2023 жылға арналған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету және "2023 – 2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 6 желтоқсандағы № 987 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 1159 қаулысы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 41, 79 және 111-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

О корректировке показателей республиканского бюджета на 2023 год и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 декабря 2022 года № 987 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2023 – 2025 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2023 года № 1159
Вводится в действие с 1 января 2023 года.
В соответствии со статьями 41, 79 и 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес 2023 жылға арналған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету жүзеге асырылсын.
2. "2023 – 2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 6 желтоқсандағы № 987 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
мына:
"
Барлығы:
2 401 697 370
1 601 864 120

1. Осуществить корректировку показателей республиканского бюджета на 2023 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 декабря 2022 года № 987 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2023 – 2025 годы" следующие изменения:
в приложении 1 к указанному постановлению:
строки:
"
Всего:
2 401 697 370
1 601 864 120

7 291 936
";
мына:
"
Жетісу облысы
300 000
Талдықорған қаласы, Балапанов көшесі 45/4 мекенжайында сейсмикалық белсенділігі 8 балл II, IIIА, IIIВ, IVГ климаттық аудандары үшін ІІ типті 4 автомобильге арналған өрт сөндіру депосы кешенін салу
300 000
"
деген жолдар алып тасталсын;
мына:
"
Солтүстік Қазақстан облысы
1 218 555
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының "Береке" ықшам ауданында 4 автомобильге арналған өрт сөндіру депосы кешенін салу
1 046 705
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Солтүстік Қазақстан облысы
469 225
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының "Береке" ықшам ауданында 4 автомобильге арналған өрт сөндіру депосы кешенін салу
301 214
";
мына:
"
Солтүстік Қазақстан облысы Төтенше жағдайлар Департаментінің әкімшілік ғимаратына 3 қабатты қосымша құрылыс салуға ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізе отырып ЖСҚ әзірлеу

7 291 936
";
строки:
"
Область Жетісу
300 000
Строительство комплекса пожарного депо на 4 автомобиля ІІ-го типа для II, IIIА, IIIВ, IVГ климатических районов с сейсмической активностью 8 баллов в г. Талдыкорган по ул. Балапанова 45/4
300 000
"
исключить:
строки:
"
Северо-Казахстанская область
1 218 555
Строительство комплекса пожарного депо на 4 автомобиля в микрорайоне "Береке" г.Петропавловск Северо-Казахстанской области
1 046 705
"
изложить в следующей редакции:
"
Северо-Казахстанская область
469 225
Строительство комплекса пожарного депо на 4 автомобиля в микрорайоне "Береке" г.Петропавловск Северо-Казахстанской области
301 214
";
строку:
"
Разработка ПСД с проведением комплексной вневедомственной экспертизы на строительство 3-х этажной пристройки к административному зданию Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области

228
"Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде тұрғын үй салу саласындағы іс-шараларды іске асыру
66 282 795
101
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
65 135 200
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
228
"Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде тұрғын үй салу саласындағы іс-шараларды іске асыру
66 175 449
101
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
65 027 854
";
мына:
"
Шымкент қаласы
211 314
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Шымкент қаласы
162 370
";
мына:
"
Астана қаласы
950 477
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Астана қаласы
892 075
";
мына:
"
229
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру
116 568 747
100
"Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
80 760 194
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
229
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру
116 173 973
100
"Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері

228
Реализация мероприятий в области жилищного строительства в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны"
66 282 795
101
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
65 135 200
"
изложить в следующей редакции:
"
228
Реализация мероприятий в области жилищного строительства в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны"
66 175 449
101
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
65 027 854
";
строку:
"
город Шымкент
211 314
"
изложить в следующей редакции:
"
город Шымкент
162 370
";
строку:
"
город Астана
950 477
"
изложить в следующей редакции:
"
город Астана
892 075
";
строки:
"
229
Реализация мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства
116 568 747
100
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах в рамках Национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны"
80 760 194
"
изложить в следующей редакции:
"
229
Реализация мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства
116 173 973
100
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах в рамках Национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны"

5 555 840
119
Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен сумен жабдықтау жүйесін, гидротехникалық құрылыстарды салу және реконструкциялау
5 555 840
оның ішінде инвестициялық жобалар:
Ақмола облысы
943 050
";
мына:
"
Покровкалық жер асты сулары кен орнынан Ақмола облысы Целиноград ауданының Талапкер және Қажымұқан ауылдарына дейін су таратқыш салу. 1-кезек
760 880
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Покровкалық жер асты сулары кен орнынан Ақмола облысы Целиноград ауданының Талапкер және Қажымұқан ауылдарына дейін су таратқыш салу. 1-кезек

