырылсын:
"
9-1.
Ғарыш аппараттарын басқару резервтік жерүсті кешені (Алматы облысы)
";
"Су шаруашылығы құрылыстары" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 7-жолмен толықтырылсын:
"
7.
Мойнақ ГЭС мүліктік кешені
";
"Атом энергиясын пайдаланатын объектілер" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 3-жолмен толықтырылсын:
"
3.
"Ядролық физика институты" РМК (шаруашылық жүргізу құқығында) (Алматы қ.)
";
ескертпе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АҚ – акционерлік қоғам;
ГЭС – гидроэлектр станциясы;
ЖШС – жауапкершілігі шектеулі серіктестік;
РМК – республикалық мемлекеттік кәсіпорын.".
көрсетілген қаулымен бекітілген мемлекетпен аффилиирленбеген заңды тұлғалардың, сондай-ақ жеке тұлғалардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің тізбесінде:

100 % пакета акций АО "Станция Экибастузская ГРЭС-2"
116.
100 % пакета акций АО "Национальная геологическая служба"
117.
93 % доли участия ТОО "Масальский горно-обогатительный комбинат"
118.
32,9175 % пакета акций АО "ПетроКазахстан Кумколь Ресорсиз"
119.
50 % пакета акций АО "Каражанбасмунай"
120.
50 % пакета акций АО "Мангистаумунайгаз"
";
раздел "Объекты космической отрасли" дополнить строкой, порядковый номер 9-1, следующего содержания:
"
9-1.
Резервный наземный комплекс управления космическими аппаратами (Алматинская область)
";
раздел "Водохозяйственные сооружения" дополнить строкой, порядковый номер 7, следующего содержания:
"
7.
Имущественный комплекс Мойнакской ГЭС
";
раздел "Объекты использования атомной энергии" дополнить строкой, порядковый номер 3, следующего содержания:
"
3.
РГП "Институт ядерной физики" (на праве хозяйственного ведения) (г. Алматы)
";
примечание изложить в следующей редакции:
"Примечание: расшифровка аббревиатур:
АО – акционерное общество;
ГЭС – гидроэлектростанция;
ТОО – товарищество с ограниченной ответственностью;
РГП – республиканское государственное предприятие.";
в перечне стратегических объектов, находящихся в собственности юридических лиц, не аффилированных с государством, а также физических лиц, утвержденном указанным постановлением:

"Меншігінде стратегиялық объектілер бар заңды тұлғалар акцияларының пакеттері (қатысу үлестері, пайлары)" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 және 98-жолдармен толықтырылсын:
"
40.
"Конденсат" АҚ (Ақсай қ.) акциялар пакетінің 100 %
41.
"Қазақстан Агро Инновациялық Корпорациясы" ЖШС (Көкшетау қ.) қатысу үлесінің 100 %
42.
"Қазфосфат" ЖШС (Тараз қ.) қатысу үлесінің 100 %
43.
"САПА СУ" ЖШС (Қосшы қ.) қатысу үлесінің 100 %
44.
"Суффле Қазақстан уыт зауыты" АҚ (Текелі қ.) акциялар пакетінің 100 %
45.
"Қайнар АҚБ" ЖШС (Талдықорған қ.) қатысу үлесінің 100 %
46.
"Kazcentrelectroprovod" ЖШС (Саран қ.) қатысу үлесінің 100 %
47.
"QazTehna" ЖШС (Саран қ.) қатысу үлесінің 100 %
48.
"Камаз-Инжиниринг" АҚ (Көкшетау қ.) акциялар пакетінің 100 %
49.
"Қамқор Локомотив" ЖШС (Атбасар қ.) қатысу үлесінің 100 %
50.
"Қазақстандық электролиз зауыты" АҚ (Павлодар қ.) акциялар пакетінің 100 %
51.
"Кентау трансформатор зауыты" АҚ (Кентау қ.) акциялар пакетінің 100 %
52.
"KAZ Minerals limited" ЖШС қатысу үлесінің 100 %
53.
"Құрылысмет" ЖШС (Шахтинск қ.) қатысу үлесінің 100 %
54.
"Қазхром" трансұлттық компаниясы" АҚ (Ақсу қ.) акциялар пакетінің 60 %
55.
"Қостанай минералдары" АҚ (Жітіқара қ.) акциялар пакетінің 100 %
56.
"Соколов-Сарыбай тау-кен байыту өндірістік бірлестігі" АҚ (Рудный қ.) акциялар пакетінің 100 %
57.
"Қазақстан алюминийі" АҚ (Лисаковск қ.) акциялар пакетінің 100 %
58.
"Комаров тау-кен кәсіпорны" ЖШС (Жітіқара қ.) қатысу үлесінің 100 %
59.
"АрселорМиттал Теміртау" АҚ акциялар пакетінің 100 %
60.
"Казцинк" ЖШС қатысу үлесінің 100 %
61.
"Қазақмыс корпорациясы" ЖШС (Жезқазған қ.) қатысу үлесінің 100 %
62.
"Жәйрем тау-кен байыту комбинаты" АҚ (Қаражал қ.) акциялар пакетінің 100 %
63.
"ӨРКЕН" ЖШС қатысу үлесінің 100 %
64.
"Өскемен титан-магний комбинаты" АҚ акциялар пакетінің 100 %
65.
"Шұбаркөл Көмір" АҚ акциялар пакетінің 100 %
66.
"Altyntau Kokshetau"АҚ акциялар пакетінің 100 %
67.
"ПетроҚазақстан Құмкөл Ресорсиз" АҚ акциялар пакетінің 67,0825 %
68.
"Қаражанбасмұнай" АҚ акциялар пакетінің 50 %
69.
"СНПС-Ақтөбемұнайгаз" АҚ акциялар пакетінің 100 %
70.
"ҚМК Мұнай" АҚ акциялар пакетінің 100 %
71.
"ҚазРосГаз" ЖШС қатысу үлесінің 50 %
72.
"Қазақойл Ақтөбе" ЖШС қатысу үлесінің 50 %
73.
"Қазгермұнай" бірлескен кәсіпорны" ЖШС қатысу үлесінің 50 %
74.
"Теңізшевройл" ЖШС қатысу үлесінің 80 %
75.
"Маңғыстаумұнайгаз" АҚ акциялар пакетінің 50 %
76.
"Каустик" АҚ акциялар пакетінің 100 %
77.

