2024 жылға арналған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету және "2024 – 2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 12 желтоқсандағы № 1108 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 30 наурыздағы № 244 қаулысы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 41, 79 және 111-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

О корректировке показателей республиканского бюджета на 2024 год и внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2023 года № 1108 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024 – 2026 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2024 года № 244
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии со статьями 41, 79 и 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес 2024 жылға арналған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету жүзеге асырылсын.
2. "2024 – 2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 12 желтоқсандағы № 1108 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
мына:
"
Барлығы:
2 310 384 269

1. Осуществить корректировку показателей республиканского бюджета на 2024 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2023 года № 1108 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024 – 2026 годы" следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к указанному постановлению:
строки:
"
Всего:
2 310 384 269

4 695 623
";
мына:
"
Шымкент қаласы
6 165 579
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Астана қаласы
193 200
";
көрсетілген қаулыға 2-қосымша осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын (қызмет бабында пайдалану үшін);
көрсетілген қаулыға 29-қосымшада:
реттік нөмірі 4-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
4
Мемлекеттік жер кадастрын жүргізу
Мемлекеттік жер кадастры мәліметтерін қалыптастыру жер-кадастр жұмыстарын жүргізумен қамтамасыз етіледі
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КеАҚ
259 "Жер ресурстары туралы ақпаратқа қолжетімділікті арттыру"
100 "Мемлекеттік жер кадастры мәліметтерін қалыптастыру"
584 761
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 4-1-жолмен толықтырылсын:
"
4-1
Жер мониторингін жүргізуді, топырақтық және геоботаникалық зерттеулер жүргізуді қамтитын жерлердің сапасын есепке алу
Мемлекеттік жер кадастры мәліметтерін іздестіру жұмыстарын жүргізу арқылы қалыптастыру
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
"Жерлерге зерттеп-қарау жұмыстарын жүргізу мемлекеттік институты" ШЖҚ РМК
259 "Жер ресурстары туралы ақпаратқа қолжетімділікті арттыру"
100 "Мемлекеттік жер кадастры мәліметтерін қалыптастыру"
6 855 517
";
реттік нөмірі 42-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
42
Ішкі су жолында қауіпсіз кеме қатынасын қамтамасыз ету
Баутино порты су айдынындағы кеме қатынасы қауіпсіздігін, Ертіс және Орал-Каспий алабында, Іле өзені, Қапшағай суқоймасы мен Балқаш көлі ішкі су жолының кеме қатынайтын учаскесінде кепілдік габаритті навигациялық жабдық белгілерін қою (алу) және күтіп-ұстау, түп тереңдету, тегістеу, түп тазалау, арналық жобалық зерттеу, навигациялық құралдар мен жабдық белгілерін жасау және жөндеу, кеме қозғалысын басқару жүйесі, кеме қатынасы шлюзі мен техникалық флот кемесін күтіп-ұстау және жөндеу, техникалық флот кемесін жаңарту және жаңғырту жөніндегі іс-шараларды іске асыру арқылы қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Теміржол және су көлігі комитетінің "Қазақстан су жолдары" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
092 "Су көлігін және су инфрақұрылымын күтіп-ұстау"
100 "Су жолдарының кеме жүретін жағдайда болуын қамтамасыз ету және шлюздерді күтіп-ұстау"
26 740 474
";
реттік нөмірі 59-жол алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 81-жолмен толықтырылсын:
"
81
Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы жүйесінің медициналық және өзге де қызметкерлерін оқытуды ұйымдастыру және өткізу
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті іске асыру Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы жүйесі ұйымдарының ("ҚР ПІБ МОА" РМК, "ОКА" АҚ, Бурабай кентіндегі "Оқжетпес" ЕСК" АҚ, Алматы қ. "Оқжетпес" ЕСК" АҚ филиалы) медициналық және өзге де қызметкерлерін практикалық денсаулық сақтаудың, ғылыми зерттеулердің, медицина саласындағы озық тәжірибенің заманауи және өзекті бағыттары бойынша оқытуға бағытталған
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
"Медициналық технологиялар және ақпараттық жүйелер орталығы" АҚ
028 "Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы медициналық ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету"
102 "Медициналық ұйымдарды техникалық және ақпараттық қамтамасыз ету"

