Щучинск-Бурабай курорттық аймағын дамыту жөніндегі 2025 – 2029 жылдарға арналған кешенді жоспарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 6 наурыздағы № 126 қаулысы
Щучинск-Бурабай курорттық аймағының туризмін дамытуды жақсарту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Щучинск-Бурабай курорттық аймағын дамыту жөніндегі 2025 – 2029 жылдарға арналған кешенді жоспар (бұдан әрі – Кешенді жоспар) бекітілсін.
2. Кешенді жоспардың орындалуына жауапты орталық және жергілікті атқарушы органдар, Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы (келісу бойынша), сондай-ақ мүдделі ұйымдар (келісу бойынша):
1) Кешенді жоспарды іске асыру жөнінде қажетті шаралар қабылдасын;
2) жылына бір рет, есепті жылдан кейінгі айдың 15-і күнінен кешіктірмей, Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігіне Кешенді жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат беріп тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігі есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына Кешенді жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат беріп тұрсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 6 наурыздағы
№ 126 қаулысымен
бекітілген
Щучинск-Бурабай курорттық аймағын дамыту жөніндегі 2025 – 2029 жылдарға арналған кешенді жоспар
Р/с
Іс-шараның атауы
Аяқталу нысаны
Орындау мерзімі
Жауапты орындаушылар
Қаржыландыру көлемі
(млн теңге)
Қаржыландыру көздері
1
2
3
4
5
6
7
Күтілетін нәтижелер:
1) келуші турист санын 35 мыңнан 94 мың адамға дейін ұлғайту (2025 ж. – 49 мың; 2026 ж. – 53 мың; 2027 ж. – 62 мың; 2028 ж. – 78 мың; 2029 ж. – 94 мың);
2) туризм саласында жұмыспен қамтылғандарды 22 мың адамнан 32,5 мың адамға дейін ұлғайту (2025 ж. – 24,2 мың; 2026 ж. – 25,3 мың; 2027 ж. – 27,5 мың; 2028 ж. – 29,5 мың; 2029 ж. – 32,5 мың);
3) жеке инвестицияларды 12,2-ден 22,7 млрд теңгеге дейін ұлғайту (2025 ж. – 13,9 млрд теңге; 2026 ж. – 15,7 млрд теңге; 2027 ж. – 17,4 млрд теңге; 2028 ж. – 19,2 млрд теңге; 2029 ж. – 22,7 млрд теңге);
4) туризмнің өңір экономикасындағы үлесін 1,4 %-дан 3,5 %-ға дейін ұлғайту (2025 ж. – 0,3 %; 2026 ж. – 0,3 %; 2027 ж. – 0,4 %; 2028 ж. – 0,5 %; 2029 ж. – 0,6 %).
1. Орнықты туризмді дамыту үшін жағдай жасау
1.
"Турист жүретін жолдар" әдісі бойынша ЩБКА-ның туристік объектілеріне түгендеу жүргізу
ТСМ-ге ақпарат
2025 жылғы IV тоқсан
Kazakh Tourism (келісу бойынша), Ақмола облысының әкімдігі, "Бурабай" МҰТП (келісу бойынша), "Бурабай Даму" ЖШС (келісу бойынша)
талап етілмейді
талап етілмейді
2026 жылғы IV тоқсан
2027 жылғы IV тоқсан
2028 жылғы IV тоқсан
2029 жылғы IV тоқсан
2.
ЩБКА-да (Текекөл, Ақбура) орнықты туризмді дамыту бойынша отбасылық демалысқа арналған жыл бойы жұмыс істейтін ойын-сауық және демалыс кешендерін (жабық аквапарк, қонақ үйлер, мейрамханалар және тағы басқа) салумен мастер-жоспар әзірлеу
мастер-жоспар
2025 жылғы II тоқсан
ПІБ

Об утверждении Комплексного плана по развитию Щучинско-Боровской курортной зоны на 2025 – 2029 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2025 года № 126
В целях улучшения развития туризма Щучинско-Боровской курортной зоны Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Комплексный план по развитию Щучинско-Боровской курортной зоны на 2025 – 2029 годы (далее – Комплексный план).
2. Центральным и местным исполнительным органам, Управлению делами Президента Республики Казахстан (по согласованию), а также заинтересованным организациям (по согласованию), ответственным за исполнение Комплексного плана:
1) принять необходимые меры по реализации Комплексного плана;
2) один раз в год, не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным годом, представлять в Министерство туризма и спорта Республики Казахстан информацию о ходе выполнения Комплексного плана.
3. Министерству туризма и спорта Республики Казахстан не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным, представлять в Аппарат Правительства Республики Казахстан сводную информацию о ходе выполнения Комплексного плана.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство туризма и спорта Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 марта 2025 года № 126
Комплексный план
по развитию Щучинско-Боровской курортной зоны на 2025 – 2029 годы
№ п/п
Наименование мероприятия
Форма завершения
Срок исполнения
Ответственные исполнители
Объем финансирования (млн тенге)
Источники финансирования
1
2
3
4
5
6
7
Ожидаемые результаты:
1) увеличение числа въездных туристов с 35 тыс. до 94 тыс. человек (2025 г. – 49 тыс.; 2026 г. – 53 тыс.; 2027 г. – 62 тыс.; 2028 г. – 78 тыс.; 2029 г. – 94 тыс.);
2) увеличение занятых в сфере туризма с 22 тыс. человек до 32,5 тыс. человек (2025 г. – 24,2 тыс.; 2026 г. – 25,3 тыс.; 2027 г. – 27,5 тыс.; 2028 г. – 29,5 чел.; 2029 г. – 32,5 чел.);
3) увеличение частных инвестиций с 12,2 до 22,7 млрд тенге (2025 г. – 13,9 млрд тенге; 2026 г. – 15,7 млрд тенге; 2027 г. – 17,4 млрд тенге; 2028 г. – 19,2 млрд тенге; 2029 г. – 22,7 млрд тенге);
4) увеличение доли туризма с 1,4 % до 3,5 % в экономике региона (2025 г. – 0,3 %; 2026 г. – 0,3 %; 2027 г. – 0,4 %; 2028 г. – 0,5 %; 2029 г. – 0,6 %).
1. Создание условий для развития устойчивого туризма
1.
Инвентаризация туристских объектов ЩБКЗ по методу "пути следования туриста"
информация в МТС
IV квартал
2025 года
Kazakh Tourism (по согласованию), акимат Акмолинской области, ГНПП "Бурабай" (по согласованию), ТОО "Бурабай Даму" (по согласованию)
не требуется
не требуются
IV квартал
2026 года
IV квартал
2027 года
IV квартал
2028 года
IV квартал
2029 года
2.
Разработка мастер-плана по развитию устойчивого туризма ЩБКЗ (Текеколь, Акбура) со строительством развлекательных и досуговых комплексов круглогодичного назначения для семейного отдыха (крытый аквапарк, отели, рестораны и другие)
мастер-план
II квартал
2025 года
УДП (по согласованию)

