Қазақстан Республикасында Жарылыс iсiн жетiлдiру және үйлестiру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 5 тамыз 1992 ж. N 658. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 27 шілдедегі N 781 қаулысымен
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Бiрыңғай ғылыми-техникалық саясат жүргiзу, министрлiктер мен ведомстволар қызметiн үйлестiру, кәсiпорындарды жарғыш материалдармен, арнайы көлiкпен, техникамен және жабдықтармен қамтамасыз етудi жақсарту, жарылыс жұмыстарын жүргiзген кезде қауiпсiздiктi көтеру мақсатында Қазақстан Республикасының Өнеркәсiпте жұмысты қауiпсiз жүргiзудi қадағалау және кен қадағалау жөнiндегi мемлекеттiк комитетi (Мемкенқадағалауком) жанынан Жарылыс iсi жөнiндегi Ведомствоаралық Кеңес құрылсын.
Ведомствоаралық Кеңеске шаруашылық қызметiнде жарғыш заттарды және жарылыс жұмыстарын механикаландыру құралдарын пайдалануға, сондай-ақ министрлiктер, ведомстволар, корпорациялар, концерндер және шаруашылық қызметтiң басқа да субъектiлерi үшiн жарылыс iсiн жетiлдiру мен жарылыс жұмыстарын жүргiзу кезiнде болатын апат пен өндiрiстiк жарақат алу себептерiн жоюға бағытталған шараларды жүзеге асыру жөнiнде ұсыныстар әзiрлеуге байланысты мәселелер бойынша министрлiктер мен ведомстволардың қызметiн үйлестiру жүктелсiн.
2. Қазақстан Республикасының Мемкенқадағалаукомы министрлiктермен және ведомстволармен келiсе отырып, Жарылыс iсi жөнiндегi Ведомствоаралық Кеңестiң жеке құрамын жасақтасын және 1992 жылғы 15 қыркүйекке дейiн Ведомствоаралық Кеңестiң Ережесiн әзiрлеп, бекiтетiн болсын.
3. Жарылыс iсi жөнiндегi Ведомствоаралық Кеңестiң жұмысын қамтамасыз ету үшiн Қазақстан Республикасының Мемкенқадағалаукомының орталық аппаратына қосымша 3 адам берiлсiн.
4. Ведомствоаралық Кеңестiң шешiмi Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi, iшкi iстер министрлiгi және Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнен басқа республиканың жарылыс жұмыстары жүргiзiлетiн, жарғыш заттар мен жарылыс жұмыстарын механикаландыру құралдарын дайындайтын, жарғыш заттарды тасымалдау және сақтау жұмыстарын жүзеге асыратын барлық министрлiктерi, ведомстволары, кәсiпорындары мен ұйымдары үшiн орындауға мiндеттi деп белгiленсiн.
5-7. <*>
ЕСКЕРТУ. 5,6,7-тармақтары күшін жойды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 шілдедегі N 763   қаулысымен .
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О совеpшенствовании и кооpдинации взpывного дела в Республике Казахстан
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 5 августа 1992 года N 658 (Извлечение) Утратило силу - постановлением Правительства РК от 27 июля 2005 г. N 781
Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. В целях проведения единой научно-технической политики, координации деятельности министерств и ведомств, улучшения обеспечения предприятий взрывчатыми материалами, специальным транспортом, техникой и оборудованием, повышения безопасности при проведении взрывных работ образовать при Государственном комитете Республики Казахстан по надзору за безопасным ведением работ в промышленности и горному надзору (Госгортехнадзор) Межведомственный Совет по взрывному делу.
Возложить на Межведомственный Совет координацию деятельности министерств и ведомств по вопросам, связанным с использованием взрывчатых материалов и средств механизации взрывных работ в хозяйственной деятельности, а также подготовкой для министерств, ведомств, корпораций, концернов и других субъектов хозяйственной деятельности предложений по совершенствованию взрывного дела и осуществлению мер, направленных на устранение причин аварийности и производственного травматизма при ведении взрывных работ.
2. Госгортехнадзору Республики Казахстан по согласованию с министерствами и ведомствами сформировать персональный состав Межведомственного Совета по взрывному делу и к 15 сентября 1992 г. разработать и утвердить Положение о Межведомственном Совете.
3. Выделить центральному аппарату Госгортехнадзора Республики Казахстан дополнительно численность в количестве 3 единиц для обеспечения работы Межведомственного Совета по взрывному делу.
4. Установить, что решения Межведомственного Совета являются обязательными для всех министерств, ведомств, предприятий и организаций республики, на которых ведутся взрывные работы, изготавливаются взрывчатые материалы и средства для механизации взрывных работ, осуществляется перевозка и хранение взрывчатых материалов, за исключением Министерства обороны, Министерства внутренних дел и Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.
5-7. (Пункты утратили силу - постановлением Правительства РК от 11 июля 2002 года N 763 P020763_  ).
Премьер-министр
Республики Казахстан