5 555 840
119
Строительство и реконструкция систем водоснабжения, гидротехнических сооружений за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
5 555 840
в том числе инвестиционные проекты:
Акмолинская область
943 050
";
строку:
"
Строительство водовода Покровского месторождения подземных вод до сел Талапкер и Кажымукан Целиноградского района Акмолинской области. 1-я очередь
760 880
"
изложить в следующей редакции:
"
Строительство водовода Покровского месторождения подземных вод до сел Талапкер и Кажымукан Целиноградского района Акмолинской области. 1-я очередь

149 351
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қызылорда облысы
1 016 801
"Қызылорда облысы Қызылорда гидроторабын реконструкциялау 1-кезек" ЖЖ
53 781
";
"Көлiк және коммуникация" деген 12-функционалдық топта:
228 "Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі" деген әкімші бойынша:
003 "Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту" деген бағдарламада:
032 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен" деген кіші бағдарламада:
мына:
"
Республикалық маңызы бар "Үшарал - Достық" автожолын реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары
10 885 507
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Республикалық маңызы бар "Үшарал - Достық" автожолын реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары

149 351
"
изложить в следующей редакции:
"
Кызылординская область
1 016 801
РП "Реконструкция Кызылординского гидроузла Кызылординской области. I очередь"
53 781
";
в функциональной группе 12 "Транспорт и коммуникации":
по администратору 228 "Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан":
в бюджетной программе 003 "Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне ":
в бюджетной подпрограмме 032 "За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан":
строку:
"
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Ушарал - Достык"
10 885 507
"
изложить в следующей редакции:
"
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Ушарал - Достык"

162 000
18.
Шымкент қаласы
288 990
";
көрсетілген қаулыға 10-қосымшада:
реттік нөмірі 9-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
9
Қазақстан Республикасының Ұлттық кеңістіктік деректер инфрақұрылымы
1. Қазақстан Республикасының мемлекеттік геодезиялық қамтамасыз ету жүйесін жаңғырту:
1.1. Мемлекеттік геодезиялық желіні (МГЖ) жаңғырту, оның ішінде: іргелі астрономиялық-геодезиялық желі (ІАГЖ);
дәлдігі жоғары геодезиялық желі (ДЖГЖ); 1, 2 сыныпты астрономиялық-геодезиялық желілер (АГЖ 1, 2); 3, 4 сыныпты геодезиялық жиілету желілері (ГЖЖ 3, 4). 1.2 Мемлекетік нивелирлік желіні (МНЖ) жаңғырту, оның ішінде: І сыныпты мемлекеттік нивелирлік желі (МНЖ І); ІІ сыныпты мемлекеттік нивелирлік желі (МНЖ ІІ); ІІІ-ІV сыныпты мемлекеттік нивелирлік желілер (МНЖ ІІІ-ІV).
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"Ұлттық геодезия және кеңістіктік ақпарат орталығы" ШЖҚ РМК
007 "Еліміздің мемлекеттік геодезиялық және картографиялық қамтамасыз ету жүйесінің деңгейін арттыру" 102 "Қазақстан Республикасының Ұлттық кеңістіктік деректер инфрақұрылымын құру"
5
699 202
";
реттік нөмірі 50-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
50
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту саласында қызмет көрсету
Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік тіл саясатын іске асыруға бағытталған шараларды өткізу
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі
"Шайсұлтан Шаяхметов атындағы "Тіл-Қазына" ұлттық ғылыми-практикалық орталығы" КЕАҚ
230 "Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту"
100 "Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамытуды қамтамасыз ету"
668 469
";
реттік нөмірі 78-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
78
Қазақстан Республикасы заң жобаларының ғылыми экономикалық сараптамасы
Қазақстан Республикасының заң жобаларына ғылыми экономикалық сараптама жүргізу
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер"
115 "Қазақстан Республикасы заң жобаларының ғылыми экономикалық сараптамасы"