123,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
3.
ЩБКА-да орнықты туризмді дамыту бойынша мастер-жоспар әзірлеу:
Қатаркөл көлі – жыл бойы келуге болатын балалар-жасөспірімдердің демалысы (балалар орталықтары, спорттық-сауықтыру кешендері, дамытушы орталықтар және т.б.);
Жөкей көлі – жыл бойы келуге болатын экологиялық туризм (кемпинг, глемпинг, жаңа турмаршруттар және т.б.);
Кіші Шабақты көлі – судағы демалыс түрлері (жалға беру станциялары, қайық станциялары, жағалау инфрақұрылымы, жағажайлар және тағы басқа)
мастер-жоспар
2025 жылғы II тоқсан
Kazakh Tourism (келісу бойынша)
талап етілмейді
талап етілмейді
4.
Туристік локациялардың дамуын ескере отырып, егжей-тегжейлі жоспарлау жобасы бар бас жоспарды әзірлеу:
Бурабай кенті;
Жөкей ауылы;
Ақылбай ауылы.
Қатаркөл кентінің бас жоспарын түзету
бас жоспар
2026 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі
47,0
ЖБ
5.
ЩБКА-да орнықты туризмді дамыту бойынша мастер-жоспарды ескере отырып, "Бурабай" МҰТП бас жоспарын түзету
бас жоспар
2025 жылғы IV тоқсан
ПІБ (келісу бойынша)
20,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
6.
ЩБКА-ны дамыту бойынша 2025 – 2029 жылдарға арналған кешенді жоспардың жобаларын іске асыруды үйлестіру бойынша жұмыс тобын құру
бұйрық
2025 жылғы II тоқсан
ТСМ, Ақмола облысының әкімдігі, ПІБ (келісу бойынша)
талап етілмейді
талап етілмейді
ЖИЫНЫ: 190,0 млн теңге сомаға 6 іс-шара, оның ішінде: ЖБ – 47,0; бюджеттен тыс қаражат – 143,0
2. Инвестициялық жобалар
7.
Инвестициялық ахуалды жақсарту және туризм саласындағы инвестициялық жобаларды іске асыруға кедергі келтіретін тосқауылдарды анықтау бойынша акселерация өткізу
мүдделі мемлекеттік органдарға ұсынымдар
жыл сайын
СІМ, ТСМ, Kazakh Tourism (келісу бойынша), KAZAKH INVEST (келісу бойынша)
талап етілмейді
талап етілмейді
8.
ЩБКА бойынша инвестициялық ұсыныстарды KAZAKH INVEST (invest.gov.kz) веб-сайтында орналастыру
цифрландырылған инвестициялық ұсыныстар
жыл сайын
ТСМ, Ақмола облысының әкімдігі, KAZAKH INVEST (келісу бойынша), Kazakh Tourism (келісу бойынша)
талап етілмейді
талап етілмейді
9.
ЩБКА аумағында туризм саласындағы инвестициялық жобаларды іске асыру үшін СІМ шетелдік мекемелері және KAZAKH INVEST шетелдік өкілдері арқылы әлеуетті инвесторларды іздеу
ТСМ-ге ақпарат
жыл сайын
СІМ, KAZAKH INVEST (келісу бойынша), Kazakh Tourism (келісу бойынша)
талап етілмейді
талап етілмейді
10.
ЩБКА аумағында туризм саласындағы әлеуетті инвесторларға ұсыну үшін кемінде бір бизнес-жоспар мен қаржылық модель әзірлеу
бизнес-жоспар
жыл сайын
Kazakh Tourism (келісу бойынша)
талап етілмейді
талап етілмейді
11.
ЩБКА-ға кіреберісте сапар-орталығы, техникалық қызмет көрсету станциялары, тамақтану пункттері (франшиза), туроператорларға арналған кеңселер, жүргізушілерге арналған демалыс бөлмелері және тағы басқалары бар көп деңгейлі тұрақ салу
инвестициялық жоба
2025 жылғы желтоқсан
ПІБ (келісу бойынша)
талап етілмейді
талап етілмейді
ЖСҚ
2026 жылғы маусым

123,0
за счет внебюджетных средств
3.
Разработка мастер-плана по развитию устойчивого туризма ЩБКЗ:
озеро Катарколь – детско-юношеский отдых круглогодичного посещения (детские центры, спортивно-оздоровительные комплексы, развивающие центры и другое);
озеро Жукей – экологический туризм круглогодичного посещения (кемпинг, глемпинг, новые турмаршруты и другое);
озеро Малое Чебачье – водные виды отдыха (станции проката, лодочные станции, береговая инфраструктура, пляжи и другое)
мастер-план
II квартал
2025 года
Kazakh Tourism (по согласованию)
не требуется
не требуются
4.
Разработка генерального плана с проектом детальной планировки и учетом развития туристских локаций:
поселок Бурабай;
село Жукей;
село Акылбай.
Корректировка генерального плана села Катарколь
генеральный план
IV квартал
2026 год
акимат Акмолинской области
47,0
МБ
5.
Корректировка генерального плана ГНПП "Бурабай" с учетом мастер-плана по развитию устойчивого туризма ЩБКЗ
генеральный план
IV квартал
2025 года
УДП (по согласованию)
20,0
за счет внебюджетных средств
6.
Создание рабочей группы по координации реализации проектов Комплексного плана по развитию ЩБКЗ на 2025 – 2029 годы
приказ
II квартал 2025года
МТС, акимат Акмолинской области, УДП (по согласованию)
не требуется
не требуются
ИТОГО: 6 мероприятий на сумму 190,0 млн тенге, из них: МБ – 47,0; внебюджетные средства – 143,0
2. Инвестиционные проекты
7.
Проведение акселерации по улучшению инвестиционного климата и выявлению барьеров, препятствующих реализации инвестиционных проектов в сфере туризма
рекомендации в заинтересованные государственные органы
ежегодно
МИД, МТС, Kazakh Tourism (по согласованию), KAZAKH INVEST (по согласованию)
не требуется
не требуются
8.
Размещение инвестиционных предложений по ЩБКЗ на веб-сайт KAZAKH INVEST (invest.gov.kz)
оцифрованные инвестиционные предложения
ежегодно
МТС, акимат Акмолинской области, KAZAKH INVEST (по согласованию), Kazakh Tourism (по согласованию)
не требуется
не требуются
9.
Поиск потенциальных инвесторов через заграничные учреждения МИД и зарубежных представителей KAZAKH INVEST для реализации инвестиционных проектов в сфере туризма на территории ЩБКЗ
информация в МТС
ежегодно
МИД, KAZAKH INVEST (по согласованию), Kazakh Tourism (по согласованию)
не требуется
не требуются
10.
Разработка не менее одного бизнес-плана и финансовой модели для предложения потенциальным инвесторам в сфере туризма на территории ЩБКЗ
бизнес-план
ежегодно
Kazakh Tourism (по согласованию)
не требуется
не требуются
11.
Строительство многоуровневой парковки с визит-центром, станции технического обслуживания, пунктов питания (франшиза), офисов для туроператоров, комнат отдыха для водителей и других на въезде в ЩБКЗ
инвестиционный проект
декабрь
2025 года
УДП
(по согласованию)
не требуется
не требуются
ПСД
Июнь 2026 года

175,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2027 жылғы маусым
3 500,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
12.
ЩБКА-да спорттық мүкәммалды жалға алып және тамақтану пунктінің (франшиза), кәдесый дүкендерінің және тағы басқаларының болуымен жаяу сырғанауға арналған шаңғы базаларын ұйымдастыру
орындалған жұмыс актісі
2026 жылғы қазан
ПІБ (келісу бойынша)
250,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
13.
Қолданыстағы туристік маршруттарды абаттандыру және шағын сәулет нысандарын орнату
орындалған жұмыс актісі
2025 жыл
ПІБ (келісу бойынша)
100,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
2026 жыл
100,0
2027 жыл

175,0
за счет внебюджетных средств
акт приемки объекта в эксплуатацию
Июнь 2027 года
3 500,0
за счет внебюджетных средств
12.
Организация лыжных баз в ЩБКЗ для пешего катания с прокатом спортивного инвентаря и наличием пункта питания (франшиза), сувенирными лавками и другими
акт выполненных работ
октябрь
2026 года
УДП (по согласованию)
250,0
за счет внебюджетных средств
13.
Благоустройство и установка малых архитектурных форм на действующих туристских маршрутах
акт выполненных работ
2025 год
УДП (по согласованию)
100,0
за счет внебюджетных средств
2026 год
100,0
2027 год

