Ұлттық режимнен алып тастауды белгілеудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 19 ақпандағы № 99 қаулысы.
"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырған кезде Қазақстан Республикасының аумағында өндірілмейтін, сондай-ақ "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 39-бабы 3-тармағының 31), 32), 33) тармақшалары негізінде сатып алынатын тауарларды қоспағанда, шет мемлекеттерден шығарылатын жеңіл өнеркәсіп тауарларын ұлттық режимнен алып тастау белгіленсін.
2. Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді отандық өндірушілердің тізіліміндегі жеке және заңды тұлғалар шығарған тауарлардың мемлекеттік сатып алуға қатысуына рұқсат етілсін.
3. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіп комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулы қабылданған күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде осы қаулының 1-тармағында көзделген жеңіл өнеркәсіп тауарларының тізбесін тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығына сәйкес кодтарын көрсетіп бекітсін және осы тізбенің мемлекеттік сатып алу жөніндегі уәкілетті органға берілуін қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және екі жыл бойы қолданыста болады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

О некоторых вопросах установления изъятия из национального режима
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2024 года № 99.
В соответствии со статьей 14 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. При осуществлении государственных закупок установить изъятие из национального режима товаров легкой промышленности, происходящих из иностранных государств, за исключением товаров, не производимых на территории Республики Казахстан, а также приобретаемых на основании подпунктов 31), 32), 33) пункта 3 статьи 39 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках".
2. Допустить к участию в государственных закупках товары, произведенные физическими и юридическими лицами, находящимися в реестре отечественных производителей товаров, работ и услуг.
3. Комитету промышленности Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке в течение 10 рабочих дней со дня принятия настоящего постановления утвердить перечень товаров легкой промышленности, предусмотренных в пункте 1 настоящего постановления, с указанием кодов в соответствии с единым номенклатурным справочником товаров, работ, услуг и обеспечить представление данного перечня в уполномоченный орган по государственным закупкам.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования и действует в течение двух лет.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов