Баспабас (тауар айырбасы) операцияларын жүзеге асырудың тәртiбi, оған салық салудың шарттары туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 15 қыркүйек 1992 ж. N 763. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2002.03.19. N 331 қаулысымен
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "1992 жылы валюта қорын жасау және экспорт салығын енгiзу, валюта операцияларын жүзеге асыруға бақылауды күшейту туралы" 1992 жылғы 10 сәуiрдегi N 716 қаулысын орындау мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Шетелдiк мемлекеттердiң кәсiпорындарымен және ұйымдарымен, сондай-ақ Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы елдерiнiң кәсiпорындарымен және ұйымдарымен жүзеге асырылатын баспабас операцияларға экспортқа шығарылатын тауардың дүниежүзiлiк баға бойынша контракттық құнына шағын есептелетiн және республиканың территориясында тiркелiп, орналасқан меншiк нысандары мен ведомстволық иелiгiне қарамастан барлық заңды және жеке адамдардан Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1992 жылғы 10 сәуiрдегi N 716 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық мемлекеттiк банкiсi өнiм жөнелтiлген айы мен күнiне қарай белгiлеген нарықтық курс бойынша сомға қайта есептелген экспорт салығының проценттiк ставкалары мөлшерiнде салық салынады деп белгiленсiн.
2. Мемлекеттiк маңызы бар тауарлар бойынша баспабас операцияларды жүзеге асыру кезiнде экспортқа шығарылатын өнiмнiң контракттық құнының кемiнде 50 процентi жабдықтар, технологиялар, шағын зауыттар, қолда бар импорт жабдықтарына арналған жинақтаушы және босалқы бөлшектер сатып алуға жұмсалады деп белгiленсiн.
3. Осы тәртiп 1992 жылғы 1 қыркүйектен бастап қолданылатын болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О поpядке осуществления баpтеpных (товаpообменных) опеpаций, условиях их налогообложения
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 15 сентябpя 1992 года N 763 . (Утратило силу - постановлением Правительства РК от 19 марта 2002 г. N 331 ~P020331 )
В целях реализации постановления Президента Республики Казахстан от 10 апреля 1992 г. N 716 "О формировании валютных фондов и введении налога на экспорт в 1992 году, усилении контроля за осуществлением валютных операций" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Установить, что бартерные операции, осуществляемые с предприятиями и организациями иностранных государств, а также стран Содружества Независимых Государств, облагаются налогом, исчисляемом к контрактной стоимости (по мировым ценам) экспортируемого товара и взыскиваемом со всех физических и юридических лиц, независимо от форм собственности и ведомственной принадлежности, зарегистрированных и расположенных на территории республики в размере процентных ставок налога на экспорт, согласно постановлению Президента Республики Казахстан от 10 апреля 1992 г. N 716, пересчитанным в рубли по рыночному курсу, установленному Национальным государственным банком Республики Казахстан на дату отгрузки продукции.
2. Установить, что при осуществлении бартерных операций по товарам государственного значения не менее 50 процентов контрактной стоимости экспортируемой продукции направляются на закупку оборудования, технологий, мини-заводов, комплектующих и запасных частей для имеющегося импортного оборудования.
3. Настоящий порядок ввести в действие с 1 сентября 1992 г.
Премьер-министр
Республики Казахстан