80,0
14.
"Бурабай Даму" ЖШС сапар-орталығын жаңғырту
инвестициялық жоба
2025 жылғы IV тоқсан
ПІБ (келісу бойынша)
талап етілмейді
талап етілмейді
орындалған жұмыс актісі
2026 – 2027 жылдар
100,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
15.
Ребрендинг және жаңғырту жүргізу (заманауи дизайнмен безендіре отырып, "қыс+жаз" форматында қосымша белсенділік түрлерін енгізу (қайықпен балық аулау және тағы басқа) арқылы "Burabay Land" туристік ойын-сауық кешенін дамыту
орындалған жұмыс актісі
2026 – 2027 жылдар
ПІБ (келісу бойынша)
800,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
16.
"Оқжетпес" емдеу-сауықтыру кешенін реконструкциялау
инвестициялық жоба
2025 жыл
ПІБ (келісу бойынша)
талап етілмейді
талап етілмейді
ЖСҚ
2026 жыл
100,0
РБ
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2028 жыл
құны ЖСҚ әзірленгеннен кейін белгілі болады
құны ЖСҚ әзірленгеннен кейін белгілі болады
17.
"Ақбура" курорттық аймағында "Оқжетпес" емдеу-сауықтыру кешені негізінде сауықтыру орталығын салу
инвестициялық жоба
2025 жыл
ПІБ (келісу бойынша)
талап етілмейді
талап етілмейді
ЖСҚ
2026 жыл
100,0
РБ
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2028 жыл
құны ЖСҚ әзірленгеннен кейін белгілі болады
құны ЖСҚ әзірленгеннен кейін белгілі болады
18.
"Бурабай" МҰТП аумағында веложолды кейіннен жыл сайынғы қызмет көрсетумен және күтіп ұстаумен реконструкциялау
орындалған жұмыс актісі
2025 жыл
ПІБ (келісу бойынша)

80,0
14.
Модернизация визит-центра ТОО "Бурабай Даму"
инвестиционный проект
IV квартал
2025 года
УДП (по согласованию)
не требуется
не требуются
акт выполненных работ
2026-2027 годы
100,0
за счет внебюджетных средств
15.
Развитие туристско-развлекательного комплекса "Burabay Land" с проведением ребрендинга и модернизации (оформление современного дизайна, внедрение дополнительных видов активностей в формате "зима+лето" (рыболовство на лодке и другое)
акт выполненных работ
2026-2027 годы
УДП (по согласованию)
800,0
за счет внебюджетных средств
16.
Реконструкция лечебно-оздоровительного комплекса "Окжетпес"
инвестиционный проект
2025 год
УДП (по согласованию)
не требуется
не требуются
ПСД
2026 год
100,0
РБ
акт приемки объекта в эксплуатацию
2028 год
стоимость будет определена после разработки ПСД
стоимость будет определена после разработки ПСД
17.
Строительство оздоровительного центра на базе лечебно-оздоровительного комплекса "Окжетпес" в курортной зоне "Акбура"
инвестиционный проект
2025 год
УДП (по согласованию)
не требуется
не требуются
ПСД
2026 год
100,0
РБ
акт приемки объекта в эксплуатацию
2028 год
стоимость будет определена после разработки ПСД
стоимость будет определена после разработки ПСД
18.
Реконструкция велодорожки на территории ГНПП "Бурабай" с последующим ежегодным обслуживанием и содержанием
акт выполненных работ
2025 год
УДП (по согласованию)

560,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
19.
"Бурабай" МҰТП аумағында велосипедтерді, самокаттарды жалға беретін, жөндеу шеберханалары, тамақтану пункттері, кәдесый өнімдерін сататын орындары бар екі велоорталық салу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2026 жыл
ПІБ (келісу бойынша)
800,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
20.
ЩБКА аумағында заманауи визит-орталық салу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2026 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі
250,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
21.
Астана – Бурабай тас жолында (Ақкөл және Бұланды аудандарында) кем дегенде екі жол бойындағы сервис объектісін салу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2026 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі
300,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
2027 жылғы IV тоқсан
300,0
22.
Бурабай кентінде 1000 орындық конгресс орталығының құрылысы
ЖСҚ
2025 жылғы I тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі, МАМ

560,0
за счет внебюджетных средств
19.
Строительство двух велоцентров на территории ГНПП "Бурабай" с прокатом велосипедов, самокатов, ремонтными мастерскими, пунктами питания, местами продажи сувенирной продукции
акт приемки объекта в эксплуатацию
2026 год
УДП (по согласованию)
800,0
за счет внебюджетных средств
20.
Строительство современного визит-центра на территории ЩБКЗ
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2026 года
акимат Акмолинской области
250,0
за счет внебюджетных средств
21.
Строительство не менее двух объектов придорожного сервиса на трассе Астана – Бурабай (в Аккольском и Буландинском районах)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2026 года
акимат Акмолинской области
300,0
за счет внебюджетных средств
IV квартал
2027 года
300,0
22.
Строительство конгресс-центра на 1000 посадочных мест в поселке Бурабай
ПСД
I квартал
2025 года
акимат Акмолинской области, МКИ

200,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2026 жылғы IV тоқсан
6750,0/750,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен /ЖБ
2027 жылғы IV тоқсан
6750,0/750,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен /ЖБ
23.
Щучинск қаласындағы дендрологиялық паркке тұрақ орындарын салу
орындалған жұмыс актісі
2026 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі
35,0
ЖБ
24.
Щучинск қаласындағы дендрологиялық паркті реконструкциялау
ЖСҚ
2025 жылғы IV тоқсан
ЭТРМ

200,0
за счет внебюджетных средств
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2026 года
6750,0/750,0
за счет внебюджетных средств /МБ
IV квартал
2027 года
6750,0/750,0
за счет внебюджетных средств /МБ
23.
Строительство парковочных мест к дендрологическому парку в городе Щучинске
акт выполненных работ
IV квартал
2026 года
акимат Акмолинской области
35,0
МБ
24.
Реконструкция дендрологического парка города Щучинска
ПСД
IV квартал 2025 года
МЭПР

74,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2026 жылғы IV тоқсан
740,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
25.
Қатаркөл ауылында жыл бойы жұмыс істейтін аквапарк салу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2027 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі
10 000,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
26.
"Ботай Бурабай" ашық аспан астындағы археология-этнографиялық мұражайын реконструкциялау және кеңейту
орындалған жұмыс актісі
2026 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі

74,0
за счет внебюджетных средств
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2026 года
740,0
за счет внебюджетных средств
25.
Строительство круглогодичного аквапарка в селе Катарколь
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2027 года
акимат Акмолинской области
10 000,0
за счет внебюджетных средств
26.
Реконструкция и расширение археолого-этнографического музея под открытым небом "Ботай Бурабай"
акт выполненных работ
IV квартал
2026 года
акимат Акмолинской области

200,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
27.
ЩБКА-ның тарихи мұрасын ескере отырып, туристік маршруттарды абаттандыру
орындалған жұмыс актісі
2026 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі
83,3
ЖБ
2028 жылғы IV тоқсан
83,3
2029 жылғы IV тоқсан
83,4
28.
Бурабай кентінің Кенесары көшесінің туристік серуенге арналған тұжырымдамасын әзірлеу
орындалған жұмыс актісі
2026 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі
50,0
ЖБ
29.
Щучинск қаласындағы көшелердің туристік серуенге арналған тұжырымдамасын әзірлеу
орындалған жұмыс актісі
2026 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі
50,0
ЖБ
30.
Бурабай кентінде "Променад" саябағын салу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2025 жылғы II тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі
453,5
ЖБ
31.
"Астана – Бурабай" тас жолындағы кадет корпусының ауданындағы ипподромды реконструкциялау
орындалған жұмыс актісі
2027 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі
100,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
32.
Бурабай кентінде жазғы спорттық-ойын-сауық стадионын салу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2028 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі
500,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
33.
Бурабай кентінде ғимаратты тарихи музей етіп реконструкциялау
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2029 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі
1000,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
34.
Бурабай кентінде балалар ойын-сауық кешенінің құрылысы
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2029 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі
1500,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
35.
Ит шанамен (хаски) сырғанау ойын-сауық турын ұйымдастыру
тур
2026 жыл
ПІБ (келісу бойынша)