162 000
18.
Город Шымкент
288 990
";
в приложении 10 к указанному постановлению:
строку, порядковый номер 9 изложить в следующей редакции:
"
9
Национальная инфраструктура пространственных данных Республики Казахстан
1. Модернизация системы государственного геодезического обеспечения Республики Казахстан:
1.1. Модернизация государственной геодезической сети (ГГС), в том числе: фундаментальная астрономо-геодезическая сеть (ФАГС);
высокоточная геодезическая сеть (ВГС); астрономо-геодезическая сеть 1, 2 классов (АГС 1, 2);
геодезическая сеть сгущения 3, 4 классов (ГСС 3, 4).
1.2. Модернизация государственной нивелирной сети (ГНС), в том числе:
государственная нивелирная сеть І класса (ГНС І); государственная нивелирная сеть ІІ класса (ГНС ІІ); государственные нивелирные сети ІІІ-ІV классов (ГНС ІІІ-ІV).
1.3. Модернизация государственной гравиметрической сети (ГГрС), в том числе: государственная фундаментальная гравиметрическая сеть (ГФГС), приобретение программного обеспечения; государственная гравиметрическая сеть 1 класса (ГГрС-1).
2. Внедрение Национальной инфраструктуры пространственных данных:
2.1.Преобразование топографических карт масштаба 1:25 000 в цифровую карту Республики Казахстан открытого пользования;
2.2. Преобразование цифровых топографических планов городов и районных центров масштаба 1:2 000 в цифровые планы городов и районных центров открытого пользования.
3. Управление проектом.
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный центр геодезии и пространственной информации"
007 "Повышение уровня государственного геодезического и картографического обеспечения страны" 102 "Создание Национальной инфраструктуры пространственных данных Республики Казахстан"
699 202
";
строку, порядковый номер 50 изложить в следующей редакции:
"
50
Предоставление услуг в сфере развития государственного языка и других языков народа Казахстана
Проведение мероприятий по реализации государственной языковой политики в Республике Казахстан
Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
НАО "Национальный научно-практический центр "Тіл-Қазына" имени Шайсултана Шаяхметова"
230 "Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана"
100 "Обеспечение развития государственного языка и других языков народа Казахстана"
668 469
";
строку, порядковый номер 78 изложить в следующей редакции:
"
78
Научная экономическая экспертиза законопроектов Республики Казахстан
Проведение научной экономической экспертизы законопроектов Республики Казахстан
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства" 115 "Научная экономическая экспертиза законопроектов Республики Казахстан"

100 709
";
реттік нөмірі 86-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
86
Этносаралық қатынастар саласында қолданбалы этносаяси зерттеулер мен іс-шаралар жүргізу жөніндегі көрсетілетін қызметтер
1. Елдегі этносаралық жағдайға әлеуметтік зерттеу жүргізу.
2. Мониторингтік шығуларды жүзеге асыру.
3. Этносаралық қатынастар саласындағы мемлекеттік саясаттың мәселелері бойынша әдістемелік құралдар.
4. Қазақстан халқы Ассамблеясы жанындағы Ғылыми-сарапшылық кеңесінің сараптамалық жұмысын ұйымдастыру.
5. Қазақстан халқы Ассамблеясы жанындағы Ғылыми-сарапшылық кеңес өңірлерінің ғылыми сараптамалық тізім мүшелері мен Қазақстан халқы Ассамблеясы кафедралары қауымдастығы зерттеулерінің нәтижелерімен этносаралық қатынастар, этностар саласындағы ақпараттық-талдамалық басылым шығару.
6. Жыл сайын Қазақстан халқы Ассамблеясының аясында жетекші отандық және халықаралық сарапшыларды тарта отырып, этносаралық қатынастар және ұлт бірлігін нығайту мәселелері бойынша жалпы республикалық ғылыми-практикалық конференция өткізу.
7. "Бірегейлік формуласын анықтау" зерттеуін жүргізу.
8. "Бұқаралық коммуникация құралдарының этносаралық қатынастардағы қақтығыс әлеуетінің деңгейіне әсері" зерттеуін жүргізу.
9. Оқыту іс-шараларын ұйымдастыру және өткізу.
10. Этномедитация мәселелері бойынша әдістемелік сүйемелдеу.
11. Аймақтарға профилактикалық және дағдарысқа қарсы шығулар.
12. Этникалық келіспеушіліктердің семантикалық картасын және этносаралық қақтығыстардың әлеуетін әзірлеу.
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Қолданбалы этносаяси зерттеулер институты" ЖШС
002 "Қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру" 100 "Этносаралық келісімді нығайту бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру"

