КСРО-ның 50 жылдығы атындағы Қостанай педагогика институтын Қостанай мемлекеттiк университетi етiп қайта құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 6 тамыз 1992 ж. N 662
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгiнiң КСРО-ның 50 жылдығы атындағы Қостанай педагогика институтын 1992 жылдың тамыз айынан Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгiне бөлiнген бюджет қаржысы шегiнде Қостанай мемлекеттiк университетi етiп қайта құру туралы Қазақстан Республикасының Экономика жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен келiсiлген ұсынысы қабылдансын.
2. Педагогика институтын университет етiп қайта құруға облыс, өнеркәсiп орындары мен банк мекемелерi есебiнен қосымша қаржы, оның iшiнде 1992 жылы 30 миллион сом бөлу туралы Қостанай облысы әкiмiнiң ұсынысы мақұлдансын.
Қостанай облысы әкiмiнiң шақырылған ғалымдар мен жоғары бiлiктi мамандар үшiн 10 пәтер бөлетiнi, 1993-1995 жылдары 535 орындық студенттер жатақханасы, 100 пәтерлiк тұрғын үй және 200 орындық профилакторий салатыны еске алынсын.
3. Қазақстан Республикасының Экономика жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Бiлiм министрлiгi, Қостанай облысының әкiмi экономикалық және әлеуметтiк дамудың жоспарын жасаған кезде жоғары оқу орнын материалдық-техникалық жарақтандыруды нығайту, оның кадрлар потенциалын республиканың университеттерiне ұсынылатын нормаларға сәйкес дамыту жөнiнде нақты шаралар көздейтiн болсын.
4. Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi университеттiң құрылымын белгiлесiн, жаңа мамандықтарды (хұқықтану, экономика және өндiрiстi басқару, психология, қолданбалы математика, есептеу техникасы мен автоматтандырылған жүйелердi бағдарламалармен қамтамасыз ету, музыка және халық өнерi) педагогика институтына қабылдау жоспары шегiнде ашуды қамтамасыз етсiн, университеттi жоғары бiлiктi мамандармен жасақтауға пәрмендi көмек көрсетсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О пpеобpазовании Кустанайского педагогического института имени 50-летия СССР в Кустанайский госудаpственный унивеpситет
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 6 августа 1992 года N 662
Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Принять предложение Министерства образования Республики Казахстан, согласованное с Государственным комитетом Республики Казахстан по экономике, Министерством финансов Республики Казахстан, о преобразовании Кустанайского педагогического института имени 50-летия СССР в Кустанайский государственный университет с августа 1992 г. в пределах бюджетных ассигнований, выделенных Министерству образования Республики Казахстан.
2. Согласиться с предложением главы Кустанайской областной администрации о выделении дополнительных средств на преобразование педагогического института в университет за счет области, промышленных предприятий и банковских учреждений, в том числе 30 млн. рублей в 1992 году.
Принять к сведению, что главой Кустанайской областной администрации для приглашенных ученых и высококвалифицированных специалистов будет выделено 10 квартир, в течение 1993-1995 годов построено студенческое общежитие на 535 мест, 100-квартирный жилой дом и профилакторий на 200 мест.
3. Государственному комитету по экономике, Министерству образования Республики Казахстан, главе Кустанайской областной администрации предусмотреть при разработке планов экономического и социального развития конкретные меры по укреплению материально-технического оснащения вуза, развитию его кадрового потенциала в соответствии с нормами, предъявляемыми к университетам республики.
4. Министерству образования Республики Казахстан определить структуру университета, обеспечить открытие новых специальностей (правоведение, экономика и управление производством, психология, прикладная математика, программное обеспечение вычислительной техники и автоматизированных систем, музыка и народное искусство) в пределах плана приема педагогического института, оказать действенную помощь в укомплектовании университета высококвалифицированными специалистами.
Премьер-министр
Республики Казахстан