200,0
за счет внебюджетных средств
27.
Благоустройство туристских маршрутов с учетом исторического наследия ЩБКЗ
акт выполненных работ
IV квартал
2026 года
акимат Акмолинской области
83,3
МБ
IV квартал
2028 года
83,3
IV квартал
2029 года
83,4
28.
Разработка концепции улицы Кенесары поселка Бурабай под туристский променад
акт выполненных работ
IV квартал
2026 года
акимат Акмолинской области
50,0
МБ
29.
Разработка концепции улиц города Щучинск под туристский променад
акт выполненных работ
IV квартал
2026 года
акимат Акмолинской области
50,0
МБ
30.
Строительство парка "Променад" в поселке Бурабай
акт приемки объекта в эксплуатацию
IІ квартал
2025 года
акимат Акмолинской области
453,5
МБ
31.
Реконструкция ипподрома на трассе "Астана-Боровое" в районе кадетского корпуса
акт выполненных работ
IV квартал
2027 года
акимат Акмолинской области
100,0
за счет внебюджетных средств
32.
Строительство летнего спортивно-развлекательного стадиона в поселке Бурабай
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2028 года
акимат Акмолинской области
500,0
за счет внебюджетных средств
33.
Реконструкция здания под исторический музей в поселке Бурабай
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2029 года
акимат Акмолинской области
1000,0
за счет внебюджетных средств
34.
Строительство детского развлекательного комплекса в поселке Бурабай
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2029 года
акимат Акмолинской области
1500,0
за счет внебюджетных средств
35.
Организация развлекательного тура катания на собачьих упряжках (хаски)
тур
2026 год
УДП (по согласованию)

50,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
36.
Қажетті туристік инфрақұрылымы (жалға беру және тамақтану пункттері, жарықпен берілетін музыка) бар көпшілік сырғанау үшін Бурабай және Үлкен Шабақты көлдерінде мұз айдынын ұйымдастыру
орындалған жұмыс актісі
2026 жыл
ПІБ (келісу бойынша)
100,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
37.
Мотосноубордтарда, қаршаналарда қозғалатын үш қысқы маршрутты ұйымдастыру
туристік маршрут
2026 жыл
ПІБ (келісу бойынша)
40,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
38.
Щучье көлі жағасында аквапарк пен виллалары, кемпингтері бар "DOLCE BY WYNDHAM" қонақ үй кешенін салу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2028 жылғы IІІ тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі
10 800,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
39.
Қымызнай ауылында Qymyzynai туристік демалыс аймағын орналастыру
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2027 жылғы IІІ тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі
960,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
40.
Щучье көлінің жағасында коттедж-қонақ үй үлгісіндегі демалыс аймағын орналастыру
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2027 жылғы IІ тоқсан
ПІБ (келісу бойынша)
10000,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
ЖИЫНЫ: 59 617,5 млн теңге сомаға 34 іс-шара, оның ішінде: РБ – 200,0; ЖБ – 2 338,5; бюджеттен тыс қаражат – 57 079,0
3. Инфрақұрылым
41.
Щучинск қаласының теміржол вокзалына іргелес аумақты абаттандыру
орындалған жұмыс актісі
2025 жылғы IІ тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі
25,0
ЖБ
42.
Щучинск қаласының теміржол вокзалын реконструкциялау
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2027 – 2028 жылдар
КМ, ҚТЖ (келісу бойынша)
2000,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
43.
"Щучье-Бурабай" – Наурызбай батыр – облыс шекарасы" (8 км) КС-26 облыстық маңызы бар жолын реконструкциялау
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2026 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі, КМ
1757,0/195,0
РБ/ЖБ
2027 жылғы IV тоқсан
1757,1/195,5
44.
"Щучье-Бурабай" – Наурызбай батыр – облыс шекарасы" (8-26 км) КС-26 облыстық маңызы бар жолының учаскесін орташа жөндеу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2026 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі
750,0
ЖБ
2027 жылғы IV тоқсан
750,0
45.
Бурабай кентіндегі Күркіреуік өзені арқылы көпір салып, Алимусиндер көшесін (1,2 км) реконструкциялау
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2026 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі, КМ
1215,0/135,0
РБ/ ЖБ
2027 жылғы IV тоқсан
1215,0/135,0
46.
"Шабақты көлінің солтүстік айналма жолы" автожолын (22 км) орташа жөндеу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2027 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі
1125,0
ЖБ
2028 жылғы IV тоқсан
1125,0
47.
Қатаркөл ауылындағы кентішілік автомобиль жолдарын (6 км) орташа жөндеу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2025 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі

50,0
за счет внебюджетных средств
36.
Организация ледового катка на озерах Боровое и Большое Чебачье для массового катания с необходимой туристской инфраструктурой (пункты проката, питания, светомузыка)
акт выполненных работ
2026 год
УДП (по согласованию)
100,0
за счет внебюджетных средств
37.
Организация трех зимних маршрутов с передвижением на мотосноубордах, снегокатах
туристский маршрут
2026 год
УДП (по согласованию)
40,0
за счет внебюджетных средств
38.
Строительство гостиничного комплекса "DOLCE BY WYNDHAM" с аквапарком и виллами, глэмпингами на берегу озера Щучье
акт приемки объекта в эксплуатацию
III квартал
2028 года
акимат Акмолинской области
10 800,0
за счет внебюджетных средств
39.
Строительство туристской зоны отдыха Qymyzynai в селе Кымызнай
акт приемки объекта в эксплуатацию
III квартал
2027 года
акимат Акмолинской области
960,0
за счет внебюджетных средств
40.
Строительство зоны отдыха коттеджно-гостиничного типа на берегу озера Щучье
акт приемки объекта в эксплуатацию
II квартал
2027 года
УДП (по согласованию)
10000,0
за счет внебюджетных средств
ИТОГО: 34 мероприятия на сумму 59 617,5 млн тенге, из них: РБ – 200,0; МБ – 2 338,5; внебюджетные средства – 57 079,0
3. Инфраструктура
41.
Благоустройство прилегающей территории к железнодорожному вокзалу города Щучинска
акт выполненных работ
II квартал 2025 года
акимат Акмолинской области
25,0
МБ
42.
Реконструкция железнодорожного вокзала в городе Щучинске
акт приемки объекта в эксплуатацию
2027-2028 годы
МТ, КТЖ (по согласованию)
2000,0
за счет внебюджетных средств
43.
Реконструкция дороги областного значения КС-26 "Щучинск – Боровое" – Наурызбай Батыр – граница области" (8 км)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2026 года
акимат Акмолинской области, МТ
1757,0/195,0
РБ/МБ
IV квартал
2027 года
1757,1/195,5
44.
Средний ремонт участка автомобильной дороги областного значения КС-26 "Щучинск – Боровое" – Наурызбай Батыр – граница области" (км 8-26)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2026 года
акимат Акмолинской области
750,0
МБ
IV квартал
2027 года
750,0
45.
Реконструкция улицы Алимусиных со строительством моста через реку Громотуха в поселке Бурабай (1,2 км)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2026 года
акимат Акмолинской области, МТ
1215,0/135,0
РБ/МБ
IV квартал
2027 года
1215,0/135,0
46.
Средний ремонт автодороги "Северный обход озера Чебачье" (22 км)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2027 года
акимат Акмолинской области
1125,0
МБ
IV квартал
2028 года
1125,0
47.
Средний ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог в селе Катарколь
(6 км)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2025 года
акимат Акмолинской области

280,0
ЖБ
48.
Бурабай кенті Жамбыл, Казахстанская, Интернациональная көшелерінің жол желісін (2,6 км) реконструкциялау және салу (ІІІ кезек)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2025 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі, КМ
685,0
РБ
49.
Бурабай ауданының "Шабақты көлінің солтүстік айналма жолы" автожолына дейін Текекөл көлінің айналасында автожол (13,5 км) салу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2025 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі

280,0
МБ
48.
Реконструкция и строительство дорожной сети поселка Бурабай (III очередь), улицы Джамбула, Казахстанская, Интернациональная (2,6 км)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2025 года
акимат Акмолинской области, МТ
685,0
РБ
49.
Строительство автодороги вокруг озера Текеколь до автодороги "Северный объезд озера Чебачье" Бурабайского района (13,5 км)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2025 года
акимат Акмолинской области