100 709
";
строку, порядковый номер 86 изложить в следующей редакции:
"
86
Услуги по проведению прикладных этнополитических исследований и мероприятий в сфере межэтнических отношений
1. Проведение социологического исследования межэтнической ситуации в стране.
2. Осуществление мониторинговых выездов.
3. Методические пособия по вопросам государственной политики в сфере межэтнических отношений.
4. Организация экспертной работы Научно-экспертного совета при Ассамблее народа Казахстана.
5. Выпуск информационно-аналитического издания в сфере межэтнических отношений, этносов с результатами исследований и публикаций членов Научно-экспертного совета при Ассамблее народа Казахстана, Научно-экспертнных групп регионов и Ассоциации кафедр Ассамблеи народа Казахстана.
6. Проведение ежегодно под эгидой Ассамблеи народа Казахстана общереспубликанской научно-практической конференции по вопросам межэтнических отношений и укрепления единства нации с привлечением ведущих отечественных и международных экспертов.
7. Проведение исследования "Определение формулы идентичности".
8. Проведение исследования "Влияние средств массовой коммуникаций на уровень конфликтного потенциала в межэтнических отношениях".
9. Организация и проведение обучающих мероприятий.
10. Методическое сопровождение по вопросам этномедиации.
11. Профилактические и антикризисные выезды в регионы.
12. Разработка семантической карты культурных разногласий и потенциала межэтнической конфликтогенности.
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
ТОО "Институт прикладных этнополитических исследований"
002 "Реализация государственной политики в сфере общественного согласия"
100 "Реализация государственной политики по укреплению межэтнического согласия"

435 456
";
реттік нөмірі 88-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
88
ҚБП
1 055 738
";
реттік нөмілері 90 және 91-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
90
"Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" АҚ арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі көрсетілетін қызметтер
"Қазақстан", "Балапан", "KazSport", "Первый канал Евразия", "Абай" телеарналары, облыстық телеарналар, "Қазақ радиосы", "Шалқар", "Астана", "Classic" радиолары арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" АҚ
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу" 100 "Мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орналастыру"
29

435 456
";
строку, порядковый номер 88 изложить в следующей редакции:
"
88
ДСП
055 738
";
строки, порядковые номера 90 и 91 изложить в следующей редакции:
"
90
Услуги по проведению государственной информационной политики через АО "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан"
Услуги по проведению государственной информационной политики через телеканалы "Казахстан", "Балапан", "Kaz Sport", "Первый канал Евразия", "Абай", областные телеканалы, "Казахское радио", радио "Шалкар", радио "Астана", радио "Classic"
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
АО "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан"
003 "Проведение государственной информационной политики" 100 "Размещение государственного информационного заказа"
29

955 623
91
"Мир" мемлекетаралық телерадиокомпаниясының Қазақстан Республикасындағы Ұлттық филиалы" АҚ арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі көрсетілетін қызметтер
"МИР", "МИР 24" телеарналары арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Мир" мемлекетаралық телерадиокомпаниясының Қазақстан Республикасындағы Ұлттық филиалы" АҚ
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу" 100 "Мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орналастыру"
726 119
";
реттік нөмірі 93-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
93
"Qazсontent" АҚ арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Интернет желісінде мемлекеттік ақпараттық саясатты ADEBIPORTAL.KZ, BAIGENEWS.KZ, BAQ.KZ, E-HISTORY.KZ, EL.KZ, PRIMЕMINISTER.KZ, RUH.KZ интернет порталдары арқылы жүргізу
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Qazсontent" АҚ
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу" 100 "Мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орналастыру"
1
960 116
";
реттік нөмірі 95-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
95
Қоғамдық даму саласында мемлекеттік саясатты ғылыми-әдістемелік қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
1. Қоғамдық сананы жаңғырту. 2. Отбасылық саясатты дамыту.
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Қазақстандық қоғамдық даму институты" КЕАҚ
004 "Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым-қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету, қоғамдық сананы жаңғырту" 102 "Қоғамдық сананы жаңғырту саласындағы іс-шараларды өткізу"
1
145 138
";
реттік нөмірі 97-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
97
Қоғамдық даму үшін "Балалар мемлекеттік тілдегі тұтынатын контентті ұлғайту үшін мультипликациясы бар танымал балалар арналарын қазақ тіліне аудару" жобасы
Балалар мемлекеттік тілдегі тұтынатын контентті ұлғайту үшін мультипликациясы бар танымал балалар арналарын қазақ тіліне аудару және құқығын алу
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Қазақстандық қоғамдық даму институты" КЕАҚ
004 "Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым-қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету, қоғамдық сананы жаңғырту" 102 "Қоғамдық сананы жаңғырту саласындағы іс-шараларды өткізу"
431 485
";
реттік нөмірі 100-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
100
Мәдениет саласындағы "Ш. Айманов атындағы "Қазақфильм" АҚ жанындағы "Қазақанимация" шығармашылық бірлестігінің (Отандық анимациялық контентті шығаратын сервистік компания) жұмысын қамтамасыз ету
1.Анимациялық кино саласындағы шетелдік және отандық мамандарды кәсіби сүйемелдеу және жоғары технологиялық жабдықтар базасында шығармашылық жоғары оқу орындарының қазақстандық студенттеріне, кинематография саласындағы мамандарға және шығармашылық және тиісті техникалық мамандықтардың басқа да өкілдеріне практикалық сабақтар, шеберлік сыныптарын өткізу. 2. Қорытынды пилоттық анимациялық жобаларды құру.
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Ш. Айманов атындағы "Қазақфильм" АҚ

