2024 жылға арналған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету және "2024 – 2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 12 желтоқсандағы № 1108 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 1111 қаулысы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2024 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 41, 79 және 111-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

О корректировке показателей республиканского бюджета на 2024 год и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2023 года № 1108 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024 – 2026 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2024 года № 1111
Примечание ИЗПИ!
Постановление вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии со статьями 41, 79 и 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес 2024 жылға арналған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету жүзеге асырылсын.
2. "2024 – 2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 12 желтоқсандағы № 1108 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
мына:
"
Барлығы:
2 305 183 302
996 572 394

1. Осуществить корректировку показателей республиканского бюджета на 2024 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2023 года № 1108 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024 – 2026 годы" следующие изменения:
в приложении 1 к указанному постановлению:
строки:
"
Всего:
2 305 183 302
996 572 394

1 841 597
";
көрсетілген қаулыға 10-қосымшада:
мына:
"
Барлығы
93 825 331
19.
Астана қаласы
5 194 102
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Барлығы
93 795 045
19.
Астана қаласы
5 163 816
";
көрсетілген қаулыға 29-қосымшада:
реттік нөмірі 21-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
21
Worldskills қозғалысын дамыту жөніндегі көрсетілетін қызметтер
1. Қазақстанда WorldSkills қозғалысын дамыту бойынша көрсетілетін қызметтер. Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрларды даярлау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруға, WorldSkills құралдарын пайдалана отырып, жұмысшы кәсіптерінің беделін арттыруға және танымал етуге, WorldSkills стандарттарын енгізуге, елдің экономикалық өсуі үшін құзыреттердің маңыздылығын көрсетуге бағытталған Қазақстанда WorldSkills қозғалысын дамыту.

1 841 597
";
в приложении 10 к указанному постановлению:
строки:
"
Всего
93 825 331
19.
Город Астана
5 194 102
"
изложить в следующей редакции:
"
Всего
93 795 045
19.
Город Астана
5 163 816
";
в приложении 29 к указанному постановлению:
строку, порядковый номер 21, изложить в следующей редакции:
"
21
Услуги по развитию движения Worldskills
1. Услуги по развитию движения WorldSkills в Казахстане – развитие движения WorldSkills в Казахстане, ориентированное на реализацию государственной политики в сфере подготовки кадров с техническим и профессиональным образованием, повышение престижа и популяризация рабочих профессий с использованием инструментов WorldSkills, внедрение стандартов WorldSkills, демонстрация важности компетенций для экономического роста страны.