1026,0
ЖБ
50.
Бурабай ауданы Бурабай кенті Жұмабаев көшесі жол желісін (1,4 км) реконструкциялау және салу (II кезек)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2025 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі
500,0
ЖБ
51.
"Ақбура" курорттық аймағындағы жолды күрделі жөндеу (5,5 км)
ЖСҚ
2027 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі
30,0
ЖБ
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2028 жылғы IV тоқсан
1500,0
52.
Қызылұйым, Карловка, Трамбовка, Ұйымшыл (Біржан сал ауданы) ауылдарына қарай аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын орташа жөндеу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2026 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі
182,2
ЖБ
2027 жылғы IV тоқсан
182,2
ЖИЫНЫ: 16 765,0 млн теңге сомаға 12 іс-шара, оның ішінде: РБ – 6 629,1; ЖБ – 8 135,9; бюджеттен тыс қаражат – 2 000,0
4. Абаттандыру
53.
Щучинск қаласында және Бурабай кентінде электромобильдерге арналған кемінде сегіз зарядтау станциясын салу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2025 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі
40,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
2026 жылғы IV тоқсан
40,0
2027 жылғы IV тоқсан
40,0
54.
Бурабай кентінде "жылы" санитариялық-гигиеналық торапты орнату
орындалған жұмыс актісі
2025 жылғы IІ тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі
10,0
ЖБ
55.
Щучинск қаласында бақылау алаңын салу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2025 жылғы IІІ тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі
117,0
ЖБ
56.
Щучье көлінің аумағында қоғамдық жағажайды абаттандыру
орындалған жұмыс актісі
2025 жылғы IІ тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі
30,0
ЖБ
57.
ЩБКА аумағында мангал және барбекю аймақтарын, санитариялық-гигиеналық тораптарды және қоқыс контейнерлерін орната отырып, азаматтардың өз бетінше демалуына арналған заманауи он орынды жабдықтау
орындалған жұмыс актісі

1026,0
МБ
50.
Строительство и реконструкция дорожной сети поселка Бурабай Бурабайского района (II очередь), улица Жумабаева (1,4 км)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2025 года
акимат Акмолинской области
500,0
МБ
51.
Капитальный ремонт дороги в курортной зоне "Акбура" (5,5 км)
ПСД
IV квартал
2027 года
акимат Акмолинской области
30,0
МБ
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2028 года
1500,0
52.
Средний ремонт автомобильных дорог районного значения к селам Кызылуюм, Карловка, Трамбовка, Уюмшил (район Биржан сал)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2026 года
акимат Акмолинской области
182,2
МБ
IV квартал
2027 года
182,2
ИТОГО: 12 мероприятий на сумму 16 765,0 млн тенге, из них: РБ – 6629,1 МБ – 8 135,9; внебюджетные средства – 2 000,0
4. Благоустройство
53.
Строительство не менее восьми зарядных станций для электромобилей в городе Щучинске и поселке Бурабай
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2025 года
акимат Акмолинской области
40,0
за счет внебюджетных средств
IV квартал
2026 года
40,0
IV квартал
2027 года
40,0
54.
Установка "теплого" санитарно- гигиенического узла в поселке Бурабай
акт выполненных
работ
II квартал
2025 года
акимат Акмолинской области
10,0
МБ
55.
Строительство смотровой площадки в городе Щучинске
акт приемки объекта в эксплуатацию
III квартал
2025 года
акимат Акмолинской области
117,0
МБ
56.
Благоустройство общественного пляжа на территории озера Щучье
акт выполненных работ
II квартал
2025 года
акимат Акмолинской области
30,0
МБ
57.
Оборудование современных десяти мест для самостоятельного отдыха граждан с установкой мангалов и барбекю-зон, санитарно-гигиенических узлов и мусорных контейнеров на территории ЩБКЗ
акт выполненных работ

Щучинск қаласының су бұру желілері мен объектілерін реконструкциялау (49,6 км)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2025 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі
879,0
ЖБ
66.
Щучинск қаласының магистральдық су құбыры желілерін (113,4 км) реконструкциялау және салу (4-кезек)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2025 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі
430,5
ЖБ
2026 жылғы IV тоқсан
430,5
67.
Бурабай кентінде су бұру желісін (III кезек), коллектор мен кәріз сорғы станцияларын салу (17,6 км)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2026 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі
823,0
ЖБ
68.
Бурабай кентінде, Оқжетпес кентінде құйылма кәріз бен тазарту құрылыстарын салу (15 км)
ЖСҚ
2026 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі
30,0
ЖБ
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2027 жылғы IV тоқсан
587,5
ЖБ
2028 жылғы IV тоқсан
587,5
ЖБ
69.
Бурабай кентінде тазарту құрылыстарын салу (іске қосу-жөндеу жұмыстары)
ЖСҚ
2025 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі, ӨҚМ
53,0
ЖБ
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2026 жылғы IV тоқсан
431,1/47,9
РБ/ЖБ
70.
Бурабай кентіндегі орамішілік су бұру желілерін реконструкциялау (5 км)
ЖСҚ
2025 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі, ӨҚМ
64,0
ЖБ
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2026 жылғы IV тоқсан
518,4/57,6
РБ/ЖБ
71.
Бурабай кентінде көлемі 4000 м3 қосымша резервуар салу
ЖСҚ
2026 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі, ӨҚМ
270,0
ЖБ
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2027 жылғы IV тоқсан
1093,5/121,5
РБ/ЖБ
2028 жылғы IV тоқсан
1093,5/121,5
РБ/ЖБ
2029 жылғы IV тоқсан
303,3/33,7
РБ/ЖБ
72.
Қатаркөл көлінің ауданында орналасқан балалар сауықтыру орталықтарына су құбырларын салу (85 км)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2025 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі
1127,0
ЖБ
73.
Қатаркөл ауылының су бұру желілері мен объектілерін салу (28,1 км)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2026 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі

Реконструкция сетей и объектов водоотведения города Щучинска (49,6 км)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2025 года
акимат Акмолинской области
879,0
МБ
66.
Реконструкция и строительство магистральных водопроводных сетей (4-ой очереди) города Щучинска (113,4 км)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2025 года
акимат Акмолинской области
430,5
МБ
IV квартал 2026 года
430,5
67.
Строительство сети водоотведения (III очередь), коллектора и канализационных насосных станций в поселке Бурабай (17,6 км)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2026 года
акимат Акмолинской области
823,0
МБ
68.
Строительство ливневой канализации и очистных сооружений в поселке Бурабай, поселке Окжетпес (15 км)
ПСД
IV квартал
2026 года
акимат Акмолинской области
30,0
МБ
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2027 года
587,5
МБ
IV квартал 2028 года
587,5
МБ
69.
Строительство очистных сооружений в поселке Бурабай (пусконаладочные работы)
ПСД
IV квартал
2025 года
акимат Акмолинской области, МПС
53,0
МБ
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2026 года
431,1/47,9
РБ/МБ
70.
Реконструкция внутриквартальных сетей водоотведения в поселке Бурабай (5 км)
ПСД
IV квартал
2025 года
акимат Акмолинской области, МПС
64,0
МБ
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2026 года
518,4/57,6
РБ/МБ
71.
Строительство дополнительного резервуара объемом 4000 м3 в поселке Бурабай
ПСД
IV квартал
2026 года
акимат Акмолинской области, МПС
270,0
МБ
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2027 года
1093,5/121,5
РБ/МБ
IV квартал
2028 года
1093,5/121,5
РБ/МБ
IV квартал
2029 года
303,3/33,7
РБ/МБ
72.
Строительство водопроводов к детским оздоровительным центрам, расположенным в районе озера Катарколь (85 км)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2025 года
акимат Акмолинской области
1127,0
МБ
73.
Строительство сетей и объектов водоотведения села Катарколь (28,1 км)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2026 года
акимат Акмолинской области