955 623
91
Услуги по проведению государственной информационной политики через АО "Национальный филиал межгосударственной телерадиокомпании "Мир"
Услуги по проведению государственной информационной политики через телеканалы "МИР", "МИР 24"
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
АО "Национальный филиал межгосударственной телерадиокомпании "Мир" в Республике Казахстан"
003 "Проведение государственной информационной политики" 100 "Размещение государственного информационного заказа"
726 119
";
строки, порядковый номер 93 изложить в следующей редакции:
"
93
Услуги по проведению государственной-информационной политики в сети Интернет через АО "Qazcontent"
Услуга по проведению государственной информационной политики в сети Интернет, через интернет порталы ADEBIPORTAL.KZ, BAIGENEWS.KZ, BAQ.KZ, E-HISTORY.KZ, EL.KZ, PRIMEMINISTER.KZ, RUH.KZ.
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
АО "Qazcontent"
003 "Проведение государственной информационной политики" 100 "Размещение государственного информационного заказа"
960 116
";
строки, порядковый номер 95 изложить в следующей редакции:
"
95
Услуги по научно-методическому обеспечению государственной политики в сфере общественного развития
1. Модернизация общественного сознания.
2. Развитие семейной политики.
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
НАО "Казахстанский институт общественного развития"
004 "Обеспечение укрепления взаимоотношений институтов гражданского общества и государства, модернизация общественного сознания"
102 "Проведение мероприятий в сфере модернизации общественного сознания"
145 138
";
строки, порядковый номер 97 изложить в следующей редакции:
"
97
Перевод на казахский язык популярных детских каналов с мультипликацией для увеличения потребляемого детьми контента на государственном языке для общественного развития
Приобретение прав и перевод на казахский язык популярных детских каналов с мультипликацией для увеличения потребляемого детьми контента на государственном языке
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
НАО "Казахстанский институт общественного развития"
004 "Обеспечение укрепления взаимоотношений институтов гражданского общества и государства, модернизация общественного сознания"
102 "Проведение мероприятий в сфере модернизации общественного сознания"
431 485
";
строки, порядковый номер 100 изложить в следующей редакции:
"
100
Содержание творческого объединения "Казаханимация" (сервисная компания по производству отечественного анимационного контента) при АО "Казахфильм" им. Ш. Айманова в области культуры
1. Проведение практических занятий, мастер-классов казахстанским студентам творческих ВУЗов, специалистам в сфере кинематографии и другим представителям творческих и соответствующих технических профессий на базе высокотехнологического оборудования и профессионального сопровождения зарубежных и отечественных специалистов в сфере анимационного кино. 2. Создание итоговых пилотных анимационных проектов.
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
АО "Казахфильм" им. Ш. Айманова"

033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" 104 "Ұлттық фильмдер шығару және фильмдерді қазақ тіліне дубляж жасауды қамтамасыз ету"
495 337
";
көрсетілген қаулыға 3-8 және 8-қосымшалар осы қаулыға 3 және 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі мүдделі республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерімен бірлесіп тиісті қаржы жылына арналған міндеттемелер мен төлемдер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспарына өзгерістер енгізсін.