2. Қазақстан Республикасы Ұлттық құрамасын WorldSkills чемпионатына жаттығу лагерлерінде жұмыстарын ұйымдастыру бойынша көрсетілетін қызметтер. Worldskills талаптарына сәйкес келетін құзыреттер бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық құрамасын қалыптастыру. WorldSkills халықаралық чемпионаттарына жаттығу лагерлері базасында Worldskills талаптарына сәйкес құзыреттер бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық құрама мүшелерін даярлау
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
"Таlap" КеАҚ
006 "Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету",
102 "Халықаралық тәжірибе негізінде техникалық және кәсіптік білім беру жүйесін дамыту бойынша қызметтер"
782 670
";
реттік нөмірі 48-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
48
Ұлттық бірыңғай тестілеу, техникалық, кәсіптік немесе орта білімнен кейінгі білім берудің ұлттық бірыңғай тестілеуі, магистратураға түсуге арналған кешенді тестілеу үшін тест тапсырмаларының базасын әзірлеу және қалыптастыру, сондай-ақ ұлттық бірыңғай тестілеуді өткізуге байланысты іс-шараларды қамтамасыз ету және сүйемелдеу (оның ішінде Ұлттық тестілеу орталығының қызметін ұйымдастыру) жөніндегі көрсетілетін қызметтер
1. Ұлттық бірыңғай тестілеуді өткізуге және тест тапсырмаларының базасын қалыптастыруға байланысты ұйымдық іс-шаралар: ағымдағы жылғы, өткен жылдардағы орта білім беру ұйымдарының бітірушілерін, техникалық және кәсіптік немесе орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының бітірушілерін, халықаралық оқушылар алмасу желісі бойынша шетелде оқыған орта білім беру ұйымдарының бітірушілерін, сондай-ақ шетелде оқу орындарын бітірген, Қазақстан Республикасы азаматы болып табылмайтын ұлты қазақ адамдарды ұлттық бірыңғай тестілеу тапсырмаларын әзірлеу, сараптау, түзету және сынақтан өткізу жұмысын жүзеге асыру; қысқартылған оқу мерзімдерін көздейтін жоғары білімнің білім беру бағдарламалары бойынша оқуға түсетін техникалық және кәсіптік немесе орта білімнен кейінгі білім беру бітірушілерін ұлттық бірыңғай тестілеу тапсырмаларын әзірлеу, сараптау, сынақтан өткізу және түзету жұмыстарын жүзеге асыру; ұлттық бірыңғай тестілеуді ұйымдастыру және өткізу.
2. Кешенді тестілеудің тестілеу тапсырмаларын әзірлеу, сараптау, сынақтан өткізу және түзету жұмысын жүзеге асыру. Білім беру бағдарламаларының топтары бойынша кешенді тестілеу шет тілі, білім беру бағдарламалары тобының бейіні, оқуға дайындығын айқындау бойынша тесттерден тұрады.
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі
"Ұлттық тестілеу орталығы" ШЖҚ РМК
204 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету",
109 "Білім сапасына сырттай бағалау жүргізу"

2. Услуги по организации работы по подготовке Национальной сборной Республики Казахстан в тренировочных лагерях к чемпионатам WorldSkills – формирование Национальной сборной Республики Казахстан по компетенциям, соответствующим требованиям Worldskills. Подготовка членов Национальной сборной Республики Казахстан по компетенциям, соответствующим требованиям Worldskills, на базе тренировочных лагерей к международным чемпионатам Worldskills
Министерство просвещения Республики Казахстан
НАО "Таlap"
006 "Обеспечение кадрами с техническим и профессиональным образованием",
102 "Услуги по развитию системы технического и профессионального образования на основе международного опыта"
782 670
";
строку, порядковый номер 48, изложить в следующей редакции:
"
48
Услуги по разработке и формированию базы тестовых заданий для единого национального тестирования, единого национального тестирования технического, профессионального и послесреднего образования, комплексного тестирования в магистратуру, а также обеспечение и сопровождение мероприятий, связанных с проведением единого национального тестирования (в том числе организация деятельности Национального центра тестирования)
1. Организационные мероприятия, связанные с проведением единого национального тестирования и формированием базы тестовых заданий: осуществление работы по разработке, экспертизе, корректировке и апробации тестовых заданий единого национального тестирования выпускников организаций среднего образования текущего года, прошлых лет, выпускников технического и профессионального или послесреднего образования, выпускников организаций среднего образования, обучавшихся по линии международного обмена школьниками за рубежом, а также лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан, окончивших учебные заведения за рубежом; осуществление работы по разработке, экспертизе, апробации и корректировке тестовых заданий единого национального тестирования выпускников технического и профессионального или послесреднего образования, поступающих по образовательным программам высшего образования, предусматривающим сокращенные сроки обучения; организация и проведение единого национального тестирования.
2. Осуществление работы по разработке, экспертизе, апробации и корректировке тестовых заданий комплексного тестирования. Комплексное тестирование по группам образовательных программ состоит из тестов по иностранному языку, профилю группы образовательных программ, на определение готовности к обучению
Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный центр тестирования"
204 "Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием",
109 "Проведение внешней оценки качества образования"