445,4
ЖБ
74.
Щучинск қаласының тазарту құрылыстарына Қатаркөл коллекторын қосу үшін желілер салу (0,5 км)
ЖСҚ
2025 жылғы IІ тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі, ӨҚМ
30,0
ЖБ
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2026 жылғы IV тоқсан
243,0/27,0
РБ/ ЖБ
75.
Щучинск қаласының өнімділігі 10 000 м3 кәріздік тазарту құрылыстарын реконструкциялау
ЖСҚ
2026 жылғы IІІ тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі
200,0
ЖБ
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2027 жылғы IV тоқсан
500,0
2028 жылғы IV тоқсан
1100,0
2029 жылғы IV тоқсан
200,0
76.
Щучинск қаласының кәріздік тазарту құрылыстарына арналған жинақтаушы тоғанды салу
ЖСҚ
2027 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі, ӨҚМ
393,0
ЖБ
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2028 жылғы IV тоқсан
1593,9/177,1
РБ/ЖБ
2029 жылғы IV тоқсан
1593,9/177,1
РБ/ЖБ
77.
Бурабай кентінен "Бурабай" МҰТП Үлкен Шабақты және Текекөл көлдеріне дейін инженерлік желі салу. 2-кезек. Түзету
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2025 жыл
ПІБ (келісу бойынша)
1154,0
РБ
ЖИЫНЫ: 18 036,4 млн теңге сомаға 14 іс-шара, оның ішінде: РБ – 8 024,6; ЖБ – 10 011,8
6. Жылу
78.
Бурабай кентінің жылу желілерін салу
(3-кезек, 0,9 км)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2025 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі, ЭМ
500,0
ЖБ
2026 жылғы IV тоқсан
500,0
ЖИЫНЫ: ЖБ – 1000,0 млн теңге сомаға 1 іс-шара
7. Электрмен жабдықтау, жарықтандыру
79.
110/10 "Санаторная" КС 35 кВ екі электр беру желісін салып кеңейту (17 км)
ЖСҚ
2025 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі, ЭМ
50,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2026 жылғы IV тоқсан
900,0/100,0
РБ/ЖБ
2027 жылғы IV тоқсан
900,0/100,0
РБ/ЖБ
80.
35/10 "Жұмбақтас" КС екі ТҚС-10 және 35 кВ электр беру желісін (4 км) салып, Бурабай КС дейін салу
ЖСҚ
2025 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі, ҰЭМ
30,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2026 жылғы IV тоқсан
765,0/85,0
РБ/ЖБ
2027 жылғы IV тоқсан
765,0/85,0
РБ/ЖБ
81.
"Есіл" №35 ЖМҚС-дан Сарыбұлақ айрығына дейін бір жағынан жарық салу (7 км)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2025 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі, ҚазАвтоЖол
(келісу бойынша)
217,3
ЖБ
82.
РП-10 кВ салып, 10 кВ екі ЭБЖ (4 км) салу
ЖСҚ
2025 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі, ҰЭМ
20,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2026 жылғы IV тоқсан
675,0/75,0
РБ/ЖБ
2027 жылғы IV тоқсан
675,0/75,0
РБ/ЖБ
83.
Сарыбұлақ айрығынан Бурабай кентінің айналма жолына дейін (8 км) жарық орнату
ЖСҚ
2027 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі

445,4
МБ
74.
Строительство сетей для подключения Катаркольского коллектора к очистным сооружениям города Щучинска (0,5 км)
ПСД
II квартал
2025 года
акимат Акмолинской области, МПС
30,0
МБ
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2026 года
243,0/27,0
РБ/МБ
75.
Реконструкция канализационных очистных сооружений производительностью 10 000 м3 в городе Щучинске
ПСД
III квартал
2026 года
акимат Акмолинской области
200,0
МБ
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2027 года
500,0
IV квартал
2028 года
1100,0
IV квартал
2029 года
200,0
76.
Строительство пруда накопителя для канализационных очистных сооружений города Щучинска
ПСД
IV квартал
2027 года
акимат Акмолинской области, МПС
393,0
МБ
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2028 года
1593,9/177,1
РБ/МБ
IV квартал
2029 года
1593,9/177,1
РБ/МБ
77.
Строительство инженерных сетей от поселка Бурабай до озер Большое Чебачье и Текеколь ГНПП "Бурабай". 2-очередь. Корректировка
акт приемки объекта в эксплуатацию
2025 год
УДП (по согласованию)
1154,0
РБ
ИТОГО: 14 мероприятий на сумму 18 036,4 млн тенге, из них РБ – 8 024,6; МБ – 10 011,8
6. Отопление
78.
Строительство тепловых сетей поселка Бурабай (3-я очередь, 0,9 км)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2025 года
акимат Акмолинской области, МЭ
500,0
МБ
IV квартал
2026 года
500,0
ИТОГО: 1 мероприятие на сумму 1000,0 млн тенге из МБ
7. Электроснабжение, освещение
79.
Расширение ПС "Санаторная" 110/10 со строительством двух линий электропередачи 35 кВ (17 км)
ПСД
IV квартал 2025 года
акимат Акмолинской области, МЭ
50,0
за счет внебюджетных средств
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2026 года
900,0/100,0
РБ/МБ
IV квартал 2027 года
900,0/100,0
РБ/МБ
80.
Строительство ПС "Жумбактас" 35/10 с двумя РП-10 со строительством линии электропередачи (4 км) 35 кВ до ПС "Боровое"
ПСД
IV квартал 2025 года
акимат Акмолинской области, МНЭ
30,0
за счет внебюджетных средств
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2026 года
765,0/85,0
РБ/МБ
IV квартал
2027 года
765,0/85,0
РБ/МБ
81.
Строительство освещения от АЗС
№ 35 "Есиль" до развилки Сарыбулак с одной стороны (7 км)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2025 года
акимат Акмолинской области, КазАвтоЖол(по согласованию)
217,3
МБ
82.
Строительство двух ЛЭП 10 кВ (4 км) со строительством РП-10 кВ
ПСД
IV квартал 2025 года
акимат Акмолинской области, МНЭ
20,0
за счет внебюджетных средств
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2026 года
675,0/75,0
РБ/МБ
IV квартал 2027 года
675,0/75,0
РБ/МБ
83.
Строительство освещения от развилки Сарыбулак до кольцевой поселка Бурабай (8 км)
ПСД
IV квартал 2027 года
акимат Акмолинской области

31,0
ЖБ
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2028 жылғы IV тоқсан
284,0
84.
"Бақ-Дос" 110/10 КС және "Орман" 110/10 КС салып, 110 кВ (15 км) ЭБЖ салу
ЖСҚ
2026 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі, ЭМ
150,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2027 жылғы IV тоқсан
5000,0
РБ
2028 жылғы IV тоқсан
5000,0
85.
"Орман" КС-дан – "Қатаркөл" КС кіру/шығу – "Сарыбұлақ" КС – "Бурабай" КС 35 кВ ЭБЖ (23 км) салу
ЖСҚ
2026 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі, ҰЭМ

31,0
МБ
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2028 года
284,0
84.
Строительство ЛЭП 110 кВ (15 км) со строительством ПС "Бақ-Дос" 110/10 и ПС "Орман" 110/10
ПСД
IV квартал 2026 года
акимат Акмолинской области, МЭ
150,0
за счет внебюджетных средств
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2027 года
5000,0
РБ
IV квартал 2028 года
5000,0
РБ
85.
Строительство ЛЭП 35 кВ (23 км) от ПС "Орман" – заход/выход ПС "Катарколь" – ПС "Сарыбулак" – ПС "Боровое"
ПСД
IV квартал 2026 года
акимат Акмолинской области, МНЭ