033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела" 104 "Производство национальных фильмов и обеспечение дубляжа фильмов на казахский язык"
495 337
";
приложения 3-8 и 8 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложениям 3 и 4 к настоящему постановлению.
3. Министерству финансов Республики Казахстан совместно с заинтересованными администраторами республиканских бюджетных программ внести изменения в сводный план финансирования по обязательствам и платежам на соответствующий финансовый год.

4. Осы қаулы 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 1159 қаулысына
1-қосымша
2023 жылға арналған республикалық бюджет көрсеткіштерін түзету
мың теңге
ФТ
ББӘ
БҒД
Атауы
Өзгерістер (+, -)
1
2
3
4
5
Жинағы
0
Шығындар
0
001
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
28 484
201
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
739 064
001
Қоғамдық тәртіпті қорғау және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету, қылмыстық-атқару жүйесі саласындағы мемлекеттік саясатты айқындау және оның іске асырылуын ұйымдастыру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
739 064
204
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
-24 054
013
Халықаралық ұйымдарда, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының жарғылық және басқа органдарында Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру
-7 308
019
Ақпараттық-имидждік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету
-4 726
021
Шетелде Қазақстан Республикасы азаматтарының құқықтары мен мүдделерін қорғау жөніндегі іс-шараларды қамтамасыз ету
-12 020
207
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі
-545 293
001
Экология және табиғи ресурстар саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
-545 293
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
-71 873
094
Мемлекеттік активтерді басқару
-71 873
227
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі
-635 891
217
Ғылымды дамыту
-635 891
229
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
720 205
001
Өнеркәсіп, қорғаныс өнеркәсібі, геология, бірыңғай әскери-техникалық саясатты және әскери-техникалық ынтымақтастықты жүргізуге қатысу, қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау саласындағы басшылық, индустриялық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
720 205
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
-12 878
001
Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
-12 832
057
Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуы
-46
608
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгi
-412
001
Мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттiк саясатты қалыптастыру және іске асыру

4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2023 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 21 декабря 2023 года № 1159
Корректировка показателей республиканского бюджета на 2023 год
тыс. тенге
ФГ
АБП
ПРГ
Наименование
Изменения (+,-)
1
2
3
4
5
Итого
0
Затраты
0
001
Государственные услуги общего характера
28 484
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
739 064
001
Услуги по определению и организации реализации государственной политики в области охраны общественного порядка и обеспечения общественной безопасности, уголовно-исполнительной системы
739 064
204
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
-24 054
013
Представление интересов Республики Казахстан в международных организациях, уставных и других органах Содружества Независимых Государств
-7 308
019
Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики
-4 726
021
Обеспечение мероприятий по защите прав и интересов граждан Республики Казахстан за рубежом
-12 020
207
Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
-545 293
001
Услуги по координации деятельности в сфере экологии и природных ресурсов
-545 293
217
Министерство финансов Республики Казахстан
-71 873
094
Управление государственными активами
-71 873
227
Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
-635 891
217
Развитие науки
-635 891
229
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
720 205
001
Формирование и реализация политики государства в сфере промышленности, оборонной промышленности, геологии, участия в проведении единой военно-технической политики и военно-технического сотрудничества, руководство в области формирования, размещения и выполнения оборонного заказа, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, строительства, жилищно-коммунального хозяйства
720 205
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
-12 878
001
Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства
-12 832
057
Участие Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития
-46
608
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
-412
001
Формирование и реализация единой государственной политики в сфере государственной службы

-412
626
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі
-31 346
001
Реформаларды қалыптастыруға және тиімді іске асыруға жәрдемдесу жөніндегі көрсетілетін қызметтер, стратегиялық жоспарлау, мемлекеттік статистикалық қызмет салаларында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру, мемлекеттік басқару жүйесі мен квазимемлекеттік секторды жетілдіруге қатысу
-30 426
003
Халықаралық міндеттемелерді орындау және тұрақты даму мақсаттарына қол жеткізу мақсатында Қазақстан Республикасындағы балалар мен әйелдердің жағдайын мониторингтеу үшін мультииндикаторлық кластерлік зерттеп-қарауды өткізу
-920
651
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
-21 475
002
Қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру
-21 475
652
Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігі
157 832
001
Су қорын пайдалану және қорғау, сумен жабдықтау, су бұру саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
157 832
690
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы
-51 149
002
Сайлау өткізу
-51 149
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
-194 246
001
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының мемлекеттік функциялары мен өкілеттіктерін жүзеге асыруды қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
-132 142
055
Мемлекеттік органдар үшін автомашиналар паркін жаңарту
-62 104
002
Қорғаныс
-12 545 322
202
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
-5 633 885
001
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік саясатты айқындау және оның іске асырылуын ұйымдастыру, мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және іске асыру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
-11 524
002
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою саласындағы қызметті ұйымдастыру
-844 976
006
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардан қорғау объектілерін салу және реконструкциялау
-1 139 592
007
Төтенше жағдайлар жөніндегі органдар мен мекемелердің күрделі шығыстары
-3 637 793
208
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi
7 327 633
047
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жауынгерлік, жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету
7 327 633
229
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
-14 239 070
004
Мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты орындауды қамтамасыз ету
-14 239 070
003
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 964 523
201
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
4 636 945
015
Халықты жеке басты куәландыратын құжаттармен, жүргізуші куәліктерімен, көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу үшін құжаттармен, нөмірлік белгілермен қамтамасыз ету