2 403 848
";
реттік нөмірі 50-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
50
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту саласында қызметтер ұсыну
Қазақстан Республикасында мемлекеттік тіл саясатын іске асыру жөніндегі іс-шараларды өткізу
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі
"Шайсұлтан Шаяхметов атындағы "Тіл-Қазына" ұлттық ғылыми-практикалық орталығы" КеАҚ
230 "Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту",
100 "Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамытуды қамтамасыз ету"
956 941
";
реттік нөмірі 97-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
97
Мәдениет саласындағы "Ш. Айманов атындағы "Қазақфильм" АҚ жанындағы "Қазақанимация" шығармашылық бірлестігінің (Отандық анимациялық контентті шығаратын сервистік компания) жұмысын қамтамасыз ету
1. Анимациялық кино саласындағы шетелдік және отандық мамандарды кәсіби сүйемелдеу және жоғары технологиялық жабдық базасында шығармашылық жоғары оқу орындарының қазақстандық студенттеріне, кинематография саласындағы мамандарға және шығармашылық және тиісті техникалық мамандықтардың басқа да өкілдеріне практикалық сабақтар, шеберлік сыныптарын өткізу.
2. Қорытынды пилоттық анимациялық жобаларды жасау.
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
"Ш. Айманов атындағы "Қазақфильм" АҚ
033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру",
104 "Ұлттық фильмдер шығару және фильмдерді қазақ тіліне дубляж жасауды қамтамасыз ету"
491 918
";
көрсетілген қаулыға 2-қосымша осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын (қызмет бабында пайдалану үшін);

2 403 848
";
строку, порядковый номер 50, изложить в следующей редакции:
"
50
Предоставление услуг в сфере развития государственного языка и других языков народа Казахстана
Проведение мероприятий по реализации государственной языковой политики в Республике Казахстан
Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
НАО "Национальный научно-практический центр "Тіл-Қазына" имени Шайсултана Шаяхметова"
230 "Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана",
100 "Обеспечение развития государственного языка и других языков народа Казахстана"
956 941
";
строку, порядковый номер 97, изложить в следующей редакции:
"
97
Содержание творческого объединения "Казаханимация" (сервисная компания по производству отечественного анимационного контента) при АО "Казахфильм" им. Ш. Айманова в области культуры
1. Проведение практических занятий, мастер-классов казахстанским студентам творческих вузов, специалистам в сфере кинематографии и другим представителям творческих и соответствующих технических профессий на базе высокотехнологического оборудования и профессионального сопровождения зарубежных и отечественных специалистов в сфере анимационного кино.
2. Создание итоговых пилотных анимационных проектов
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
АО "Казахфильм" имени Ш. Айманова"
033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела",
104 "Производство национальных фильмов и обеспечение дубляжа фильмов на казахский язык"
491 918
";
приложение 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению (для служебного пользования);

-362 293
256
Орман ресурстары мен жануарлар дүниесін сақтау мен дамытуды басқару, қамтамасыз ету
295 044
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
-86 126
001
Ауыл шаруашылығы және жер ресурстарын пайдалану саласындағы жоспарлау, реттеу, басқару жөніндегі көрсетілетін қызметтер
-86 126
012
Көлiк және коммуникация
3 700 000
223
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
3 700 000
003
"Электрондық үкіметті", инфокоммуникациялық инфрақұрылымды және ақпараттық қауіпсіздікті дамыту
3 700 000
013
Басқалар
-85 034
204
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
-18 000
006
Өкілдік шығындар
-18 000
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
-13 758
062
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының, концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын және концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
-13 758
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
-53 276

-362 293
256
Управление, обеспечение сохранения и развития лесных ресурсов и животного мира
295 044
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
-86 126
001
Услуги по планированию, регулированию, управлению в сфере сельского хозяйства и использования земельных ресурсов
-86 126
012
Транспорт и коммуникации
3 700 000
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
3 700 000
003
Развитие "электронного правительства", инфокоммуникационной инфраструктуры и информационной безопасности
3 700 000
013
Прочие
-85 034
204
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
-18 000
006
Представительские затраты
-18 000
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
-13 758
062
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
-13 758
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
-53 276