200,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2028 жылғы IV тоқсан
6750,0/750,0
РБ/ЖБ
2029 жылғы IV тоқсан
6750,0/750,0
РБ/ЖБ
86.
Бурабай кентінде, Оқжетпес ауылында көше жарығын орнату (7,9 км)
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2026 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі
318,0
МБ
87.
Жөкей көлінің бойында электр желілерін салу (30 км)
ЖСҚ
2025 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі, ЭМ
25,0
ЖБ
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2026 жылғы IV тоқсан
450,0/50
РБ/ЖБ
2027 жылғы IV тоқсан
450,0/50,0
РБ/ЖБ
ЖИЫНЫ: 32 525,3 млн теңге сомаға 9 іс-шара, оның ішінде: РБ – 29 080,0; ЖБ – 2 995,3; бюджеттен тыс қаражат – 450,0
8. Логистика
88.
ЩБКА-да туристер легін ұлғайту мақсатында Атырау – Көкшетау – Атырау, Ақтөбе – Көкшетау – Ақтөбе бағыттары бойынша жаңа ішкі субсидияланған авиарейстерді ашу
бюджеттік субсидиялау шарты
әрбір маршрут бойынша жиілік аптасына екі рейс
2025 - 2029 жылдар
КМ, Ақмола облысының әкімдігі
көзделген қаражат шеңберінде
көзделген қаражат шеңберінде
89.
ЩБКА-да туристер легін ұлғайту мақсатында Алматы – Көкшетау – Алматы, Ақтау – Көкшетау – Ақтау, Шымкент – Көкшетау – Шымкент бағыттары бойынша ішкі субсидияланған авиарейстерді аптасына төрт және одан да көп жиілікпен ұлғайту
бюджеттік субсидиялау шарты
2025 - 2029 жылдар
КМ, Ақмола облысының әкімдігі
көзделген қаражат шеңберінде
көзделген қаражат шеңберінде
90.
ЩБКА аумағы бойынша маршруттық экоавтобустарды іске қосу (жыл сайын төрт автобустан)
маршруттар кестесі
2026 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі
200,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
2027 жылғы IV тоқсан
200,0
2028 жылғы IV тоқсан
200,0
2029 жылғы IV тоқсан
200,0
91.
ЩБКА-ға келуші туристердің жайлылығы үшін Көкшетау қаласы теміржол вокзалында және әуежайда электр автокөлігін жалға беруді іске қосу мәселесін пысықтау (каршеринг)
электр автокөлігін жалға беру (каршеринг)
2026 - 2028 жылдар
Ақмола облысының әкімдігі
-
бюджеттен тыс қаражат есебінен
92.
ЩБКА аумағында экскурсиялық авиамаршруттарды іске қосу
маршрут кестесі
2025 жылғы II тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі
50,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
93.
Жазғы кезеңде Қарағанды – Астана – Бурабай, Павлодар – Астана – Бурабай маршруттары бойынша жол жүру уақытының қысқаруын ескере отырып, жүрдек электр пойыздарын іске қосу
поезд кестесі
2025 жылғы IIІ тоқсан
КМ, "Жолаушылар тасымалы" АҚ (келісу бойынша)
талап етілмейді
талап етілмейді
ЖИЫНЫ: бюджеттен тыс қаражат – 850,0 теңге сомаға 6 іс-шара
9. Цифрландыру
94.
Орналастыру орындарын "E-qonaq" ақпараттық жүйесімен 100 % қамту
ТСМ-ге ақпарат
2029 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі
талап етілмейді
талап етілмейді
95.
"Burabay Travel" бірыңғай цифрлық платформасын әзірлеу және енгізу
цифрлық платформаны өнеркәсіптік пайдалануға беру актісі
2025 жыл
ПІБ (келісу бойынша)

200,0
за счет внебюджетных средств
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2028 года
6750,0/750,0
РБ/МБ
IV квартал
2029 года
6750,0/750,0
РБ/МБ
86.
Строительство уличного освещения поселка Бурабай, села Окжетпес (7,9 км)
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2026 года
акимат Акмолинской области
318,0
МБ
87.
Строительство электрических сетей вдоль озера Жукей (30 км)
ПСД
IV квартал 2025 года
акимат Акмолинской области, МЭ
25,0
МБ
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал 2026 года
450,0/50,0
РБ/МБ
IV квартал 2027 года
450,0/50,0
РБ/МБ
ИТОГО: 9 мероприятий на сумму 32 525,3 млн тенге, из них: РБ – 29 080,0; МБ – 2 995,3; внебюджетные средства – 450,0
8. Логистика
88.
Открытие новых внутренних субсидированных авиарейсов по направлениям Атырау – Кокшетау – Атырау, Актобе – Кокшетау – Актобе в целях увеличения туристского потока в ЩБКЗ
договор бюджетного субсидирования частота по каждому маршруту два рейса в неделю
2025 - 2029 годы
МТ, акимат Акмолинской области
в пределах предусмотренных средств
в пределах предусмотренных средств
89.
Увеличение внутренних субсидированных авиарейсов по направлениям Алматы – Кокшетау – Алматы, Актау – Кокшетау – Актау, Шымкент – Кокшетау – Шымкент с частотой до четырех и более в неделю в целях увеличения туристского потока в ЩБКЗ
договор бюджетного субсидирования
2025 - 2029 годы
МТ, акимат Акмолинской области
в пределах предусмотренных средств
в пределах предусмотренных средств
90.
Запуск маршрутных экоавтобусов по территории ЩБКЗ (по четыре автобуса ежегодно)
график маршрутов
IV квартал
2026 года
акимат Акмолинской области
200,0
за счет внебюджетных средств
IV квартал
2027 года
200,0
IV квартал
2028 года
200,0
IV квартал
2029 года
200,0
91.
Проработка вопроса запуска аренды (каршеринга) электроавтомобилей в аэропорту и железнодорожном вокзале города Кокшетау для удобства передвижения туристов, посещающих ЩБКЗ
аренда (каршеринг) электроавтомобилей
2026 - 2028 годы
акимат Акмолинской области
-
за счет внебюджетных средств
92.
Запуск экскурсионных авиамаршрутов на территории ЩБКЗ
график авиамаршрутов
II квартал
2025 года
акимат Акмолинской области
50,0
за счет внебюджетных средств
93.
Запуск скоростных электропоездов в летний период по маршрутам:
Караганда – Астана – Бурабай
Павлодар – Астана – Бурабай
С учетом сокращения времени в пути следования
график поездов
III квартал
2025 года
МТ, АО "Пассажирские перевозки" (по согласованию)
не требуется
не требуются
ИТОГО: 6 мероприятий за счет внебюджетных средств на сумму 850,0 млн тенге
9. Цифровизация
94.
Обеспечение 100 % охвата информационной системой "E-qonaq" в местах размещения
информация в МТС
IV квартал
2029 года
акимат Акмолинской области
не требуется
не требуются
95.
Разработка и внедрение единой цифровой платформы "Burabay Travel"
акт ввода в промышленную эксплуатацию цифровой платформы
2025 год
УДП (по согласованию)

150,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
96.
ЩБКА аумағын ұялы байланыспен және мобильді Интернетпен қамту
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2025 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі, ЦДИАӨМ
300,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
2026 жылғы IV тоқсан
300,0
ЖИЫНЫ: бюджеттен тыс қаражат – 750,0 млн теңге сомаға 3 іс-шара
10. Қауіпсіздікті қамтамасыз ету
10.1. Экологиялық қауіпсіздік
97.
ЩБКА-ның қалдықтарын қайта өңдеу кешенін салу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2025 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі, ЭТРМ
750,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
2026 жылғы IV тоқсан
750,0
98.
ЩБКА аумағында тұрмыстық қатты қалдықтарды бөлек жинау бойынша жобаны іске асыру
Үкіметке ақпарат
2025 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі, ЭТРМ

150,0
за счет внебюджетных средств
96.
Обеспечение покрытием сотовой связью и мобильным Интернетом территории ЩБКЗ
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2025 года
акимат Акмолинской области, МЦРИАП
300,0
за счет внебюджетных средств
IV квартал
2026 года
300, 0
ИТОГО: 3 мероприятия за счет внебюджетных средств на сумму 750,0 млн тенге
10. Обеспечение безопасности
10.1 . Экологическая безопасность
97.
Строительство комплекса по переработке отходов ЩБКЗ
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2025 года
акимат Акмолинской области, МЭПР
750,0
за счет внебюджетных средств
IV квартал
2026 года
750,0
98.
Реализация проекта на территории ЩБКЗ по раздельному сбору твердых бытовых отходов
информация в Правительство
IV квартал
2025 года
акимат Акмолинской области, МЭПР