4 695 623
";
после строки:
"
город Шымкент
6 165 579
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
город Астана
193 200
";
приложение 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению (для служебного пользования);
в приложении 29 к указанному постановлению:
строку, порядковый номер 4, изложить в следующей редакции:
"
4
Ведение государственного земельного кадастра
Формирование сведений государственного земельного кадастра обеспечивается проведением земельно-кадастровых работ
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
259 "Повышение доступности информации о земельных ресурсах"
100 "Формирование сведений государственного земельного кадастра"
584 761
";
дополнить строкой, порядковый номер 4-1, следующего содержания:
"
4-1
Учет качества земель, включающий ведение мониторинга земель, проведение почвенных и геоботанических обследований
Формирование сведений государственного земельного кадастра путем проведения изыскательских работ
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Государственный институт проведения работ по обследованию земе ль"
259 "Повышение доступности информации о земельных ресурсах"
100 "Формирование сведений государственного земельного кадастра"
6  855 517
";
строку, порядковый номер 42, изложить в следующей редакции:
"
42
Обеспечение безопасности судоходства на внутренних водных путях
Обеспечение безопасности судоходства в акватории порта Баутино, гарантированных габаритов судового хода на судоходных участках внутренних водных путей Иртышского и Урало-Каспийского бассейнов, реки Или, Капчагайского водохранилища и озера Балхаш посредством реализации мероприятий по выставлению (снятию) и содержанию знаков навигационного оборудования, дноуглублению, выправлению, дноочищению, русловым проектным изысканиям, изготовлению и ремонту знаков навигационного инвентаря и оборудования, содержанию и ремонту системы управления движением судов, судоходных шлюзов и судов технического флота, обновлению и модернизации судов технического флота
Министерство транспорта Республики Казахстан
РГКП "Қазақстан су жолдары"
092 "Развитие, содержание водного транспорта и водной инфраструктуры"
100 "Обеспечение водных путей в судоходном состоянии и содержание шлюзов"
26 740 474
";
строку, порядковый номер 59, исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 81, следующего содержания:
"
81
Организация и проведение обучения для медицинских и иных сотрудников системы Управления делами Президента Республики Казахстан
Реализация государственной услуги направлена на обучение медицинских и иных сотрудников организаций системы Управления Делами Президента Республики Казахстан (РГП "БМЦ УДП РК", АО "ЦКБ", АО "ЛОК- "Окжетпес" пос. Боровое, филиал АО "ЛОК- "Окжетпес" г. Алматы) по современным и актуальным направлениям практического здравоохранения, научных исследований, передового опыта в области медицины
Управление Делами Президента Республики Казахстан
АО "Центр медицинских технологий и информационных систем"
028 "Обеспечение деятельности медицинских организаций Управления Делами Президента Республики Казахстан"
102 "Техническое и информационное обеспечение медицинских организаций".

101 919
";
көрсетілген қаулыға 2, 7, 20 және 26-қосымшалар осы қаулыға 2, 3, 4 және 5-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулыға 13-қосымша алып тасталсын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі мүдделі республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерімен бірлесіп тиісті қаржы жылына арналған міндеттемелер мен төлемдер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспарына өзгерістер енгізсін.

101 919
";
приложения 2, 7, 20 и 26 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложениям 2, 3, 4 и 5 к настоящему постановлению;
приложение 13 к указанному постановлению исключить.
3. Министерству финансов Республики Казахстан совместно с заинтересованными администраторами республиканских бюджетных программ внести изменения в сводный план финансирования по обязательствам и платежам на соответствующий финансовый год.

-120 000
626
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі
-206 035
001
Реформаларды қалыптастыруға және тиімді іске асыруға жәрдемдесу жөніндегі көрсетілетін қызметтер, стратегиялық жоспарлау, мемлекеттік статистикалық қызмет салаларында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру, мемлекеттік басқару жүйесі мен квазимемлекеттік секторды жетілдіруге қатысу
-166 035
002
Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету
-40 000
627
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі
-34 000
001
Бәсекелестікті қорғау және монополистік қызметті шектеу саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру жөніндегі уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
-34 000
652
Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігі
-500 000
001
Су қорын пайдалану және қорғау, сумен жабдықтау, су бұру саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
-500 000
690
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы
-356 303
004
Облыстық бюджеттерге аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдерін сайлауды қамтамасыз етуге және өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
-356 303
693
Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасы
-1 469 320
001
Қазақстан Республикасы Парламентінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
-1 469 320
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
-404 851
055
Мемлекеттік органдар үшін автомашиналар паркін жаңарту
-404 851
002
Қорғаныс
-16 409 107
202
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
-6 438 823
006
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардан қорғау объектілерін салу және реконструкциялау
-1 871 416
007
Төтенше жағдайлар жөніндегі органдар мен мекемелердің күрделі шығыстары
-4 567 407
208
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi
-9 970 284
047
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жауынгерлік, жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету
-9 970 284
003
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
-10 371 898
221
Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
-1 302 545
001
Мемлекет қызметін құқықтық жағынан қамтамасыз ету
-21 298
005
Адвокаттардың және заң консультанттарының заң көмегін көрсетуі
-311 108
047
Төреліктерде, шетелдік төреліктерде, шетелдік мемлекеттік және сот органдарында, сондай-ақ төрелікке дейінгі және сотқа дейінгі дауларды реттеу процесінде мемлекеттің мүдделерін қорғау және білдіру, Қазақстан Республикасы Үкіметінің қатысуымен шетелде өткізілетін сот немесе төрелік талқылаулардың перспективаларын бағалау
-970 139
410
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетi
-8 806 537

