Маңғыстау облысының шекарасын өзгерту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 17 мамырдағы № 387 қаулысы.
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1-1) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Каспий теңізіндегі Қазақстан Республикасы аумақтық суларының (теңізінің) ені мен Қазақстан Республикасы аумақтық суларының (теңізінің) сыртқы шегін есептеуге арналған бастапқы сызықтар арасындағы ені он екі теңіз милі болатын жалпы ауданы 1638837,5075 гектар жерді Маңғыстау облысының аумағына қосу жолымен Маңғыстау облысының шекарасы өзгертілсін.
2. Маңғыстау облысының әкімдігі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2024 жылғы 17 мамырдағы
№ 387 қаулысына
қосымша
Маңғыстау облысы шекарасының схемалық картасы
Маңғыстау облысы шекарасының сипаттамасы
Маңғыстау облысының шекаралары былайша белгіленген:
Маңғыстау облысының солтүстік шекарасы Атырау облысының әкімшілік бағынысындағы аумақтардың қазіргі шекарасының бойымен өтеді;
солтүстік-шығыс шекарасы Ақтөбе облысының әкімшілік бағынысындағы аумақтардың қазіргі шекарасының бойымен өтеді;
оңтүстік-шекарасы Қазақстан-Түрікменстан мемлекеттік шекарасы бойымен өтеді;
оңтүстік-шығыс шекарасы Қазақстан-Өзбекстан мемлекеттік шекарасы бойымен өтеді;
батыс шекарасы Каспий теңізіндегі Қазақстан Республикасы аумақтық суларының (теңізінің) сыртқы шегі бойымен өтеді.
Каспий теңізіндегі Қазақстан Республикасының аумақтық суларының (теңізінің) ені мен Қазақстан Республикасының сыртқы шегін есептеуге арналған бастапқы сызықтар арасындағы он екі теңіз милі болатын Маңғыстау облысының әкімшілік-аумақтық бағынысына кіретін жерлердің экспликациясы
Атауы
Ауданы, га
1
2
Маңғыстау облысы бойынша облыс шекарасынан аумақтық сулардың (теңіздің) ені мен сыртқы шегін есептеуге арналған бастапқы сызықтар арасындағы он екі теңіз миліне дейінгі алаң

Об изменении границ Мангистауской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 мая 2024 года № 387.
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О Государственной границе Республики Казахстан" и подпунктом 1-1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Изменить границы Мангистауской области путем включения в территорию Мангистауской области земель между исходными линиями для отсчета ширины территориальных вод (моря) Республики Казахстан на Каспийском море и внешним пределом территориальных вод (моря) Республики Казахстан шириной двенадцать морских миль общей площадью 1638837,5075 гектара согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Акимату Мангистауской области принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 мая 2024 года № 387
Схематическая карта границ Мангистауской области
Описание границ Мангистауской области
Границы Мангистауской области обозначены следующим образом:
северная граница Мангистауской области проходит по действующим границам территорий административного подчинения Атырауской области;
северо-восточная граница проходит по действующим границам территорий административного подчинения Актюбинской области;
южная граница проходит по казахстанско-туркменской государственной границе;
юго-восточная граница проходит по казахстанско-узбекской государственной границе;
западная граница проходит по внешнему пределу территориальных вод (моря) Республики Казахстан на Каспийском море.
Экспликация земель, входящих в административно-территориальное подчинение Мангистауской области, между исходными линиями для отсчета ширины территориальных вод (моря) Республики Казахстан на Каспийском море и внешним пределом территориальных вод (моря) Республики Казахстан шириной двенадцать морских миль Каспийского моря
Наименование
Площадь, га
1
2
Площадь от границы области до двенадцати морских миль между исходными линиями для отсчета ширины и внешнего предела территориальных вод (моря) по Мангистауской области

1638837,5075
1) Ақтау қаласы бойынша облыс шекарасынан аумақтық сулардың (теңіздің) ені мен сыртқы шегін есептеуге арналған бастапқы сызықтар арасындағы он екі теңіз миліне дейінгі алаң
87171,2282
2) Бейнеу ауданы бойынша облыс шекарасынан аумақтық сулардың (теңіздің) ені мен сыртқы шегін есептеуге арналған бастапқы сызықтар арасындағы он екі теңіз миліне дейінгі алаң
81805,1200
3) Қарақия ауданы бойынша облыс шекарасынан аумақтық сулардың (теңіздің) ені мен сыртқы шегін есептеуге арналған бастапқы сызықтар арасындағы он екі теңіз миліне дейінгі алаң
513287,6044
4) Маңғыстау ауданы бойынша облыс шекарасынан аумақтық сулардың (теңіздің) ені мен сыртқы шегін есептеуге арналған бастапқы сызықтар арасындағы он екі теңіз миліне дейінгі алаң
150105,7313
5) Мұнайлы ауданы бойынша облыс шекарасынан аумақтық сулардың (теңіздің) ені мен сыртқы шегін есептеуге арналған бастапқы сызықтар арасындағы он екі теңіз миліне дейінгі алаң
49808,5611
6) Түпқараған ауданы бойынша облыс шекарасынан аумақтық сулардың (теңіздің) ені мен сыртқы шегін есептеуге арналған бастапқы сызықтар арасындағы он екі теңіз миліне дейінгі алаң
756659,2625

1638837,5075
1) площадь от границы области до двенадцати морских миль между исходными линиями для отсчета ширины и внешнего предела территориальных вод (моря) по городу Актау
87171,2282
2) площадь от границы области до двенадцати морских миль между исходными линиями для отсчета ширины и внешнего предела территориальных вод (моря) по Бейнеускому району
81805,1200
3) площадь от границы области до двенадцати морских миль между исходными линиями для отсчета ширины и внешнего предела территориальных вод (моря) по Каракиянскому району
513287,6044
4) площадь от границы области до двенадцати морских миль между исходными линиями для отсчета ширины и внешнего предела территориальных вод (моря) по Мангистаускому району
150105,7313
5) площадь от границы области до двенадцати морских миль между исходными линиями для отсчета ширины и внешнего предела территориальных вод (моря) по Мунайлинскому району
49808,5611
6) площадь от границы области до двенадцати морских миль между исходными линиями для отсчета ширины и внешнего предела территориальных вод (моря) по Тупкараганскому району
756659,2625
____________________________