400,0
бюджеттен тыс қаражат есебінен
ЖИЫНЫ: бюджеттен тыс қаражат – 1 900,0 млн теңге сомаға 2 іс-шара
10.2. Туристердің қауіпсіздігі
99.
ЩБКА аумағында жүз "ақылды" бейнебақылау камерасын орнату
орындалған жұмыс актісі
2025 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі
380,0
ЖБ
100.
Бурабай кентінде учаскелік полиция пунктін салу
ЖСҚ
2025 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі, ІІМ
10,0
ЖБ
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2026 жылғы IV тоқсан

400,0
за счет внебюджетных средств
ИТОГО: 2 мероприятия за счет внебюджетных средств на сумму 1 900,0 млн тенге
10.2 . Безопасность туристов
99.
Установка ста "умных" камер видеонаблюдения на территории ЩБКЗ
акт выполненных работ
IV квартал
2025 года
акимат Акмолинской области
380,0
МБ
100.
Строительство участкового пункта полиции в поселке Бурабай
ПСД
IV квартал
2025 года
акимат Акмолинской области, МВД
10,0
МБ
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2026 года

110,0
101.
ЩБКА аумағында туристік полицияның әкімшілік құқық бұзушылықтарға шұғыл әрекет етуін күшейту үшін төрт электромобиль сатып алу
қабылдау-беру актісі
2025 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі, ІІМ
39,1
ЖБ
102.
Бурабай көлінің жағасында су-құтқару станциясын салу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2025 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі, ТЖМ
67,6
РБ
103.
Үлкен Шарбақты көлінің жағасында су құтқару станциясын салу
объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2025 жылғы IV тоқсан
Ақмола облысының әкімдігі, ТЖМ

110,0
101.
Приобретение четырех электромобилей для усиления экстренного реагирования туристской полиции на административные правонарушения на территории ЩБКЗ
акт приема-передачи
IV квартал
2025 года
акимат Акмолинской области, МВД
39,1
МБ
102.
Строительство водно-спасательной станции на берегу озера Боровое
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2025 года
акимат Акмолинской области, МЧС
67,6
РБ
103.
Строительство водно-спасательной станции на берегу озера Большое Чебачье
акт приемки объекта в эксплуатацию
IV квартал
2025 года
акимат Акмолинской области, МЧС

108.
Стандарттарға оқыту және "сапа белгісі" бағдарламасын ілгерілету мақсатында қызмет көрсету сапасын арттыру бойынша оқыту семинарларын өткізу
семинар
жыл сайын
Kazakh Tourism
(келісу бойынша)
талап етілмейді
талап етілмейді
109.
ЩБКА-да туризм саласында оқуға және жұмысқа орналасуға мұқтаж адамдар санаты үшін қысқа мерзімді оқыту курстарын өткізу (гидтер-экскурсия жүргізушілер, туризм жөніндегі менеджерлер және салада талап етілетін басқа да мамандар)
қысқа мерзімді курстар
2025 - 2026 жылдардағы желтоқсан
ҒЖБМ, Ақмола облысының әкімдігі,
ЖЖОКБҰ
талап етілмейді
талап етілмейді
110.
ЩБКА-да туризм және қызмет көрсету саласында одан әрі жұмыспен қамти отырып, ЖЖОКБҰ-лар мен ТжКБ кешендермен (қонақ үй, турбазалар және басқалар) дуалды оқыту шеңберіндегі ынтымақтастығы
ТСМ-ге ақпарат
2025 - 2026 жылдардағы желтоқсан
ҒЖБМ, ОМ, Ақмола облысының әкімдігі,
ЖЖОКБҰ
талап етілмейді
талап етілмейді

108.
Проведение обучающих семинаров по повышению качества услуг в целях обучения стандартам и продвижения программы "Знак качества"
семинар
Ежегодно
Kazakh Tourism (по согласованию)
не требуется
не требуются
109.
Проведение краткосрочных курсов для категории лиц, нуждающихся в обучении и трудоустройстве в сфере туризма (гиды-экскурсоводы, менеджеры по туризму и другие специалисты, востребованные в отрасли) в ЩБКЗ
краткосрочные курсы
декабрь
2025 - 2026 годов
МНВО, акимат Акмолинской области,
ОВПО
не требуется
не требуются
110.
Сотрудничество ОВПО и ТиПО в рамках дуального обучения (профессиональная практика и другое) с последующим трудоустройством в сфере туризма и услуг комплексами (гостиницы, турбазы и другое) в ЩБКЗ
информация в МТС
декабрь
2025 - 2026 годов
МНВО, МП, акимат Акмолинской области,
ОВПО
не требуется
не требуются

ЖАЛПЫ ЖИЫНЫ: 137 253,4 млн теңге сомаға 118 іс-шара, оның ішінде: РБ – 45 676,8; ЖБ – 27 534,6; бюджеттен тыс қаражат – 64 042,0
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
"Бурабай Даму" ЖШС – "Бурабай Даму" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
"Бурабай" МҰТП – Қазақстан Республикасы Президентi Іс Басқармасының "Бурабай" мемлекеттiк ұлттық табиғи паркi" мемлекеттiк мекемесi;
ҒЖБМ – Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі;
ЖАО – жергілікті атқарушы органдар
ЖБ – жергілікті бюджет;
ЖЖОКБҰ – жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары;
ЖМҚС – жанармай құю станциясы
"Жолаушылар тасымалы" АҚ – "Жолаушылар тасымалы" акционерлік қоғамы;
ЖСҚ – жобалау-сметалық құжаттама;
КМ – Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі;
КС – кіші станция;
ҚазАвтоЖол – "ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
ҚТЖ – "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
МАМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі;
ОМ – Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі;
ӨҚМ – Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі;
ПІБ – Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы;
РБ – республикалық бюджет;
СІМ – Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі;
ТжКБ – техникалық және кәсіптік білім беру;
ТЖМ – Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі;
ТСМ – Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігі;
ТҚС – тарату қосалқы станциясы;
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі;
ЦДИАӨМ – Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі;
ЩБКА – Щучинск-Бурабай курорттық аймағы;
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі;
ЭБЖ – электр беру желісі;
ЭМ – Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі;
ЭТРМ – Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі;
KAZAKH INVEST – "KAZAKH INVEST" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
Kazakh Tourism – "Kazakh Tourism" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы.

ОБЩИЙ ИТОГ: 118 мероприятий на сумму 137 253,4 млн тенге, из них: РБ – 45 676,8; МБ – 27 534,6; внебюджетные средства – 64 042,0
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ТОО "Бурабай Даму" – товарищество с ограниченной ответственностью "Бурабай Даму";
ГНПП "Бурабай" – государственное учреждение "Государственный национальный природный парк "Бурабай" Управления делами Президента Республики Казахстан;
МНВО – Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан;
МИО – местные исполнительные органы;
МБ – местный бюджет;
ОВПО – организации высшего и (или) послевузовского образования;
АЗС – автозаправочная станция;
АО "Пассажирские перевозки" – акционерное общество "Пассажирские перевозки";
ПСД – проектно-сметная документация;
МТ – Министерство транспорта Республики Казахстан;
ПС – подстанция;
КазАвтоЖол – акционерное общество "Национальная компания "КазАвтоЖол";
КТЖ – акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан темір жолы";
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан;
МП – Министерство просвещения Республики Казахстан;
МПС – Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан;
УДП – Управление делами Президента Республики Казахстан;
РБ – республиканский бюджет;
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан;
ТиПО – техническое и профессиональное образование;
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
МТС – Министерство туризма и спорта Республики Казахстан;
РП – распределительная подстанция;
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МЦРИАП – Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
ЩБКЗ – Щучинско-Боровская курортная зона;
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан;
ЛЭП – линия электропередачи;
МЭ – Министерство энергетики Республики Казахстан;
МЭПР Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан;
KAZAKH INVEST – акционерное общество "Национальная компания "KAZAKH INVEST";
Kazakh Tourism – акционерное общество "Национальная компания "Kazakh Tourism".
______________________________________