-120 000
626
Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан
-206 035
001
Услуги по содействию в формировании и эффективной реализации реформ, осуществление государственной политики в сферах стратегического планирования, государственной статистической деятельности, участие в совершенствовании системы государственного управления и квазигосударственного сектора
-166 035
002
Обеспечение предоставления статистической информации
-40 000
627
Агентство по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан
-34 000
001
Обеспечение деятельности уполномоченного органа по формированию государственной политики в области защиты конкуренции и ограничения монополистической деятельности
-34 000
652
Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
-500 000
001
Услуги по координации деятельности в сфере использования и охраны водного фонда, водоснабжения, водоотведения
-500 000
690
Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан
-356 303
004
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на обеспечение и проведение выборов акимов районов (городов областного значения)
-356 303
693
Управление материально-технического обеспечения
-1 469 320
001
Услуги по обеспечению деятельности Парламента Республики Казахстан
-1 469 320
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
-404 851
055
Обновление парка автомашин для государственных органов
-404 851
002
Оборона
-16 409 107
202
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
-6 438 823
006
Строительство и реконструкция объектов защиты от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
-1 871 416
007
Капитальные расходы органов и учреждений по чрезвычайным ситуациям
-4 567 407
208
Министерство обороны Республики Казахстан
-9 970 284
047
Обеспечение боевой, мобилизационной готовности Вооруженных Сил Республики Казахстан
-9 970 284
003
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
-10 371 898
221
Министерство юстиции Республики Казахстан
-1 302 545
001
Правовое обеспечение деятельности государства
-21 298
005
Оказание юридической помощи адвокатами и юридическими консультантами
-311 108
047
Защита и представление интересов государства в арбитражах, иностранных арбитражах, иностранных государственных и судебных органах, а также в процессе доарбитражного и досудебного урегулирования споров, оценка перспектив судебных или арбитражных разбирательств, проводимых за рубежом с участием Правительства Республики Казахстан
-970 139
410
Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
-8 806 537

087
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шараларын іске асыру
-17 520 301
160
Ақмола облысының бюджетіне, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
-1 467 368
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
-4 500 000
008
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының объектілерін салу және реконструкциялау

087
Реализация мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
-17 520 301
160
Целевые трансферты на развитие бюджету Акмолинской области, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
-1 467 368
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
-4 500 000
008
Строительство и реконструкция объектов Управления Делами Президента Республики Казахстан

-4 500 000
_______________________________
Қызмет бабында пайдалану үшін
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2024 жылғы 30 наурыздағы
№ 244 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 1108 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар, Қорғаныс министрліктерінің, Президенті Іс Басқармасының басым республикалық бюджеттік инвестицияларының тізбесі
Функционалдық топ
Атауы
Сомасы, мың теңге
Әкімші
2024 жыл
2025 жыл
2026 жыл
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
_______________________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2024 жылғы 30 наурыздағы
№ 244 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 1108 қаулысына
7-қосымша
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
Р/с №
Облыстар мен қалалардың атауы
Сомасы, мың теңге
оның ішінде:
"Spina bifida" диагнозы бар мүгедектігі бар адамдарды бір реттік қолданылатын майланған катетерлермен қамтамасыз ету
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен (жөргектер) қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту
ментальді бұзушылықтары бар балаларға санаторий-курорттық емдеу
Барлығы

-4 500 000
_______________________________
Для служебного пользования
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 марта 2024 года № 244
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2023 года № 1108
Перечень приоритетных республиканских бюджетных инвестиций министерств по чрезвычайным ситуациям, обороны, Управления Делами Президента Республики Казахстан
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Администратор
2024 год
2025 год
2026 год
Программа
Подпрограмма
_______________________________
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 марта 2024 года № 244
Приложение 7
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от "12" декабря 2023 года № 1108
Распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
№ п/п
Наименование областей и городов
Сумма, тыс. тенге
в том числе:
обеспечение лубрицированными катетерами одноразового использования лиц с инвалидностью с диагнозом "Spina bifida"
увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами (подгузники)
санаторно-курортное лечение детям с ментальными нарушениями
Всего

7 000 000
101
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резерві
458 029 301
102
Қазақстан Республикасы Үкіметінің соттар шешімдері бойынша міндеттемелерді орындауға арналған резерві
2 000 000
103
Қазақстан Республикасы Үкіметінің табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резерві
350 000

7 000 000
101
Резерв Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
458 029 301
102
Резерв Правительства Республики Казахстан на исполнение обязательств по решениям судов
2 000 000
103
Резерв Правительства Республики Казахстан для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
350 000
_______________________________