-412
626
Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан
-31 346
001
Услуги по содействию в формировании и эффективной реализации реформ, осуществление государственной политики в сферах стратегического планирования, государственной статистической деятельности, участие в совершенствовании системы государственного управления и квазигосударственного сектора
-30 426
003
Проведение мультииндикаторного кластерного обследования для мониторинга положения детей и женщин в Республике Казахстан в целях выполнения международных обязательств и достижения целей устойчивого развития
-920
651
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
-21 475
002
Реализация государственной политики в сфере общественного согласия
-21 475
652
Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
157 832
001
Услуги по координации деятельности в сфере использования и охраны водного фонда, водоснабжения, водоотведения
157 832
690
Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан
-51 149
002
Проведение выборов
-51 149
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
-194 246
001
Услуги по обеспечению осуществления государственных функций и полномочий Управления Делами Президента Республики Казахстан
-132 142
055
Обновление парка автомашин для государственных органов
-62 104
002
Оборона
-12 545 322
202
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
-5 633 885
001
Услуги по определению и организации реализации государственной политики в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, промышленной безопасности, формированию и реализации государственного материального резерва
-11 524
002
Организация деятельности в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
-844 976
006
Строительство и реконструкция объектов защиты от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
-1 139 592
007
Капитальные расходы органов и учреждений по чрезвычайным ситуациям
-3 637 793
208
Министерство обороны Республики Казахстан
7 327 633
047
Обеспечение боевой, мобилизационной готовности Вооруженных Сил Республики Казахстан
7 327 633
229
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
-14 239 070
004
Обеспечение исполнения государственного оборонного заказа
-14 239 070
003
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 964 523
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
4 636 945
015
Обеспечение населения документами, удостоверяющими личность, водительскими удостоверениями, документами, номерными знаками для государственной регистрации транспортных средств

243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
-23 022
062
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының, концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын және концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу

243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
-23 022
062
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов

-23 022
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
-45 511
008
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының объектілерін салу және реконструкциялау
-45 511
Қызмет бабында пайдалану үшін
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 1159 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 6 желтоқсандағы
№ 987 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар, Қорғаныс, Өнеркәсіп және құрылыс министрліктерінің, Президенті Іс Басқармасының басым республикалық бюджеттік инвестицияларының тізбесі
Функционалдық топ
Атауы
Сомасы, мың теңге
Әкімші
2023 жыл
2024 жыл
2025 жыл
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 1159 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 6 желтоқсандағы
№ 987 қаулысына

-23 022
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
-45 511
008
Строительство и реконструкция объектов Управления Делами Президента Республики Казахстан
-45 511
_______________________________
Для служебного пользования
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 21 декабря 2023 года № 1159
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 декабря 2022 года № 987
Перечень приоритетных республиканских бюджетных инвестиций министерств по чрезвычайным ситуациям, обороны, промышленности и строительства, Управления Делами Президента Республики Казахстан
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Администратор
2023 год
2024 год
2025 год
Программа
Подпрограмма
__________________________________________________
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 21 декабря 2023 года № 1159

3-8-қосымша
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерінің сомаларын бөлу
Р/с
Облыстар мен қалалардың атауы
Сомасы, мың теңге
оның ішінде
республикалық бюджеттің қаражаты есебінен Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
Барлығы

Приложение 3-8
к постановлению Правительства
Республики Казахстанот
от 6 декабря 2022 года № 987
Распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
№ п/п
Наименование областей и городов
Сумма, тыс. тенге
в том числе:
за счет республиканского бюджета
за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
Всего