раздел "Пакеты акций (доли участия, паи) в юридических лицах, в собственности которых находятся стратегические объекты" дополнить строками, порядковые номера 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 и 98, следующего содержания:
"
40.
100 % пакета акций АО "Конденсат" (г. Аксай)
41.
100 % доли участия ТОО "Казахстанская Агро Инновационная Корпорация" (г. Кокшетау)
42.
100 % доли участия ТОО "Казфосфат" (г. Тараз)
43.
100 % доли участия ТОО "САПА СУ" (г. Косшы)
44.
100 % пакета акций АО "Солодовенный завод Суффле Казахстан" (г. Текели)
45.
100 % доли участия ТОО "Кайнар АКБ" (г. Талдыкорган)
46.
100 % доли участия ТОО "Kazcentrelectroprovod" (г. Сарань)
47.
100 % доли участия ТОО "QazTehna" (г. Сарань)
48.
100 % пакета акций АО "Камаз-Инжиниринг" (г. Кокшетау)
49.
100 % доли участия ТОО "Қамқор Локомотив" (г. Атбасар)
50.
100 % пакета акций АО "Казахстанский электролизный завод" (г. Павлодар)
51.
100 % пакета акций АО "Кентауский трансформаторный завод" (г. Кентау)
52.
100 % доли участия ТОО "KAZ Minerals limited"
53.
100 % доли участия ТОО "Құрылысмет" (г. Шахтинск)
54.
60 % пакета акций АО "Транснациональная компания "Казхром" (г. Аксу)
55.
100 % пакета акций АО "Костанайские минералы (г. Житикара)
56.
100 % пакета акций АО "Соколовско-Сарбайское горно-обогатительное производственное объединение" (г. Рудный)
57.
100 % пакета акций АО "Алюминий Казахстана" (г. Лисаковск)
58.
100 % доли участия ТОО "Комаровское горное предприятие" (г. Житикара)
59.
100 % пакета акций АО "АрселорМиттал Темиртау"
60.
100 % доли участия ТОО "Казцинк"
61.
100 % доли участия ТОО "Корпорация Казахмыс" (г. Жезказган)
62.
100 % пакета акций АО "Жайремский горно-обогатительный комбинат" (г. Каражал)
63.
100 % доли участия ТОО "ОРКЕН"
64.
100 % пакета акций АО "Усть-Каменогорский титано-магниевый комбинат"
65.
100 % пакета акций АО "Шубарколь комир"
66.
100 % пакета акций АО "Altyntau Kokshetau"
67.
67,0825 % пакета акций АО "ПетроКазахстан Кумколь Ресорсиз"
68.
50 % пакета акций АО "Каражанбасмунай"
69.
100 % пакета акций АО "СНПС-Актобемунайгаз"
70.
100 % пакета акций АО "КМК Мунай"
71.
50 % доли участия ТОО "КазРосГаз"
72.
50 % доли участия ТОО "Казахойл Актобе"
73.
50 % доли участия ТОО "Совместное предприятие "Казгермунай"
74.
80 % доли участия ТОО "Тенгизшевройл"
75.
50 % пакета акций АО "Мангистаумунайгаз"
76.
100 % пакета акций АО "Каустик"
77.

"Үлбі металлургия зауыты" АҚ акциялар пакетінің 5,67 %
98.
"Волковгеология" АҚ акциялар пакетінің 0,5942 %
".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов

5,67 % пакета акций в АО "Ульбинский металлургический завод"
98.
0,5942 % пакета акций АО "Волковгеология"
".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан       А. Смаилов